de uitzichten. Concentreering der bebouwing in de dorpen zal de noodige stelsellooze lintbebou wing langs de wegen hebben te verhoeden. Ook de wegen zelf kunnen schoon zijn. Hun recht verloop (ook dat der vaarten) is te aan vaarden knikken, ook waar het verkeer deze niet bepaald behoeft, zullen 'mogelijk, waar noo- dig, de eentoonigheid kunnen verbreken. Waar zorg voor het uitzicht beplanting toelaat, zal aan de hoofdwegen zwaar geboomte, aan den dichter bijeengelegen wegen van geringer be- teekenis doorzichtig hout, beplanting aan een zijde, beplanting met wilgen in aanmerking ko men. Het profiel van den weg biedt met zijn vrij breeden berm, mogelijkheid voor velerlei afwis seling. De boerderijen zullen het hunne daartoe bijdragen. EEN EERLIJKE VINDER. Te Utrecht heeft Zaterdag een banklooper een aanzienlijk bedrag, circa 30.000, die hij bij een instelling op het Oudkerkhof had geïnd, verloren. Groot was 's mans ontsteltenis, toen hij deze ontdekking deed op het moment, dat hij het geld wilde afdragen. De politie werd on middellijk gewaarschuwd, maar behoefde ge lukkig geen onderzoek in te stellen, daar het ver miste bedrag intusschen door een beambte van de gasfabriek gevonden en ter plaatse, waar het behoorde, gedeponeerd was. De vinder werd met 100 beloond. KINDERVERLAMMING. Te Roermond is Zondag wederom een geval thans het vierde, van kinderverlamming ge constateerd. De vijfjarige jongen is in het zie kenhuis opgenomen. Te Donderen, gem. Vries, (Dr.) is een geval van kinderverlamming geconstateerd. DE JAARWEDDEN VAN BURGEMEESTERS. De raad van de gemeente Hemelumer Olde- phaert en Noordwolde besloot een adres tot de Regeering te richten met het verzoek de Gemeen tewet zoodanig te willen wijzigen, dat de vast stelling der salarissen van burgemeester secre taris en ontvanger voortaan door den raad kan geschieden. Aan alle gemeentebesturen in Friesland zal verzocht worden adhaesie aan dit adres te wil len betuigen. ONBEWAAKTE OVERWEG. Een anto-rijder doodgereden. Gistermorgen, ruim kwart over negen, pas seerde op den onbewaakten overweg op het baan vak Groesbeek-Granenburg ongeveer tien minu ten buiten Groesbeek een pesonenauto, bestuurd door den heer Siepman, slager te Groesbeek, ko mende uit de richting Cranenburg den overweg, toen de D.-trein, die om 9.04 uit Nijmegen was vertrokken, naderde. Ofschoon de machinist nog noodsignalen gaf, kon de heer Siepman niet meer ontsnappen en werd de auto gegrepen en totaal versplinterd. De heer Siepman werd zwaar gewond en overleed eenige oogenblikken later. Het lichaam werd ongeveer tien meter terzijde van de spoorbaan gevonden. Het slachtoffer was gehuwd en vader van een kind. BUITENLAND. EEN GEWELDENAAR ALS MINNAAR. Louis Barbier, een jonge man in Ville du Pont een dorpje in het dep. Doubs, had een meisje lief. dat niets van hem wilde weten. Om zich te wreken stal hij een hoeveelheid ontplofbare stoffen en legde die op den weg, welke het meis je, dat naar een bal zou gaan, zou passeeren. De mijn ontplofte, doch te vroeg, want het meisje was nog een eindje van de gevaarlijke plek verwijderd en werd dus niet gewond. De minnaar met zijn explosieve natuur werd ingerekend. OOK EEN RECORD-VERBETERING. In den nacht van Donderdag op Vrijdag heb ben de Berlijnsche auto-dieven hun record van 7 gestolen auto's verbeterd, door er 10 buit te maken. PRACTISCHE KENNIS GEWENSCHT. Vijftig rechters en ambtenaren van het O.M. in Thüringen hebben de Thuringsche gevange nis te Ichterhausen bezocht en ook een nacht in de cellen doorgebracht om beter het eevangenis leven te leeren kennen, dit mede op aanraden van den minister van justitie. EEN ONBEKEND DWERGENRAS. Een Zweedsch ontdekkingsreiziger, dr. Gus- tav Bolinder heeft