S&' xen pakfe Vxuwx Egber*s Echte FriescheHeeren-Baai sedert 175350 DE I Xr^ r?r" DE V ICflEP^V vergeeinietVw-pypeti,^-:^«TK«aliteilsrn'S*7 <^)OUty£ naar één kant opdrongen. Luyken kwam onder den wagen te liggen en werd in de modder gedrukt. Geruimen tijd is men bezig geweest de auto weer overeind te trekken, hetgeen na lang werken gelukte. De bestuurder was toen spoedig op het droge- gebracht, doch de levensgeesten waren geweken. De man was eenige weken geleden in het huwe lijk getreden. ONDER EEN VALLENDE BOOM. De chauf feur van een autobus zwaar gewond. Aan de Haagpoort te Delft is gistermorgen een grootc boom omgewaaid en terecht gekomen op een C. A. B.-bus. De chauffeur werd door een tak ge troffen en bleek vrij zwaar gewond. IIij is in be- wusteloozen toestand naar het gasthuis vervoerd De overige vier inzittenden bleven ongedeerd. De autobus is zwaar gehavend. STERFTE ONDER DE FRUJ3TBOOMEN. In de omgeving van Deventer, vooral te Ter- wolde, heerscht onder de fruitboomen een on rustbarende sterfte. De kersenboomen hebben nog gedragen, hoewel kleinere vruchten dan ge woonlijk, doch de bladeren vallen af en de hoo rnen gaan kennelijk ten gronde. Appel- en pere boomen laten hun onrijpe vruchten vallen «mi vertoonen mede teekenen van afsterving. Men weet niet zeker, welke oorzaken hier in 't spel zijn, doch het is wel aannemelijk, dat de hevige vorstperiode van don afgeloopen winter als de voornaamste oorzaak van dit schadelijk verschijnsel moet worden aangemerkt, terwijl de langdurige droogte het hare daartoe heeft bij gedragen. Met belangstelling wordt het advies der betrokken deskundige rijksorganen tegemoet gezien. NAT. BEDEVAART NAAR LOURDES. Plotselinge genezing Bij den pastoor van Zesgehuchten (N. Br.) is een telegram uit Lourdes binnengekomen, meldt de „Msb.", waarin wordt gemeld, dat de 34-jarig. Adriana. van Gerwen, die met de Nationale Be devaart naar Lourdes vertrokken was, aldaar volkomen zou zijn genezen. Nader verneemt het blad, dat juffrouw Var Gerwen jarenlang bedlegerig was en absoluut niet loepen kon. Haar toestand, vóór ze naar Lourdes vertrok, was ernstig, zoodat ze allooi op eigen risico, van den haar behandelend en ge neesheer met de bedevaart mee mocht gaan. Zr is plotseling te Lourdes beginnen te loopen. PROVINCIAAL NIEUWS DE STREEK. De hoop, dat na de prijsstijging der vroege aardappelen een wat meer levendige handel zou intreden, is helaas niet bewaarheid Plotseling zijn de prijzen weer teruggeloopen ei is de markt lusteloos. De gele aardappelen daal den van 1.70 tot 1.35 de witte NinetyfoU. van 2 op 1.50 terwijl de late soort Eigenhei mer 2 gelden, 't Staat er werkelijk met de aard appelteelt droevig voor. WINKEL. De bouwvakarbeiders tc Nieuw» Niedorp, Oude Niedorp en Winkel, aangesloten bij den modernen bond, hebben naar de N. R. Ct meldt den patroons een ultimatum gesteld on het loon van 55 cent op 60 cent per uur te bron gen, benevens invoering van vacantie enz. Ah daaraan niet wordt voldaan, zal op 5 Augustir de staking worden geproclameerd. EEN ONDERZEEëR XN ZIJN TUIG Men meldt uit URK aan de Telegr. Een niet alledaagsch avontuur overkwam dei motorbotter U. K. 95, schipper P. Baarsen, dal gelukkig goed is afgeloopen. Onder het visschei op de Noordzee, ter hoogte van Terschelling