inderkopjes met mooi,dik haar voor critiek op de genoemde fabrieken, al heetcn zij ook „Snelle Gang" en „Proletarische Over winning." Tegelijkertijd klaagt ook de Moskousche Izwes tya over de slechte kwaliteit van een Russisch fabrikaat, in dit geval het kranten- en boeken papier, dat eveneens alles te wenschen overlaat. Het blad wijst er op, dat 10 pCt. van de papier- zendingen moet worden weggeworpen, hetgeen bij de totale tegenwoordige papierproductie ten ten bedrage van circa 165 millioen roebel, een verlies van 16 millioen roebel met zich brengt. DE OUDSTE MAN DER WERELD, f In Turkije is de oudste man van de wereld Zi- ra Aga op 143-jarigen leeftijd overleden. De ou de man dacht er niet aar. te sterven. Hij had pas een contract gesloten met een Amerikaanschc filmonderneming om voor de film op te treden. Op weg naar de boot naar de Nieuwe Wereld te ondernemen, werd hij door een auto overreden en gedood. ONS LICHAAM EN ONZE GEZONDHEID. Reiniging van neus en keel. Hoe moet het noodzakelijk zuiverhouden van neus en keel geschieden Dr. Jonkers Both te Voorburg antwoordt daarop Het voorschrift is al heel eenvoudig, vereischl slechts, dat men over wat wilskracht beschikt en wat moeite over heeft voor liet bewaren van zijn gezondheid. Men neme wat lauw-warm zout water (de ver houding is een theelepeltje gewoon keukenzoul in een beker lauw warm water,) spoele zich de keel een paar maal en neemt dan wat van die vloeistof in de holte van de hand, (natuurlijk schoone handen) en snuift dit i;i elk neusgat a part langzaam en zachtjes op en na eenige oo- gcnblikken snuit men den neus uit, niet te hard. Deze behandeling doe men geregeld 's morgen 's middags en 's avonds voor het naar bed gaan en in tijden van epidemiën een paar maal moei Deze behandeling heeft nooit schadelijke ge volgen, integendeel. Alle personen, die ze gerc geld toepassen, doen dat met genoegen, omdat zij die spoelingen heel aangenaam vinden en velen daardoor een verlichting in het hoofd voe len. Sommigen waren er zelfs zeer enthousiast over. Zeer dikwijls hoor ik ook zeggen Ik begrijp heelemaal niet, waar al dat slijm vandaan komt en ik zie nu in, waarom ik nu veel gemakkelijker denken en onthouden kan. Vele personen, die aan chronische hoofdpijn leden sedert lange jaren, werden van die hoofd pijn voor altijd bevrijd en waren er zeer over verwonderd, dat zoo'n eenvoudige behandeling zulk een groot succes had, nadat zij zoovele ando re behandelingen, soms zelfs zeer ingrijpende, hadden gehad zonder baat. BINNENL. NIEUWS. PUT INGESTORT. Eén slachtoffer. Woensdagmiddag is de put, welke de 32-jarige Remighaus te Eygelshoven aan het graven was, ingestort. Ook een kind werd bij de zandverschui ving ten deele bedolven, doch kon gered worden. Toen men na draekwartier graven R. bereikte, waren de levensgeesten echter reeds geweken. KERMISHOUDEN IN BLARICUM. Een V.D.-bericht meldt, dat Hamers bekend heeft het schot op De Leeuw uit Laren met een brownjng gelost te hebben. De toestand van den getroffene is naar omstan digheden redelijk wel. MOORD OP EEN BEJAARDE DAME. Ook de huishoudster ernstig verwond. Gistermiddag is een moord gepleegd in het Bc- zuidenhout te Den Haag op een 72-jarige mevr in haar woning aan den Bezuidenhoutscheweg Toen om kwart voor vijf de geneeskundige Dienst gewaarschuwd werd, vond men het slachi offer met afgesneden hals haar 50-jarige huis houdster had eveneens ernstige wonden aan het gelaat, hals en handen, doch leefde nog. Zij is naar het R.K. Ziekenhuis gebracht, waar zij iei verpleging is opgenomen. Haar toestand was gisteravond redelijk en ga hoop, dat