appelen, welke de aap uit en grond graaide om zijn belagers van zich af te houden. VERLAGING POSTTARIEVEN. Nieuwe verlaging van de binnen- landsche posttarieven voor brieven tot 20 gram en voor monsters. Overwogen wordt om, zoo mogelijk met ingang- van 1 November a.s., over te gaan lot verlaging van het port voor brieven tot twintig gram in het binnenlandsch verkeer van 72/2 tot 6 cent, alsmede van het minimumport voor monsters in het binnenlansch verkeer van 5 tot 3 cent. EEN BRANDENDE AUTO. Op den noodweg bij den Utrechtscheweg ondei Hilversum heeft gistermorgen een burger een 4-persoonsauto brandende gevonden. Zij was ge nummerd L. 11868 en behoort volgens het regis ter aan den heer A. B. Huber te Doorn. De eige naar is echter tot dusver niet gevonden. Vermoe delijk heeft hij zich verwijderd, nadat hij zag, dat van zijn wagen niets meer te redden viel. Daar van is niets anders over dan het geraamte. De politie is te weten gekomen, dat zij was verze kerd bij de Mij. Fatum te 's-Gravenhage. In af wachting van de komst van een expert of van den eigenaar wordt het overblijfsel bewaakt door de Hilversumsche politie. DEN KOERS KWIJT. Zondag zijn drie personen uit Hilversum nar het zeilen geweest. Zij zijn echter de richting kwijt geraakt en werden doorr de duisternis o- vervallen. De Hilversumsche politie werd met hun afwezigheid door de thuiszittenden, die in groote ongerustheid verkeerden. 111 kennis ge steld en heeft den geheelen nacht met een motor- bezt en een roieboot de plassen afgezocht, totdat ze Maandagmorgen om half acht onder Breukc- len werden gevonden, vanwaar ze zijn terugge bracht naar Hilversum. TWEE MEISJES OVERREDEN. Zondagavond wandelden op den Oosterhout- scheweg bij Breda, ter hoogte van het Missiehuis, vier meisjes aan de zijde van de tramlijn. Op dat oogenblik kwamen twee auto's aangereden. Een van de auto's overreed twee der meisjes, die in bewusteloozen toestand en gewond op den weg bleven liggen. Spoedige geneeskundige hulp was ter plaatse. Het eene meisje, de 21-jarige mej Snoek, uit Teteringen, is tijdens het vervoer naar Breda overleden het andere, de 20-jarige mej. Schellens, uit Den Hout, is in het ziekenhuis te Breda opgenomen. Haar toestand is bevredi gend. PROVINCIAAL NIEUWS. TOEGANG WIERINGERMEER. In den loop van de week van 1621 September 192y zal het Molendiep nabij De Haukes voor de scheepvaart afgesloten worden wegens de vorde ring van den aanleg van den Amstelmeerdijk. De scheepvaartverbinding naar Kolhorn en de Wieringermeer en omgekeerd zal van het oogen blik ai gevormd worden door het alsdan in ge bruik te nemen nieuw aangelegde kanaal Oost puntKolhorn en de geul van de buitenhaven van Kolhorn. Het oogenblik van afsluiting zal tijdig aan het personeel van de Kooisluis en de Van Ewijck- sluis worden bekend gemaakt. DIRKSHORN. Dat het onweder in den nacht van Donderdag op Vrijdag weer dichtbij was, bleek Zaterdag uit het onderzoek van het P.E.N., naar aanleiding van storing ingesteld. Geconstateerd werd n.1. dat de hoofdkabel bo ven in een paal in de onmiddellijke nabijheid door den bliksem was getroffen en doorgeslagen. HOOGKARSPEL. Van de gelegenheid tot kos teloos inenten tegen alastrim werd zoo druk ge bruik gemaakt, dat de politie de regeling ter hand moest nemen. Een dame viel flauw, een ander raakte door zenuwachtigheid geheel over stuur. BEVERWIJK. Bij de Donderdag alhier geliou- den harddraverijen zijn, tijdens een opstootje aan het einde van de baan, twee dravers op de daar te hoop geloopen menschen ingerend. Bl een ingezetene uit Beverwijk, is onder een van beide paarden geraakt, dat op hem viel. De man heeft een zijner beenen op twee plaatsen gebro ken. Paard en berijder