Nu evenwel hebben de krokodillen zich weder zoodanig vermenigvuldigd, dat maatregelen noo dig zijn. ZELF-AANSTEKENDE CIGARETTEN. Twee Amerikaansche chemici meenen weder iets uitgevonden te hebben, dat het dagelijksch leven kan vereenvoudigen, n.1. een combinatie van een cigaret met een luciferskop, zoodat luci fers niet meer noodig zijn, maar men de cigaret direct kan aanstrijken. Het is wel merkwaardig, dat reeds veertig jaar geleden een dergelijke uit vinding is gedaan maar deze heeft in de prak tijk geen succes gehad, omdat men dezelfde stoffen gebruikte als in de gewone luciferskop pen aanwezig zijn, en de rooker dientengevolge den zeer onaangenamen smaak en reuk van zwa velig zuur proefde en rook. De jongste uitvin ders beweren, dat zij dit bezwaar geheel te bo ven zijn gekomen, klaarblijkelijk door een ande re samenstelling van den kop, welke overigens nog niet medegedeeld wordt. Op het cigaretten- doosje wordt, een strijkvlak aangebracht, dat vrijwel gelijk is aan dat wat zich op de lucifers doosjes bevindt. Er wordt ook aangegeven, dat deze cigaretten buiten met sterken wind gemak kelijker aan te steken zijn dan met lucifers, het geen de rookers zullen waardeeren. Wij zijn benieuwd, hoe deze uitvinding in de praktijd zal voldoen. ONTWAPENING in het KLEIN. Het Fransche Ministerie van Oorlog deelt me de over te gaan tot den openbaren verkoop van overtollige wapenen en munitie ,n.l. 35000 gewe ren en karabijnen, 40.000 bajonetten en 18 mill' oen patronen. DROOGLEGGING van MOERASLAND Nederlandsche arbeiders naar Frankrijk. De Fransche regeering en de rijksspoorwegen zijn op het oogenblik bezig met het uitwerken van een uitgebreid plan tot drooglegging van 'n gebied van 2000 vierk. km. moerasland in de de partementen van Vendée, Charente Inf. en Deux Sèvres. In de bladen lezen wij dat onlangs een Fransche commissie eenige weken in Neder land heeft vertoefd om de methoden die hier te lande bij de drooglegging worden toegepast te bestudeeren. Nederlandsche deskundigen zou den thans behulpzaam zijn bij de opstelling der plannen, terwijl groepen Nederlandsche arbei ders, die in droogleggingswerk speciaal thuis zijn eerlang tijdelijk naar Frankrijk zouden gaan om bij den arbeid behulpzaam te zijn. ZOO ALS GE (THUIS ZIJT Ongetwijfeld is het gedrag van iemand in zijn eigen huis een krachtige toets steen der beoor deeling van zijn karakter. De gemoedsstemming kan voor het publiek in gala zijn, terwijl ze thuis in nachtgewaa d of in den rouw is. Evenals tooneelspelers op de eene wijze voor het voetlicht verschijnen, maar zich op een ge heel andere wijze achter de schermen voordoen, zoo kan iemands optreden binnen zijn muren grootelijks verschillen van zijn optreden in het publiek. Ja, de mensch binnenshuis is dikwijls het bin- nenste-buiten-gekeerde van den mensch in liet publiek. Iemand kan u in zijn spreekkamer ont vangen, alsof hij een quintessence van glim, lachjes ware, en toch kan zijn hart een moe ras vol distels en doornen zijn. Zoo vindt men mannen van zaken, die hee1 den langen dag zachtmoedig en hoffelijk en min zaam en goedhartig in de handelswereld zijn en dè&r hun prikkelbaarheid, hun lastig humeur en hun drift zorgvuldig in bedwang houden maar bij het vallen van den avond barst de bom los en vliegen er naar alle kanten vloeken en scheldwoorden rond. Iemand reputatie is slechts de schaduw var zijn karakter en een zeer klein huis kan som? een zeer lange schaduw werpen. Al schijnt er mirre en cassia van de lippen te vloeien, en al schijnt de gemoedsstemming én helder én zo< warm te zijn als een bundel zonnestralen, toch kan dat alles een uitstalkast zijn van een winkel vol beschadigde goederen. Menige man is een en al vriendelijkheid in he< openbare leven en in de handelswereld, maar neemt al zijn drift en gemelijkheid mee naar huis en laat ze daar op zijn