ziekte, welke vooral bij den wereldoorlog bekend is geworden. HOLLANDSCHE GERST ALS BROUWGERST? Door bemiddeling van prof. Brockema te Wa- geningen en Heinekens Bierbrouwerij te Amster dam zijn dit jaar in de Noordelijke bouwpolders van Noord-Holland en op Texel flink opgezette proeven genomen voor den verbouw van Engel- sche en Deensche brouwgerstsoorten als Opel, Archer, Binder, Printice, Spat-Arcger, en Pluma- ge-Archer. Deze gerstsoorten vertoonen momen teel een zeer goede stand en beloven een goede opbrengst aan stroo en korrel. Als bezwaar voor den verbouw moge gelden, dat de rijping eenige weken later valt dan bij Goudgerst het geval is. Hierdoor toch valt de oogsttijd met de andere graangewassen te veel samen, hetgeen opeenho ping van werkzaamheden veroorzaakt, terwijl voor de hoogere gronden, zooals op Texel, bij een langdurige droogte in den groeitijd als dit jaar, gevaar voor noodrijp worden valt te vreezen. Met belangstelling zien wij uit of bovengenoemde gerstsoorten, in ons land verbouwd, ook voldoen de brouweigenschappen hebben, evenals zulks in het buitenland het geval is. WAT BEZIELDE HEM Op de kermis te Erfurt rukte zich Woensdag avond plotseling een aap los en klom op de er naast opgestelde achtbaan, vlak voor een zich i;v volle vaart bevindend wagentje. Hierdoor werd dit wagentje natuurlijk in zijn vaart geremd, met het noodlottig gevolg, dat de er op volgende wagentjes er mede in botsing kwamen. Vijf per sonen werden licht gewond, terwijl één persoon ernstige verwondingen opliep. De aap kwam bij- het ongeval om het leven. OP HET KERKHOF GESTORVFN. Terwijl hij een lijkrede hield voor zijn vriend, een onderwijzer, werd de bekende directeur van den Lutherschen Socialen Persbond, ds. Zwierc- zewski te Halle, door een beroerte getroffen en stierf aan den rand van het graf. SNELLE POSTVERBINDING. Dank zij de „Graf-Zeppelin/' Een bewoner van Blaricum meldt als curiosi teit, dat hij een brief heeft ontvangen, die 9 Au gustus in New York is afgestempeld, met de „Graf Zeppelin" naar Friedrichshafen gereisd is en met het stempel van 12 Augustus te Blaricum aan zijn woning is bezorgd. Dat is inderdaad snel PROVINCIAAL NIEUWS. NOODLOTTIG VERKEERSONGEVAL NABIJ WIJK AAN ZEE. Dinsdagmiddag omstreeks halfzes is op den Zeeweg tusschen Beverwijk en Wijk aan Zee een 3-wielig transportrijwiel, bestuurd door den heer P. H., wonende te Heemskerk, die met vijf zijner kinderen in den bak een tocht naar Wijk aan Zee had gemaakt, door een autobus van den on dernemer L. aangereden. Het rijwiel sloeg om, tengevolge waarvan de bestuurder en de kinde ren tegen de straat werden geslingerd. Een 8-ja- rig dochtertje was dermate gewond, dat zij spoe dig na het ongeval overleer. Verder bleek, dat ook de heer H. er erg aan toe was hij bekwam een gebroken sleutelbeen en moest naar het Roode Kruis Ziekenhuis te Beverwijk worden overgebracht. De vier kinderen, die eveneens letsel hadden bekomen, konden naar hun moe der, die inmiddels van het droevige ongeval in kennis was gesteld, worden teruggebracht. Het lijk van het meisje, evenals do auto, wer den in beslag genomen. Gebleken is, dat de rem men goed functionneerden. Omtrent de oorzaak der botsing tast men in het duister. De verslagen heid onder de badgasten, die zich naar de plaats waar het ongeval geschiedde, hadden begeven, was zeer groot. BOVENCARSPEL. Bloembollenveiling. /Te