zoo diep bleek, dat den bovenkant van de auto nog 1 M. onder water zat. Bij familie hier ter plaatse werden de drenke lingen ondergebracht. De auto werd een half uur later, nadat de reddingiswagen van de fir ma Pauwelsdoor de stijle wal te groote moeilijk heden ondervond met behulp van de lier van het voorbij varende motorschip „Marrsdiep op het droge gebracht. ZWERVERS IN HAARLEMMERMEER. Woest drinkgelag in een schuur. De Haarlemmermeerpolder krijgt, nu de oogst tijd is aangekomen, weer een onaangenamen toevloed van allerlei gespuis, dat z.g. werk tracht te vinden, maar met schrik wordt tegemoet ge zien, zegt de Tjel. Dat er gevaarlijke heeren on der zijn, mag uit het volgende blijken Twee zwervers hadden een nachtverblijf gevonden in een schuur en kregen daar bezoek van drie ande re leden van het gilde, die hen van hun levens middelen beroofden en mede een deel van de schuur opeischten. Later hebben zij blijkbaar de ruzie weer bijgelegd, want al spoedig kwamen flesschen spiritus voor den dag, welke drank blijkbaar nog niet sterk genoeg was, daar zij er een aftreksel van kruidnagelen aan toevoegden. Als waanzinnig zijn ze daarna te keer gegaan. Een der kerels, die op onbegrijpelijke wijze in het bezit van een geladen geweer was gekomen, richtte dit op een der medezwervers met den roep „Je geld of je leven de bedreigde vond het toen blijkbaar het beste, zijn geld te geven. n.1. zes gulden. De dader van deze berooving in het klein is spoorloos verdwenen. De politie heeft de zaak in onderzoek. BOVENKARSPEL. Alhier is Vrijdag de acht ste groote veiling van leverbare bloembollen ge houden. De aanvoer was iets minder dan die van Woensdag en de handel was iets stugger. Voor de beste bollen werden nog goede prijzen besteed. Op de laatste veilingen worden, behal ve de flinke bollen, ook veel kleine en minder waardige soorten aangevoerd. MALARIA BESTRIJDING. Aan het verslag van de werkzaamheden dei- commissie voor de Malaria-bestrijding door de bevolking in Noord- Holland over 1928, ontleenen wij, dat in het dis trict Den Helder bij 'n aantal inwoners van 43845 het aantal bekende malariagevallen 16 in 16 ge zinnen bedroeg. In de Algemeene mededeelingen vinden wij dat den 12den Juni een districtsvergadering ac houden werd ten huize van Dr. Olree te Anna Paulowna, welke vergadering echter slecht be zocht was, waaronder echter de besprekingen niet hebben geleden. In alle gemeenten is een plaatselijk Comité. De propagandist bezocht regelmatig de ver schillende gemeenten in zijn district en is tevre den over de medewerking der bevolking, al is het percentage zelf-ontmuggers van 19 terugge loopen tot 11.4. Misschien een gevolg van het veel geringer aantal patiënten. Van het propagandamateriaal werd wederom gebruik gemaakt. Gemeen^ Den Helder Het Witte Kruis stel! een spuit ter beschikking, waarvan echter spaar zaam gebruik wordt gemaakt. Bezocht werden 142 gezinshoofden, waaronder geen zellontmuggers. Gemeente Anna Paulowna. Het Witte Kruis heeft spuiten beschikbaar. Door de gemeente worden stallen met R.I.D.S. uitgespoten op be paalde voorwaarden. Bezocht werden 230 gezins hoofden, waarvan 32 zelf ontmugden 19 met R.I.D.S., 5 met Abis, 5 met creoline, 2 met petro leum en 1 met lysol. Gemeente Zijpe. Ons is niet bekend, of de ge meente weder tegen geringe vergoeding laat ont- muggen, zooals in 