ANNA P AULO WN A. VERVOLG RAAD. RONDVRAAG De Heer Kuiken Ik zou wil len vragen, wanneer de burgemeester met de woon in den Polder komt't Is zoo vervelend. En ik wou eens op de thee komen. Voorz. Nu het is er aan toe. Wij hopen Vrijdag nacht in de nieuwe woning te slapen. Maar ik kan je voorloopig nog niet op de thee hebben. De heer Kuiken Is 't waar, dat 't huis inre gent Voorz. Absoluut onwaarLaatst met dien storm, kwam er iets door 'n raam, doch juist zoo veel, dat een doek vochtig werd dit mag men niet noemen. Doch het huis is onder leiding van architect Dekker prima gemaakt. De heer Kuiken. We mochten toch de Advies- Commissie er wel eens op attent maken, dat hunne adviesen hier voor den Polder niet deu gen. Er zijn toch in Breezand nieuwe woningen waar het zoo inregent, dat ze gordijnen en klee- den, ja alles moeten opnemen. Wat in Amsterdam goed is, deugt hier soms niet; je kriigt hier nu huizen, waarin je rheuma- tiek(g en ziek wordt. En dan die dwingerij br de bouw. De winkel van de hoedenmodisle-zaak Wed. Engelse mocht geen bovenlicht hebben en maar 'n klein winkelraam werd toegestaan. En juist daarnaast heeft Crum 'n groot. Spr. vindt 't verschrikkelijk, dat 't eerste winkelhuis nu 'n dooie muur heeft en dat werd belet 'n fatsoen lijk raam te maken. En het gebeur t, dat de Advies Commissie haar eigen teekeningen afkeurt; zoo had 'n aan nemer hier 'n huis gebouwd. En aan 'n andere klant van hem, die ook 'n nieuwe woning heb ben wilde, ried hij aan precies eender huis te laten maken, want dan was 't gemakkelijk bij de Adv.-Comm., die de teekening van 't andere hui? bad gewijzigd en goedgekeurd. Alzoo werdbeslo ten. Maar toen de teekening bij de Commissie kwam werd ze afgekeurd Hun eigen werk duwen ze dus in de prullemand Voorz. Ze houden ook rekening met de omge ving. Alles wordt zoo soepel mogeliik beoordeeld En dat we hier 'n mooi aanzien krijgen hebben we te danken aan de Advies - Commissie De heer Koorn vraagt, of er geen rooilijn meer bestaat; het lijkt met de nieuwbouw wel 'n boerekermis; de een staat soms 'n eind achter de ander. Voorz. Als ze maar niet buiten de rooilijn ko men; hoever ze er achter staan hindert niet Op de vraag van den heer Keuris, of B. en W- al eens gekeken hebben, of de hoek Balgweg nog verlicht moet worden, antwoordt voorz., dat de kosten te groot zouden worden, en dat er hoe genaamd geen verkeersgevaar bestaat. Op 'n opmerking van den heer v.d. Ham belo ven B. en W. eens naar het schoolplein in den Oost Polder te zullen kijken, om maatregelen tegen den modderpoel aldaar te nemen. De heer Komen wil in de eerste plaats den voorz. hartelijk dank zeggen voor de mooie wen schen tot den Raad geuit. Zeker, belangrijke be sluiten zijn er geweest; de Gemeente breidt zicb sterk uit, maar we hebben 'n college van B. en W. dat onder aanvoering van den voorzitter de belangen der Gemeente volkomen begrijpt en beheerscht. Spr. wenscht voorz. en zijn gezin in het nieuwe jaar alle goeds en heil. Verder zegt de heer Komen wel eens klachten te hebben gehoord dat bouw- en woningtoezicht niet aan alle eischen voldoet. Hij wil hierbij vol strekt niet te kort doen aan den gemeent-opzich ter. Die heeft echter maar 'n bescheiden salami- en kan z'n geheele persoon niet geven; doch er is zooveel nieuwbouw, dat spr. meent, dat er hulp