J. R. KEDSS TABAK EEELOOS. 20e Jaargang. Vrijdag 6 September 1929. No. 65 iPw NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN Tabaksfabriek De Wakende Leeuw" J. R. KEUSS Laat 125 - ALKMAAR. igWIERINCER COURANT* UITQEVEK CORN. J. BOSKER, WIERINGEN VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. o3. ADVERTENTIéN: Van 15 regels ƒ0.50. Iedere regel meer 0.10. BUREAU: Hippolytushoel Wieringen. Telefoon Intercomm, No. 19. een waarborg voor do kwaliteit. BINNENL. NIEUWS. ONGEVALLEN OP DEN WEG. Twee motorrijders, na botsing met een auto, gedood. Dinsdagnacht is te Nijmegen een ongeluk gebeurd, dat aan twee jonge menschen het leven heeft gekost. Omstreeks kwart over één kwamen de 27-ja rige gehuwde Simons en de 21-jarige ongehuwde Wageveld, beiden butfetchef in het restaurant „Germania" te Nijmegen, per motor van de Beek sche kermis. Ter hoogte van de Promenade moes ten zij de auto van een fabrikant uit Ubbergcn passeeren, die met een snelheid van 15 a 20 km. )eed. Vermoedelijk door de felle bliksemschich ten geraakte de heer Simons het beheer over zijn stuur kwijt en botste tegen de auto. De beide mannen werden over den weg geslingerd. Direct schoot hulp van omwonenden toe en werden de beide ernstig gewonde motorrijders aan den kant van den weg gelegd. De drs. Moeys en Koch wa ren spoedig ter plaatse, doch konden slechts bij beide mannen den dood constateeren. De lijken werden per ziekenauto naar het Canisius-zieken huis te Nijmegen vervoerd. Ilct motorrijwiel was vrijwel geheel vernield de auto werd vooral aan de voorzijde ernstig beschadigd. IN EEN BAJONET GELOOPEN. Woensdagmorgen hield de afd. mariniers uit Amsterdam een velddienstoefening op de Blari- cumerheide. Daarbij is een der mariniers in het vuur van het spiegelgevecht in een bajonet ge- loopen, waarbij het wapen hem in de buik drong. Na voorloopig te zijn verbonden in het kindersanatorium werd de man per brancard naar de Majellastichting te Bussum vervoerd. Zijn toestand is heden vrij goed. Wij Breien de Aller Fijnste Wollen Kousen zeer netjes voor U aan. Jaap Snor. ZUIDSTRAAT DEN HELDER. Voor nieuw werk. zijn wij nummer één. Depots voor Wieringen Den Oever Jb. Kaleveld. Hippolytushoef Wed. J. de Beurs FEUILLETON. No. 58. Raymond, mijn vader heeft zooveel geleden, wilt ge niet, alvorens naar Méridon te gaan, e- ven iMaison-hianche bezoeken Bedenk eens, hoe hij twaalf jaar lang gebukt lieett gegaan onder een onverdiende schande Nu zijn onschuld bewezen is, nu de schandvlek van zijn naam is weggewischt, moet, na zijn doch ter, gij de eerste zijn, die hem geluk kunt vven- schen In dien geest bleef zij nog een geruimen tijd doorpraten, maar hij bleef nadenkend en in zich zelf gekeerd. Laten wij nu voortmaken, dat we gauw op Maison-blanche zijn, besloot zij eindelijk, dan gaan wij daarna het goede nieuws ook aan uw moeder vertellen Aan zijn moeder Hij rilde er van en trok on willekeurig zijn arm terug. Toen eerst merkte zij zijn verlegenheid, zijn doodelijke bleekheid. (Toen eerst bemerkte zij, dat hij zijn oogen van haar afwendde, als durfde hij haar niet aanzien. Hemel, wat deert u, Raymond riep zij uit. Susanne, ik verzeker u. Lieg niet. Nooit te voren heb ik u zoo gezien Wat is er gebeurd, sinds wij elkander het laatst hebben gesproken Hij zweeg en doorstond een nameloos lijden. Aarzelt gij mij uw vertrouwen te schenken Hebt ge mij nog lief O, Susanne, meer dan mijn leven, meer dan alles ter wereld Waarom hebt gij dan geheimen voor mij Ik heb geen geheimen, ik verzeker het u ik herhaal u, dat gij onwaarheid spreekt, Raymond, ik heb u gevraagd, met