waarop ongetwijfeld het nieuwe Duitsche tarief veel invloed zal hebben. Hoewel met ingang van 1 September a.s. genoemd tarief verlaagd wordt, gelooft men hier niet aan krachtige opleving der prijzen. De aardappel-verbouw levert dit jaar wel uiterst slechte financieele uitkomsten. BEVERWIJK. De teelt van zwarte bessen is dit jaar op een fiasco uitgeloopen. Wel was de oogst normaal, doch de prijs van dien aard, dat er geen plukloon kon overschieten. De restanten laat men maar hangen. WINKEL. Een werkwillige, een niet georgani seerd schildersgezel, werd Donderdagmid dag door stakers verhinderd tijdens het schaft uur zijn werk te verlaten en naar huis t° gaan. Onder leiding der politie, geëscorteerd door de stakers, is hij des avonds 11a ailoop van zijn werk naar huis gebracht. DE VERWERKING VAN STROO. In ons land van nut elders dikwijls nutteloos. Stroo is de algemeene naam vooi' de stengels van allerlei graansoorten, waarvan de aren ol kolven zijn weggenomen, terwijl dit woord enke le raaien gebruikt wordt voor het aanduiden van andere stengels. Als stengel van de rijpe granen is slroo vrijwel onverteerbaar, zelfs bij de langste darmsystemen en in de meeste gevallen een lastig product, dat slechts in speciale gevallen bijproduct genoemd kan worden en meestal als afval beschouwd wordt. Bij de beoordeeling hiervan moet men niet de omstandigheden in ons land in het oog houden, maar eerder die in tal van andere land bouwlan den. Immers bij ons speelt stroo dikwijls een vrij belangrijke rol in den stal en daardoor weer a's humusvormer in den stalmest, i er wijl ons uitge breid wegenstelsel en de veelvuldige waterwegen de mogelijkheid geopend hebben om mei geringe kosten stroo te vervoeren. Vandaar dat het bij ons gebruikt wordt als ruw of bewerkt emballa gemateriaal (men denke b.v. aan stroohulzcn), als grondstof voor strookarton en -papier en zelfs voor het maken van stroocellulose. Het ge bruik voor stroozakken telt vrijwel niet mee voor het doen verminderen der voorraden. Behalve als grondstof voor papier, wordt te genwoordig ook veel stroo gebruikt om er samen geperste en met ijzerdraad gebonden platen van te maken, die als isoleering tegen geluid of tegen warmteverplaatsing gebruikt worden. Een oplossing voor het vraagstuk, hoe men de enor me hoeveelheden stroo nuttig kan gebruiken, levert die fabricage niet. Soms heeft stroo als brandstof beteekenis. Dit is b.v. het geval met het gderststroo in Mandsjoc- rije en andere streken van het houtarme China. Zelfs in het groote porseleincentrum Kingtechen worden enorme hoeveelheden stroo gebruikt voor het stoken der porseleinovens. Er zijn talrijke voorstellen gedaan, om stroo tot veevoer te verwerken nu bevat stroo alleen cellulose als stof, die daartoe kan dienen, als ze voldoende „ontsloten" en van bijmengsel'1!. is bevrijd. Men heeft voor dit doel stroo behandeld met natronloog, al of niet bij hoogere tempera tuur en druk. Meermalen heeft men hierdoor vrij goede resultaten verkregen, maar ook dit werk vereischt deskundige leiding en bij behoorlijke inrichting ook regelmatigen aanvoer en afzet ook de laatste is niet gemakkelijk te verkrijgen, daar de boeren aan dergelijk nieuw veevoer pas zeer langzaam wennen. Het behandelen met zu ren is ook geprobeerd en dan kreeg men wel een soort „melasse", die echter hoogstens geschikt was als bindmiddel, b.v. voor het maken van briketten uit poedervormige brandstof. Ook hier aan is echter normaliter ai bitter weinig behoefte. In N.