ne in werking en het wordt niet onwaarschijn lijk geacht, dat door vonken uit de schoorsteen in het droogc stroo, brand is ontstaan. HLT ZIEKENHUIS TE ALKMAAR. De benoeming van een geneesheer directeur door Ged. Staten niet goed gekeurd. Ged. Staten van Noord-Holland hebben het be sluit van den Raad van Alkmaar tot benoeming van een geneesheer-directeur aan het nieuwe neutrale ziekenhuis niet goedgekeurd. Ged. Staten zouden zich op het standpunt stel len, dat het hier een reglementswijziging voor het ziekenhuis betreft en dat een zoodanige wij ziging niet kan geschieden zonder dat daarover een advies van regenten is ingekomen. Blijft de raad dus op de benoeming van een di recteur-geneesheer prijs stellen, dan zouden B. en W. daarover aller eerst het advies van heeren regenten moeten inwinnen. Het is bekend, dat re genten in de oude samenstelling van hun colle ge er zijn thans vier nieuwe regenten bijgeko men voor het behoud der tegenwoordige direc trice e i tegen de benoeming van een geneesheer directeur zijn. ONGEVAL OP ZEE. Door een glazen kajuitskap gevallen De heer Kruithoff, kapitein van de slccpboo! „Rehaboth" is op zee door de glazen kajuitskap gevallen en heeft zich, zoo wordt uit Hoorn ge meld, zoo ernstig verwond, dat zijn toestand err. stig is. EEN NIEUWE ZAAK TE DEN HELDER. De heer D. J. C. v. d. Horst opent heden in per ceel Keizerstraat 23 Den Helder een nieuwe lun chroom, die, naar het uiterlijk te oordeelen, ze ker zal floreeren. De heer v. d. Horst, die een Heldersche is, heeft jaren geleden in de Spoor straat reeds een lunchroom gedreven en is dm volkomen met het vak op de hoogte, daarbij heeft hij met zijn echtgenoote tact om met de menschen om te gaan, eigenschappen dus die een dergelijke zaak ten goede komen. De zaak ziet er prettig uit, vooral de wandlam pen geven een aardig aspect aan het geheel, da' eenvoudig, doch smaakvol is ingericht. Voor goe de consumptie wordt ingestaan. Bij de opening verhoogden bloemen het feeste lijk aanzien. Vermelden wij hierbij nog, dat het ijs, in deze nieuwe lunchroom, op Amerikaansche wijze door den heer v. d. Horst bereid wordt BINNENL. NIEUWS. IN EEN PUT BEDOLVEN. Gered door uitgraving Dinsdagmorgen stortte een zijwand van eer, tot 3 meter diepte gegraven zinkput'in de Hoofd straat te Vclp in, waardoor de arbeider Salemink tot de schouders onder het zand bedolven raak te. Door de zandstorting kwam tevens een riool buis van een beerput bloot, waarvan de boden inviel, zoodat ook de beer over S. neerstroomde Na veel vergeefsche moeite, den ongelukkige mc touwen op te hijschen, daalde de aannemei Zweers dn den put af en wist tenslotte met leven? gevaar den arbeider los te graven. Zoozeer za' deze vastgezogen in het mengsel van zand er- beer, dat het tweede been zelfs niet kon worder losgetrokken toen het eerste vrij was, doch ooi moest worden uitgegraven. Het mag een wondei heeten, dat S. er zonder letsel is afgekomen. EEN „UITGEVROREN" WETHOUDER. Mag een wethouder werkloozensteur ontvangen Men schrijft uit Coevorden Dezen winter heeft zich te Sleen (Dr.) een ei genaardig geval voorgedaan. Wethouder Var, Tellingen is arbeider en voor hem golden dus d^ zelfde regelingen als voor andere werklooze en uitgevroren arbeiders Hij is dus ook behandeld als andere arbeiders, en heeft ook een uitkeering gehad krachtens de algemeen geldende uitvries regeling, welke door de gemeente wordt betaalc en waarvoor het rijk een subsidie verleend heeft De gemeenteraad vond dit in strijd met de wet daar artikel 94 van de Gemeentewet bepaalt dat een wethouder uit de gemeentekas niets anders mag ontvangen dan zijn jaarwedde, vastgesteld door Gedeputeerde Staten, gehoord den Raad. Uil zijn midden heeft de Raad een commissiei be noemd, welke een rapport heeft gemaakt en