mij naar Mai son-blanche te gaan Ziet gij daar zoo tegen op En zoo ja, waarom Ik kan uw vader niet gaan bezoeken Susan ne, tenminste niet dadelijk, zei Raymond, ver schrikt door haar diepe smart, die hem door de ziel sneed, maar ik zal toch spoedig komen. Laat mij eerst mijn moeder gaan begroeten, die ik in INBRAAK IN EEN KERK. De kerkboeken verscheurd omdat hij geen geld kon vinden. |T,e Dokkum heeft de marechaussee zekeren R. gearresteerd, wegens inbraak in de gereformeer de kerk te Baard. Het geld, waarom het hem te doen was, heeft hij niet kunnen vinden. Uit woe de hierover verscheurde hij alle kerkboeken die hij kon vinden. Op zijn terugtocht werd R. door de marechaussee aangehouden wegens fietsen zonder licht. Daar de man, die reeds verscheidene jaren ge vangenisstraf heeft ondergaan, zeer slecht be kend staat, vroeg de marechaussee hem wat het pakje bevatte dat hij bij zich droeg. Het bleek verschillende werktuigen te bevatten. R. heefi zijn daad bekend en is reeds opgesloten. AUTO RIJDT KINDERWAGEN AAN. Op den Kruisweg te Monster is de echtgenoote van N. G., uit Naaldwijk aangereden door een auto, bestuurd door den chauffeur van den heer O. De auto reed daarna een kinderwagen in stuk ken en tuimelde vervolgens in een sloot. Het kind en de chauffeur bekwamen geen letsel, de vrouw werd ernstig gewond en is in een ziekenhuis ter verpleging opgenomen. ZWAAR WEER IN HET OOSTEN VAN ONS LAND. In den nacht van Dinsdag op Woensdag zijn tengevolge van het inslaan van den bliksem o.m. 17 boerderijen en 10 woon huizen afgebrand. Een vrouw werd ge dood. Veel vee kwam om. SCHADE AAN DEN FRUITOOGST. Uit verschillende deelen van ons land komen berichten over zwaar onweer tal van boerderij en, woonhuizen en schuren door het hemel vuur getroffen werden min of meer bescha digd of brandden af. In Friesland. Te Oudehaske sloeg de bliksem in de boerderij van gebroeders Posfma de boerderij brandde geheel af. Ook te Woudsend, Nyega en Langweer zijn boerderijen afgebrand. Te Elahuizen bij Koudum is de boerderij, be woond door S. Tjalma, door den bliksem getrof fen en afgebrand. Tiwaalf koeien verbrandden. In Drente. De bliksem sloeg in de boerderij van den land bouwer en winkelier II. Ratering te Ekehaar 'fiem. Rolde). Niets dan eenige varkens kon wor den gered. Een paard is in de vlammen omgeko men. In de omgeving van Deventer. Te Bathem sloeg de bliksem in een schuur van den landbouwer J. W. van Schooten. Met het ge- houw ging veel hooi en stroo verloren, eenige kippen kwamen om en ook zijn landbouwmachi nes een prooi der vlammen geworden. In de buurtschap Stokkum (gem. Markelo) is de boerderij van Greve getroffen en afgebrand. In de buurtschap Achterhoek is een voorraadschuur van den heer Huiten in de vlammen opgegaan. Te Haaksbergen is de woning van een landbou wer door den bliksem getroffen en verbrand. Een varken kwam in de vlammen om. In Holten zijn twee kalveren van H. J. Zweers een maand niet gezien heb, en die al dien tijd een weinig lijdend is geweest. Dan zal ik u vergezellen, zei Susanne, ach terdochtig en tot eiken prijs de waarheid willen de weten, dan gaan wij naar Maison-blanche met uw moeder en onderweg zullen wij haar alles mededeelen van de droevige geschiedenis van Ville d'Avray, die wij voortaan voor niemand meer behoeven te verbergen. Hij maakte een beweging van ontsteltenis. Neen, Susanne, ik blijf den geheelen dag bij mijn moeder. En daar ïk verplicht ben vanavond nog naar Parijs terug te keeren er is daar een hoogst belangrijke zaak, die mijn tegenwoordig heid eischt zal ik mijnheer Laroque later wel bezoeken. Door