n<= oeders AkXers, Abdüi-siroo hij over boord was gesprongen en zich had ver dronken. Den geheelen dag werd door de politie gedreigd, doch niets gevonden. Echter Dinsdag zag men 'n lijk drijven, dit werd opgehaald en herkend als van Bons. Droevig einde van zulk een jong leven, temeer waar hij steeds oppassend was geweest, spaar zaam, en een goed kameraad voor zijn makkers. Wat hem tot de daad dreef Niemand zal 't kunnen zeggen. „Het bier" was er wellicht niet vreemd aan. Maai" dan moet de ontnuchtering voor hem verschrikkelijk geweest zijn on heeft hij in wanhoop 'n eind aan z'n leven gemaakt. Het lijk zal naar Sliedrecht worden vervoerd. Wegens bedanken van Zuster v. d. Toch;, respectievelijk presidente en van mevrouw Wit vliet secretaresse der Herv. Zusterkring te Hip- polytushoef zijn als zoodanig gekozen mevr. G. de Haan-Bosker presidente en Mej. Gr. Bosker Jd. tot secretaresse de dames v. d. Tocht en Witvliet hebben eveneens als lid van de Zuster kring bedankt. Onze plaatsgenooten de jongeheer P. J. Bruul en de jongeheer H. J. Ringers werden op de Rijks H.B.S. te Alkmaar bevorderd van de 1ste naar de 2e klasse: de jongeheer H. J. Ringers werd aan diezelfde school bevorderd tot de 5e kl. afd. B. Verder werden onze plaatsgenooten de Jonge juffrouw Annie van der Mark en de jongeheer P. Smit Hz. bevorderd van de 1ste naar de 2e klas se M.U.L.O.-school te Den Helder. Nieuwe Zaak. Hippolytushoef is een keurige zaak rijker geworden, n.1. de Rund- en Varkens slagerij van den heer G. M. Rustenburg, Elftstr. 3b. Prachtig electrisch verlicht, versierd met tal rijke bloemstukken toonde de nieuwe moderne winkel gisterenavond bij de opening een keuri- gen aanblik en een massa belangstellenden ver drongen zich voor de groote spiegelruiten om de keurige zaak en de fijn uitgestalde vleeschwaren te bewonderen. De electrische koelcel, en de ver dere moderne machines wijzen er op, dat alles in deze zaak zoo hygiënisch mogelijk zal worden behandeld, en daarbij de ruime frissche geheel betegelde winkel, het doet 't publiek wel tot bin nentreden en tot koopen nopen Wij wenschen den heer Rustenburg veel voorspoed in zijn nieu we zaak. Ook den heer Poel, de aannemer mo gen wij ons compiiment over de mooie afwerking van het gebouw niet onthouden. Plechtige inwijding der RJL Hulpkerk te Den Oever. Vele Katholieken, ook niet Zuiderzeewer- kers, woonden Donderdagmorgen j.1. de plechtige wijding bij die door den Zeer Eerwaarde Heer Deken van Schagen werd verrient, geassisteerd door den WelEenv. Heer Pastoor Koppert van Wieringen. Nadat het eenvoudige houten bedehuis van buiten en binnen werd gewijd onder de gebruike lijke gebeden, werd een zingende Heilige Mis ge houden. De Zeer Eerw. Heer Deken sprak daar bij zijn blijdschap uit, dat bij de Genade Gods Z. D. H. de Bisschop van Haarlem en het kerk bestuur van St. Hippolytus de spoedige stichting van dit gebouw hebben bewerkstelligd. Er is groote reden den goeden God te danken en ook ons aller Heilige Moeder Maria, de Patronesse van dit kerkgebouw. En het zal goed zijn de hul- pe van de Heilige Moeder te vragen of Haar Zoon, Jezus Christus, dit kerkgebouw te Den Oe ver Zijn zegen wil geven. Door de Goddelijke goedheid is op deze plek het bedehuis gesticht als we rondzien is het een gering klein huis, maar toch is het groot, omdat het door