wirwar van steegjes, geholpen door de duister nis, wisten zij echter te ontkomen. De kist werd naar het politiebureau gebracht. Zij bevatte een bedrag van pl.m. 500 gulden. SCHAGEN. Fokveetentoonstelling. Reeds in het voorjaar besloot het Bestuur van de Vereeniging tot het houden van jaarlijksche Paaschtcntoon- stellingen van vee, te SCHAGEN, om aldaar op 2 October a.s. eene Fokvee tentoonstellingen te houden. In eene onlangs gehouden vergadering besloot men dit plan door te zetten, temeer, daar de moodige middelen daarvoor, reeds aanwezig zijn. In de voorbereidende maatregelen zal het bestuur worden bijgestaan door de heeren E. Kos ter te Berkhout, L. de Vries te Alkmaar, P. Schcn. te Wieringerwaard, J. Blaauboer te Schagen ei\ G. Appel en W. Jimmink Hz. te Zijpe. TEGENVALLER. De hooioogst heeft met de Julimaand haar intrede gedaan. De opbrengst valt niet mee, wat te venvachten was. De lage weiden van eenigcn kwaliteit zijn mog het best. De opbrengst zal ongeveer 2/3 zijn van die in 1928 KOEGRAS. Hooge grondprijzen. In den polder Koegras is een boerderij, groot 51 H.A. verkocht voor twee ton. De polder Koegras bestaat groo- tendeels uit zandgrond. De grond is bestemd voor een toekomstig bloembollenbedrijf. In de moeilijke jaren voor den landbouw werd deze zelfde plaats, toen nog 75 H.A. groot, verkocht voor circa 5000. l DE STREEK. De opbrengst van de vroege aardappelen beantwoord nog bij lange na niet aan de verwachtingen. De knollen blijven klein van stuk, zoodat het beschot gemiddeld niet meer bedraagt dan een halve baal per roe. In verband met de lage prijzen zijn de bedrijfsuit- komsten van dezen teelt dus ailes behalve schil terend. BOVENKARSPEL. De aanvoer van vroege aardappelen aan de groote veiling „De (Tuin bouw" bedroeg de vorige week 51000 baal. In de zelfde week van het vorige jaar werd ruim het dubbele kwantum omgezet. ONDANKS SOMMATIE TOCH WEGGEVLOGEN In ons vorig nummer namen wij een verhaal op over een Fransche vliegenierster, welke met haar vliegtuig een noodlanding maakte in een uienveld te Haarlemmermeer. Bedoeld bericht verwekte eenigen schijn dat de eigenaar van het uienveld onbillijk tegen de Fransche dame was opgetreden. T;hans geeft de heer Lieftinck, eige naar van het bewuste stuk bouwland, in „„De Tel." de volgende lezing van het geval Met mijn moeder en zuster reed ik in den auto van de boerderij den dijk op, met het doel de ge wassen te bezichtigen. Op den dijk gekomen, zag ik een vliegtuig pl.m. 300 M. van den weg midden in het uienveld staan. Ongeveer 40 menschel: holden het uienland in naar het vliegtuig. Bij den ingang gekomen, snelde ik het land op om de menschen, die niets bij het vliegtuig noodig had den, weg te jagen. De politieagent Bosch was ir. middels ook aanwezig en hielp mij daarbij. Dc aviatrice bleek de Frangaise Maryse Hiisz te zijn en gaf mij te kennen dat zij naar Schiphol wilde om olie en benzine te halen. Ik bracht haar dus met de auto naar Schiphol en besprak onder weg met mijn moeder de geleden schade, die ik natuurlijk in de enkele oogonblikken dat ik op het land was, niet had kunnen opnemen. Indien er echter, zooals ik dacht, 1 H.A. door t pu bliek vertrapt was, dan kon dc schade wel eenb 2000 bedragen. Mijn moeder, die goed Fransch spreekt, deelde dit aan de Frangaise mede en daar zij erg schrok, liet ik haar meedeelen, dat het misschien wel mee zou kunnen vallen en dat zij niet meer zou behoeven te betalen dan de werkelijke schade. Hierop werd door de Fran gaise niets geantwoord. Op Schiphol gekomen, sprak de aviatrice met den chef en telefoneer de met een kennis van haar te Amsterdam, waarna zij mij te kennen gaf met diens auto naar Halfweg te komen. Ik reed dus met mijn