dit antwoord gevelde Susanne zich ee- nigszins gekrenkt. Tjoen zij het boscli verlaten hadden en de ge bouwen van Méridon in het gezicht kregen, wendde Susanne zich weder tot Raymond. Hoor eens, zei ze op vasten toon, ik wil de waarheid kennen, al moest het mij het geluk mijns levens kosten. Ik smeek u, Susanne, vraag mij niets Ziet ge nu wel, dat er iets is Helaas Spreek Ik wil het weten. Ons huwelijk is onmogelijk Zij ontving den slag zonder te schrikken. Se dert zij gedacht had aan een ramp, was het juist lat wat zij verwachtte. Waarom Ik kan het niet zeggen, of liever, ik heb se dert eenigen tijd alles rijpelijk overwogen, Su sanne Hebt ge er wel eens over nagedacht hoe vreemd onze toestand is, Raymond Eerst wei gerde ik u het jawoord, hoewel ik u liefhad en ik kon mijn redenen daarvoor niet opgeven. Thans weigert gij op uw beurt mijn hand te aanvaar den en hebt daarvoor evenmin den treurigen moed mij het „waarom te zeggen. Neen, dacht hij, dien moed zal ik nooit be zitten. Hebt ge mij lief Raymond Met hart en zielOp één woord van u zou ik zonder aarzelen met blijdschap het leven la ten. Ik geloof u Er bestaat dus een geheim, dat ge mij niet kunt onthullen Hij boog toestem- mond het hoofd, daar hij de kracht niet meer he in de buurtschap Beuzeberg in de weide doodge slagen. In den Gelderschen Achterhoek. In Winterswijk was de bliksem den geheelen nacht niet van de lucht en de hevigste dondersla gen deden telkens het inslaan van den bliksem vermoeden. In de buurtschap van Woold brandde de groo- te boerderij „de Vree" van den veehandelaar G. J. Onk totaal af. In de buurtschap Ratun, No. 1 54, werd de boerderij van de weduwe G. Oonk een prooi der vlammen. Een schuur van de weduwe Heefen in de Plantaanlaan en van den heer Ehning in de Kotten brandden eveneens af. In de Slangenburg bij Doetinchem is een paard doodgeslagen. In Didam is een boerderij van J. Buitink te Holthuizcn afgebrand het vee werd gered. De vrouw van J. van Doorn werd door den bliksem getroffen zij kreeg brandwonden in het gelaat. Om Nijmegen. Te Groesbeek is de bliksem ingeslagen in de woning van Poolen, die is afgebrand. Te Ewijk is de woning van Bakker tengevolge van het in slaan van den bliksem eveneens verbrand. In de Betuwe. Te Huissen is de groole hofstede van den heer Gerritsen door liet hemelvuur getroffen en totaal in vlammen opgegaan. Niets kon worden gered. In Noord-Brabant. Te Ottersum hij Gennep is de bliksem gesla gen in de hofstede van den heer Waanakker. De hofstede stond oogenblikkelijk in lichte laaie en brandde tot den grond toe af. Het vee kon wor den gered. Te Beugen, nabij Boxmeer, zijn de boerderij en voorraadschuur met 70 pin rogge, meubilair en landbouwwerktuigen door de vlammen geheel vernield. De schade is aanzienlijk. Te Overloon bij Boxmeer sloeg de bliksem in het huis van mejuffrouw G. II. de Longe. De vrouw werd getroffen en on slag gedood. Er ont stond geen brand. Te St. Antonis is de boerderij van den heer C. van Sambeek door den bliksem getroffen en go- heel door brand vernield. Drie kalveren kwamen in de vlammen om. De inboedel en de landbouw- inventaris werden een prooi der vlammen. Te Oploo zijn twee huizen en te Overloon drit huizen verwoest. Te Haps is een boerderij door brand vernield. Bij Gennep zijn vier koeien door den bliksem getroffen. Te Bakel is een boerderij afgebrand. Te Deurne werd een nieuwe bouwhoeve door het vuur ver nield. Te Zeilberg zijn twee woningen een prooi der vlammen geworden. Op Zee. De te Delfzijl thuishoorende motorschoener „Lotus*, kapitein S. Wijnhold, met een lading astbestplaten