God uitverkoren is, omdat God er zeil komt wonen, verborgen onder de Heilige Broods gedaante. God zelf komt hier Jezus, van mond tot mond, van hart tot hart, in het Heilig Sacrament, zoo dra de consacratie zal zijn uitgesproken. Was Jezus' eerste woning ook geen arme stal? En toch was die arme stal de woning van God Zelf. Zoo ook hier Dit is een huis des gebeds Jezus Christus bidt op het altaar, Zijn Vader in den HemelJezus bidt als slachtoffer van ons arme zondaars. Hier in dit nederig kerkgebouw komen de ge- loovigen van alle rang en stand, om hier hun ziel te voeden door het gebed. Van hier uit 't kerkgebouw spoedt de Geestelij ke zich naar 't sterfbed van een uwer geliefden, om hem de versterking te brengen tot het eeuwi ge leven. Gewezen mag worden op 't heerlijke bezit van een eigen huis Gods, waar wij verwachten dal Maria's altijd durende bijstand bij God voor spraak moge geven. Dat dan van dit kerkgebouw veel gebruik zal worden gemaakt dat velen hier zullen neer knielen, om het Heilig Mis-Offer te komen bijwo nen ja laten ze hier komen in de week en 's Zondags vooral, om de sterkte te zoeken, die ze zoo van noode hebben. Zijn Eerwaarde dankt de velen, die hier dezen morgen bij de wijding tegenwoordig hebben wil len zijn, en in het bijzonder de bestuurderen, die zoo spoedig dit Godshuis hier hebben weten ge plaatst te krijgen. Vervolgens werd onder de gebruikelijke cere moniën de consecratie uitgesproken en was daai mede deze plechtigheid geëindigd. Vervolgens verzamelden zich velen in de can- tine van de Zuiderzeewerken, waar Pastoor Kop pert woorden van dank sprak. Zijn Eenvaarde bracht dank aan Zijne Excel lentie den Minister van Waterstaat den Direc teur-Generaal der Zuiderzeewerken den heer Worthman, den Ingenieur bij die werken den heer Hufkens van der Eist, voor hunne be- reidwillege medewerking. Zijn Eenv. bracht dank aan Kerk- en Armbestuur, aan de heeren zangers en in het bijzonder aan Gebr. Boersen, die bekend als ijverige vlugge werkers, het kerk- gebouwtje in korten tijd hadden afgewerkt. Verder dank aan de Parochianen van Hippoly tushoef die zoo ruimschoots van hun belangstel ling hadden doen blijken. Wat 't kerkgebouw zelve betreft het staat te genover het hoofdkantoor van de M. U. Z. het is geheel van hout opgetrokken en meet naar schatting 10 bij 20 M. Het licht dat binnendringt door de talrijke hoog-aangebrachte vensters geeft aan 't eenvoudige interieur een toon van gezelligheid aan weerzijden zijn banken aange bracht, die een middenpad overlaten bij het al taar staat het Maria-beeld, de patronesse dezer kerk. Bij deze gelegenheid waren zoowel op het al taar, als in de kerk zelve bloemen aangebracht. Het orgel werd bespeeld door den heer ,Theod. Rasch, terwijl het kerkkoor van St. Hippolytus zijn medewerking verleende. SUCCES NIEUWS. Gisteravond speelde Suc ces I een vricnschappelijke wedstrijd tegen „Flevo I" van Den Oever. Door het prachtige zo merweer werd deze wedstrijd door veel publiek bijgewoond en de aanwezigen hebben tevens van een pracht wedstrijd kunnen genieten. Vooral het spel van de Successer's was enorm en hebben wij dit dan ook in langen tijd niet zoo gezien, r it Flevo-elftal daarentegen gaf behoorlijk partij doch kon tegen de Successers weinig uitrichten en kreeg het hard te verantwoorden. „Fevo" kreeg dan ook een flinke jas door met 6—1 te verliezen. Zondag om 2 uur speelt Succes II tegen het A.B.C.