schalk en gezin, C. J. F. van Gulik en gezin, S. Godschalk en gezin, H. van Gils en gezin, allen van Medemblik J. A. Hofstetter van Odoorn R. J. Huggers van Driel Wed. M. Rezelman en gezin van Anna Paulowna A. Boven geb. de Groot van Vlagtwedde H. van der Wal en ge zin van Slochteren I. Verstraate en gezin van Amsterdam Jb. Kruize van Bellingwolde N. Vcnema en echtg. van Amersfoort C. Kaan en gezin van Anna Paulowna S. Juisting van Al phen aan don Rijn J. Hekman geb. Panjer van Oude Pekela Mej. J. A. C. Volker van Dord recht H. G. Langes en gezin van den Helder L. Poorters van Putte J. P. Doesberg en gezin van Rotterdam A. 'Tieks van Vlagtwedde J. Th. Smiers en gezin van Anna Paulowna C. J. Wever van Amsterdam R. Frederiks en echtg. van Den Helder D. Smit van Zijpe T. Grijze van Bellingwolde M. van Treuren geb. Olie mans van Delft. Vertrokken S. Bos naar Oude Pekela W. Boogaard naar Schoondijke P. L. Kooij naar Zijpe Mej. L. J. Marskamp naar Den Haag H. Ph. Meijer naar Harlingen S. C. Berende en echtg. naar Raamsdonk Wed. J. N. A. Staven- ga en kind naar Schiedam C. de Waard en ge zin naar Terneuzen K. Honigh naar Edam P. B. Davidse en gezin naar Rotterdam H. Klein en gezin naar Velsen W. Kalis en gezin naar Dordrecht F. van Dongen en echtg. naar Sliedrecht Mej. S. Selie naar Hoorn S. A. Ut fen naar Barsingerhorn D. Zuidewind naai (Texel W. H. Staats geb. van Opstal naar Den Helder T.. Hakkeling naar Haarlem A. D. Mo lenkamp geb. Ruitenburg naar Anna Paulowna: Mej. M. Olij naar Alkmaar J. Meijwaard en gezin, B. Lubberts en gezin, H. Bosker, allen naar Medemblik J. F. Kogenhop naar Den He- der E. Amlung naar Maastricht Mej. K. Fok ker naar Heemstede. In den loop van deze week heeft de bevol king van Wieringen de 5000 zielen overschre den. Ten nadeele van den smid Jb. L. werd uit zijn jas in de werkplaats der A. B. Mtpij. te Den Oever een zilveren horloge ontvreemd. De poli tie is met het geval in kennis gesteld. Bij de Amst. Ballast Mtpij te Den Oever, zijn deze week nog een vijftiental grondwerkers wier werk bij de heer v. d. Valk ten einde liep, geplaatst. In de j.1. Maandagavond gehouden verga dering van Commissarissen der Onderlinge Vee- en Peardenverzekering Mtpij. „Helpt Elkan der" werd de lijst in de Afd. rundvee loopende van 20 Mei20 Nov. 1929 afgesloten met een to tale inschrijving van 81.910. Wegens overlijden moest uitkeering geschie den van 7 stuks vee. De hiervoor te heffen pre mie werd vastgesteld op 1.- per 100.- verze kerd kapitaal. Uitvoering Nieuw Leven. De pas opgerichtte tooneelverecniging Nieuw Leven zal Zondag 15 December a.s. een uitvoering geven in de zaal van Bruul met het stuk van N. J. C. Schermer- liorn: „Toen het oorlog was. Uitvoering Harmonie. De muziekvereeniging Harmonie geeft c-p den tweeden Kerstdag haar jaarlijksche openbare uitvoering in de zaal van Hotel De Haan. Behalve een concert komt ten tooneeie de klucht De verliefde Schoorsteen veger en de klucht Gesnapte Huisvaders. Uitvoering Toonkunst Oostexland» Wij vesti gen nogmaals de aandacht op de Uitvoering van de Zangvereeniging Toonkunst welke heden Za terdagavond in de zaal van Koster te Ooster- land wordt gehouden. Ook heeft dan in de pau ze een Amerikaansche verkooping