1927. Betreurd wordt, dat het subsidie voor 1929 is ingetrokken. Bezocht werden 272 gezinshoofden waaronder 48 ontmuggers 27 met R.I.D.S., 8 met lysol, 3 met flyosan, 3 met petroleum, 3 met creoline, 2 met flit, 2 met abis. Gemeente Wieringen. Het Witte Kruis stelt spuit met verdelgingsmiddelen beschikbaar. Bezocht werden 164 gezinshoofden, waarvan 11 ontmugden; 4 met R.I.D.S., 4 met flit en 3 met lysol. BEVERWIJK. De Beverwijksehe harddrave- rijvereeniging staat dit jaar voor een tekort var 400 gulden. Dientengevolge is het, echter nog on zeker of de jaarlijksche draverijen die anders ir September gehouden worden, zullen doorgaan Zij zal trachten door ecne aanwerving van nieu we leden en eene geldinzameling bij de burgerij dat deze paardensport toch zal plaats vinden. CASTRICUM. Zaterdagmiddag tegen 5 uui bevond zich de boterhandelaar L. met zijn auto op den Rijksstraatweg nabij den rijwielhande laar L. alhier. Hij reed rechts van den weg en moest links bi.' eenige klanten zijn. Overeenkomstig de regelt, van den weg gaf hij het teeken en stopte op den berm van den weg. Nauwelijks had hij zijn au to verlaten of een auto, komende van de rich ting Alkmaar, reed den wagen zoodanig aan, dai de spatschermon leelijk waren beschadigd er het voorwiel geheel van de as afgerukt. Hiervan was letterlijk niets meer heel. Een groot geluk i; het dat de zoon van L., die juist aan de straatzij de de wagen wilde verlaten, even talmde, an ders had hij zeker dood geweest. De automobi list, die de aanrijding veroorzaakte, bleek een bollenhandelaar uit Sassenheim te zijn, die van zijn schuld aan deze aanrijding overtuigd was en de schade voor zijne rekening nam. Als oor zaak wordt vermoed dat de automobilist, die ir den nacht was vertrokken naar Bovenkarspe1 en daar den geheelcn dag op de bollen veiling* had moeten doorbrengen, door het tegen de zon inrijden eenigszins loom is geworden en waar schijnlijk even is ingedommeld. VAN ALLES WAT. HOE DE VROUWEN GELD UITGEVEN. Op een vrouwencongres te New York heeft een aantal spreeksters, er zich op beroemd, dat de Amerikaansche vrouw het geld met volle handen uitgeeft. De Amerikaansche man zal dit ook al wel hebben gemerkt. Een der dames ver klaarde, dat 85 percent van het geld, dat in de Vereeriigde Staten wordt uitgegeven, op reke ning van de vrouwen moei worden gezet. Een andere zeide Als wij iets zien, dat ons in een etalage bevalt, d«n koopen wij. zonder er over u:: te i'.erd.e:i o. d'i \c;vtrndig is o' niet. GEKOELDE WONINGEN. Men heeft reeds in dit blad kunnen lezen over een kantoorgebouw in Amerika, waarin zomer en winter een gelijkmatige temperatuur heerscht Thans komt uit Parijs het bericht, dat een ar chitect huizen bouwt, waarin men niet A^,ecn 's winters door centrale verwarming de vörst kan bestrijden, doch ook in den zomer bij groote warmte door een koelinrichting de kamers lek ker frisch kan houden. Net als voor de centrale verwarming wordt in elk vertrek een koel-instal latie gebouwd. Men kan de mate van afkoeling zelf regelen en het toestel levert niet alleen koel te, maar desgewenscht ook geparfumeerde lucht. TERUG NAAR HET CORSET. Enkele van de Parijsche modedictators kondi gen aan, dat in den a.s. herfst het corset weer moet worden gedragen voor de nieuwe costu- mes. Zij zeggen, dat een corset onontbeerlijk* is voor de nieuwe mollig-slanke