-elftal van De Haukes voor de Zomercom petitie. Er staat voor beide elftallen een zware wedstrijd te wachten, daar A.B.C. ook een flink elftal heeft. Succes I speelt om 4 uur een vriendschappelij ke wedstrijd tegen het M.A.Z.-elftal van De Hau kes, wat ook een mooie wedstrijd belooft te wor den. Voor deze wedstrijd heeft de Heer Kalis een mooie verguld zilveren medaille beschikbaar gesteld. V.V.M.P. speelde Woensdagavond in Schagen tegen Sparta I voor haar nederlaagwedstrijden. V.V.M.P. heeft de gang er goed in en denkt er niet aan om te verliezen en wist dan ook ditmaal weer met 31 te winnen. Nieuwe telefoonaansluiting. De w.n. directeur van het Post- en Telegraafkantoor H.hoef geeft kennis van de nieuwe telefoon - aansluiting G. M. Rustenburg, slagerij, Elftstraat 3b onder num mer 41 PROVINCIAAL NIEUWS. DE KLEINE KUSTVISSCHERIJ. Waar zullen de buiten emplooi geraak te Zuiderzee-visschers worden geplaatst Men schrijtf uit Den Helder aan het Hbld. Wie in den laatsten tijd in de bladen de publi caties hebben gevolgd over de visscherij in Oost- mahorn en Zoutkamp, en de verlangens welke daar worden gekoesterd ten opzichte van nieuw te maken havens of uitbreiding van de bestaan de, zullen ongetwijfeld tot de gedachten zijn ge komen, dat de autoriteiten met betrekking tol de verplaatsing van de Zuiderzeevisscherij, voor het alternatief worden geplaatst Oostmahorn of Zoutkamp. Dit is echter niet juist ter bevoegder plaatse zal rekening gehouden worden met de goede visschershaven te Den Helder, waar de kleine kustvisscherij al sedert de grijze oudheid wordt uitgeoefend. Den Helder bezit een goede ijsvrije haven, welke zonder kosten op diepten blijft en waar de visschersvaartuigen te allen tijde kun nen binnenloopen. Hier behoeft derhalve geen belangrijke bedragen worden uitgegeven om den visschers een veilige ligplaats te verschaffen. Veertig botters en kotters beoefenen te Den Helder de Noordzeekustvisscherij. Behalve deze motorvaartuigen zijn er nog ruim honderd zeil- vaartuigen on vletten ingeschreven deze laat sten- worden uitsluitend gebruikt voor de haring visscherij op de ree. De veiling op den gemeen telijken afslag heeft in 1928 een opbrengst van bijna 500.000 gegeven. Tegen het winterseizoen beoefenen de vis schers en sardien- en garnalcnvisscherij op de ree van Texel en bij de zeegaten. In de winters 19271928 en 1928—1929 waren hier een 25 a 30 Zeeuwsche motorbotters onze gasten, die met de Heldersche, Tiexelsche Wie- ringer vloot in het Marsdiep en nabij het West gat en Schulpengat vischten. In het voorjaar be gint hier reeds vroeg de haringvisscherij., ge volgd door die op geep en ansjovis. Het is steeds gevaarlijk zich aan voorspellingen te wagen. Dit geldt zeer zeker voor den trek van de visch, als de groote dijk van Wieringen naar Friesland gereed is en de Zuiderzee afgesloten zal zijn. Niemand kan met zekerheid zeggen hoe de trek van haring, ansjovis, sardien etc. dan zal ziin, doch wordt de hoop verwezenlijkt, dat deze vischsoorten tengevolge van het in de Waddenzee uitstroomende zoete water en de aanwezige ondiepten, evengoed de zeegaten zal binnentrekken, dan heeft, n»»" deskundigen meenen, de visscherij van Den Helder een goede toekomst. Een vooruitzicht, dat van