hebben geen letsel gekre gen. BEVERWIJK. Gladiolen. Ofschoon wij nog aan den vooravond staan der opname van Gladiolen komt nu reeds door gedane proefnemingen vast te staan dat de oogst niet best zal zijn. Wat hiervan de oorzaak mag wezen is ons niet recht duidelijk daar dit bolgewas niet beter ge dijd an bij warmte afgewisseld door een buitje waaraan wij toch waarlijk dezen zomer niet te klagen hebben gehad. WIJK AAN ZEE. Aardappelen. In de Wijk-aan- Zeeër- en Heemskerkerduinen is de aardappel oogst als een gevolg der aanhoudende droogte verre beneden het middelmatige en daar de prijs gelijken tred houdt met dit beschot valt het lich telijk te begrijpen dat dit jaar geen voordeelig jaar voor den duinaardappelenverbouwer zal zijn. moeten betreden Kinderen uit alle steden van cns land, en zonder eenige eischen wat geloof of politieke richting de ouders zijn toegedaan, doch die door armoede verzwakt zijn, worden er op genomen. Ook ouders of jeugdbeschermers van hier kunnen zich melden. Gratis wordt voor alles gezorgd zoodat ook geen onmogelijke "i- schen worden voorgeschreven. b De directie wordt belangeloos gevoerd, alsme de belangelooze medische leiding door dr. A. J. B. Poortman van Leiden. B. en W. van deze gemeente hebben toegestaan dat dezer dagen alhier een collectebus rondgaat, want alle kosten moeten wekelijksch uit vrijwil lige gaven bijeengezameld worden, doch waar het voor een zoo hoog doel gaat, vertrouwt men op aller steun, 't Is zoo symphatiek, omdat hier geprobeerd w ordt een nameloos leed te voorko men, voordat getracht moet worden naar gene zen. Het moderamen van het Bestuur is F. H. van der Horst, Yoorz. A. Kruit, Secr. W. Moene, le Penn. Oude Riin 114 (Tel. 114) G. S. Bogaards, 2e Penn. Voor eventueele opnamen schrijve men aan Het Tehuis voor door Armoede verzwakte Ne- lerlandsche Kinderen, Middelstegr. 3, Leiden. BUITENLAND. EEN GENOEGLIJKE GEVANGENIS. Passagierende celbewoners. Bij de behandeling van een proces voor het Schoffengericht" te Dortmund is aan het licht gekomen welke allerzonderlingste toestanden tot dusver bestonden in de gevangenis van het nabijgelegen Horde. Wegens bevrijding van gevangenen stonden de 49-jarige gevangenbewaarder Bogatek, die sinds 1923 dienst doet te Horde en de 29-jarige slotemaker Heinze, terecht. De gevangenis van Horde kan 25 „gasten" ber gen. Gewoonlijk zijn er echter slechts negen of tien gevangenen. Uit verschillende verklaringen en getuigenissen bleek voldoende welk een jan boel het in die inrichting was. Bijna geen dag ging voorbij, of er we rd een ruit ingeworpen om zoodoende den gevangenen iets te kunnen bezorgen. De slotemaker verzekerde, dat de sloten van de cellen zoo eenvoudig van structuur waren, dat men ze met behulp van een afgebroken zak mes kon openen. De sleutels lagen voor het grij pen. Het kwam dan ook vaak voor, dat gevange nen alleen of in gezelschap op stap gingen. Een gevangene erkende, dat hij een paar nachten ♦huis had doorgebracht. Eens hadden vier gevan genen 's avonds een gezellig uitstapje in de stad gemaakt, waarvan zij zoozeer „onder den in vloed" waren teruggekomen, dat zij letterlijk de gevangenis waren binnengekropen. Bogatek had hun binnengelaten. Op de vraag van den presi dent, wat deze bij hun aanblik had gezegd, ant woordde een getuige „Goeden morgen." Bogatek kreeg, aldus vertelt de Keulenaar ten slotte, twee maanden en Heinze 100 M. boete. ANNAPAULOWNA. BURGERLIJKE STAND Geboren Anna Jacoba, d.v. G. A. van Teulin- gen en van M. Herman. Ondertrouwd Jen Nicolai, oud 29 jaar, opzich ter bij de Zuiderzeewerken, wonende te Wierin- gerwaard en Antje Kranenburg, oud 25 jaar, zon der beroep, wonende te Anna Paulowna Jan Smedinga, oud 