in de Binnenlanden van Zuid Amerika, in het grensgebied van Columbia en Venuzuela een tot dusver onbekend dwergvolk ontdekt. Er gingen wel geruchten over het be staan van deze dwergen maar niemand was nog tot hen doorgedrongen. Zij zijn niet meer dan 1 meter lang en behooren tot de meest primi tieve volken. Tegenover vreemdelingen, zelfs tegenover naburige stammen, zijn zij zeer vij andig en zij worden zelfs verdacht van kanni balisme. Ieder die hen nadert vallen zij onverschrok ken aan. Hun wapen is een soort platte boog die zij ook als zwaard kunnen gebruiken. Zij zijn daarin uiterst behendig. Hun woningen be staan slechts uit een dak op palen. Zij begraven hun dooden niet doch wikkelen de lijken in boombladen en hangen ze langen tijd op in hun hut. Bij feesten en dans brengen zij die lugube re overblijfselen mee. De dans wordt begeleid op fluiten, gemaakt van menschenbeenderen. Zij zijn zeer ervaren in kruidkunde en een van Bolinder's expeditieleden, die ziek geworden was, werd door hen met allerlei kruiden behan deld met zeer gunstig resultaat. Bolinder heeft het vertrouwen van deze dwergen. Motilondwer- gen genaamd, weten te winnen en hij heeft ver scheiden dagen temidden van hen geleefd er. hen gadegeslagen. ANNA P AULO WN A. Vergadering van het Polderbestuur te Anna Paulowna op Zaterdag 2 Nov. 'smorgens 10 uur. Dijkgraaf de Heer Wijdenes Spaans opent de vergadering en heet allen welkom en spreekt zijn genoegen er over uit dat de vergadering zoo voltallig is. (Alleen de heer Stammes ont breekt doch ook die zal binnen eenige oogen blikken aanwezig zijn.) De secretaris, de heer Keijzer leest daarna de notulen voor, welke onder dankzegging worden goedgekeurd. De Heer Stammes komt ter vergadering. Daarna volgen de mededeelingen. Dijkgraaf deelt mede dat bij Kon. Besluit van 19 Juli is herbenoemd tot Heemraad van den Polder de heer P. J. Waiboer. Dijkgraaf feliciteert de»; heer Waiboer met diens herbenoeming en hoopt dat hij nog lang tot heil van den Polder werk zaam zal mogen zijn. Door Gedep. Staten van Noord Holland is goedgekeurd a. de bouw van de sluis aan den Oostdijk b. de verkoop van een terrein aan den Heer Jongejan; c. het aangaan van een kasgeld- leening d. de aanvulling van de overeenkomst tot doortrekking van den dijk. Voorts is ingekomen een restitutie van de N. V. Tramweg Maatschappij Schagen-v. Ewijck sluis ten bedrage van 7.18 een dankbetuiging van den opzichter Dekker voor de aan hem toe gekende gratificatie. Al deze mededeelingen worden voor kennisge ving aangenomen. De Dijkgraaf deelt mede dat de teerproef op de wegen ecnigen tijd is uitgesteld, aangezien men er op het oogenblik geen goede resultaten van verwacht. Waarschijnlijk zal in het voorjaar als de weg meer bezonken is, de proef genomen worden, daar men dan meer zekerheid heeft van slagen. Voorts is het Polderbestuur gehoord inzake het geschil van den aannemer Boltje (de kwes tie betalingsverschil van het werk beteugeling doorbraak duiker Van Ewijcksvaart). Zooals men weet is de hoofdingenieur, de heer Geeling aangesteld als scheidsrechter in dit geschil. De beslissing is nog niet afgekomen, doch men is haar wel binnenkort te verwachten. De dijkgraaf vraagt de meening van het Be stuur omtrent de bestemming van de gelden wel ke voortkomen uit den verkoop van het terrein aan den Heer Jongejan ten bedrage van 225 en de restitutie van de N. V. Tramweg Maat schappij Schagen v. Ewijcksluis, welke een be drag vormt van totaal 748. De Dijkgraaf vindt er iets voor te zeggen deze gelden door de gewone middelen te laten vloei en, doch men kan het ook beleggen in Obliga- tiën. De Heer J. C. Geerlings is van meening dat men de gelden het best door de gewone middelen kan lat en vloeien, aangezien ze daar ook thuisbe- hooren. Aldus wordt besloten. Volgt vaststelling van de rekening over het jaar 1928. De Commissie benoemd tot het nazien der re kening bestond uit de heeren v. Balen Blanken Geerlings en Lovink en doet bij monde van den heer Geerlings verslag. 