iemand, die op bezoek kwam, een afspraak vooi hun vlucht gemaakt. Dit was een goed gekleed man, die een bezoek aan Liesegang bracht. De ontmoeting geschiedde in tegenwoordigheid van een oppasser, die echter geen acht heeft gesla gen op hetgeen gesproken werd. Na korten tijd ging de bezoeker lachend weg. Donderdagmor gen verscheen een man bij een loods in het plant soen van het gesticht en verzocht iemand, die daar in de buurt een kippenhok schoonmaakte hem een ladder te leenen. Hij gaf voor, dat hij een metselaar was. De ladder werd hem gege ven, daar men geen kwade gedachten had. Hij klom met behulp van den ladder op den muur en liet toen een luid gefluit weerklinken ter wijl hij tegelijkertijd een touwladder over den muur naar de zijde van het gesticht wierp. Lie segang en Garde, die met hun oppasser juist in de openlucht waren, spoedden- zich terstond, toen zij het gefluit hoorden, naar den ladder, niettegenstaande de oppasser hen trachtte te gen te houden. De man bij den ladder loste een schot op den oppasser, waardoor deze in den bovenarm werd getroffen en ineen zakte. De twee misdadigers en hun medeplichtige maak ten zich daarop uit de voeten. INGEZONDEN STUKKEN. OUDERS, Is het U bekend, dat de Wereldoorlog ruim zestien millioen, meest jonge mannen, meer of minder ernstige verwondingen heeft bezorgd Zoo ja, dan staat dit wel vast Ge koopt voor Uw kinderen met het a.s. Sin terklaasfeest. GEEN OORLOGSSPEELGOED. Bond van Nederl. Onderwijzers, Afd. Wieringen. Commissie voor Landbouwcoöperatie uit den Bond van op coöperatieven grondslag werkende Zuivelfabrieken in Noord-Holland. Bovengenoemde commissie heeft in samen werking met het Provinciaal Electriciteitsbe- drijf in Noord-Holland, naar aanleiding van de daarvoor gedane oproeping voor een electrisch demonstratie pluimveebedrijf eene keuze ge daan uit de 20 sollicitanten, met het gevolg, dat twee pluimveebedrijven voor dit doel zijn aan gewezen, o.a. die van C. Vader te Dirkshorn en J. Sleutel te Sint-Maartensbrug. Het eene be drijf is in hoofdzaak piepkuikenfokkerij, het tweede voornamelijk nut-hoenderfokkerij. In beide bedrijven zullen de volgende electrische toepassingen worden gedemonstreerd. Batterij kunstmoeders met electrische verwar ming voor 300 a 500 kuikens. Mengmachine voor kippenvoer en vischmolen. beiden aangedreven door electromotor Vcntileerende kunstmoeder (systeem A. S. U.) Ultravioletlicht uitstralende lampen voor kuiken- en kippenbestraling. Algeheele toepassing der electrische verlich ting voor dagverlenging, met toepassing van automatische schakelklokken. Electrische hulpverwarming voor kippenhok ken bij strenge koude. Kleine en groote eierschouwers (systeem A.S.U Electrische warmwatervoorziening, met nacht stroomreservoir. Electrische veevoederketel. Electrische broedcentrale voor 600 a 800 eieren Electrische drinkwaterverwarming (2 systemen Electrische haverkiemkast (systeem A. S. U.) Electrische ventilatie van kippenhokken. Hieruit blijkt voldoende het groote belang van de electriciteit voor het pluimveebedrijf. Wan neer de bedrijven geïnstalleerd zijn door hef Prov. Electriciteitsbedrijf, zullen nadere mede- deelingen worden gedaan over de regeling voor het bezichtigen van deze bedrijven. G. NOBEL. PROVINCIAAL