Oe Straf der Zonde 21e Jaargang. lÉSBsf NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR QjPp WIERINGEN EN OMSTREKEN HEERENBAAI Vrijdag 14 Februari 1930 No. 13. ■WIERINGER COURANTS VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. UITGEVER CORN. J. BOSEER, WIERINGEN r BUREAU: Hippolytushoef Wieringen. Telefoon Intercomm. No. 19. ADVERTENTlëN: Van 15 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. ONS LICHAAM EN, ONZE GEZONDHEID. Migraine. Onder migraine verstaat men een lievige, bijna onuitstaanbare hoofdpijn, die een zijde van het hoofd aandoet met aanvallen optreedt en zieli op hardnekkige wijze van tijd tot tijd herhaalt. De onmiddellijke oorzaken, die een migrainc- aanval veroorzaken zijn zeer verschillend De een krijgt een aanval als hij zijn maag bedorven lieeft, de ander door geestelijke overspanning, een derde na sterke gemoedsbeweging, vooral toorn, en weer een ander door levendige zinsin- drukken b.v. schel licht, scherpe geluiden enz. Tier bestrijding van deze hoogst onaangename en pijnlijke kwaal worden een massa middelen aanbevolen. Voelt men een aanval aankomen, dan kan men een kop sterke koffie gebruiken. In den tijd tusschen de aanvallen moet men echter koffie zoo min mogelijk of in 't geheel niet gebruiken, daar zij evenals tabak, het lijden be vordert. Bij een aanval bewijst ammoniak ook dikwijls goede diensten. Het aanbrengen van koude op de zieke helft van het hoofd helpt dikwijls het meest. Voorbij gaande verkoeling verkrijgt men door het wrij ven van het voorhoofd met menthol. Vóór alles echter heeft men rust noodig. Men legge zich aangekleed te bed in een rustige, don- kergemaakte koele kamer, waarin de lucht zui ver en frisch is. Geen leven moet in de kamer kunnen doordringen, zooals b.v. gedruisch van huiselijke bezigheden. Ook geen etenslucht. Om het bloed van het hoofd af te leiden zijn warme voetbaden goed. Ook massage is aan te raden en wel een matig wrijven met beide duimen ovei het voorhoofd naar de slapen toe. De doelmatigste behandeling moet plaats heb ben in den tijd tusschen de aanvallen. Daarbij komen nog drie dingen in aanmerking. Ie. Versterking van het meestal zwakke en bloedarme lichaam en van de verzwakte zenu wen. 2e. bij volbloedige en zwaarlijvige personen verbetering van bet geheele gestel. 3c. afscheiding van de in liet lichaam aanwe zige stoffen door transpireeren heete- of damp baden. Erfelijk met migraine belaste personen moeten een beroep kiezen, dat bun veroorlooft zich veel in de buitenlucht, te bewegen, en overspanning zoowel als opwinding vermijden. ïs dat niet doen lijk dan moet men zooveel mogelijk na arbeid en inspanning voor afwisseling van berg- of zee lucht zorgen. BINNENL. NIEUWS. DRAMA TE EINDHOVEN. Drie dooden. De kostganger van het gezin Reymers in de Spireastraat 28 te Eindhoven trof Woensdagmid dag bij zijn thuiskomst op de bovenverdieping de 21-jarige dochter Irma en de 39-jarige huis- WIJ BREIEN en repareeren alle soorten Wollen Kleeding, Kousen en Sokken, ook de aller fijnste. JAAP SNOR, ZUIDSTRAAT 15, DEN HELDER. Let op den Gelen Winkel. Depots voor Wieringen Hippolytushoef Wed. J. de Beurs Den Oever Jb. Kaleveld. houdster Elizabeth Lange in afschuwelijken ver minkten toestand aan. Naar alle waarschijnlijk heid waren zij door A. Reymers, den vader van Irma, met bijlslagen vermoord. Daarna heeft de man de hand aan zichzelf geslagen door de slang van de gasleiding in zijn mond te nemen. Hij leef de nog dc'onmiddellijk ontboden politiecommis saris liet geneeskundige hulp inroepen, doch in middels overleed Reymers. De drie lijken zijn naar het lijkenhuisje