familiekring neer ploffen. De oorzaak, dat de meesten hun slecht humuer liever niet in het publieik loslaten, is, dat ze lie ver geen pak slaag krijgen. Er zijn menschen die hun wrevel en hun opvliegendheid om de zelfde reden verbergen, als waarom zij hun wis sels niet laten protesteeren ze zouden er niets dan schade bij hebben. Of omdezelfde reden waarom zij niet willen dat een hunner confraters zijn handelswaren bene den den vollen prijs verkoopt ze vreezen, dat hij de markt zal bederven. Evengoed als bij het opgaan van de zon de wind zich verheft, kan er op een zonnigen dag een stormachtige nacht volgen. Er zijn men schen, die in het publiek voor philantroop spe len, maar thuis als een Nero optreden, als het om hun pantoffels en hun huisjasje te doen is. Andulon, de groote vogelkenner, doorkruiste, met geweer en penseel, de wouden van Amerika, om de prachtige vogels neer te schieten en na te teekenen en na een jarenlange vermoeienden en gevaarlijken tocht had hij zijn manuscript voltooid, stopte het te Philadelphia, weg in een koffer, daar hij in die stad een paar dagen rust en ontspanning wilde nemen. Maar toen hij kwam, bemerkte hij, dat de ratten zijn manu script hadden aangevreten cn waardeloos ge maakt. Zonder een enkel woord van klacht of teleurstelling nam hij opnieuw zijn penscel en zijn geweer ter hand, bezocht nogmaals al de groote bosschen van Amerika en bracht zijn on- sterfelijken arbeid voor den tweeden keer tot stand. Stel nu hier tegenover de menschen, met het tienduizendste gedeelte van zulk een verlies, die totaal ontroostbaar zijn die bij het vermis sen van een potlood of van een kleedingstuk, even lang en snerpend bulderen als een storm uit het Noordoosten. Het is een feit, dat de man, die vriendelijk en voorkomend is in het publiek, maar driftig en opvliegend binnen de muren van zijn kamer een volgens het handelsrecht zeer strafwaardig ge drag ten opzichte van den aard zijner koopwaar pleegt en even slecht doet als een bank, die voor tien of vijftienduizend gulden biljetten in om loop heeft, zonder een cent in kas te hebben. Betoon eerst vriendelijkheid en voorkomend heid aan uw eigen huis. Als ge die daar niet hebt, moogt ge ze strikt genomen, nergens heb ben, want dan spruit al uw minzaamheid bui tenshuis en in 't publiek eenvoudig voort uit menschenvrees, of uit den drabbigen gifpoel van uw zelfzucht. Inderdaad, iemands huiskamer is de beste toetssteen voor zijn karakter. Mijnheer, mevrouw, juffrouw ik zeg het u Zooals ge thuis zijt, zijt ge overal. BINNENL. NIEUWS. VAN HET DAK GEVALLEN. De 73-jarige timmerman H. Schenkel, te Zuid broek (Gr.) was bezig aan het huis van de wed. H. Bultema een goot te repareeren, toen hij plot seling duizelig werd en van het dak viel. Hij werd naar het Academisch Ziekenhuis te Gro ningen vervoerd, waar hij aan de bekomen in wendige verwondingen is overleden. PSEUDO KLUNDER. Deze week hield op een laten avond een der politie-ambtenaren uit een naburige plaats (Hol ten) een wielrijder aan op een onverlichte fiets. De ambtenaar kreeg op zijn vraag, hoe de verdachtte" heette, ten antwoord „Ik ben Klun der, bekend uit de moordzaak Giesen-Nieuw- kerk en ik ben onderweg naar mijn zuster in Rijssen doch 'k heb nog geen lantaarn. Klunder de tweede deed hierop aan den poli tieman een omstandig verhaal van de moord zaak, geïllustreerd met allerlei reeds bekende cnzelfs onbekende bijzonderheden Met een waarschuwing om niet zonder licht verder te redden, kwam hij tenslotte vrij. Bij navraag in Rijssen bleek evenwel, dat al hier noch een familie-, noch de naam Klunder bekend was, zoodat de oolijke wielrijder met een handigen zet en speculeerende op de sympathie ke gevoelens van den politieman, voor den gere- habiliteerden Klunder, aan een procesverbaal ontkwam. PROVINCIAAL NIEUWS. GOEDERENTREIN RIJDT DOOR STOOTBLOK. Veel