liep een onderzeeër in het korretuig. Daar men aan boord van het marine-vaartuig bemerkte dat er iets niet in orde was, kwam men aan dc oppervlakte. De U. Iv. 95 werd daardoor bescha digd aan bakboordzijde, bekwam een gat bovei de waterlijn en gebroken berghout, terwijl eei david werd verzet. Op een scheepswerf te Dei- Helder wordt de schade hersteld voor rekening van de Marine. DE STREEK. De prijsdaling, aan welke ook t! sluitkool gedurende de vorige week bloot stond heeft gelukkig een einde genomen. Begin deze? week prijsde de roode kool 1.70 tot 15.60 witte kool 7.80 per 100 stuks. HOORN. In tegenstelling met Enkhuizen, waai men hoofdzakelijk met garnalenkorren bezig h oefenen de visschers hier voornamelijk de bot vangst uit met goede resultaten. Sommige da gen wordt ruim 2300 pond aangevoerd. GROOTEBROEK. Aan de groote veiling „De Tuinbouw" te station Bovenkarspel-Grootebrock heeft de totaal omzet thans het millioen over schreden. Omstreeks denzelfden tijd was hel vorige jaar reeds het dubbele van den omzet bereikt. BOVENKARSPEL. De langdurige droogte en de geweldige warmte der laatste weken hebben zeer slechten invloed uitgeoefend op do te veld staande bloemkool. Alle gewas is zeer sterk uit gegroeid, zoodat nu bijna alles gelijk klaar is en de kwaliteit dermate verminderd, dat veel als Iweede soort of uitschot wordt aangevoerd. ZWAAG. Wegens den enormen aanvoer van tomaten is aan de veiling reeds een derde sor- teermachine in gebruik genomen, die per uui ü>000 pond kan sorteeren. GEWETENSGELD. Sedert de laatste opgave zijn bij den Inspecteur der Directe Belastingen enz. te Den Helder de navolgende bedragen ont vangen aan gewetensgeld, te weten 72.18 let ter K.G. J 3500.- letter W.F. 334.98 letter K.E. 170.- letter B.C. 150 letter K.A. J 84.02 letter G. Z. 400 letter G.R. 200 letter E K. 100 letter G.F. 600.- letter P. IJ. 2027.86 letter S. X. 500.- letter B. N. WINKEL. Crisis in de bouwbedrijven. Er dreigt een staking in alle bouwvakken, welke zal omvatten de gemeenten Winkel, Nieuwe Nie dorp en Oude Niedorp. Vrijwel alle vaklieden zijn georganiseerd in den Bond \an bouwvakar beiders en aangesloten met het N. V. V. De arbeiders hebben als eisch gesteld betaling naar de 3de loonklasse, 0.62 per uur, benevens alle sociale voorrechten. Genoemde gemeenten behooren tot de 5de klasse, waarin het loon 0.50 per uur is. In werkelijkheid worden er loonen uitbetaald van 50 tot 55 cent per uur. Uiterlijk 2 Augustus word het antwoord der patroons in gewacht,en is dit afwijzend, dan zal op 5 Augus tus het wrerk niet worden hervat. Een deel der patroons heeft reeds eerder ver gaderd met het bestuur der georganiseerden en een vertegenw oordiger van het N. V. V. en daal kwam men tot een accoord, voorloopig althans, behoudens de uitspraak der op die vergadering niet aanwezige patroons, van 60 cent per uur met alle sociale voorrechten. De op de eersic vergadering niet aanwezige patroons, n.1. die van Winkel en Lutjewinkel hebben thans ook vergaderd en besloten, het voorstel niet te aan vaarden. Verwacht wordt dat er gestaakt zal worden HEILOO. Woensdagavond is op de kermis al hier de schiettent van den heer W. Dirks te Vriezeveen door den storm omgeslagen en to taal verwoest. De schade wordt op pl.m. 1000 geraamd. De heer