van het politiebureau overgebracht. Men vermoedt, dat de moordenaar zijn slacht offers met. een hakbijl heeft overvallen en op het achterhoofd heeft geslagen, terwijl dezen op het atelier zich met naaiwerk bezighielden. De dochter van den moordenaar was namelijk costumiére. Vooral de dochter heeft hij vreeselijk toegetakeld. Typeerend is, 'dat hij een wond, op den arm van den huishoudster toegebracht, heeft verbonden. Na zijn misdaad heeft hij vermoede lijk heide lijken door het huis gesleept en zich daarbij bediend van een koord, hetwelk bebloed is teruggevonden. Dit koord heeft hij waarschijn lijk om de halzen van zijn slachtoffers gestropi Hij heeft de lijken zorgvuldig gewasschen, ze daarna weer naar het atelier gesleept en geheel ontkleed, waarna hij ze in een wit laken heeft gewikkeld en ze op matrassen op den vloer heeft gelegd. De kleeren en de bijl zijn op den zolder terug gevonden. De kleeren bleken gescheurd te zijn hetgeen er op wijst, dat er een worsteling heefi plaats gehad. De moordenaar is in de keuken gaan zitten in een clubfauteuil en heeft een gasslang, welke aan de gaskraan verbonden was, in den mond genomen. De kostgangers sloegen bij hun thuis komst hem de gasslang uit den mond, doch dit baatte niet meer. Naderhand vonden de kostgan gers de twee lijken op het atelier. Het was hekend dat de man in financiëele moei lijkheden verkeerde. Do moord moet om'streeks elf uur hebben plaats gehad toen de kostgangers om goed twaalf uur thuiskwamen, waren de lijken nog warm. Bij het onderzoek is gebleken, dat de kostgan gers dien morgen niet thuis zijn geweest en de moord door niemand anders kan gepleegd zijn dan door den verdachte, die daarna zichzelf van het leven heeft beroofd. OP VELDWACHTERS GESCHOTEN. Tti den Haarlemmermeerpolder zagen eenige veldwachters des nachts hij een woning vonken springen uit een electrische geleiding. Zij waarschuwden de bewoners, doch werden met geweerschoten ontvangen. Spoedig bleek, dat de bewoners dachten met in brekers te doen te hebben. De veldwachters wer den door de schoten niet geraakt. JEUGDIGE DIEVENBENDE OPGESPOORD. Den laatsten tijd kwamen te Lisse diefstallen voor op vaartuigen van zandschippers, meest al tusschen Zaterdagmiddag en Maandagmor gen, als de schippers afwezig waren. Door mid del van braak werden dan verschillende goede ren, waaronder ook bussen petroleum en gereed schap ontvreemd. De politie is er thans in geslaagd de daders op te sporen, namelijk vier jongens van omstreeks 16-jnrigon leeftijd. Zij bedreven de diefstallen met behulp van oen ijzeren roeiboot, welke zij het vorig jaar te Hilversum hebben weggeno men. De roeiboot hadden zij voorzien van een hut, waarvoor zij het hout gestolen hadden cn FEUILLETON. (33. Ja, niets anders dan een zweep. Ik ken den snaak, die er zich in verlustigd de stilte van den nacht op die wijze te verstoren. Hij is de knecht bij een huurkoetsier te Longuyon. Hij .is uit deze streek, een flinke stevige knaap, dom als een gans, maar een brave jongen. Een ijzeren vuist heeft hij. Met één slag van zijn breede knuist zou hij een os neervellen. Het geluid van de zweep hield op. Op dit oogeij blik moest het rijtuig niet ver van den kruisweg zijn, want De Sanzac en Adrien verstonden dui- dellijk wat hij met zijn zware heesche stem zeide. Voort, Bibi, voort Nu stappen, en lustig op! Na verloop van een oogenblik trok het geluid van een deur, welke openging, de aandacht dei beide mannen, die op den uitkijk stonden. Heb je het gehoord, vroeg de burggraaf. Ja, antwoordde Adrien, wiens hart klopte alsof het zou barsten. Zij is het Zij komtVooral geen