groenten verloren. Eenige wagons vernield. De locomotief hing boven een sloot. De hoofdgeleider gedood. De goederentrein, geladen met tuinbouwpro ducten uit de Streek, welke Zaterdagavond om streeks tien uur uit Enkhuizen was vertrokken, is circa half elf bij het station Westwoud (12 km ten N.O. van Hoorn) op een dood spoor ge raakt en door een stootblok gereden. De locomo tief kwam te hangen boven een sloot. Eenige goe deren wagens schoven in elkaar, en het ongeluk heeft den 38-jarigen hoofdgeleider Garlandt, een Groninger, doch thans te Amsterdam woonach tig, het leven gekost de man laat een vrouw en drie kinderen na. De goederentrein, bij het spoorwegpersoneel ..aardappeltrein" genoemd, was, ais -ewoonlijk, uit Enkhuizen vertrokken na den laatsten per sonentrein. Ilij bestond uit ongeveer 35 wagons welke vol waren geladen. De trein reed met een gewoon goederentreinvaartje, dat is tegen de 10 km per uur, door het stationnetje West woud en vlak daarna gebeurde het ongeluk. De machi nist ontwaarde tot zijn ontsteltenis, dat de trein tegen een stootblok botste en dus blijkbaar op een verkeerd spoor was geraakt. Het blok kon den druk niet weerstaan niet meer dan wat stukken hout, welke een 25 m verder kwamen fe liggen, bleven ervan over. De locomotief schoot door over de sloot bij het stootblok de machine met den tender bleven boven het water hangen. De locomotief was, al zakten de wielen in den grond, feitelijk niet beschadigd de machinist 'm de stoker waren er ongedeerd afgekomen. Achter de machine reed de bagagewagen, waar n Garlandt plaats had genomen. Nadat de loco motief boven de sloot was vastgeraakt, kwam )ok de bagagewagen tot stilstand. De goederen wagens schoten nog door. De eerste schoof voor rij en viel om naar de landzijde de drie volgen de wagens schoven in elkaar en verder in den bagagewagen. De hoofdgeleider geraakte in de knel en vond den dood. De volgende goederenwagens zijn tegen elkaar gebotst en met de buffers, gedeeltelijk ook met de wanden in elkaar geschoven. Op den laatste van de beschadigde wagens was een remmers- ïokje. Het was iets ingedrukt, maar niet zoover dat de remmer letsel letsel kreeg. Wel is zijn schoen bekneld geraakt, doch de man kon zijn v'oet ongedeerd uit het schoeisel losmaken wel heeft hij zeer angstige oogenblikken gehad. De overige 25 wagens hadden geen schade. Ook op dit deel van den trein zat nog een remmer, die ?r, evenals zijn collega, goed is afgekomen. De groenten, voornamelijk kool, welke in de vernielde wagens was geladen, is tijdens de schokken naar alle kanten weggevlogen. Uit Hoorn kwam spoedig hulp opdagen en ook uit Amsterdam rukte reddingsmateriaal aan Spoorwegpersoneel stelde eerst een onderzoek :n bij den bagagewagen, in de flauwe hoop den hoofdgeleider nog te kunnen bevrijden, een hoop. welke niet in vervulling is gegaan. Spoedig kwam men tot de overtuiging, dat de man was bezweken. In den loop van den nacht is het li- "haam uitgezaagd. Het is naar Amsterdam over gebracht. Op het zijspoor was de verwoesting groot rails waren verbogen, vier wagens waren ver splinterd, zes waren beschadigd. En de locomo tief zat machteloos boven het slootje met de vooiv en achterzijde in het zand. De laatste van de beschadigde wagens stonden nog op de gewone spoorlijn, welke dientengevol ge gedeeltelijk was versperd. Het groote verkeer tusschen Holland en Friesland begon echter ^as na negen uur en op dat tijdstip was de lijn vrij. Een paar vroege lokaaltreintjes daargelaten heeft dan ook het spoorwegverkeer van het on geluk geen hinder ondervonden. De 25 wagens, die niet beschadigd waren, en de enkele die, hoewel beschadigd, nog rijden konden, zijn in den loop van den nacht doorge reden naar Hoorn en verder. De justitie stelt een onderzoek in naar de oor zaak van het gebeurde. Hoe het mogelijk was, dat het sein veilig en toch