bij komen moet. Het is hier ook geen wan trouwen tegen de aannemers, want juist 'n vak man heeft 't zelf tegen spr. gezegd. Voorz. Het heeft ook al eens 'n punt van be spreking in B. en W. uitgemaakt. En we kun nen voor meer toezicht de kosten wel dekken door de leges wat te verhoogen. Voor villa\c wordt niet meer betaald dan f 10; dat kan bes( wat verhoogd. De heer Kuiken zegt, dat meer toezicht toch niethelpt; Aannemers en opzichters hebben nik? te zeggen; de advies-commissie is de baas Voorzitter dankt ten slotte den heer Komen nog voor de vriendelijke woorden en spr. herin nert daarbij aan het belangrijke feit dat op 6 Dc cember de heer Komen z'n koperen bruiloft heeft gevierd. Hadden B. en W. 't geweten, ze waren zeker g ekomen. Spr. wenscht den heer Komen, alsook z'n beste vrouw nog hartelijk ge luk. Hierna Sluiting. BURGERLIJKE STAND Geboren Cornelia Johanna, d.v. C. A J. van der Meer en van P. J. Hoogeveen. Ondertrouwd Arie Blaauboer, oud 26 jaar, groentenhandelaar en M.rina Blok, oud 22 jaar, zonder beroep, beiden te Anna Paulowna. Overleden te Alkmaar, Geertje de Jong, oud 35 jaar, ongehuwd Marie Oele, oud 23 jaar, on gehuwd. Loop der Bevolking. Ingekomen K. Jonge jan en gezin uit Malang (Oost-Java) G. Bos uil Wedde; H. van Rijn uit Noord Scharwoude; Me' B. Smit uit Amsterdam Mej. J. de Roode uit Zeist J. Smit uit Emmjèn Mej. H. Hooimeijer uit Andijk. Vertrokken F. van der Velden en gezin naar 's-Gravenhage W. A. Bullooper naar Haren karspel Mej. A. Wissekerke naar Alkmaar Mej. M. Polet naar Wieringen Mej. L. M. Cam pagne naar Den Helder J. Bood en gezin naar Wieringerwaard C. P. Weijers en echtgenoote naar Den Helder J. Koo naar Harenkarspel P Visser en echtgenoote naar Den Helder Mej. E te Buck naar Zijpe J. Winter en gezin naar Ne- derhorst den Berg. Door 24 ingeschrevenen van den dienst plicht, lichting 1931, is vrijstelling aangevraagd wegens broederdienst en door 1 ingeschreven^ wegens het bekleeden van een geestelijk ambt. De heer S. F. van Dijk, onderwijzer aan School I dezer gemeente, is als zoodanig be noemd te Amsterdam aan de Zonnewegschool. POLITIE. Gevonden een autoband met velg en een zakje veevoeder. Inlichtingen ter Secr. Voor rekening van den heer Jb. Stins zal aan den Noorder Molenvaartsweg achter zijn woonhuis, een garage worden gebouwd. De heer J. de Graaf, aannemer alhier, is met den bouw belast. Bouwvergunningen. In de maand Januari zijn door B. en W. de volgende bouwvergunningen verleend: aan A. Huijberts tot het bouwen van een winkel huis; aan E. Muntjewerf, P. Zeeman tot het bou wen van een woonhuis; aan L. Raven tot het bouwen van 'n lunchroom met woning en een woonhuis; aan J. de Bree, C. Oudshoorn, J. de Jager, W. de Jong, J. F. Kessel tot het bouwen van 'n woonhuis met schuur; aan Gebr. van IJ- zendoorn tot het bouwen van 'n dubbel woon huis met bloembollenschuur; aan J. Voorthuij- zen tot het bouwen van een woon- en winkelhuis aan O. Huiberts tot het aanbouwen van een bol lenschuur; aan C. op 't Veld tot het verbouwen van 'n woonhuis; aan P. Broers tot het bouwen van een woonhuis en 'n dubbel woonhuis; aan J. van der Molen tot het aanbouwen van een schuur; aan J. W. Faasse tot het bouwen van 'n warenhuis en aan E. Muntjewerf tot het bouwen van een schuur. Biljartwedstrijd. De uitslag van den