moeder naar Halfweg terug. Bij het uilenland gekomen, vond ik het vlieg tuig bewaakt door twee politieagenten mijn eigen arbeiders stonden bij den dam, om het volk tegen te houden, teneinde de schade zoo veel mogelijk te beperken. Op het land was ook de heer Molenaar gekomen, wien ik verzocht de schade voor mij te berekenen, welke totaal 500 bleek te zijn. Daar ik met mijn moeder naar Hoofddorp moest, droeg ik den heer Mo lenaar op, de zaak voor mij te regelen. Van Hoofddorp teruggekomen, kwam ik juist onder het viaduct te Halfweg de twee politieagenten tegen, die mij vertelden, dat het vliegtuig ver dwenen was en dat de heer Molenaar met een kapitein van de Farmanfabriek ten huize van den burgemeestter was om de schade te regelen Bij den burgemeester gekomen, deed de politie verslag, dat madame Maryse Hilsz, na tot drie maal toe gesommeerd te zijn, te blijven staan, den motor had aangezet en was weggevlogen Zij had aan de politie verzocht den motor te mogen laten warmloopen om, wanneer de scha de geregeld was, direct te kunnen opstijgen en had daarbij de belofte afgelegd niet te zullen vertrekken vóór alles geregeld was. Op dit be richt besloot de burgemeester den Deurwaarder te ontbieden en zelf met mij naar Schiphol te gaan. Het verdere verloop is bekend. Van den kant van mad. Maryse Hilsz is geen enkel voor stel tot vergoeding gedaan. en Uit bovenstaande blijkt alweer dat iedere zaak, zoo ook deze, twee zijden heeft. ANNA PAULOWNA. BURGERLIJKE STAND Geboren Christina Louisa, d.v. A. de Maat en M. J. van Jole Catharina, d.v. L. H. Straat hof en van H. Prins Maria Gerarda, d.v. O. Hui berts en van C. M. Roosen Jakob Nanning Jan, z.v. A. Kos en van C. PoelJan Nico, z.v. N- Cornelissen en van A. C. Harthoorn. en Ondertrouwd Herman Bekker, oud 29 jaar, klerk bij de Ned. Spoorwegen, wonende te Schie dam en Jacoba Winter, oud 30 jaar, zonder be roep, wonende te Anna Paulowna Picter Moo- lenaar, oud 25 jaar, bloemist en Marrigje Jan sen, oud 21 jaar, zonder beroep, beiden wonen de te Anna Paulowna Jacobus van den Brink, oud 25 jaar, leerling-machinist, wonende te Maam en Maria Koom, oud 28 jaar, zonde!1 be roep, wonende te Anna Paulowna Albertus Martinus de Haan, oud 27 jaar, chef-electricier., wonende te Wieringen en Grietje Cornelissen, oud 21 jaar, zonder beroep, wonende te Anna Paulowna. Getrouwd Leendert Johannes Riebot en Dirkje Glasbergen Cornelis Spigt en Janna Oele Jan Meeldijk en Trijntje Groeneweg. Overleden een als levenloos aangeg' yen kind van Willem Pranger en Guurtje Muigije- werf Cornelia Dina Noordermeer, oud 46 war, echtgenoote van Jan Hendrik 't Hart. POLITIE. Verloren een broche met photo, een portemonnaie, inhoudende eenig geld en een nikkelen rand van een autolamp. Gevonden een bankbiljet en een beursje met eenig geld. Inl. worden ter Secr. verstrekt. Naar we uit betrouwbare bron vernemen, is de rit voor Ouden van dagen, die zou zijn Woensdag 10 Juli a.s., wegens omstandigheden acht dagen uitgesteld, en zal dus plaats vli*n 18 Juli a.s. BREEZAND. Naar we vernemen heeft onze plaatsgenoot, de Heer J. de Vries Sz. zijn huis met toebehoorénd land, gelegen aan den Schor- weg, uit de hand verkocht aan den heer S. Weij- ers aldaar. De Heer De Vries gaat met ter woon naar Alkmaar. BREEZAND. Door J. Mosch, timmerman te Breezand, is vergunning aangevraagd ingevol ge de Hinderwet tot het plaatsen van 3 electro- motoren, respectievelijk van 3, 5 en 3 P.K., ten behoeve van zijn timmerbedrijf. BREEZAND. Het ligt in de bedoeling van den heer M. Broers Jr., aan den Ooster Zandvaarts- weg een blok van drie woningen te laten bou wen, waarbij ook een winkel. en Door The flïexas Company, gevestigd te Gravenhage, is vergunning gevraagd