op het hoofd, die op het politiebureau verbon den werden. BEN VOGELSPIN. Een fruithandelaar te Zandvoort ontdekte in zijn winkel een reusachtig groote spin met een lijf van 3Y2 k 4 c.M. en dikke behaarde pooten van 6 a 7 c.M. lengte. Het dier bleek een vogelspin te zijn, die in Brazilië en Suriname leeft in holen in den grond Deze holen zijn ongeveer 60 c.M. diep. schuinaf- hellend en bekleed met zijn zijdeachtig bekleed sel. Tegen den avond gaat de spin bij de opening op den,loer liggen om met baar scherpe gifklau- wen insecten en kleine dieren te grijpen. Kleine dieren zooals veldmuisjes worden door het gif uit de gifklauwen bijna onmiddellijk gedood. Groote dieren of menschcn valt deze spin niet aan. Een knauw bij den mensch wordt gevolgd door hooge koortsen. Indianen schijnen ongevoe lig te zijn voor het gif van de vogelspin. De Indi anen-kinderen zijn er dan ook niet bang voor Door reizigers in het Amazonegebied in Zuid- Amerika is meermalen waargenomen dat kin deren een touwtje om het lijf van een groot e- xemplaar hadden gebonden en er zoo mee door het huis liepen, als met een hondje. Grrootere soorten vangen in een stevig wit weefsel vogeltjes, veelal kolibris, die ze gedeel telijk opeten, nadat eerst het bloed is uitgezo gen. Deze groote soorten hebben een lichaams lengte van 6 7 c.M. en kunnen met haar dikke ruigbehaarde pooten gemakkelijk 18 c.M. over spannen, d.i. ongeveer zoover, als wij met ge strekten duim en middelvinger kunnen over spannen. Men zal trachten de Zandvoortsche vogelspin in het leven te houden, hetgeen waarschijnlijk wel zal lukken met insecten, steenmotten, spin nen en stukjes rauw vleesch. VECHTPARTIJ. Zaterdagmiddag omstreeks 4 uur, bevonden zich in het café van den heer Merink te Dokku mer Nieuwe Zijlen twee gebroeders. Daar het sluitingsuur was, verzocht de caféhouder om te vertrekken, aan welk verzoek echter niet werd voldaan. Ook na herhaald verzoek werd gewei gerd het café te verlaten. De heer Merink riep daarna de hulp in van den rijksveldwachter Mulder, die eenige malen het verzoek herbaalde In antwoord hierop werd naar den politieman gestoken, gelukkig echter zonder te raken. De veldwachter loste eerst een schot ter waarschu wing en daarna uit zelfverdediging nog drie schoten, welke de gebroeders troffen. Twee er van troffen den eenen man in het dijbeen, boven de knie, de ander kreeg een schot onder de knie l ater op den avond, werden de beide getroffenen per auto naar het Diaconessenhuis te Groninger vervoerd. DIE ZAL WEL GEZAKT ZIJN VOOR IÏET EXAMEN. Zaterdagmiddag was te Gorinchcm de heer A. J. R., belast met het afnemen van chauffeur examens, bezig dit te doen van zekeren G. v. d. P. van Hardingsveld. 'Toen zij langs den Schel- luinsche Vliet nabij het Unitas-terrein reden, week P. niet voldoende uit en reed de honden kar van J. den B. aan. B. viel in een sloot, de hondenkar kwam op zijn lichaam, terwijl daar op nog de auto ligplaats zocht. Toen B. onder de wagens vandaan was ge haald, klaagde hij over pijn in de borst, doch hij kon echter zijn weg vervolgen. De twee anderen kwamen met den schrik vrij Door de firma V., alhier, werd de slechts weinig beschadigde auto op den weg gebracht. Tegen den autobestuurder werd terzake van niet voldoende uitwijken proces-verbaal opge maakt. Een rijbewijs zal hij vermoedelijk wel niet krijgen. MISS HOLLAND IN HET HUWELIJKSBOOTJE Op 31 October a.s. zal de bekende voetballei K. Breeuwer in het huwelijk treden met Mei G. Koopman, beter bekend als „Miss Holland." BUITENLAND. BELASTINGSTAKING DER VROUWEN VAN URI. De regeering van het Zwitsersche Kanton Uri heeft te Altdorf langdurige beraadslagingen moeten houden over het vrouwenhaar. Het kanton had een jaar geleden een wet uitgevaar digd, waarbij de vrouwen voor het dragen van kortgeknipt haar een afzonderlijke