-s uit drie personen bestaat, noodzakelijk is De voorgeschiedenis. Jï)?n huize van de grootouders van de zieke de familie C. R. R., wonende Willem Beukels- zoonstraat 23 te IJmuiden, hebben eenigen tijd geleden drie kinderen, afkomstig uit Rotterdam gelogeerd. Twee er van zijn lijdende geweest aan alastrim. Uit het Rotterdamsche gezin is een kind aan de ziekte overleden. Het thans zieke kindje is met een der kinde ren in aanraking geweest, waardoor als vast kan worden aangenomen, dat het kind toen be smet is. Het kind niet ingeënt. We vernemen dat de patiënt niet ingeënt was. Isolatie van het gezin. Nu dit het eerste geval te IJmuiden is geweest en het gezin slechts uit drie personen bestaat, heeft dr. Limborg Meyer ook de vader en de moeder geïsoleerd, hopende, dat dit het eenige geval zal blijven. Het spreekt vanzelf, dat in dien zich meer gevallen zullen voordoen, het een absolute onmogelijkheid is, om alle verdach te personen en contacte personen te isoleeren. WINKEL. Door de fruit- en grocntenvereeni- ging alhier is besloten tot oprichting van 'n cur sus in glascultuur. Aan dezen cursus zullen 20 personen deelnemen. Het onderwijs is opgedra gen aan den heer P. Band te Nieuwe Niedorp, onder toezicht van den Rijkstuinbouwconsulent de heer ing. J. G. Hazêloop. DE STREEK. De aanvoer van aardappelen begint nu sterk te verminderen. De markt voor dit artikel is nog steeds lusteloos met uitzonde ring van de Duc, die steeds gevraagd wordt voor Zuid-Amerika.. Alleen deze soort heeft den bou wers dan ook een loonende opbrengst gegeven. BOYENKARSPEL. Aan de bloembollenvei ling werd ongeveer 10.000 K.G. plantgoed en een weinig „leverbaar" aangeboden. Voor het plant goed was weer veel belangstelling, terwijl voor 't leverbaar ook nog broeiers werden gevonden IN EEN ROEIBOOT AFGEDREVEN. Eenbange nacht op de Zuiderzee. Schipper E. Scholten, die met zijn schip „Am bulant" op de Vliehorst bij Texel voor anker lag om schelpen te laden, wilde Zaterdagavond om streeks 8 uur het water uit zijn roeiboot schep pen. De vallijn door welke deze aan de „Ambu lant" verbonden was, brak echter, waardoor de roeiboot naar de Zuiderzee afdreef. De redding- maatschappij te Harlingen, die door den burge meester van het gebeurde in kennis gesteld was, zond een boot uit om schipper Scholten op te sporen, doch de reddingboot keerde na drie uur zoeken zonder resultaat terug. Inmiddels hid evenwel het motorschip „Tenna" den onfortuin lijken schipper tegen 12 uur in het Nieuwediep opgepikt en hem daarna behouden naar Iiarlin gen gebracht, 't Was geen aangename nacht, die schipper Scholten op zee had doorgebracht BRAND IN DE KAMP VAN LAREN. Een der groote barakken in vlammen opgegaan. Zaterdagavond om 7 uur ongeveer ontdekte de militaire politie, dat een der groote houten barakken van de Legerplaats bij Laren in brand stond. Het vuur greep razend snel om zich heen en in minder dan geen tijd stond het geheele ge bouw 15 bij 7 m in lichte laaie. Met het vallen van den avond werd de gansche heide hel ver licht door metershoog oplaaiende vlammen. Het prachtige vuurwerk lokte duizenden menschen uit alle omliggende gemeenten. De Brandweer uit Bussum, die 't eerst aanwezig was, kon niets uitrichten, omdat de kampwaterleiding was af gesloten. Later kwamen de brandweren uit La ren en Hilversum, welke laatste, 't is daar juist Hilversumsch gebied, de slangen uitrolde en er in slaagde om precies acht uur het eerste dunne straaltje water te geven. Het gebouw lag toen reeds plat, in de vlammende resten ontploften wat losse patronen. Eerst toen het P.E.N. meer druk ging geven en ook de motoraanjager van de brandweerauto kon gaan werken, kon met meer waterstralen het vuur worden bedwongen. Het gevaar