belang is voor de autoriteiten, die zullen hebben te over wegen, waar de broodeloos geworden visschers zich zullen vestigen. Het lijdt geen twijfel of de ze factor heeft reeds lang de volle aandacht van de Generale Commissie. URSUM. Een pechvogel of een brutaal mensch Dezer dagen werd door de Rijkspolitie een mo torrijder aangehouden, die maar eventjes vier processenverbaal tegelijk kreeg, n.1. het jong- mensch, 23 jaar, had geen rijbewijs, geen nurn- merbewijs, geen wegenbelastingkaart, terwijl de nummering van den motor aan voor- en achter zijde met krijt was aangebracht op een blauw plaatje. Dat zal een dure geschiedenis worden. BURGERBRUG. Auto-ongeval. Woensdag avond omstreeks 8 uur passeerde alhier een 25- tal auto's uit Schagen, die een pleziertocht met de ouden van dagen uit die gemeente maakten. Een der auto's, bestuurd door een dame, is bij het afrijden van de brug te veel uitgeweken en bij den hoogen walkant neergegleden en in de Groote Sloot terecht gekomen. Daar er dadelijk hulp kwam opdagen, gelukte het de vier inzitten den spoedig op het droge te brengen. De oudjes, zeer geschrokken en ontdaan, wer den met 'n particuliere auto verder naar hun woonplaats vervoerd, zoodat dit ongeval nog al goed is afgeloopen. ANNA PAULOWNA- BURGERLIJKEN STAND Geboren Maria Geertruida, d.v. J. Koning en van C. Sneeken Hendrik Bernard, z.v. J. de Jonghe en van M. C. de Graeve Adrianus Johan- nes z.v. H. Alleman en van E. W. Beers. Ondertrouwd Cornelis Looij, oud 29 jaar, vrachtrijder en Stijntje Tiel, oud 21 jaar, zonder beroep, beiden wonende te Anna Paulowna Pie- ter Dirks, oud 25 jaar, tuinder, wonende te Hel der en Jacoba Jannetje van Dijk, oud 23 jaar, zonder beroep, wonende te Anna Paulowna. Getrouwd Cornelis Petrus Oudejans en Griet je van Kooten Nicolaas Johannes Lcijen en Barbara van Kooeen Leendert Johannes Dwars waard en Marrigje Boer Jacobus van den Brink en Maria Koorn Pieter Moolenaar en Marrigje Jansen Albertus Martinus de Haan en Grietje Cornelissen Herman Bekker en Jacoba Winter. Overleden Gerard Reindert van Ginkel, oud 14 dagen Petrus Johannes Josephus Neuvel, oud 55 jaar, ongehuwd. POLITIE. Gevonden Een zakje kunstmest en een fiets. Schokbrekers van een auto. Inlichtin gen ter Secretarie. Loop der bevolking van 1-15 Juli 1929. Ingekomen: Mej. A. Snitjer uit Winschoten; A. D. Slager uit Sint Maartensdijk A. Ovind uit Borger J. C. Kok en gezin uit Zijpe J. Langes uit Wieringen Mej. A. E. Oetelmans uit Am sterdam G. Buist uit Stedum Mej. F. van Ko nijnenburg uit Groningen J. J. Buschman en ge zin uit Den Helder J. Sas uit Amerongen Mej. J. C. van Baaijen uit Arnhem Mej. J. Vredeveld uit Emmen Mej. L. Kooman uit Den Helder Mej. R. Postma uit Amsterdam P. C. Duineveld en gezin uit Lisse G. Bakker uit Bar&ingerhorn en Mej. W. A. van Savoijen uit Wieringerwaard. VTtrokken J. Hengsdijk naar Den Helder H. ^houwvlieger en gezin naar Wieringen W. J. Schuit naar Harenkarspel J. de Vries en ge zin naar Heiloo en C. Koorn naar Nieuwe Nie- dorp. Door den Hoofdinspecteur van den Arbeid is aan de Mij. Bremer, te Den Haag, vergunning verleend voor het verrichten van werkzaamhe den aan de centrale-verwarming in de bloem- bollenschuur van M. van Kampen, door 2 man nen van 18 jaar of ouder gedurende 11 uur per dag. Door den aannemer S. Jonker, alhier, zal voor rekening