plaats. BUITENLAND. DE HEVIGE KODDE IN AMERIKA. Volgens berichten uit Cliicago neemt de kou de in het noorden en midden westen van Ameri ka toe. Er is veel sneeuw gevallen. Te Chicago zijn 6U personen doodgevroren of aan directe gevolgen van de kou overleden. Uit Dender wordt gemeld dat het geheele wes telijke halfrond door een koude golf wordt be zocht. Het was daar Maandag 6 graden onder nul. DU1TSCHLAND. VERDUISTERING VAN 43.000 MARK SPAARGELDEN. Naar Nederland gevlucht. Maagdenburg, 5 Dec. Woensdag is de penning- meesteresse van de vrije spaarvereeniging „Ge lijkheid", mevrouw Rudolf, met medeneming van ongeveer 43.000 Mark spaargelden van de leden der Vereeniging, welk bedrag jaarlijks met Kerstmis wordt uitgekeerd, gevlucht. Naar uit een aan den voorzitter der vereeniging gezon den brief blijkt, is mevrouw Rudolf met haar fa milie naar Nederland gevlucht. Zij beloofde in haar brief het geld Woensdag ter beschikking te zullen stellen. Toen de leden der vereeniging ongeveer 350 in bescheiden omstandigheden le vende vrouwen, Woensdag op den vastgestel- den tijd in het vergaderlokaal verschenen en kennis kregen van het verlies, kwam het tot bef tige tooneelen. De politie moest ingrijpen. Een bezoek aan de woning van mevr. Rudolf had geen resultaat. De meubelen waren in de geslo ten woning achtergelaten. De politie stelt een onderzoek in. HET BRITSCHE RIJK. DRAMA IN EEN BUNGALOW. Man doodt zijn vrouw en daarna zichzelf. Enkele dagen geleden werd brand ontdekt in een door een echtpaar van middelbaren leeftijd bewoonde bungalow te Hoddesdon in Hertshire. Men vond er na de blussching het verkoolde lijk van de bewoonster, aan wie blijkbaar slagen op het hoofd waren toegebracht. In de nabijheid van de woning werd op de spoorbaan het lijk van den bewoner gevonden. Woensdag is de lijkschouwing gehouden, waarbij voorlezing werd gedaan-van een brief, door den man tot den lijkschouwer gericht. Daarin gaf hij een vei klaring van den dood van zijn vrouw en zich zelf. Het is, zoo schreef hij, een gewone tragedie aan werkloosheid te wijten. Zijn laatste betrek king had hij laten varen, omdat hij er slaven moest. Voor zijn vrouw had hij geheim gehou den dat hij werkloos was hij was voornemens, zoo schreef hij, haar te zeggen dat hij opslag ge kregen had, zoodat hij zich niet behoefde te o- verwerken. Dan zou hij haar in haar slaap doo- den, zoodat zij zou sterven vervuld van prettige gedachten. Daarna zou hij zichzelf van het le ven berooven. Het in brand steken van de bun galow waaraan toch niet veel verbeurd was met het oog op de gebreken verdedigde hij niet, maar hij wilde toch niet dat dingen die hun dierbaar waren, in anderer handen kwa men. Bij een brief aan de politie had hij een bedrag van twee pond ingesloten voor betaling van 4/ ventueele kleine schulden. Wat er over was verzocht hij aan den dominé te geven. AMERIKA. LOONSVERHOOGING BIJ FORD tot een totaal van 19.500.000 per jaar. Edsel Ford, de president van de Ford Motor Company, heeft meegedeeld, dat de maatschap pij de loonen van haar personeel in de V. S. verhoogd had met een totaal bedrag van 19.500.000 per jaar. Het minimumloon is verhoogd van 6 tot 7 dol lar per dag. Hierbij zijn 24230 personen belruk ken. De loonen van 115.643 