voor heidebrand was, in den aanvang bezworen doordat vele jongens met afgescheur de takken het brandende heidekruid doofden. Gelukkig is de brand in een afzonderlijk staan de barak, welke, vanneer kamp bewoond is, als militair tehuis dienst doet, ontstaan, anders zou stellig het geheele kampement in vlammen zijn opgegaan. Tot den inventaris behoorde o.m een orgel, waarvan evenmin iets is overgeble ven. De oorzaak is onbekend, de barak was evenals het geheele kamp in geen weken bewoond ge weest. B1NNENL. NIEUWS. HOOGE ZUIDERZEE. Het zeewater voor Lemmer was Zaterdag 13 dm boven A.P. Het Buitendijnsveld tusschen Lemmer en Kuinre was dientengevolge door het zeewater overstroomd. Het aanwezige vee kon tijdig worden verwijderd. KOELHUISBLOEMEN. Proefneming met pioenrozen. Ongeveer drie maanden geleden heelt de Bos- koopsche kweekersfirma H. den Ouden en Zn. een partij afgesneden pioenrozen van vele va riëteiten in het koelhuis van het gemeentelijk slachthuis te 's-Gravenhage doen opslaan. De bloemen, grootendeels pas ontloken of nog in ontwikkelden knopvorm, werden, stuk voor stuk omhuld in papieren zakjes, met de lange stelen in het bladgroen liggende verpakt in een kist, welke gesloten werd en waarin door enkele ga ten de benoodigde lucht naar binnen kon treden. De collectie werd aldus bewaard bij een door- loopende temparatuur van één graad Celcius boven het vriespunt. iTJhans zijn, op verzoek van de betrokken fir ma, die met haar proefneming veel medewer king ondervond van directie en administratie van het slachthuis de bloemen voor den dag ge haald, ontpakt en in vazen met water geplaatst, met het prachtige resultaat, dat vijf weelderige bouquetten konden worden gevormd uit meer dan 40 pCt. van de bewaarde pioenrozen, die er uit zien alsof zij zooeven zijn geplukt. Reeds eerder werden proeven genomen met het bewaren van bloemen in koelinrichtingen, doch de bewaring hield dan toch niet langer dan enkele weken aan Toen is reeds gebleken, dat na de koelhuisbewaring de bloemen nog lan ger frisch bleven dan pas afgeplukte bloemen. Dat thans na drie maanden bewaring het bo venvermelde resultaat werd verkregen mag ze ker wel als een bijzonderheid worden vermeld BRUTALE INBRAAK. 3000 buitg .ïaaki. Bij den heer Nic. Widdershoven te Born (L.) hebben dieven een brutalen inbraak gepleegd, waarbij 3000 aan bankpapier werd buitge maakt. De daders hebben de sleutels van de geldkast uit een broekzak gehaald, en vervol gens den diefstal gepleegd. Het geld behoorde toe aan de Boerenleenbank te Born (L.), waar van de heer Widdershoven Secretaris is. Alhoe wel tot heden geen spoor der daders ontdekt is, wordt sterk vermoed dat bekenden hier hun slag deden. NIEUWSTE MODEDWAASHEDEN. Een modedwaasheid begint te Parijs ingang te vinden. Niet alleen de jonge dames, ook de hee- ren van Montmartre en Montparnasse loopen in den laatsten tijd rond met getatouëerde wenk brauwen, nadat de natuurlijke oogbescherming is afgeschoren. Deze gang van zaken is logisch. Men begon met telkens meer van de wenkbrau wen af te scheren, zoodat deze tenslotte nog maar dunne streepjes waren en nu verdwijnen ze geheel, om voor de tatouëering plaats te ma ken. Bovendien hebben de dames smaak gevon den in getatouëerde hals- en armversieringen. Wat zullen ze er later een spijt van hebben als het géén mode meer is en die leelijke tatouëerin- gen niet weg te krijgen zijn. Als nieuwste snufje zullen de Amerikaansche fabrieken van schoonheidsartikelen het volgend jaar meerkleurige lippenstiften op de markt brengen. De presidente van een dameskapsters- vereeniging heeft verklaard, dat deze lippenstif ten noodig zijn wegens de voorkeur voor de zon gebruinde gelaatskleur. Ter verkrijging van de gewenschte