van den heer G. Landman een woonhuis worden gebouwd aan den Stoomweg. ONZE POLDERSCHE RAAD. Het was een prestatie om op don warmen Dins dagmiddag dezer week te vergaderen en pa Koorn had dan ook de wijste partij gekozen door stiekum bij moeder te blijven. Gelukkig was het samenzijn der wijze mannen kort maar lek ker en zoo werden wij gevrijwaard om bij lang durige debatten te knikkebollen. Eén was er echter, die opvallend bleek en hui verig zag, en z'n mond trok als wilde hij vragen om 'n warme stoof. Het was pa Raven Maar spoedig kwam*de aap uit de mouw. Voor zitter vertelde triomfantelijk dat opzichter Dek ker het stokpaardje van Raven (uit de vorige ver gadering) het huis dat timmerman Schouten zoo schandelijk bouwde, had afgeschouwd, en rappor teerde dat er wel een spouwmuur was en de voe ting van gewapend beton met 4 staven ijzer 1! Verbolgen riep Raven: Nee, nee, nee, Staven ijzer in het beton telde ik er maar twee Helaas, de plaat was bedekt en alleen Schouten kon het heilig „volgens teekening aan den op zichter verklaren Die Schouten toch Maar wie zal 't anders constateeren Of je zou het huis onderstboven moeten keeren. Daar zat pa Raven Zelfs Keuris, die blijkbaar de ladderhokken - nachtmerrie van Jonker nog niet te boven is, waagt het niet zijn geestverwant tegen de bedekte ijzerduisterheden met zijn strijd kreet te beschermen Schouten lacht de sppouwmuur sloeg Raven! En hij wordt zonder militaire eer begraven De voorzitter-kok is goed op dreef en laat zijn gasten smullen. Hij komt thans met 'n geweldige ijsco aandraven, waarop met ijs-letters: supple- toire begrooting dienst 1929: f20103.39. De vader tjes smullen er in, dat 't ijs hun bij de kin neer- druipt, natuurlijk ietwat de gulzig, want 'n paai malen op hun stoel of ze buikpijn krijgen. A,wat, roept de kok! Het ijs ietwat zuur Ja, de burgemeesterswoning is 'n weinig duur! Maar lig daarom nu maar niet te malen, 10.000 pop kunnen we zoo uit ons kasje halen De gemeente was massel! Bijna f19000 pop is al uit de gewone middelen voor dit ambtspaleis be taalt en nou hebben we zooveel oververdiend roept de praeses dat we de 10.000 er ook niet voor hebben te leenen. (Heeft de gemeente soms met 'n twintigje in de staatsloterij gespeeld Red.) De buikpijn is over, de vadertjes smullen door en ondertusschen krijgen Jb. Boon en C. Mooij 'n voorschot van f3450 en f3350 voor het bouwen van 'n landarbeidersplaatsje Nog zwaarder kost laadt de burgemeester in de vroede magen; de gemeente-rekeningen over 1928, 'n mengelmoes van „tuttie-fruttie" worden opgeschept. De gewone dienst heeft 'n batig slot van f 17783.67; de kapitaaldienst is Piet er uit en Piet er in, saldo nihil; de electriciteit boerde een winst van f3452.11; het Burgerlijk Armbestuur had vanzelf door.de lange winter niks in het laad je overgehouden; Van de gemeentekas heeft het nog opgeslokt f 14871.31. Van 1929 venvacht de praeses ook nog al wat moppen; maar over 1930 •-'31 heeft hij een zwaar hoofd De bollencultuur, is nu niet „wat-je-kol En zoo komt de gemeentekas ook niet vol Na deze ontmoedigende tafelrede komt de rond vraag, en het verwondert ons niet, dat daarbij waterleiding en zwemmen hoogtij vieren! De va dertjes immers baden in hun zweet Eerst komt Van der Ham, die al honderd maal z'n hoofd van de zweetdruppels heeft gezuiverd, er mee op de