biljJ? wedstrijd, uitgeschreven door de biljartve: Holl. Noorderkwartier en j.1. Maandag gehouden in lokaal Slikker tusschen 6 spelers van Juliana dorp is als volgt: Julianadorp gewonnen 15 par tijen; Anna Paulowna gewonnen 21; Julianadorp 3173 punten; A.Paul. 3456 punten De Tooneelwedstrijd. Zondag j.1. werd in de >;aal van Veerburg de 3e wedstrijduitvoering ge geven, uitgeschreven door Ormenio. Voor het voetlicht trad het Alkmaarsch fToo- neel met „Zijn Speelgoed." De zaal was goed be zet en de vereeniging oogstte flink applaus Auto - botsing. Vier lichtgewonden. Zaterdag avond om kwart over zeven stond aan De Kooy ïabij Den Helder een autobus van de onderne- rrting Prins stil aan den rechterkant van den weg, daar de chauffeur een reperatic moest ver richten, toen een personen-auto (naderhand bleek het te zijn de auto van onzen plaatsgenoot C. Geerlings) met een zestig a zeventig km. vaart achter tegen de bus aanreed. De bus werd beschadigd, geen der inzittenden werd gewond; doch de personenauto werd totaal vernield. Van de vier inzittenden werden er drie licht gewond. Iemand, die naast den bestuurder zat, kwam er niet zoo goed af. Hij werd door de voorruit ge slingerd, bewusteloos opgenomen en is naar het Hospitaal in Den Helder vervoerd. Naar men zegt is misbruik van alcohol aan dit ongeluk niet vreemd. BREEZAND. De smederij van den heer J. Blom zal worden uitgebreid en tevens zal naast de smederij een winkel worden gebouwd. De bouw van het een en ander zal geschieden bij aanbesteding. GEMEENTE WIERINGEN. VERKOOPING. Ten verzoeke van de erven nu wijlen den heer P. Koom Jz. te Westerland had j.1. Zaterdag 1 Febr. 1930 in het hotel van den beer M. de Haan te H.-hoef door notaris Obreen de openbare verkooping plaats van de volgende onroerende goederen 1. Boerenbehuizing met erf enz. groot 0.63.90 H.A., kooper de heer B. H. Kraan voor 2300. 2. Krocht beoosten bet huis, groot 0.52.30 HA. kooper de heer Ant. Keijzer voor 1000. 3. Krocht bewesten het huis, groot 0.70.60 f.A. kooper de heer B. H. Kraan voor 1510. 4. Krocht bij het oude huis, groot 0.51.00 H.A., kooper de heer Ant. Keijzer voor 980. 5. Krocht bij Jn. Vermeulen, groot 1.21.60 H.A. kooper de heer Ant. Keijzer voor 2400. 6. Onderste Krocht, groot 1.10.00 H.A., kooper dc heer B. H. Kraan voor 2070. 7. Krocht van P. Vermeulen, groot 1.23.70 H.A., kooper de heer Jn Bakker Jz. voor 2300 8. Horne, groot 1.28.00 H.A„ kooper de heer N. Kool voor 2270. 9. Oude Tuin, groot 0.55.10 H.A., kooper dc heer P. Mostert voor 630. 10. Kroeze op Oosterklief, groot 0.63.80 H.A.. kooper de heer S. Veerdig voor 1380. 11. Oosterkliever Krocht, groot 0.61.80 H.A., kooper de heer B. H. Kraan voor 1170. 12. Oosterkliever Krocht, Zuidzijde, groot 0.53.70 H.A., kooper P. Mulder voor 1500. 13. C. Tijsens-ven, groot 0.56.40 II.A.. kooper de heer P. Kooij Hz., voor 758. 14. Kaperven, groot 0.53.18 H.A., kooper de heer C. Koorn voor 725. 15. Krochtje bij Ma Rotgans, groot 0.21.20 H A., kooper de heer N. Bais voor 340 16. Boventuin, groot .050.60 H.A., kooper de heer C. Wiegman Albz. voor 620. 17. Scheltenburg, groot 0.75.85 H.A., kooper de heer H. Bais voor 870. 18. Onverdeelde helft bosch Dorperkoog groot I.38.25 H.A., kooper de heer J. C. Klein voor 500 19. Blauwboske, groot 0.19.40 H.A., kooper de heer Jb. Wagemaker voor 250. 