R. ten Bruggecate heeft het initiatief genomen om de burgerij een lijst aan te bieden teneinde de arme menschen schade loos te stellen. BABY VERBRAND. Petroleumlampje in den wieg gevallen. Woensdagavond is een kindje van tien maan den van de familie F. W. Beeke te Baarn ver brand. De moeder was even op bezoek bij de bu ren tewijl de vader beneden de krant zat te lezen Hij was in den loop van den avond nog een paar maal boven geweest om naar het kind te kij ken. Om half-elf begon het kind te gillen, waar om de vader de moeder ging roepen. Op hetzelfde oogenblik kwam een der oudste kinderen vertel len, dat op de slaapkamer van het jongste kind brand was. Hierop vloog de vader naar boven, doch het was te laat, het kind was reeds verbrand Naast het ledikantje van het kind stond een »a feitje, waarop een petroleumlampje brandde. Het kind is blijkbaar gaan spel'en met het kleedje, dat onder het lampje lag, het lampje is in bed geval len, waardoor dit in brand is geraakt. In dezelfde kamer lag ook een kind van ruim vier jaar te sla pen. BEVERWIJK. INBRAAK. In den afgeloopen nacht is ingebroken in een perceel aan den Tus- schenbeekweg te Beverwijk. De dief drong lo' in de slaapkamer door, doch de vrouw des hui zes werd wakker en begon te schreeuwen, waar na de dief op de vlucht sloeg. Hij had echter al een gedeelte van het huis doorzocht, doch bleek niets ontvreemd te hebben. FAILLISSEMENTEN. Opgegeven door v. d Graaf Co. N.V. (Afd. Handelsinformaties.) Failliet verklaard 31 Juli, H. Maks, koopman in groenten en fruit, Beverwijk, Arcndsweg 2 R.-c. mr. A. L. N. v. Berckel, curator mr. A. W Hellema, I.Tmuiden, gem. Velsen. C. Mulder Pzn., Wieringen. R.-c. mr. dr. N Muller, curator mr. A. Prins Jr., Alkmaar. AUTO-ONGELUK. Een chauffeur zwaar ge wond. Woensdagnacht is een auto, waarin vijf personen zaten, bij de Hulk onder Hoorn tegen een boom gereden. De chauffeur, afkomstig uit Volendam, werd met een gebroken sleutelbeen en een zware hoofdwond naar het stadszieken huis te Hoorn vervoerd. De anderen bekwamen lichte verwondingen. De carosserie van de auto is geheel verbrijzeld. Dit ongeval had een nasleep. Terwijl de zie kenauto van de firma Post het slachtoffer haal de. heeft uit de garage te Hoorn een tot nu toe onbekend persoon een auto genomen en is daar mee gaan toeren, met het gevolg, dat. hij op het Kleine Noord met een huis in botsing kwam en een steenen paal op een stoep stuk reed. Hij heeft de auto aan zijn lot overgelaten, die later door nersoneel van de garage is teruggehaald. BUITENLAND. DE „GRAF ZEPPELIN" VERTROKKEN NAAR AMERIKA. Drukte aan den start. Toen vaststond, dat de „Graf Zeppelin" in den nacht van Woensdag zou starten, heerschte te Friedrichshafen een opgewonden, bijna feeste lijke stemming. Te 2 uur 20 werden de passagiers met een autobus van het Kurgartenhotel afge haald. Voor het overgroote deel bestond het ge zelschap uit Amerikanen. Voorts waren er tal van journalisten, doch ook hier dominieerden de Yankees. De groote hall, waarin zich het luchtschip be vind), werd bestraald door groen licht. Te half drie liepen reeds de motoren om deze warm tc laten draaien. Langzamerhand arriveerden ook de passagiers met hun vrienden en familieleden die hen uitgeleide deden, alsmede talrijke jour nalisten. Buiten