van VVestfriesland genaamd Drechterland 5150 Gemeente Egmond Binnen 1650 Am bacht van W estfriesland genaamd Geestmeram- bacht 50 Polder Heerhugowaard 9300 Ban- ne Koedijk 1050 Hoogheemraadschap Noord hollands Noorderkwartier f 18350; Banne Oude Niedorp 250 Banne Oudorp 3200 Water schap de Schermer 4100 Banne St. Pancras 200 Gemeente [Texel 4150 Banne en Polder Veenhuizen 250 Ambacht van Westfriesland, gen. De Vier Noorder Koggen 3500 Polder VVieringerwaard 4700. Zooals men weet, kan voor een weg slechts dan een uitkeering worden verkregen, als hij niet alleen voorkomt op het Wegenplan, maar ook op de Wegenlijst. Daarvoor moet hij aan verschillende voorwaarden voldoen, terwijl de hoogte van de uitkeering afhankelijk is van de mate waarin die voorwaarden zijn vervuld. NOORDSCHARWOUDE. Inbraak. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken bij de Wed. Wiersema, in een sigarenwinkel alhier. De daders, het waren er twee, zijn door het opschui ven van een raam naar binnen gekomen. Dooi het lawaai werden de bewoners wakker, die nog één der daders een zekere B. uit Broek op Lan- gendijk aantroffen. Deze persoon is gearresteerd, evenals de andere dader, een zekere G. uit Zuid- Scharwoutje. SINT PANCRAS. Zaterdagmiddag had alhier een zeer droevig ongeluk plaats. Het tweejarig meisje van M. S. uit Buitterhuizen geraakte al spelende, terwijl de moeder vlak in de nabijheid was, te water in de sloot langs het erf. Onmid dellijk was de moeder er bij en haalde het kind op het droge, echter in bewusteloozen toestand. Hoewel onmiddellijk alle pogingen werden te werk gesteld en de dokter spoedig ter plaatse \va9, mocht niets meer baton om de levensgees ten weer op te wekken, alhoewel het kind slechts een ondeelbaar oogenblik in het water had ge legen. PURMEREND. Onder een vrachtauto. Gister morgen heeft aan den Achterdijk te Purmerend een vrachtauto een achtjarig jongetje van De Jong overreden. Het kind kwam uit een Zijstraat juist toen de auto passeerde. Het achterwiel ging over het been, dat totaal versplinterd is. NIEUWE NIEDORP. STAKING. Met ingang van Maandag is te Nieuwe Niedorp, Oude Nie dorp en Winkel een staking uitgebroken onder de georganiseerde bouwvakarbeiders, aangeslo ten bij het N.V.V., als gevolg van een looncon- flict. Genoemde gemeenten betalen 50 en 55 cent per uur, omdat ze worden gerangschikt in de 5e klasse, doch de werknemers verlangen een loon van 62 cent, overeenkomstig de 3e klasse. De patroons van Oude- en Nieuwe Niedorp kon den genoegen nemen met een loon van 60 cent, doch die van Winkel weigeren toe te geven. IJMUIDEN. VERDRONKEN. Hij logeerde bi» zijn grootouders. Vrijdagmiddag ging de zestien jarige J. J. v. E., wonende te Den Haag en logee- rende bij zijn grootouders met eenige vrienden in de haven van het lloogovenbedrijf zwemmen. Plotseling verdween de jongen in de diepte. Een padvinder uit IJmuiden, C. de V., slaagde er mei behulp van den jachtopziener J. binnen een kwartier den knaap te vinden. Ondanks kunst matige ademhaling, die aanstonds werd toege past, slaagde men er niet in de levensgeestei weer op te wekken. Dr. Buller uit Beverwijk kon slechts den dood constateeren. Als tragische bijzonderheid kan nog gemeld worden, dat juist 's middags de moeder van den jongen zooi komen, om met hem verdere familie leden te bezoeken. HET VLOTBRENGEN VAN DE EUGENIA. Het werk vordert. Het werk, voor het viotbrengen van het op den zeedijk te Den Helder gestrande Grieksche s.s. „Eugennia", vordert langzaam. Sedert eenigen tijd is men bezig, nadat alle pogingen, om het schip van den dijk te trekken, mislukt waren, de kolossus er af te vijzelen. Behalve een groot aantal handvijzels, zijn er in de afgeloopen week vijf hydraulische persen, die met de handvijzels een gezamenlijke druk van bijna 2000 ton op het