24 jaar, timmerman, wonende te Anna Paulowna en Engeltje de Jong, oud 24 jaar, zonder beroep, wonende te Dantumawoude. Overleden Dirkje Keppel, oud 71 jaar, weduwe van Jan Blaauboer. Loop bevolking van 1 tot 15 September. Ingekomen Mej. T. van der Meer uit Achtkar- spelen H. A. J. Koot uit Lisse Mej. A. J. de Snaijer uit Den Helder Mej. M. Hedman uit Barsingerhorn H. A. J. Rooijakkers en gezin uit Wassenaar Mej. J. P. Klerk uit Alkmaar Mej. IJ. de Smidt uit Schagen Mej. J. C. van der Iloevon uit Den Helder L. de Groot en gezin uit Spanbroek. Vertrokken J. C. Vorstman naar Haarlem J. C. Bruinsma naar Medemblik J. van der Mo len en gezin naar Haarlem Mej. M. C. Koorn- van der Oord naar Zijpe J. P. Voorthuijzen en gezin naar Wieringen A. Oving naar Borger H. M. ten Brink naar Hilversum en Mej. D. Mal- 'ee-Smit naar Den Helder. Door den heer G. Nieuwenhuizen, alhier, is een aanvraag ingediend ingevolge de landarbei- derswet, ter bekoming van een plaatsje. Burgemeester en Wethouders dragen ter benoeming van een onderwijzer aan de o.l. school I, te Kleine Sluis, het volgend drietal voor 1. H. N. Cornelissen, te Wieringerwaard 2. J. IJ. Ee- den te Wieringen 3. R. Brouwer, te Gorredijk. De bouw van het woonhuis, welk voor den heer L. van Waggendorff ingevolge de Landar- beiderswet zal worden gebouwd, is opgedragen aan A. A. Schouten, aannemer alhier. POLITIE. Verloren een handtaschje met inhoud, een zwart lederen portemonnaie met in houd een rijwielplaatje in étui. Gevonden een rijwielplaatje. De voordracht ter benoeming van een onder wijzeres aan School III, te Oostpolder, is als volgt opgemaakt 1. Mej. A. Diepgrond te Amsterdam; 2. Mej. P. Landman te Den Helder en 3. Mej. C. M. E. Groen, te Medemblik. KLEINE SLUIS. Auto-ongeluk. Zondag, toen de heer K. Wit van Wieringen op den Lagen dijk alhier aan het leeren besturen van 'n auto was, geraakte hij met het voertuig in de vrij diepe weggreppel. Gelukkig had de heer W. zier niet bezeerd. De auto was echter zwaar gehavend. VAN DIJK's VOLENDAMMERS KOMEN I TJians is, naar wij vernemen, de heer Kossen er in geslaagd voor zijn zaak de origineele Van Dijks Volendammers (Harmonica-virtuozen) te engageeren. Deze beroemdheden zijn voor onze Gemeente iets geheel nieuws. Wel zijn hier in Anna Paulowna wel eens de zoogenaamde Volen dammers opgetreden, die wel goede nummers maakten, maar het was namaak De origineele Volendammers, De Van Dijks' Volendammers, die we dikwijls voor de radio heb ben gehoord en waarvan we dan zoo konden ge nieten, zijn nog nimmer in onze plaats geweest, cloch komen Zondag voor 't eerst bij Koss enl 1 Vele Harmonica - muziekliefhebbers zullen zich dus Zondag met de draverij naar de zaal van Kossen begeven om de beroemdheden nu in le vende lijve te zien en te hooren. Behalve hun Harmonica's bespeelt Van Dijks' Volendammer gezelschap nog vele andere instrumenten en het spel met saxofoon en slagwerk moet een uni cum zijn. Nogmaals, muziekliefhebbers, vooral op het gebied van Harmonica, kunnen as. Zon dag in de zaal van Kossen genieten Onze Poldersche Beroemdheden. Op de Zondag j.1. te Zaandam gehouden Stedenloop, (uitgeschre ven door de vereeniging voor Vreemdelingenver keer aldaar), waaraan ook onze Poldersche lange afstandloopers Gebr. Pennekamp deelnamen, wisten dezen zich als no. 6 en 7 te plaatsen in een schitterenden tijd van 53 minuten de afstand van 14 KM. af te leggen. Er kwamen in dezen wed strijd niet minder dan 130 deelnemers uit. Openbare Vergadering van den Raad der ge meente Anna Paulowna op Vrijdag 20 Sept. 1929, des namiddags 3 uur ten Raadhuize. Punten van Behandeling 1. Notulen. 