belasting van 12 Rappen moesten betalen. Maar geblekei. is, dat het succes van deze wet vooral in finan cieel opzicht, al heel gering is geweest. Want de meeste kortharige vrouwen weigerden ecnvou dig, de zes centen te betalen. Een gedeputeerde stelde daarom voor, de wet maar weer af te schaffen.Een ander las een brief voor, die door vele vrouwen, waaronder echtgenooten en doch ters van kantonraadsgedeputeerden, was onder teekend, en waarin de dames verklaarden van meening te zijn, dat-zij even goed als de man nen het recht hebben, om zonder staart dooi het leven te gaan. JONGE DRONKAARDS. In het Finsche stadje Frederikshavcn kwa men alle kinderen van een schoolklas stomdron ken op school. Bij een jongen vond men nog 20 liter gesmokkelden alcohol. BELASTING OP LEDIGGANG. Een lid van den gemeenteraad van Dinan in Frankrijk heeft een gemeentelijke belasting der lediggangers voorgesteld, die ook door den Raad is aangenomen. Verder heeft de Raad, oordee- lende dat het niet aangaat, inkomsten uit zwa- ren arbeid met gelijke maat te belasten als het inkomen van menschen, die niets uitvoeren, bij het parlement een request ingediend, luidende: „Met het doel, een sociale onrechtvaardigheid af te schaffen en opdat de traagheid niet langer door den Staat worde beloond, terwijl de ver dienste der werkende menschen zoo zwaar wordt belast, verzoekt de gemeenteraad van Dinan het Fransche parlement, onmiddellijk een luxe-be lasting op den lediggang in te voeren." DE INKOMSTEN VAN EEN WONDERDOKTER Bij een proces om een belastingaanslag te Weenen kon men er achter komen, hoeveel een wonderdokter verdient. De heer Zeileis had te gen zijn aanslag in de inkomstenbelasting over 1925 geprotesteerd. Maar de doctorenkamer stel de vast dat hij in dat jaar minstens 50.000 gul den moet hebben verdiend en dagelijks gemid deld 300 patiënten had ontvangen. Zijn inkomen in 1928 werd op minstens 360.000 gulden begroot. EEN NIEUW MIDDEL TEGEN HARTZIEKTEN De bekende Indische vorscher en geneesheer Jagadis Bose te Calcutta deelt mede, dat hij in het gebied van den Himalaje een plant heeft ontdekt, die een schitterend middel tegen hart ziekten is en er zich toe leent om een omwen teling in de behandeling van deze ziekten te veroorzaken. In Indië is het middel reeds aan gewend en met volkomen succes. EEN GEVAARLIJK AUTOMOBILIST. En nog wel ambtenaar De politie te München waakt den laatsten tijd met groote nauwgezetheid tegen te hard rijden door automobilisten. Zonder aanziens des per- soons wordt tegen roekelooze chauffeurs opge treden. De waarnemende „Polizeidirektor" dr. Jakob laat in dit opzicht niet met zich spotten. Maar nu is het onlangs bekend geworden, zoo meldt de correspondent van het „Berl. Tag." in de Beiersche hoofdstad, dat de heer Jakob zei) als automobilist al menig auto-ongelukje heeft gehad, waarschijnlijk tengevolge van hardrijden. Zoo is zijn wagen ongeveer een maand geleder, in botsing gekomen met een motorfiets met bij wagen, met het gevolg dat deze in een sloot te rechtgekomen is en een inzittende dame een hersenschudding heeft gekregen. Een vervolging ter zake is ingesteld. De kansen voor den heer Jakob om tot hoofd commissaris van politie te Munchen te worden benoemd, zijn door een en ander niet gestegen. PROVINCIAAL NIEUWS. BEVERWIJK. Bij de directie der Ned. Spoor wegen bestaat het voornemen om bij het tot standkoming der elertrificatie baanvak Haar lem-Uitgeest een halfuur-dienst te doen instel len. OUDKARSPEL. Naar wij vernemen, hebben de rijksveldwachter brig. tit. Rood en de gemeente veldwachter W. Boon termen gevonden proces verbaal op te maken tegen B. D. te Broek op Langendijk, wegens het zonder vergunning uit de garage van G. Hoogeboom alhier weghalen van een auto, waarmede genoemde D. met eeni- ee vrienden een pleziertochtje is gaan