ber a.s. Over de vraag of het contract al dan niet moet worden opgezegd, is met de leden in alle plaatsen vergaderd. In deze vergaderingen adviseerde het hoofdbestuur om het contract niet op te zeggen, indien over een aantal verbe teringen overeenstemming kon worden bereikt. Dit is, volgens een bericht in het „Volk", gelukt. Het contract zal nu met een jaar worden ver lengd, aldus is besloten. De bereikte verbeteringen betreffen het beta len van wachten, opstockuren, vervanging en betaling van feestdagen. Voorts zal de vacant ie voortaan uiterlijk in September gedeeltelijk worden gegeven, terwijl voor het maandelijksch verlof overeenstemming is bereikt met de Ned. Spoorwegen tot het laten rijden van een extra trein van Medemblik naar Amsterdam. fT)en slotte zullen ook de steenzetters in het contract worden opgenomen tegen een garan tieloon van 35, te bereiken met tariefwerk. VERZENDT KERST- EN NIEUWJAARS DRUKWERKEN TIJDIG. De laatste dagen van het jaar wordt de post dienst steeds overladen met groote massa's reclamedrukwerken, kalenders en dergelijke. Aangezien ook de gewone verzending in die da gen extra druk is, wordt er ten zeerste op aan gedrongen massa's reclame-drukwerken en ka lenders vooral tijdig te posten, opdat de verwer king op de postkantoren regelmatig en geleide lijk kan geschieden. Ook voor de gewone Nieuwjaarscorresponden tie wordt dringend aanbevolen deze vroegtijdig te posten. Indien tot de laatste dagen gewacht wordt, is vertraging niet te voorkomen. HOLLAND OP DE SCHAATS. Al is het nog lang niet geheel Holland geweest, een groot deel heeft in ieder geval Zondag en som migen reeds Zaterdag al, van de schaatssport kunnen genieten. Het is evenwel een korte vreugd geweest. Op het oogenblik dat we dit schrijven is het echt druilerig herfstweer en wat de weerberichten al eenige dagen voorspelden is thans bewaarheid geworden het weer is sneeuw- of regenachtig. Hoewel de schaatsliefhebbers dus met de Kerst dagen hun mooie sport niet zullen kunnen beoe fenen, zal het de meesten wel niet spijten, dat de winter op zijn schreden is teruggekeerd en ons, althans op 't oogenblik, nog niet op zijn felle kou de zal onthalen. Ook in Friesland en Groningen werd de schaal sensport druk beoefend. Ijsbaan te Heiloo. Reeds Zaterdagmiddag is de baan eenige uren geopend geweest. Vooral Zondag echter was de belangstelling groot. Zoowel voor de kinderen, als de leden en ook dagkaarthouders was er beperkte gelegen heid op een gedeelte der baan. Ook buiten de baan was de belangstelling groot. KALENDERBESPREKING. Wij ontvingen een fraai uitgevoerde Maandkalender van de bekende firma Albert Heijn. Ofschoon deze ka lender natuurlijk als reclame-object is bedoeld, heeft dit een bescheiden plaats ingenomen en wordt ons oog bekoord door lieve kindertaferee- len in kleurendruk met koddige onderschriften en verder de practische kalender van drie maan den op één blad. In den modernen rand zijn slechts een paar kleine reclame-cliché's aange bracht, welke in het oog loopen en toch het ge heel niet verstoren. Beslist een mooie kalenden die een sierraad zal zijn aan de wand. WIERINGEN. VERKOOPING. 'Ten overstaan van notaris Obreen had j.1. Zaterdag 21 Dec. 1929 des avonds 8 uur in het Hotel van den heer M. de Haan te Hippolytus- hoef en ten verzoeke van mej. de Wed. J. Rot gans en kinderen te Oosterklief de openbare verknoping plaats van de navolgende onroeren de goederen. 