schip oefenen, in het werk gesteld. Het voorschip is nu ruim een meter meer naar zee gebracht en wanneer het werk op dezelfde wijze kan worden voortgezet, hoopt men de „Eugunia" over twee weken vlot te hebben. Ilct wordt trouwens tijd dat het schip van den dijk komt. De bergingsmaatschappij heeft n.1. dezer dagen bericht gehad van het departement van Waterstaat, dat het schip vóór 1 September af gebracht moet zijn, daar het anders in beslag zal worden genomen. Hierover is natuurlijk het laatste woord nog wel niet gesproken, maar toch zal dit dreigement tot nog intensiever arbeid aanzetten en men zal zeker niets onbeproefd la ten, om het schip voor dien tijd vlot te hebben. LUCHTVAART. DE GRAF ZEPPELIN TE LAKEHURST. Enorme belangstelling. Nadat het luchtschip Zondagmiddag boven New York had gekruist, keerde het zonder de vliegtuigen, die het op zijn tocht naar New York hadden vergezeld, naar Lakehurst. Meer dan 25000 menschen zagen kans ondanks de groote politiemacht, door de afzetting heen te breken, teneinde de landing beter te kunnen gadeslaan. De Oostelijke deuren van de hal werden geopend en toen het luchtschip nog 250 M. van de hal ver wijderd was, werden de motoren afgezet. Twee kabels werden uitgeworpen en hoewel de wind stilte nog ongeveer 16 mijl bedroeg werd het luchtschip veilig naar omlaag getrokken. De landing te vier uur geschied. De landing vond plaats te 4 uur (M. E. T.), du9 ongeveer te half elf Zondagavond (Am. tijd). De immigratie- en douanebeambten en de Duitsche consuls Haeusser en Schwartz als vertegenwoor diger9 van Duitschland bestegen het eerst het luchtschip. Vanwege den ongunstigen wind werd het luchtschip aan den ankermast vastge legd. De douaneformaliteiten verliepen snel. De poolonderonder Wilkins was de eerste die het luchtschip verliet en verklaarde, dat de reis schitterend was geweest. Spoedig daarop verlie ten de overige passagiers het luchtschip en ver trokken met een gereedstaanden autobus. De indentiteit van den blinden passagier is nog niet vastgesteld. De immigratie-inspectie zal hem onder geleide naar New York doen over brengen, waar hij ten spoedigste zal worden uit gewezen. Een schitterend^ reis. Om 1.52, Amerik. tijd is het luchtschip!In den afgeloopen nacht in de hal gebracht. In een on derhoud met de pers deelde Dr. Eckener nog het volgende mede „De reis was ditmaal buitenge woon interessant. We hadden alle soorten weer. In 't begin hevige stormen, daarna een poos goed weer en toen zware stormen. De reis duur de 93 uren, in dien tijd werden afgelegd 9255 K.M. Over den Oceaan hadden wij een gemid delde snelheid van 55 knoopen of 101.86 K.M. per uur. De „Graf Zeppelin" kan tegen alle weers omstandigheden", aldus di*. Eckener. We had den voldoende amusement aan boord. Allerlaat sen voor den terugreis waren reeds voorui ge reserveerd. Ik ben over het resultaat van deze vlucht zog tevreden, dat alle maatregelen voor de wereld reis getroffen zullen worden. De terugreis op Woensdag. Woensdagavond vertrekken wij van hier om naar Friedrichshafen terug te keeren. Stroom van poststukken. Reeds thans komen sedert eenige dagen groo te hoeveelheden post binnen zoowel te New York als bij de luchthaven te Lakehurst, bestemd om door de „Graf Zeppelin" op zijn verderen tocht naar verschillende landen te worden meegeno men. Het aantal stukken, dat hiervoor binnen komt is de laatste dagen zoo groot geworden, dat het gemiddelde gewicht van de dagelijks ontvangen hoeveelheid ongeveer 100 K.G. be draagt, zoodat zeer veel van het gezondene zal moeten achterblijven. Het porto is naar verhou ding zelfs voor Amerika vrij hoog. ANNA PAULOWNA. POLITIE. Verloren een badpak en muts, een reserve autoband (merk Good Year). Gevonden een autoband (Ford) een horloge, een portefeuil le en een handtasch met