contrasten zijn meerkleurige lippen stiften noodig. Donkerbruin gebrandde of ge verfde dames zullen zich de lippen lichtrosc verven en bleekneusjes zullen eruit zien, of ze pas boschbessen hebben gegeten. We hebben de mode van paarse en groene haren gehad, misschien krijgen we weldra vrou wen met okergele, giftgroene of zebra-achtig ge streepte lippen. Natuurlijk „kussfest." WENK VOOR DE HUISVROUW. Wanneer men rijst uit het water kookt op waschdag, doet men heel verstandig, het water dat men eraf giet, niet weg te gooien. Want het is een prachtmiddel, om zakdoeken en lichte mousseline kleeding stukken enz. te stijven. BUITENLAND. STORMEN IN WEST- EN ZUID- EUROPA. Zwaar weer richt groote schade aan. Hoog water in de Elbe. In het geheele Elbegebied hebben storm en slagregens groote schade aangericht. Het water staat buitengewoon hoog, zoodat in de Hambur gerhaven verscheidene waarschuwingsschoten moesten worden gelost. De kustvisscherij moest worden stopgezet. De schepen hebben echter nog '.ijdig de havens kunnen bereiken. Boven Berlijn noodweer. In den loop van Zondag heeft boven Berlijn een hevige storm gewoed. Dakgoten, stellages, reclameborden werden af- en omgerukt. De brandweer werd 20 maal gealarmeerd. Ook hei tramverkeer ondervond vertraging. Voorgeno men vliegdemonstraties gingen niet door. De vliegenier Udet steeg echter toch op hij had zeer met den storm te kampen. Tengevolge van den regen gebeurden op het gladde asfalt ook nog eenige auto-ongelukken, doch niet van ernstigen aard. Vele kelders stroomden onder, terwijl een groote brand den brandweerlieden tevens handen vol werk gaf. Hierbij werd een brandweerman licht gewond. Scheepvaartverkeer stopgezet. Zware Zuidwesterstormen hebben het scheeps verkeer in de havens van Liverpool stopgezet. Eerst Zondag konden de groote Amerika- en Canada-stoomers, die reeds Vrijdag zee hadden moeten kiezen, de haven verlaten. Eenige sche pen hebben meer dan 1000 passagiers aan boord. In Italië groote schade. Uit de provincie Basilicata komen eveneens berichten over zware stormen. De spoordijk Bat- tiglia—Potenza is door aardverschuivingen op meerdere plaatsen onderbroken. Het station Si- cignano is overstroomd. De rivier /Tanagro is buiten zijn oevers getreden en heeft verscheide ne bruggen o.a. ook de ijzeren brug van Con- tursi meegesleurd. Het spoorwegverkeer moest worden stopgezet. GEMEENTE WIERINGEN. Tekstboekjes Radio. Steeds komt het voor, dat Radio-luisteraars, als er een opera of operette gegeven wordt, er niets van kunnen begTijpen, omdat zij de inhoud niet weten en de woorden van de zang niet kun nen verstaan, zoodat derhalve de geheele mooie avond voor hun verloren gaat. Dit euvel kan nu worden verholpen, doordat in Bosker's Boekhandel, Hoofdstr. H.hoef, tekst boekjes van zulk 'n uitzending vooraf verkrijg baar zijn. Zoo gaat heden Woensdag „Fidelia", de eerste Avro Opera-uitzending en thans reeds zijn tekst boekjes in Bosker's boekhandel a 25 ct. verkrijg baar. De voorraad is beperkt; schaft u er dus tij dig een aan. POLITIE. Gevonden een brandkastsleutel. Inl. bij den Gem. Veldwachter. „Het Witte Kruis." J.l. Vrijdagavond verga derde in het café van den Heer C. Scheltus te Ilippolytushoef onze afdeeling van Het Witte Kruis. Aanwezig waren 14 leden. De voorzitter, de heer P. Kaan Cz., opent met een hartelijk welkom, waarna door den secreta ris, den heer A. H. J. van 't Hof, de notulen der vorige vergadering gelezen en met dank onver anderd goedgekeurd. Vervolgens is aan de orde de benoeming van drie leden voor het nazien der rekening en verantwoording van den pen ningmeester. Benoemd worden de heeren D. O- den, N. Kaan Pz. en Joh. Klare, welke allen hun benoeming aannamen. Aan de orde