NIEUWS. WILRINGERWAARD. Dijkgraaf en Heemra den met hoofdingelanden vergaderden Woens dagmiddag 2 uur onder leiding van dijkgraaf C. Haring huizen. Hoew el de vergadering te 2 uur was uitge schreven, werd te ongeveer 3 uur aangevangen, omdat eerst een bezoek werd gebracht aan het gemaal, om de reservebemaling te bezichtigen. Het voornaamste punt was verbetering van de wegen door een nieuw wegdek. Van de Vereeniging van Noordhollandsche Waterschappen werd een afschrift ontvangen van een brief, welke door haar was verzonden aan Ged. Staten, waarin gevraagd werd hoe de verdeeling was van de wegen- en rijwielbelas ting. Ged. Staten hadden daarop geantwoord, dat de toepassing, daarvan met veel moeilijkheden gepaard ging. De dijkgraaf deelde mede, dat deze zaak be kend was. Het komt hierop neer dat bij 't ver werken van een groot bedrag in eens de vergoe ding wordt uitgekeerd, berekend over meerdere jaren. Het Prov. blad no. 99 meldt, dat onze we gen geplaatst zijn gebleven op de wegenlijst en waar de zaak zoo staat, meende 't bestuur dat we gerust kunnen doorgaan en stellen daarom voor de Groote- en Kleine Buurt onder handen te nemen en een wegdek te geven als van Wa- lingsweg tot Tjrambrug. Dit zal worden ongeveer 11000 M2. wegdek. Wanneer deze wegen onder profiel worden gebracht., zullen de kosten bedragen rond f 34000 De overige wegen kunnen op de gewone dienst- bedragen worden gehouden, waardoor deze post met 1000 verhoogd zal moeten worden. We komen dan met een begrooting van f 35000 Voordat ik de discussie open, aldus de voor zitter, wil ik eerst in comité nadere toelichtin gen geven. De vergadering werd geschorst en na een uur in comité te zijn geweest, weer heropend. De zaak was zeker duidelijk toegelicht, want direct werd tot stemming overgegaan en het voorstel werd alleen met de stem van heemraad Blaa/uboer tegen, aangenomen. Mocht nog blijken, dat de weg in de Groote Buurt zich a.s. voorjaar niet goed heeft gehou den, dan komt 't Dag. bestuur weer op een en ander bij de ingelanden terug. De voorzitter hoopte, dat 't genomen besluit zal blijken goed te zijn geweest. De bedoeling is het werk aan een aannemer uit te besteden. De heer Groneman vroeg er rekening mee te willen houden, dat de arbeiders niet bij de boe ren vandaan worden gehouden. De voorzitter dacht dat de aannemer wel met eigen volk zal komen. Ook de 1000 voor extra werk op andere we gen werden goedgekeurd. Verder wil 't Dag. be stuur schoeiïnghout en palen aankoopen tot een bedrag van 1600. De heer Bakker vroeg waar geschoeiïngd moest worden. w De dijkgraaf lichtte toe, dat voor verbreeding hier en daar een schoeiïng noodig is. Goedgevonden. Punt 7 was een voorstel inzake verdere weg- verbetering. 't Dag. bestuur heeft 't teeren op den Barsin- gerweg en Molenweg gezien en vond het nu wen schelijk om ook de andere wegen te teeren. Op den duur zal 't onderhoud veel voordeeliger zijn De geheele lengte der wegen is 14100 M. er is geteerd 3100 M., zoodat er overblijft 11000 M. lengte of ongeveer 33000 M2. Bij twee maal teeren, den lsten keer 30 ct. en den tweeden keer 20 ct., werd dit ongeveer 5C"ct. per M2. of voor 't geheel ongeveer 15500. Wan neer het werk achter elkander wordt gedaan, hier en daar onder profiel brengen, gelooft 't Dag. Bestuur dat