20. Kleine Weerom', groot 0.20.15 H.A., kooper de heer N. Metselaar Cz., voor 260. 21. Groot e Weerom eroot Ó.54.80 H.A., koo per de heer A. Zomerdijk in opdracht voor de heeren Gebr. M. Jb. en C. Mostert voor 930. 22. Weerom onder de Kooi, groot 0.45.40 H.A. kooper de heer C. Klein Jz. voor 664. Combinatie perceelen 1, 2, 3, 4, 6 en 9 totaal r 8590. Kooper de heer C. Mulder met afslag er boven 9 totaal 8599. Combinatie perceelen 7 en 8 totaal 4570. Kooper de heer C. Koorn Pz. in afslag er boven f 8 totaal 4578. Combinatie perceelen 11 en 12 totaal 2670 Kooper P. Mulder met afslag er boven 35 to taal 2705. OP HOL. De beide knechts van bakker Koorn te Den Oever geraakten tijdens het venten on verwachts met paard en kar vanaf den Molger- dijkweg aan de hol. Ze konden op de bakwagen gezeten onmogelijk met z'n beiden het hollende paard houden. Op Oosterland voor 't café van den heer Koster viel het paard plotseling neer, waarbij ook de knechts van de wagen schoten. Spoedig pakte men het paard bij de kop en wist men het oververmoeide dier weer op de been te krijgen. Het bleek zich niet bezeerd te hebben en ook de wagen en de beide knechts J. H. en J. K. kwamen er zonder kleerscheuren af, zoodat dit ongeluk best af liep. Aan den aannemer de heer J. C. de Vries is voor rekening van den heer J. Jz. Rotgans te Wes terklief opgedragen de bouw van een boerenwo ning aan den Hollebalgweg. Uitslag aanbesteding, j.1. Zaterdag werd dooi de architect Chr. Dekker van Schagen voor re kening van den heer B. H. Kraan aanbesteed de bouw van twee dubbele woonhuizen aan de Klieftstraat te H.hoef. Ingeschreven werd door: S. Blaauboer voor 11980 Gebr. Boersen voor 11.880 P. Doves voor '1.610 J. C. de Vries voor 11.420 J. C. Klein voor 11.300. Gunning aangehouden. ALWEER DIE HONDEN. In polder Waard - Nieuwland werden de schapen van den heer C. J. K. door een paar woeste honden, vermoedelijk uit woonkeeten of arken, nagerend. Een geraak te er in de sloot, terwijl van een ander de wol grootendeels van achter was afgescheurd. Deze renpartij werd gelukkig tijdig ontdekt en kon men de honden verjagen en de schapen redden. OP HOL. De landman D. A. K. uit Polder W. NievtXdand geraakte door het schrikken van z'n paard, hetwelk bespannen was voor een drie- wielde kar plotseling aan de hol. Door het slinge ren der kar viel K. er af, doch bezeerde zich ge lukkig niet. Het paard werd een stuk verder, door enkele aldaar aan het werk zijnde arbeiders gegrepen en tot stilstand gebracht, zoodat verder mheil werd voorkomen. „EXCELSIOR" HERLEEFT WEER 1 De bij velen nog wel bekend zijnde zangveree- niging „Excelsior" te Den Oever, welke langen tijd niets van zich heeft laten hooren, begint weer te herleven. Ecnige dames en heeren heb ben een commissie gevormd, om genoemd ge mengd koor wederom nieuw leven in te blazen. Reeds a s. Zaterdag-avond zal er een algemeene vergadering plaats hebben in het lokaal van den heer Wemmenhove te Den Oever, en zal de Com missie v.n. er prijs op stellen, als vele dames en heeren zich als werkend lid willen opgeven en die vergadering bezoeken. Was die vereeniging voorheen een koor dat, pl.m. 40 leden telde, wij twijfelen niet of dit aantal zal thans niet min der worden. Dus Oost-Wieringers die belang stellen in een neutraal gemengd koor a.s. Zater dagavond naar