2. Medcdeelingen. a. de Suppl. begrootingen vastgesteld in de vergadering van 12 Juni en 16 Juli j.1. zijn door Ged. Staten goedgekeurd bij hun besluit van 28 Auguseus jl. No. 93. 3. Verzoek van J. Wijma om ontheffing van zijn aanslag! in het schoolgeld. 4. Verzoek van C. Nieuwenhuizen om een voor schot ingev. de Landarb.wet. 5. Verzoek van A. Kramer om eervol ontslag als hoofd der o.l. school I. 6. Benoeming onderwijzeres aan de o.l. School III en onderwijzer aan de o.l. school I. De hiervoor opgemaakte voordrachten luiden resp. als volgt 1. Mej. A. Diepgrond te Am sterdam 2. Mej. C. M. E. Groen te Medem blik 3. Mej. P. Landman te Den Helder. 1. de heer H. N. Cornelissen te W.-waard 2. de heer J. H. Eden te Wieringen 3. de heer R. Brouwer te Gorredijk. 7. Voorstel tot het aankoopen van de boerderij „Ceres", groot 10.43.78 H.A. voor den prijs van 1.20 per M2, het aangaan van een geld- leening hiervoor en voor de stichting van een R. K. school, zoomede om een en ander bij suppl. begrooting te regelen. 8. Vaststelling van de gemeentebegrooting voor 1930. 9. Rondvraag. „Singer - Nieuws. Vanwege de groote deelname en het vele succes, dat de Singer Maatschappij geoogst heeft met de laatst gehouden Naai- en Knipcursus aan de Spoorbuurt heeft deze Maat schap besloten (de eerste les is inmiddels aange vangen) om ook zulk een cursus in Café Dore- stein te Breezand te houden. Wij zijn er van overtuigd, dat het niet aan deel name zal ontbreken. Wie zich nog willen opge ven, laten zij dit dan spoedig doen aan genoemd café of bij den vertegenwoordiger, den heer Wal recht. BREEZAND. Voor rekening van den heer J. P. Leijen zal naast zijn woning aan den Zwarteweg een garage worden gebouwd. De heer P. Tuin, aannemer te Zijpe, is met den bouw belast. BREEZAND. Aan den heer J Mosch, timmer man alhier, is door B. en W. vergunning verleend ingevolge de Hinderwet, tot het plaatsen van drie electromotoren in zijn werkplaats. GEMEENTE WIERINGEN. Met ingang van 16 September is de Rijksveld wachter J. Haazelager verplaatst van Amsterdam naar Westerland alhier. Woningbouw. Voor rekening van den heer J. Koster zal aan den Gesterweg een woonhuis worden gebouwd door den aannemer J. C. Klein voor rekening van den heer H. Bais Jacz. aan den Westerlanderweg een woonhuis door den aanne mer P. Doves. Door den Heer Directeur-Generaal der Zui derzeewerken is bij het Gemeentebestuur verzoek om bouwvergunning ingediend voor den bouw vau zes dienstwoningen bij het Diesselgemaal ten Zuiden van Den Oever. Naar wij vernemen, zal binnenkort begon nen worden met de oprichting van een houten hulpschool aan de Gasthuisweg voor rekening van de Vereeniging voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs. De bouw zal geschieden door Gebr. Boersen alhier. Nader vernemen we, dat voor deze school reeds onderwijzend personeel is aangewezen en dat het gebouw begin November in gebruik zal worden genomen. IIERV. GEM. 18 Sept. 8 uur Herv. Zusterkring H.-hoef. Donderdag 19 Sept. av. 8 uur V C.J.B. OUOPSGEZ. GEM Vrijdag 20 Sept. nam. 8 uur Doopsgez. Jongeren kring. Gruwelijke Keettoestanden. Een drietal perso nen, werkzaam bij de Zuiderzeewerken, kwamen Zaterdagavond te ongeveer middernacht, nadat zij wat door het dorp Den Oever gewandeld had den, op weg naar hun keet voorbij de keet van vrouw Bos, en gingen daar binnen, om daar 'n wijle te vertoeven. Een zekere Tienstra, een an dere keetbewoner, die vroeger omgang met vrouw Bos schijnt te hebben gehad of wellicht nog heeft, kwam te weten, dat die drie personen daar ver toefden, en is blijkbaar door minnenijd of jaloe zie in woede ontstoken. Althans bij het binnen komen in de keet van vrouw B. trok hij een mes en begon daar in het wilde mede te steken. Een der personen wist te