de wissel verkeerd stond, was Zondag nog niet opgehelderd. Trou wens over den stand van het sein loopen de me ningen uiteen. GEMEENTE WIERINGEN. Bij de op 24 September j.1. gehouden aanbe steding van brandstoffen voor de gemeentege bouwen is de levering van brechcokes gegund *.an H. Smit voor 348 per 15 ton van de ove- _,ige brandstoffen, n.1. anthraciet, neutjeskolen, Korte en lange turf aan D. Doves Dz., voor 76 ct. per 25 K.G. 52 ct. per 25 K.G., 8 per 1000 stuks en 14 per 1000 stuks. Op 27 September is door het gemeentebe stuur aanbesteed het rijden van grind en besalt voor de gemeentewegen. Perceel I (Oostdeel) is toegewezen aan J. Poel Az. voor 1.27 per M3 perceel II (Westdeel) aan N. Scheltus Cz. voor 1.30 per M3. Door den Hoofdinspecteur van den Arbeid aan de N.V. A'damsche Ballast Mij. vergun ning verleend om ten behoeve van den sluisbouw .te Den Oever van 30 September tot en met 31 Oc- tober arbeid te doen verrichten door 250 mannen gedurende 10 uur per dag en 53 uur per week. POLITIE. Verloren: een Motorhandschoen met kap (linker), een portemonnaie met inhoud, te vens een loterij briefje, een rijwielbel. plaatje. Gevonden een bed in een laken geknoopt, bei den genummerd 1202. Inl. bij den Gem. Veldw. Nieuwe Telefoonaansluitingen. Aangesloten onder no. 42, C. P. Poel, Gemeenteopzichter, Hippolytushoef. Vruchten-dieverij. Dezer dagen kwam de vee houder S. Koorn te Oosterland tot de minder aangename ontdekking, dat een groote hoeveel heid appels en peren uit z'n tuin ontvreemd wa ren. Van de daders natuurlijk geen spoor. Denk om de klok 1 In den nacht van Zaterdag 5 op Zondag 6 October eindigt de Zomertijd. Denk er dus om de klok Zaterdagavond of Zon dagmorgen een uur te laten stilstaan. .Tegen het Alastrimgevaar. Behalve een 600-tal menschen, werkzaam aan de Zuiderzeewerken, hebben ongeveer 1800 inwoners van Wieringen van de kostelooze vaccinatie gebruik gemaakt. urnv. gem Donderdag 3 Oct. 'sav. 8 uur V.C.J.B. J.1. Zondagavond gaf de Mandolineclub „Oost Wieringen", directeur de heer S. Bruul, een openbare uitvoering in Concordia te Hippo lytushoef. De opbrengst van deze uitvoering zou dienen voor aankoop van nieuwe instrumenten. De zaal was flink bezet en het programma, be staande uit een viertal muzieknummers en en kele voordrachten van het Duo Busch van Am sterdam, werd naar wensch afgewerkt en viel zeer in den smaak der aanwezigen. Met een ge zellig bal na werd deze mooie uitvoering beslo ten. Zaterdag j.1. hield de vereeniging „Bouwat" rn de zaal van den Heer Koster te Oosterland een leden vergadering. Deze vergadering was speci aal belegd voor de nieuwe cursisten. De voorzit ter, de heer M. Bosker opende met een hartelijk welkom en besprak uitvoerig het doel cn streven van de vereeniging Bouwat. Vervolgens las de Secretarie de heer J. Greeveld het huishoudelijk reglement.'Hierna werden de leeraren de heer Poortman en Van Meurs voorgesteld, en deze heetten de nieuwe cursisten hartelijk welkom Een inleiding van de leerwijze werd door den Ilr. Van Meurs gehouden en nadat nog een en ander door den Voorzitter werd behandeld gaven zich 10 nieuwe cursisten op. A.s. Donderdag zal met de eerste lessen begon nen worden en Vrijdagavond zullen de oude leerlingen hun eerste lessen ontvangen. Met het :>og op het mooie weer stelde de Voorzitter voor om nog dezer dagen een excursie-reis te maken in verband met practische ontwikkeling hetwelk door de leerlingen en vooral door de leeraren werd goedgevonden. Er werd dan besloten a.s. Zaterdag deze reis gezamenlijk te maken. Hier na bracht de Voorzitter hartelijk dank aan de aanwezigen voor hunne belangstelling. Spr. hoopte dat de cursisten hun ijver aan den dag zouden leggen daar hier in deze cursus in theo retische en practische zin ieder in de gelegen heid gesteld werd om zich in de Waterbouwkun de te ontwikkelen. Hierna