aai. den Raad voorgelegd. Dit rapport is echter in eei nachtelijke vergadering behandeld. Deze behan deling heeft echter niet geleid tot besluiten. Mer bleef van meening dat de wethouder in strijc met de Gemeentewet had gehandeld en geschors diende te worden. Wij vernemen thans dat men in die vergade ring ook besloten heeft de meerling van Gedepu teerde Staten van Drente te vragen, aangezien men niet tot schorsing wenschte te besluiten vooraleer vaststond dat de kans groot is, dat Ge deputeerde Staten daarop een besluit tot verval lenverklaring van het lidmaatschap van der Raad zouden doen volgen. Gedeputeerde Staten moeten thans aan de pei sonen die bij hen terzake informeerden hebber medegedeeld, dat naar hun meening het ontvan gen van een uityriesregeling, geldende voor alh \\erklooze arbeiders die uitgevroren zijn, niet is te beschouwen als een overtreding van artikel 94 der Gemeentewet en derhalve geen grond vooi schorsing oplevert. WAGONS VERBRAND. Van een goederentrein, komende uit de rich ting Groningen, is op ongeveer 1 km afstand van het station Vries-Zuid-Laren de tiende wagen door onbekende oorzaak in brand geraakt, bin non eenige oogenblikken, nadat de trein aan hel station Vries-Zuid-Laren tot stilstand was ge bracht, laaiden de vlammen reeds hoog op uit negen wagons. De brand werd door den westelij ken wind aangewakkerd. Daar de brandende wagons gevaar opleverden voor de stationsge bouwen, liet de stationschef den brandenden trein op een zijlijn rangeeren. De brandspuit uit Vries was aanwezig, doch kon niets uitrichten wegens gebrek aan water. Van de negen wagons waren vier geladen met stroo en vlas, één met spinaziezaad, de overige waren ledig. Alle negen zijn geheel uitgebrand. BOTSING TUSSCHEN AUTO EN TREIN. Auto door een sluitboom gereden. Gisteravond half twaalf is bij den spoorweg overgang aan de Kleverlaan te Haarlem een auto van de garage Verbeek te Bloemendaal, waarin alleen de chauffeur zat, komende van Haarlem, op den boom van een gesloten spoor wegovergang gereden. De sluitboom werd over de spoorbaan gedrukt. Op hetzelfde oogenblik kwam de electrische trein aan, die om 23.30 uur uit Haarlem naar IJ muiden was vertrokken. De trein sleurde den sluitboom uit den grond en w erd vervolgens tot staan gebracht. De auto, ;,«e voor een deel vernield werd, was door de botsiAg reeds tot stilstand gekomen. De chauffeur bleek ongedeerd te zijn. Het treinverkeer ondervond ongeveer drie kwartier vertraging, daar de ver nieling eerst moest worden opgeruimd. EEN ZONDERLINGE VERLOOFDE. Door middel van een huwelijksadvertentie maakte een Amstelveensche schoone kennis met een heer uit Utrecht. Woensdag ontmoetten de twee elkaar in de oude Bisschopstad. De galant was zeer voorkomend en bezocht met het meisje tal van inrichtingen van vermaak. Waar gv noemde titularis „vergeten" had voldoende gelu bij zich te steken, klopte hij al spoedig bij zi^ lnieuw meisje aan om voorschot. Zij toonde zien niet karig en gaf contanten. Tenslotte beland den de twee in een café. De man zag daar kans ongemerkt te verdwijnen met het taschje van het meisje, inhoudende circa elf gulden. Daar het meisje vreemd was en geen raad wist hoe naar huis te komen, is onder de café bezoekers gecollecteerd er is een bedrag van f 9 bijeengebracht, welke de zoo snood verlate ne ter hand werd gesteld. Voor opsporing der verloofde is de politie in den arm genomen. BUITENLAND. NA ZES JAREN ONHERKENBAAR GEWORDEN. Zes jaren geleden trok een Italiaan, Ricardo die in zijn vaderland geen werk kon vinden, naar Amerika. Aan zijn vrouw en twee kinderen zeide li ij, dat hij te New York een kans ging wagen. Eenigcn tijd geleden deelde hij aan zijn vrouw- mede, dat hij rijk was geworden en dat hij weldra zou lerugkceren. Do vrouw wachtte en zag