anderen, die 7 douar of meer per dag ontvingen, zijn met 5 Ameri kaansche centen per uur verhoogd. De loonen voor leerlingen zijn verhoogd van 5 dollar tot 6 dollar per dag. Bovendien zijn de salarissen met 5 pCt. verhoogd. Bijna 16 jaar geleden, in Januari 1914, had de Fcrd-maatschappij het gemiddelde loon van haar personeel van 2.34 dollar per dag verhoogd tot een minimum van 5 dollar per dag Tezelf dertijd werd de werkdag van 9 tot 8 uur verkort. Door een en ander werd de post loonen met 17.000.000 dollar verhoogd. Vijf jaar later werd het minimumloon op 6 dollar per dag gebracht. In 1926 werd een werkweek van vijf dagen in gevoerd. AANNEME De heer Georg Buchhalter, een braaf burger van de stad Columbia (Zuid-Carolina), had ze ven-en-veertig flesschen bier in huis. Dat kwam een nijdige buurman te weten hij klaagde den biervriend aan en deze moest nu voor de twaalf gezworenen komen. Voordat de zaak begon meende de president, dat de gezworenen zich ervan overtuigen moesten dat er werkelijk bier in die flesschen zat. Dus werd een man met 47 flesschen naar een kamer gebracht en achter de 47 flesschen liepen de 12 gezworenen. Het duur de een half uurtje en nog een half uurtje cn toen eindelijk verscheen het dozijn heeren weer in de rechtszaal. De beklaagde werd binnenge bracht en door de gezworenen „schuldig" ver klaard. «Toen vroeg de verdediger zoo eeTv vervelende kerel ook ineens „Waar is het bier Daar zaten de heeren /Totdat de voor zitter antwoordde „Dat hebben wij opgedron ken teneinde de schuld van den beklaagde te kunnen vaststellen" De verdediger wendde zich nu tot den rech ter Ik betwijfel het recht en de bekwaamheid van de gezworenen om als deskundigen op te treden en zal protest indienen." Hij heeft woord gehouden cn Buchhalter zal niet veroordeeld kunnen worden, vermits het bewijs van zijn schuld door 12 dorstige kelen verdwenen is. DE SINTERKLAASAVOND VAN EEN KAPPERSBEDIENDE. Hij had het dan maar gewaagd. Het was een heel aardig meisje en vijfmaal op het bal, dat „Concordia" zijn leden aanbood, had hij haar in zijn armen gehouden. Het was nu Sinterklaas avond en hoewel zij haar belofte eens bij hem aan te wippen, niet was nagekomen, had hij het toch maar gewaagd, haar een doos zeep te stu ren. Fijne zeep, de beste, die zijn baas in de zaak voorradig had. 'Terwijl hij met het scheermes over de ronde kin van een der klanten schrapte, gaf Chistiaan zich aan de zoetste mijmeringen over. Zou ze begrijpen, dat de doos zeep van hem was Het moest wel, want de naam van de zaak stond er op en hij had haar verteld, waar hij werkte. Wat had hij graag haar blonde kopje eens be handeld, bijgeknipt en gefriseerd, zooals zij be loofd had, dat hij eens zou mogen doen. En al zei hij het zelf, sinds de baas ook een salon voor dames aan de zaak had verbonden, werkte hij meer daar dan in het heercnsalon. De dames werden graag door hem geholpen. lederen ochtend, als hij naar zijn werk ging, had hij zich de laatste week afgevraagd Zou ze vandaag komen Of zou ze wéér niet komen Zou ze me al vergeten hebben, of houdt ze misschien van 'n ander Met schrik dacht hij dan aan den langen lum mel, die ook verscheidene malen met haar had gedanst en die haar aan het buffet ijs had aan geboden. Ze