De arrestatie van Hoek in totaal werd een belooning van 1000 voor de opsporing van den moordenaar aangeboden, n.1. 500 door de justitie en 500 door de ge meente Ede. Zaterdagavond kwamen enkele aanwijzingen bij de politie binnen, welke geleid hebben tot de arrestatie van den 34-jarigen J. Hoek, handelaar in breimachines, die zich reeds vroeger aan aan randing van vrouwen moet hebben schuldig ge maakt. Hij werd uitgenoodigd zich op het politie bureau te Ede te vervoegen, maar toen hij niet kwam, heeft men hem met een auto van zijn woning in de buurt van Bennekom gehaald. De bevolking van Bennekom liep te hoop en nam een zeer dreigende houding tegen den verdachte aan, doch men wist hem veilig naar het politie bureau te Ede over te brengen, waar zich een groote menigte voor de deur verdringt. Mej. Boerwinkel, die van een en ander op de hoogte is gesteld, herkende in het portret van dezen man den aanrander, doch de gearresteerde ontkent tot dusver hardnekkig zich te hebben schuldig gemaakt aan het misdrijf. De menigte is verbitterd. De politie heeft iemand gearresteerd. Jan Hoek los arbeider te Ede, gehuwd, één kind. Vóór het politiebureau, in het donker, staat een menigte, die steeds aangroeit. Onze menschen zijn van nature ordelijk en kalm, maar nu is de stemming dreigend. De politie verteld We hebben systematisch allen die in aanmerking kwamen onderzocht en mej. Boerwinkel met hen geconfronteerd. J. Hoek eerst niet, omdat het persoonsignalement niet klopte. Toen kwamlen we tóch op hem. Hij was gisteren en vandaag thuis geweest, had zich niet in de bosschen verscholen. Wij wachtten, tot hij uit zijn woning kwam en namen hem toen in de auto mee naar juffrouw Boerwinkel. „Is hij het Zij was doodelijk verschrikt, maar „Ja, hij is het." De rechercheur Visser nam hem den hoed af en vroeg nog eens „Is hij het „Ja." Het meisje dreigt te vallen. Men moest haar ondersteunen. Buiten was er een massa volk. Met groote moei te, telkens met zijn browning dreigend, kon Vis ser ruimte maken, waarbij hij toch nog een paai schrammen opliep. Toen men reeds in de auto zat, dreigde men nog, maar de chauffeur Hunick gaf vol gas. DIEI'STAL VAN 7000 DUBBELTJES. In een woning aan den Utrechtschen Straatweg te Hilversum, is Woensdagavond j.1. een brutale inbraak gepleegd. De daders het vermoeden bestaat, dat er meer dan één persoon schuldig is aan het misdrijf hebben zich door verbreking van een ruit toegang verschaft, waarna zij op de slaapkamer uit een ladekastje een sigarenkist je namen en zich den inhoud, bestaande uit.... zevenduizend dubbeltjes, toeëigenden. De commissaris van politie verzoekt een ieder die in aanraking komt met personen, die voor- hun uitgaven een meer dan gewone hoeveelheid dubbeltjes gebruiken, zich onverwijld tol hem te willen wenden. GEMEENTEWIERINGEN. Op Woensdag 5 Maart a.s. komt voor den Raad van State in behandeling het beroepschrift van het gemeenbestuur van Wieringen tegen de beslissing van Gedeputeerde Staten betreffende den bouw van een bijzondere school te Den Oever. Uitvoering „Harmonie." j.1. Zaterdag en Zon dag gaf de Muziekvereeniging Harmonie uitvoc ringen voor kunstlievende