zij van de bekomen wonden zal her stellen. Het schijnt, dat zij zich tegen den aan val heeft kunnen verweren. De wonden zijn met een scheermes toegebracht. Nader wordt nog gemeld: Omstreeks half 5 is de huishoudster uit het perceel gekomen en heeil „moord!" geroepen, juist toen een tram van lijn 3 voorbijkwam. Deze heeft onmiddellijk gestopt. De conducteurs zetten den vluchtenden vermoe delijken dader achterna en grepen hem in de Cor nelis van der Lijnstraat, nadat de man een pak je in een der tuinen had geworpen, dat bij nadei onderzoek het scheermes bleek te bevatten. De politie heeft in het perceel, waar de moorc' gebeurd is, hem aan een langdurig verhoor on derworpen. Intusschen leverde dit weinig resul taat op, want de mam weigerde, ook maar iets te zeggen. De belangstelling voor deze gruwelijke moorc' zaak was aanvankelijk zeer groot. Ongeveer ne gen uur, dus ruim vier uur na het gebeurde is de dader, onder het gejouw van de verontwaardig de menigte per arrestanten-auto naar het hoofd bureau van politie overgebracht. TREIN IN DE VAART GEREDEN. Tpen Donderdagmorgen de eerste trein naai Leeuwarden om 5.51 uur uit Zwolle vertrok, bleek de brug over de Smildervaart open te staan terwijl de seinen op onveilig stonden. Niettemin reed de machinist door en stortte de locomotief en de tender in de vaart. De rijtuigen schoven gedeeltelijk in elkaar. Het postrijtuig werd ge heel vernield. De postconducteur, de heer Platen burg, die zich in dat rijtuig bevond, liep daarbij verwondingen op. Een der beide derde klasserij tuigen drong in een daarop volgend tweede klas se-rijtuig, waarin een reiziger uit Tilburg lag te slapen. Wonder boven wonder kwam hij met den schrik vrij. Bij onderzoek is gebleken, dat de brugwachter zich had verslapen. Om 8 uur was een werktrcin uit Zwolle lei plaatse voor het opruimingswerk. Zes wagons in elkaar geschoven. Het volgende wordt nog gemeld Doordat de brug open stond en de machinist zulks niet bemerkte, is trein no. 1909 van Meppel naai' Heerenveen verongelukt. De locomotief kwam met het voorste gedeelte in de vaart te recht. Slechts de schoorsteen steekt nog boven het water uit. Het achterste gedeelte van de loco motief en de tender hangen tusschen den wal en het water. De goederenwagen, de postwagen, twee rijtuigen 3de-klasse en een rijtuig 2de klas se, zijn in elkaar geschoven, waarvan het postrij tuig de meeste schade heeft opgeloopen. Alle wa gens zijn bovendien ontspoord. De materieele schade is aanzienlijk. In den trein bevonden zich slechts drie reizi gers en hieraan is het te danken, dat dit ongeval geen menschenlevens heeft gekost. Onmiddellijk is met het opruimingswerk een aanvang gemaakt. Naar de oorzaken van het ongeval wordt een onderzoek ingesteld. TWEELINGBROEDERS VERDRONKEN. Aan het strand van Renesse zijn Zondagmor gen bij het baden in zee de 20-jarige tweelii}gld'o< ders Hage, doordat zij zich te ver in zee waajjjlen verdronken. Hoewel zij niet konden zwemmen, begaven zij zich op het eind van een golfbreker en verdwenen direct in de diepte. Het lijk van den een is 's middags gevonden. Zij waren per fiets van Noordwelle gekomen. PROVINCIAAL NIEUWS. DE STAKING IN HET ZAANSCHE HOUTBEDRIJF. Woensdagmiddag zijn te Zaandam vier druk bezochte vergaderingen van de werknemers-or ganisaties gehouden ter bespreking van het re sultaat van de conferentie, welke de vorige week met de patroons is gehouden. Met overgroote meerderheid werd besloten de door de werkgevers gedane voorstellen niet te aanvaarden. De strijd duurt dus voort. HARENKARSPEL. Met algemeene stemmen besloot de gemeenteraad afwijzend te