was eigenlijk wel erg vertrouwelijk met dien kerel geweest. Terwijl de kappersbediende zich zoo beurte lings de toekomst rooskleurig of donker voorstel de, was hij met zijn klant klaargekomen. Geluk kig, bijna acht uur, sluitingstijd, kon hij nog e- ven langs haar huis loopen. Op 't zelfde oogenblik ging de deur open cn kondigde het belletje nog een klant aan. Chris- tiaan draaide zich om. Het plichtmatige lachje zweefde reeds om zijn lippen, maar ook slechts een seconde, want in den nieuwen klant had hi. zijn heimelijk gevreesden medeminnaar her kend, den langen lummel van het bal van „Con cordia." Hij zag er keurig uit en droeg in zijn witgehandschoende handen ontelbare pakjes In zijn armen klemde hij bovendien nog een bouquet. Zijn zelfbewuste houding, de vreugde, die uit zijn oogen straalde en niet in 't minst de in smetteloos vloeipapier verpakte bloemen, dat alles vertelde Christiaan boekdeolen. Over een kwartier zou die kerel natuurlijk, frisch, gescho ren cn de wereld te rijk, naar haar gaan, om er Sinterklaasavond te vieren en haar de bloemen en de pakjes te geven. Christiaan's bloed begon te koken. Daar zou hij eens even een stokje voor steken. Met een honingzoete stem verzocht hij den nieuwen klant plaats te nemen. Enkel scheren, mijnheer Nee, ook haarknippen. Maar een beetje vlug, want ik heb haast. Dat kan ik me denken, bromde inwendig Christiaan. Hij hulde den lange lummel, zooals hij hem voortdurend bij zich zelf had genoemd, in 't wit en merkte tot zijn ergernis, dat hij in gedachten verzonken natuurlijk prettige voortdurend de oogen naar het plafon hield geslagen. Dat bleef zoo tijdens de geheele behandeling fI]ot een koude straal op zijn hoofd den klant deed opschrikken en er tegelijkertijd een sterke, onaangename lucht in de welriekende coiffeurs zaak verspreidde. De bediende had een halven liter karbolwater op het hoofd van zijn klant uitgeschud. Het slachtoffer sprong op, probeerde met een hand doek den stroom te stuiten, doch uitte, toen hij daarbij onwillekeurig in den spiegel zag, een tweeden kreet. Vreeselijk was hij toegetakeld. Lukraak was de tondeuse in zijn lange haren aan 't maaien geweest. Kris-kras liepen er, volkomen kale streepen over zijn hoofd, terwijl boven op zijn kruin een plukje haar, eigenwijs omhoog stond. Wat drommel nog toe Hoe kom je er bij kerel, om me zóó te mishandelen Ik zal een klacht bij je baas indienen, dat kost je je betrek king. En juist nu ik bij mijn schoonmoeder op visite moet Wat stamelde Christiaan, bent u ge trouwd Al twee jaar, vlegelEn ik ben alleen hier gekomen, om mijn schoonzusje een genoegen te doen, met wie je laatst hebt gedanst. Die wou eens weten, waar toe je in staat was, vóór ze zich aan je schaar toevertrouwde. Nu, ze weet het nou ineens Het is een ieder geval een aar dige surprise, die je haar hebt bezorgd Dien avond liep de kappersbediende niet met toekomstdroomen langs haar huis. BINNENL. NIEUWS. TWEE NIEUWE ALASTRIMGEVALLEN. In de Alastrimbarakken aan de Hildegardis- straat zijn Woensdag twee patiënten opgeno men, lijdende aan alastrim. Het zijn een 29-jarige vrouw uit de Schiebroek- schelaan en een 4-jarig kind uit de Ilildegai'dis- straat. \Te Hillegersberg werd één geval geconsta