dit veel voordeeliger zal zijn, terwijl op het onderhoud wordt bespaard, zoodat een crediet wordt gevraagd van 15000. Een langdurige discussie ontspon zich. Wc zullen deze niet in zijn geheel vermelden. Gespro ken werd over koolteer, verwarmde teer, gepre pareerde teer, split, groffe en fijne grint, enz. De heer R. Bakker meende, dat we met 11000 M2 heelemaal niet klaar komen gezien 't feit dat dit jaar zoo lang heeft geduurd. De voorzitter zeide dat het dit jaar erg is tegengeloopen met verschillende zaken. De heer Groneman bracht 't systeem Koegras weer ter sprake. De heer C. J. Blaauboer begreep 't dag. Bestuur niet, dat het nu juist, den geheelen polder onder handen wil nemen. Er zouden toch proeven worden genomen cn daarna moet men deze afgewerkte proeven ter tafel brengen. Dit is niet gebeurd. Spreker vond 't gevaarlijk om den geheelen polder aan te pak ken. Zijn de heeren er van overtuigd dat de las ten niet zullen verhoogen De voorzitter lichtte toe dat een leening van 15000 in 10 jaar tijd 1500 per jaar zal kosten. Hij zag in dat we de leening voor 't teeren, brug gen en reserve bemaling kunnen aflossen zon der dat daarvoor verhooging van polderlasten, ncodig zal zijn. Wc hebben veel minder onder houd, wat ook nog uitvoerig werd toegelicht. De heer Blaauboer zou gaarne zekerheid om trent de polderlasten hebben. We weten niet wat de toekomst ons brengt. Hij begreep niet dat nu 't dag. bestuur persé alles in een jaar wil doen. De heer Groneman drong er ook nog op aan dat bij de Heide Maatschappij zal worden ge ïnformeerd, of de boomen er geen nadeel van zullen ondervinden. Dit zal gebeuren. Verder zal rekening worden gehouden met de verschillen de wenken. Tenslotte werd aan het Dag. bestuur vrijheid van handelen gegeven. Mocht nog blij ken dat de weg in de Groote Buurt niet geheel goed zal voldoen dan zal 't dag. bestuur opnieuw weer bij de Ingelanden hierop terug komen. Laatste punt was regeling geldleeningen. Jijen le 3500 voor reservebemaling, 't Dag. bestuur stelde voor 't loopend crediet bij de Boe renleenbank met dat bedrag te verhoogen zon der verhooging jaarlijksche aflossing. Rente on geveer 4V-2 pCt. }^en 2e 16000 voor wegverbetering dit jaar. Ven 3e 41000 voor 't volgend jaar. In dit bedrag is dan begrepen het maken van 2 nieuwe bruggen of duikers bij de trambrug en Zuid Zijperweg bij den Slikkerdijk. Dit totaal ad 57000 zal een aflossing vorderen van tcn- minte 4400 per jaar. Getracht zal worden deze leening te plaatsen bij de Boerenleenbank. Ten 4e 15000 voor 't teeren enz. van de niet op de provinciale wegenlijst voorkomende we gen, af te lossen jaarlijks 1500 te beginnen in 1931. Dit kan gebeuren zonder lasten verhooging omdat in 1930 de laatste aflossing plaats vindt van de leening 1900 ad 2000. Het bedrag van 6200 voor de bruggen dit jaar wilde de heer P. J. Blaauboer geven tegen een rente van 4V2 pCt. met aflossing van 500 's jaars. Verder werd nog medegedeeld dat dit jaar ex tra is uitgegeven 4300 voor teeren en extra on derhoud. Dit kan gedekt worden van de ontvangen 4700 uit het wegenfonds omdat in 1927 de uitga ven uit de gewone middelen waren bestreden. Na eenige discussie werden deze regelingen alle goedgekeurd. GEMEENTE WIERINGEN. Zuiderzeesteunwet. De Generale Commissie