leden in Concordia te Hippolytushoef. Beide malen was de zaal geheel gevuld en werd warme belangstelling getoond voor zoowel muziek als tooneel. Bij nummer twee van 't concert ('n uiterst zwaar stuk) had de vereeniging Zaterdagavond nog al met de stemming te kampen, doch Zondagavond was dit euvel geheel over en klonk alles zuiver en vol. Het succes van het blijspel Dokter Klaus was enorm. Tot driemaal toe werden de spelers door herhaald applaus terug geroepen. Harmonie had weer groot succes te boeken. BURGERLIJKE STAND over de maand Februari 1930. Geboren Maria Wilhelmina Catharina d.v. L. Bals en A. C. de Jong Trijntje, d.v. J. Koorn en N. Butter Jan Hendrik, z.v. J. de Krijger en G. J. Dekker Filippus, z.v. J. Stevens en J. Ba- ving; Martje Jentje, d.v. H. Snakenborg en F. Dokter Trijntje, d.v. P. Rotgans en J. Dijkshoorn Jocobus Andreas, z.v. M. Kaptein en Th. A. Dek ker Anne, z.v. I?. Everts en G. Kooij Maria An na, d.v. Joh. Lont en Tr. Lont Jan Meindert, z.v Joh. Krijger en C. K. Hoep Cornelia Johanna, d.v. J. J. Groffen en C. J. Hopmans. Ondertrouwd T. Grijze en P. LontA. T)ien- stra en C. F. Hille P. C. Grin en W. van Kalsbeek Getrouwd P. Bakker en M. Bakker J. Leen en A. Glim T. Grijze en P. Lont P. C. Grin en W. van Kalsbeek A. Tienstra en C. F. Hille. Overleden C. Rotgans, oud 73 jaren, echtge noot van N. Bekendam Gr. Tijsen, oud 65 jaar, weduwe van A. Dekker P. Ottens, oud 67 jaar, echtgenoot van A. SmitJn. Kuijt, oud 75 jaar, weduwnaar van G. Wagemaker. Loop der bevolking over Februari. Ingeschreven personen V. Orlik uit Duitsch- land Mej. G. Lont uit Winkel R. Huisman en gezin van Barsingerhorn H. de Groot en gezin van Bellingwolde Mw. A. Zegel geb. Kooij van Anna Paulowna S. Snitjer van Meeden W. van Kalsbeek van UtrechtB. Schepel van Delfzijl R. Post en echtgenoote van Medemblik Mw. K. Poel geb. Plagmeijer van Middelstum Mej. A. Kuhl en Mej. M. Goos uit Duitschland G. Pop pen en gezin van Nieuwe Pekela Mej. T. Vriend jes van Zijpc Mw. G. Timmermans, geb. van der Veer van Ferwerderadeel J. Jonker van Werkendam J. F. Coster en echtg. van Haar- lemmerliede en Spaarwoude N. Wams en ge zin van Barsingerhorn F. Bontkes en gezin van Bellingwolde Mej. D. T. Metselaar van Alkmaar; K. Benjamin van Beemster C. Bakker van Alk maar J. Dijkstra van Lemslerland A. Wanma- ker en gezin van Wedde A. Luikens van Eind hoven Mw. E. Wieringa geb. Wezel van Delf zijl A. J. Hopstaken en echtg. van Roosendaal S. M. G. Meesters van Zalt-Bommel H. de Vet van Warmenhuizen Mej. A. de Vrie9 van Alk maar Mej. N. Keijzer van Wieringerwaard C. Breed van Zeist C. Riesling en gezin van Sint- Maarten Mw. A. Lassche geb. Booij en gezin van Emmen. Afgeschreven personen P. Jansen en gezin naar Haarlemmermeer P. Peeters en gezin naar Putte S. Wouda naar Medemblik Mej. T. Klare naar Hoorn Ph. Hendrickx naar Putte J. M. A. Groot naar Alkmaar-; Mej. D. Glas naar Haar lem J. D. Pool en gezin naar Barsingerhorn A. Broersma naar België Mw. G. Broersma geb. Elzinga en kind naar Mnaldumadeel M. Deu- tekom en gezin naar Venhuizen R. Zwiggelaar en gezin naar Velsen P. Boer en gezin naar An na Paulowna M. Oosterbeek