de zaal van den heer Wemmen hove te Den Oever. Voor den dienstplicht, lichting 1931, zijn in deze gemeente 30 personen ingeschreven. BURGERLIJKEN STAND over den maand JANUARI 1930. Geboren Agien, d.v. J. Rengers en J. Ottens Kornelis, z.v. H. J. Oosterbeek en IJ. van der Lei; Christinus Francisous, z.v. J. Koops en M. C- IJille Willem Gerrit, z.v. V. Wit en A. Wiegman Tyheodorus, z.v. J. Numeijer en A. Boerdijk Hen- drika, d.v. Joh. Bakker en D. G. Timmerman C.atharina, d.v S. Ottens en A. Poel Jan Teeu- wes, z.v. J. Visser en KI. Ploeger. Ondertrouwd S. Poel en K. Plagimeijer P Bakker en M. Bakker J. Leen en A. Glim. Overleden A. Mekken, oud 84 jaar, weduwe van C. Halfweeg Joh. JTijsen, oud 81 jaar, laatst weduwnaar van A. Kool; N. v. Savoijen, oud 65 jaar, echtgenoote van C. de WitJ. Bakker, oud 67 jaar, echtgenoot van /T. Koorn J. de Haan, oud 82 jaar, weduwnaar van M. Smit. Loop der bevolking over Januari, Ingekomen personen Mej. A. Grin van Anna Paulowna Mej. E. Beckmann uit Duitschland J. Beeker van Heemstede A. N. Neve en gezin van Vel sen H. Koning en gezin van Veendam H. Tho- ma en echtg. van Wonseradeel J. Smit van Gieten S. Hoogstra van Zaandam G. A. Bij man van Purmerend J. Cuperus van Oostdon- geradeel J. Wieringa en gezin van Emmen A. de Vries en-kind van Amsterdam W. van de Kreke van Vlissingen G. C. Veen van Hilver sum B. Bogaers van Made c.a. M. de Vries geb. Polet van Anna Paulowna H. de Vries en echtg. van Den Helder J. Pos van Oude Pekela; E. Pos geb. Kruize van Winschoten Mej. M. A. dc Rooij van Ilaskerland ,T. de Groot van Utin- geradeel M. Zegel van Den Helder G. W. Toe bes en gezin van Renkum A. Groen en gezin van Borger Mej. A. van Goor van Rheden J. H. J. Pattes en echtg. van Wijk aan Zee en Duin; W. H. Wessels van IJouthem P. Oudt en gezin van Alkmaar. Vertrokken personen D. Postema naar Onst- wedde J. Muller en gezin naar Leeuwarden R. Blok en gezin naar Emmen H. van der Paard en gezin naar Velsen N. Raven naar Wieringer waard W. Bos naar Barsingerhorn T. H. Lub- bers en gezin naar Medemblik G. Bakelaar naar Texel B. Hendrickx naar Ossendrecht L. Baars en echtg. naar Den Helder Mej. A. E- ringa naar Den Helder M. B. H. M. Zijlmans naar Den Haag Mej. J. J. Kooij naar Den Hel der H. J. van Straaten naar Den Haag; J. Vroom en echtg. naar Vlaardingen H. Heide- ma naar Ferwerderadeel C. Lont naar Den Hel der B. Davids naar Velsen C. J. Wever naai* Velsen. Op Woensdag 5 Februari a.s. zullen de bur gemeester, de Secretaris en de leden van den Raad der gemeente Beemster onder leiding van den heer Saai een bezoek brengen aan de nieuwe school te Hippolytushoef, zulks in verband met plannen tot schoolbouw in Beemster. Naar wij vernemen, zal de bekende film van de Alg. Ned. Bouwarbeidersbond „Wij bouwen waarin o.m. opgenomen zijn de Zuiderzeewerken te Wieringen vertoond worden op 22 Februari. Zaterdagavond sprak in een cursusverga dering voor de Afd. Wieringen van het Instituut in de zaal van N. Kok te Hippolytushoef de hr. W. v. d. Vall van Heilo over „Wat men van dc Invaliditeitswet weten moet." Op meesterlijke wijze wist de spreker, die als ambtenaar van dc Raad van Arbeid over tal van voorbeelden uit de praktijk kon beschikken, de aanwezigen een o verzicht tegen van deze door velen zoo slecht be grepen wet. Van de gelegenheid om vragen te stellen, werd door een vijftal aanwezigen gebruik gemaakt. Uitbreiding. De garagehouder, de heer J. Boer sen te Den Oever heeft zijn autobedrijf weder om uitgebreid met de aanschaffing van een nieu we „Buick". Het laatste model. Op het gebied van mooie luxe verhuurauto's behoeven de rei zigers te Wieringen niet te klagen Ontslag. Bij de Firma Wolf, Sluisput De Ilau- kes zijn Zaterdag j.1. 