lijn. BINNENL. NIEUWS. AUTO IN DE SCHIE GEREDEN. Een inzittende verdronken. Zondagnamiddag halfvijf is een auto uit Haar lem op den weg OverschieRotterdam even voor bij den tol in de Schie gereden. De inzittenden waren de heer Barendse uit Haarlem met vrouw en vier kinderen en een kostganger, verder de heer Vos uit Haarlem en een chauffeur uit Haar lemmermeer. De auto, die een gang van 30 a 35 km had, kante 1de, vóór zij te water viel. De heer Barendse klom het eerst uit den wagen en hij en de chauffeur, die beiden zwemmen konden, heb ben mevrouw Barendse en de kinderen gered. Twee rijwielagenten en burgers, die met een motorboot te hulp kwamen, hebben eveneens geassisteerd. Toen de genoemde personen op het droge waren, viel het op, dat de kostganger, de 56-jarige bleekersknecht A. Zoeteman, ontbrak. Hij bleek nog in de auto te liggen. In bewusteloo ze toestand is hij opgehaald. Hoewel hij onmid dellijk naar het ziekenhuis gebracht werd, moch ♦en de pogingen om de levensgeesten op te wek ken, niet meer baten. De autotocht was juist ter wille van den verdronken man ondernomen. Hij had familieleden in Bolnes wonen, die hij in tien ia ai' niet gezien had en met het doel die te bezoe ken was de reis aanvaard. Bij het verhoor door de politie heeft de chauf feur verklaard, dat hij het stuur over de auto niet meer meester had kunnen blijven. De wagen trok naar den waterkant, zonder dat hij dat door het omwenden van het stuur kon verhinderen De auto is op het droge gebracht en naar Wou densteyn vervoerd ter onderzoek van de stuurin richting. De geredden zijn in de buurt van droge kleeren voorzien. ERNSTIG AUTO-ONGEVAL. Vijf zwaar gewonden. vTe Sommeren heeft Zondag een ernstig auto- ingeval plaats gehad. Een auto met vier perso nen uit Helmond, die naar den brand te Somme ien waren geweest, moest uitwijken voor een dronken fietser. De fietser werd evenwel nog ge grepen. De auto kwam met groote vaart in een ioot terecht. De vier inzittenden werden allen zwaar gewond evenals de fietsrijder. De auto is otaai vernield. IN ZEE VERDRONKEN. Zondag was het aan het strand te IJ muiden iOgg-1 druk met liefhebbers van een zeebad. Twee mannen waagden zich echter te ver in zee en kwamen in levensgevaar te verkeeren. Met groc te moeite een sloep met 6 man ging ter red ding nog uit, maar liep vol water en moest met vereende krachten aan land worden getrokken slaagde men erin een der mannen aan land te krijgen. De pogingen om bij den bewusteloo- ze de levensgeesten op te wekken slaagden. De andere man kon niet meer bereikt worden. GROOTE BRAND TE SOMMEREN. Twee boerderijen en vier woningen afgebrand. Zaterdagmiddag is te Sommeren nabij Hel mond door onvoorzichtigheid tijdens een demon stratie met brandbluschapparaten een ernstige orand ontstaan. De demonstratie werd gehou- Jen in de nabijheid van met stroo bedekte boe renwoningen. De voor het doel opgestapelde jrandstoiien werden door de apparaten schitte rend gebluscht, doch te laat werd bemerkt, dat het dak van de naastbijzijnde boerderij vlan. had gevat. Tóen men met een nog beschikbaar apparaat toesnelde, was het reeds te laat. Spoe dig stond de boerderij in lichte laaie. Het vuui sloeg daarna over op een belendende boerderij en van daar op twee dubbele woningen, die alle tol den grond toe afbrandden. Van de inboedels kon zoo goed als niets gered