teerd, n.1. bij een U/2 jarig kind van den Kleiweg. DE DOODSLAG TE VALKENBURG. Maandagnacht omstreeks één uur is de land bouwer M. Curvers te Valkenburg op straat doodgestoken. De (Telegraaf geeft over deze gebeurtenis het volgende Het was winterkermis in het anders zoo rustige vacantieplaatsje en bij die gelegenheid komen van de vele omliggende dorpen massa's jongelui, die de dansgelegenheden en andere vermakelijkheden bezoeken. Er was reeds vroeg op den avond een stelletje jongelui uit het na burige Schinnert, die in verschillende dansgele genheden trachtten den boel op stelten te zet ten. Om twaalf uur was het sluiting. De gebr. Curvers, nijvere en zeer oppassende boeren, wandelden een straatje om. In de St. Pieterstraat gekomen, werden zij aangesproken door gemelde inwoners van Schinnert, die met de gebroeders ruzie zochten. Een van hen sloeg Curvers den sigaar uit den mond. Onmiddellijk daarop stoof een der aanranders naar den ande ren broeder en stak hem met een mes, waarna deze in elkaar zakte. Direct werd het slachtoffer in het naastbij gelegen café van den heer K., dal reeds gesloten was, binnengedragen door zijn broer en IC, waar bleek dat M. Curvers reeds was overleden. Politie was niet te vinden, doch werd tenslot te uit bed gehaald. Inmiddels waren de daders gevlucht. Het is aan het initiatief van den heer M. te danken, dat de aanranders konden wor den aangehouden. In de buurt van het moord- tooneel woont te heer M. die op 't gerucht naar buiten gekomen was en nog juist enkele men sehen op straat zag, die een goed heenkomen zochten. Hij greep onmiddellijk zijn fiets cn is het stel nagereden, waarbij hij zag, dat om den hoek van den straat een auto stond te wachten, waarin de vluchtelingen plaats namen en die onmiddellijk in de richting Schinnert wegreed. Na het nummer van den wagen genoteerd te hebben, deelde M. een en ander aan de mare chaussee mede. Daardoor wist deze de inzitten den van de auto, onder wie hoogstwaarschijn lijk de dader, van hun bed te lichten en te arres teeren. Zij ontkenden allen. Het wapen,, waar mede de aanslag is gepleegd, is gevonden in den tuin van het hotel F. Dit is gebeurd na aanwij zing van een juffrouw, die daar tegenover woont en op het tumult des nachts uit het raam is gaan hangen. Onder de gearresteerden, bevinden zich vier gebroeders L., die zeer ongunstig bekend staan. EEN „ZWARTE LIJST" TE EDE. Overtreders gaan vrij uit. In Ede hebben Burgemeester en Wethouders een „zwarte lijst" ingesteld, waarop personen gebracht worden, die naar hun meening van het bezoek van vergunningslokaliteiten moeten worden uitgesloten. Wie het ongeluk treft op die lijst te komen en tóch een café binnengaat, is krachtens de politieverordening strafbaar. De bedoeling zal wel zijn geweest om personen die misbruik maken van sterken drank, te houden buiten het terrein waar zij in hun oude fout kunnen vervallen. De maatregel schijnt echter niet zonder beden king, want een ruim opgevatte toepassiing zou tenslotte op willekeur gaan gelijken. De kanton rechter te Ede heeft onlangs een geval behan deld, waarin iemand, die op de „zwarte lijst" stond wegens een café-bezoek een proces-ver baal kreeg. De man werd schuldig verklaard, doch straf werd niet opgelegd. Dit geval is nu in hooger beroep voor de Arn- hemsche rechtbank behandeld. De subst.