1. Een boerenbehuizing met tuin, boomgaard en bijgelegen land, groot 1.01.30 H.A. Opgehou- WIJ BREIEN en repareeren alle soorten Wollen Kleeding, Kousen en Sokken, ook de aller fijnste. JAAP SNOR, ZUIDSTRAAT 15, DEN HELDER. Let op den Gelen Winkel. Depots voor Wieringen Hippolytushoef Wed. J. de Beurs. Den Oever Jb. Kaleveld. MIENTJE's KERSTGESCHENK jTpen Mientje nog heel klein was en in den tafelstoel zat, trok ze altijd zoo'n grappiig var kenstoetje, als moeder haar wilde voeren en met een lepel havermout, één, twee, driehap voor haar mondje kwam. Daarom noemde va der haar altijd krulstaartje. Een varkentje, be doelde hij. Nu, behalve dat toetje, leek Mientje natuurlijk heelemaal niet op een varkentje. Zij had groote blauwe oogen en blonde krulletjes en dikke wan gen met 'n roode kleur als appels. En ze zette nooit een keel op als een varkentje, als moeder met de koude spons kwam, om haar te wasschen En nu was Mientje al een groote meid van acht jaar, maar ze heette nog altijd: krulstaartje De kinderen op school wisten dat natuurlijk niet. Verbeel-je, krulstaartje! Wat zouden ze ge lachen hebben. Maar thuis bleef ze vaders en moeders Krulstaartje. Als vader Zaterdagsmiddags van zijn werk kwam en wat lekkers meebracht op de boter ham, kwam hij altijd het eerst naar Mientje toe en hield haar een schijfje worst of 'n plakje kaas; voor. Hap, Krulstaartje rieip hij dan Maar voordat Mientje hapte, trok ze eerst nog even haar grappig varkenstoetje en dan had vader schik en moeder lachte ook mee Met Sint-Nicolaas had Mientje het niet zeer getroffen, want Vader, die schilder was, had al enkele weken geen werk gehad, dus ook niets verdiend. Het was winter De dagen waren kort en donker. De koude wind joeg nu en dan ha gel en sneeuw tegen de gevels van de huizen. Va der zat nu meestal thuis, met zijn hoofd in de handen en een verdrietig gezicht. En Moeder moest héél, héél zuinig huishouden van het wei nige geld, dat ze in betere tijden had overge spaard. Sinterklaasavond kwam en Krulstaartje toen ze dien nacht in haar bedje lag, warm toe gestopt door moeder, omdat het zoo koud was, met een oude dikke jas van vader, toen droom de ze van mooie suikerbeestjes, een fornuisje van chocolade En rondom haar heen zaten de prachtigste poppen, die je maar bedenken kunt. Vóór dat Mientje slapen ging, had ze heel stil den door verkoopers op 5300.-. 2. Land grenzend aan perc. 1, genaamd „Kla verkrocht" groot 1.42.00 H.A. Noordelijk deel van de Klaverkrocht circa 25 sn., kooper de heer S. Veerdig Cz. voor 2150 Zuidelijk deel *v.d. Klaverkrocht circa 25 sn. opgehouden door ver koopers op 2000. 3. De Krocht van Meijert Maars, groot 1.81.49 H.A. Westelijkdeel ca. 34 1/4 sn. opgeli. door verkoopers op 2500 Oostelijk deel ca. 28 snees opgeh. door verkoopers op 2390. 4. „De ven van S. de Vries", groot 1.39.70 H A., Opgehouden door Verkoopers op 2650 5. „De Ventjes" groot 1.32.00 H.A., kooper de heer D. Veerdig voor 2412. 6. „Het Balgstuk" groot 0.77.20 H.A. Kooper de heer S. Bakker Sijbr.z. voor 1310. 