7 Augustus heeft de Commissie aan de op dracht gevolg gegeven. De ontvangsten bedroe gen 143.140.89V2- De uitgaven 142.853.68. Ba tig stddo 287.21V2- Buitengewone middelen Ontvangsten 209648,51 V& uitgaven 209648,51 Vz batig saldo nihil. De Commissie adviseert het Polderbestuur de rekening goed te keuren waartoe met alge- meene stemmen wordt besloten. Benoeming Secretaris. Wegens periodiek af treden van den Secretaris den heer C. Keijzer, moet er opnieuw tot een benoeming worden o- vergegaan. Op de voordracht staan de heeren Keijzer, Baken, Los. Er worden 17 stemmen uitgebracht op den Heer Keijzer, zoodat de tegenwoordige functionaris met algemeene stemmen herbe- benoemd i.«. Het doet den Dijkgraaf genoegen dat de heer Keijzer herkozen is. Toen de heer Keijzer voor de eerste maal gekozen werd heeft spreker tot hem gezegd, dat hij deze functie best bij zijn hoofdbetrekking kon waarnemen, daar dit geen zware taak was. Doch in de loop der jaren zijn de werkzaamheden van secretaris van het Pol derbestuur belangrijk uitgebreid, zoodat deze taak veel zwaarder werd, doch spr. kon er zijn voldoening over uitspreken, dat de heer Keijzer de belangen van den Polder tot volle tevreden heid heeft gediend. Hij feliciteert den heer Keij zer met diens benoeming doch meent ook het Polderbestuur te kunnen feliciteeren met deze herbenoeming, en hoopt dat de goede samen werking zoo voort mag giaan. De Heer Keijzer dankt voor de benoeming en zegt steeds met genoegen de vergaderingen te hebben bijgewoond en hoopt ook in de toekomst de belangen van den Polder naar behooren te dienen. Hierna volgt de rondvraag welke echter niets oplevert. De Dijkgraaf sluit dan de openbare vergade ring om tot besprekingen in comité over te gaan. BURGERLIJKEN STAND Geboren: Jacob, z.v. L. Wiggers en van C. de Ridder. Ondertrouwd Jan de Ruiter, oud 35 jaar, bloemistknecht, wonende te Sassenheim en Trijntje Polet, oud 29 jaar, zonder beroep, wo nende te Anna Paulowna. C.ornelis Bakker, oud 20 jaar, arbeider en Fijgje Verschoor, oud 19 jaar, zonder beroep, beiden te Anna Paulowna. Mej. C. Nauta, onderwijzeres te Den Helder is als zoodanig tijdelijk werkzaam aan School I te Kleine Sluis. Naar wij vernemen is Mej. F. Van Konijnen burg, onderwijzeres aan School I, te Groningen geslaagd voor akte Handenarbeid. POLITIE. Gevonden een deksel van een melkbus en een nikkelen horloge met ketting. Inlichtingen ter secretarie. Loop der bevolking. Ingekomen C. H. Cas- pers uit Noordwijk C. W. Kuijs uit Limmen M. Kuijs-Meijne uit Heiloo D. van der Kwaak en gezin uit Rijnsburg TL Bergsma en gezin uit Barsingerhorn C. van der Weide uit Meppel L. J. Slikker uit Velsen N. Zuidersma-Jongsma uit Achtkarspelen C. van Zandwijk uit Wielin gen G. J. Boot uit Heemstede W. de Vries uit Schoterland G. Beuling uit BerkhoutT. Gor ter uit Schagen. Vertrokken J. Jonker en gezin naar Amster dam Mej. J. Ploeger en gezin naar Amsterdam: J. Groeneweg naar Zijpe D. Burger naar Eg- mond aan Zee A. Voorthuijzen en gezin naar Den Helder A. P. J. Preijde naar Medemblik L. Alkemade en gezin naar Noordwijk P. W van der Meij naar Hillegom W. Schuiling en gezin naar NoordwijkerhoutJ. Wijma naar Beneden den 16-jarigen leeftijd is rooken, ook in geringe mate, hoogst nadeelig, in elk opzicht. Dit is zoo vanzelf sprekend, dat het bijna onbe grijpelijk is, dat dit nog bewijs behoeft. Een kind antwoordt op de eerste sigaar met verschijnse len, die bewijzen, dat