vluchten, doch een zekere L. ontving ernstige messteken aan den bovenarm en in de rug, terwijl een zekere B. in zijn zijde, ter hoogte van de lever een zeer diepe snede bekwam. !T>. verwilderde zich na het volvoeren van zijn daad doodkalm, terwijl door de ontvluchtte per soon en anderen de politie reeds was gewaar schuwd. De rijksveldwachters Van Duinen en Pape waren spoedig ter plaatse en trachtten het bloed van de ongelukkigen met noodverbanden te stelpen, tot geneeskundige hulp verscheen en deze onmiddellijk overbrenging naar het marine- hospitaal te Den Helder noodzakelijk achtte, het geen dadelijk per auto van firma Boersen ge schiedde. F- werd daarna door de rijksveldwachters ge arresteerd en naar het arrestantenlokaal te Hip- polytushoef overgebracht, vanwaar hij, na des anderen daags verhoord te zijn, op transport werd gesteld naar Alkmaar. Men acht het te Den Oever een opluchting dat )T. voorloopig wel opgeborgen zal worden, want het was een lastig en gevaarlijk heerschap. Dat de man geen hoogstaand karakter heeft, blijkt cok wel hieruit, dat ofschoon hij in ongeoorloof de verhouding tot die vrouw stond, haar verder met haar drie kinderen aan haar lot overliet, en toch in woede ontstak als anderen in haar keet \ertoefden. Natuurlijk willen wij ook de vrouw niet voor spreken, die wegens haar gedrag door haar wet tige man werd verlaten, en van wie 7 kinderen in een gesticht opgeborgen zijn. Zulke ellendige verhoudingen spruiten maar al te dikwijls uit het keetleven voort en die arme stumpers van kinderen worden de dupe. Tot nu toe wist men de orde te Den Oever dank zij het flinke optreden der rijksveldwach ters cn de medewerking der directies, die onmid dellijk iemand die een vergrijp heeft gedaan, ont slaan, goed te handhaven. En daar hoort tact toe, als men in aanmerking neemt, dat behalve menschen uit alle deelen van ons land, hier Duit- schers, Belgen, Italianen, Russen, ja wie weet welke nationaliteiten nog meer, bij de Zuiderzee werken aan den arbeid zijn, en des avonds langs Wierings dreven zwerven. Daar zijn natuurlijk veel goede menschen onder, maar ook met min dere karakters, en die leveren gevaar op. Dat drank en bier hierbij een tamelijke rol spe len behoeft geen betoog. Zoo werden Zaterdaga- von de leden van de Zangvereeniging te Ooster- land. die zich van de repetitie huiswaarts bega ven, door eenige beschonken arbeiders aan de „35-woningbouw" te Den Oever lastig gevallen, en een trok zelfs het mes Door zich heel kalm te houden kwamen de leden gelukkig ongedeerd thuis. Maandagmorgen is dit messen-sujet op staanden voet door de firma Kingma ontslagen Met dat al blijkt uit bovenstaande overduide lijk, dat het der avonds langs den weg te Wierin gen lang niet ongevaarlijk is, en dat de politie te genwoordig een zeer zware en verantwoordelijke taak heeft. -- Naar men ons nader meldt is de toestand dei- getroffenen, die naar het marinehospitaal wer den vervoerd, thans redelijk wel. Politie: Gevonden een ballastschop; een zwar te dameskous. Inl. bij den Gem. Veldwachter. Geslaagd. Voor de hoofd-acte L.O. 2e ged. (mon deling) slaagde te Haarlem onze plaatsgenoot de heer C. Bakker Hz. Benoemd. Tot tijdelijk onderwijzer aan de U. L.O. - school te Alkmaar is benoemd onze plaats genoot, dc heer C. Bakker Hz. te De Gest. Een aanrijding. De Koopman Jn. Koster, met zijn beladen kar te De Hoelm staande werd al daar door de vischauto van Gebr. Doves van Den Helder aangereden. De kar stoof over de kop, zoodat de aangespan nen ket er onder lag. Spoedig wist men het beest te bevrijden. De hit was licht gewond. Kar, en vooral de inhoud had zeer veel schade beloopen, die, naar wij voor den eigenaar hopen, zal worden vergoed. SPORT. Zondag speelde Breezand I haar eerste Competitiewedstrijd tegen Helder IV op haar nieu we terrein aan de Kleine Sluis. Doch, helaas, waar de aangewezen scheidsrechter niet was op gekomen, kon deze wedstrijd niet voor de compe titie gelden. Men heeft toen maar een vriend- schappelijken wedstrijd gehouden, die door Bree zand gemakkelijk gewonnen werd met 5—0. Goed zoo, mannen, een kranige prestatie. SUCCES-NIEUWS. Zondag werd een begin ge maakt met de Comp.