beschik ken op het verzoek tot het verleenen van subsi die voor de kanalisatie van West-Friesland. Al gemeen was men van oordeel, dat geen belang bestond bij breeder vaarwater, doch dat grootere behoefte was aan snelverkeer. BLVERWIJK. Andere jaren zag men, al naar gelang der weergesteldheid, tot diep in den herfst aardbeien in kleine sloffen aangevoerd, doch dit jaar treft men er geen enkele meer op de veilingen aan. Moet dit als een vreemd verschijnsel aange merkt worden in verband staande met de stren ge vorst van den afgeloopen winter. Aan hei weer kan het niet liggen, want dat is dezen zo mer wel zeer mooi. Duinbramen dien men an ders, soms wel eens in flinke kwantuums, aan trof, komen ook haast niet voor, doch 't kan wel zijn oorzaak hebben dat het dit jaar geen best bramen jaar is. ANNA PAULOWNA. BURGERLIJKEN STAND Gebore n (Teunis, z.v. J. Wen del cn van P. Korver. Ondertrouwd Jan de Boe, oud 34 jaar, boe renknecht, wonende te Anna Paulowna en Jan na van Koeveringe, oud 33 jaar, zonder beroep, wonende te Rilland Bath. Getrouwd Nicolaas Albertus Nap cn Jacoba Weststrate. ij Door den aannemer Iv. Kreijger, te Oude Sluis, zal voor rekening van J. Muntjewerf aan den Nieuweweg een woonhuis worden gebouwd. Naar wij vernemen is de heer A. Kramer, hoofd van School I, alhier, als no. 1 op de voor dracht geplaast voor de betrekking van hoofd der school, staande aan den Parallelweg te Den Helder. Naar wij vernemen zal te Kleine Sluis op Maandagavond en te Breezand op Woensdag avond gelegenheid tot inenting worden gegeven. Voor de vacante betrekking van onderwij zer aan School I, te Kleine Sluis hebben zich 8 sollicitanten aangemeld en voor die van onder wijzeres aan School III, te Oostpolder, 14. BREEZAND. Voor den heer G. Hollander wordt aan den Verlengden Stoomweg een woonhuis met bloembollenschuur gebouwd. GEMEENTE WIERINGEN. BEKENDMAKING. ONTHEFFING WINKELSLUITING Burgemeester en Wethouders van WIERIN GEN brengen ter algemeene kennis, dat op Zon dag 8 September 1929 ontheffing wordt verleend van de bepalingen der verordening op de winkel sluiting in dier voege, dat de winkels gesloten moeten zijn te één uur 'snaclits van den volgen den dag. Gelijke ontheffing wordt verleend van het verbod tot venten op of aan don openbaren weg. eveneens tot het nachtelijk uur, hierboven aange geven. Do ontheffing wordt slechts verleend voor dc winkels en voor het venten binnen de kom van het dorp DEN OEVER. Wieringen, 6 September 1929. Burgemeester en Wethouders voorn., L. C. KOLFF. De Secretaris VAN DUIN. „BOUWAT" te Oosterland. Woensdagavond 8 uur hield bovengenoemde vereeniging „Bou- wat" hare eerste algemeene vergadering in Ho tel Koster. Aanwezig waren 17 leden toen de voorzitter, de heer M. Bosker, met een woord van wolkom opende. In 't bijzonder heette de voorz. de heer van Meurs welkom. Zeer tot onzen spijt was de heer Poortman verhinderd aanwezig te zijn. Voorzitter bracht allereerst een woord van hul de aan de heeren leeraren voor hunne ambitie waarmede zij les geven aan de Cursisten. De re sultaten blijven dan ook niet uit en wij hebben het genoegen al een vijftal cursisten als waker te zien aangesteld. Voorwaar, na een betrekke lijk korte studietijd al een schitterend succes, én voor de heeren leeraren én voor de cursus. De vereeniging neemt in onze samenleving een onmisbare plaats in en wij twijfelen niet of meer dere successen zullen wij kunnen boeken. Spr. hoopt dat het ledental zich nog meer zal uitbreiden en dat elke cursist probeert het zijne hiertoe bij te dragen. Vooral Wieringers zag spr. gaarne. Na deze inleiding leest de Secretaris