kwam bespreking van den be schrijvingsbrief voor de 72ste te houden alge- meene vergadering op den 4en Oct. a.s. te Am sterdam. Deze beschrijvingsbrief leverde weinig stof tot bespreking op en werd den afgevaardigden vrij mandaat verleend. Hierna benoeming van twee afgevaardigden ter algemeene vergadering en van twee plaats vervangers. Tot afgevaardigden werden geko zen de heeren J. Bosker Sr. en P. Kaan Cz. en tot plaatsvervangers de heer D. Oden en Mevr. G. de HaanBosker. Allen namen de benoeming aan. Daarna volgde verslag omtrent de Vereeni- ging „Huisverzorging", dat door Mevr. M. Zo merdijk-Mekken werd uitgebracht. Omtrent dit verslag verwijzen wij naar een vorig nummei van ons blad, waarin wij dit vermeld hebben ca wat de rekening enz. betreft, komt in een vol gende vergadering aan de orde. Nu volgde rondvraag. De heer Oden zegt het noodzakelijk te vinden, dat bij vacantie dei verpleegster er een waarnemende is, en vraagt of in het vervolg daaraan kan worden voldaan. Het bestuur zegt hiervoor te zullen zorgen en dit werd door de vergadering aangenomen. De heer N. Kaan Pz. verzoekt aan het bestuur om de noodige stappen te doen om alhier een zwembad enz. te krijgen. Het bestuur zegt toe, informaties aangaande kosten, enz. in te zullen winnen en dit op een volgende vergadering ter tafel te brengen. Niets meer aan de orde zijnde volgt sluiting. DOOPSGEZ. GEM. Doopsgezinde Jongerenkring. In verband met de weersomstandigheden van de vorige week wordt de bijeenkomst thans gehouden op Don derdag 26 September, 's avonds 8 uur. M]e Noordburen alhier heeft zich een geval van bloedvergiftiging voorgedaan met doodelij- ken afloop. Mej. D. K., aldaar had bij 't verven met witte verf een wondje aan haar hand gekre gen. Ongelukkiger wijze is er verf in gekomen en is de ongelukkige ,een nog ongehuwde vrouw van 46 jaar, na een vreeselijk lijden van 22 dagen er aan overleden. IJsclub „Westerland." In het café van den heer D. Doves te De Haukes vergaderde j.l. Za terdagavond de ijsclub Westerland met aanwe zig 15 leden. De voorz. de heer S. Blaauboer, opende met een hartelijk welkom, waarna door hem als secretaris de notulen voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Toen volgde rekening en verantwoording van den penningmeester de heer K. Hak voort, welke was nagezien door de heeren R. Kat en C. Wit en alles in orde hadden bevonden. De ontvangsten 1928-29 waren 893.09 de uitgaven 864.92, batig saldo 28.17. De rekening werd met algemeene stemmen goed gekeurd. Voorzitter stelde aan de orde bespreking ee- ner te maken ijsbaan. Van de heeren P. Omis Cz. en C. L. Wiegman kunnen aan de Damsterweg een paar voor dit doel zeer geschikte perceelen land worden gehuurd en door omlegging van een kaai tot ijsbaan worden ingericht. De hiervooi te maken kosten zijn echter nog al belangrijk en brengen tevens mede dat de contributie ver hoogd dient te worden. Na vele discussiën wordt in beginsel besloten de perceelen te huren. Wat de contributie verhooging betreft wordt deze als volgt vastgesteld a. voor gehuwden op 1.50, b. voor personen boven 16 jaar op 1 c. voor personen beneden 16 jaar 0.50 en voor school kinderen nihil. Zoo spoedig mogelijk zal nu door den penningm. de kwitanties in gereedheid worden gebracht en ingecasseerd opdat men dan een overzicht der geldmiddelen krijgt. Voorz. zegt dat wanneer de gelden geind zijn, er direct opnieuw een algem. vergadering wordt uitgeschreven waarin men dan de financiëele toestand enz. kan bespreken en of definitiatief tot huur van bedoelde perceelen kan worden overgegaan. Het ingereedheid brengen kost na tuurlijk veel geld en zoo er te weinig is op welke en allerbeste manier men aan het ontbrekende kan komen. Voorz. deelt tevens mede dat door een onbekend vooraanstaand persoon 25.