en gezin naar Won- seradeel H. van der Wal en gezin naar Wonse- radeel II. J. Winter naar België T. Bakker en gezin naar Harlingen H. Hendrikx en gezin n<y.ir Putte Jac. Keij en gezin en R. Veldman en ge zin naar Edam J. Geervliet naar Den Helder P. J. Venema en gezin naar Den Helder J. Post en gezin naar Anna Paulowna D. J. P. Legre naar Groningen Mej. K. Borsjes naar Scherme»*- horn J. C. Jacobs en gezin naar Wonseradeel P. van Dijk naar Wijdewormer L. L. Nieuwen- burg en gezin naar Harlingen J. H. Claessens naar Maastricht. VERKOOPING. In het café van den heer H. Koster te Oosterland had Vrijdag 28 Februari 1930 des avonds 8 uur door notaris Obreen, ten verzoeke van mej. de Wed. C. Metselaar en kin leren de openbare verkooping plaats van de vol gende onroerende goederen 1. Huis met erf enz. groot 0.07.70 H.A., kooper de heer M. S. Bakker voor 1925. 2. Bouwland polder Waard Nieuwland groot 1.65.10 H.A., kooper J. Bakker J.Sz. voor 3460. 3. Gestburge, groot 0.89.20 H.A., kooper de heer S. Bakker Sz. Jr. voor 2500. 4. Vatrop, groot 0.58.70 H.A., kooper de heer S Bakker Sz. Jr te Den Oever voor 1800. 5. Molger, groot 0.30.40 H.A., kooper de heer J. Zomerdijk voor 840. 6. Krocht aan de Landsweg, groot 0.47.50 H.A. kooper de heer F. Doesburg Hz. voor 1526. 7. Kooikrocht, groot 0.77.10 H.A., kooper de heer S Rotgans Jz. te Stroe voor 1860. 8. Zwart Jantje, groot 0.59.70 H.A., kooper de heer S. Rotgans Jz. te Stroe voor 725. 9. Schoolakker, groot 0.12.60 H.A., Opgehou den voor 760. 10. Peettetsweid, groot 0.55.70 H.A., kooper de heer C. Snooij Wz. voor 1840. VERKOOPING. Zaterdag 1 Maart 1930 av. 8 uur had in het hotel van den heer D. Lont te Hippolytushoef door notaris Obreen, ten verzoe ke van den heer D. Koorn Jbz. de openbare ver kooping plaats van de volgende onroerende goe deren 1. Een woonhuis te De Haukes met erf enz., groot 0.10.70 H.A., kooper D. Koorn 1400. 2. Een woonhuis met erf enz. te Westerland, groot 0.08.50 H.A., kooper D. Koorn voor 1600. 3. Een woon- en winkelhuis met erf enz. te Westerland, groot 0.05.30 II.A., koopers de heeren C. Vermeulen en P. Doves voor 3300. 4. Een woonhuis met erf enz. te Westerland. groot 0.05.80 II.A.. kooper P. Kaleveld voor 1425. 5. En ten verzoeke van den heer N. Kaan Pz. Een perceel land „Bosch bij de Kooi", groot 0.35.80 H..A„ kooper J. Kooij Cz. voor 375. SUCCES-NIEUWS. Zondag speelde Succes I een vriendschappelijke wedstrijd tegen Breezand I op eigen terrein. Beide elftallen hebben weder om eenige invallers. Het is Succes gelukt thans revanche te nemen op de voor eenige weken ge leden nederlaag. Succes welke over de geheele wedstrijd iets in de meerderheid was wist voor rust een 21 voorsprong te maken. In de tweede helft werd er weer vinnig aangepakt en als scheidsrechter Xieuwbuurt voor 't laatst fluit, is de eindstand 5--3 in het voordeel van Succes. Het was een zeer mooie wedstrijd van het begin tot het einde. Op hol. Hedenmorgen reed de zoon van P. Mul der van Oosterklieef, Simon, met een driewielde kar met twee paarden bespannen door de Elft. Hij kwam de jonge man W. Lont Dz. uit de Elft tegen, die vroeg of hij mee kon rijden