maken in den omtrek. Tegen den morgen werd de auto flink gehavend aan een der wielen, op het erf voor de garage teruggevonden. Voorwaar een brutaal stukje. WESTWOUD. De machinist van den veron gelukten goederentrein, de heer Esmeyer te Am sterdam, en de stationsbeambte Pranger zijn door den rechter van instructie aan een lang durig verhoor onderworpen. Volgens berekening van deskundigen zou d - schade van het spoorwegongeluk ongeveer een ton bedragen. GEMEENTE WIERINGEN. Mejuffrouw A. P. Schuijff van Alkmaar hare benoeming als onderwijzeres aan de Bij zondere School voor L. O. te Den Oever aange nomen. Voor haar in November a.s. te houden feest avond heeft onze afd. van de R. K. Volksbond in studie genomen het prachtige tooneelspel „Het 4e Gebod" in 3 bedrijven door J. N. Wesseling. J.l. Maandag hadden de door ons blad aan gekondigde lichtbeelden-samenkomsten plaats in het Chr. tehuis voor Zuiderzeewerkers. Lang voor het vastgestelde uur had zich reeds een groote schaar kinderen in de ruime zaal verza meld en toen de vertelling en projectie begon waren er 140 bijeen, die met de grootste belang stelling het mooie verhaal volgden. Voordat men er op verdacht was, was het al over zevenen en meldden zich reeds de eerste bezoekers aan voor de lezing van den heer Schotvanver over „De hel van Dante." Spoedig waren alle zitplaatsen be zet, velen moesten met een staanplaats genoe gen nemen, terwijl later op den avond wegens plaatsgebrek menigeen niet meer kon worden toegelaten. De lezing zelf werd onder groote stilte mei aandacht door de talrijke aanwezigen gevolgd waartoe niet weinig medewerkte de projectie der 84 lantaarnplaten, gemaakt naar teekenin gen van Gustave Doré. De heer Schotvanger wees erop hoe Dante in zijn beschrijving der verschillende hellek ringer steeds verband legt tusschen de bedreven zonde en de ontvangenstraf stelselmatig ging hij het geheele boek door en eindigde tenslotte met er op te wijzen, dat niet de louteringsberg, die Dan te ons beschrijft, maar het Kruis van Christus, waarvan de Bijbel ons spreekt, het eenige red middel is, om hel en dood te ontkomen en ver geving van zonden te vinden. Nadat cand. Win ter den heer Schotvanger dank gebracht had voor zijn lezing, sprak de heer Bosma de verga dering nog toe, met ernst en nadruk getuigend hoe het voor een ieder noodig is Jezus Christus als zijn persoonlijken-Borg en Middelaar te kennen. Dinsdag werden dezelfde bijeenkom sten in Rehoboth gehouden. Terwijl de opkomst bij de lezing wel wat te wenschen overliet was bij de vertelling voor kinderen, het geheele ge bouw gevuld en genoten zij ook hier van hot op boeiende wijze vertelde verhaal. Gezien de groote belangstelling hoopt de heer Schotvanger ook volgende maand weer te ko men met een lezing over „Bunyans Christen- reis", terwijl voor de kinderen „De Negerhut van Oom Tom" zal verteld worden, in beide bijeen komsten lichtbeeldenvoorstelling. Wij vernemen, dat a.s. Maandag cand. F. C- Zwaai van Amsterdam in het Chr. Tehuis voor Z.Z.W. een voordrachtsavond zal geven. Zij, die cand. Zwaai reeds eerder hoorden, zullen ze ker niet thuis blijven. Gratis toegang, iedereen welkom. Binnenkort zal de zoo juist klaargekomen prachtfilm „Melawan Gelop" (Strijd tegen de Duisternis) op Hippo en Den Oever vertoond worden. Nadere mededeelingen volgen. De Zondagschool in het Chr. Tehuis op Den Oever zal a.s. Zondag op den gewonen tijd van 56 uur gehouden worden. Kinderen, die aan de Kerstfeestviering willen deelnemen, moe ten zich voor 1 November als leerling opgeven. Alle kinderen hartelijk welkom. DIRECTEUR-GENERAAL VAN DEN WATERSTAAT. Ir. J. A. Ringers zal worden benoemd. Bij K. B. van 22 Juni 1929 is bepaald, dat het agemeen beleid van den Rijkswaterstaatdienst, met ingang van een nader te bepalen dag, wordt opgedragen aan een