heeft een wekelijksche geldelijke toegemoetko- ming toegekend aan N. Baijs te Westerland. Aan de na-levering van militaire kleeding die op 13 December a.s. te Schagen wordt gehou den, moeten uit deze gemeente deelnemen de dienstplichtigen H. Adema, H. H. Boorsma, G. Moltjer, S. de Leeuw en J. Veling. De dienstplichtige van de lichting 1927 D. van de Kreeke is voorgoed vrijgesteld wegens kostwinnerschap. Gewetensgeld. (Tjen bate van de gemeente Wieringen zijn als gewetensgeld gestort bedra gen van 125, 188 en 190. DOOPSGEZ. GEM. Donderdag 28 Nov., 'sav. 8 uur Jongerenkring. „APOLLO", Den Oever. De muziekvereeni- ging Apollo te Den Oever gaf j.1. Zaterdag- en Zondagavond in de concertzaal van den heer Jr. Lont aldaar haar eerste seizoenuitvoeringen voor hare ongehuwde en gehuwde kunstlieven de leden. Beide avonden was de zaal flink bezet. Het programma voor deze avonden samenge steld vermeldde een 4-tal muzieknummers en een tooneelstuk getiteld „Robbedoes", blijspel in 2 bedrijven door Fl. van Duinen. Muziek, zoowel als tooneel, beiden kregen een goede opvoering, werden aandachtig gevolgd en vielen b; allen zeer in den smaak. Het blijspel bracht de lachspieren dan ook in beweging. Deze uitvoeringen onder leiding der dir. de heer J. N. Bruul zijn dan ook goed geslaagd en was er in de muziek wederom vooruitgang te constatee- ren. Met een gezellig bal na werd besloten. Tpt leden van het Kiescollege der Ned. Herv. Kerk van Hippolytushoef cn Westerland werden j.1. Zondag de perio diek aftredende le den, de heeren J. N. Mulder, D. Minnes, J. N Bruul en H. Wilms, herkozen. Feestavond R. K. Volksbond Afd. Wieringen. Ruim 200 belangstellenden vulden de boven zaal van den heer Veerdig te H.hoef, toen Zater dagavond de Tooneelvereeniging „Excelsior van Afd. Den Helder optrad. De Kleine Kapel zette met een opgewekte marsch in en toen sprak de geestelijke-adviseur de Zeereerw. heer Pastoor Koppert 'n woord van wijding en opwekking. Vervolgens kwam dan Excelsior voor het voet licht met het tooneelspel „De Adelaar", een pro pagandastuk voor het organisatie-leven bij uit nemendheid en dat ook op uitnemende wijze is opgevoerd. De medewerkenden hadden na ieder bedrijf een hartelijk applaus in ontvangst te nc men. Pastoor Koppert dankte dan ook de spelers recht hartelijk voor hun prestatie en hunne wel avillendheid jegens de Afd. Wieringen. Spr. hoop lè dat deze avond er toe zal hebben medege werkt, dat velen tot de Afd. toetreden en men zich steeds nauwer aaneen sluit. Nieuwe Zaak. Steeds wordt het dorp Hippo lytushoef nieuwe zaken rijker. Zaterdag j.1. o- pende de heer A. W. Berkhout zijn mooie mo dern ingerichte winkel in electrische artikelen en radio-apperaten in de Hoofdstraat. Een zee van licht bescheen de fraai opgestel de etalage cn winkel waar tevens fraaie bloem stukken prijkten door leveranciers, belangstel lenden, enz. aangeboden. Een pracht Philips luidspreker bracht in de zaak het muzikaal ge not, een electrische ventilator zoi'gde voor een frissche atmosfeer. Een blik op de vele electri sche apperatcn hier uitgestald, gaf ons de over tuiging, dat de heer Berkhout zijn cliënten naar ieders keus kan bedienen. Wij wenschen hem met zijn mooie winkel alle succes Den Oever. Naar men ons meldt heeft de heer