Bovencarspel is Woensdag de 7e grotoe vei ling van leverbare bloembollen gehouden. De aan voer bedroeg 7 millioen stuks. Er was, zooals ge woonlijk, veel belangstelling. De prijzen waren goed, maar opnieuw toch weer iets lager over de geheele linie. Bartigons hielden zich goed. Voor Copland over 't geheel lager prijzen. BUITENLAND. DEN SCHEDEL GEKLOOFD. In het Tsjechische garnizoen Neu-Hausel was een communistisch partij-secretaris als reservist onder de wapenen en werd gestraft met na-exer ceeren. Hij werd zoo woeden, dat hij zijn luite nant den schedel kloofde met zijn sabel. Bij zijn arrest verklaarde hij een demonstratie tegen hei militairisme te hebben bedoeld. HONGER-GENEESKUNDE. De Noorsche gezondheids-apostel Nottophil, die meent alle ziekten het best met honger te kunnen cureercn, is na een marsch van 14 da gen van Christiansum naai- Oslo aldaar aange komen. Hij heeft geen voeding tot zich genomei en had zich deze merkwaardige krachtproef als geneesmiddel voorgeschreven om van een ziek- tetje af te komen. Na een banaan te hebben ge geten, was hij weer geheel fit. EEN VIJAND VAN DE VROUWEN. De tandarts Jackson te Waldron in Sussex was een vrouwenhater. In zijn testament stond de uitdrukkelijke wilsbeschikking, dat geen vrouwen aan zijn begrafenis deel mochten ne men. Daarentegen werden zijn talrijke honden en katten elk door een lijkdienaar achter de lijk wagen meegevoerd, na een bijzondere ceremonie aan het graf vergiftigd en met hun heer begra ven. Eenige paarden waren reeds van te voren in de stal vergiftigd. Een wet op de dierenbe scherming schijnt zoo iets in Engeland niet on mogelijk te maken. DE DRIJVENDE VLIEGVELDEN. In den Oceaan. Men meldt uit New York Men hoopt het eer ste drijvende vliegveld in den Atlantischen Oce aan het volgend jaar Augustus voor het gebruik gereed te hebben. Die vliegvelden drijvende eilanden zullen zoo gemaakt worden, dat zij bestand zijn tegen zwaren zeegang. Zij zullen ongeveer 400 meter lang worden en een 125 me ter breed. Zeventig voet boven het. water komt de landingsplaats. Er zullen hangars gemaakt worden en er cm v crkpl.'.r.ts zi;n fcenaven- een hotel en een restaurant. Geweldige lichtboei en en allerlei mistsignalen zullen op vaste afstan den van elkaar in de buurt van het eiland ver ankerd worden. OPLEIDING VOOR KOMMIES. Sedert eenige jaren bestaat te Weesp een In stituut voor Schriftelijk en Mondeling onderwijs, dat uitsluitend ten doel heeft volledige opleiding voor het examen van kommies bij Rijks Belastin gen, invoerrechten en accijnzen. Daarbij wordt uitgegaan van de grondgedach te, dat er op het oogenblik zeer weinige andere ambten zijn aan te wijzen, die na zoo korte voor bereiding bereikt kunnen worden en die toch zulke goede vooruitzichten kunnen bieden een vaste en met het aantal dienstjaren toenemende bezoldiging, met het daaraan verbonden eigen weduwen en weezenpensioen. Dit Instituut, waarvan de Heer .1. van iOoy, Hoofd eener school en Leeraar M. O. te Weesp, Directeur is, mag bogen op zeer gunstige resul taten als gevolg van de uitnemende lessen zóó gegeven, dat het volgen al heel eenvoudig, ge makkelijk en weinig kostbaar is. Wat de cursus bovenal aantrekkelijk maakt is, dat men elk oogenblik met de studie kan aan vangen. De stof wordt verwerkt volgens een vast leer plan, zoodat de candidaten kant en klaar op het examen