inder daad op zekeren dag een man arriveeren, dien ze echter niet kende. Herkent ge mc dan niet Ik ben uw man.... De vrouw hield staande, dat het haar echtge noot niet was, ondanks het prestige der dollars, die hij had meegebracht. De man heeft verklaard dat er dan maar één oplossimg overblijft schei den. BROODLOOZE DAGEN TE PARIJS. De Parijzonaar wordt bedreigd met een brood- loozen dag per week na de apothekers en de slagers willen thans ook de bakkers een rtistdag oer week hebben. Een dag zonder versch brood is voor den Paiijzenaar in het bijzonder, die een bekende broodeter is. een waar schrikbeeld. Maar toch schijnt dc kans grcot te zijn, dat het er toe komt. Reeds worden plannen voorbereid door hotels en restaurants, om voor een dag per week zelf brood te bakken. „U IS ZOOEVEN GEFILMD Een Fransche rechter zal dezer dagen moeten uitmaken of men op straat tegen zijn wil „geno men" mag worden door filmfotografen. Het is te Parijs al tot een paar incidenten gekomen ten-, gevolge van die kieken op straat. Zoo heeft een operateur onlangs een heer genomen, die met een dame liep, welke dame echter niet zijn vrouw ■A-as. De foto geraakte in handen van de wettige ^chtgenocte, waarmee de poppen aan het dansen waren In een ander geval maakte een teekenaar ruzk met den operateur, die hem tegen zijn wil gefo tografeerd had. Hij greep het toestel, liep er mer naar een politiepost en eischte, dat de foto ver nietigd zou worden. Hiertegen verzette zich de fotograaf, die beweerde, dat dan de geheele filn zou worden vernield. Thans zijn beide partijen voor den rechter gedaagd, die de quaestie zal moeten uitmaken. EEN ELECTRISCHE MAN. De „Daily Chronicle" verhaalt bijzonderheden over een electrischen man, den 49-jarigen chauf feur Frederick Stone uit Holsworthy in North Devon, die zoo met electriciteit geladen is, dat hij geen telefoon of koptoestel kan gebruiken zon der een schok te krijgen. Hij kan alleen zijn be roep vanchauffeur uitoefenen als hij een blokje isoleermateriaal in zijn schoen heeft zonder het welk hij, wanneer hij zijn voet, b.v. op de rem zet een gevoel krijgt alsof hij zal stikken. 'Twintig jaar lang heeft hij in ziekenhuizen gelegen, waai hij den dokters een raadsel was. Stone heeft eveneens succes gehad als water zoeker en bleek onlangs ook in staat te zijn me talen in den grond te vinden. Hij gebruikt geei wichelroede maar een staf bestaande uit een ge wone stalen veer van een klok. Deze begint zie! te kronkelen als een slang als hij bij het metaa' onder den grond is. Dat „raden" put hem erg uit en slechts door hout aan te raken komt hij dan weer op zijn verhaal. Zijn werkgeefster, die langen tijd in Rhodesic heeft gewoond, denkt er aan hem mee te nemer naar Zuid-Afrika om goud te zoeken. GEMEENTE WIERINGEN. In het gezin van den heer W. P. te De Hau- kes is een geval van roodvonk geconstateerd. Aan de gemeente Wielingen is door dei Minister van Binnenlandsche Zaken en Land bouw een subsidie toegekend in de kosten van w erkloozenondersteuning tijdens den afgeloopen winter, groot 60 De jaarlijksche veulenmarkt zal alhier dit jaar worden gehouden op Zaterdag 31 Aug. a.s. Woningbouw. Door de aannemers Gebr. Hege man zullen aan den Molgerdijk twee woonhui zen worden gebouwd, resp. voor P. Lont Kz. al hier en N. Lont Kz. te Anna Paulowna. Door den aannemer J. C. Klein wordt aan den Koogerweg een woonhuis gebouwd voor J. Rotgans Nz. Door den heer T. Bakker Vz. is aan den aan nemer J. Kooij Mz. opgedragen de verbouwing van zijn woonhuis aan den Koningsweg tot woon- en winkelhuis. Door opbouwing komt het woon huis boven en de winkel beneden. In de winkel zal dan een zaak in manufacturen, modes enz. gehouden worden. Goed afgeloopen. J.l. Maandagavond had tus- schen Den Oever en H.