directeur-generaal. Het ligt in de bedoeling, in die betrekking te benoemen ir. J. A. Ringers, directeur-hoofduit voerder der Maatschappij tot uitvoering van Zuiderzeewerken (M. U. Z.), hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat met verlof. De heer Ringers is in 1885 geboren, zoodat hij clians bijna 45 jaren o-ud is. Hij heeft te Delft ge studeerd en kwam in 1906, dus op 21-jarigen leeftijd, na voltooiing zijner studie, als adjunct- ingenieur in dienst bij den Rijkswaterstaat. Drie jaren later, op 1 Aug. 1909, werd hij bevor derd tot ingenieur bij dien dienst. Hij heeft vei\ schillende standplaatsen gehad en heeft o.a. ge werkt aan de haven van Goes. Vijf jaren lang heeft hij verlof gehad en in dien tijd maakte hij een reis naar Indië. De heer Ringers had eenige malen, zij liet dan nog bij kleinere werken, de aandacht op zich ge- '.vy^tijfedl, als waterbouwkundig ingenieur, en toen Waterstaat besloot over te gaan tot de uit voering van het groote werk te IJmuiden den bouw van de nieuwe sluiskolk, viel de keuze op hem als leider. Op 1 Mei 1921 trad hij daar in functie. Hij was de ziel van den sluisbouw, en te Am sterdam sprak men dan ook van de „sluis van Ringers." Welk een geweldige waterbouwkundi ge onderneming deze sluisbouw is, hebben wij meermalen uiteengezet. Tal van buitenlanders gaan dit grootsche werk, waaraan de naam Rin gers verbonden zal blijven, bekijken. Toch heeft hij niet tot de voltooiing de leiding behouden in September 1926 is opgericht de „Maatschappij tot Uitvoering der Zuiderzeewer ken", welke een overeenkomst met de regeering sloot om de uitvoering van die werken voort te zetten. Vóórdien had het Rijk het in eigen be heer gedaan. Niet alleen „voortzetten" was de bedoeling, maar ook, en zelfs in de voornaamste plaats, „krachtiger voortzetten". Wie moest de leider zijn Ook ditmaal viel de keuze op den heer Rin gers. Het viel hem weliswaar zwaar, de sluis- werken onvoltooid achter te laten, maar het ge weldige werk aan de Zuiderzee trok hem toch zoo sterk aan, dat hij de benoeming aannam. Met ingang van 1 Januari 1927 trad hij dan ook in dienst bii de M.U.Z., doch hij bleef nog tot 1 Augustus van dat jaar bij de sluis werkzaam. In den zomer van 1927 betrok ir. Ringers, als directeur-hoofduitvoerder, z'n nieuwe woning op Wieringcn. Dat is nu ruim twee jaren geleden en er is in dien tijd hard aangepakt. De omring- dijk van den Wieringermeerpolder is gereed ge komen, het deel van den afsluitdijk tusschen Kornwcrderzand en de Friesche kust bracht de verbinding tusschen Zurig en de Oostelijke sluisputten tot stand. Het werk aan die sluis putten, evenals bij Den Oever, is met kracht ter hand genomen. ANNA P AULO WN A. Ingebruikname nieuwe Geref. Kerk Anna Paulowna. Woensdagavond werd het nieuwe kerkgebouw der Geref. Kérk in gebruik geno men. De consulent, Ds. Fr. Tollenaar van Den Helder, hield bij deze gelegenheid een predicatie over Genesis 26 vers 22 en sprak inzonderheid over het „Rehoboth" „de Heere heeft ruimte gemaakt." Met zekeren weemoed neemt de ge meente afscheid van het oude gebouw, in 1865 in gebruik genomen. De laatste jaren was het er reeds veel te klein want gij zijt gewassen in dit land, zegt spreker. Dit nieuwe kerkgebouw- is op den groei gebouwd, moge ook deze kerk nog eens te klein worden, maar bovenal moge de gemeente groeien in geestelijken wasdom. Van deze kansel moge nooit iets anders verkon digd worden dan het zuivere woord van God. Hierna gaf de scriba der kerk, de heer Hooy- meyer een kort historisch overzicht van de kerk van Anna P. Nadat een zangkoor eenige liederen gezongen had, kregen verschillende afgevaardigden het woord om hun wenschen aan te bieden. Voor de clasis Alkmaar deed dit Ds. Bouma van Dirks- horn, terwijl de heer Boon namens Den Helder de grootste kerk, en cand. Winter, namens