inhoud. Inlichtingen worden ter secretarie verstrekt. BURGERLIJKEN STAND Geboren Anna Petronella, d.v. J. Koster ei\ van F. Kranenburg Cornelis Daniël Johannes, z.v. J. Angevare en van M. F. van Dam Jacob, z.v. B. Jeeninga en van W. van der Vaart An- tje, d.v. L. J. Hoep en van A. Brommer Johan nes, z.v. J. Zandvliet en van W. Vroone Geertje, d.v. J. Noorden en van A. C. Raven Cornelia Maria, d.v. C.Duineveld en van H. A. Prins. Getrouwd Cornelis Looij en S. TielPieter Dirks en Jacoba Jannetje van Dijk. Door den Hoofdinspecteur van den Arbeid is aan het Werkspoor te Utrecht vergunning verleend ton behoeve van het verrichten van Werkzaamheden voor het monteeren van een basculebrug, alsmede voor een ijzeren rijvloer als onderdeel van een vaste brug1 voor het Balg- zandkanaal, tot en met 24 Augustus 1929 arbeid te laten verrichten door 20 mannen van 18 jaar of ouder, gedurende 10 uur per dag en 55V2 uur per week. Ten behoeve van den heer J. Jongejan zal een woonhuis worden gebouwd aan den Lotweg. Aannemer E. Muntjewerf is met den bouw be last. In de maand Juli zijn de volgende bouwver gunningen verleend aan J. Smedinga, W. Stel- lema en G. Landman tot het bouwen van een woonhuis aan C. van Zijverdcn en Co. en C. J. Steenvoorden tot het bouwen van een bloembol- 'enschuur aan Gebr. Rozenbroek tot het aan bouwen van een holkamer aan M. Broers Jr. ot het bouwen van een blok van drie woningen met winkel en aan Jb. de Boer tot het bouwen van een woonhuis met schuur. Ongelukken. Vrijdagmiddag omstreeks 1 uur is aan de Molenvaart, nabij Gebr. v. d. Goes, de timmersmansknecht C. Groen met de motor fiets, doordat hij door het uitwijken voor een auto in het mulle weggpint, (dat aan de Molen vaart erg ligt slipte, danig gevallen, en een eindweegs langs den grond geslingerd. Met vrij rnstige hoofdwonde en buitenkennis werd hij bij den Heer Benema binnengedragen. De dadelijk ontboden geneesheer Dr. Olree lag het •erste verband en achtte overbrenging naar 't ziekenhuis Den Helder noodzakelijk. Naar we thans vernemen is zijn toestand redelijk wel. Zondagavond reed den Heer W. K. met z'n Ford van uit de Grasweg den Nieuwen weg in, toen plotseling een der achterwielen er afliep. Na deze smak, die K. gelukkig niet verwondde, ging de chaiffeur op zoek naar het wiel doch hij kon het nergens meer vinden. De heele sloot werd afgezocht, doch daar het donker was, was dit vergeefs. Den volgenden morgen, vond hij het terug in een nabijgelegen tuin. 't Zal je ge beuren. Naar in een advertentie in ons vorig blad is bekend gemaakt, is door den Heer H. Corne- lissen Maandag een vrachtdienst begonnen. Vanaf Breezand over Anna Paulowna en Oude- sluis, de Groote Sloot langs tot aan Burgervlot brug, dan langs het Kanaal naar Alkmaar en terug. We zijn dus weer een dagelijksche ver binding rijker geworden en wel met de stad Alk maar en omstreken. We wenschen den Heei Cornelissen geluk en veel vracht met z'n onder neming. Naar we vernemen heeft den Heer J. Kou seband z'n slagersdepot-wijken van den Heer Goes overgedaan aan den Heer Jn. Muntjewerf, alhier. GEMEENTE WIERINGEN. Staking bij sluizenbouw A. B. C. Maandagmor gen te 9 uur had een conferentie plaats met Di rectie A. B. C. en een drietal werklieden. De eisch in deze conferentie was 55 uur arbeid per week met de daaraan verbonden beurtgang, n.1. om de 4 weken naar huis met vrij reisgeld en 25 uur vergoeding van loon. Tevens werd geëischt de uitvoering van het vacaniiefonds met het bon nenstelsel. De uitvoerder van het werk kon geen inwilliging dezer eischen beloven, daar hij zich eerst in verbinding wilde stellen met de Direc teur der Maatschappij te Den Haag. Te half 12 is daarop het werk neergelegd door ongeveer 40 man, Hollanders en Duitschers. Na onderling overleg zijn desmiddags te half twee wederom eenigen