STER-TABAK KLOPPARTIJEN bij een BRANDBLUSSCHING Vrijwillige blusschers met den gummistok verwijderd. Bij een brand in de boerderij van den heer C. Nell te Wassenaar zijn Dinsdagavond klappen gevallen, lezen wij in de „N. R. Crt." JToen de brand uitbrak waren er aanstonds omwonenden ter plaatse, die met den eigenaar de blussching ter hand namen, zoodat het ergste gevaar bezwo ren was toen de brandweer, die door storing in de telefoon niet dadelijk gewaarschuwd had kun nen worden, op het terrein van den brand ver scheen. De verschijning van de brandweer gaf de poli tie aanleiding de vrijwillige blusschers te som- meeren het terrein te verlaten en toen daaraan niet onmiddellijk werd voldaan, heeft zij de ontruiming mjet den gummistok bewerkstelligd, waarbij eenige personen een klap opliepen. Bovendien ontstond er strubbeling toen de heer Nell zijn vee, dat hij uit den stal had ge haald en waarvan sommige beesten teekenen van onrust gaven en elkaar te lijf gingen, waar bij zij hun horens beschadigden, weer naar bin nen wilde brengen. De politie wilde dit niet toela ten alvorens het onderzoek naar de oorzaak van den brand zou zijn afgeloopen. Hiertegen kwam de zoon van den heer Nell in verzet. Toen de po litie hem deswege wilde arresteeren, verweerde hij zich, rukte zich los en vluchtte over het wei land, achtervolgd door agenten, die hem tenslot te uit een bollenschuur, waar hij zich verstopt had, te voorschijn haalden. Ook tusschen politie en brandweer boterde het niet. WIJZIGING ZUIDERZEESTEUNWET. Aan het V. V. over het wetsontwerp tot wijzi ging der Zuiderzeesteunwet is het volgende ont leend Onvoldoende toelichting. Verscheidene Commissie-Kamerleden klaag dan over onvoldoende toelichting van het wets ontwerp, daar het 't geheele vraagstuk van de schadeloosstelling in verband met de afsluiting en droogmaking van de Zuiderzee wederom aan de orde stelt. O.m. behooren volledige inlichtin gen te worden gegeven omtrent hetgeen tot dus ver ter uitvoering van de Zuiderzeesteunwet is gedaan, in het bijzonder omtrent de werkzaam heden, door de generale commissie verricht., en de door haai getroffen maatregelen. Deze leden zouden deze inlichtingen alsnog willen ontvan gen, alsook een berekening van de reeds geleden en in de toekom'st. te lijden schade. Een gebrekkig ontwerp Door de wijzigingen, welke thans worden voor gesteld, zal volgens verschillende leden het ken merk van gebrekkigheid en ondoelmatigheid niet aan de wet worden ontnomen. Zoo zal de Zuiderzeesteunwet nimmer tot een bevredigende regeling inzake de aan dc Zuiderzeebevolking toegebrachte schade kunnen leiden, zoolang daar in niet wordt vastgelegd een tegemoetkoming wegens schade, veroorzaakt door waardevermin dering van eigendommen en wegens bedrijfs schade. Dat zulks bij deze wijziging niet ge schied, had bevreemding gewekt. Soepeler toepassing. Volgens verscheiden andere leden schept dc Zuiderzeesteunwet. geen recht on schadevora-oe ding. Dat de werking dezer wet niet bevredigt, is minder aan haar karakter loc te schrijven dan aan de omstandigheid dat zij te veel overlaat aan Algemeene Maatregelen van Bestuur er». aan be beleid van de generale commissie, en in dc twee de plaats aan het feit, dal bij de uitvoering van de wet haar grondslag niet weinig is verwrongen, waardoor verwachtingen zijn gewekt, waaraan ten slotte niet kon worden voldaan. Met bel on derhavige ontwerp, dat beoogt, de bepalingen der Zuiderzeesteunwet soepeler te maken, konden deze leden zich in het algemeen wel vereenigen. Er waren ook leden, die meenden, dat men ten onzichte van de toekomst, der Zuiderzeebevol