Wie- ringen, de kleinste kerk der clasis, gelukwen- schen uitspraken. Nadat Ds. Tollenaar burgemeester en wethou ders bedankt had voor hun aanwezigheid, de jeugdvereenigingen voor de aan de kerk geschon ken kanselbijbel en de afgevaardigden voor hun woorden, deed hij nog de ontroerende mede- deeling, dat, terwijl de gemeente hier in vreugdf bijeen was, intusschen een zoon van een der ou derlingen overleden was. Deze gebeurtenis was een nieuw bewijs dat er geen onvermengde vreugde op aarde mogelijk is en dat wij allen het altijd hebben te bedenken Bereid Uw huis. want gij zult sterven. In zijn gebed droeg Ds. Tollenaar de verslagen familie op aan God, Hij alleen kan troosten, waar menschenwoorden te kort schieten. Na het zingen van de zangvereeniging werd het kerk gebouw verlaten. De belangstelling was zeer groot, velen moesten blijven staan. De kerk, die ruim 300 zitplaatsen heeft, is uiterst sober ge houden, het: geheel maakt een zeer goede indruk: de architectuur en uitvoering doen den aanne mer, den heer Schouten, alle eer aan. Spoorbuurt. Nieuwe Garage. Naar wij verne men zal de firma II. J. en H. Naastepad, autobus onderneming Wieringen - Helder een nieuwe ge rage met bovenhuis bouwen aan de Spoorbuurt. De houten schuur, eigendom van den heer Jb. Neuvel is door de firma aangekocht. Deze zal worden gesloopt en op dat terrein, hetwelk voor 't doel schitterend gelegen is, zal de nieuwe gara ge worden gebouwd. Diep Tragisch. Tijdens de openingsplechtig beid der nieuwe Gereformeerde kerk aan de Mo lenvaart te Breezand, op Woensdagavond j.l.. welke ook werd bijgewoond door den heer S. en diens echtgenoote verergerde plotseling in het ge zin van dit echtpaar de ziekte van een 22-jarigen zoon, die door zijn ouderen broer werd opgepast Tieneinde raad ijlde laatstgenoemde naar bui ten en wist iemand te vinden, die onmiddellijk zijn ouders zou waarschuwen. |T;oen deze thuiskwamen was hun zoon reeds overleden. Men kan zich de droefenis in het ge zin voorstellen. Ook in de kerk was men diep on der den indruk van dit gebeuren. SPORïT. Zondag a.s. zal op het sportterein aan de Kleine Sluis (hoogst waarschijnlijk, omdat 't Sportblad nog niet is verschenen) Breezand voor de competitie spelen tegen Helder IV. Mocht de Sportkroniek echter anders luiden, en Breezand vrij zijn, dan zal er een vriend schappelijke wedstrijd worden gespeeld tegen Helder II, waar deze voor a.s. Zondag vrij is. Na afloop zal de z.g. Najaarskermis gehouden worden in de zaal van Slikker. INGEZONDEN STUKKEN. M. de Red. Mogen we nog eenige plaatsruimte vragen, en wel naar aanleiding van het verweerschrift van het bestuur der vereeniging voor Christelijk Na tionaal Schoolonderwijs te Wieringen, in het vorig nummer van uw blad voorkomende. Hoewel dit stuk hoofdzakelijk tegen het beleid van het Gemeentebestuur inzake de schoolkwes tie is gericht, ademen de pennevruchten van deze Christelijke vereeniging zulk on-Christelij- ke geest, dat wij meenen daar tegenop te moe ten komen. Of is het Christelijk te trachten de bevolking van verschillende deelen der Gemeente tegen elkander op te zetten Want niets anders beoogen de zinsneden „Sinds wanneer heeft de Raad zooveel met de bevolking van Den Oe ver op Immers, Den Oever en Westerland zijn altijd stiefmoederlijk bedeeld geweest met on derwijs. (Westerland is het nog. Bekijk daar het oude schoolgebouw maar eens en ga dan vooral naar die tochtige Hervormde kerk waar ook een afdeeling ondergebracht is Willens en wetens draaft men er maar over heen, dat het kerkgebouw met „goedkeuring van den inspecteur van onderwijs" als hulplo kaal wordt gebruikt, tot dat een nieuw lokaal zal zijn aangebouwd, waartoe reeds geruimen tijd geleden door den Raad is besloten, doch dat nog steeds niet kon worden aanbesteed, om dat. men wacht op de