-wedstrijden en zagen wij Succes IISchagen II in het veld verschijnen. Nadat deze beide elftallen in het vorige seizoen kampioenen zijn geworden kunnen wij thans niet zeggen, dat wij dit aan het spel konden mer ken, want er werd zeer matigjes gespeeld. Voor al in het Succes-elftal was het verband geheel en al zoek en werd er maar op eigen houtje doorge- sjouwd. En dit is natuurlijk een groote fout, want alleen wordt er niets bereikt. Ook kreeg de linksche wenk van Succes zeer weinig te doen, daar er veel te veel op rechts werd gespeeld. Maar enfin, het is gebeurd en de eene keer is de andere niet en we zullen hopen dat dit Zondag dan ook niet meer het geval zal zijn. Schagen, welke in het veld toch niet de sterk ste was, wist voor rust een 20 voorsprong te maken, 't Sch.-doel echter verkeerde ook menig maal in gevaar doch alles wat werd ingezonden, w ist de keeper op prachtige wijze weg te houden. Na de thee krijgt Succes 't geringe windvoor- deel. Uit een mooie voorzet van Slikker weet Blaauboer de achterstand te verkleinen 12. Kort hierop maakte Sch. er echter 13 van. Na hard werken weet Succes de achterstand weder om te verkleinen en maakt Blaauboer 23. En als wij denken dat er in de stand geen verande ring meer zal komen, weet Sch. in de laatste mi nuut Piet nogmaals te passeeren en het is 2—4. Succes I was naar Schagen I op bezoek en wist het er beter af te brengen en wel door met 73 te winnen. Succes III. Niet minder heeft dit elftal een pluimpje verdiend. Hoewel wij er niet veel ver wachting van hadden, doordat dit nog een jeug dig elftal is, wisten zij het nu reeds tot een over winning te brengen door D.O.S.K.O. II met 2—1 te kloppen. Zoo gaat het goed, hoor jongens MARKTB ERICHTEN. EIERVEILING, ALKMAAR, 14 Sept. 1929. Aanvoer 115000 Kipeieren. Prijzen 56-58 Kg. 6.50 a 6.90 58-60 Kg. 6.90 a 7.10 60-62 Kg. 6.90 a 7.40 62-64 Kg. 7.30 k 7.50 Bruine 60-65 7.30 a 8. Aanvoer 13000 Eendeieren 5.90 a 6. ALKMAAR, 16 Sept. 1929. Op de heden gehou den veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 53 vette koeien 250 a 420 handel matig 8 vet te kalveren 60 k 140 Vette kalveren per Ned. Pond 1.30 k 1.45 17 Nucht. kalv. (slacht) 10 k 34 304 Vette Varkens per ned. pond 0.86 k 0.91 ;Zouters per ned. pond 0.74. INGEZONDEN STUKKEN. VOOR DOOR ARMOEDE VERZWAKTE KINDEREN. Mogen we beleefd een klein plaatsje in uw ver maard blad voor een echt Nederlandsch kinder- belang Bij voorbaat hartelijk dank Er is te Leiden sedert begin 1927 in werking gesteld een inrichting waarin Nederlandsche kin deren, die door armoede verzwakt zijn, worden opgenomen. Holland mag er prat op gaan, zoo veel arme kleinen van heel er te hebben opge kweekt. Dat er in onze onmiddellijke nabijheid onder de kleinen van ons eigen land velen zijn, die schreeuwend hulp noodig hebben, blijkt wel uit het feit, dat in die korte tijd van het bestaan de zer inrichting reeds vijftig door armoede ver zwakte Nederlandsche kleinen als geheel her steld en normaal in gewicht en kracht konden ontslagen worden. Vijftig kleinen reeds gered voor ;T. B. C. of andere cronische kwalen Be waard om met een verzwakt lichaam strak het slagveld voor het Maatschappelijk bestaan te

Wieringer courant | 1929 | | pagina 2