proppen ,dat wel 99 procent van de bewoners van Breezand, Stoomweg de waterlei ding willen Vele glimmende gezichten ontspan nen zich ongeloovig lang. .De Waterleiding, dat zwarte schaap, dat Van der Ham nu ineens „wit" wil praten 99 Procent zouden dat willen O, werd dit de Waterleiding-directie bekend De heeren sprongen van plezier vast uit 'r hemd! De heer Stammes mompelt meewarig, dat ze zouden moeten bijbetalen, wegens te weinig af name van water Van der Berg zucht, dat bijbe talen niet meevalt; en het koor viel in: Praat men over bijbetalingsduiten, Dan beginnen 90 van de 99 procent te fluiten Enfin, de menschen lijken nu te smachten, De buizen liggen reeds lang te wachten B. en W. zullen het nog eens probeeren, Of de wil ook zoo sterk is als 't begeeren Als het nu in vredesnaam maar niet begint le regenen De heer Kuiken waagt het het teere punt aan ie roeren, of het hoofd der school het recht heeft te zeggen, dat kinderen moeten zwemmen Al wat tot 'svoorzitters ledematen genoemd mag worden, ontspant zich. Z'n oogen schieten vuur Nog, zegt hij, zijn we niet zoo ver Maar eer verstreken zijn 5 maal 24 uren, Is bet uit met de niet-zwemmers - kuren Maar zucht Kuiken schuchter Als iemand zich nou in een badkuip wil wasschen En daarin zoo'n beetje z'n kinderen plassen Wat badkuip, brult de praeses, da's veel te min! 't Zwembad, 't zwembad, moeten ze allemaal in! Kuiken kijkt 't kringetje 's rond, en 't gelijkt hem, of al z'n ambtsbroeders van de zwemmers- manie zijn bezeten en met armen en beenen grim Ikinderen Uebber» kjnKboi s/oordat LI ket weet. Oeef kl. dcLcleljk by kei aer.ste koestji (Adv, in Blokschrift.) nassen maken en daarom begint hij ook maai mee te roeien. Ja, terecht zei Vader Cats Zoo de klok is, is de klepel, Zoo de pot is, is de lepel l Gelijk de waard, zoo is de gast, Gelijk het paard, zoo is de last De burgemeester zet 'n buik als Primo de Rivara En Keuris neuriet 'n liedje uit de V.A.R.A. Ja zegt de heer Keuris, toen ik jong was, wou moeder niet hebben, dat ik zwemmen ging. Wel kan ik het nu. maar ik wou, dat ik het vroeger had geleerd. (Welke slag de heer Keuris kent, of het soms de Spaansche is, dat weten we niet, maar het enthousiasme was zoo groot, dat be paald eerdaagsch 'n zwemwedstrijd van den prea ses en den heer Keuris te bewonderen valt Alleen den heer Kuiken was 't aan te zien, als wilde hij zeggen Er is niks meer mee te beginnen Het fluitjen, dat ik dapper sneed. Zoo liefelijk van klank, Maar neen, zijn toontjes zijn maar wind. En 't rietjen broos en krank Dit was het taptoe van de vergadering. De rit met de ouden van dagen Woensdag j.I. had de zoo populair geworden rit dan weer plaats Niet minder dan 'n 40-tal auto's, waarin 110 ou den van dagen hadden plaats genomen vertrok ken smorgens 9 uur vanaf het gemeentehuis. Het weer was prachtig en wat genoten de oud jes van de heerlijke rit door Wieringerwaard en over Winkel, Nierop en VVognum zoo door dc Streek naar Hoorn. In die stad werden versnape ringen aangeboden en een wijle uitgerust. Door de schoone streken van Beemster en Schermer werd verder getoerd en dan Alkmaar aangedaan. Daar in de muziektuin was 'n koste lijk maal bereid en men liet zich een en ander best smaken. Ruim te half zes ging het vandaar weer op de polder aan. Welgemoed en dankbaar kwam men thuis. Hulde aan