komen. Daarvoor wordt ingestaan, 't is zelfs voorgekomen, dat de leerlingen slaagden voor ze den geheelen cursus hadden doorgewerkt Zij, die slechts gewoon lager onderwijs hebben ontvangen, kunnen mededingen, voor de betrek king is echter een speciale vakkundige voorbe reiding noodig en die geeft deze cursus. Voor andere betrekkingen dan kommies wordt niet opgeleid. Elders in dit blad vindt men nade re gegevens omtrent dezen cursus. GEMEENTE WIERINGEN. Naar men ons meldt heeft de heer P. S. Vecrdig een gedeelte van zijn woonhuis, staande te I-I.-hoef, Kerkplein 7, uit dc hand verkocht aan den heer A. Berkhout, vertegenwoordiger van het P.E.N. alhier, welke in voornoemd pand een zaak in diverse electrische artikelen, radio's, on- 'deelcn enz. zal vestigen. Groote belangstelling voor de Zuiderzeewerken. Dc belangstelling voor de Zuiderzeewerken is enorm en komen dagelijksch zeer velen van el ders, waaronder oud-minister van der Vegte, naar hier. Woensdagmiddag zette de Enkhuizer boot, welke van Harlingen kwam, niet minder dan 1000 personen, allen uit Friesland en Gro ningen aan wal, zoodat te Don Oever een onge kende drukte heerschte. DE JAAHLIJKSCHE MERRIëNKEURING. Vanwege de vereen, ter bevordering der paar denfokkerij in Noord-Holland en het Ncd. Paar denstamboek had Woensdagmorgen, alhier de jaarlijksche keuring van merriën plaats. De ani mo voor deze keuringen wordt in verband met de stagnatie in den paardenhandel steeds minder en de keuring leverde dan ook weer minder op dan voorheen. Aangeboden werden Afd. Veulens2-jarige Merriën 1 stuk en wel van den heer S. Russelman, welke voorwaarde lijk werd geprimeerd met 20. Afd. 3-j. merriën 2 stuks, welke beiden wer den geprimeerd n.1. „Nerzia" van den heer D. Jac. Mulder met 20 en „Nerga" van den heel C. Jac. Metselaar met 20. Afd. 4-j. paarden 1 stuk van den heer S. Veer dig met 25. Voor inschrijving in het stamboek werden 2 stuks aangeboden en goedgekeurd n.1. „Nerzia" van den heer D. Jac. Mulder en „Nerga" van den heer C. Jac. Metselaar. De keuringscommissie bestond uit de heeren A. W. Heidema te Den Haag J. C. Colder te Al- blasserdam L. Zijlmans te Hoofddorp M. G. van Baaien te Asperen en W. Slob te Hoofddorp. W erden vorige jaren ook hengsten ter keuring aangeboden, thans komen deze niet meer voor, daar men de dieren heeft verkocht. INWIJDING van het CLUBHUIS „LAND IN ZICHT' te DEN OEVER. Vanwege het Comité „Land in Zicht", vereeni- ïing ter behartiging van de Geestelijke Belangen van de 'zuiderzeewerkers werd te Don Oever op het terrein van de Zuiderzeewerken een bekoor lijk Clubhuis gebouwd, dat Woensdagavond on- der groote belangstelling werd ingewijd. De voorzitter van het Comité, de heer Star Nu man, sprak het welkom tot de aanwezigen; in 't bijzonder tot hoofd-ingenieur Ringers, de candi- iaat der Ger. Kerk en de persvertegenwoordigers van „De Nederlander" en van de „Wieringer Cou rant.". Spr. bracht dank aan de milde gevers van ie mooie bloemstukken, die dit lokaal sieren Spr. noemde het een heugelijken avond, vooral voor de heeren Lofvers en Boersma, die liet geestelijk werk een vol jaar op zoo mobile wijze hebben gedaan, dat „Land in Zcht" nu eindelijk een „tehuis" heeft gekregen. Vervolgens werd gezongen Psalm 95 vers 1 en 3, waarna Ds. Stelma enkele verzen voorlas uit Spreuken 10 en dan voorging in het gebed. Ds. Stelma verklaarde