'n 30-tal arbeiders ontsla gen. De oorzaak hiervan is, dat het aanvullen van de sluismuren de voltooiing nadert. Zoo zal waarschijnlijk a.s. Zaterdg nog 'p aantal ar beiders ontslagen worden SUCCES-NIEUWS. Zondag speelde de Succes- asniranten thuis tegen IJ.R.C. a en verloor met 2—0. Succes III heeft niet gespeeld daar Anna Pau lowna 2 niet opkwam. Succes I speelde een vriendschappelijke wed strijd tegen Breezand I te Kleine Sluis. Beide elftallen speelden met 3 invallers. Breezand, wel ke in deze- wedstrijd steeds het gevaarlijkst was, wist te winnen met 64. Het was een zeer mooie wedstrijd, welke door scheidsrechter Weijers op uitmuntende wijze geleidt werd. DOUPSGEZ. GEM. Vrijdag 7 Februari 'sav. 8 uur Doopsgez. Jonge renkring. IIERV. GEM. H.-hoef Donderdag 6 Febr. 's av. 8 uur V.C.J.B. PROVINCIAAL NIEUWS. FRiTS STAPPER'S REVUE „LACH EN VERGEET I komt Woensdag 12 en Donderdag 13 Febr. in Casino te Den Helder. Wat de Amsterdamsche Pers er van zegt De Telegraaf, 3 October 1929Het is op zich zelf een genoegen een revue te zien, die ergens anders „ingespeeld is, zoodat geen technische onvolkomenheden ons plagen een grooter ge noegen is het, de afwezigheid te bespeuren van overdadige scénerie en niet om de vijf minuten de zon, de maan, de sterren, en het geheele plan tenrijk met slepen van zes meter lang een trap te zien afdalen. En een genot is het, Davids weer in Amsterdam te hebben, in een revue, waarvan hij en Rido de auteurs zijn, zoodat men verzekerd is, een avond van humor te beleven. De Amstelbode, 3 October 1929 Een tjokvolle Carré-zaal en een enthousiast publiek dat geno ten heeft. Zoo zal het iederen avond zijn. Want deze revue verovert héél Amsterdam. Ze is mooi, ze is leuk, ze is onschuldig en heeft dat ondefini eerbaar-bekoorlijke, die wondere charme, welke het geheim van succes vormen. Hoort Johan Heesters zijn wondere liedjes zingen, lach om den onnavolgbaren Louis Da vids.... en erken dat deze revue werkelijk een zéér bijzondere en aanbevelingswaardige re vue is. Aloemeen Handelsblad, 2 October 1929 „Stapper's Revue" is, na een bezoek aan Rot terdam en Den Haag in Amsterdam terugge keerd en de hoofdstad heeft het bevel „lach" goed opgevolgd. Of zij vergeten zal. weten wij niet, maar in elk geval, op het oogenblik heeft zij Louis Davids nog niet vergeten. Carré was gisteravond tjok vol. „De beste revue der laatste jaren", kondigde de heer Stapper aan. Of 't heusch zoo is Laten wij ons er niet in verdiepen, zeker is het dat de revue goed is, dat zij pakt en dat het pu bliek in de beste stemming komt. MEDEMBLIK. Niet toegelaten als raadslid. De heer (Th. de Jong, benoemd tot lid van den raad, werd in de Donderdag gehouden raadsver gadering niet toegelaten, aangezien hij verzuimd heeft zijn geloofsbrieven enz. tijdig in te dienen. Aangenomen werd voorts een verordening op de winkelsluiting, waarbij o.a. bepaald is, dat de winkels op