- is toegezegd als de plannen doorgaan. Bravo Wie volgt Algemeen keurt de vergadering deze plannen eoed. Verder niets meer aan de orde zijnde volgt sluiting. Vereeniging „Volksonderwijs" Afd. Wierin- gen. Zaterdagavond hield vermelde vereeniging een algemeene vergadering in de benedenzaal der Ned. Herv. Kerk te H.hoef. Na opening volgde behandeling van de be schrijvingsbrief van de te houden algemeene ver gadering te Utrecht. Tot afgevaardigde werd gekozen de heer D. Oden; tot plaatvervanger de heer v.d. Slikke. Ter vervulling van vacature bestuurslid, we gens vertrek uit de gemeente van den heer Schilthuis, werd gekozen de heer C. Duijnker. Voor de vorming van een winterprogromma werd als volgt besloten. Dit najaar een filma vond te houden, zoo mogelijk daarbij de film der Zuiderzeewerken. Te trachten de heer Theo .Tijsen hier een a- vond te krijgen tot het houden van een voor dracht «uit een zijner werken. Weer met de kinderen een kindertooneelspel in te studeeren. Wederom cursussen te houden in handwerken rietvlechten, houtsnij- en figuurzaagwerk. Van het vervaardigde volgend voorjaar we derom een tentoonstelling te houden. Voor de kinderen, die de vorige cursussen be zochten zal op Woensdag 2 October een feesta- vondje worden georganiseerd in de zaal van Kok Hierna sluiting. BEKENDMAKINGEN. KOEPOK - INENTING. Met verwijzing naar de bekendmaking, voor komende in de Wieringer Courant van Vrijdag j.l., brengen Burgemeester en Wethouders ter algemeene kennis, dat van gemeentewege ook te DEN OEVER gelegenheid zal worden gegeven tot kostelooze inenting en herinenting. De gemeentegeneesheer zal tot dat doel zitting houden op Donderdag 26 September a.s., des namiddags van 7 --9 uur, in het lokaal der Zon dagsschool in de Kapel, aldaar. Wieringen, 24 September 1929. Burgemeester en Wethouders voornoemd. L.C.KOLFF. De Secretaris, VAN DUIN. De Burgemeester van Wieringen brengt ter u kennis van belanghebbenden, dat volgens mede- zc deeling van den Commandant der Marine te Den st Helder bij de oefeningen, welke van 24 tot en te met 27 September 1929 in de Noordelijke zeega ten zullen worden gehouden, enkele ongevaar- li< lijke mijnen zullen worden gelegd op 6 meter on- te der L. W. S. In verband hiermede is onveilig het terrein n tusschen de zwarte en roode tonnen 5 en 6 van E het Schulpengat evenals het terrein van de Bol- p len bewesten dezen vierhoek. De mijnen zullen in den loop van 27 Septeni- d ber of anders zoo spoedig mogelijk daarna, wor p den gelicht. ti De Burgemeester voornoemd, L. C. KOLFF. li g ANNA P AULOWNA. In de op Vrijdag gehouden raadsvergade ring zijn benoemd Mej. A. Diepgrond, te Am- c sterdam, als onderwijzeres aan School III in de r plaats van Mej. J. Veeninga en de heer H. N. c Cornelissen, te Wieringerwaard, als onderwij- i zer aan School I in de plaats van den heer P. I Brouwer. ;,J: j 1 j I Naar wij vernemen zal nogmaals gelegen- i beid tot inenting en herinenting worden gege- i ven tegen alastrim, doch nu voor de laatste - maal, op Woensdag in één der lokalen van School II te Breezand op heden Dinsdag in het kantoor van den heer Dekker te van Ewijcksluis en op a.s. Donderdag in één der lokalen van School III te Oostpolder. POLITIE. Verloren een monteurspak. Gevonden een bloembollenkist, een sigaren aansteker, een portefeuille met inhoud en een glas van een lantaarn van motorfiets. Inlichtin gen ter secretarie. Voor rekening van de firma P. Hopman Zn. te Hillegom, zal aan den Grasweg een woon huis worden gebouwd. De firma van den Bosch te Hillegom, is met den bouw belast. i u SPOORBUURT. Draverij van „De Vooruitgang. Herfstig woei de wind en het geleek of de zo mer voor goed had afscheid genomen. Zoo was Zondagmorgen het weer weinig aanlokkelijk, doch gelukkig, de zon brak zoo nu en dan toch nog even door de wolkenmassa en daarom waag den nog velen het des middags er op de hard draverij aan de Spoorbuurt bij te wonen. Voor de paardensport-liefhebbers is het een heel span nenden middag geweest. De prijzen werden gewonnen als volgt: le prijs 100 gulden Olga eigenaar J. Mooij Wieringer waard, berijder T- Slikker; 2e prijs f 50 Nelly Schoon, eigenaar J. Schoon Medemblik, berijder G. 