-hoef een motorongeval plaats dat buitengewoon goed afliep. De heer C. Moeijes, timmerman, kwam per motorfiets van zijn werk. Vermoedelijk door te groote snelheid geraakte hij in de bocht zijn stuur kwijt en kwam daarbij onzoet met de grond in aanraking. De berijder en de motor kwamen er beiden wonder best af. Enkele pijnlijke plekken en de motor een weinig gehavend. POLITIE. Gevonden, een hondenpenning. Op gevangen een blauwe Postduif, gemerkt rechter poot 9/29 21250 N., linkerpoot gummiring q 734. Verloren een dames armbandhorloge (doub.) Rijwielbel. plaatje Inl. bij den Gem. Veldw. Hoog Bezoek. Gisteren kwam bij de M.U.Z. op bezoek de Italiaansche Markies A. Theodoli, Voorzitter van de Mandaten Commissie van den Volkenbond. De Markies en zijn dochter namen op hun vijf- daagsche rondreis door ons land de gelegenheid waar de Zuiderzeewerken te bezichtigen. Als gasten van de M.U.Z. werden zij rondgeleid door Ir. Vetter, die tevens met hen een boottocht per „Zilvermeeuw" langs de werken maakte. De Markies was enthousiast en uitte zijn bui tengewone bewondering voor het mooie werk, dat hier wordt ten uitvoer gebracht. Vandaag zullen de Provinciale Staten van Noord-Holland, begeleid door de Directie der Zuiderzeewerken, een bezoek aan de werken brengen. ANNA PAULOWNA. Dinsdagmiddag bestond in het zwembad van 't „Witte Kruis" alhier gelegenheid om een diplo ma van bedrevenheid in liet zwemmen te beha len. De jury bestond uit de heeren Lovink, Lief hebber en Vellekoop, de Heldersche badmeester. 29 Dames en heeren, jongens en meisjes behaal den het diploma. Enkelen slechts werden afgewe zen. De eischcn waren 100 meter schoolslag, 50 meter rugzwemmen en 25 meter gekleed zwem men. Na afloop gaf de heer Vellekoop eenige zwem en duikdemonstraties ten beste, die bij het talrij ke publiek zeer in den smaak vielen. Om half acht werden in „Veerburg" de diplo ma's met een toepasselijk woord door den heer Vellekoop uitgereikt. De heer Loving maakte evenals genoemde heer in een toespraak propaganda voor de zwemsport. Namens do heoroij-zuemmers bood de heel Kramer den badmeester een kistje sigaren aan, en bracht hem een woord van hulde voor de ijver en medewerking, die men steeds van hem ont ving. De namen der gediplomeerden zijn Heeren V. Kaan, C. Keijzer, D. Mets, A. Kramer, C Lief hebber, A. de Leeuw, J. Baken, G. ter Huppen. Jongens H. Jonker Hz., J. Molenaar, M. Mets, N. Keijzer, Chr. de Leeuw, W. Vorstman D. Rob, Iv. Schenk, C. v. d. Kolk, deze drie uit W.-w aard. Dames T. de Nijs-Muntjew erf, M. R. P. ter Huppen-Meier Nolte, G. v. d. Horst-Stammes, P. Rezelman, J. Ozinga. Meisjes M. Kaan, A. A. Waiboer Jd., E. Vorst man, A. Waiboer Rd., L. Daalder A v. d. Mark E. A. Dekker, laatste twee van Wieringcn. RAAD van ANNA PAULOWNA. Er zat Woensdagmiddag schot in onze vroed schap; het ging als met een baggermolen, die maar schept en weer leeg9tort, zonder ophouden. Wellicht zat 't 'm ook daar in, dat de vadertjes er weinig lust in handen op dezen mooien zomcr- schen middag in de Poldersche folterzaal te zit- um, terwijl zij misschien allen, de burgemeester en secretaris incluis, met het zwemdipiomu in hun zak er naar popelden in het nat van het Ou de Veer te springen en daar in Neptunus' armen rond te drijven. Wellicht lagen de heeren Rezelman, Kuiken en Van den Berg als jolige vischjes al in de zilte ba ren te spartelen, want zij schitterden in dc verga derzaal door afwezigheid. Zoo zeilden we met 'n kort openingswoord en haastig opgelezen notulen, voor de wind door de mededcelingen en ingekomen stukken, (die we tusschen twee haakjes al in ons vorig nummer hebben vermeld naar arbeid voor onvolwaardige arbeidkrachten. 