goedkeuring van be stek en teekening door den inspecteur. Laat het bestuur van Christelijk Nationaal Schoolonderwijs zich toch niet verleiden het slechte voorbeeld te geven op deze manier twee dracht te zaaien onder hun „verdrukkers" te Wieringen. Het is immers al mooi genoeg als men van hieruit in de groote pers met name „De Standaard" het lijfblad der antirevolutionai ren) van 3 Oct. j.l. durft te schrijven: „Wieringen ligt onder de ban van het moder nisme. Gelukkig zijn er nog plaatsen, waar het Evangelie van Gods vrije genade verkon digd wordt. Er is op Wieringen een Geref. Kerk en een Ned. Herv. Evangelisatie. Tegen over de massa vormen deze beide echter een kleine minderheid, al hebben de groote wer ken gelukkig ook een invloed ten gunste op deze groepen gehad. Toch blijven ze nog een minderheid vormen. liet is echter een minder heid, die zich niet in den hoek wil laten druk ken. Wat moge blijken uit het volgende: Op Wieringen was tot nog toe geen plaats voor een Christelijke school, enz. enz. En dan volgt 'n uitspinning van de schoolkwestie te Wieringen, waarbij natuurlijk niet zoo zuinig stemming tegen de besluiten van het Gemeente bestuur van Wieringen wordt gemaakt. Maar, om op het ingezonden stuk in de Wie ringer Crt. terug te komen, het bestuur van Christ. Nat. Schoolond. moet wel over een rijke dosis fantasie beschikken door neer te pennen, dat de openbare school te Oosterland met zes leerkrachten „wel een schooltje met twee leer krachten en eenige lecge lokalen moet worden." Doch laten we 's schrijvers geheugen even op- frisschen, dat het catechisatie-gebouw te Ooster land nog steeds als hulplokaal gebruikt wordt, en de Gemeente dient te zorgen, dat de kinderen die daar school gaan, elders onder dak worden eebracht. Inplaats van weder te bouwen te Oos terland, doet men het nu te Den Oever. Is dat zoo mis gezien -- Tot heden schoot men steeds plaatsruimte te kort, omdat de groei van het kindertal, vanwege de afwisselende bevolking, door niemand was te schatten. En aan de hand van de cijfers zal men noch te Oosterland, noch te Den Oever bang behoeven te zijn, dat dit o- penbare scholen met twee leerkrachten zullen worden mits ze niet door de Christelijke school zullen worden „leeggepompt. Doch, waar bij het eerste pogen, het zelfs met kunst en vliegwerk niet mogelijk bleek het ver- eischte aantal kinderen, dat volgens de wet bij de aanvrage van een bijzondere school noodig is, bij elkander te krijgen en nu, met de tweede lijst °r 48 kinderen op voorkomen (die niet alléén van Den Oever en Oosterland, maar over geheel Wieringen zijn opgevischt terwijl daarvan al weer zijn vertrokken en binnenkort meerderen zullen vertrekken (ja, dit is geen fantasie maar werkelijkheid), daar kunnen we ons moeilijk in denken, dat daardoor de Oosterlander school zoo ontvolkt zal worden. En de illusie van „een Christelijke school met zes leerkrachten Dat bestaat niet - Waar om niet -- Och, eer het zóóver Zou komen, zou het met de broederlijke liefde van de Gerefor meerden en Orthodox Hervormden in den strijd om het heerscherschap al lang al weer uit zijn, cn zouden wij de kans krijgen in de toekomst naast een Gereformeerd schooltje een orthodox Hervormd schooltje te zien verrijzen. Daar zijn o zooveel voorbeelden van. Men is de „uit tocht" uit Rehoboth toch nog niet vergeten Voor een dergelijke tweespalt valt bij de open bare lagere school „de ware Christelijke school" „de school voor alle Christenen" niet te vreezen en met de meeste vrijmoedigheid en overtuiging ten bate van de opvoeding van het kind roepen wij de ouders toe: Wat men ook bouwe, Wat men ook brouwe, laat uwe kinderen op de openbare lagere school blijven Met dank voor de plaatsing, Het Bestuur der Afd. Wierinijen Vereeniging voor Volksonderwijs.

Wieringer courant | 1929 | | pagina 2