-officier van justitie jhr. mr. Nahuys heeft nu voor den verdachte volledige vrijspraak gevraagd. VERBLINDENDE AUTOLICHTEN. Verblind door de lichten van een auto, reed een motorrijder op den Geldropscheweg te Stra tum in volle vaart egen een lantaarnpaal. De schok was zoo hevig, dat de lantaarnpaal krom kwam te staan. Behalve een beenbreuk bekwam de motorrij der nog verschillende ernstige kneuzingen. In hoogst bedenkelijken toestand werd hij een na- bijzijnde woning binnengedragen, waar hem geestelijke en medische bijstand werd verleend. Men achtte den toestand van den man die uit Limburg afkomstig is, zóó ernstig, dat hij niet mocht worden vervoerd. DEN HELDER. Doodelijk ongeval in een stoomwasscherij. Een ongeval met doodelijken afloop heeft Woensdagmorgen omstreeks 10 uur in de stoomwasscherij „Insulinde" aan den Rijksweg bij Den Helder plaats gehad. De pl.rn. 15-jarige D. H. de Wolf heeft vermoedelijk haar arm in de centrifigaal, welke wordt gebruikt om het waschgoed te drogen gestoken, waardoor dit lichaamsdeel bijna geheel werd afgerukt, terwijl zij tevens een klap van het deksel van do centrifugaal, dat zij had opgelicht en nog steeds in de hand hield, kreeg, waardoor een gapende hoofdwonde ontstond. Tijden^ het ongeluk was niemand anders bij haar werkzaam. Het slacht offer werd naar het Marine-hospitaal vervoerd, waar zij 'snachts te half twee, zonder bij ken nis te zijn gekomen, is overleden. ANNA PAULOWNA. De Gymwedstrijden D.O.K.E.V. Ons verslag in het vorig nummer omtrent de onderlinge wed strijden D.O.K.E.V. is niet volledig wat betreft de namen van de schenkers der prijzen. Daar aan moeten worden toegevoegd de heeren H Jonker en M. G. de Nijs. Be dader gevat. Dank zij de ijverige naspeurin gen van ons politie-corps is het Dinsdagavond gelukt de hand op den dader te leggen van de aanranding op Mej. KI. V. Het blijkt te zijn een zekere K.P., sinds kort hier woonachtig. De fiets, die hij bij zijn vlucht had achtergelaten en die door de politie in be slag wras genomen, bleek ook al niet zijn eigen dom te zijn, want deze was Zondagavond ont vreemd bij Café Slikker. Men meldt, dat P. zich al meer aan aanran ding heeft schuldig gemaakt. Het i9 ondertus- schen een heele geruststelling voor de burge rij, dat de dader achter slot is gezet. Sinterklaasfeest aan School I. Woensdagmid dag vierde men in de groote tent van Yeerburg dit jaarlijksche feest. In afwachting van de komst van Sint-Nico- laas werden al eenige liedjes gezongen. De grij ze bisschop en zijn knecht arriveerden per au to Sinterklaas spaarde zijn paard voor het ru we weer en de slechte wegen. Nadat hij verteld had van zijn reis, de moeilijkheden daarbij on dervonden en enkelen in het bijzonder had toe gesproken, werden de kinderen onthaald op lekkers, waarna een drietal filmen werden ver toond „Koko's parade", „Bobbie's gorilla" en „Het hart van een kind. Het jonge goed scha terde het af en toe uit, maar was ook onder den indruk bij de ernstige momenten uit de laatste film. In de pauzen bewoog de Sint zich met zijn knecht tusschen de kinderen. Voor het uitdeelen van de pakjes, die de kinderen naar huis mee kregen, nam