worden. De geheele oogst die in de beide boerde rijen was ondergebracht, ging verloren. Zes ge winnen, waarender een met tien kinderen, zijn hierdoor dakloos. De twee boerderijen resp. toebehoorende aan de landbouwers G. van der Weerden cn W. Boe renkamps waren verzekerd. De vier woonhuizen echter niet. WOESTE STIER. De stier van den landbouwer J. v. N. te Berkel- Enschot, die zich in de weide bevond, werd plot seling wild. De knecht van N. trachtte het die: te vangen, doch werd door het beest op de horens genomen. Vervolgens poogde van N. zelf den stier te bemachtigen. Het woeste dier nam ech ter ook hem tot tweemaal toe op de horens, droeg hem pl.m. 25 M. verder en wierp hem ten slotte tegen de prikkeldraadafrastering der wei de. In bewusteloozen toestand, op verschillende plaatsen ernstig gewond, werd van N. naar bin nen gedragen." De inmiddels ter plaatse gekomen gemeente veldwachter Delleman schoot met een welge mikt schot het woeste dier neer. De toestand van den heer N. is ernstig, doch niet direct levensgevaarlijk. DE BETALINGEN GESTAAKT. Het nog niet zoo lang geleden te Amsterdam geopende Carlton-Hotel, aan de Vijzelstraat, verkeert in financiëele moeilijkheden. De direc tie van het hotel heeft de betalingen gestaakt. In verband hiermede hebben verschillende crediteuren, ongeveer twintig in getal, bij de rechtbank een faillissementsaanvrage ingediend. Onder de groote crediteuren bevindt zich o.a. een Engelsche meubelfirma, welke voor een be drag van 250.000 te vorderen heeft. Kr zijn onderhandelingen gaande om het Carl- ton-hotel aan een combinatie van het buiten- landsche hotel-cxplcitanten te verkoopen. Op Vrijdag 23 Augustus a.s. zal deze combinatie be slissen, of zij al dan niet tot den aankoop van het hotel overgaat. In verband met bovenstaande hebben de groo te crediteuren besloten de rechtbank te verzoe ken hun faillissementsaanvrage aan te houden tot de crediteurenvergadering, welke Zaterdag 24 dezer gehouden zal worden. Intusschen hebben verschillende kleine credi teuren niettemin bij de rechtbank een faillisse mentsaanvrage ingediend. EEN VREEMDE PASSAGIER. Het gebeurde op den weg Deventer - Apel doorn, vertelt de N. Apeld. Crt. Een fabrikant uit Twello snelde met zijn wa gen over het straatdek, plotseling werd hij opge schrikt door een man, die hevig armzwaaiend midden op den weg stond. Een ongeluk, was zijn eerste gedachte. En knarsend schuurden de remmen, terwijl de wagen onevenwichtig schok je. De man liep op het portier toe, dat de fabri kant ijlings geopend had. Mag 'k meerijden Meerijden Ik dacht dat er een ongeluk ge beurd was. Nee, 'k wil meerijden klonk het eenigs zins bitse antwoord ik moet naar Utrecht. Naar Utrecht Maar ik ga niet verder dan Apeldoorn. U kunt toch veel beter den trein ne men. Nee, 'k heb geen geld maar wel huizen in Utrecht en 'k ben in pension te Apeldoorn en nu wil 'k meerijden De fabrikant fronste de wenkbrauwen. Wat te doen Het geval leek hem vreemd. Vooruit, nog maar eens vragen. Waar moet u dan in Apeldoorn wezen In pension. Ja, maar bij wie, waar Weet ik niet. In Utrecht heb ik huizen. De man stond reeds met een voet op de tree plank, terwijl hij nogmaals vroeg: Toe, laat me nou meerijden. Een moeilijk geval voor de fabrikant. Den man hier te laten staan was toch al heel zielig. Dus maakte hij plaats en voort schoot de wagen