23. Houtven, groot 0.38.30 H.A., kooper de heer M. Mulder T.z. voor 620. In combinatie perc. 12 en 13, kooper de heer J. [Timmerman voor 5495. In combinatie perc. 2 en 3, kooper de heer P. Veerdig voor 2866. Het Schooiertje. In Concordia te Hippolytus- hoef werd j.1. Zondagavond door het Noord Hol- landsch Tooneel, directeur de heer B. C. Loevens, opgevoerd: Het Schooiertje, tooneelspel in 3 be drijven door Mevr. G. J. Loevens-Jongejan. Voor een flink bezette zaal werd dit vlot ge schreven stuk, met zijn vele ontroerende momen ten, opgevoerd en er werd uitstekend spel gege ven, zoodat na ieder bedrijf een hartelijk ap plaus in de zaal weerklonk. Een extra compli ment komt hier toe aan den jeugdigen acteur, den jonge heer P. Loevens, die de rol van Schooiertje buitengewoon mooi vertolkte. 'n Gezellig bal besloot dezen avond. „WIJ BOUWEN." De Alg. Ned. Bouwarbel- dersbond afd. Wieringen geeft Zaterdagavond een voorstelling van de groote nieuwe film „Wij Bouwen." In de korte periode dat deze film draait, is ze reeds zoo uitvoerig besproken en geroemd, dat wij het niet noodig achten om deze mooie film nog bij het publiek aan te bevelen. Alleen het be wijs dat de zaal nu reeds bijna is uitverkocht, zegt reeds genoeg. Nog epkele kaarten zijn be schikbaar. Voor nadere bijzonderheden verwij zen we naar de advertentie in dit nummer. POLITIE. Gevonden een Hoes van een reser ve autoband. Inl. bij Post, gemeente Secretarie. HERV. GEM. Donderdag 20 Febr. *s avonds 8 uur V.C.J.B. LAND IN ZICHT. Heden Dinsdagavond 8 uur 18 Febr. gezellige avond. Er zal worden voorge lezen, gezongen en gemusiceerd. Allen hartelijk welkom'! Toegang vrij. 'n Nieuwe Straat. Het maken van een nieuwe straatweg te Den Oever tusschen de perceelen van den heer Tijsen, genaamd de Dijkstraat, is uit de hand opgedragen aan de aannemers fir ma Hermans te Den Oever. Muziekvereeniging „APOLLO." Op Zaterdag 15 dezer gaf de Muziekvereeniging Apollo een uitvoering in de zaal van den Heer Koster te Oosterland. De zaal was reeds spoedig uitstekend bezet met leden en belangstellenden. De voorzitter der vereeniging, de Heer Koorn. heette de aanwezigen met eenige hartelijke woor den welkom, en wees er op, dat het tooneelge- deelte van de uitvoering ditmaal niet door vreem de krachten doch door eigen leden zou worden verzorgd. Het muzikale gedeelte van het programma bestond uit een viertal muzieknummers nl „Amsterdam", marsch, ,.La Plébéienne", fanta sie door J. Martin, een „Ballet suite" van Fran- cis Popy en de „Konefa" Jubileummarsch van A. A. Groot. Deze nummers werden uitgevoerd onder leiding van den Heer J. N. Bruul en de aanwezigen gaven door luid applaus blijk van hunne waardeering voor hetgeen ten gehoorc werd gebracht. Hierna werd het overige programma gedeelte afgewerkt, hetwelk bestond uit een aantal voor drachten door verschillende dames en heeren De verschillende geestigheden welke bij het pu bliek meermalen den lachlust opwekten zullen wij hier niet herhalen. Het is voldoende als wli vermelden dat alle medewerkenden ongetwijfeld veel hebben bijgedragen om deze uitvoering te doen slagen. Als bijzonderheid dient nog te worden vermeld dat Mejuffrouw Gr. Bosker als laatste cabaret nummer op voortreffelijke wijze een door den heer M. Bosker vervaardigde voordracht ten beste gaf, welke tot titel had „Wie de Koningin?" en waarin het kiezen van schoonheidskoningin nen sterk gehekeld werd. Of men het met datge ne wat in deze voordracht tot uiting wordt ge bracht eens is of niet, het dient te worden ge zegd dat Mej. Bosker zich uitstekend van haai taak kweet. De begeleidende muziek was in handen van den heer J. N. Bruul c.s. Te ongeveer 11.15 uur dankte de voorzitter de aanwezigen voor hun aandacht en nam het bal een aanvang, hetwelk de aanwezigen nog eeni - gen tijd bijeenhield. Ook Zondag 16 dezer gaf „Apolle" een zelfden avond, welke ook een gezellig verloop had. Een afscheid. Donderdag 20 Febr. a.s. zal in het Christelijk tehuis te Den Oever een avond worden gehouden, waarin Cand. II.J. Winter af scheid neemt. Het Chr. Zangkoor Soli-Deo-Glori- a, dir. A. Kraak en een strijkje van eenige musi ci zal zijn medewerking verleenen. Ook solozang en voordrachten zullen ten beste worden gege ven. De feestavond begint te 8 uur en allen zijn hartelijk welkom. ANNA PAULOWNA. Openbare Vergadering van den Raad der Ge meente Anna Paulowna op Vrijdag 21 Februari 1930, des namiddags te twee uur. ten Raadhuize Punten van behandeling 1. Notulen. 2. Mededeelingen a. -de heeren Kooiman en [Tromp hebben hun ne herbenoeming als lid der Commissie van Toezicht op het Lager onderwijs aangenomen b. rapport van de verrichtingen van de elec- triciteitscommissie. c. verslag van het correspondentschap der arbeidsbemiddeling. d. brief van het Dagel. bestuur van den An na Paulownapolder omtrent loonregeling voor de arbeiders aan de wegverbreeding. e. bij besluit van 4 Dec. 1929, No. 1, goedge keurd bij Kon. besluit van 17 Jan. 1930, No. 20, zijn de jaarwedden der Wethouders dezer ge meente vastgesteld op 400.- voor elk. f. tot tijdelijk onderwijzeres aan de o.l. school I is wegens ongesteldheid van den Heer Van Dijk, benoemd Mej. II. W. Kolenbrander. g. dankbetuiging van den heer J. Baken we gens verhooging zijner jaarwedde als le amb tenaar ter Secretarie. 3. Benoeming lid der Commissie tot Wering van Schoolverzuim in de vacature J. Speets. De aanbeveling luidt 1. D. Hoexum 2. C. F. van der Goes. 4. Verzoek om eene tegemoetkoming in de kos ten van vervoer van een kind van H. van Uin- kel naar de o.l. school I. 6. Wijziging der begrooting voor 1930. 7. Wijziging van het goedgekeurde besluit tot het aangaan van een tijdelijke geldleening. 8. Vaststelling van een rooilijn voor de op hel het bouwterrein „Ceres" geprojecteerde we gen. 9. Verzoek van G. Boontjes om een voorschot ingevolge de Landarbeiderswet. 10. Rondvraag. BURGERLIJKEN STAND Geboren Cornelis, z.v. W. Kooijman en van M. B. Noolebos Pieter, z.v. P. Kielt en van M. Apeldoorn. Getrouwd Arie Blaauboer en Marina Bl^k. Door den Minister van Defensie is aan P. A. Leek met ingang van 1 Maart 1830 voor één jaar vrijstelling verleend wegens opleiding van een geestelijk ambt. Door G. Boontjes, alhier, is een voorschot aangevraagd ingevolge de Landadbeiderswet ter bekoming van een plaatsje. Door hem zal hier voor een perceel land worden gekocht gelegen aan den goorder Molenvaartsweg van den heer W. Komen, waarop een woonhuis zal worden ge bouwd. In den Oostpolder zal aan den Zwinweg voor rekening van den heer G. Th. Conijn een woon huis worden gebouwd. Naar wij vernemen heeft de heer S. 'Tj. van Dijk, benoemd onderwijzer te Amsterdam, met ingang van 1 April a.s. ontslag aangevraagd uit zijn betrekking van onderwijzer aan School I. Loop der bevolking. Ingekomen T(. C. Teeuw en gezin uit Hillegom A. P. Wormsbecker en gezin uit Den Helder G. van den Brun en echt- genoote uit Amsterdam Mej. A. C. Hertogh uit Zijpe E. N. J. de Wit en gezin uit Wijk aan Zee en Duin. Vertrokken Mej. A. Kooij naar Wieringen F. A. Haijette en gezin naar Hontenisse Mej. N. Meereboer naar Zijpe J. de Boer naar Cal- lanstoog Mej. C. Caarls-de Vries naar Den'Hel der J. Speets en gezin naar Enkhuizen J. E. H. Pot naar Eindhoven. Uitvoering „Excelsior." Zondag 16 Febr. gaf genoemde vereeniging een openbare uitvoering in de zaal van Hotel „Vlas- en Korenbeurs." Dc opkomst was vrij goed. Opgevoerd werd het blij spel „Beurskoorts" in 3 bedrijven door Max Rei- mann en Otto Schwarts Een zeer vlot speelstuk, dat door Excelsior goed is opgevoerd ondanks dat een damcsrol wegens familieomstandigheden moest worden vervangen, die ook goed tot zijn recht kwam. Ook de grimeering enz. was