en bij Mul der op de kar plaatsnam. Opeens schrokken de paarden en sloegen op hol. liet voertuig slinger de geweldig en botste ten slotte tegen 'n licht mast van het P.E.N. op. Door de schok vielen Mulder en Lont van de wagen, waarbij Lont z'n been brak en wel zoo ernstig, dat hij dadelijk ver auto naar het ziekenhris te Alkmaar is ver voerd. Mulder had schaafwonden aan zijn han den, doch kwam er overigens goed af. De paarden kwamen eerst aan den Polderstei ger tot stilstand waar ze werden opgevangen. HERV. GEM. Donderdag 6 Maart 'sav. 8 uur V.C.J.B. bijeen komst te Oosterland. SCHAGEN. Bij de laatste hengstenkeuring bleek, dat het aantal hengsten geregeld afneemt. Voor de keuring werden slechts 2 hengsten aau- gevoerd, n.1. Diamant van G. W. Waiboer Anna Paulowna en Badmus van C. Stoop te Wogmeer- Spierdijk. Beide hengsten werden bekroond mei een premie van f 50. --. ANNA PAULOWNA. BURGERLIJKEN STAND Geboren Bregtje, d.v. P. de Waal en van J. M. van Dalen Cornelis Hendrikus, z.v. J. van den Berg en van A. Heddes Geertje Sophia, d.v. C. de Schipper en van M. G. Leendertse Jacobus Johannes, z.v. J. J. Rozenbroek en van A. M. Hui berts Cornelia Anna Maria, d.v. E. N. J. de Writ en van J. C. Timmer. SPORTLUST. Aan het Bestuur der Harddrave- rijvereeniging „Sportlust" is toestemming ver leend tot het houden van een loterij ter bevorde ring van de paardenfokkerij en de paardensport. De trekking moet voor 1 Maart 1931 plaats heb ben. Ten behoeve van den heer J. van Nuland, al hier, zal aan den Grasweg een bloembollenschuur worden gebouwd. Door M. J. Geense is een voorschot aange vraagd ingevolge de Landarbeiderswet ter be koming van een plaatsje. Een perceel land zal door hem gekocht worden van I. van der Panne, alhier, welk perceel aan den Molenvaartsweg is gelegen. POLITIE. Gevonden een werkbroek en kiel. Inlichtingen ter Secretarie. Loop der bevolking. Ingekomen P. Kapitein en gezin uit Zijpe J. Dijkstra uit Westdongera- deel N. J. van Leeuwen uit Zaandam C. Kuij- per uit Barsingerhorn J. W. H. Labij van der Pol uit Enkhuizen W. C. Lameree uit Den Hel der A. Oortgijsen uit Abbekerk Mej. A. Glim uit Enkhuizen Mej. M. A. Schenk uit Den Hel der Mereboer en gezin uit Wieringerwaard en gezin uit Wieringerwaard C. van Diepen en echtgenoote uit Zijpe J. H. Vaars en gezin uit Lisse Vertrokken Mej. S. Wiggers naar Den Helder; B. Evenhuis naar 'sGravenhage Mej. G. de Vries naar Barsingerhorn D. Verschoor en gezin n. Velsen Mej. IJ. de Leeuw de Smit naar Schoorl; Mej. J. M. P. Wagemans en Mej. C. H. van Beek naar Nibbixwoud L. de Boeij en gezin naar West zaan A. D. Keppel naar Barsingerhorn A. Cornegoor en gezin naar Den Helder Th. De Klerk en echtgenoote naar Winkel S. M. de Schipper naar Den Helder A. Th. Haijette en ge zin naar Ossenisse J. L. de Smit en echtgenoote naar Velsen Mej. G. Post naar Alkmaar Mej. E. A. van de Werken naar Den Helder A. H. de Vos en gezin naar Velsen Mej. P. A. Vergouwe naar Dordrecht S. F. Lips en gezin, naar Bar singerhorn. Zondag gaf de R.K. Tooneelvereeniging „Constantia" van Schagen een opvoering van het blijspel „Mijn Particulier - Secretaris', in de zaal van Hotel Vlas- en Korenbeurs. De zaal was geheel gevuld. Hetpubliek heeft in een opgewek te stemming de zeer goede opvoering van Con stantia gevolgd. Na elk bedrijf klonk een dave rend applaus. Zeer eervolle vermelding. Op Zondag j.1. 