een ernstige vergiftiging heeft plaats gehad. Zegt dat nog niet genoeg Dr. J. SCHRIJVER. Rotterdapi P. Kortland en gezin naar Barsin- gerhorft>Tr ter Huppen en gezin naar Amster dam J. van der Guluk naar Hoensbroek P. Brouwer naar Haarlem J. Hofman naar Op- sterland. KLEINE SLUIS. Onveilig. Een brutaal per soon (of personen) houdt zich hier in de buurt blijkbaar op. Zoo maar op klaarlichten dag toch wordt ingebroken. De vorige week bij den heer Benema om 's middags ruim 3 uur ongeveer heb ben de daders door een zijraam zich toegang verschaft tot het kantoor en huiskamer. Gepro beerd is toen de brandkast te forceeren, hetgeen niet gelukt is. Zij hadden vermoedelijk alleen jacht op geld, want alles is overhoop gehaald zonder dat er iets is vermist. Nu heden Maan dagmiddag is bij de familie Jb. Hollander, toen op dat moment niemand thuis was, een vrii bru talen inbraak gepleegd. Vermoedelijk door hef achterraam is men binnengedrongen. Vermoe delijk hebben de dieven ook hier geen geld kun nen vinden, want naar we vernemen is niets ontvreemd. Wel lag alles overhoop. Het is te ho pen dat men deze onverlaten spoedig op het spoor komt. „De Stem des Volks". Zondag 3 Nov. j.1. gaf de Arbeiders Zangvereeniging „De Stem des Volks" Afd. Anna Paulowna een uitvoering in de klei ne zaal van Veerburg, met medewerking van „De Snarenzangers" uit Rotterdam, n.1. de hee ren Rouche en van der Horst. De zangvereeniging, die onder de eminente leiding staat van den heer C. W. Rusting, heeft zich van de beste zijde laten hooren. De zang was opgewekt, vol en zuiver, niettegenstaande het Koor ons kleiner leek als we gewend waren. Later vernamen we dan ook, dat vele leden tot het medewerken aan deze uitvoering door ver schillende omstandigheden waren verhinderd. Doch zooals we reeds schreven, het koor zong mooi en alle lof aan directeur en leden. Ons oordeel over de medewerking van de „Sna renzangers" is niet zoo onverdeeld gunstig. Wel is er door hen een heel programma afgewerkt, doch we hadden meer „kunst" in hun optreden verwacht en dat is ons, eerlijk gezegd, tegenge vallen, niettegenstaande het publiek herhaalde lijk applaudiseerde. Een zeer gezellig bal vormde het slot Naar we vernemen zijn (de op de publieke verkooping van 25 September j.1. toen opgehou den zes woningen) thans onderhands verkocht aan den Heer L. Raven te Breezand. BREEZAND. Groote Plannen. Naar we vernr men zullen voor rekening van den heer L. Ra ven op diens bouwterrein aan den Zwarten weg (hoek Meerweg) gebouwd worden behoudens goedkeuring van B. en W.) twee woonhuizen annex lunchroom en garage. De aannemer fir ma A. Schouten is met de bouw belast. GEMEENTE WIERINGEN. Loop der bevolking over October. Ingekomen personen J. Oosterveld van Hen gelo H. Jolen van Den Helder M. Oosterbeek en zijn gezin van Medemblik T. H. Lubbers en gezin van Medemblik G. Bodde en gezin van Medemblik D. Zuidewind van Texel D. Be- kendam van Zijpe G. W. de Jong en echtgen. van Zijpe A. Ottens en gezin van Barsinger horn H. H. Boorsman en gezin van Medem blik C. Korstanje en gezin van Wolphaartsdijk S. M. de Neeff, geb. Korswagen van Leiden P. van Houten en gezin van Kollumerland H. Oos-- terbeek en gezin van Medemblik J. Vriendjes en gezin van Zijpe (T. v.d. Wal geb. Hofman en gezin van Ooststellingwerf G. Bontes en gezin van Den Helder L. Bodde van Bellingwolde Mej. W. Smidt van Emmen J. Ph. de Vries en gezin van Schagen. Vertrokken personen K. Choppers en gezin naar Veurs S. Hilberts naar Emmen J. C. Bril naar Ossendrecht L. M. Vijverberg naar Anna Paulowna A. J. Hopstaken en echtg. naar Rosendaal G. van Tricht, geb. Uijterwaal naar De Bildt J. H. Bouman naar Amsterdam C. van Zandwijk naar Anna Paulowna A. Zoet hout