7. „Kaartenven" groot 1.13.10 H.A., Kooper de heer M. Bakker Sz. voor 836. Stemming en kooplust waren vrij goed, doel verkoopers brachten de prijzen te hoog op in bod. Men verzoekt ons mede te deelen Maloïtz te Hippolytushoef. Woensdag den 25e Dec. Ie Kerstdag zal de beroemde en onovertrof fen zingende telepaath Maloïtz Hippolytushoef met een bezoek vereeren. Hij reisde reeds door geheel Nederland en is in het bezit van onge veer 1CC0 schitterende persbeoordeelingen en ongeveer 400 handteekeningen van Burgemees- Iers, Geestelijken, Doctoren, Juristen en zeer ve le politiepapieren. Daarvandaan komt ook zijn bijnaam „De Politiespeurhond". Ook te H.-hoel heef zich een commissie gevormd, bestaande uit vooraanstaande ingezetenen. Genoemde commissie stelt, vóórdat Maloïtz te II.-hoef komt, een geheime opdracht samen, sluit deze in een envelppe en verlakt ze. Maloïtz zal dan Woensdagmiddag 24 December precies datgene doen, wat in de verzegelde opdracht, waarvan alleen de bovengenoemde commissie leden den inhoud kennen, staat. Daartoe be dient hij zich van een auto, die bereidwillig i& afgestaan door de heer Bruul en staande op dc treeplank geeft hij den chauffeur zijne bevelen. De afrit, zal plaats hebben om 2 uur vanaf Con cordia en het publiek zal deze openbare telepa- tliisclie opdracht geheel kunnen volgen. Na af loop wordt de enveloppe opengebroken en zal de inhoud bekend gemaakt worden. 's Avonds 7*4 uur geeft de heer Maloïtz in de zaal van Concordia een openbare séance, alwaar ieder in de gelegenheid is, hem opdrachten te geven o.a. zal hij een diefstal opsporen en den dief ontmaskeren. Verder zal.hij zeer treffende proeven laten zien van massa-suggestie, magne tisme, hypnose enz. en zelfs iemand uit het pu bliek meenemen in een vliegmachine. "Revens zal dien avond optreden de bekende Humorist Excentriek Herman Diederichs. Het geheel belooft dus een zeer interessante avond te worden en wij raden ieder aan om het wonderwerk van Maloitz te gaan zien. Voor verdere bijzonderheden venvijzen wij naar de advertentie in dit blad. Op de bovenzaal van café N. Kok te Hip polytushoef sprak Zaterdagavond Ir. J. P. Ma- zure voor het Instituut voor Arbeiders Ontwik keling over het bekende boek „Juli '14, het dra ma van het voorspel" van Emil Ludwig. Dit boek behandelt, in den vorm van een roman, doch aan de hand van de officieele stukken, de voorgeschiedenis van den wereldoorlog, speci aal de gebeurtenissen van de laatste ir.aand vooi de oorlogsverklaringen. Sterk komt hierin naar voren, hoe de oorlog in geen geval het gevolg is geweest van den volkswil, doch voornamelijk van het feit, dat drie der grootste rijken van Eu ropa, Oostenrijk, Rusland en Duitschland, gere geerd werden door een kleine groep diplomaten en militairen, die deels op onverantwoordelijke wijze op den oorlog hebben aangestuurd voor het bereiken van hun prestige- of machtsdoel einden, deels te zwak waren, om hiertegen ener giek op te treden. Volgens dit boek ligt de hoofd schuld bij Oostenrijk, dat in elk geval oorlog met Servië wilde forceeren, daarna bij Rusland en Duitschland, terwijl Engeland daarentegen tot het laatste oogenblik getracht heeft don oorlog te verhinderen. Op grove wijze is in alle landen het volk misleid de door de regeeringen gepu bliceerde stukken, waaruit moest blijken, dat telkens de tegenpartij de uitdager was, zijn la ter zonder uitzondering vervalscht gebleken, al- letjes haar schoentje onder den schoorsteen ach ter de kachel gezet, 't was maar een