Sinterklaas reeds afscheid hij moest nog vele bezoeken afleggen. De Burgemeester dankte de oudercommissie en het onderwijzend personeel voor het werk aan dit feest besteed. Hij en de volgende spr., de heer V. Kaan als voorzitter van de Ouder commissie, richtten zich in het bijzonder tot den heer en mevrouw Kramer, die voor het laatst dit feest meemaakten. De heer Kramer dankte voor de hartelijke woorden en verheugde zich, dat ook het werk, dat z'n vrouw aan deze feesten had verricht, ge waardeerd werd. De kinderen en ook de ouderen, die dit feest meemaakten, keerden opgetogen naar huis te rug. RECHTSZAKEN. Voor den politierechter. Zitting van Maandag 2 Dec. HOND GEëXECUiTEERD. De 58-jarige visscher en sluiswachter Pieter K. te Anna Paulowna, schoot op 21 Juli pardoes den herdershond van Dirk Rezelman dood cn beriep zich, toen hij heden terecht stond op de Veewet om zijn daad te wettigen. Hij was be vreesd voor molest dat zijn schapen dreigde door de aanwezigheid van den herder. De politierechter meende evenwel dat dit be roep hem niet veel zou helpen. Na lange beredeneering en ontwikkelde be zwaren legde de eigenaar van den ontijdig ver scheiden hond, D. Rezelman, den eed af. Het was een Duitsclie herdershond van zuiver ras. Het dier werd op twee Juli vermist en is later op het erf van Piet K. begraven gevonden. Uit de door hem overlegde stamboekpapieren wilde deze getuige aantoonen, dat de hond een handelswaarde van 150 bezat. De politierech ter achtte echter deze identificatie niet voldoen de om zijn aanspraak voldoende te kunnen gel den. De verdachte bleef zich echter maar op ar tikel 65 van de Veewet beroepen cn sprak voorts de schatting als leek niet bepaald tegen, maar vond het toch een onbehoorlijk bedrag. De officier achtte de Veewet in casu niet van toepassing en vorderde 25 boete of 25 dagen hechtenis. De uitspraak en verdere behandeling werd echter op a.s. week bepaald. PREDIKBEURTEN. 1IERV. GEM. Land in Zicht. Den Oever 10 u. de hr. Lofvers. Den Oever nam. 2 uur Ds. Van Beek. DOOPSGEZ. GEM. Zondag 8 Dec. H.-hoef v.m. 10 uur Ds. C. B. Hylkema van Haarlem. EVANGELISATIE H.hoef v.m 10 uur de Heer J. Bosma. GEREF. KERK. te DEN OEVER, 's Morgens 10 uur Cand. J. Warnehoven 's Middags 3 uur Cand. J. Warnehoven. Busdienst vanaf Poelweg, Weslerland. MARKTBERICHTEN. SCHAGEN, 5 Dec. Op de heden gehouden week markt waren aanvoer en prijzen als volgt 10 Geldekoeien (mag.) 170 a 280 71 Geldekoeien (vette) 250 a 495 7 Kalfkoeien 240 a 370 43 Vaarzen 90 a 200 14 Graskalveren 0.40 a 0.90 27 Nucht. kalv. 12 a 26 40 Schapen (vette) 38 a 50 544 Overhouders 26 a 34 4 Bokken en Geiten 8 A 18 22 Varkens (mag.) 30 a 45 170 Varkens (vette) per lig. 0.80 a 0.82 2 Biggen 20 a 28 82 Konijnen 0.50 3 14 Kippen 1 a 1.75 61 Kg. Boter 1.80 2.10 per K.G. EIERVEILING, SCHAGEN, 5 Dec. 1929. Aangevoerd 23806 Kipeieren. Prijzen 48-51 Kg. 6.10 a 7 52 54 Kg. 7 a 7.40 55-57 Kg. 7.30 a 9.70 58-60 Kg. 8.20 a 10.10 61-63 Kg. 9.50 a 10.80 Ongewogen Wit 8 a 10 Bruin 9.80 a 10.60 Klein 6.50 a 7.50. 525 Eendeic- ren 5 k 8. EIERVEILING, HELDER, 5 Dec. 1929. Aange voerd 2122 Kipeieren. Prijzen Bruin 11.50 Wit 8.80 a 10.00 Klein 6.70 a 7.50. Eendeie ren 6.30 per 100 stuks.

Wieringer courant | 1929 | | pagina 2