om voor het perceel van den heer J. P. Leijen te Bree zand, een ondergrondsche bewaarplaats voor benzine en een aftappomp te mogen plaatsen GEMEENTE WIERINGEN. ONGELUK. De arbeider D. R. te Smerp alhier kreeg j.1. Vrijdag bij 't steenlossen op het werk van den heer Bosker te Den Oever een zware steen op een zijner handen waardoor een vinger verbrijzelde. Na door Dr. de Groot te zijn verbon den, werd de patiënt ter verdere behandeling naar een der ziekenhuizen te Alkmaar vervoerd. Men meldt ons dat binnen enkele dagen de nieuwe rund- en varkensslagerij van den heer G. Rustenburg aan de Elftstraat te Hippolytushoef zal worden geopend. Geslaagd voor het toelatingsexamen aan de Handelsschool 5-jarige cursus te Den Helder on ze plaatsgenoot de jongeheer Simon Minnes Dz. Inwijding Nieuwe Kerk. De inwijding van de R. K. Hulpkerk te Den Oever zal hoogstwaar schijnlijk plaats hebben op Zondag 21 Juni a.s. voorin, halftien uur. De plechtigheid zal geschieden door den Zeer- Eerw. heer Pastoor Koppert, alhier. Pastoor Th. J. v. d. LAAR. f Te MEDEMBLIK is na een langdurige ziekte overleden pastoor Th. J. v. d. Laar, in den ouderdom van 57 jaar. Voor hen, die Pastoor Van der Laar niet heb ben gekend is het bovenstaande "n simpel over lijdensbericht, doch wij, Wieringers, die ons zijn persoonlijkheid nog zoo goed herinneren, heb ben van zijn verscheiden met leedwezen kennis genomen. In de 3V2 jaar, dat Pastoor Van der Laar met zijn altijd gulle glimlach in ons mid den was, heeft hij zich niet alleen bij zijn paro chianen, doch ook bij andersdenkenden bemind gemaakt, en zijn nagedachtenis zal in eere bij ons blijven voortleven. Een eerste uitvoering. Naar men ons meldt zal de Zangvereeniging van de Maatschappij tot Bevordering van Toonkunst, afd. Wieringen, Zaterdag 20 Juli a.s. haar eerste uitvoering ge ven onder leiding van haar directeur den Heer Toon de Hoogh in de Concertzaal van den Heer Koster te Oosterland. Waar ook Mej. Annie Roggeveen, sopraan, Den Helder en den Dick Weiman, bariton, Am sterdam, hunne medewerking tot deze uitvoe ring zullen verleenen, terwijl Mej. Agatha Koch van Den Helder voor pianobegeleiding zal zorg dragen, staat er voor liefhebbers op muzikaal gebied een genotvolle avond te wachten. POLITIE. Verloren een gouden Broche (ge dachtenis), vermoedelijk op weg naar Haukes. De vinder die hem terug bezorgd zal beloond worden. Inl. bij den Gem. Veldwachter. BURGERLIJKEN STAND der gemeente Wieringen over Juni 1929. Geboren Gerbrand, z.v. J. Smid en M. Ivooij; Louise Constance, d.v. J. A. Snoijink en E. Leij- endekkers Jacoba JTrijntje, d.v. R. J. Schipper en T. Glastra Marie Neeltje, d.v. J. Kuit en M. Koorn Marinus z.v. H. Heijnen en J. Snepvan gers Grietje Alida, d.v. J. Kuiper en M. Her mans. Ondertrouwd M. de Haan en A. KuutG. de Bie en H. Stevens. Getrouwd R. Kat en T. Mulder C. Bais en G. Rotgans M. de Haan en A. KuutG. de Bie en H. Stevens. Overleden M. Wagemaker, oud 30 jaren, echt genoote van P. Rotgans Levenloos aangegeven een kind van P. van Gemst en M. M. Dekkers. Loop der bevclking over Juni 1929. Ingeschre ven L. J. Moelker en echtg. van jTholen P. H. Thönissen van Geleen C. van Zandwijk van Anna Paulowna H. K. de Roo en gezin van F.mmen K. Stam en gezin van Papendrecht A. Minderhoud van 's-Gravenhage Mej. A. M. Tholen van Emmen J. W. Brouwer van Nleu werkerk H. Adema van Beemster Mw. C. J. Groffen veb. Hopmans van Bergen op Zoom K. Honigh van Edam D. Anemaat en gezin, A. de Bok en gezin, H. Verbiest en gezin, D. Ver biest en gezin, allen van Medemblik J. Wal burg en gezin van Bellingwolde H. ïieidema van Ferwerderadeel G. H. Linterman en echt genoote van Amsterdam ;G. Nieland en echtg. van Wildervank