sluiting. Met ingang van 1 November a.s. is benoemd tot sluismeester aan de Koopvaarderschutsluis te Den Helder de heer J. Timmerman, kanton- nier-havenmeester te De Haukes alhier. BRIEF VAN TEUN AAN HARM. Anna Paulowna, datum postmerk. Brave HARM! Zoo meteen zakt bij Braat weer een pak van het hart, want in den nacht van Zaterdag op Zon dag wordt de Zomertijd weer us begraven! Maar ik beloof je: het zal raar afvallen, opeens korte dagen, lange donkere avonden, met een ïoop kans, als je langs onze Poldersche ladder wegen wilt gaan je beenen te breken Brrr, en dan dikke armen en dikke dijen, met soms 40 graadjes koorts vanwege de vacideratie nou Harm, het leven is weer geen lolletje En dan klage sommigen nog, dat de pokken niet opkomen, dat ze niet jeuken, dat de pokstof vast van 't jaar nul is, en al zulke flauwe kul meer, maar m'n Mie heb 't bij het rechte end Ze zeit: leet die jeuk nou gauw wegblijve, as die „alastige-mien" m'n deur maar voorbij loopt. Erger is het, as je de inenterij naar het hoofd slaat; dan kan je van alles overkomme Je wordt suf, banaal, soms erg brutaal! Ja, plukt soms een ander z'n boomgaard kaal. Ja, ja, dat is 'n drietal lui bij ons in Breezand overkomen, zonder dat ze het zelf wisten kregen ze lange vingers, 'k Zal 't je even vertellen Het waren Jan Peut en 'n menheer Schoen, Mannen van heel veel fatsoen, Begeleid door slagersche Jan, Kalm als 'n lam, daar weten w'alles van Die liepen een rondje door Breezand, Flink, vlug, vreeselijk bij de hand. Niks bijzonders, zul je zeggen Harm, en dat is 't ook niet, want hoeveel menschen maken voor 'n opfrisscher 'savonds geen rondje. Maar bij de tuin van Van der Goes, (Je weet, Goesie is niet voor de poes), Daar rekten zich van 't drietal vleesch en spieren En ze lieten hun beenen over 't tuinhek slieren! Je kon natuurlijk niet zien, wat zich daar in de tuin in het dotiker afspeelde, maar De peereboomtakken zuchtten krak, krak Buurvrouw Schouten was niks op haar gemak: .Gerucht!. .„Zit daar soms nog 'n kat op dak?" Ze waagde het even buiten te gaan, En daar zag ze 't kale Peutje staan, Heel dapper met een groote zak, En hij vroeg op z'n dooie gemak: „Vrouw, heb je nog piepers te koop Wat zeg je man?" zegt vrouw Schouten nou zoowat midden in den nacht om aardappels, „Och, vent, loop Nou dat liet Peut zich geen tweemaal zeggen want hij en de zak en wat er in zat gingen haas tig an de tippel. Ook Schoen en Spek waren ver dwenen. Maar 'smorgens was 't een andere vraag De peren lagen akelig zwaar op de maag. Van Hoexem kwam bij de robbedoezen En daar viel in het geheel niks te smoezen Schoen viel al dadelijk door de mand, En Peut en Jan zaten ook gauw in de brand Onhoud je dag, zei de man der wet, En zoo wrerd 't edel drietal op de bon gezet Och, zuchtte Jan Peut, 'k ben 40 en glad bovenop En nou krijg ik daar zoo'n reuzenstrop Ja, huilden Jan en Schoen: Van Hoexem, wre zullen 't nooit weer doen Bensjoer, Harm, je vriend TEUN. ANNA PAULOWNA. BREEZAND. De gratis Naai- en Knipcursus uitgaande van de Singer Maatschappij, gehou den in café Dorestein, behoort thans weer tot 't verledene. De deelname was zeeer groot en de cursus moest derhalve in twee ploegen gesplitst worden, 'n middag- en een avondcursus dus. En 't viel ons op hoe oordeelkundig de verdeeling en de opstelling van de deelneemsters door de leider was bewerkstelligd. Het is de eerste maal dat de Singer Maatschap hier in Breezand 'n cursus in het leven riep, en zeker met voldoening mag worden geconstateerd dat de cursus uitnemend is geslaagd. Een woord van lof komt bovenal toe aan den agent van ge noemde Maatschappij, den heer Walrecht, welke veel moeite tot het tot-stand-komen van deze cursus heeft gedaan. Men hoopt, dat spoedig 'n herhaling dezer cursus zal plaatsvinden. SUCCES-NIEUWS. Zondag was het voor de Succes-elftallen wederom een