J. Poppen te Den Oever zijn schuren, staande achter café G. de Haan, aan laatstgenoemde ver kocht. Wat de heer de Haan van plan is, weten we nog niet officieel, doch vermoedelijk is zijn bedoeling een speeltuin met daarbij gelegen heid voor een zitje voor bezoekers, om daar des zomers te kunnen genieten. SUCCES-NIEUWS. Zondag werden er weder om drie thuiswedstrijden gespeeld. Om half elf speelden de Succes-adsp. tegen Helder d adsp. cn behaalden wederom een mooie overwinning van 31. Om 12 uur speelde Succes 3 tegen Breezand 2 en in deze wedstrijd kon Succes het niet verder brengen dan een gelijke uitslag van 22. Om 2 uur kwamen Succes ISchagen I in het veld. Beide elftallen stellen zich volledig op. Na zeer korten tijd weet Montulet Succes reeds de leiding te bezorgen 10. Het spelt golft daar na geruimen tijd op en neer, waarin de Succes- aanvallen het gevaarlijkst zijn. Een paar cor ners over weerskanten leveren geen gevaar op. Sch. heeft een oogenblikje pech. Een mooie in geschoten bal wordt door Smit net op tijd wegge- kopt. Direct hierop weer een aanval op Succes- doel, doch bijna de geheele Sch.-voorhoede trapt mis. Nu is S. weer eens aan het woord en weet Kooij er 20 van te maken. Sch.-voorhoede komt hierna gevaarlijk opzetten en weet uit een strub beling voor Succes-doel de achterstand te ver kleinen 21. Voor rust weet Succes er nog 31 van te maken. Na de thee is Succes weer het gevaarlijkst en in een minimum van tijd is het 41. Het spel van Succes wordt hierna merkbaar zwakker, en daarentegen begint Sch. beter spel te leveren en geraakten de Successers in het nauw. Sch. komt geducht opzetten, de S.-keeper loopt uit en wordt onderstboven geloopen en de bal verdwijnt in het verlaten doel 4—2. Sch. is vol goeden moed en weet kort hierop zelfs 43 te maken. Succes trekt wat terug in de verdediging en als scheids rechter voor het laatst blaast is de stand nog 43 voor Succes, welke wedstrijd op het kantje af werd gewonnen een gelijk spel had in het geheel geen vreemden uitslag geweest. Succes II speelde tegen H.R.C. 4 in Den Hel der en maakte er bijna een doelpunten regen van door maar eventjes met 70 te winnen. Lichtbeeldenavond te Den Oever. Nadat de heer Schotvanger uit Amsterdam 'smiddags een vei telling met lichtbeelden voor kinderen had ge houden, waarbij hij eenige episoden uit 't leven van Christus tijdens zijn rondwandelen op aar de toelichtte en verder de gespannen aandacht der kinderen wist te winnen door de geschiede nis van de bekend* Negerhut van Oom Tom te verhalen, hield hij aan den avond van den 25- sten November een lezing over Bunjan's Chris- tenreize naar de eeuwigheid. 't Vriendelijke Chr. {Tehuis voor Zuiderzeewer kers te Den Oever was ondanks het slechte weer goed bezet. Omstreeks half acht opende de heer Bosma door te laten zingen Psalm 25:6 en ging voor in gebed. Daarna hield hij een kort inlij- dend woord en verwelkomde den geachten spreker. lAan de hand van scherpe beelden ging de heer Schotvanger in hoofdlijnen 't leven na, dat Christen door moet maken naar de teekening van Bunjan. /Telkens werd gezien, dat er oogen- blikken kwamen van verademing na benauwde tijden. Menig keer dacht Christen al, dat hij ei w as, maar dan bleek nog, dat de heipelstad nog ver bleef en er eerst vele moeilijkheden over wonnen moesten worden. Allerlei lokselen waren er op den weg en me nige verzoeking moest krachtig weerstaan wor den. Had Bunjan in onzen tijd geleefd, stellig wa ren er meer beelden gebruikt die ons zouden spreken van ren Stillen strijd die elk geloovige wacht in de moderne samenleving. 