oud, half versleten schoentje, maar daar zou Sinterklaas wel niet naar kijken, dacht Mientje. Zij geloofde echt aan Sinterklaas, dat hij op zijn witte paard over de daken reed en door den schoorsteen kroop, om aan de kinderen, die zoet waren geweest allerlei lekkers en speelgoed te brengen. Mientje had 'n stukje van haar ooter- ham, die zij anders wel graag heelemaal lustte, in haar schoentje gelegd voor het paard Het was al bijna acht uur, toen vader het schoentje zag staan. Kijk eens, wat ons Krulstaartje gedaan heeft, stootte hij moeder aan. Moeder zuchtte en kreeg tranen in de oogen. Sinterklaas zal dit jaar ons huisje wel voor gijgaaan, dacht ze droevig. Maar toen kreeg ze ineens een idee. Komaan, ik zal zelf een pop voor ons Krul staartje maken, zei ze. Zij had nog wat mooie, kleurige lapjes, wal houtwol om op te vullen.'t zou best gaan. En terwijl ze bezig was de lapjes aan elkaar te naaien, zette vader zijn pet op en trok den kraag van zijn jas omhoog. Ga je nog uit, vader vroeg moeder. Ja, even een beetje tabak halen, en vader lachte met zijn oogen. TToen hij een half uurtje later terug kwam. haalde hij geen tabak uit zijn zak, maar een pop van taai-taai en uit een anderen zak kwam een in vloeipapier gewikkeld marsepain varkentje, met een rose lijfje, en een grappig krulstaartje. O, lachte moeder, en ze keek vader dank baar aan. Wat zal ze blij zijn als ze morgen ochtend opstaat. Moeder had haar popje ook al klaar. Het zag er aardig uit en het witte gezicht, waar moeder een katoenen lapje voor gebruikt had, ging va der nu heel kunstig beschilderen roode wange tjes, een snoezig neusje, een klein mondje en blauwe oogen. 't Is cm te stelen riep moeder. Nu werd Micntjes schoen gevuld, 't Popje zet te vader er in, of 't in een schuitje zat, met het varkentje op den schoot en de vrijer van taai taai stond er bij, om de wacht te houden. lerlei onware berichten werden verspreidt over grensschendingen en schietpartijen om maar het verzet te smoren van het volk, dat voorna melijk onder socialistische leiding tegen den oor log demonstreerde. De volksbeweging bleek te zwak de eenige man, die misschien den oorlog had kunnen verhinderen, de Franschman Jau- reés, werd in de laatste Julidagen vermoord. Van alle leiders uit deze periode eindigt het boek, is er slechts één veroordeelt tot tuchthuis straf. Tjwee werden vermoord, /Ie Russische Czaar, en de Hongaarsche graaf Tisza, deze bei den hadden den oorlog niet gewild. Alle overi gen bleven ongedeerd en ongemoeid. Maar het volk van Europa betaalde de rekening met mil- lioenen lijken.... Na afloop van de boeiende lezing over dit boek werd overgegaan tot de stichting van een afdee ling van het Instituut in de plaats van het be gaande correspondentschap. Het ledental, dat .28 bedroeg, steeg tijdens de vergadering tot 44. In het bestuur werden gekozen J. P. Ma zure, voorzitter, R. Windsrna, secretaris, P. J. Stein- metz, penningmeester, en H. Stubbe een 5e lid zal door de afdeeling van de S. D. A. P. worden aangewezen. Houders van vergunningen voor verkoop van tabaksfabrikaten (sigaren, sigaretten, tabak enz.) worden er aan herinnerd dat het vergun ningsrecht ad 5.- voor het jaar 1930 behoort te worden betaald. Waar de kosten van invorde ring (dwangbevel) hoog zijn is het wel in hun belang vóór 20 Januari 1930 te betalen. Naar men ons meldt, is in de werkhaven van de M.U.Z. te Den Oever een motorsloep van de M.U.Z. gezonken. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Het schijnt dat de sloep een lek had bekomen. Op Zaterdag 28 Dec. a.s. zal voor de afd. der R.K. Volksbond des avonds 8 uur in het ge- houw van den heer S. Veerdig te H.-hoef als spre ker optreden de heer Jongeneel van Utrecht. De spr. welke inspecteur is van de R.K. Centrale Volksbank zal voor de aanwezigen over deze in stelling een causerie houden. Men meldt ons dat de R.K.-tooneelvereen. ..Excelsior" te Den Helder op 19 Januari a.s. in 't gebouw van den heer Veerdig te Hippolytus hoef een openbare uitvoering zal geven. Opge voerd zal worden het blijspel „Hallo met Mars." Naar wij vernemen is tot le machinist op het stoomgemaal ten Zuiden van Wieringen, het gemaal der Wieringermeerpolder, benoemd de heer J. Hollander te Den Oever alhier. Goed afgeloopen. De heer S. J. Koorn welke j.1. Zaterdagmorgen van den Oever kwam, kreeg bij het passeeren van een autobus in de Weste- ling plotseling een wielrijder voor zijn auto. De heer Koorn remde uit alle macht en door zijn te genwoordigheid van geest werd een groot onge luk voorkomen, daar de arbeider H. Westerbeke welke naar Den Oever ging, voor de auto lag. Het rijwiel was totaal vernield, doch de heer Westerbeke had enkele verwondingen aan been pols en hoofd. De heer Koorn bracht den patiënt naar den dokter, die hem verbond, en vervol gens naar huis. Het ongeluk is vermoedelijk ge komen door 't dooven der lichten, terwijl de bus dit niet gedaan had. De heer Koorn is tegen elke schade verzekerd, zoodat alles vergoed wordt. Voor enkele dagen terug werd een der da mespassagiers in de autobus van Prins onwel en kreeg hevige brakingen. Later bij 't schoon maken der bus vond men in 't braaksel een ge bit, hetgeen vermoedelijk van de onwel geraak te juffrouw afkomstig is en hetwelk wordt be waard en ter harer beschikking ligt. Tot ouderling en diaken der Ned. llerv. Kerk van Oosterland c.a. zijn herkozen de hee- ren Sj. Gorter en Jb. C. Kool aldaar. Beiden na men het aan. Op het kantje af 1 Zondagmorgen ontdekten eenige visschers te Den Oever, dat het achter schip van de motorkor-aak van den heer Jb. Rui tenburg, liggende in de nieuwe visschershaven te Den Oever bijna geheel was weggezonken Gelukkig was niemand aan boord (ook het lo gies was achterin) en dadelijk werd Ruitenburg, die te Westerland woont, opgebeld en met den toestand op de hoogte gebracht. De visschers za ten inmiddels niet stil en begonnen met man en Vader en moeder stonden er een oogenblik hand in hand naar te kijken en zij glimlachten heel gelukkig tegen elkaar. |T|oen draaide vader de lamp uit, want het werd bedtijd. Het kleine huisje van Mientje's vader lag ach ter een grooten tuin van een prachtig heeren huis. Daar woonde Nelly, het eenige dochtertje van den heer en mevrouw Verschuren. Nelly was veertien jaar. Ze zat in de tweede klasse van de hoogere burgerschool. Ze was een liet zacht meisje, maar als eenig kind van haar rij ke ouders was ze wel een beetje verwend. Nelly geloofde niet meer aan Sint-Nicolaas. Ja, eigenlijk had ze nooit aan hem geloofd. Ze maakte wel een verlanglijstje, maar ze zat een kwartier lang op haar potlood te bijten, omdat ze toch heusch niet wist, wat