was het bijna windstil en de lucht vol sterren was volkomen helder. Te 3 uur 30 verhief de „Graf Zeppelin" zich, onder het gejuich der toeschouwers van den grond en onttrok zich spoedig aan het spel der schijnwerpers door met groote snelheid eerst in Noord-Westelijke richting, dan mee; in Weste lijke richting te verdwijnen. DOOR PRUIMTABAK GLDOOD. Een koopman te Gent had gewed, dat hij van de 10 meter hooge brug van het Tolhuis in het water zou springen. Hij slaagde in zijn opzet en zwom als een visch. Even later zag men hem wanhopig met de armen zwaaien en in het wa- )er verdwijnen. Tien minuten later werd zijn lijk boven gehaald. Het toepassen van kunstmatige ademhaling mocht niet meer baten. Men stelde in het hospitaal vast, dat hij een pruim tabak had ingeslikt, die in zijn keel was blijven steken waardoor hij was gestikt. GEMEENTE WIERINGEN. V.V.M.P.-NIEUWS. Gisteravond speelde V.V. M.P. haar laatste Nederlaagwedstrijd tegen Succes I en het is haar niet mogen gelukken de ze laatste wedstrijd tot een goed eind te brengen. Na een spannende wedstrijd, waarin Succes tot 5 maal toe de leiding wist te veroveren eindigde deze wedstrijd in een gelijk spel 5—5. Over de wedstrijd het volgende Om ruim 7 uur fluit scheidsrechter Koorstra van Den Hel der de elftallen bijeen en beide elftallen stellen zich op. V. is volledig. Succes 2 invallers voor Rijkers en Geijsen. Succes brengt de bal aan het rollen en trapt tegen wind in af. De eerste aan vallen zijn voor Succes en het duurt niet lang of een corn op V.-doel wordt genomen, w elke echter niets oplevert. Even hierna zet de S.-spil prachtig voor en het is Jn. Lont welke Succes dr leiding bezorgt 01. Bijna direct hierop komt Flippie geheel alleen voor de V.-keeper te staan cn schiet heel kalm in het V.-doel 0—2. Gestadig- jesaan komt V.V.M.P. er beter in en onderschept een gevaarlijke doorbraak. De S.-back mist en het is de scherpschutter Pillio welke het Succes- doel doorboort 12. Luide aangemoedigd door haai' aanhang komt V. weer gevaarlijk opzetten doch een hard schot gaat over. Direct hierop weer een corn op S.-doel een schermutseling volgt en eer de S.-keeper het weet ligt de bal in het doel 22. Nu is Succes weer eens aan het woord en Kroon weet zich door verscheidene spelers heen te werken en maakt voor Succes op prachtige wijze no. 3, 2—3. Even hierna breekt Succes weer gevaarlijk door en het is D. Kooij welke voor Succes 42 maakt. Nu raakt V. een beetje in de war en wijzigt voor korten duur haar elftal, doch dit bracht lang geen verbe tering en vlug wordt dan ook weer gedraaid. Bij een V.-aanval maakt'Toon hands in het beruchte gebied en Rijkers plaats zich achter de bal en zoo komt V. aan haar 3e, niet fraai doelpunt 34. Hierna rust. Wegens het late uur wordt direct gedraaid en krijgt Succes het windvoordeel, doch haar spel is niet zoo als voor rust. V. zit dan ook direct voor het S.-doel en de bal zweeft als een veertje voor het doel heen en weer en ont komt Succes aan een zeker doelpunt. Een corn op het S.-doel levert niets op. V. is steeds in het offensief en eindelijk is het Pillie welke de ge lijkmaker onder groot gejuich in het S.-doel schiet 44. De S.-ers geven het echter niet op »'ii weer weten zij, door middel van Deijs de leiding te nemen 54. Doch ook de V.