allen, die tot deze schoone rit hebben medegewerkt, Het einde, dat willen we nog even melden, was in de zaal van Kossen. Daar konden de oudjes nogmaals op brood en koffie vergast, dus men ging met 'n volle maag naar huis. Burgemeester Lovink voerde daar nog het woord die de ouden van dagen hartelijk toesprak en tevens een com pliment maakte aan 't Afdeelingsbestuur Bond van Staatspensionneering over het genomen ini tiatief. Hij hoopte dat men 't volgend jaar weer zulk 'n prachtdag zou organiseeren Van Ewijcksluis. Naar men ons meldt is heden het werk van de Aannemersfirma Klos, dat we gens te diepe afgraving was stopgezet, thans weder aangevat. Breezand. Woensdag toen de zoon van Bak ker Van der Molen bij een klant bezig was af te rekenen, liep zijn driewielde fiets belaten met brood uit zich zelf vooruit en kwam in de weg sloot terecht. De broodjes lieten zich dat frissche bad welgevallen, maar waren natuurlijk voor de bik-bik verder ongeschikt. BREEZAND. Voor rekening van den fieer Jb. de Boer wordt aan den Balgweg een woonhuis met schuur gebouwd. BREEZAND. (Ten behoeve van den heer W. J. Vievevecn zal aan den Middenweg een woonhuis worden gebouwd. Aannemer P. /Tuin, ie 't Zand, is met den bouw belast. STAKENDE LANDARBEIDERS EN KOS TELOOZE RIJWIELPLAATJES. De ontvanger der directebelastingen te Win schoten weigert, aan de stakende landarbeiders in Oostelijk Groningen kostelooze rijwielplaatjes af te geven, omdat zij thans geen werkgevers hebben en daarom zijns inziens niet beschoaiwd kunnen worden als een beroep of bedrijf uit te oefenen. Het hoofdbestuur van den Nederl. Land arbeidersbond deelt die opvatting van den ont vanger niet wijl de staking geen verbreking, maar slechts onderbreking van dienstbetrekking bedoelt, en heeft zich tot het ministerie van fi nancien gewend met het verzoek, dat tot uitrei king van de kostelooze rijwielplaatjes aan de stakende landarbeiders over zal worden gegaan. PREDIKBEURTEN. HERV. GEM. Den Oever Kapel 10 u. de heer J. K. Lofvers. Cand. t.d. H. D. Dienst voor Zuiderzeewerkers. Westerland av. 7.30 uur Ds. Van Beek. DOOPSGEZ. GEM. II.-hoef v.m. half elf Ds. J. E. v. Brakel van Koog Zaandijk. EVANGELISATIE II.hoef v.m 10 uur de Heer J. Bosma. Geref. Kerk Beltstraat. 's Morgens 10 uur Ds. Warnink van Amsterdam, 's Middags 3 uur Ds. Warnink. Busdienst vanaf Den Oever. MARKTBERICHTEN. EIERVEILING, SCHAGEN, 18 Juli 1929. Aangevoerd 104736 Kipeieren. Prijzen 55-57 Kg. 6.40 58-60 Kg. 6.30 a 6.90 61-63 Kg. 6.70 a 7 64-67 Kg. 7 a 7.30 Ongewogen Wit 6.10 a 6.50 Bruin 6.80 a 7 Klein 3.60 a 3.8Ö. 6023 Eendeieren 5.30 5.40 21 Kalkoeneie ren 8.10 a 8.50. EIERVEILING, HELDER, 18 Juli 1929. Aangevoerd 11483 Kipeieren. Prijzen Bruin 7.10 a 7.40 Wit 6.50 a 7.40. 211 Eendeieren 5.00 a 5.30 per 100 stuks. SCHA*GEN, 18 JuLi 1929. Op de heden geho<uden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 5 Paarden 150 a 350 12 Stieren 150 a 375 9 Geldekoeien (mag.) 160 a 240 95 Geldekoeien (vette) 250 400 13 Kalfkoeien 220 a 340 5 Nuchtere kalveren 12 a 26 30 Schapen (mag.) 28 a 30 194 Schapen (vette) 30 36 148 Lam meren 20 a 26 Bokken en geiten 4 a 20 3 Varkens mag. 38 a 44 40 Varkens (vette) oer Kg. 0.85 a 0.89 169 Biggen 20 a 32 Konijnen 0.50 a 1.50 79 Kippen 1 a 1.75 Haantjes f 0.15 a 1,25 66 Kg. Boter 1.80 a 2.

Wieringer courant | 1929 | | pagina 2