-Amerika vooral is het vraagstuk van de verwerking van maisstroo op vele wijzen beke ken. De oogst aan die stengels bedraagt jaarlijks ongeveer 175.000.000 ton en veelal wist men niets anders ermee te doen dan verbranden. Men ziet er na den oogst dan ook allerwege ontelbare brandstapels. Het zijn weer transportquaesties, die bepalen, of het mogelijk is er rendeerend cellusose voor papier of kunstzijdefabricage uit te maken. Bij toenemende bevolkingsdichtheid en verbetering der wegen zal dit zonder twijfel mogelijk worden, vooral als hout te duur wordt (en te schaarsch) voor verwerking tot cellulose. In proeffabriken is de mogelijkheid ervan reeds bewezen. Dezelfde vraagstukken doen zich voor in landen als Argentinië, waar een speciaal soort vlas wordt gekweekt voor de productie van lijn zaad, waarvan de stengels niet geschikt zijn voor de bereiding van vlasgaren. Ook hier verbrand men het vlasstroo, tot de omstandigheden er zoo sterk veranderd zullen zijn, dat men kan gaan probeeren er de waardevolle vezels of cel lulose op de een of andere wijze uit te gaan ha len. Het voorgaande slaat natuurlijk niet op die stroosoorten, waarvoor de planten speciaal ver bouwd worden, zooals sommige soorten gerst- stroo, gierst, broomcorn, etc. De hoeveelheden ervan zijn echter gering en de oogst geschiedt vanwege het stroo, dat door regelmatigen bouw, fijnheid en kleur geschikt is voor het vlechten van stroohoeden. De bedoelde soort gierst wordt speciaal aangebouwd om uit de veerkrachtige vertakte stengels de bekende gele „rijstbezems" en -rijstborstels te maken, die vooral in Amerika zeer geliefd zijn. BINNENL. NIEUWS. PRIKKELDRAAD ONDER STROOM. Te Tilburg heeft zich een geval voorgedaan, dat weieens onder de algemeene aandacht mag worden gebracht. Toen n.1. een agent van poli lie in de Elzenstraat op surveillance was, kwam hij door toeval tot de merkwaardige ontdekking, dat de prikkeldraad - afrastering van een tuin onder tamelijk krachtigen stroom stond. Er werd een uitgebreid onderzoek ingesteld, waarbij de politie zich de deskundige medewer king verzekerde van een ingenieur van de Licht fabrieken. Bij dit onderzoek kwam al aanstonds aan hel licht, dat door het aanbrengen van een verbindingsdraad bij den schakelaar de stroom van het lichtnet op het prikkeldraad was over gebracht. Op den prikkeldraad stond met andere woorden een stroom van pl.m. 220 volt. De ingenieur verklaarde, dat deze stroom in sommige gevallen doodelijk kan zijn. Wanneer men met drooge handen en staande op drogen grond, den draad zou aanraken, reu mor. er niet zooveel van merken, doch als daarentegen men den draad zou beroeren bij nat weder, zou het heelemaal niet uitgesloten zijn, dat men zulks met den dood zou moeten bekoopen. Nu is een dergelijk voorbehoedmiddel tegen eventueele inbrekers of kwajongens, die. den moestuin willen plunderen, ongetwijfeh&tfadi- caal, maar er is ook een gevaarlijke zijde aan. De kans is niet uitgesloten, dat geheel onschul digen het slachtoffer zouden worden van een der gelijken drastischen maatregel. Nu is aan deze zaak nog een andere kwestie verbonden. Op last van de directie der Lichtfabrieken is de verbindingsdraad die den stroom op den prik keldraad bracht, weggenomen, doch verdere ge volgen zal deze zaak voorshands voor den betrok ken man niet hebben. Naar het van deskundige zijde luidt, voorinet de wet in dergelijke gevallen niet, zoodat 'tilc man juridisch vrij uit schijnt te gaan. REDDINGSDRAMA aan de kust van KIJKDUIN Haagsch politieagent verdrinkt. Bij poging om een Rotterdamsch baadster te redden. Op aangrijpende wijze is Zondagmiddag een Ilaagsche agent van politie in zee bij Kijkduin verongelukt, nadat hij de uiterste pogingen had aangewend om een ander het leven te redden. liet was ongeveer twee uur, toon men onder ie badenden in het gedeelte ten Zuiden van het zeebad Kijkduin dus buiten de controle van dat zeebad opmerkte dat een dame was afge dreven Onmiddellijk werden maatregelen genomen om deze in levensgevaar verkeerende dame, mevr. Sch. uit Rotterdam te bereiken. De