gaarne zijn vacantie rust te hebben onderbroken, om hier op deze wij dingsavond een woord te spreken. Met blijdschap en dank aan God, mocht toch worden gezegd, dat de heeren Lofvers en Boers ma, die door het Comité werden uitgezonden en een weg moesten banen en een pad zoeken, de juiste werkmethode met Gods' leiding hebben gevonden, een werkmethode, geheel in overeen stemming met de wenschen van het Comité, n.1. dat niet onder een deel, doch onder al de Zuider- zeewerkers geestelijk arbeid wordt verricht en niemand wordt afgestoten. Immers alle men- menschen hebben behoefte aan het kennen van God. Zoo werd gewerkt in de keeten, molens en bakken, lectuur verspreid en werd medegeleefd met een groot deel der werken. In Spreuken 18 vers 10 staat geschreven „De naam des Heeren is een sterke toren." Ja, de naam des Heeren, aldus spr., is een wonderbare kracht, dat is alles wat een mensch bij zijn ar beid noodig heeft. En daarom voerden de heeren Lofvers en Boersma geen propaganda voor een afzonderlijke kerk, brachten het evangelie niet aan een deel, maar aan allen Hun arbeid was dikwijls zwaar, doch ze deden het met lust, en thans is weer een hunner idealen bereikt, n.1. een eigen „tehuis" te bezitten. Moge dit gebouw meedienen de geestelijke be langen te bevorderen, moge dit huis een „tehuis" worden voor velen na den zwaren arbeid, moge liet een rijke zegen worden lot eere van God Aan het eind van zijn rede verzocht Ds. Stel ma den aanwezigen te zingen Gezang 2 vers 1 Den Hoogen God alleen zij d'eer. De voorzitter bracht Ds. Stelma dank voor 't gesproken woord, en dankte tevens nog de naas te familieleden van de heeren Lofvers en Boers ma voor hunne tegenwoordigheid. Aan de orde was nu de officieele opening van het gebouw. Spr. las ingekomen telegrammen van geluk- wonsch voor van den secretaris van hot Comité den heer Voors, diie door ambsbezigheden verhin derd was hier te komen, van het bestuur van „Het Kompas", die aan de Friesche kust in sa menwerking met „Land in Zicht" de geestelij ke belangen verzorgt van den Edelachtb. Heer Burgemeester van Wieringen, die ook verhinderd was hier tegenwoordig te zijn. Een lu rtelijk an- plaus klonk na 't voorlezen van deze telegrafi sche gelukwenschen. Voorz. uitte zijn dank. aan het Vorsleliik Huis en aan verdere gevers voor de steun; ook aan de Ned. Herv. Kerk en aan den Directeur Gene raal, Directie en heeren Ingenieurs dei- Zuiderzee werken voor de ondervonden medewerking. Ook werd dank gebracht aan het mede-comité lid architect Ringers van Alkmaar voor zijn toe wijding en voorlichting. En dan vooral ook de heeren Lofvers en Boersma dank voor hun ijver en tevens een gelukwcnsch aan hen. dat liet te huis er thans staat. Mog^ het aan zijn doel be antwoorden. Het comité heeft helaas moeilijke tijden doorgemaakt en daarom is spr. dubbel blij thans het clubhuis officieel te mogen openen. Hij uit zijn beste wenschen voor 't gebouw en zou de lijfspreuk van Karei de Groote daaraan willen verbinden Christus regnat, vincit et triumfat' Christus regeert, overwint en zal de eindoverwin ning behalen. En moge ook hetgeen Vondel eens schreef bewaarheid worden: Heil zij er eeuwig in, En onheil er eeuwig uit Hiermede verklaarde voorzitter het clubhuis voor geopend en overreikte aan den heer Lofvers een geschenk, n.1. een voorzittershamer voor het „tehuis", waarop een inscriptie „Land in Zicht" 14 Aug. 1929. Applaus Voorz. stelde nu de aanwezigen in dc gelegen heid het woord te voeren. Ingenieur Ringeling maakte hier allereerst van gebruik en bracht naast de hulde aan de heeren Lofvers en Boers ma voor alles wat zij met hun moeizame arbeid onder de Zuiderzeewerkers bereikt hebben, de hartelijke gelukwenschen van dc Directie over. Cand. t.d. H. Dienst Winter bracht de harte lijke gelukwcnsch namens de Geref. Kerk te Den Oever over. Spr. wilde verklaren, dat hier van geen concurrentie sprake was, maar integendeel hoopte spr. op nauwe samenwerking omdat toch beiden een doel hebben: „Gods woord onder de menschen te brengen. Voorz. dankte de beide sprekers voor hun har telijke woorden en gelukwenschen welke ten zeerste op prijs werden gesteld. En wat de samen Werking betreft: niet tegen elkaar maar naast elkaar, zoo moet het zijn. Hierna werd een oogenblik pauze gehouden en aan de bezoekers ververschingen aangeboden Echter duurde dit niet lang, want het was al laat geworden en 'n moeilijk oogenblik naderde, na melijk het afscheid van den heer Boersma, die hier zooveel wel en wee heeft meegemaakt en nu vertrekt naar Schoonebeeke waar hij den 22en Sept. als predikant zijn intrede zal doen. Voorz. dan het eerst 't woord richtend tot den h^r Boersma, zegt, dat 't niet alleen het Comité en den heer Lofvers spijt, dat de heer Boersma heengaat, maar zeker zeer velen onder de Zuider zeewerkers, omdat hij zich vele vrienden heeft gemaakt. Spr. noemde het iets heldhaftigs, dat die twee jonge menschen deze arbeid hadden aan vaard, maar zij gingen waar God hen riep. Spr. wenscht den heer Boersma alle heil in zijn toe komstige pastorie. Dan betreet de heer Lofvers het spreekgestoel te en zegt, dat het hem verheugt zooveel bekende gezichten te zien. Hii dankt voor de vriendelijke woorden van ingenieur Ringeling en de hartelij ke gelukwcnsch van collega Winter. Spr. is er van overtuigt, dat 'n hechte samenwerking zal komen. Hij dankt voor de vele steun en mede werking van het comité en ik hoop zegt spr. dat gij ons werk zult blijven dragen door uw gebed en uw toewijding. Ds. Stelma had door zijn uiteenzetting spr. 'n groot deel van zijn taak ontheven, maar spr. wit de toch zijn dankbaarheid uiten, dat het gebouw er eindelijk is. Het is sober en bescheiden, maar dit zal de intimiteit ten goede komen. Er zijn damborden, sjoelbakken, een leestafel, alsook een bibliotheek. Maar 't gebouw beoogt meer te zijn, dan enkel een lokaal voor ontspan ning. Gewijde avonden zullen ook plaats hebben Dan dankt spr. zijn vriend Boersma, die nu heengaat, en wiens steun hij nu moet missen. Ie der, die miet Boersma kennis gemaakt heeft, heeft respect voor hem,, om zijn echtheid, want Boersma was „echt!" Hij was humaan, vriende lijk en vroolijk bij zijn ernst. Nu gaat Boersma weg Wij hebben ontzagge lijk prettig samengewerkt. Vriend Boersma, zegt spr., moge dezelfde ernst en dezelfde liefde je in je eerste gemeente bezielen; dat je velen tot ze gen moge zijn Doch ik blijf niet alleen achter; 'n opvolger is gevonden in mijnheer Franck en ik heb' alle ver trouwen, aldus de heer Lofvers, dat hij de juiste man op de rechte plaats is, met 'n hart, dat aan gestoken is door het vuur van het Evangelie. Ook mevr. Franck heet spr. hartelijk welkom. Dan dankt vervolgens de heer Boersma den voorzitter en het Comité voor 't vertrouwen