't Was juichen en huilen De heer Keuris toch juichte, omdat het voor stel van B. en W. om toe te treden tot de Ned. Vereeniging tot bevordering van den arbeid voor onvolwaardige arbeidskrachten zonder slag of stoot werd aangenomen. En de burgemeester was bij hel huilen af, toen hij de verzoeken om eervol ontslag van Mej. Vee- ninga als onderwijzeres en van den heer P. Brou wer als onderwijzer moest ter tafel brengen. Ja, zegt de praeses, het waren reuzekrachten, Waar iedere gemeente naar zou smachten, 't Ontslag zij hun 't meest eervol gegeven De Raad wenscht hun 'n lang gelukkig leven, Al zuchten de vaderen in droeven druk, Dat de gemeente had zoo kort geluk Maar met dat zuchten en treuren houdt de kwi tantie-looper van 't gemeentelijk electrisch be drijf geen rekening. Muntjewerf, ja warempel, hij doet zijn naam eer aan, houdt er van lustig door 't leven te gaan, kan er van 5 spie per kwi tantie niet komen en vraagt nu 7. Burgemeester is 't roerend met hem eens en geeft hem wat meer werk, om Jonker te ontlasten Dc heer Van der Ham, zeker bang, dat de heer Jonker door al die ontlasting (wat z'n werk be treft) slap in de knieën zal worden, vraagt ot Tonker dan geheel ontlast is van het kwitantic- loopen Het is in de raadszaal stil, als is men huiverig voor 'n „Jonker - kwestie Van der Ham speurt storm noch winden Men schiint niets voor 'n interpellatie te vinden. Zoo klinkt na Voorzitters „ja Het ,amen" van iedere „papa! Maar nu pas naderhand blijkt ender hoe 'n ge 'ukkig gesternte Muntjewerf geboren is, want ie Zilvervloot" was op komst en als een Piet Hein, de borst trotsch vooruit komt Pa Komen er mee binnenzeilen. De buit is geweldig van de gemeenterekening 1928, en namens de Commis sie met wie hii het Gemeentelijk goud nageteld heeft, wil pa Komen even uit de school klappen De ontvangsten bedroegen f 202137.26; de uitga ven 184353.59; er was dus een batig saldo van: f 17783.67. En dan merkt Komen triumfantelijk op, dat de gemeentelijke inkomstenbelasting ge raamd was op f 54000 terwijl Br in werkelijkheid maar eventjes binnenkwam ruim f80.000 pop De raad zou juist begonnen zijn te zingen van Heb je wel gehoord van de Zilveren Vloot als Komen niet achteraan was gekomen nqet de mededeeling, dat aan zoogenaamd gewetcnsgeld (want niet alles zal uit 't geweten zijn voortge komen), is ontvangen f 10518.34. Och arme,., het is of men 't geweeklaag der gewetens hoort! De heer Komen zegt met verheugenis, dat nu de ambtswoning van den burgemeester geheel uit den gewonen dienst kon worden betaald. Als in dit huis nu maar niet telkens klinken: de zuchten van 't uitgeschudde geweten .Hieraan zijn onze centen versleten 1 Dan weet de heer Komen nog verder te vertel len dat voor 8 landarbeidersplaatsjes f 24725 is uitgegeven en de commissie hoopt, dat de land arbeiders naar wel bij varen Het electrisch bedrijf heeft ook royaal geboerd: een winst van f 3452.11; en daar zou eigenlijk nog bijkomen een extra afschrijving van f1039.20. Het burgerlijk Armbestuur slokte uit de ge meentekas bijna 15000 gulden op Het hoeft geen betoog, dal de heer Komen en de andere heeren van de Commissie hartelijke be dankjes van den prases in ontvangst hadden te nemen, alsook de man van de dubbeltjes: de ont vanger. De begrooting van 1920 is nu het parool I Welluidende klanken ook uit deze viool 1 In ontvangst en uitgaaf klopt, de gemeentebe- grooting op 'n bedrag van f 177.661.24; Van de plaatselijke inkomstenbelasting hoopt men op z'n minst te ontvangen f65000. En als het nipt en weer nipt en 't weer zoo'n barre winter wordt (wat we niet hoopen) kan het Burgerlijk Armbe stuiur aan de gemeentekas aankloppen tot hulp, want de begrooting komt daarvoor tot 'n bedrag van f19200 met 'n onvoorzien van f700. Na al dat rollen met de rijksdaalders het ge leek wel het bombardement van Verdun) is het niets geen mirakel, dat het verzoek van L. van VVachendorff van