H. J. Stulp van Ter Aar R. Gras van Wieringerwaard F. Middendorp van Menaldumadeel M. Boven van Scheemda. Afgeschreven personen J. Weender en gezin naar WinkelA. N. Neve en gezin naar Velsen; L. Bennink en gezin naar Beverwijk T. van Gelder naar 's-Gravenhage F. Wemmenhove en gezin naar Amsterdam P. Rietvink en ge zin naar Wonseradeel A. Pais en echtg. naar Velsen G. en E. Beikes naar Eindhoven E. Kuut en gezin naar Medemblik P. Wagema ker en gezin naar Groningen J. Hartman en gezin naar Oude Pekela H. Molema en gezin naar Rotterdam A. Kuiper en gezin naar Den Helder I. Verstraate en gezin naar Amster dam J. Bittner en echtg. naar Bloemendaal Mw. A. Post, geb. ten Bokkel naar Medemblik A. L. Sparenburg naar Wonseradeel Mej. T. Talstra naar Ferwerderadeel G. van Wanrooij naar Oosterhout[T,. Wolzak naar Wonseradeel A. Roossien naar Velsen H. A. Hazeloop naar Alkmaar J. Langes naar Anna Paulowna J. Duitscher en gezin naar Velsen. Op de aanstaande kermis zullen stand plaatsen worden ingenomen door de zweefmo len en luchtschommel van Dirks een kinder draaimolen, de schouwburgtent van Veltman danstenten van C. Scheltus en N. Kok Minerva theater en verschillende andere vermakelijkhe den, zooals werptent, hoeplatent, rad van avon tuur en slagmachine. Voor rekening van den Heer J. C. de Haan zal naast zijn bestaand huis aan de Nieuwstraat een nieuw woon- en winkelhuis gebouwd wor den, volgens bouwplan van den heer S. Vis te Oudkarspel. SUCCES-NIEUWS. Zondag speelde Succes II tegen J.V.C. I uit Julianadorp voor de Zomer competitie en kon het niet verder brengen dan een gelijk spel 33. S. II speelde 't eerst voor de wind en wist een 30 voorsprong te maken doch na rust kreeg J.V.C. 't windvoordeel en wist de stand op gelijken voet te brengen, hoe wel S. voortdurend in de meerderheid was, doch wel twee beetjes pech had. De Succes-aspiranten gingen naar Oudesluis om daar tegen de aspiranten te spelen en wis ten met een mooie overwinning van 20 huis waarts te keeren. Donderdagavond speelt Succes II een vriend schappelijke wedstrijd tegen de nieuw opge richte club „Flevo" van Den Oever. Dit belooft een mooie wedstrijd te worden daar er, naar wij vernemen, goede spelers in het Flevo-elftal zitten. BUITENLAND. DOODGEVROREN. Op den Mont-Blanc. Chamonix, 7 Juli Een Fransch officier en zijn ordonnans zijn bij de bestijging van den Mont Blanc door een sneeuwstorm overvallen en doodgevroren. JOHN D. ROCKEFELLER 90 JAAR. New York, 8 Juli. De Amerikaansche inulti- millionair John D. Rockefeller, de man van de Standard Oil Company en haar vele over de ge- heele wereld verbreide vertakkingen, viert he den zijn negentigsten verjaardag. Zijn gezond heidstoestand is nog steeds uitstekend. HITTEGOLF IN ZUID-SLAVIë. Belgrado, 8 Juli. De streek van Skoplje is gis teren door een hittegolf geteisterd, die talrijke slachtoffers eischte. BINNENL. NIEUWS. DE KAMERVERKIEZINGEN. In de Zaterdag gehouden zitting van het cen traal stembereau van de verkiezing van leden van de Tweede Kamer zijn alle leden, die reeds in de voorloopige opgaven genoemd zijn, geko zen verklaard. HET NUT VAN KIESPIJN. De dief in de keuken. Een dame, wonende op de Weteringschans te Amsterdam had 's avonds laat kiespijn. Zij was boven en ging naar beneden om een watje te halen. Toen zij in de keuken kwam, stond zij op eens voor een vreemde bezoeker, een man van maar dit is pas later gebleken 26 jaar, die door een raam naar binnen was geklauterd. De dame schrok en haar eerste beweging was uit het raam te kijken om te zien of er een po litie in de buurt was. Het toeval wilde, dat jujst dat een surveilleerende agent juist op dat oo- genblik het raam passeerde. De dame riep hem en een oogenblik later was