goed verzorgd. Een gezellig bal tot slot. v. EWIJCKSLUIS. Zondag 16 Febr. gaf de Gymnastiekvereen. D.O.K.E.V. een openbare uit voering in de zaal van den heer Waiboer. De opkomst was jammer genoeg niet groot. Het nrogramma dat D.O.K.E.V. heeft afgewerkt, heeft weer aan de verwachtingen voldaan. BREEZAND. In het gezin van C. J. S. is een geval van diphterie waargenomen. BREEZAND. "Ten behoeve van de N.V. Zand- bergens Bloembollenbedrijf, gevestigd te Oegst- geest, zal aan den Koningsweg een bloembollen- schuur worden gebouwd. De heer J. Haasnoot, te Katwijk a.d. Rijn, heeft opdracht dit perceel te bouwen. BiNNENL. NIEUWS. UIT DE TRAM IN HEiT WATER GEVALLEN. De 14-jarige J. de Jonge, uit Lisse wilde, toen de stoomtram over de Postbrug nabij Oegstgeest reed, van den eenen wagen in den anderen klim men. Daarbij is hij misgestapt, met het noodlot tig gevolg dat hij in de Haarlemmertrekvaart geraakte en verdronk. TWEE KINDEREN GESTIKT. Terwijl de ouders afwezig waren, raakten in een woning te Rendsburg eenige kleedingstuk- ken, die bij den schoorsteen waren opgehangen, in brand. Er ontwikkelde zich een sterke rook en de drie kinderen, in den leeftijd van één tot vier jaar, die alleen waren achtergelaten, wer den zwaar vergiftigd door den rook. [Twee hunner zijn aan de gevolgen overleden, terwijl de derde in hopeloozen toestand verkeert De ouders keerden eerst tegen middernacht te rug, toen het ongeluk reeds was geschiedt. AUTOBUS DOOR BRUGLEUNING GEREDEN. Zondagmiddag omstreeks 1 uur is een autobus van den dienst Utrecht-Vianen op de Doorslag- brug te Jutphaas met het rechtervoorwiel door de brugleuning gereden. De chauffeur remde on middellijk krachtig en wist erger te voorkomen. De twaalf passagiers kwamen met den schrik vrij. De leuning van de brug is vernield en de autobus beschadigd. Daar deze brug zeer smal is, was het verkeer tengevolge van het ongeval gedurende eenigen tijd gestremd. EEN JAZZ-BAND TE WATER Zondagochtend omstreeks 6 uur is een auto, waarin vier leden van een jazz-band, die van een nartij te Amsterdam kwamen, waren gezeten en rlie op weg waren naar Bussum, in de Muider- ^rekvaart gereden, tusschen Hakkelaarsbrug en Naarden Zij wisten zich zwemmende te redden. De auto en de instrumenten verdwenen in de diepte* In den loop van den midda^ werden zij door een hijschkraan weer op het droge gebracht. BUITENLAND. peratuur van zelfs 18 graden onder nul Het zui delijk deel der Alpen is nog sneeuwvrij, doch ook hier werden reeds 'n temperatuurdaling en toenemende bewolking waargenomen. KOUDE GOLF IN AMERIKA. Vele dooden. De ongewone koudegolf in de oostelijke sta ten houdt aan en veroorzaakt veel ongemak. De scheepvaart wordt ernstig belemmert. Uit Nieuw Engeland, waar temperaturen van 22 tot 34 gra den heerschen, worden tien sterfgevallen ge mekt. InXen staat van New York komen tempe- ratir ||fe 37 tot 40 gr. onder nul voor. Uit Ca pe M J.) wordt gemeld, dat vier man der equipage van een in den storm vergaan kolen- schip in de reddingboot dood gevroren zijn ge bonden, nadat den heelen nacht naar hen was gezocht. PLAGEN IN HET NABIJE OOSTEN. Naar uit Maan in 'Transjordaniê wordt gemeld neemt de sinds eenige weken heerschende sprink hanenplaag voortdurend in omvang toe. In de laatste tien dagen is alleen in het gemelde dis- 'rict reeds een 60 ton groote massa sprinkhanen verzameld en vernietigd. Men vreest dat het ge- heele te veld staande gewas verloren is. Op het oogenblik heerscht er in Palestina een felle koude. Het autoverkeer tusschen Beyroeth en Damaskus is wegens den zwaren sneeuwval gestaakt In verscheidene deelen van het land ligt de sneeuw meer dan een halven meter hoog. WIERINGEN. De ondergeteekende, kinderarts te Amster dam, verklaart bij deze, dat hij het rooken voor schoolkinderen allerverderfelijkst vindt. Dr. S. SCHIPPERS. Rundvee - Fokvereeniging. Vrijdag hield de Rundveefokvereen. Oost- en West-Wieringen 'n algemeene vergadering in Hotel Lont. Aanwezig waren 14 leden. Na opening door den voorz., den heer S. J. Koorn, werden door den secretaris den heer W. Mostert de notulen gelezen, welke met dank werden goedgekeurd. De commissie van onderzoek der rekening, bestaande uit de heeren N. Kool, N. Mulder Dz. en W. Mostert Sz. verklaarde bij den penning meester, den heer Jb. Dekker Pz., alles in goede orde te hebben bevonden. De rekening werd dan ook goedgekeurd en vastgesteld. De controleur - stamboekhouder, de heer A. de Graaf gaf vervolgens het jaarverslag. In het melkjaar van 1 Mei 1928 tot 30 April '29 werd door den controleur van 185 koeien een vol ledige melkstaat berekend. Van deze behoorden er 39 tot de groep 2-jarigen of vaarzen. Aangaande de stamboekhouding zij gemeld, dat in het afgeloopen jaar 308 dekbewijzen zijn binnengekomen. Aangehouden werden 3 stierkalveren, ter wijl 8 stieren voor de fokkerij werden gebruikt n.1. 1 3-jarige, 2 2-jarigen en 5 1-jaringen. Geschetst werden 103 kalveren. Het Stamboekregister werd bijgewerkt met 25 ingeschreven dieren, terwijl 9 dieren werden ingeschreven in het Ned. Rundvee - stamboek. 61 Melkmonsters van niet-lederi werden in dat afgeloopen boekjaar onderzocht. Dit verslag werd onder dankzegging goedge keurd. Kwam aan de orde bestuursverkiezing: Inplaats van den heer E. Hermans, die niet herkiesbaar was, werd als bestuurslid gekozen de heer N. Kool, welke de functie aannam. Een mededeeling was ingekemen, dat de heer D. Jac. Mulder, wegens opheffing van 't. bedrijf als lid der vereeniging bedankte. Er worden nog besprekingen gehouden over de a.s. tentoonstelling en fokvecdagen te Hoorn en Schagen. Hierover zal nog eens spoedig een al gemeene vergadering worden gehouden. Een staat van de beste productie-dieren volgt in het nummer van a.s. Vrijdag. PROVINCIAAL NIEUWS. BARSINGERHORN. De commissaris der ko ningin in Noord—Holland zal de inrichting tot verwerking van afgekeurd vee en vleesch in den kring Barsingerhorn, waartoe 14 gemeenten zijn toegetreden, op 10 Maart a.s. officieel openen. SPORT. Wieringerwaard verloren. Zondag heeft tot groote verrassing en te leurstelling Wieringerwaard, de gevreesde sterke ploeg, een 21 nederlaag tegen Helder 4 moeten boeten. Ondanks W.-waard na de rust het spel in han den had, kon men er niet in slagen, deze meer derheid in punten uit te drukken. GEMEENTE - NIEUWS ZIJPE. BURGERVLOTBRUG. Daartoe uitgenoodigd bezochten wij Zaterdagavond j.1. een nutsavond te Burgervlotbrug en wij kunnen er aan toevoe gen, geen berouw te hebben van dezen tocht. De zaal van den heer De Nijs was niet geheel gevuld, wat zijn oorzaak vindt in het feit, dat .letzelide programma ook den volgenden avond nogmaals worden gegeven. De eerste avond is meer bestemd voor de getrouwde leden en de .weede voor de jongelui. Omstreeks half acht opende voorz. de verga dering en deelde mede, dat de persoon, welke de lezing op zich had genomen, plotseling ver hinderd was. De heer H. Delver was zoo bereid willig, ofschoon geheel onvoorbereid, deze taak te vervullen en kweet zich daarvan op uitmun tende wijze en had de belooning van een dank- paar applaus. Hierna werd begonnen met de afwerking van het uit 19 nummers bestaande piogramma. Het zou ons te ver voeren om elk nummer afzonder lijk te bespreken en ieder der medespelenden te noemen Met een paar stukjes willen wij een uit zondering maken. Ten eerste: het muzikale trio hetwelk mooie, beschaafde muziek ten gehoo rc bracht. Dat hun werk op prijs werd gesteld, bleek wel uit de ademlooze stilte tijdens hun op treden. Zoo ook de zangstukjes, welke werden gegeven, werden goed gezongen cn de uitspraak was beschaafd. Een tiental voordrachten, allen van komischen aard, pittig en niet stuitend, wer den goed