surveil- leerende agent van politie Iv. Uitticn begaf zich in uniform aan een reddingslijn in zee, terwijl de heer Sch., de echtgenoot van de baadster het andere einde van de lijn vasthield en ook daar mee zeewaarts ging. Mevr. Sch. bevond zich toen ongeveer in het verlengde van een der golfbre kers. Aan de andere zijde van dezen golfbreker trachtten intusschen cenige groepen baders me vrouw Sch. eveneens te bereiken. Plotseling sloeg een krachtige vloedgolf den lieer Sch. omver, waardoor hem helaas de reddingslijn uit de hand schoot, zoodat dc agent met die lijn aan zichzelf was o- vergelaten. De groepen redders aan de andere zij de van den golfbreker slaagden er inmiddels in, mevr. Sch. te bereiken en in veilitrb^'1 te bren gen. De heer Sch. was dadelijk strandwaarts ge gaan en deed daar mededeeling van de ontstel lende tijding, dat hem de lijn uit de hand was ge slagen. Een groot aantal baders is daarop hand aan hand in zee gegaan om den politieman te trachten hulp te bieden Af en toe zag men het hoofd van den agent boven de golven uitkomen en na zeer veel moei te, wist men hem eindelijk te bereiken. De man, hoewel zeer uitgeput, gaf, naar het scheen, nog teekenen van leven. Men bracht hem naar het strand, waar dadelijk alle middelen werden toe gepast. Maar het mocht niet baten de man was den heldendood gestorven. Het slachtoffer is 31 jaar oud en laat een vrouw en een kind achter. De burgemeester en de hoofdcommissaris van politie brachten in den namiddag aan de jonge vrouw de tijding van 't droevig gebeuren over. Hierbij moge in herinnering gebracht worden, dat op 12 December j.1. de hoofd - commissaris de medaille en het diploma voor menschlievend hulpbetoon aan den thans ontslapen agent had uitgereikt wegens het in levensgevaar verkeert1 n bij het redden van een vrouw uit de zee, even eens bij Kijkduin, op 4 .Tuli tevoren. GEMEENTE WIERINGEN. Voorzichtigheid betrachten bij het wegwer pen van sigaretten is een eerste vereischtc, dit ondervond men ook te Hippolytushoef, terwijl iemand een sigaret weg wierp weike juist c-p een schutting, staande tusschen de woningen van de heeren K. en M. terecht kwam. Een oogenblik later zagen voorbijgangers dat de schuttng in brand stond. Spoedig stelde men de heer K. met het ongeval in kennis en wist deze met een emmer water de brand te blusschen. „Land in Zicht." A.s. Woensdag 14 Aug. .sav- 8 uur zal het clubhuis „Land in zicht" te Den Oe ver geopend wrorden. De heer Boersma, cand. tot de H. D. neemt dan definitief afscheid van z'n werk, terwijl de heer Franck, z'n opvolger, diens arbeid zal aanvaar den. Loop der bevolking over de maand Juli. Ingeschreven personen; A. Guddeke (Wed. M- Ileijligenberg) van Alkmaar R. van Duren en gezin van Staphorst P. van Dijk van Beets S. van der Dam (Wed. J. de Jong) en gezin van Opsterland J. Zijl en gezin van Oude Pekela Mej. L. J. Marskamp van Bussen J. Boven, geb. van Achteren van Oude Pekela L. Ploeger van Jnstwedde J. D. de Winde en gezin van Nieuw vlietA. Rottier van St .Tanssteen -T- A. Kap- tein geb. Dekker van Harenkarspel L. Ploeger ?eb. Moorlag van Borger C. Moeijes van Oud karspel H. Schouwvlieger en gezin van Anna Paulowna N. van de Griend geb. Broers van Haarlem E. van der Welle geb. van VIiet van Amsterdam H. Beukema en gezin van Der. Helder Mej. D. Glas van Alkmaar J. de Vries van Enschede B. de Jong en echtgcn. van Em- men J. A. Balhan en gezin van Amsterdam J. Faber en gezin van Vlagtwedde C. Post (Wed. N. Dienaar) en pleegkind van Den Helder J. van Dam van Alkmaar Mej. C. M. Langes van Den Helder H. de Bie, geb. Stevens van Emmen G. Smit geb. Kooij van Den Helder J. Muller en gezin van Leeuwarden L. Hoek en echtgen. van Bergen J. Boven van Scheemda Mej. E. Veldhuis van Medemblik A. Baving van Groningen