in hem gesteld. Hoewel pas van de academie had hij de roepstem niet kunnen weerstaan met zijn vriend Lofvers mede te gaan. En hij moet beken nen, hij heeft meer geleerd, dan hij zelf heeft kun nen geven. Bij menschelijke nood moest- hij dik- wijls zwijgen, omdat hij de ervaring en 't zelfver trouwen soms miste. Het is zwaar werk eeweest. Maar spr. is dankbaar, dat hij 't heeft mogen doen, en Gods Koninkrijk op deze wijze heeft mo gen dienen. Hij bracht zijn vriend Lofvers dank, hij was voor mij 'n sterke steun, de man van de daad, aldus spr. Het verheugt me, vervolgt spr., de heer Franck in ons midden te zien, die mijn opvolger zal zijn en dat mijnheer Lofvers nu niet een maar twee r>:id' i r.a st zicó ziet. Spr. >uit ten slotte de wensch, dat onder di menschen van de Zuiderzeewerken God erkend zal worden. Gezongen wordt nu gezang 180 vers 1 en 2, en dan voert de heer Franck nog het woord. Spr. zegt dat de eerste indruk de juiste is en dat liet hem hoopvol stemt, die kring van menschen, die allen blij zijn, omdat we ons huis hebben, waar- uit we ons werk kunnen drijven. Spr. kan niet veel beloven, maar zal zijn beste krachten geven Spr. is geen dominee, doch is voor 18 jaren uit zijn w erk gegaan om onder de arme menschen te Berlijn zendingswerk te verrichten. Hij had daar de geestelijke arbeid voor Maatschappelijk hulpbetoon, waar 'n 30.000 menschen in nood lot, hen kwamen. Na zooveel jaren in het buiten land, hoopt spr. en z'n vrouw hier onder Gods zegen te arbeiden en met den heer Lofvers als vriend zal het hem niet zwaar vallen. Voorzitter dankt de heer Franck voor 't gespro ken woord en is overtuig 1 dat deze en z'n vrouw hun weg wel in Holland zullen vinden. Hierna volgt sluiting van dezen wijdingsavond met dankgebed. Vermelden wij tenslotte nog, dat ook Ir. Hukes van der Eist van de Directie der Z.Z. werken, of schoon deze niet het woord heeft gevoerd, aan wezig was. Wij eindigen dit verslag met ook onze beste w enschen voor het clubhuis en voor den geeste lijke arbeid onder de Z.Z.werkers uit te spreken TEHUIS LAND IN ZICHT. Naar men om meldt zal Dinsdag 20 en 27 Aug. de heer R. C F ranck in het clubhuis Land in Zicht des avonds 8 uur een vertelling houden over: „Uit het don kers te Berlijn", zijn sociaal werk in die stad. Het is vrij entrée en een ieder is hartelijk welkom POLITIE Gevonden een Nikkelen Horloge; een portefeuille Verloren een 2 K.G. ijzeren ge wicht. Inl. bij den Gem. Veldwachter. ANNA PAULOWNA. WEDSTRIJDEN TE ANNA PAULOWNA. West-Frjesland, van oudsher een paardenlanl met een goeden naam, waar veel goede paarden werden gefokt en uitnemende rijders-van-den- bok woonden, geraakte in den laatsten tijd wat te veel op achtergrond. Het warmbloed-tuigpaard werd veelal door den Belg of een gekruist koelbloed-type verdron gen, zc-odat men zelfs veelal de uitdrukking hoor de. gebruiken „Naar een goed paard moet je niet boven het Noordzeekanaal gaan zoeken." Al mag dan de fokkerij van het warmbloed- paard achteruit zijn gegaan, de liefhebberij van de bewoners van dit noordelijk gedeelte onzer provincie is blijven bestaan en, dank zij de lan delijke ruitersport, in de laatste jaren weer sterk toegenomen. Dat zagen we Woensdag te Anna Paul. waar de drie jeugdige rijvereenigingen West-Fries land. Barsingerhorn en Anna Paulowna, demon streerden op uitnoodiging van de vereeniging „Sportlust" aldaar. Beide laatstgenoemde rijclubs zijn nog niet lang lid der Nederlandsche federatie, doch belo ven veel voor de toekomst. „West-Friesland" en „Barsingerhorn" reden bij wijze van demonstratie een der dressuurproe- ven-voor-afdeelingen voor en het moet ons van het hart, dat „West-Friesland" in haar veel jon gere zuster uit Barsingerhorn een zeer zware concurrente heeft gekregen, waarmede trouwens al deze noordelijke vereenigingen rekening heb ben te houden. De ruiters en amazones van „Anna Paulow na" reden onder leiding van den ambitieusen in structeur Vethman een aardig caroussel. Het was de deelnemers natuurlijk nog goed aan te zien dat zij eerst sedert kort rij-onderricht kre- gen, maar wanneer men er toe overgaat de stan gen te laten verdwijnen zal er al spoedig een flinke afdeeling gevormd kunnen worden. In het springconcours der klasse B, dat daarna plaats vond, startten, naast de ruiters van West- Friesland, c-ok reeds onkelen van Barsingerhorn en inderdaad met volledig succes. West-Friesland is over de hindernissen niet slecht, dat weet men, doch Woens dag waren de paarden slecht op dreef en wellicht iets angstigs voor het wat gladde terrein. De stijl van springen en w ijze van rijden was bij vrijwel alle ruiters goed en er werden zelden hinderlijke fouten gemaakt. Bravo Dat zijn de grondslagen, waarop men met zeer veel kans op succes kan verder bouwen. Winnaar werd Jan Schenk van Barsingerhorn op „Vos". De tweede en derde prijs vielen aan ruiters van West-Friesland ten deel. Met een stoelendans werd deze propaganda- middag besloten en een ieder die al die tientallei paarden tesamen zag, zal met vreugde hebben geconstateerd dat de liefde voor het paard in het Noorderkw artier nog leeft en zich weer wil uiten'. De landelijke ruitersport allen dank dat zij deze uiting mogelijk heeft gemaakt. Uitslag springconcours kl. B 1 J. Sfchienk (Barsingerhorn) op Vos 15 punten 2. M. Eriks (West-Friesland) op Lena 14 p.3. D. Boontjes (West-Friesland) op Dirk 10 p 4. F. Melchior (Barsingerhorn) op Flevo 8 p. 5. Mej. Rens (West-Friesland; op Marietje 7 p. Eerv. .1, Schenk (Barsingerhorn) op Frits 7 p. Was de middag voor „Sportlust" en vooral het springconcours uitstekend geslaagd, ook des a- vonds was het zeer druk, vooral in de danssalon van den heer Benema, welke op het terrein stond Om 10 uur werd een schitterend vuurwerk af gestoken, (geleverd door de firma Horste van Den Helder), dat begunstigd door een prachtige duistere avond door honderden werd bewon derd. Donderdag had in café Slikker de trekking der verloting van ..Sportlust" plaats. Als een bijzon derheid vermelden we, dat de le prijs (twee paal' den is gevallen op lol no. 44716. De gelukkige winnaar was de heer B. Drooger van hier. Ook de 2e priis is in deze gemeente gevallen op een lot van den heer P. v. Eeten Kneesweg alhier. Nog willen we vermelden dat de heer D. Len stra 2 loten heeft gekocht bij den loten-debitant den heer Koorn en op elk lot 'n prijs won: een veulen en een wekker. De heer Drooger had het geluk aanbrengend lot gekocht bij den heer C Smit, Van Ewijcksluis de heer v. Eeten bij dor, debitant A. van Zonen. SPOORBUURfT. De dag van 14 Augustus is voor velen dn den Polder en niet het minst voor den ZeerEerwaarde heer Pastoor M. Vinck bij do herdenking van zijn Zilveren Priesterfeest tot

Wieringer courant | 1929 | | pagina 2