Rijn om 'n voorschot van f3175 voor 'n landarbeidersplaatsje er door rol de als vet. fljoon kwam de rondvraag en de heer Keuris had 't over het „kind der aanbidding" de Water leiding, waar de bewoners van de Stoomweg naar hunkeren, maar de buizen, waardoor het ge liefde vocht moet komen, schijnen naar de Ver lengden Stoomweg te excerceeren Voorzitter stelt Keuris' hart gerust; het komt allemaal dik in orde. De heer Komen heeft 'n zwaar hoofd over het gereed komen van de ambtswoning van den bur gemeester; de heer Lubbert heeit weinig ver trouwen en de heer Koorn ontbrandt in heilige toorn over hetgeen hij eens zag in dat huis Drie opzichters ja, drie opzichters over één electricjen en één timmerlicn Wie heeft ooit zoo'n grapperij gezien Als zoo dat molentje moet male Vraag ik, wie al dat opzicht moet betale Voorzitter zegt tot waardig slot: Het einde is nabij, zoo zullen we maar hopen, En daarom: 't zaakje maar laten loopen Spoorbnnrt. Naar wij vernemen zal de harddra verij die jaarlijks in den Nieuwen weg plaats heeft, ook dit jaar weer gehouden worden en wel in de maand September. TJians zullen hoo- gere prijzen worden beschikbaar gesteld voor ge registreerde paarden Middenvliet. Naar we vernemen heeft de heer H. ten Buck bouwterrein voor een woonhuis ge kocht van den heer Lijnse, alhier. WIERINGEN. Aangenomen. De heer Jb. Hovenier van Nieu we Niedorp heeft zijn benoeming tot directeur van de Zangvereeniging „Zang- en Vriendschap' te Hippolytushoef aangenomen. Morgenavond heeft de eerste repetitie plaats in de benedenzaal der Ned. Herv. Kerk. -- Benoemd. )l)ot technisch Ambtenaar bij 's Rijks Waterstaat is benoemd de heer C. van Staalen te Den Oever, alhier. Hij liep vast. De heer H. S., welke zich niet voor de militieplicht had aangegeven is veroor deeld tot een boete van f25 of 25 dagen hechte nis. De Blijde Boodschap. Te Den Oever is voor en kele dagen aan den Gasthuisweg een groote tent van de Evengelisatiezending „De Blijde Bood schap opgeslagen, alwaar enkele toespraken, enz. zullen worden gehouden en geschriften wor den verkocht. Het liep goed al. Door het schrikken van een auto geraakte een span paarden van den land man v.d. W. uit Polder W. N. staande voor een boerenwagen nabij Den Oever op hol. De wagen botste tegen enkele palen aan, geraakte in een greppel en liep voor 'n rioolput vast, zoodat men de paarden direct kon grijpen. Een der dieren had zich aan het puntdraad verwond, doch ove rigens liep alles goed af PREDIKBEURTEN. HERV. GEM. Kapel Den Oever voorm. 10 uur J. K. Lofvers, Cand. t. d. H. D. Dienst voor Zuiderzeewerkers. Den Oever nam. half drie Ds. Van Beek. Westerland ar. 7.30 uur Ds. Van Beek. DOOPSGEZ. GEM. H.-hoef voorm. half elf Ds. R. v. d. Veen, van Barsingerhorn. EVANGELISATIE H.hoef v.m 10 uur de Heer J. Bosma. GEREF. KERK. te DEN OEVER, 's Morgens 10 uur Ds. Post van Bunschoten. Nam. 3 uur dezelfde. Doopsbediening Busdienst vanaf Poelweg, Westerland. MARKTBERICHTEN. SCHAGEN, 29 Aug. 1929. Op de heder: gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 14 Stieren 175 a 400 28 Geldekoeien (mag.) 110 a 230 112 Geldekoeien (vette) 250 a 440 12 Kalfkoeien 240 a 380 15 Pinken 80 a 130 25 Nucht. kalveren 16 a 25 40 Schapen (mag.) 26 a 33.50 318 Schapen (vette) 32 a 44 524 Lammeren 18 a 25 5 Bokken en geiten 8 a 12 25 Varkens (mag.) 40 a 56 30 Varkens (vet te) per Kg. 0.92 a 0.94 113 Biggen 28 a 35 Konijnen 1 a 2 136 Kippen 0.80 a 1.25 Ha nen 0.15 a 2 21 Kg. Boter 2. EIERVEILING, SCHAGEN, 29 Aug. 1929. Aan gevoerd 38669 Kipeieren. Prijzen 55-57 Kg. 6.30 58-60 Kg. 6.20 a 6.60 61-63 Kg. 6.40 a 7.10 64-67 Kg. 6.80 a 7.20 Ongewogen Wit 6 a 6.40 Bruin 6.30 a 7.10 Klein 4.20 a 4.90. 1181 Eendeieren 5.70 a 5.90 17 Kalkoeneie-. ren 7.70 a 7.80.

Wieringer courant | 1929 | | pagina 2