ze eigenlijk nog verlangde en opschrijven moest. Haar mooi ka mertje, waar ze haar lessen leerde, was letter lijk volgepropt met allerlei dure snuisterijtjes en kleine kostbare meubeltjes. En poppen Och hemeltje Ze had er een kast vol van. Maar spelen deed ze er niet meer mee. Ze bewaarde haar poppen, zooals een ver zamelaar van oudheden zijn antieke beeldjes, zijn vazen en zijn borden bewaart. Nelly speelde eigenlijk heelemaal niet meer. Ze voelde zich al zoo'n beetje een groote jongeda me. Mientjes moeder, die een paar dagen in de week in het prachtige huis de met eikenhout in gelegde vloeren kwam wrijven, werd voor dat werk niet alleen ruim beloond, maar toen me vrouw Verschuren vernam, dat Mientjes vader geen werk meer had, zorgde zij er voor, dat er in het kleine huisje geen gebrek geleden en ook de huishuur op tijd betaald werd. Het was één van de donkere dagen vóór Kerst mis. Nelly, die reeds vacantie had, zat op een laag stoeltje bij den open haard te lezen. In het aangrenzend vertrek, waarvan de deur op een kier stond, was de moeder van Mientje aan het wrijven van de vleugelpiano. Mevrouw Verschu ren,. die een heel vriendelijke dame was, stond erbij en maakte een praatje met de werkvrouw. macht te Rompen en toen R. arriveerde met z'n zoons, was ^^achterschip al bijna weer boven water. Hoe was dit alles gekomen Vanwege de vorst had men het water uit de motor getapt, de waterleiding afgeschroefd, doch daarbij vergeten de buitenboordkraan af te slui ten. Zoo was de machinekamer langzamerhand volgeloopen. Gelukkig bevind zich tusschen dc machinekamer en het ruim 'n waterdicht schot, was dit niet het geval geweest, dan was zeker 't schip gezonken. Het merkwaardige is, dat de motor, die geheel onder water had gestaan, di rect, toen zij was afgedroogd, weer wilde draaien Het ongeval is dus goed afgeloopen. Benoemd. Onze plaatsgenoot, de heer Boors- ma, thans als electro-monteur werkzaam bij de Aannemers Maatpij Firma Van der Valk, is be noemd tot machinist bij het groote electrische watergemaal te Medemblik. Uitvoeringen. Wij vestigen er op verzoek nog even de aandacht op, dat de muziekvereeniging Harmonie op don 2den Kerstdag een uitvoering geeft in Hotel de Haan IJ.hoef tegen entrée. Op Zondag' 5 Jan. geeft de Mandolincvereeni- ging O.K.K. een uitvoering voor Kunstlievende leden en genoodigden in Concordia. Een ongeval, dat best afliep en 'n moedige daad. Maandagmiddag schrok het paard van den heer C. Kool, dat vpor 'n kar op de Oeversche ha ven aangespannen stond, van de stoomfluit van 'n sleepboot. Het dier sloeg op hol cn met de kar achter zich rende het de haven af en in woeslen vaart den Nc-orderweg door en vervolgens de Hofstraat op. Gelukkig was daar de heer C. van der Heuvel, die moedig op de wagen sprong en de leidsels wist te grijpen en zoo het woeste paard tot stilstand kon brengen. Een kranige daad, die grooter onheil heeft voorkomen. Kerstfeesten. Gisteravond hield de Herv. Zus- terkring Hippolytushoef met als gasten de Vrijz. Christ. Jeugdbond 'n welgeslaagd kerstfeest in de achterzaal der Ned. Herv. Kerk. Zang, cn af wisselend orgel, piano- en vioolspel maakte een en ander tot 'n heerlijke gewijde avond. Ook de Doopsgez. Zusterkring en Jongeren- bond, plus genoodigden, hielden kerstfeest en wel in de Vermaning. Ook hier 'n echte Kerst stemming, hetwelk nog verhoogd werd door de boeiende spreekster mej. Em de Boer uit Alk- maan PREDIKBEURTEN. HERV. GEM. EERSTjE KERSTDAG: Land in Zicht, Den Oever 10 u. de hr. Franck. Den Oever v.m. 10 uur Ds. Van Beek. Westerland nam. 2uur Ds. van Beek. H.