-ers welke ook veel zin hebben om den beker te behouden zitten lang niet stil en weren zich geducht en thans is het Nieuwenhuis welke weer de gelijkmaker scoort 55. De verdere speeltijd verkeeren de doelen om beurten in gevaar doch punten blijven uit, dus eindigde deze wedstrijd in een gelijk spel. Dinsdagavond a.s. zal worden overgespeeld, want een gelijk spel is niet gewonnen. Onder groote deelneming van de burgerij is j.1. Zaterdag het stoffelijk overschot van Mevr. Van Beek ter aarde besteld. Diepe stilte heersch te onder de ontroerde gemeente in het bedehuis te Hippolytushoef tezamen gekomen, toen Ds. Vorstman van Anna Paulowna een treffende re de uitsprak en de beminnilijke persoonlijkheid van de overledene schetste. Ook de heer P. Kaan Cz. sprak namens de ver eeniging „Huisverzorging" en Mevr. de Haan- Bosker namens de Herv. Zusterkring woorden van eerbiedige hulde aan de nagedachtenis van haar die zoo spoedig was heengegaan. iToen werd de kist, bedolven onder bloemen grafwaarts gedragen. Aan de geopende groeve sprak een broeder van de overledene, Ds. Baart de la Faille woorden van troost tot zijn zwager en dank aan de velen die zoo met de smart der familie medeleefden. Nieuwbouw. Dc bouw van een nieuw woon- en winkelhuis voor den heer J. C. de Haan aan de Nieuwstraat te II.-hoef is uit de hand opgedra gen aan den heer N. J. Poel. De Wieringermeerpolder ingedijkt. Te onge veer des n.m. 1 uur is j.1. Maandag de afsluitdijk WieringenMedemblik gereed gekomen en de Wieringermeer alzoo afgesloten. Sirenes loeiden, vlaggen werden geheschen, alles ten teeken dat het monschelijk vernuft en de kracht van het mechanisme over de natuur had gezegevierd. De verdere afwerking, als het maken van de steenglooiing, bekapping enz. zal nog wel eeni- gen tijd in beslag nemen, doch einde October hoopt men daarmee gereed te zijn. Nu nog del groote bemalingsinstallatie te Medemblik en i Wieringen opgesteld en dan de nieuwe polder !No r t a de m i e i cl wkreU rullig en V-icvo.1 diep adem na VieV Vcu An;<er'e AbdLjsi roop (Adv. in Blokschrift.) leegmalen. Ongeluk dat goed afliep. Doordat zij van de auto-signalen, gegeven door de chauffeur C. E., welke haar achterop reed, verschoot, viel mej. T. de J. in Polder Waard Nieuwland van haar rij wiel. Met enkele lichte ontvellingen en vreeselijk van streek kwam zij er gelukkig goed af. Haar rijwiel ging alhoewel de heer E. dadelijk stopte, toch nog onder de wielen door en werd verbrij zeld. Aan A. Annes te Oosterland en A. Mostcrt Sr., Ivliefstraat, zijn geldelijke tegemoetkomin gen ingevolge de Zuiderzeesteunwet toegekend. Door den Hoofdinspecteur van den Arbeid is aan de Mij. tot Aanneming van Zuiderzeewer ken (M.A.Z.) ten behoeve van het uitvoeren van baggerwerken overwerkvergunning verleend tot en met 31 December 1929, geldende voor 10 uur per dag en 55 uur per week. Bouwvergunningen. B. en W. hebben bouw vergunning verleend aan Wed. D. Heijblok voor een woonhuis en een winkelhuis aan de Koning straat, aan A. Klare voor een woonhuis aan De Elft, aan het Prov. Electriciteitsbedrijf voor een hoogspanningsgebouwtje achter de Hofstraat. Aanbesteding schilderwerk gemeentegebouwen. Bij de op 30 Juni gehouden aanbesteding van het buitenverfwerk aan het raadhuis met veld wachterswoning, het secretariegebouw, de sec retariswoning on de hoofdonderwijzerswoning te Hippolytushoef, waren ingekomen 2 inschrij vingsbiljetten. Het werk is gegund aan don laag sten inschrijver J. S. Nieuwbuurt, voor de door hem ingeschreven bedragen, resp. van 216.