naar Roermond A. Bavind naar Gronin gen H. Luttje naar Brunssum P. Bakelaar naar Texel J. G. Schilthuis en gezin naar 's-Gra venhage Chr. Mostert naar Egypte J. D. Dor- maar naar Burgh Jac. Hendrickx naar Putte W. van Krieken naar Wonseradeel A. H. Lüc- ker naar Hoogkarspel K. Stam en gezin naar DordrechtC. van Loon en gezin naar Schie- broek J. Timmerman en echtg. naar Den Hel der J. Klok en gezin naar Velsen N. Wams en gezin naar Barsingerhorn H. Steehouwer naar Maassluis. VERDKONKEV h'eder. werd in de visschershaven van Den Oever het lijk gevonden van den Zuiderzee- arbeider C Kroon, die in den afgeloopen nacht, waar schijnlijk van den logger, waarop hij logies had, in den haven is gevallen. BURGERLIJKE STAND over de maand OCTOBER 1929. Geboren Adriana Dingena, d.v. J. Laan en G. jTimmerman Catharine, d.v. P. Kieft en J. VTaai Cornelis, z.v. C. Lont en G. Bakker Neeltje en Dieuwertje, d.v. N. Lont en M. Bak ker Grietje Tetje, d.v. P. G. Weeke en H. Hin- ders Jacobus, z.v. A .Roossien en J. Schende- laar. Ondertrouwd C. M. Halfweeg en T. Bakker; J. Q. Molenkamp en A. D. Ruitenburg C. Huij- bers en N. Mulder P. Mulder en G. Mulder P. Rotgans en A. Smid C. Koorn en S. Scheltus N. Mulder en J. Wegman C. Lont en S. Lont H. Veld en G. Hooiveld N. Halfweeg en A. Grin. Qetr.R. Kuiper en D Ranker F Weijts en C Groffen. P. Rotgans en A. Smid P. Mulder en G. Mul der C. M. Halfweeg en T. Bakker J. Q. Molen kamp en A. D. Ruitenburg C. Huijbers en N. Mulder C. Koorn en S. Scheltus N. Mulder en J. Wiegman. Overleden G. Donker, oud 89 jaar, wed. van Joh. Lentz J. ter Keurst, oud 83 jaar, weduwe van W. Breet, (overleden te Alkmaar.) De levering van schoolbanken, tafels, stoelen en bordstellingen voor de nieuwe school te H.- hoef is opgedragen aan den Heer D. Minnes al hier. Op 4 Nov. is de dienstplichtige der lichting 1930 uit deze gemeente K. H. de Vries te Amers foort ingelijfd bij het 21e Reg. Inf., opleiding voor onderofficier. Een goed geslaade propaganda - avond. j.1. Zaterdagavond heeft de Afd. Wieringen der Ned. Yoreenigim? tot afschaffing van alcoholhouden de dranken een propaganda - avond georgani seerd in de zaal van Bruul te H. hoef, waarop de jonge afd. met trotsch mag terugzien. Intiem gezellig was het in de tot in alle hoeken gevulde zaal; er zat kracht en levenslust in en de opgewektheid werd dadelijk ingezet door het vroolijke gezang van de afdeelingen J. V. O. Jeugdbond voor Onthouding). Afdeelingen zeg- geen we, want de J. V. O. van Anna Paulowna en Texel hadden zich de moeite getroost om naar hier te komen, om op dezen avond mede te wer ken. Geen wonder, dat zij in de eerste plaats in de pittige openingsrede van den voorzitter, den heer J. P. Mazure, werden welkom geheeten en spr. wekte de jongelui van 14 tot 21 jaar, op, om eens in de pauze kennis te maken met de leden van de J.V.O. en eventueel als lid toe te treden. Spr. is blij, juist nu de Afd. haar éénjarig bestaan viert, dat deze propaganda - avond wordt gehouden, cp dat men zal zien, dat de geheelonthouders geen saaie Pieten zijn, 'n naam die hun weieens door tegenstanders wordt gegeven. Integendeel, in de geheelonthouderskringen wordt lust en kracht lot het blijde leven opgewekt en de liefde voor de natuur, en muziek, zang, tooneel, goede lec tuur, enz. En vooral in de J.V.O. komt dat zoo tot uiting. Daarin vraagt men ook niet naar poli tiek of godsdienstige richting.. De vereeniging i-< neutraal en ieder is welkom. Vervolgens geeft spr. een overzicht wat er alzoo dezen avond ten tooneele zal komen en vervolgens vangt de uit voering van 't programma aan. Het was inderdaad een en al afwisseling, een voudig en toch pakkend en onderhoudend. De J.V.O.