jT,. Bakker vari Callantsoog N. Wams en gezin van Barsingerhorn K. Waal- kens en gezin van Barsingerhorn Mej. J. Schel- tus van Wieringerwaard. Afgeschreven personen R. Pais en gezin naar Velsen P. Brommer naar N. Niedorp W. F. Bonardt naar Harlingen J. Schut en gezin naar Eindhoven H. Jonker naar Eindhoven W. Men sing en gezin naar Vlagtwedde; M. de Waal naar Den Helder W. A. P. F. L. Goudkuil naar Eind hoven G. Sietsma geb. de Groot naar Hoorn G. Heis en gezin naar Velsen A. M. dc Haan naar Wonseradeel H. G. Langes on gezin naar Den Helder; B. Huizinga naar De TIo'dT BURGERLIJKEN STAND Geboren Wubbo, z.v. R. Haaksma en C. Pat huis Jan, z.v. P. B. Davidse en A. Storm Maria Anna, d.v. N. J. Bruul en T. J. de Vries Christi- na Anna Gerda Trijntje, d.v. C. Wiegman en M. A. J. BrandtArie, z.v. P. Jansen en W. Resoort, Jantje, d.v. W. Woortman en H. Kremers Maria Cornelia, d.v. J. de Krijger en J. van Wijngaar den. Ondertrouwd D. Lont en M. C. Schuh W. P. Hegeman en C. Post W. S. Bakker en C. Singer. Getrouwd D. Lont en M. C. Schuh W. P. He geman en C. Post. Overleden G. Kooij, oud 64 jaren, echtgenoole van J. Mulder S. G. Mugge, oud 49 jaren, ccht- genoote van L. de Neeff (overl. te Alkmaar) P. Koorn, oud 77 jaren, weduwnaar van T. Russel- man W. Bons, oud 18 jaren, wonende te Slied- lecht G. C. Metselaar, oud 3 jaren (overl. te Alk maar) C. J. Baart de la Faiile, oud 52 jaren, echtgenoote van J. van Beek. Zuiderzeesteunwet. Aan N. Scheltus Jbz., J. ,'Tijscn Wz„ S. ten Bokkel Jz., Jb. Bakker Cz., Jb Smit Cz., S. Rotgans Pz„ D. Bakker on J. Numeij- er Wz. zijn tegemoetkomingen ingevolge de Zuiderzeesteunwet toegekend wegens het aan schaffen van werkkleeding. SUCCES. Zaterdagavond vergaderde de voet- balvereeniging Succes in Concordia. Toen voorz. Oden de vergadering opende waren nog maar slechts weinig leden aanwezig. De Secretaris, de heer Nieuwbuurt leest de notulen, welke onveranderd worden goedgek. 't Bestuur stelt voor om voor de a.s. Competitie een 3e elftal in het veld te brengen. Er zijn onge veer 40 leden, en zou er dus wel een derde elftal kunnen meespelen. Wordt algemeen goedgev. 'Tevens wordt besloten het 3e elftal vrij vervoei tc geven voor de buskosten. Komt ter tafel bespreking vervoer der elftallen voor de a.s. Competitie. Besloten wordt weder om met De Haan te rijden, daar deze ondernemer 't afgeloopen seizoen voor een billijke prijs heeft gereden Voor de Bondsvergadering, welke volgende week te Alkmaar zal worden gehouden, worden benoemd D. Nieuwbuurt en D. Oden. Als mint 5 is thans aan de beurt terreinver- grooting. Alle leden zijn van meening dat het terrein wel wat smal is, en 't bestuur krijgt mach tiging om een begrooting op te maken. Een des kundige zal worden gevraagd om een en ander wat toe te lichten en daarna zal een openbare aanbesteding worden gehouden. Het terrein zal ongeveer 14 meier moeten worden verbreed. De heer Bruul doet toezegging, indien de kos ten niet al te hoog worden, deze geheel voor zij ne rekening te nemen. Volgt rondvraag. De heer v. d. Wal stelt zich beschikbaar om Woensdags- en Zaterdagsavonds de leiding op zich te nemen om de leden nog wat te trainen. Dit voorstel wordt ten zeerste gewaardeerd en wij hopen dat hiervan een druk gebruik van zal worden gemaakt. Jn. Kroon vraagt hoe het staat met de vaandel- kast. Voorz. antwoordt dat D. Kooij en H. Lont deze zouden maken, doch er is nog steeds niets van gekomen en spr. zal er nog eens naar informee- ren. Op voorstel van Nieuwbuurt zullen a.s. winter cursusavonden worden gehouden over de spelre gels. Verder worden nog opmerkingen gemaakt over personen die zonder lid te zijn op het veld ko men en dus niet betalen. De donateurs zullen in het vervolg hun kaarten moeten toonen, en de spelers zullen ieder een lidmaatschapshewiis krijgen, dat zij bij den ingang van het terrein moeten toonen. Hierna wordt de vergadering gesloten. 