- voor Perceel I, 132.- voor Perceel II, 123.- voor Perceel III en 100.- voor Perceel IV. Een strenger optreden van het Gemeentebe stuur Naar wij vernemen, is door B. en W. besloten, de eigenaars van nog niet aangeslo ten perccelen te wijzen op hun verplichting tot aansluiting aan de waterleiding. Aan het Kerkbestuur der Gereformeerde Keik alhier, is voor het nieuwe recreatiegebouw aan den Gasthuisweg een verlof voor den ver koop van alcoholvrije dranken verleend. Zooals wij hoorden, worden door de Vereen. Noorder Kunstkring" te Den Helder daartoe aangezocht door „Omhoog" pogingen gedaan, om te Hippolytushoef een tentoonstelling op het ge bied van beeldende kunst te organiseeren. Naar wij vernemen, zal de inwijding van het nieuwe gebouw „Land in Zicht" aan den Oe- verdijk, gesticht door het gelijknamige comité, plaats vinden op 14 Augustus a.s., des namid dags 8 uur. POLITIE. Verloren een gouden Kettinkje, (Coljé) een heeren portemonnaie met inhoud een zilv. beursje met inhoud een taschje van vlechtwerk met inhoud een dop van een benzi netank. Gevonden een damesrijwiel een bank biljet een dames portemonnaie met gouden sluitingeen gouden paardje van dasspeld een bruin lederen portemonnaie met inhoud. Inl. bij den Gem. Veldwachter. BEZOEK VAN H. M. de KONINGIN aan de ZUIDERZEEWERKEN tc WIERINGEN. Wij vernemen bij geruchten, dat H. M. de Ko ningin Maandag a.s., streng incognito, een be zoek aan de Zuiderzeewerken te Wieringen zal brengen. Het gerucht wil verder, dat H.M. per trein, waaraan de Koninklijke salonwagon is gehaakt, te Anna Paulowna zal arriveeren, en dan per auto bezoeken zullen worden gebracht aan de werken te Van Ewijcksluis, De Haukes en Den Oever, waar ook een boot vanwege de M.U.Z. ge reed zal liggen, om H. M. in de gelegenheid te stellen een tocht langs de kunstwerken te ma ken. Jubileum van den heer M. de HAAN, als kaas- markter van de „Kaasfabriek „De Eendracht". Heden Vrijdag viert de heer De Haan zijn 25- jarig jubileum als zoodanig, en dit feit mocht niet ongemerkt voorbij gaan. De directeur van de fabriek, de lieer C. Maars, bood namens hel bestuur den heer De Haan een gedenkschrift in lijst aan. Tevens bracht de heer Maars de heer en mevr. de Haan per auto naar Alkmaar, want ook daar wilde men den jubila ris als een bekende figuur op de kaasmarkt com plimenteeren. In het Waaggebouw werden door den Waag- meester en collega's van den heer de Haan woor den van waardeering jegiens den plichtsgetrou wen jubilaris gesproken en een wandelstok met zilveren knop aan den heer de Haan en bloemen aan mevr. de Haan aangeboden. Het gezelschap werd daarop door den heer de Haan onthaald en in feestelijke stemming eeni ge oogenblikken gezellig doorgebracht. Het Postkantoor te Hippolytushoef wordt HULPKANTOOR. Ondanks de pogingen van het Gemeentebestuur, de Kamer van Koophandel te Alkmaar en de Middonstandsvereoniging Wie ringen is het niet mogen gelukken het hoofdbe stuur der Posterijen van het voornemen af te

Wieringer courant | 1929 | | pagina 2