de inbreker gepakt. Hij was in het bezit van vijftien sleutels, een knipmes, een vijltje en droeg zwarte handschoe nen. De man was recidivist. ONTPLOFFING. Een kind gedood. Toen Zaterdagavond een autogeen-lasscher te Bergen op Zoom klaar was met het soldeeren van een vat, waarin benzine was geweest, liet hij het water, dat hij tijdens het repareeren in het vat had gelaten, wegvloeien. Hij constateer de daarbij dat op den bodem van het vat vuil aanwezig was. Om nu te kunnen zien hoeveel vuil en wat voor vuil er in het vat was, besloot men om aan het bodemgat een lucifer te ontste ken, terwijl een ander aan het bomgat zou zien hoe groot de hoeveelheid was. Nauwelijks had men den lucifer ontstoken, of met een geweldi gen knal, die men tot ver in den omtrek kon hooren, sprong het vat uit elkaar en werd de bodem tientallen meters ver weggeslingerd. On gelukkigerwijze werd een kindje door den bo dem in het gezichtje getroffen, waardoor het deerlijk werd verminkt. Onmiddellijk werd de kleine opgenomen en binnengedragen en genees kundige zoowel als geestelijke hulp ontboden Kort hierna is de kleine overleden. NOODLOTTIGE VAL. Zaterdagavond viel de 39-jarige vrouw S. te Rcnkum bij het naar bed brengen van de kinde ren van de trap. Zij bekwam een hersenschud ding en is Zondagnacht overleden. Zij laat een geziin met 8 kinderen achter. ZUIDERZEESTEUNWET. Overzicht der werkzaamheden. In de eerste „mededeelingen" van de Genera le Commissie, bedoeld in artikel 3 der Zuider- zeesteunwet, over het eerste kwartaal 1929, laat zij vooralgaan 'n kort overzicht omtrent haar werkzaamheden over het tijdvak liggende tus- schen de volledige inwerkingtreding der Zui- derzeesteunwet (16 Dec. 1927) tot en met 31 Dec 1928. Uit dit overzicht blijkt, dat in totaal, behal ve hetgeen het Departement van Waterstaat in gevolge advies van de commissie heeft uitge keerd ten behoeve van opleiding van belangheb benden of hun kinderen, in bedoeld tijdvak heeft betaald f 20.621.51. Bij de commissie zijn ingekomen 898 aanvra gen van belanghebbenden om hulp ter verkrij ging van werk. Geplaatst werden in totaal 269. In 201 gevallen werden tegemoetkomingen toegekend in de kosten, die voortvloeiden uit 't aanvaarden van een vak buiten het Zuiderzee- visscherijbedrijf tot ten gezamenlijk bedrag van f 9061.70. In 57 gevallen werd ingevolge de Zuiderzee- steunwet crediet verleend. T(oen bleek, dat in verschillende Zuiderzeege meenten vele gezinnen van oudere belangheb benden verkeerden in de omstandigheid, dat hun voldoende middelen tot levensonderhoud ontbraken, heeft de commissie aangenomen, dat deze toestand mede een gevolg was van de afsluitingswerken. Zij heeft daarbij overwogen dat onder de Zuiderzeevisschersbevolking de ouden van dagen als regel in hun onderhoud werden geholpen door hunne kinderen en dat, nu als gevolg van de afsluiting de resultaten der visscherij minder gunstig werden, de om standigheden van de ouden van dagen daar door in de eerste plaats ongunstig werden be- invloed. Op grond hiervan zijn 661 aanvragen van be langhebbenden van 65 jaar en ouder ingewil ligd. /Toen bleek, dat tengevolge van gebrek aan knechts enkele visschers genoodzaakt zouden zijn, hun vaartuig aan den wal te laten liggen, werd de combinatie van de bedrijven van twee tallen van visschers bevorderd. Het eerste kwartaal van dit jaar Blijkens de mededeelingen over het eerste kwartaal van 1929 werden gedurende dat kwar taal in 90 gevallen tegemoetkomingen, vergoe dingen en toelagen voor opleidingen toegekend of verlengd. Hiervoor heeft de commissie, dus behalve hetgeen rechtstreeks door het Departe ment van Waterstaat op advies van de Commis sie werd uitgekeerd, betaald f 6642.03. Door 134 