king niet te pessimistisch moet zijn. Een aantal Zuiderzeevisschors zal toch ook emplooi kunnen vinden op het IJselm'eer. Anderen zullen zich kunnen bezig houden met de Noordzeevisscherij. TREURIG. De 10-jarige Frederik Kooiman te Rijsoord be gaf zich Dinsdag naar school. Even na. het ver laten der ouderlijke woning stak hij onverhoeds den weg over en werd gegrepen door de bestel auto van den slager J. de Konine. De iongen werd zwaar gewond aan het hoofd en had het bewustzijn verloren. Na verbonden te zijn door dokter Iioogzand werd hij per auto ver voerd naar het Kinderziekenhuis te Rotterdam De vuurtorenwachter vertelde dat onlangs nog tijdens een donderbui de bliksem in een uur tijds zesmaal vlak langs hem heen is gegleden DOOR EEN MOLENWIEK GEDOOD. In het Duitsche dorp Saai waren eenige jon gens aan 't spelen bij een molen. Zij lieten zich door de molenwieken in de hoogte voeren en sprongen dan naar beneden. De 9-jarige zoon van een arbeider werd tijdens zijn sprong door den volgenden wiek gegrepen en mee omihoog genomen. Van groote hoogte viel hij op het dak van den molen. Zwaar gekneusd werd hij naar het ziekenhuis gebracht, waar hij kort na aan komst overleed. Een pijp, waaruit geenSter-' tabak wordt gerookt, is als een miskende kameraad. Uw vriend wilt ge het beste geven, doe ook zoo met Uw pijp, stop ze met En Uw pijp zal een vriend blijken te zijn, die weinig van U vraagt, maar U veel genot schenkt. -4 zen en ontspanning zoeken is een ruime plaats. Zuiderzeewerken. Voor deze werken zijn op nieuw ongeveer 200 grondwerkers en bakken- schippers in dienst genomen, zoodat de werken zich gaandeweg weer meer en meer gaan uit breiden. Te Den Oever is j.1. Dinsdag in de werkhaven de drijvende stoomkraan M.U.Z.-K.A. 23 door het brekenu^ h de rails, bij het overbrengen van een zwarenTttst, doorgezwenkt en omgevallen. Door een bok van Van der Taks Bergingsbedrijf is het werktuig overeind gehaald. Het bleek echter ern stig beschadigd. De kraan is vervolgens naai Amsterdam gesleept ter reparatie. Persoonlijke ongelukken hadden gelukkig niet plaats. PREDIKBEURTEN. IlfcRV. GEM Land in Zicht. Den Oever 10 u. da hr. Lofvers. Westerland voorm. 10 uur Ds. van Beek. Den Oever nam. 2 uur Ds. Van Beek. DOOPSGEZ. GEMEENTE Zondag 123 Maart v.m. 10 uur II.-hoef de Heer A. Mulder van Middelburg. EVANGELISATIE te Voorm. 10 uur de heer Renooy van Den Haag. GEREF. KERK. te DEN OEVER. Voorrij 10 u. en nam. 3 uur Dienst. Busdienst vanaf Poelweg, Westerland ANNA PAULOWNA. GEMEENTE WIERINGEN. BUITENLAND. Eea GENEESHEER NEERGESCHOTEN DOOR EEN VROUW. Het echtpaar Calloni wonende in het vorsten dom Monaco verloor in 1927 hun eenigen zoon. De moeder was diep bedroefd en geloofde vast en zeker dat de huisdokter, dr. Gibelli, den jon gen verkeerd had behandeld. De ouders deden den geneesheer een proces aan en eischten een schadeloosstelling van 50.000 francs, welke eisch echter niet werd toegewezen. De beslissing der rechtbank kalmeerde *le moeder niet, integen deel. zij zwoer den dood van haar zoon te zullen wreken. Maandagavond heeft ze den dokter op gewacht en met een revolver eenige schoten op hemj gelost. Door twee kogels zakte de dokter ineen. De vrouw die op hem had geschoten, werd onmiddellijk gearresteerd. Voor den commissaris van politie verklaarde zij. geen spijt te hebben over haar daad „Hij heeft mijn zoon gedood, ik moest hem dooden," zeide zei met nadruk. In het ziekenhuis bleken de verwondingen van den ge neesheer niet levensgevaarlijk te zijn. BLIKSEMINSLAG IN EEN VUURTOREN, Dat de zenuwen van den vuurtorenwachter van Gatteville bij