'Tentoonstelling „Noorderkunstkring." Wat is het resultaat Naar wij hoorden, viel het werk over het algemeen wel in den smaak. Het aantal bezoekers, n.1. 70, was vergeleken met de tentoonstelling met Paschen op Texel, waar het aantal 200 bedroeg, niet groot. We zullen hopen, dat het aantal belangstellenden, als er volgend jaar weer een tentoonstelling zal worden gehouden, dan grooter zal zijn. Het aantal dona teurs bedraagt 5. Goed afgeloopen. Toen j.1. Zaterdag de heer J. Bakker J.Sz. (werkende bij den heer M. Ileijblok te Oosterland) per fiets van zijn werk kwam en den Kaapweg in den Polder W. Nieuwland moest uitkomen, reed hij pardoes tegen de auto van Dr. de Groot aan de fiets liep een zware kneu sing op doch Jantje mankeerde niks. Ze zeggen dan „Ik kijk wel uit." SUCCES-NIEUWS. Zondag speelde Succes I een medaillewedstrijd tegen Sparta I van Scha- gen en verloor na een mooi gelijk opgaande par tij met 43. Succes II nam deel aan de Seriewedstrijden ie Barsingerhorn en wist daar een 3e prijs te beha len. Woensdagavond speelt Succes I een wedstrijd tegen A.B.C. I, versterkt met enkele spelers van de M.A.Z. Aanvang 7 uur precies. Vorige week verloor Succes II met 50 van dit elftal dus be loofd een spannende wedstrijd te worden. Dit is de laatste avondwedstrijd van dit seizoen daai de avonden te kort worden. f DOOPS.fi EZ OEM V.C.J.B. uitgesteld tot Donderdag 22 Aug. Spreker den Heer J. K. Lofvers. Leden der Doops gezinde Jongerenkring welkom. HELDEN TE DEN OEVER. Toen Zondagavond omstreeks half tien cenige vreemde personen Den Oever inkwamen, welke eenigzins beschon ken waren, begonnen zij eensklaps met bierfles- schen te gooien welke flesschenslag wonder bo ven wonder goed afliep. Maar voor dc helden liep het minder goed af, want ze kregen een flink pak slaag, zoodat ze heel spoedig beenen maakten. Volgens den Rijksveldwachter Paepe hadden ze dien ook beleedigd, zoodat deze denzelfden avond nog op zoek ging om de namen van de belhamels te weten te komen. Het gelukte den veldwachter de daders spoe dig op te sporen. Maar het slot was, dat zij door hun chefs meteen werden weggejaagd. „FLORA.." Het Bestuur van de Bloemenverce- niging „Flora" heeft het programma voor de te n op 7, 8. 9 en 10 September e.s. weer royaal samengesteld. Behalve een bloemententoonstelling in de Ka pel, zal des Zondags een groote handicap hard draverij worden gehouden om prijzen van 250, 150, 100 en 25. Tevens heeft een etalage wedstrijd plaats, welke 's Zaterdagsavonds zal aanvangen. ANNA PAULOWNA. Geboren Cornelia Maria, d.v. A. C. Alders en H. J. Steenvoorden. Ondertrouwd Dirk Slikker, oud 23 jaar, ma chinedrijver, wonende te Vel9en en Maartje Kooij oud 26 jaar, zonder beroep, wonende te Anna Paulowna. Overleden Gerritje de Wagt, oud 72 jaar, echt genoote van Jan Hendrikus Woudstra. Door den Hoofdinspecteur van den Arbeid is aan de M.A.Z. ten behoeve van het uitvoeren van baggerwerken tot en met 31 Dec. 1929 ver gunning verleend arbeid te laten verrichten dooi mannen van 18 jaar of ouder, gedurende 10 uur per dag en 55 uur per week. In het gezin van L. v. W. v. R. is een geval van besmettelijke ziekte, roodvonk, geconsta teerd. Mej. J. Veeninga, onderwijzeres aan School III te Oostpolder, is naar wij vernemen als zoo danig te Sneek benoemd. Ten behoeve van don heer C. Borst, alhier, wordt aan den Zuider Molenvaartsweg een woon huis gebouwd. De heer Daalder, timmerman, is met den bouw belast. Loop der bevolking. Ingekomen J. \Y. Hulst van Emmon ;J. N. van der Plas van Voorhout J. Hofman van Ilemelumer, Oldephaft Mej. M. Kooij uit Velsen J. van Guichelaar uil Rui nen. Vertrokken Mej. J. Winter naar Schiedam