Zondag 4 uren geopend mogen zijn. 2.000.000.000 MENSCHEN OP AARDE. Het bureau van het internationale statische instituut heeft in zijn plaats publicaties vastge steld, dat er tegenwoordig op onze aarde twee milliard menschen wonen. In 1910 schatte men het aantal menschen nog slechts op 1600 milli- oen. MILICIEN BLINDGESCHOTEN. Pensioen van f 4000. Aan den milicien H. Berfelo te Enschede die in Juli 1928 te Oldenbroek bij het ontijdige ont ploffen van een granaat zwaar getroffen werd, tengevolge waarvan hij blind werd en beide on derarmen moest missen, is door de regeering een pensioen van 4000 per jaar toegekend. De kos ten van verpleging in de ziekenhuizen te Zwolle en Utrecht had de regeering reeds voor haar rekening. IN- EN UITVAL. „Is uw vrouw nog al zuinig aangelegd „En of. Met één scheurkalender doet ze min stens twee jaar." GEMEENTE - NIEUWS ZIJPE. KEINSMERBRUG. De Kaasfabriek „Cérés" alhier, in eigendom toebehoorende aan eenige veehouders, is met werktuigen enz., uit de hand verkocht aan den tegenwoordigen kaasmaker, den heer K. Ooms. De fabriek wordt omgezet in 'n zoetfabriek. St. MAARTENSBRUG. Het huis met erf van den heer J. Iloudewind alhier, is uit de hand ver kocht aan den heer K. Winkel te Wormerveer. SCHAGERBRUG. Er staat den leden van „Nut en Genoegen alhier een zeer bijzondere avond te wachten, op 16 Febr. a.s., daar het bestuur zoo gelukkig is geweest te kunnen zorgen, dat dien avond voor de leden zal optreden de heer Leon Sakarinie van Kinsbergen, met een zeer uitgebreid hoogst belangrijk programma. Ook niet-leden (zie adv.) wordt de gelegenheid geboden van dezen avond te profiteeren SCHAGERBRUG. Zaterdag 1 Febr. hield dc afd. „Zijpe en Omstreken" Holl. Mij. van Land bouw 'n algemeene vergadering in lokaal Broer. Slechts 12 leden waren aanwezig. De voorzitter, de heer H. Rezelman, sprak in zijn openingswoord zijn teleurstelling uit, dat de opkomst zoo gering was. Spr. hoopte evenwel dat de aan de orde komende zaken, zoo als altijd in goede orde zouden worden afgewerkt. De secretaris, de heer W. Nieman, leest vervol gens de notulen, welke na 'n kleine opmerking, onder dankzegging worden goedgekeurd. De heer J. Bruin vraagt of ook een rapport is ingekomen van de Rijksseruminrichting. om trent de resultaten van _4 inenting van runde ren tegen kalfverwerping. De secretaris antwoordde, dat door hem de gevraagde adressen zijn opgegeven en dat de betrokken personen vragenlijsten hebben ont vangen. De resultaten zullen waarschijnlijk la ter bekend gemaakt worden. Op 'n desbetreffend ingekomen schrijven werd besloten de diploma's voor de leerlingen dei fandbouwwintcrcursus, voortaan te betrekken via het Hoofdbestuur. Ingekomen is 'n schrijven van het Hoofdbe stuur omtrent te nemen maatregelen om pluim vee van anderen van het grasland te kunnen weren. De voorz. vraagt of misschien het gemeen tebestuur hiertoe geen artikel in de politie - ver ordening kan opnemen. De heer Broer zegt, dat grasland in deze on der de wet valt en noemt 'n geval op, waar een overtreder werd veroordeeld, 'n Oogenblik la ter evenwel heeft de heer Broer het even nage- zienen zegt, dat weiland en boschgrond niet on der de wet vallen (Hier is dus zeker zooals uit de aanhef van deze alinea blijkt, iemand on schuldig veroordeeld.

Wieringer courant | 1930 | | pagina 2