de notu len en een Jaarverslag voor, welke beiden onder dankzegging worden goedgekeurd. Ook het ver slag van den Penningmeester gaf geen aanleiding tot besprekingen. Het voordeelig saldo bedroeg 17.63l/£- De penningmeester werd dank ge bracht voor zijn accuraat beheer. De commissie tot nazien der rekening verklaar de bij monde van D. Hegeman dat alles in orde was bevonden. Hierna volgt bestuursverkiezing Het geheele bestuur is aftredende en de secretaris stelde zich niet meer beschikbaar voor bestuurslid. De vier andere bestuursleden werden weer her kozen en de heer C. Guldemeester kwam als vijl de de vacature bezetten. Allen namen hunne be noeming aan. Volgt bespreking tijdstip van aanvang. Dit punt is aanleiding tot discussie's. De een wil direct en een ander later beginnen. Het voorstel van den heer Klare om een maand te wachten komt tenslotte in stemming waarbij bleek dat de helft vóór en de andere helft tegen dit voorstel is. De heer van Meurs en Lont onthielden zich van stemmen. Alzoo kunnen wij niet beginnen, aldus Bos ker. Wij kunnen niet met 8 personen beginnen en daarom wordt 't voorstel Klare aangenomc.i Dc eerste Cursusavond zal dus zijn Vrijdag 4 October, des avonds 8 uur. Het ligt in de bedoeling van de heeren leeraren om dan de cursus te splitsen in twee afdeelin- gen, n.1. gevorderden en beginnelingen. Momen teel is het ledental 23, terwijl al drie nieuwe le den zich hebben opgegeven. Wij hopen en ver wachten dat meerdere zullen volgen. Van nu a' aan worden eventueele cursisten weer aangeno men door het bestuur dat gaarne alle uitvoerige inlichtingen verschaft Allen die iets met bouwkundige werken heb ben te maken zou ik willen dwingen, aldus de voorzitter, deze cursus te volgen. Niet licht wordt een dergelijke gelegenheid aangeboden om tegen een zoo lage prijs zoo'n hoeveelheid kennis op te doen, temeer daar de lessen worden gegeven door leeraren die zelf én theoretisch én practisch werken, zoodat de duidelijkheid van lesgeven, niet beter verlangd konden worden. De rondvraag leverde verder niets op. Alvorens de voorzitter de vergadering sluit wilde hij nog even een woord van dank richten aan de afgetreden secretaris. Wij moeten, aldus snr., respecteeren wat hij voor de cursus heeft gedaan, zoowel vóór. tijdens en na de oprichting. Voor het vele werk stelde hij altijd zijn tijd be schikbaar cn zeer tot onzen spijt zien wij dan ook de heer Lont uit ons midden traan. Hierna dankte de heer Bosker de aanwezigen voor de aangename vergadering in 't bijzonder de heer van Meurs voor zijn medeleven met de cursisten en hoopte dat allen en meerdere op 4 October aanwezig zullen zijn. Nieuwbouw. Door den heer Geervliet zijn aan de Mekkenstuinweg twee bouwterreinen ver kocht en wel een aan den heer Jan Janz. Metse laar te Den Oever voor de bouw van een woon- cn winkelhuis en een aan den heer C. Ruijs te Den Helder voor de bouw van een burger woon huis. RECTIFICATIE: In ons vorig nummer werd vermeld, dat de auto van burgemeester Kolff te Den Helder werd gestolen, doch den volgenden morgen werd te ruggevonden. Onze berichtgever heeft zich in deze vergist, want het was niet de auto van burgemeester Kolff, maar van den heer Geerlings te Anna Pan lowna, waarmee men ongevraagd was weggere den. Het bleek 'n kwajongensstreek te zijn. Ook werd in een onzer vorige nummers ver meld, dat voor rekening van den heer N. de Haan Wz. te Den Oever een woonhuis zou worden ge bouwd. Dit bericht blijkt voorbarig geweest te zijn en is van geen woningbouw sprake. Eindelijk opgevischt Door den visscher den heer C. Kaptein, werd in zee op z.g. „Zachtebed" een