zwakheid! Wij zullen haar den drempel laten overschrijden Aanstonds neem' je haar dan in je armen, je heft haar als een veertje op en wij maken beenen. Als zij verschrikt gaat schreeuwen en roe pen Dan snoer je haar met een flinken kus den mond. Beiden spitsten het oor. Ik hoor het zand in de laan kraken, sprak Adrien. Ja, daar is. Stil De burggraaf opende de deur halverwege, zet te een voet in den Uiin en keek voor zich uit (Thans hoorde men duidelijk op het zand loopen en de burggraaf bespeurde een licht, dat in don mist zich heen en weder bewoog als een dwaal lichtje. De kleine heeft zich van een lantaarn voor waarin zij woonden, bakten, braadden enz. De daarvoor benoodigde ingrediënten stalen zij bij winkeliers. De politie heeft verschillende gestolen waren in beslag genomen. De e igenaar van de roeiboot is nog niet bekend. Het viertal is voorloopig in verzekerde bewa ring gestald. WEEST OP UW HOEDE. Let op uw plakzegel- Met dit bericht kunt ge uw voordeel doen, le zer. Leg het in uw laadjc. Het kan te pas komen De Rijksontvanger te Dokkum heeft, volgens de „Telegraaf", tegen een firma te Dokkum een bedrag van 7200.- gevorderd. De pientere za kenman werd in het bezit van niet minder dan 72 kwitanties bevonden, welke alle gezegeld had den moeten zijn. Een gewaarschuwd lezer telt voor twee. EEN GOUDEN KIP. Te Middelburg legde een wit leghornhen, eige naar hoenderpark ,Pomona" op een legwedstrijd in 365 dagen niet minder dan 314 eieren. HET KAMERLID FLORIS VOS. Zijn partij desavoueert hem. Bij de Tweede Kamer is een adres ingekomen van het bestuur der Middenpartij voor Stad en Land (Middenstandspartij) waarin de volgen de klacht is vervat: De algemeene vergadering van de Midden oarlij voor Stad en Land, in vergadering' op 15 Jan. 1930 te Amsterdam bijeen, spreekt haar ernstig leedwezen uit over de houding van den heer Floris Vos, afgevaardigde dier partij in de Tweede Kamer, bij verschillende gelegenheden in strijd met het programma der partij aangeno men, en verzoekt het bestuur van deze motie ken nis te geven aan de leden der/Tweede Kamer ONTEVREDEN WERKLOOZEN. Verbod van samenscholing te Groesbeek. Door bemiddeling van het gemeentebestuur van Groesbeek werd aan het meerendeel der werk loozen in die gemeente werk verschaft. Er ont stond dezer dagen ontevredenheid over een ver schil in loop, waardoor het werk moest worden stopgezet. Dit veroorzaakte onder de nu wee) werkloozen ontevredenheid. Een steeds aangroeiende groep schoolde Maan dagavond, al jouwende, samen voor het gemeen tehuis en nam weldra een dreigende houd-' aan Een der leden van de werkverschaffingscommis sie werd bij het huiswaartskeeren met steenen gegooid. Een versterkte politiemacht was wel dra op het terrein aanwezig en dreef de ontevre denen, onder wie ook eenige vrouwen, uiteen. Dinsdagmorgen herhaalde de samenscholing zich in dezelfde mate. Toen werd het gemeente bestuur onder bewaking van marechaussees en rijksveldwachters gesteld. Thans heeft de burgemeester een verbod van samenscholing van meer dan twee personen op den openbaren weg uitgevaardigd. Dinsdagavond echter werd de rust nogmaals verstoord door tal rijke groepjes kwajongens, die door het dorp trok ken en „honger, honger, geef ons brood riepen. De politie ontruimde de straten spoedig. VEERTIG JAAR DIENSTBODE. Op 12 Februari 1980 trad mcj. F. de Fluiter in dienst bij de familie Ruitenbeek te Middelburg, en nog steeds is zij de familie tot; zeer gewaar deerde hulp en steun. Woensdag herdacht zij on- zien, dacht hij. Opeens doorboorde het licht den mist geheel. De burggraaf greep op hetzelfde oogenblik den