't Moeilijkst voor Christen was 't doorgaan van den doodsjordaan. Bijna voelt hij zich weg zinken maar een blik op het Kruis doet hem weer opkomen en hij gaat de stad met de paar- len poorten en straten vnn goud binnen. De goedgeslaagde lezing was onderbroken door een korte pauze, waarin eenige liederen werden gezongen /Toen de lezing afgeloopen was sprak de heer S. J. Dokter 'n kort slotwoord en dankte inzon derheid den heer Schotvanger voor z'n lezing. Dan liet hij nog zingen Psalm 116 1 en sloot met dankgebed dezen prachtigen avond. Congierge Chr. Tehuis. Den Oever. Wij ver nemen, dat met ingang van 1 Dec. is benoemd de heer Kieft uit Alkmaar in plaats van den heer Stulp, die vertrekt. Bestuur Gereform. Jongelingsvereen. In het bestuur werden gekozen de heeren Juisting, Kalkman, Ooievaar en Muller. Iedere Maandag avond 8 uur wordt in de Chr. school te Den Oe ver vergaderd. Cathechisatie Geref. Kerk te H.boef. Men ver zoekt ons te melden dat de catechisatie niet meer Donderdags maar Woensdagsavonds van half acht «„»to half negen wordt gehodden. Correspondentie Den Oever. Wij maken geen reclame voor 'n radiohandelaar, die niet in dit blad adverteert. Red. Verslag Instituut v. Arbeiders - Ontwikkeling filmavond moet tot onzen spijt tot Vrijdag blij ven liggen. Red. Land in Zicht. Elke Woensdag-avond te half- acht uur Bijbellezin met onderlinge nabespre king. Reeds werden samen gelezen de brieven aan Filemon eQ aan de Filippenzen Thans zal de brief aan de Efezieërs besproken worden. Wie zich door omstandigheden tot nog toe afzijdig hield, krijgt nu een mooie gelegen heid om prettig in te vallen. Het is tegelijk leerzaam en opbouwend. Er is een groote kring van trouwe belangstellenden. Ook zij, die met de Bijbel erg onbekend zijn, wor den gaarne in ons midden gezien. J. K. L. December - Programma Chr. Tehuis Den Oever. Verschillende gezellige avonden zullen georganiseerd worden o.a. lezing Ds. Barger van Hoorn over „Reisherinneringen" met zang en muziek. Lezing van den heer J. Baas van Den Helder ,de bekende voorvechter uit den anti vloekbond. Lezing over Metereologische weerbe richten. Concertuitvoering door het trio Dokter uit Den Helder, terwijl door een dame een le zing zal worden gehouden over De vrouw cn het Boek. ANNAPAULOWNA. BURGERLIJKE STAND Geboren Johannes Wilhelmis, z.v. J de Wit en van E. C. Bakker. Getrouwd Pieter Rentenaar en Grietje Kep- pcl Jan Beets en Elisabeth Slootweg. Overleden Antje Grin, oud 65 jaar, weduwe van Anthoniës Jacobus Swaerts Johanna Borg man, oud 65 jaar, weduwe van Jan Hendrik I.ips, eerder van Pieter Lemstra. Bij besluit van den Minister van Financiën is aan deze gemeente een voorschot verleend van 3450.