flescli gevonden, waarin een briefje, waarop in het Engelsch stond geschreven Deze flescli werd te water geworpen door de Imperial R.W'.'s (Engelsche Luchtv.Mij.) over het Engclsche Ka naal 21 Jan. 1920 door Pilot Capt. Shit. Met Pensioen. Naar men ons meldt heeft de heer C. G Post gemeente veldwachter en node te Ilippolytushoef tegen 30 Sept. a.s. als zoodanig eervol ontslag aangevraagd om daarna de ge meentedienst niet pensioen te verlaten. Het cnweer in den nacht van Dinsdag op Woensdag was ook boven Wieringen zeer zwaai en al heeft het gelukkig geen brand veroorzaakt, bereiken ons talrijke berichten van inslaan van de bliksem. De electrische geleidingen moesten liet vooral ontgelden: Zoo werden deze getroffen bij den heer D. Lont Sz. te De Elft, bij de bouw plaats van wijlen den heer J. Mulder Sz. De Elft bij de bouwplaats van den heer J. Bosker in den Polder W.N., eveneens bij Wed. W. Snooij, Oud- Gest, bij den heer Brouwer, electricien Den Oe ver, bij Maatpij. Trio Den Oever, terwijl nog ver schillende antenne's werden stuk geslagen. Op den weg naar Noordburen waren twee lichl masten van bet P.E.N. geheel afgesplinterd; in Waard Nieuwland werden 2 koeien van P. Smit Jz. doodgeslagen. Ook in de boerenwoning van J. Rotgans Johz te Westerklief sloeg de bliksem in. Boven op de slaapplaatsen van een paar kostgangers was al les vuur. Een kostganger, welke nog te bed lag zag niets dan v-uur om zich heen en wist 'n oo genblik niet hoé liij hel had; plotseling was het vuur weer verdwenen. Een weinig tot zich zelf komende zag hij vonken op zijn wollen deken liggen, welke hij direct uitdoofde. Het buis, dal werd bewoond door het gezin van den heer .T. Oldersma en twee kostgangers had verder niets geleden; alleen was boven het rieten dak even beschadigd. De bewoners waren vreeselijk van streek. Bezoek aan de Zuiderzee-Werken. Door een 80- tal leden van het Waterschap „Drechterland" werd Dinsdag een bezoek gebracht aan de Zui derzeewerken. Het gezelschap kwam per boot cn had ook de werken te Kornwerderzand bekeken. Vanaf Den Oever, waar de auto-bussen gereed stonden, werd naar Ilippolytushoef gereden, waar in het Hotel Lont werd gedineerd. Vervolgens werd per autobus de terugtocht o- ver land ondernomen. Over de tocht en de wer ken en over ons Schiereiland hadden de heeren niets dan lof. „Flora." De handicap - harddraverij van Flo ra belooft a.s. Zondag wat te worden. Nog twee paarden zijn ingeschreven, zoodat het aantal thans 17 bedraagt. De twee, die nu nog zijn ingc schreven zijn: Medium van den heer Iv. David- son tc Hoorn cn Nelly Z .van den heer Visser te St. Maartensbrug. Gevaarlijke hoek. Toen deze week de heer W. Bakker J.S.z. van de Gest met een wagen granen uit den Gasthuisweg te Den Oever kwam en de gevaarlijke hoek bij Jb. Lont Cz. moest passee- ren, reed hij zoo dicht mogelijk langs het hek, omdat van tegenovergestelde zijde een auto kwam. Ongelukkig stond de heer Kuiper van H. hoef daar in gesprek rnet Lont en werd op 'n ge geven oogenblik tusschen de granenwagen en 't ïiek gekneld. De heer Kuiper riep luide om hulp waardoor de voerman opmerkzaam werd. Won der boven wonder kwam de heer K. er met ecni ge ontvellingen aan het hoofd af. De autoriteiten zullen hier moeten ingrijpen en die hoek moeten verbreeden, wil men niet dat hier ernstige ongelukken zullen gebeuren. Land in Zicht. Men meldt ons, dat de heer J K. Lofvers, Cand. t.d. II.D. a.s. Dinsdagavond in het gebouw Land in Zicht te Den Oever een le zing zal houden over „Peer Gynt" van Ibscn. Een ieder zal hartelijk welkom zijn. EEN GEMEENTE STAAKT HAAR BETALINGEN. De