aan het werk gegaan, zoodat momenteel 30 man in staking zijn, allen Duitschers. Het werk gaat zijn gewonen gang met behulp van een ploeg arbeiders van den aannemer De Wolf. Het werk wordt uitgevoerd in twee ploegen, dag en nachtploeg. Van eventueele staking der nacht ploeg is niets bekend. Zeldzaam Jubileum. Donderdag 8 Augustus a.s. zal het 30 jaar geleden zijn dat de Heer S. Jonker zich te Hippolytushoef vestigde als kleer maker. Gedurende dien tijd heeft genoemde zich mogen verheugen in een steeds toenemende klan ditie, een bewijs van een zeer goede vakkennis en goede bediening. Tevens is het dien dag 30 jaar geleden dat Jonker in de kost kwam bij mej. Wed. J. Poppen, Elftstraat. We twijfelen er niet aan of het zal de beide jubilarissen dien dag aan belangstelling niet ontbreken. Naar wij vernemen is te Hippolytushoef door den Heer H. J. A. Lucker eone zaak geo pend welke tot heden alhier onbekend was. Het is n.1. een zaak in R.K. kerkboeken, beelden on alle religieuse artikelen. Aangezien dit de eerste zaak in die branche in onze gemeente is, twijfe len wij er niet aan of deze zal groote opgang vin den. Het adres is Smid9teeg 4, H.-hoef. Vechtpartijen. J.l. Zaterdagavond hadden tus- schen Duitsche- en Hollandsche timmerlieden te Den Oever hevige vechtpartijen plaats. Door de politie werd een der vechtersbazen gearresteerd en opgebracht, terwijl de anderen uit elkaar wer den gedreven. Zondagavond brak te Hollebalg ook onder Duitsche timmerlieden een vechtpar tij los, waarbij een geheel bewusteloos werd ge slagen. Na dezen bij een der naastbijwonenden in huis te hebben gebracht en met geven van wa ter te hebben bijgebracht, kon hij zijn reis ver volgen. Ook de anderen werden hier door de po litie verdreven. Overmatig gebruik van alcohol was de oorzaak dezer vechtpartijen. J.l. Zaterdagnamiddag waren 2 Duitschi timmerlieden, n.1. Fritz en Wolters met een op vouwbare boot op zee uit varen gegaan. Door den vrij sterken wind liep de boot, men had er een zeiltje bij gehaald, vlug door 't water. Ver genoeg in zee zijnde gooide men 't roer om om te draaien, waarbij de boot plotseling omsloeg en beiden in zee terecht kwamen. Goede zwemmers als ze waren grepen ze zich aan de omgeslagen boot vast. Vanaf Den Oever het ongeluk ziende gingen een paar motorbotters naar de plaats des onheils en pikten de verongelukten met de boot en al op en brachten ze in veilige haven. De Noorder Kunstkring zal Beeldende Kunst exposeeren vanaf Donderdag 8 Aug. tot en met Zondag 11 Aug. in de Gemeente school te Hippolytushoef in welke school wij met mede werking van de Edelachtbare I-Ieeren B. en W. van Wieringen de beschikking hebben gekregen over 2 lokalen. De éntrée zal 15 cent bedragen om daarmede eventueele kosten te dragen. Dit luttele bedrag zal, hopen wij, de Wieringer menschen niet tegenhouden onze expositie te komen zien. Woensdagavond 7.30 uur heeft de officiëele opening plaats voor genoodigden. Waarna Donderdagavond van 79, Vrijdag van 79 uur Zaterdag van 49 en Zondag 2—9 uur het publiek toegang kan vinden. Dat er velen komen zij onze wensch. Het Bestuur Noorder Kunstkring. DOOrsCEZ. GEM. Vrijdagavond 8.15 uur Doopsgez. Jongerenkring. Politie: Verloren aan Den Oever, een klein grijs damestaschje met inhoud. Inl. bij den gem. veldwachter. POLITIE. Gevonden een reserveband met velg van een auto, een gouden scheepje van das speld. Inl. bij den Gem. Veldwachter. KONINKLIJK BEZOEK AAN DE ZUIDERZEEWERKEN. Met den trein van 10.20 Maandagmorgen zijn H,.M. de Koningin en H.K.H. Prinses Juliana op het station te Schagen aangekomen, voor Haar bezoek aan de Zuiderzeewerken. Het gezelschap werd verwelkomd door den lo co-burgemeester van Schagen, den heer Leguit, die vervolgens aan de Koninklijke Bezoeksters voorstelde de aanwezige ingenieurs van