op reis van België naar Kalund- borg, is met gescheurde zeilen, schade aan tui gage en een gebroken zwaard uit de Noordzee te Oostmahorn binnengeloopen. Het schip heeft ter hoogte van Borkum tijdens een hevig onweer de ze schade beloopen. In Friesland. Te Donderbroek sloeg de bliksem in een boer- zat het feit te loochenen. En dat geheim, nietwaar waarom zoudt gij anders tegenover mij zulk een hardnekkig stilzwijgen bewaren dat geheim raakt de eer van een der uwen Hij beefde. Plotseling werd zijn bleek gelaat door een diepen blos overtogen. Ilij zweeg. Welnu, ik zeg u op mijn beurt, hernam Su sanne, welk geheim van smaad of schande gij mij ook verbergt, ik heb u lief Susanne, o, mijn hemel. En in zich zelf Wat moet ik haar zeggen Wat moet ik doen Neen, neen, ik wil niet, het. is onmogelijk En datzelfde had zij vroeger ook gezegd wreed en wanhopig zij had hem toen evenveel doen lijden als hij het haar nu deed. Onmogelijk herhaalde zij. Waarom Wel ke ernstige zaak, welk vreeselijk geheim houdt ons dan gescheiden Ik kan het niet gissen En dat geheim zou pas een maand geleden door u zijn ontdekt, daar ge mij voor dien tijd om mijn hand hebt gevraagd Zoek niet, Susanne, gij zult het nooit vin den. En als gij het vindt, zou ik diep ellendig zijn. Gij zijt te edel en te braaf dan dat zooveel oneer op uw leven zou kunnen rusten Er bestaat meer dan een schande, Susanne, waaraan men geheel onschuldig is en waarvoor men nochtans gestraft wordt. Zijt gijzelf daar van niet het levend voorbeeld Maar als ik op u moest wachten, zoo als gij het op mij hebt gedaan, gelooft ge, dat ik daartoe niet van gansclier harte zou toestemmen Het wachten zou hier helaas nutteloos zijn. Zie mij aan, Raymond, zooals ik u aanzie Hoe wilt ge dat ik, u zoo dicht bij mij ziende, in liefde tot u sprekend, hoe wilt ge, vraag ik, dat ik mij aan het denkbeeld zou kunnen gewennen, u voor altijd zou moeten verliezen 't ïs mijn eluk, mijn leven, dat gij met u neemt, als ge mij verlaatEn dat is niet rechtvaardig Wat heb ik dan gedaan, om tot eeuwigen rouw te wor den gedoemd Dat zou onrechtvaardig zijn. Laat mij eenige hoop, mijn vriend, zoo gij niet wilt dat ik sterf van verdriet Vaarwel, Susanne Het moetHet moet Ik wil niet, zeg ik u Ik wil niet Als een drenkeling klemde zij zich aan hem vast en stamelde daarbij Maar als gij mij toch liefhebt, Raymond als ge mij liefhebt derij aan den Balkweg dat geheel verbrandde. Bij Arnhem. Te Westervoort sloeg de bliksem in een boer derij van W. A. Jansen vier kleine kinderen, waarvan de oudste acht jaar was, konden slechts met groote moeite worden gered, daar plotseling het huis in lichte laaie stond. Een zeug mei negen biggen kwam in de vlam men om. NOODLOTTIG ONGEVAL OP DE WAAL. Drie personen verdronken. Dinsdagavond omstreeks zeven uur zijn in de rivier de Waal nabij Beneden-Leeuwen drie per sonen om het leven gekomen. De Duitsche rader boot „Rab. Karger" was, na opgedraaid te heb ben, voor anker gegaan. Twee dochtertjes van den kapitein van de raderboot „Kalr Douy" uit Duisburg gingen daarna in de rivier baden. Plot seling zag de kapitein zijn beide kinderen in de diepte verdwijnen. Hij bedacht zich geen oogen- blik cn sprong de heide meisjes na, met het nood lot tig gevolg, dat ook hij in de diepte verdween. Dinsdagavond laat zijn de lijken van den va der en van een der dochters opgevischt, terwijl Woensdagmorgen het derde lijk is gevonden. BUITENLAND. GEVAARLIJK SPEL. In een dorpje bij Kattowice speelden twee jon gens ophangertje. Een 10-jarige jongen wierp een touw over een tak van een boom en stak zijn hoofd