weergegeven en enkele spelers zijn zelfs best, b.v. De nieuwe Dienstbode, werd vlot voorgedragen, wat ook het geval was met Hu welijksaanzoek van een boerenzoon. Toen is er gelachen Denk maar eens aan het zoo onnoo- zele gezicht van den boerenzoon, toen hij al z'n kostbaarheden aan de voeten van zijn geliefde neerlag De voordrachten volgden elkaar zeer vlug op en aan een pauze kon niet worden gedacht Een tweetal nummers, waar alle werkende le den aan deelnamen, verwekten veel plezier: o.a. de Muzikale Werkstaking, toen ten slotte de als een gek dirigeerende directeur bemerkte, dat. al zijn leden den aftocht hadden geblazen En dan De Notenbalk, waar verschillende be stuursleden en andere personen „een veeg uit de pan" kregen; ja, alles werd goed afgewerkt en de verschillende typeeringen waren in orde! Het was reeds na middernacht, toen de voor zitter de bijeenkomst kon sluiten en dank bracht aan allen voor hunne medewerking. Deze dank was dan ook ten volle verdiend en wij kunnen constateeren, dat men te Burgervlot brug met zeer veel kennis van zaken een Nutsa vond weet te organiseeren. Het was bepaald wat men noemt: gezellig SCHAGERBRUG. Zondagavond j.1. hield de vereeniging „Nut en Genoegen" alhier hare eer ste gezellige avond in dit seizoen in het lokaal van den heer J. Broer. Het bestuur had voor de zen avond geëngageerd den heer Leon Sakari- nie van Kinsbergen, Musionist, welke optrad voor een goed bezette zaal. Wat de heer Van Kinsbergen presteert en te zien geeft wat men toch ten slotte niet ziet) grenst vele malen aan het ongelooflijke. Men wordt op een prettige wijze beetgenomen. Men meent soms het te snappen, maar men staat cr naast. De heer Van Kinsbergen heeft de aan wezigen een pleizierigen avond bezorgd en ve len verklaarden met zeer veel genoegen dezen a- vond te hebben doorgebracht. „Dit is nu weer iets anders, als anders zei men. Vooral het laatste num(mer, de onthoofding van een persoon uit het publiek, verwierf een uitbundigen bijval en de geheele zaal was tel kens één lachsalvo, vooral als de bewuste per soon zich beangst gevoelde, dat zijn laatste uur geslagen was en zich terugtrok. .Ten slotte werd het nummer ten uitvoer ge bracht en de heer Van Kinsbergen had een da verend applaus in ontvangst te nemen. Wij kunnen niet anders doen. dan den heer Van Kinsbergen aanbevelen bij vereenigingen, welke hunne leden eens een extra genoegelijken avond willen doen genieten, een avond, waarop men elkeen kan inviteeren EEN NOODLOTTIGE HOOGE HAK. Een 16-jarig danseresje te Berlijn wilde van haar kleedkamer op de 4e verdieping van een cabaret naar beneden in de bar gaan. Zij bleef met den zeer hoogen hak van een harer dans schoentjes haken, greep zich nog aan de leuning vast, doch stortte in de liftschacht. Zij werd le vensgevaarlijk gewond. ERNSTIG SPOORWEG ONGELUK. In Rutherglen bij Glasgow (Engeland) is gis teravond tengevolge van den dikken mist de trein op een hem voorafgaanden personentrein geloopen. Ongeveer 70 gewonden werden onder de overblijfselen bedolven. Met particuliere au to's en een speciale trein werden ze naar de zie kenhuizen vervoerd FELLE KOUDE en SNEEUW. In Zwitserland is sinds Zondag een aanmerke lijke tcmperatuursdaling ingetreden. Het gehee le noorden en westen des lands zijn met een sneeuwlaag van 20 tot 25 cm. bedekt. Terwijl in het Berner Oberland de temperatuur tot on geveer 9 graden en in Engadin tot 12 graden on der nul daalde, heerscht in het gebergte een tem Naar aanleiding van de plechtige inwerkingstelling van het electrische gemaal te Medem- blik, ter droogmaking van de Wieringer Meer plaatsen wij hier nog een fraaie opname van het gemaal, genomen vanaf de Medemblikker toren, met op den achtergrond de nieuwe Wie- ringermeerdijk naar Wieringen, dat in de verte vaag is te onderscheiden.

Wieringer courant | 1930 | | pagina 2