de Zui derzeewerken, de heer V. J. de Blocq van Kuffe terzeewerken, de heer V. J. P. de Blocq van Kuffe Ier, maakte den geheelen tocht mede. Ofschoon een zeer gebrekkige bekendmaking van de komst der Koningin op Wieringen gege ven is waartoe dat niet beter werd gedaan, be grijpen we nog niet; of moeten we het opvatten als 'n soort negeeron van de Wieringer bevol king door hen, die met de leiding waren belast?) had de burgerij toch hier en daar de vlag uitge stoken en zich velen op straat begeven om de Koningin en Prinses Juliana te begroeten. Te ongeveer half twaalf arriveerde het gezel schap over den afsluitdijk op Wieringen. Van 'n officieele begroeting was, ofschoon toch de grens der gemeente werd gepasseerd, geen sprake. Al les ging even koud, en de bevolking, waarvan velen blijkbaar verrast door de komst, stak wel vriendelijk wuivend de hand op, welke groet telkens minzaam door de koningin en de prin ses werd beantwoord, maar nergens werd eonig gejuich vernomen. De schuld ligt hieraan, dat de bevolking tot Maandagochtend omtrent de komst, mede door tegenstrijdige krantberichten, geheel op 'n dwaalspoor was gebracht. Zelfs op het gemeentehuis wist men bijna van niets. Nog maals vragen wij, al kwam de koningin dan in-cognito, waartoe dit all ies Te Den Oever werd Ir. W. A. A. Hupkens van der Eist en ir. J. C. N. Ringeling aan H.M. en de prinses voorgesteld. Dadelijk trok men de sluis- put in, waarbij vooral de groote uitwaterings sluis de aandacht van de koninging trok. Het publiek te Den Oever dat zich bij de cou pure had verzameld, omdat daar de boot lag, waarmee H.M. zou uitvaren, zag zich teleurge steld, omdat de auto's rechtstreeks het sluister- rein opgingen, en dit terrein zonder toegangsbe wijs niet mocht worden betreden. Men ging vervolgens aan boord van het stoom schip „Zilvermeeuw". De tocht ging eerst naar den in aanleg zijnden afsluitdijk met werkha- vens op Breezand. Hier uitte H.M. haar bewon ring voor de vlugge opspuiting van dit kunsti tige eiland, en 't vele andere, dat daar reeds aangebracht. Vervolgens ging 't naar het slui eiland Kornwerderzand en het hiermede verboi den voltooide gedeelte van den afsluitdijk, aa sluitende aan de Friesche kust. Ofschoon te vier uur 'smiddags reed9 een gr< te menigte te Den Oever op de terugkomst van koningin liep te wachten, was het al klokke r> toen de „Zilvermeeuw de haven binnenstoomd Thans waren velen in de gelegenheid R.| en prinses Juliana van nabij te zien en wij vii gen de woorden van de koningin op, die Zij t een der ingenieurs uitte: „het is een prachtii zeereis geweest Toen de auto's wegreden weerklonk uit hi publiek een luid „hoera Ook te Hippolytushoef was groote belangsti ling voor de doortocht van het gezelschap j werden de Koningin» en de Prinses telkens telkens weer toegewuifd. De Koningin keerde naar Schagen teru waar de nacht werd doorgebracht in het Koni klijke slaaprijtuig, dat gestationneerd was op stationsemplaïement te Schagen Hedenochtend te ongeveer negen uur gii H.M. in een gesloten auto door onze gemeen naar Den Oever om vandaar een tocht te mak* langs de werken van den afsluitdijk der aai btaande Wieringermeerpolder naar Medembli Per auto wordt dan een bezoek gebracht aan d? proefpolder te Andijk, waarna de koning naar Medemblik terugkeert om met den konii klijken trein, die inmiddels van Schagen da» gearriveerd zal zijn, te vertrekken. BINNENL. NIEUWS. TE LAAT. Zondagmorgen is de 26-jarige student in d Ned. letteren A. Naber, op droevige wijze om Ik leven gekomen. Tijdens een zeilpartijtje met ei nige vrienden op het Paterwoldsche meer gin hij zwemmen en bond zich met een touw om hi middel aan de boot vast. T|oen deze goed onde den wind kwam kon hij haar niet meer bijhoi den en werd in snelle vaart meegesleept, daarb kreeg hij zooveel