2 Maart behaalde onze plaatsgenoot de heer H. Penne- kanip, leider van de Gymnastiekvereeniging Wieringen, het diploma als K.N.G.Verbond- lei der. Een zeer schitterende prestatie kan dit hee- ten. De examens als zoodanig toch zijn zeer zwaar en niet minder dan 7 van den 24 deelne mers aan dit examen voor Verbondleider, zakten. We mogen deze behaling van het diplo ma als bewijs van zijn veelzijdige kennis op het gebied van gymnastiek voor den heer Penne- kamp beschouwen en wenschen hem derhalve van harte geluk. Wees steeds voorzichtig met verdelgingsmid delen. In Anna Paulowna had een inwoner last van ratten. Om dit tegen te gaan, zou men „Ro- dent", een vergift, gebruiken. Doch dit op een eenzaam plekje neergestrooid, snoepten een 4- tal kippen van dit gevaarlijke goedje, die nu ir. een zeer slechten toestand verkeeren. Het Witte Krnis. Vrijdag vergaderde onze Afd van het Witte Kruis onder voorzitterschap van Burgemeester Lovink, die allen welkom heette Voorz. deelde mede, dat 'n gift van Sportiust in dank was ontvangen, groot f i280.-. Bij de bestuursverkiezing werd de heer Lo vink bij acclamatie herkozen. De rekening komt vervolgens aan de orde. De ontvangsten zijn f 2267.85V2! de uitgaven f 1944.12 Er is dus een batig saldo van 323.73V£. De ontvangsten van het zwembad zijn f663 20: de uitgaven f 1708.71. Hier is dus een tekort van f 1075.51, dat wordt gedekt door de afdeeiing. Het nadeelig saldo is ontstaan door de buiten gewone uitgaven voor het in orde brengen van l zwembad. De begrooting voor Het Witte Kruis wordt vast gesteld op f 1691.73; die voor het zwembad op: f 1130, (waarbij 'n tekort is geraamd van f 480.-) Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat 19 leden afgingen, 115 bijkwamen en de afd. nu telt 1026 leden, (er zijn 1200 gezinnen. Aan 232 personen zijn goederen in bruikleen af gestaan. Van de ziekenauto is 4maal gebruik ge maakt; 1 maal is ontsmet. Wat de badinrichting betreft: 2955 badkaar- ten werden uitgegeven; (vorig jaar 988. Daarbij komen dan nog abonnementen en schoolbaden; Men mag veilig aannemen, dat 't aantal gebruik te baden ruim 6500 bedraagt. 36 Diploma's werden voor bedrevenheid in liet zwemmen na een gehouden examen uitgereikt. Na 'n dankwoord voor het verslag en bespre king van nog enkele huishoudelijke zaken, werd de vergadering gesloten. MISS „BREEZAND I" (Historisch. Heel de wereld doet mee aan die manie; Overal wortelt ze reeds in. Straks heeft iedere vlek, iedere plek in 't land Haar Schoonheids - Koningin. Enkele dagen geleden zag ik haar En vond haar de mooiste van 't Land. Korte mouwen, kousen - ééndraads - zij; Jou kies ik tot „Miss - Breezand M'n hart sloeg 843 slagen per minuut T.oen ik haar te dansen vroeg; Alles dwarrelde door m'n brein Ik was bang, dat 'k een blauwtje sloeg Maar neen, Hare Majesteit was gunstig gestemd Ik walste weldra met m'n schoonheidskoningin .Maar toen dacht ik opeens Je ziet. Er