in den zonnigen dag. Nu wilde het toeval, dat de fabrikant een som gelds in zijn portefeuille had en eigenlijk in den grond van zijn hart niet zoo heel erg op den medereiziger gesteld was. Temeer daar de man iets leek op te dringen. Of was het verbeelding Schuin oogend tuurde de autobezitter naar zijn vreemden passagier en ja, werkelijk, de man schoof weer een eindje na der. In de verte ontwaarde men de eerste hui zen van Apeldoorn. Nog 'n korten tijd, doch waarin alles kon gebeuren. Toen ineens drong een vreeselijk vermoeden tot den fabrikant door Deze passagier leek een krankzinnige, wellicht ontsnapt uit een inrichting Heel erg op zijn gemak gevoelde hij zich niet, zelfs nief, toen de Stationsstraat reeds bereikt was. Hoe raakte hij den man kwijt Echter aan de Kerklaan postte een agent. Een redder in den nood 'k Moet even op den Deventerwcg zijn, zei- de de fabrikant tot den man. En meteen stuurde hij zijn wagen zoo, dat de agent niet zichtbaar was. Nu haastig handelen. In korte woorden verzocht hij den dienaar van Hermandad op de auto te letten, rende zelf naar 't politie>-bureau. Spoedig was de geschiedenis verteld. Èen majoor cn een agent gingen mede naar den wagen, sommeerden den man, doch deze bleek halsstarrig. Een idee lichtte bij de politie op. Heeft u een rijbewijs De man zat, wel te verstaan, thans alleen dn den wagen. Het tegendeel was natuurlijk het geval. En door deze truc is het de politie gelukt den man ;n het bureau te krijgen, waar naderhand bleek dat hij tot de verpleegden van St. Joseph behoor de. Alzoo met recht: een vreemde passagier, bij wiens vertrek de fabrikant wel een zucht van verlichting zal geslaakt hebben. BUITENLAND. DE ZEPPELIN-VLUCHT. In vier dagen naar Tokio. Het zijn merkwaardige dagen die wij beleven. De overwinningen over stof, afstand, tijd volgen elkaar met verbijsterende snelheid op. En daar onder zijn vliegtochten, met toestellen „zwaar der dan de lucht" en lichter dan de lucht" bei den, wel de merkwaardigste. Het was al heel bijzonder wat de hertogin van Bedford onlangs met een vliegtuig een Fok ker vertoonde in 7*/2 dag heen en terug van Londen naar Karatsji. Daar hoort wat geluk bij, toegegeven, omdat een noodlanding altijd noo dig kan zijn, maar het is dan toch maar gedaan. Maar wat dr. Eckener nu heeft volbracht is nog veel belangrijker. In een voertuig dat aan een aantal passagiers alle gemakken en en uit muntende verzorging biedt, dat zich zijn weg .rij kon kiezen om te zorgen dat die zoo veilig mogelijk was waarvoor bekwame meteorolo gen voortdurend de noodige aanwijzingen geven in zulk een voertuig brengt dr. Eckener ons in vier dagen van Friedrichshafen naar Tokio. Dat is een verkorting der verbindingen, een be spoediging van het verkeer, waarvan wij kort geleden nog niet gedroomd hadden. Met de snel ste bootverbinding bereikt men van Londen Yokohama in 48 dagen. Door Siberië sporend komt men in veertien dagen in Wladiwostock, waarbij nog drie dagen komen om Tokio te be reiken. En die afstand is nu met den Zeppelin, die minstens de gemakken biedt van don trein en vermoedelijk in dit opzicht weinig achter staat bij de mailboot, teruggebracht tot vier da gen. En, men weet, dr. Eckener heeft niet eens getracht zoo snel mogelijk te varen het is hem bij dezen tocht niet om een record te doen. Wat veiligheid betreft is het zeer