door een lus. Hij kwam te vallen en werd gewurgd. DE BLIKSEM IN EEN MENIGTE GESLAGEN. Gedurende een kerkelijk feest op het eiland Skiatos is de bliksem in de menigte ingeslagen. Vier personen waren op slag gedood, twintig zwaar gewond. SOWJET-SCHOENEN. In de Leningradsche Krasnaja Gazeta wordt ?cherpe critiek uitgeoefend op de producten van twee Sowjet-schocnfabrieken, die den klinken den naam van Skorochod („Snelle Gang") "n Proletarskaja Pobjeda („Proletarische overwin ning") dragen. De toestanden in die fabrieken zijn dermate chaotisch en de arbeidsprestatie staat er op zulk een laag peil, dat er in een half jaar 260.000 paar schoenen van een zoo slechte kwaliteit zijn vervaardigd, dat ze eigenlijk onmiddellijk naar de vuilnisbelt hadden moeten verhuizen. Zulks gebeurde echter niet, doch ze gingen naar de Sowjet-winkels, waar de arbeiders ze toch maar, bij gebrek aan beter, kochten, zich vermoedelijk vleiend met de hoop, dat de kwaliteit misschien nog zou meevallen. Nauwelijks was echter een partij van de hand gedaan, of het regende van alle kanten klachten over het volkomen onbruik bare schoeisel. Geen der koopers had de schoe nen langer dan twee weken kunnen dragen, dragen, daar ze, om zoo te zeggen, in stukken van de voeten vielen. Er zijn menschen, zoo schrijft het blad, die zeggen, dat zulk fabrikaat in Rusland niets ongewoons is, doch het meent, dat er in een dergelijk geval alle aanleiding is Helaas, welk een schat moet ik in u verlie zen, ik, die zoolang reeds vertrouwd was geraakt met mijn geluk Als ge wist, o mijn teeder be minde Susanne, hoe gelukkig ik ben geweest met de zekerheid van uw liefde En vroeger ook, veel vroeger nog Sinds ik u het eerst had ge zien was mijn geheele leven van u vervuld. Er kwam niet één gedachte bij mij op, die niet in verband stond tot u, geen plan voor de toekomst, waarin niet uw persoon de eerste plaats bekleed de. Alles was voor u om u Mijn leven wordt één duisternis. Mijn zon is ondergegaan. O, ik heb u zoo innig, zoo teeder, zoo vurig bemind Ze waren dieper cn dieper in het boscli gegaan onder het donker gewelf der bladeren. Buiten het bosch baadde alles in het zonlicht. Het boscli zelf was frisch en geheimzinnig in zijn halve duisternis. En boven hun licofd zongen en dar telden een schaar van vroolijke vogels Susanne drukte zachtjes zijn hand. Zij wilde hem liet scheiden zoo moeilijk maken dat het hem onmogelijk werd. Raymond, ik smeek u Hij had bijna de kracht niet meer, om met flau we stem te stamelen Laat me, Susanne Vaarwel, het moet. Raymond, ik geloof niet dat gij den gehee len omvang mijner liefde voor u begrijpt. VaarwelHet moet Bewaar uw geheim, Raymond Ik wil het niet weten. Ik zal u er nooit naar vragen. Ik zal er nooit op zinspelen. Ik wil er zelfs nooit aan denken. En zoo ik het niettemin doen mocht, een enkele keer, dan zou het zijn, om de wolk weg te kussen, die langs uw voorhoofd dreef, om u den vrede der ziel terug te geven. En het geluk zal nog mogelijk zijn, mijn RaymondStoot mij niet af. Als gij wist hoevele tranen ik sedert mijn kindsheid heb geschreid en hoe hartelijk ik ver lang naar een weinig levensgeluk Zij bracht Raymonds hand aan haar lippen en kuste haar, zooals moeders vaak de kleine hand jes harer lievelingen kussen, vinger voor vinger, en dat ging gepaard met zoete, vleiende woorden, die Raymond schier betooverden. Hij luisterde alleen naar het streelend geluid harer zachte stem en het eenige, wat hem daar van bijbleef, was Bewaar uw geheim.ik zal er u nooit naar vragen (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1929 | | pagina 1