arm van den jongeman, dien hij stevig drukte en langs den muur voortglijdend, troonde hij hem een eindje mede. Zij hadden ternauwernood don tijd zich stijf tegen den muur te drukken. Een man met een lantaarn in de hand vertoon de zich in den deurpost. Het was graaf De Lassere. Adrien voelde een rilling vün schrik door zijn leden gaan. De burggraaf had zijn revolver uit den zak ge haald en maakte zich gereed dien op den grijs aard af te schieten. Aurora heeft alles aan haar vader verteld. Dit was de eerste gedachte der beide medeplich tigen. Evenwel bleef de grijsaard onbewegenlijk staan voor de open tuindeur. In zijn houding lag niets dreigends. Wat beteekent dat Wat komt die daar doen vroeg de burggraaf zich met verbazing ai Een dof geluid, dat zijn ontroering hem belet had eerder te hooren, kwam op die vraag het ant woord geven. Dit geluid was dat van de wielen van een rij tuig en de stappen van een paard op de heide. Ik begrijp het al, sprak de burggraaf bij zich zelf, hij gaat vertrekken een klein reisje naai Parijs. Hij is als de katuilen. Hij verkiest den nacht hoven den dag. Zijn dochter heeft natuur lijk gewacht tot hij vertrokken is om te snellen. Welnu, goede reis, sinjeur Als je terug zult ko men, zul je je duifje niet meer in de kooi vinden! Het rijtuig kwam naderbij. Het keerde en hield vlak voor de deur stil. Een koude nacht, mijnheer, sprak de koet sier, terwijl hij van den bok sprong. Ik zie, dat u mijn zweep heeft gehoord. Zonder dien satan schcn mist zou ik al twintig minuten eerder hier geweest zijn. Op sommige oogenblikken kan men geen twee pas voor zich uit zien. Maar dat is niets, wij zaïllen toch wel aan het station zijn voor het vertrek van den trein. U kent. BibiO. een opperbeste. Zij geeft even veel om 'den mist als om de rest. Heb jc plaats voor twee koffers Die neem ik alleen vandaag mede. Als ik een beetje inschuif kan ei een naast mij op den hok geplaatst worden, den anderen zal ik tusschen mijn beenen nemen. - Daar zijn ze. Je kunt ze opladen. Bij die woorden ging dc graaf weer in den tuin. De koetsier haastte zich den hem opgedragen last te volvoeren. Hij was daarmee bezig, toen dc grijsaard weder verscheen. Ben je klaar vroeg hij. Ja, mijnheer, u kunt instappen. De burggraaf en de markies bleven nog onbe wegelijk en stil mét den rug tegen den muur staan. Kom, sprak de graaf. En op hetzelfde oogenblik, tot groote verbazing van De Sanzac en van Adrien, kwamen Aurora en Francesca naar buiten. De graaf nam zijn dochter bij de hand en hielp haar in het rijtuig. (Toch had Aurora even den tijd een vluchtigen blik om zich heen te werpen Op haar beurt beklom de stomme de trede en ging op de voorbank, vlak tegenover haar jon ge meesteres, zitten. Graaf De Lasserre sloot de deur op het nacht slot, terwijl de koetsier met zijn muts van otter vel in de hand zichtbaar verbaasd scheen bij de verschijning der beide vrouwen. De Sanzac draaide verwoed aan zijn knevel, terwijl zijn andere hand krampachtig de kolf van zijn pistool omklemde. Een dolle razernij, waar van hij cle machteloosheid inzag, heving hem. Alzoo vertrok graaf De Lasserre en nam zijn dochter mee Die onvoorziene gebeurtenis stak een spaak in zijn wraakplannen. Dit onschuldi ge jonge meisje, nieuwe prooi, ander slachtoffer, dat hij aan zijn haat wilde ten offer brengen, onl snapte hem. Hij had moeite zich in te houden. Inwendig brulde hij. Hij had een razenden lust zich op den grijsaard te storten, hem bij de keel te grijpen, hem op den grond te werpen, om daar na het jonge meisje met geweld te ontvoeren. Maar de koetsier was daar, die hem in bedwang hield, de