wel op, maar kijkt er niet in Neen, toen ik haar goed bekeek, Zag"k, dat ze niet bizonder was Neen, weg waren al m'n droomen, M'n luchtkasteelen verdwenen ras. Maar iets later zag ik daar 'n Eenvoudig meisje, frissche kleur, Keurig netjes, doch sober gekleed, En niet dat vleiende gezeur Nog zie ik haar in die zwarte japon, En zonder die geschoren gejongenskopte haren Eén, die vast meestrijdt in 't leven, En meestuurt het schip op de levensbaren. Uiterlijke schoonheid, dat is het niet; Eenvoud en goedheid wint het gewis Toen pas merkte ik goed, dat Dat je „levens - koningin is Breezand, Maart 1930. JAN BUISMAN. „Naar mijn meening is het rooken van tabak voor kinderen onvoorwaardelijk af te keuren." H. W. BLÓTE, Schoolarts. GEMEENTE - NIEUWS ZIJPE. SCHAGERBRUG. Onze bij allen welbekende postbode, de heer J. van Straaten, herdacht 1.1. Zaterdag den dag, dat hij voor 12V£ jaar terug alhier in dienst trad. Wij gelooven wel den tolk van hel publick te zijn als wij den heer Van Straaten hartelijk gelukwenschen met dit jubi leum en er de wensch bijvoegen dat hij zijn werk nog eenige jaren in goede gezondheid mag voort zetten. SCHAGERBRUG. Maandagavond hield de harddraverij - Vereeniging' „Voorwaarts" alhier renc algemeene vergadering, waarop slechts 8 personen tegenwoordig waren, waarvan 7 be- uursleden. De Voorzitter, de heer Kant, opent de vergadering en spreekt zijn leedwezen uit over de geringe opkomst der leden. Spr. betreurt het, dat niet meer belangstelling voor paardenkeu- ring en harddraverij bestaat bij de leden. Even wel heeft het bestuur nogal het vertrouwen der leden en bij de keuring en de harddraverij ont breekt het niet aan belangstelling. Hierna volgde lezing van de notulen door deu secretaris, den heer \V. Klok, welke notulen on der dankzegging werden goedgekeurd. De Voorzitter deelde mede, dat de goedkeu ring voor een te houden verloting was ontvangen en bereids met de uitgifte der loten een aanvang was gemaakt. Er zullen 8000 loten worden uitge geven met een hoofdprijs van pl.m. 400 gulden. Met algemeene stemmen werd besloten dit jaar wederom een paardenkeuring te houden. De rubrieken zijn: 1-jarige paarden (warmbloed); idem koudbloed; 2-jarige paarden, 3-jarige paar den en paarden van 4 jaar en ouder, allen wai m- bloed. De prijzen voor de eerste 4 rubrieken zijn: f 15.-; f 10.-; en f 5.-. Voor de laatste rubriek f 20.- f 15; f 10.- en f 5.-. Er wordt geen inleggeld ge vraagd. De keuring werd vastgesteld op Woens dag 11 Juni a.s. De rekening en verantwoording van den Pen ningmeester werd uitgesteld tot de volgende ver gadering, daar nog verschillende betalingen moesten geschieden. Wel kon de voorzitter mede deelen, dat een mooi batig saldo aanwezig was. De voorzitter uitte den wensch om voor de ver loting, in de toekomst, eenige lammeren als prij zen aan te koopen. Besloten werd Dinsdag 16 Sept. 1930 (Dinsdag van Schagerbi ugger kermis) wederom een flinke harddraverij te houden. Daar niemand meer het woord verlangde, sloot de voorzitter de vergadering. SCHAGFRBRUG. De Orruefte-vereeniging „Eu phonia" zal dit seizoen haar operette niet kun nen opvoeren. Ernstige ziekte