water naar binnen, dat hij i de diepte verdween. Nu begrepen zijn vriendei dat de onvoorzichtige zwemmer in gevaar ve keerde. Met moeite haalden zij hem binnen t! i boot, waar bleek, dat hij was overleden. Pogii gen van dr. Hamming om door toepassing va kunstmatige ademhaling de levensgeesten a te wekken bleven vruchteloos. VAN DEN SCHOMMEL GEVALLEN. In een speeltuin te Zwolle schommelde een li I jarig meisje J. van Wyhe met een jongen, die i volle vaart van den schommel sprong. De schon mei begon te draaien en het meisje viel, met hi gevolg dat zij met een grbroken dijbeen in h( Ziekenhuis moest worden opgenomen. DE LANDARBEIDERSSTAKING. De landarbeidersstaking in Groningen is ht den uitgebreid tot Zuidbroek. Een samenschc lingsverbod is afgekondigd. Alles is rustig. De staking te Oldambt is uitgebreid met he dorp Meeden, waar de Christelijke en Modern georganiseerde arbeiders met overgroote meei derheid besloten het werk neer te leggen en zie I bij de beweging aan te sluiten. TABAK OVER DE GRENS GESMOKKELD. Eenige dagen geleden ontdekten een pan Fransche tolbeambten in de buurt van Rijsa dat een valsche bodem in een spoorwagen wi aangebracht. Onder den valschen vloer von men 1.597 K.G. smokkeltabak, hebbende ee waarde van 93.750 francs. De wagon, die met kalk was geladen, werd t« beschikking van den geadresseerde gestek maar deze meldde zich niet aan. De tabak is i beslag genomen. GOED AFGELOOPEN. Jongetje uit den terin gevallet Toen de sneltrein 3063, die te 18.37 van Go< naar Middelburg vertrekt, het station 'sHee Arendskerke was gepasseerd, ging door nog nit opgehelderde oorzaak het portier van een twee de klasse coupé plotseling open, en het daarbi staande twee-jarig zoontje van den heer en me vrouw Van 't Hart uit Amsterdam, die op rei waren naar Vlissingen om vandaar verder t reizen naar Hoofdplaat, viel uit den trein tus schen de rails voor de uit de tegenovergesteld richting komende treinen. Toen de heer Van Hart, die zich eenige oogenblikken uit de cou pé had verwijderd, het gebeurde vernam, trol hij onmiddellijk aan de noodrem. De trein wa intusschen reeds honderden meters doorgeredei Het kind werd schreeuwend op de spoorbaai aangetroffen nog voor een van de andere zijd verwachte mailtrein naderde. De kleine wen medegenomen naar Middelburg waar de fami lie den trein verliet en te hulp geroepen docto ren constateerden, dat de kleine er wonder bo ven wonder goed was afgekomen. Er was niet gebroken, alleen had het kind eenige kneuzin gen bekomen en was het zeer zenuwachtig vai den schrik. Voor alle zekerheid werd het naa' een ziekenhuis overgebracht. Een in den trein aanwezige rijksveldwachtei maakte van een en ander proces-verbaal op er stelde vast dat de kruk van het portier zeer ge makkelijk openging. MEISJE OVERREDEN Gistermiddag is te Venlo een treurig ongeval gebeurd. Het 7-jarig dochtertje van den heti Truyen, dat bij haar oom in de Havenstraat op bezoek was, liep plotseling de straat op, 9trui kelde over den trottoirband en werd overreden door een juist passeerende vrachtauto. De klei ne bleef op de plaats dood De politie heeft de au to inbeslag genomen, doch het bleek dat de chauffeur de aanrijding niet meer kon voorko men en hem geen schuld treft. AUTO IN EEN SLOOT. Gistermorgen om twaalf uur is een auto, be stuurd door den heer J. Deelen, graanhandelaar te Lekkerkerk, die met zijn vrouw en vijf kind» ren van Hamburg op weg naar huis was, achtei Scheemda in een sloot gereden. Hij reed met "n snelheid van ongeveer 55 km. en zag niet dat achter een brug de weg naar rechts gaat. Hijl reed daardoor rechtuit, een zandweg op. De aul to slipte en geraakte in een sloot, waar hij omj sloeg. De echtgenoote van den heer Deelen enl zijn twee dochtertjes moesten bevrijd worden!

Wieringer courant | 1929 | | pagina 2