koetsier, wiens breede knuist, zooals hij zelf had uitgedrukt, een os kon neervellen. Zijn revolver was slechts een nutteloos wapen, ECHTE FRIESCHE 20-50cf. per ons (ook in Vionjen.H ponden ai ponden) 1/nzapf liur Wuikefar 'n pa/ye D'E der groote belangstelling haar veertigjarig jubi leum. BUITENLAND. IJSBERGEN IN DEN ATLANTISCHEN OCEAAN. Naar de Daily Chronicle meldt is het ijs in de Noordelijke IJszee dit jaar twee maanden vroe ger begonnen te breken dan gewoonlijk. Enorme ijsbergen drijven af naar de routes der atlantisclie mailbooten. De regeering te Was hington heeft den kotter „Tampa" naar de om geving van de Grand Banks beorderd om acht te slaan op de drijvende gevaarten en de sche pen te waarschuwen tegen het gevaar. Deze jaar lijksche controle is ingesteld na de ramp met het s.s. „Titanic" en begint gewoonlijk tegen 1 April. SNEEUWSTORMEN IN ZUID-RUSLAND. In het Donctz bekken (Ivrim) heerschen hevi ge sneeuwstormen, terwijl het meer dan 30 gra den vriest, Het treinverkeer ondervindt aanzien lijke vertraging. In verschillende steden is de Iramdienst gestoord. PASSAGIER UIT VLIEGTUIG VERDWENEN. Een eigenaardig ongeval, dat herinnert aan den dood van den Belgischen bankier Loewen- stein, is Dinsdag gebeurd in de nabijheid van de Parijsche lucht Le Bourget. Een Fransche mili taire vlieger had een kennis uitgenoodigd voor het maken van een korte rondvlucht. Piloot en passagier startten met een klein ééndekker jachtvliegtuig en vlogen eenige ronden om de vlieghaven. Tioen het toestel was gedaald en wéér op den grond stond, ontdekte de piloot tot zijn grooten schrik dat zijn passagier zich niet meer op zijn plaats bevond. Eerst na langdurig zoeken vond men den ongelukkige dood in een tuin in de nabijheid van Le Bourget. Men neemt aan, dat hij tijdens het, nemen van een scherpe bocht uit het toestel is gestort. want, hoe nietswaardig hij ook was hij wilde geen moordenaar zijn. Burggraaf De Sanzac was er volstrekt niet opgesteld voor het gerecht te verschijnen tusschen twee gendarmes. O, hij was even voorzichtig als lafhartig. Hij wilde zijn vij and wel treffen, maar in het duister en gedekt, zonder eenig gevaar te loopen. Inmiddels nam de graaf, na de deur gesloten en den sleutel in zijn zak te hebben gestoken, in het rijtuig naast zijn dochter plaats. De koetsier maakte een einde aan zijn onbewe- °enliikheid. Hi.i zette zijn muts van ottervel weer op zijn hoofd, sloot het portier en klom op den bok. Het rijtuig verdween in den mist. De twee me deplichtigen verlieten hun schuilplaats. De burggraaf liet een ge*brul van woede hooren, dat gevolgd werd door een ijselijken vloek. Welnu vroeg de markies. Welnu, wij keeren met de kous op den kop naar huis. Zij is vertrokken, haar vader voert haar weg. Waarheeen Waarschijnlijk naar een ander on bekend, in het midden van Frankrijk verborgen hoekje. Welnu, sprak De Sanzac tandenknarsend, wij zullen hen terugvinden. Te Parijs. Tegenover elkander aan een tafel, die midden in een ruime eetkamer stond, zaten mevrouw Delorme en Aurora te ontbijten. In de veertien dagen, dat zij te Parijs was, had zich nog geen noemenswaardige verandering bij het jonge meisje voorgedaan. Misschien was zij minder treurig en minder kwijnend. Doch zij kon uit haar verdooving maar niet ontwaken, noch haar gevoelloosheid afschudden. Zij had een groote vreugde gesmaakt, toen me vrouw Delorme haar in haar armen gedrukt en haar haai' dochter, haar lief kind genoemd had. Maar de indruk, door de eerste omhelzing teweeg gebracht, was slechts van voorbijgaanden aard geweest Wordt vervolgd.

Wieringer courant | 1930 | | pagina 1