moeilijk reeds nu een oordeel te krijgen. Wij weten niet of het mo gelijk zal zijn slecht weer, dat een Zeppelin nood lottig zou kunnen zijn, steeds te vermijden. Maai wij weten wel dat heeft de onlangs mislukte tocht naar Amerika bewezen, toen de zeppelin in Zuid-Frankrijk een noodlanding maakte hoe ook in ongunstige omstandigheden de kansen voor dit voertuig zeer gunstig staan. Zoo is het dus mogelijk geworden, zal het mis schien binnen korten tijd geregeld geschieden, dat de mensch zijn medemensch aan het andere eind der aarde in vijf, zes dagen kan bereiken. Zoo komen de volkeren in materieelen zin tot fdkaar. zoo ontmoeten zii elkander na. enkele da- 2en voor uitwisseling van denkbeelden en poe deren, voor persoonlijke aanraking, om elkaar in vai de oogen te zien, elkaar de hand toe te steken. En vergeten wij niet, dat het gedurende den l heelen tocht mogelijk blijft de aanraking met de 't menschheid daar beneden te onderhouden. Per draadlooze blijven wij verbonden met hen die nn daar boven voortsnellen, terwille van hun veilig heid in de eerste plaats, ook voor andere belan- gen. Ook zoo wordt dus de verbinding van de menschen onderling versterkt en verbeterd. Mogen wij dit alles beschouwen als symbool van toenadering ook in geestelijken zin ANNA PAULOWNA. rii BURGERLIJKEN STAND fli Geboren Pieter, z.v. P. Hoep en van M. Kos- dl ter Pieter, z.v, H. Busé en van A. de Wit. Er- ja mina, d.v. C. de Boer cn van H. J. Assendorp w Franciscus Petrus, z.v. G. Bakx en van C. van n Gemst. ie Ondertrouwd Nicolaas Albertus Nap, oud 28 z< jaar, broodbakker, wonende te Anna Paulowna en Jacoba Weststrate, oud 20 jaar, zonder be roep, wonende te Andijk. j Overleden een als levenloos aangegeven kind N van Hendrik Busé en van A. de Wit. u Cornelis Nieuweboer, oud 68 jaren, echtgenoot ei van Trijntje Beek. POLITIE. Verloren een bumperlamp en een E hand-voetpomp. Gevonden een nieuwe vVerk- S schoen en een heerenportemonnaie met eenig geld. Inl. worden ter Secretarie verstrekt. 2 KLEINE SLUIS. Brand Zondagavond werd 2 de motorbrandspuit geroepen voor een zeer felle I brand in een hooiltlamp van den heer J. Volde-. d Het vuur vond gretig voedsel en greep zeer snel g om zich heen. Gelukkig, dat de brandspuit gauw ter plaatse was. Met hard werken wist s men de halve hoeveelheid hooi nog te redden De klamp was niei verzekerd, zoodat het voor den heer V. en een schadepost is. j Een Succesvol Matiné. Zondagmiddag gaf de Muziekvereeniging „Concordia" van Breezand onder leiding van den heer Schenkels een mati- j né-concert in de concertzaal van de „Vlas- en Korenbeurs." De opkomst was goed en men luis terde met groote aandacht naar de acht op uit- i stekende wijze uitgevoerde muzieknummers. De vereeniging oogstte dan ook weer veel succes. Niet minder vielen in de smaak de vier ter af wisseling gezongen nummers door onzen Polder sche cabaretzanger, de heer Jan Wiggers. Het was in een woord een zeer genoegelijke middag. SPOORBUUR'T. Edele daden I Ter gelegen heid van zijn zilveren Priesterfeest liet de Zeer Eerwaarde Heer Pastoor Vinck aan ieder behoef lig gezin of behoeftige ouden van dagen, zonder uitzondering, een rollade en een fijn krenten brood en een zakje heerlijke koekjes thuis bezor gen. Of dit milde geschenk ook welkom was VAN EWIJCKSLUIS. Onze plaatsgenoot, ue heer A. N. Dekker, opzichter 2e klasse