A. van Wijk on gezin naar Boskoop C. J. de Schipper naar Ned. Indië en Mej. M. Koorn, echtgenoote van J. van den Brink) naar Maarn. POLITIE. Gevonden een bruin lederen porte- monnaie. Verloren: een bruin lederen portemon naie een zwart zakje met waschgoed, een beige lederen handtasch; Inlichtingen ter secretarie. Ongeluk. Tfoon de lieer H. V. zich Zondagnacht naar huis wilde begeven, werd hij door een mo torrijder aangereden. De man werd vrij ernstig gewond, zoodat ge neeskundige hulp van Dr. Olree moest worden ingeroepen. EEN FOUT, DIE WIJ HERSTELLEN I11 ons vorig nummer hebben we in de adver tentie Danssalon Benema een onjuistheid ge plaatst, die wij even willen rechtzetten. Daar stond n.1. Woensdagavond 10 uur schit terende dansmuziek. Dit was foutief. De dansmu ziek is in de tent den geheelen avond Dit had echter moeten zijn Schitterend Vuurwerk des avonds 10 uur RED. Handicap - draverij „Sportlust Onder groote belangstelling van het publiek werd Zondag j.1. op het sportterrein aan de Kleine Sluis de Hard draverij gehouden, waar voor f 700 aan geldprij zen werden verreden, terwijl nog een extra prijs van f 10 werd beschikbaar gesteld. Er waren 18 paarden uitgekomen. De draverij was uiterst spannend en vele prachtritten vie len te bewonderen. Vooral een van de laatste ritten: „Mary Magowan tegen Jannette Harves- ter werd door het publiek met 'n geweldige spanning gevolgd. Het starten was Zondag, meest van alle paar den,) uiterst langzaam. Sommigen hadden wel 10 minuten en langer nocdig om van start te ko men, vandaar dat te 'savonds acht uur de kamp nog niet beslecht was. Doch het publiek heeft ge noten, wat wel bleek uit de vele menschen, die bij het einde nog op het veld waren. Dc prijzen werden als volgt gewonnen: le prijs Jannette Harvester van J. Vergaij, Purmerend, bereider eigenaar. 2e prijs Qualiteit van Th. Smit, Alkmaar, be rijder B. ten Hage. 3e prijs Mary Magowan van Th. Smit, Alkmaar ook bereden door B. ten Hage. 4e prijs Miss Zelda Peter van S. v.d. Oord, Haar lemmermeer; berijder eigenaar. 5e prijs Maggy Henry van Jan Schoon, Medem blik. BREEZAND. Naar wij vernemen zal door den aannemer J. Hoep twee woonhuizen en een bloembollenschuur worden gebouwd voor Gebr. D. en P. Lubbert, aan den Schorweg. BRIEF van HARM aan TEUN I Wieringen, datum postmerk. Beste TEUN. Het is alweer 'n week leden, dat de koningin op Wiering weest is; wat vliet die tijd Wat "n drokke dag was dat, jong, miserabeld. Die weer- liksche kranten hadden de boel raar in de war schopt, want in de ien stong: de koningin komt in Medemblik en zal deer ete; ja, ga je gang, of 't de koningin allicn om te eten té doen was; in de aar: ze komt in Anna Paulowna, maar 't slot van 't. liedje was: ze kwam in Schagen an Effein, dat was 't voerspel, maar 'sMaandags- ochtes krege we ertoch zooveul van in de mik, dat 't niet lang zou dure, of we zouë de konin gin en de prinses kenne bekieke en de koningin en de prinses vanzelf ongs Zoo'n dag begint altijden met ruzie, temisten bij ongs. T,rui wou de vlag uutsteke en ik niet, want ik zeg de koningin komt „in-cognito". „Nou, wat zou dat nou, ezel", bulderde Trui me toe, „wat maakt dat nou uut, wat mantel of de koningin an het..Want je zeit het vanzelf weer verkeerd; 't is vanzelf 'n „koffieko", zoo'n wijë jas, die teugeswordig in de mode is, maar deerom kenne we toch wel vlagge Nou, je begriept wel, Teun, as Trui zeit dat 't koffieko is, praat den maar niet teugen, want den was ze in staat om heel durp bij mekaar te schreeuwen. Dus om kort te gaan: de vlag most uut en de oranje-sjerp om en ze deed 'n groote scheut onjiekelonje op d'r zakdoek, want ze zeit: de koningin moet ruke kenne, dat er op Wiering net vrouwvolk woont. Tuschken twie haakjes

Wieringer courant | 1929 | | pagina 2