't Hart; 3e pr. f 25 Laura H., eigenaar Jan Slikker Julianadorp berijder T- Slikker. Na afloop werden de prijzen uitgereikt in ca- fé Alkemade, waar een „Jazz-band" er tevens de echte feeststemming inbracht. De zalen van de heeren Kossen en Swaerts wer den door de bal-liefhebbers ingenomen. Jammer was het, dat het weer niet aanlokke lijk was; zeker waren anders nog veel meer be langstellenden present geweest. ONZE RAAD VAN VRIJDAG. Vrijdag,een ongeluksdag Hoe kan de voorzitter dét nu wagen op Vrijdag z'n „vroede" rvgiment te laten aantreden Bij het appél waren alle soldaten present en na een „ingeko- menstukken-gevecht" kwam de groote slag, de aankoop van „Ceres-hoeve" ruim 10 bunder land voor ruim 125000 pop. Honderd vijf en twintig duizend gulden H', hé, hé, 'n getal van duizen den om je tong over te breken. Met open mond en ooren hoorden alle vader tjes de welsprekende voorzitter aan, die uit z'n hoofd als een beker van overvloed „betere wo ningen", „arbeidswoningen", landarbeidershuis jes" deed stroomen, en z'n schedel glom van trots in de najaarszonnestralen, en in geestver voering zag de raad reeds wolkenkrabbers op 't Gemeentelijk grondbezit verrijzen cn zacht mur melden ze 't vreugdelied En dan bouwen we bij ons in Breezand, Ons Rijk en lieflijk Bollenland Een stad zoo groot als Chicago Halé' halo Alleen pa Kuiken en Koorn moesten van dat Breezander millioenen-voorstel niks hebben en ze zagen de stroppen reeds gereed maken in „Ceres-hoeve", waaraan het geheele raadselftal zou worden opgeknoopt. Pa Keuris trachtte ontroerende snaren bij Kuiken te doen trillen, door hem lieflijk toe te fluisteren en hem zacht in zijn hand te knijpen: „Maar hou je dan niet van je Breezand, Moet je niet dienen dat heerlijk land En dan ontglipte 'n olifantstraan aan Kuikens oog en hij riep vol smart „Och man hou op het wordt 'n strop Pa Koorn loste nog met loskruit eenige nood schoten om 't millioenen-onheil op de vlucht te jagen, maar het mocht niet baten De strijd was te ongelijk De „Ceres-hoeye-bom" sloeg een gat in de gemeentelijke brandkast van 165000 pon. Zoo aanstonds zal men wel hooren gewis Dat men op „Ceres-hoove" allerlei Gemeen telijks aan 't bouwen is 'n Gemeentelijke wasscherij, 'n winkel in visch 'n Lippenstift-fabriek voor Madam en Mis 'n Gemeentelijke Bobbed- en Single-zaak Alles Gemeentelijke Kunst-, liefhebberij en vermaak Maar we zullen ons niet langer met profetiën bezig houden, want burgemeester komt met 'n lijvig boekdeel aansjouwen, en ieder lid van het parlement volgt dit voorbeeld nade tafel kraakt en buigt onder de zware lastde fokken worden op de neuzen gezet, en de begrooting -der gemeente komt onder het mes Het begin is niet onvoortuinlijk voor burge meester, secretaris en ontvanger. Ze krijgen elk 'n schep meer uit de Gemeentelijke salarispot Burgemeesters salaris komt van f 4000 op f 4200 (Voorzitter, blijkbaar nog onder den indruk van het Grootsteedsche Grondbezit, meende zelfs nog dat hem 4300 pop toekwam, maar die vlieger ging niet op.); de secretaris krijgt 'n bankje van 100 meer, strijkt dus nu f3800 op en de ontvan ger krijgt f 2187.50. Maar, voor wat, hoort wat De wethouders

Wieringer courant | 1929 | | pagina 2