drukke dag en alle elftallen waren dan ook weer druk in actie. S. I en II moesten naar de eilandbewoners op Texel. Om ongeveer 9 uur vertrok Succes met haar aanhang naar Den Oever en toen allen present waren telden we ongeveer 70 man waar onder enkele dames, die de reis naar Texel mee zouden maken. Precies half tien vertrok de sleepboot „Enkhuizen" onder commando van kapitein Van Hasperen. De Enkhuizen is een prachtige sleepboot en op de boot was alles in de puntjes gebracht, stoeltjes en banken waren voor de aanwezigen neergezet, zoodat allen een behoorlijke zitplaats konden nemen. Kortom al les zag er keurig netjes uit cn begunstigd door knap herfstweer togen we welgemoed op Texel aan. 't Weer werd een oogenblikje er niet beter op en toen we dan ook 't kleine haventje van Oudeschild binnen stoomden, viel de regen bij stroomen neder, doch er kwam heel gauw ver andering want 't zonnetje brak door en heeft ons den geheelen dag gezelschap gehouden. Per autobus van den Heer Boekei ging 't verder naar Den Burg, waar halt werd gehouden op de Groe ne Plaats. Een en ander bracht heel wat drukte op de been, want de Texelaars hadden niet ver wacht dat Succes zooveel supporters zou mee brengen. In 't Hotel „De Oranjeboom" werden de cadetjes voor den dag gehaald en de inwen dige mensch wat versterkt, en daarna ging 't naar het voetballand. Intusschen was de wind opgestoken en stond recht over het veld. Over de wedstrijden valt eigenlijk niet veel te schrij ven, daar door de harde wind 't mooie van 't spel werd vernietigd. Om 12 uur kwamen Texel li-Succes II in het veld. )T. was om te beginnen met 10 man en in de tweede helft met 9. Dit is toch niet aanbeve lenswaardig voor een elftal, te meer waar T. thuis speelde. Succes was aardig op dreef en wist in de eerste helft een 20 voorsprong te maken. In de tweede helft speelde S. voor de wind en had 't spel geheel in handen en wist de stand dan ook op te voeren tot 50, en heeft hiermee haar eerste overwinning in de wacht gesleept. Om twee uur kwamen Texel I-Succes I in het veld. T. speelt voor de harde wind af en was voortdurend in den aanval en in 15 minuten tijd wist zij een 2—0 voorsprong te maken. S. kwam er gestadi^jes wat beter in en wist tot rust hot doel voor meerdere punten schoon te houden. Succes is nog vol goeden moed omdat zij nu voor den wind afspeelde, doch 't wilde niet luk ken. De S.-verdediging drong wat al te ver op en als T. een doorbraak weet te maken en tot over maat van ramp de laatste S.-back nog mistrapt weet T. er 30 van te maken. Nu was Succes' kans verkeken, en legde Tr het geheel en al op verdedigen aan. Toch weet Montulet voor S. de eer te redden en heeft JT*. met 3—1 gewonnen. De wedstrijd werd door tamelijk veel publiek bijgewoond, doch er was niet veel aan want de harde wind speelde leelijke parten. In vroolijke stemming vertrok 't gezelschap met 4 autobussen vanaf Den Burg en om onge veer half zes verliet de „Enkhuizen" wederom de haven en zette koers naar Wieringen. De zee was vrij onstuimig en 't duurde niet lang of ver schillenden moesten over de tong, en die hadden lang geen plezier. Na een uur stoomens kwamen wij te Den Oever aan. ITot slot kregen we bij aankomst nog te zien het prachtige Wild-West drama „De Slag aan Den Oever", schitterend zeedrama in wel een dozijn tafereelen met Buck Jannes in de hoofdrol. Een en ander was zeer afwisselend en een prachtige sensatie Succes III speelde thuis met 10 man tegen Wieringerwaard II en wist met een groote over winning van 8—0 uit den strijd te komen. ZUIDERZEESTEUNWET. Op de vragen van het Tweede Kamerlid den heer Duymar van Twist betreffende het tijdstip van indiening van een wetsontwerp tot wijzi ging van de Zuiderzeesteunwet heeft de minis ter van Waterstaat geantwoord Daar de voorbereiding van een ontwerp van

Wieringer courant | 1929 | | pagina 2