- ingevolge de Landarbeiderswet. Aan den Anna Paulownapolder is de bij besluit van 15 Dec. 1926, no. 41, tot 1 Januari 1930 verleende concessie tot heffing van sluis- gelden van binnenvaartuigen aan de sluis West einde in den Koegraszeedijk aan het Noordhol- landsch kanaal, op den bestaanden voet ver lengd met den tijd van 3 jaren, alzoo tot 1 Janu ari 1933. POLITIE. Verloren een portefeuille met be scheiden en een kinderhandschoen. Naar wij vernemen worden er pogingen in het werk gesteld om gedeeltelijk langs den Zui- der Molenvaartsweg een loopstraat aan te leg. gen. Om dit plan te kunnen verwezenlijken is het noodig dat door den betrokken eigenaren een gedeelte grond wordt afgestaan. Hierover zal een bespreking worden gehouden tusschen B. en W. en de eigenaren. Een TtA.G.O.-Middag. Zondag werd vanwege de Vereeniging T.A.G.O. een lezing voor kinde ren in Veerburg gehouden. De zaal, met w el ruim 250 kinderen, gaf een gezelligen aanblik. Spreker was de heer Van Dijk, welke zijn on derhoudende lezing In de Wildernissen van Zuid Afrika verduidelijkte met lichtbeelden. Vol aandacht werd spr. in zijn boeiend ver haal door de kleine luisteraars gevolgd, je, zelfs de aanwezige grooten genoten Wij kunnen niet anders zeggen, alsdat de le zing bij den heer Van Dijk in uitnemende han den was. en het hartelijk applaus der kinderen was voor spr. zeker een voldoening. De voorzitter van T.A.G.O., de heer Keijzer, bracht na beëindiging der rede namens de ver eeniging en namens de kinderen hartelijk dank aan spreker voor zijn goede vertolking. Het was een zeer gezellige, doch bovenal nutti ge middag voor onze Poldersche jeugd BREEZAND. Naar wij vernemen zal dezen winter geen tuinbouwcursus worden gehouden. BREEZAND. Voor rekening van den heer L. Raven zal aan den Zwarteweg een lunchroom met woning en daarnaast een daarnaast een woonhuis worden gebouwd. Het werk wordt uitgevoerd door aannemer A. A. Schouten, alhier. BREEZAND. fRcn behoeve van den heer J. Hooimeijer zal een nieuw gedeelte aan zijn bak kerij worden gebouwd. Aannemer A. A. Schouten is met den bouw belast. EEN DRENKELING. Spoorbuurt. Nu heden Maandag geraakte een vrachtauto van den heer J. Leijen, doordat het stuur losschoot, tusschen de Spoorbuurt en de Drie Bruggen in de Molen vaart. De wagen lag geheel in het water. Geluk kig kwam de bestuurder met de schrik vrij. Met hulp van den garagehouder, den heer Nic. Jonker, was de wagen spoedig weer op den be- ganen weg. MARKTBERICHTEN. ALKMAAR, 22 Nov. 1929. Graanmarkt. Op de heden gehouden Graanmarkt waren in totaal 1846 H.L.'s aangevoerd als 148 H.L. tarwe 10.25 a 12.25 1 H.L. rogge 618 H.L. haver J 8a 8.50 81 H.L. boonen, w.o. bruine boonen 20 a 26 citroen boonen 36 a 42 duiven boo nen 15.75 witte boonen 40 a 50 10 H.L. geel mosterdzaad 25.50 a 27 karwijzaad 40 Blaumaanzaad 40 tuinboonen 24 a 26 318 H.L. erwten, w.o. groene erwten (kleine) 13 13.50 groene erwten (groote) 15.50 a 25 vale erwten 16 a31 vale erwten 16 a 33 al les per 100 Kg. Handel goed. EIERVEILING, ALKMAAR, 23 Nov. 1929. Aanvoer 42000 Kipeieren. Prijzen 56-58 Kg. 10.10 ii 12 60-64 Kg. 11.90 a 12.80 Bruine 60-65 Kg. 7.10 a 10 ALKMAAR, 25 Nov. 1929. Op de heden gehou den weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 64 Vette koeien 220 400, handel ma tig 3 vette kalveren 120 a 127.50 Vette kal veren p. ned. pond 1.40 a 1.60 19 Nucht. kalv. (slacht) 16 a 30 547 Vette varkens (zware) p. ned. pond 0.80 a 0.84 Zouters per ned. pond 0.81 a 0.83, handel goed.

Wieringer courant | 1929 | | pagina 2