begrooting 1929 van de gemeente Everdin- gen is nog steeds niet door Ged. Staten van Zuid Holland goedgekeurd en Everdingen weigert nu elke betaling. De Bond van Ned. Onderwijzers heeft thans de gemeente Everdingen laten dag vaarden het salaris aan zijn leden uit ie betalen. HELER en DIEF. De politie te Amsterdam heeft een 38-jarig opkooper aangehouden, die in het bezit was aan getroffen van ongeveer 52 meter gummi kinder wagenband, een gebruikten autoband en een rij wielbinnenband, welke goederen hij volgens z'n verklaring had gekocht voor f 3.50 van een 16 - jarigen winkelbediende. Echter, een rijwielher steller had aangifte gedaan van diefstal of ver duistering van deze goederen door bedoelden jongen, die bij hem bediende was. De jongen is natuurlijk achter de tralies gezet. TWAALF KAZERNES TE KOOP. Naar een Wolffbericht meldt uit Duitschland, biedt het Rijk de kazernes te Wiesbaden en om geving, ten getale van twaalf, alsmede twee an dere gebouwen, welke ten gevolge van de ontrui ming dezer streek door de Engelsche troepen vrij komen, ie koop aan. Het zijn nagenoeg alle nieu we gebouwen. ERNSTIG VLIEGONGELUK. Uit New-York wordt gemeld, dat de transcon tinentale machine „City of San Francisco", wel ke Donderdag in een verschrikkelijke storm zoek raakte bij Gallup (Nieuw Mexico) verongelukt is gevonden. Alle passagiers waren dood. Dc ma chine is waarschijnlijk door den bliksem getrot- Kii. Nader wordt gemeld, dal zich aan boord acht peisonen bevonden, drie leden der beman ning en vijf passagiers. DOOR DE PARACHUlTE GERED. Reuter seinde gisteren uit Londen, dat een mi litaire vlieger bij Aldershot op groote hoogte vloog, toen het toestel plotseling omlaag stortte. De vlieger, die van een parachute voorzien was, liet zich onmiddellijk vallen en kwam op eenigen afstand van het verbrijzelde toestel on gedeerd neer. PREDIKBEURTEN. HERV. GEM. H.hoef Geen dienst. Tehuis „Land in Zicht Zondag a.s. 8 Sept. v.m. 10 uur Dienst voor Zuiderzeewerkers. J. K. Lofvers. Cand. t. d. II. D DOOPSGEZ. GEM. Dinsdag 10 Sept. av. 8 u. Doopsgez. Zusterkring EVANGELISATIE II hoef v.m 10 uur de lieer J. Bnsma. GEREF. KERK. te DLN OEVER, 's Morgens 10 u. Candidaat H. J. Winter, 's Middags half drie bevestigen van Cand. H. J. Winter door den consulent Ds. (Tollenaar van Den Helder. Doopsbediening. Busdienst vanaf Poelweg, Westerland. MARKTBERICHTEN. SCHAGEN, 5 Sept. 1929. Op de heden gehouden weekmai kt waren aanvoer en prijzen als volgt 4 Paarden 100 250 13 Stieren 100 a 180 20 Gelkekoeien 140 a 235 191 Geldekoeior, (vette) 250 a 430 12 Kalfkoeien 240 265 8 Pinken 110 a 160 7 Graskalveren 40 a 70 31 Nucht. kalv. 16 a 25 30 Schapen (mag.) 26 a 34.50 200 Schapen (vette) 33 a 42 409 Lam meren 18 a 24 7 Bokken en geiten 6 a 12 82 Varkens (mag.) 40 46 48 Varkens (vette) per Kg. 0.86 h 0.88 173 Biggen 28 a 33 Konij nen 0.50 a 2 148 Kippen 0.75 a 1.40 Hanen 0.25 a 1 43 K.G. Boter 1.90 a 2 per K.G. EIERVEILING, SCHAGEN, 5 Sept. 1929. Aangevoerd 80150 Kipeieren. Prijzen 55-57 Kg. 6.10 a 6.20 58-60 Kg. 6.20 a 6.70 61-63 K.g. 6.40 a 6.90 64-67 Kg. f 6.70 a 7.20. Ongewogon Wit 6 a 6.40 Bruin G.60 a 7.10 Klein 3.70 a 5. 1618 Eendeieren 5.80 a 5.90 46 Kalkoen- eieren 8.10 a 8.40. EIERENVEILING HELDER, 5 Sept. 1929. Aangevoerd 8675 Kipeieren. Prijzen Bruin 7.00 a 7.80 Wit 6.80 a 7 50 Kleine Wit 3.20. Het haar groeit veel snel-B Ier als gij dat met Purol be- H handelt. Als men zoo nu B en dan slechts een weinig 5 Purol goed in de hoofd- B huid wrijft, dan wordt B daardoor de haargroei B krachtig bevordert en het fl haar mooier en dikker. B

Wieringer courant | 1929 | | pagina 2