in de familie van ben, die de voornaamste rollen in deze operette vervulden, verhinderen zulks. Wij hopen van harte, dat herstel spoedig zal intreden en we hen, die steeds hun talent, tijd en moeite aan hun ver eeniging gaven, weer spoedig voor het voetlicht mogen zien. Den 16e Maart rzal nu opgevoerd worden in hotel „Het wapen van de* Zijpe" „De dienst knecht in het huis", door de Maskrrspelers van Bergen. Zie advertentie. DE MOORD BIJ BENNEKOM. liet onderzoek in de moordzaak wordt nog met kracht voortgezet. Van alle kanten komen getuigen ciie den verdachte bij confrontatie her- kennen ais den persoon, die zich omstreeks den iijd, dat het misdrijf is gepleegd, in de onmidde- lijke omgeving bevond. Honderden menschen stonden ook gisteren voor het bureau, die het ko men en gaan der getuigen nieuwsgierig volgen. Allerlei verhalen doen de rondte. Zoo zou ver dachte hebben verklaard Ic half vier 'smiddags le zijn thuisgekomen; Een buurman deelde ech ter mee, dat hij om vijf uur nog niet thuis was. Het onderzoek is nog niet afgeloopcn. liet onderzoek van den gerechtelijken schei kundige dr. Hesselink heeft aangetoond, dat er op de grijze jas en het vest van den verdachte geen bloedvlekken aanwezig waren. Er is wel een andere aanwijzing ten nadeeie van Iloek gevonden. Deze heeft zijn lang uitblij ven op zijn fietstocht naar Heelsum verklaard door te vertellen, dat hij telkens een ventiel van een der fietsbanden van 'n nieuw slangetje moest voorzien. Dr. Hesselink heeft die ventiel onderzocht en vastgesteld, dat het slangetje daar minstens eenige maanden op had gezeten. Het mes werd nog niet gevonden; verdachte blijft nog alles ontkennen. PROVINCIAAL NIEUWS. OUDKARSPEL. Willem Kos ziek. De bekende hardrijder Willem Kos uit Oudkarspel is ziek. Na zijn terugkomst uit Da\os, waarin hij ook al niet fit was, schijnt hij aan 't sukkelen te zijn geraakt. De ziekte nam echter de laatste dagen een ernstig verloop, zoodat zelfs in Alkmaar het gerucht liep, dat Willem Kos overleden zou zijn. Bij informatie bleek echter, dat Kos wel ern stig ziek is, maar de patiënt een rustige nacht ge had heeft, zoodat er nog alle hoop is. Laten we hopen, dat de jeugdige schaatsenrij der spoedig geheel hersteld zal zijn. We hebben hem in onze echte Hollandsche sport nog zeer noodig. FRNSTIO ONGELUK MIVT EEN MOTORFIETS. Zondagmorgen zou v. d. K. uit Krommenie met een motorfiets uit rijden gaan. Hij raakte zijn stuur kwijt en vloog met geweld tegen den ge vel van het huis. Hij sloeg over den kop en werd met een schedelbreuk in zeer ernstigen toestand per brancard naar het ziekenhuis gebracht. SCHAGEN. De heer P. Vos, aannemer te CAL LANTSOOG, zal aldaar voor rekening van den heer G. Timmerman, bankier te Schagen eetie villa bouwen. MARKTBERICHTEN. ALKMAAR, 3 Maart 1930. Op de heden gehou den veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 53 vette koeien 240 a 440 4 Vette kalveren 60 'i 120 Vette kalveren per ned. pond 1.40 a 1.60 242 Nuchtere kalveren, slacht 8 a 26 fok 18 'i 30 545 Vette varkens per ned. pond 0.75 a 0.80 Zouters per ned. pond 0.77 a 0.78. Han del matig.

Wieringer courant | 1930 | | pagina 2