bij de Zui derzeewerken, is bevorderd tot opzichter le klas ?e hij voornoemde werken. BREEZAND. Het woonhuis voor den heer L. J. Riebot zal aan den Schorweg worden ge bouwd door den aannemer J. Hoep, alhier. BRIEF VAN TEUN AAN HARM. Anna Paulowna, datum Postmerk. Waarde Vriend Harm I Nou jong, nou jong, wat hebbe wij 'n zware week achter ons liggen. M'n vrouw wou eerst met alle geweld mee met de Zeppelin om de reis om de wereld te maken, want Mie was nog niet verder weest als Schagen, maar met bidden en smeken wist ik 'r toch van 't plan af te brengen. Maar nou Zondag hadden we hier de harddrave rij an de Sluis en dat gaf weer 'n opschudding van belang. Mie is lid van de dierenbescherming cn ze zeit: as de heeren van Sportlust zoo'n zin in sporten hebbe, wel nou, late ze dan self drave! .k zeg, mensch, dat is geen praat, 't zi)n allemaal nog al buikige heeren cn ze zouën op de helft van :1e baan al met de beene in de hoogte legge. Maar Mie klapte in d'r handen van genot. Nou precies wat ik wou, riep ze, dat zou volk trekken! Effein ik praatte nog us en nog us met 'r en ik zei dat onze beroemde Poldersche pikeur Roel van Wieringen met z'n lieve TJrijn ook mee liep cn toe was ineens 't ijs smolten want Mie vindt altijd Roel zoo'n reuze knul. Ja Harm, zoo is de wereld tegenswoordig. Ik wedde nog met Mie om 'n knaak, dat Roeltjc de 400 pikels in de wacht zou sleepen. Mie had 'n zwaar hoofd over Roel, want ze had 's Zaterdags Roel ontmoet en toen had hij zulke zenuwbuiën, dat ze zei: Nee hoor, Zondag ken ie met Katrien op 'n houtje bij ten! Hij wint geen sikkepit Roel moet z'n peerd- je geduldig en kalm rijden en zie je zeit ze, hij doet 't nou niet, want hij het de kolder in de kop! 'k Zag toch zeker selluf, zeit ze, dat ie z'n groote kees, die ie altijd achter z'n kieze heb, van de zenuwrillingen doorslikte En warachies, Harm, Mie's voorspelling kwam krek uit. Roel had Zondag lauw kans. Trijn kon geen poot van de grond krijge en hoe ook Roel z'n onafscheidelijk pruimpje van achter z'n eene wang naar de andere liet rijder., 't gaf hem niks! Verdrietig streek Roel langs 't dambord van z'n rijjassie, dat z'n Katriien zoo'n slechte zet had gedaan, en verdrietig krabde ik achter m'n oor, dat ik de knaak an Mie had verloren. Het geluk was nou eenmaal tegen ons, Harm. Want ik had 'n macht lootjes kocht en Mie ook, want we zeië tegen mekaar, de prijze zitte d'r in, ja da's vast, ze zitte d'r in en niks hebbe we al! As we nou toch 's de twee peerde konden win- ne Maar, o jemig, deer zag ik Bijmen Drooger op hooge beene naar 't verlotingslokaal gehaald, en ik zei teugen Mie: da's mis, wijfko, das mis, want Bijmen loopt precies of ie de hon- derdduzend te pakken heb. En 't kwam krek uit! Vrijdagavond las ik 't in De Polderbode. Ik zeg: nou Drooger ken met twee peerde voor de siecs door de bollenvelde toere en wij hebbe de nakijk Maar ik gun 't hem, ja, hoor, ik vin 't voor Bij men een reuze bof. Maar ik zeg, as ik nou maar de paardedeken win; Want niks is zoo erg nik- sig, en al hebbe we geen paarde, jonge zoo'n de ken om je voetjes in den winter in te rollen, da's toch zeker fijn. Ik kocht 'n trekkings lijst en met twee brillenop keek ik de nommers en m'n lootjes na. Mie stond achter me: die is wat kip pig en kon al dat getallen-gekrioel niet voor me-

Wieringer courant | 1929 | | pagina 2