-leden Jeanne Vos en Jan Aij van An na Paulowna openden de rij met 'n paar muziek nummers voor piano en viool, gevolgd door zang van Gez. Pranger (oud-leden van de J.V.O., ook uit „Den Polder"), ze hadden veel succes. De spreker voor dezen avond, de algemeen voorz. der N.V., de heer Van der Meulen, welke nu aan het woord kwam, meende wel wat huive rig te zijn, in deze vroolijke stemming nu met wat ernst te moeten komen. Immers de voorz. had zooiets in zijn openingsrede voorspeld het ernstige de rede van den heer v.d. Meulen. Maar spr. zou probeeron de gang er in te houden En of hem dat gelukte Zeer zeker. De ernst van zijn aanwijzingen tegen het alcoholmisbruik vaak doortinteld met fijne humor, gaf aan spr. een aandachtig gehoor. Spr. gaf in korte trekken een overzicht van den strijd tegen koning Alco hol, vanaf de grijze oudheid tot nu; want steeds heeft men met dezen veraderlijken vijand te kam pen gehad. En in Holland was die strijd niet ge ring, want de Hollanders stonden bekend ris drinkers tot ver over de grenzen. 86 Jaar lang heeft de Vereen, tot afsch. v. alc.houdende dran ken nu den strijd reeds volgehouden. Niet altijd met dezelfde energie. Er is een inzinking ge weest. Maar men kan zich bijna niet indenken hoe de laatste 20 jaren het alcoholgebruik is ver minderd en hoe er in de geheel orvth. vereeniging met lust en kracht wordt gewerkt. Want nog steeds is de drankstrijd noodig, ook tegen het matig gebruik, en spr. toonde dat met verschil lende schetsen aan. Met een opwekking om als lid der vereen, toe te treden eindigde hij zijn boeiende en leerrijke rede. Nu was het pauze en deze werd door verschil lende ijverige dames benut om met brochures te colporteeren. Nog was het programma lang niet ten einde. De J.V.O .Afd. Anna Paulowna kwam met aangeklee de liedjes ten tconeele, als: „het looze visschertje" en „drie schuimtamboers. Heel leuk, en navol genswaardig voor andere afdeelingen De tooneelclub „Afd. Wieringen" gaf de één acter „Het Kind" van Heijermans. Mooi spel Taf de jonge club te zien. Rolvastheid en goede u'! beelding, zonder uitzondering bij de spelers. Ze verwierven een dankbaar applaus. Nog kregen we eenige muziek- en declamatie nummers te hooren en een waardig slot werd ge vormd door een tweetal tableaux voorstellende ..De drankflesch moet stuk" en „De geheelont houding als redster!" Kortom het was een prachtig geslaagde avond waarmee de afd. alle eer heeft ingelegd. Voor het bewaren en verzenden van TEEKENINGEN houden wij in voorraad alle formaten KOKERS en PORTEFEUILLES. BOSKER's BOEKHANDEL. H.HOEF. POLITIE. Gevonden een Armband-horloge en een Auto slinger. Inl. b. d. Gem. Veldw. 1IERV. GEM Donderdag 7 Nov. 'sav. 8 uur V.C.J.B. DOOPSGEZ. GEM H.-hoef Dondegdag 7 Nov. 'sav. 8 uur Ds. Alb. Vis van ^Texel. Uitvoering O.K.K. Verschillende berichten be reikten ons over de uitvoering van de Mandoli ne vereeniging O.K.K. van j.1. Zondag. Het goede werk van deze zoo gunstig bekend staande vereeniging viel grootendeels in het wa ter door enkele druktemakers in de overvolle zaal. Ziedaar de kern van de inhoud dier berich ten. En we vragen ons af, zullen zulke jongelui nou nooit eens wijzer worden om de boel voor zich en ook voor anderen te bederven. Kenschetsend is toch 't gehalte van sommige „belangstellenden, als men zag dat een Zuider- -zeearbeider de aardigheid had twee bierflesch- l'es tegen elkaar stuk te slaan, met het ongeluk kig gevolg, dat de glasscherven hem in de pols drongen en hij een zoo ernstige wonde kreeg dat hij, na verbonden te zijn, onmiddellijk per auto naar het ziekenhuis te Den Helder moest wor den vervoerd. Is 't niet diep treurig BOSKER 's KANTOORBOEKHANDEL levert LINTEN voor ALLE typen SCHRIJFMACHINES.

Wieringer courant | 1929 | | pagina 2