-hoef 6 uur Kerstfeest. EVANGELISATIE 11 hoef v.m 10 uur de Heer J. Bosma. Nam. 5 uur Kerstfeest in de Kapel te Don Oever. TWEEDE KERSTDAG HERV. GEMEENTE LAND IN ZICHT: Tweede Kerstdag GEEN dienst, il hoef voorm. 10 uur Ds. Van Beek. Liturgische dienst m. medewerking van V.C.J.B. Westerland 5 uur Kerstfeest. Oosterland 7 uur Kerstfeest. DOOPSGEZ. GEM. H.hoef 10 uur Ds. Knipscheer v. Knollendam. EV ANGEL I ES AT IE H.-hoef voormiddags 10 uur de Heer Bosma. Nam. 5 uur Kerstfeest Zondagsschool. ZONDAG 29 DECEMBER NED. HERV. GEM. H.-hoef 's avonds 7 u.ur Ds. van Beek. OUDEJAARSAVOND HERV. GEM. Westerland 'sav. 6 uur Ds. van Beek. Den Oever half acht Ds. van Beek. Hippolytushoef 's av. 9 uur Ds. van Beek. In al deze diensten collecte voor Emeriti DOOPSGEZ. GEMEENTE H. hoef 8 uur de hr. Niessink van Heemstede. ANNAPAULOWNA. Maloitz bij Slikker. Zondag trad de bekende te lepaath Maloitz op in de zaal van Slikker voor een niet in groot aantal opgekomen publiek. Oor zaak was wellicht de onvoldoende publiciteit ('n advertentie in De Polderbode kwam tenminste niet voor) en 't weinig aanlokkelijke weer. De prestaties van den heer Maloitz vielen te Mientjes moeder vertelde van Sinterklaas-mor gen. O, mevrouw U hadt het eens moeten zien! Op haar bloote voetjes kwam onze Mien in den vroegen morgen al naar beneden. Ze slaapt op het zoldertje, ziet u. Ze tippelde dadelijk naar tiaar schoentje om te zien, wat Sinterklaas ge bracht had Nou, ik had zelf van oude lapjes een popje voor haar gemaakt en mijn man had het gezicht je geschilderd, dat kan hij zoo kunstig.... en mijn man had een vrijer van taai-taai gekocht en een suikerbeestje en dat stond allemaal on der den schoorsteen. Maar, mevrouw, zoo blij als dat kind was, hé Ze gierde van pret en ze danste als een dolleman met haar pop de kamer rond Ja, daar hadden we nou echt schik mee, me vrouw Dat begrijp ik, stemde mevrouw Verschu ren toe. En Mientje is een lief, tevreden kind Nelly was opgestaan uit haar stoeltje. Ze had het gesprek gehoord. Ze ging met loome schre den naar boven en toen ze op haar eigen, mooi kamertje kwam, viel ze lusteloos in de rood sa tijnen kussens van een verguld stoeltje. Achteloos verspreid lagen de prachtige cade autjes om haar heen. Nelly keek om zich heen en ze werd heel, heel verdrietig. Toen mevrouw Verschuren een poosje daarna naar boven kwam, vond ze haar lieveling met het hoofd in de handen zitten schreien. Kom, vertel het me maar, kindlief. O, Mamaatjelief! riep Nelly.... ik zou óók zoo graag eens heel, héél blij willen zijn Maar kind, zei mevrouw Verschuren ont steld. Wat hoor ik Ben je werkelijk ontevre den Dat mag je niet zijn, hoor Heb je niet al les, wat je maar wenschen kunt?.... O Nelly, denk eens na.... vergelijk je eens, bijvoorbeeld bij Mientje, het kind van onze werksterdal arme schaap O, mamaatje, snikte Nelly, ik ben heusch jaloersch op Mientje.... kon ik ook maar zoo blij zijn als zijO, zalig moet het wezen als je eens echt blij bent. Kindlief, schudde mevrouw Verschuren het

Wieringer courant | 1929 | | pagina 2