belanghebbenden, werden aanvra gen om hulp ter verkrijging van werk bij de Commissie ingediend. Enkele belanghebbend- den werden geplaatst. Inmiddels zijn de noodi- ge stappen gedaan, welke er toe zullen kunnen leiden, dat in het voorjaar een aantal belang hebbenden in betrekkingen worden geplaatst Verleend werden: vier credieten tot voortzet ting van bedrijven tot een bedrag van f1805; nc gen credieten voor vervorming van bedrijven tot een bedrag van f 21.150; vier credieten voor inrichting van nieuwe bedrijven tot een bedrag van f 12.800. In dit kwartaal werd bij de commissie inge volge verleende credieten beschikt over een be drag van f 47.580.13. In het afgeloopen kwartaal genoten 1779 ge durende korteren of langeren tijd een geldelijke tegemoetkoming. Uitgekeerd werd f 107.999. Van 1 Jan. 1929 werden „winteruitkeeringen" in 1009 gevallen verleend, tot bedragen van f 2. tot f 9.- per week, terwijl in totaal voor deze groep werd uitgekeerd: f 75.375. Van 87 belanghebbenden van 65 jaar en ou der werden aanvragen om geldelijke tegemoet koming ingewilligd. De wekelijksche uitkeerin- gen aan deze groep bedroegen f3 tot f5. Uitbe taald werd aan 699 belanghebbenden van deze categorie f 26.322. ZUIDERZEEWERKEN. Ongeluk op Wieringen 7 Op de vragen van het/Tweede Kamerlid den heer GERHARD in verband met een volgens de dagbladberichten voorgekomen noodlottige ge beurtenis op Wieringen onder arbeiders, ver bonden aan de Zuiderzeewerken, heeft de mi nister van Waterstaat, mede namens de minis ters van Binnenlandsche Zaken en Landbouw en van Arbeid H. en N., geantwoord dat noch bij hen, noch bij de directie der Zui derzeewerken en bij de aannemers der werken, noch bij den burgemeester van Wieringen iets bekend is, dat er op zou wijzen, dat een noodlot tige gebeurtenis, als in de vragen bedoeld, zou zijn voorgevallen. BLIKSEM INGESLAGEN. Tijdens een hevig onweer is de kerktoren te Loenen a.d. Vecht door den bliksem getroffen. Er ontstond geen brand. (Tegelijker tijd sloeg de bliksem in de boederij van v.d. Woude. Dak en schoorsteen werden grootendeels vernield. Ook hier ontstond geen brand EEN 102-JARIGE TER STEMBUS. Te Beuningen heeft de 102-jarige wed. J. Wil- lems-Geurts, zonder dat het haar moeilijk viel, Woensdag aan de stemming deelgenomen. VERDRONKEN. Sinds Donderdag j.1. werd te Hoorn de twin tig-jarige Plugboer, iemand die bij een orgel liep, vermisthij sliep in een schuit en schijnt misgestapt te zijn. Zijn lijk is uit de vluchtha- ven opgehaald. ONGELUKKEN. Dat de kersenpluk en het spreeuwenkeeren intusschen niet zonder risico zijn, bleek ook weder deze week. Zoo viel te Lent een kersenplukker zoodanig van de ladder, dat hij aan de gevolgen overleed, terwijl een spreeu- wenkeerder, eveneens te Lent, die wat onvoor zichtig met zijn geweer omging, een schot in het gezicht kreeg, zoodat hij zich onder behandeling van een oogarts moest stellen. JCe Lienden kreeg een keerder door het minder handig ma noeuvreeren met het geweer aan zijn hoofd zulk een verwonding, dat hij naar het St. Elisabeths gasthuis te Arnhem moest worden overge bracht. MARKTBERICHTEN. EIERVEILING, ALKMAAR, 6 Juli 1929. Aan voer 175000 Kipeieren. Prijzen 56-58 Kg. ƒ6 a 6.30 58-60 Kg. 6.20 a 6.50 60-62 Kg. 6.40 a 6.80 Bruine 60-65 Kg. 6.50 a 7.10 Aanvoer 35000 Eendeieren 5.70 a 5.90. ALKMAAR, 8 Juli 1929. Op de heden gehou den veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 58 vette koeien 250 a 430 handel matig 8 vet te kalveren 60 a 140 vette kalveren per ned. pond 1.20 a 1.50 38 Nuchtere kalv. (slacht) 8 a 28 505 vette Varkens (zware) per ned. pond 0.88 a 0.92 ct. Zouters per ned. pond 0.88 a 0.92 cent, handel vlug.

Wieringer courant | 1929 | | pagina 2