Harfleur aan den ingang van het Kanaal, steeds sterk op de proef worden ge steld, wanneer een onweersbui over den toren trekt, heeft de Parijsche hoogleeraar Mertz kun nen constateeren, die voor studie doeleinden een bezoek bracht aan den vuurtoren. De vuurtoren is toevallig zoo gelegen, dat als er een onweder in die buurt woedt voortdurend bliksemstralen in den toren slaan. Dreigt een onweder los te barsten, dan gaat de vuurtorenwachter op den omloop staan en legt onder zijn voeten een rub- bermat teneinde niet met het ijzeren geraamte van den toren in aanraking'te komen. Hij moet hier doodstil blijven zitten want dc geringste be weging zou zijn dood beteekenen De gemengde zangvereeniging „Zang- en Vriendschap" dir. de heer Hovenier heeft beslo ten deel te nemen aan ret Bondsconcours het welk in Juli a.s. te Anna Paulowna zal worden gehouden. Wegens bedanken van den heer S. Wagema- ker als besteller voor de Coop. Aank. Ver. „De Tijdgeest" te Winkel is voor de wijk Westerland e.o. aangesteld de heer G. Blom van Alkmaar. >e hcu Jb. Mooi, be? teller van de wijk Oost e.o. heeft zijn bedanken ingetrokken en blijft. Voor de wijk Oost zal binnenkort een bestel-autodienst worden ingevoerd. Afscheid Ir. J. A. Ringeis. J.1. Dinsdag is in het M.U.Z.-gebouw te Den Oever door het administratief- en teekenperso- neel der M.U.Z. officieel afscheid genomen van Jen vertrekkenden Directeur-Hoofduitvoerder Ir. Ringers. Met een toepasselijke toespraak bood de heer Snooijink namens het personeel den scheidenden chef als herinnering aan de jaren, dat hij aan de Zuiderzeedroogmaking is werkzaam geweest een prachtige bureau-lamp, vervaardigd door de kunstsmederij firma Winkelm/ann te Amster dam, aan. Ook sprak de voorzitter van de Veree niging van M.U.Z.-personeel nog enkele hartelij ke afscheidswoorden, waarna de heer Ringers dankte voor de aanbieding van het aandenken, voor de gewaardeerde medewerking en voor de goede wenschen uitgesproken bij de aanvaarding zijner nieuwe functie als Directeur-Generaal aan het Ministerie van Waterstaat. POLITIE. Bij de conciërge der gemeente kan worden afgehaald een Postduif, (niet kunnende vliegen) No. 170.72, 3.28 E. Gymnastiekvereniging Wieringen. Zondag j.1. nam onze vereeniging deel aan de Gymnastiek- wedstrijden te Schagen voor dames en heeren der Turnkring H. N. K. Afd. K.N.G.V. Onze vereeniging heeft daar wel succes gehad. De volgende dames en heeren behaalden prijzen: Heeren 3e graad 2e pr. D. Smit 35% P- 3e pr. S. de Vries 35 P- 3e pr. P. Ruitenburg 33% p.; Je pr. P. de Vries 33% P- Dames le graad 2e pr. G. Snooij 22P- 2e pr. Eliz. Dekker 22% p. 2e graad 2e pr. M. Maaskant 3e pr. T. Metselaar 21 p. 3e graad. 2e pr. Annie Duijnker 21% P- 3e pr. N. Klein 20% p. 3e pr. Tr. v. Keulen 20 p. 3cpr. G. Mostert 21 p. 3e pr. G. Lont 20% p. Van de vereenigingprijzen behaalden onze da mes de 3e prijs met 128% P- Door een 20-tal dames en een 4-tal heeren van onze Vereeniging is deelgenomen aan deze turn wedstrijden. Met groot succes kwam onze jonge vereeniging uit den strijd. 8 dames wisten een prijs te behalen eveneens de 4 deelnemende Heeren. Bovendien werd behaald een 3e Veree- rigingsprijs. Met zeer veel genoegen kunnen de deelnemers en hunne Directeur op het behaalde succes terugzien. SUCCES-NIEUWS. Zondag zal Succes II voor de Competitie een wedstrijd spelen tegen H.R.C. 4 van Den Helder. Aanvang 2 uur. Chr. Tehuis voor Zuiderzeewerkers te Den Oever. Sinds Maandag 17 Maart is de plaats van den heer Jonker die door ziekte elders verpleegd moet worden ingenomen door den heer S. J. Dok ter uit den Helder. Voorts zullen eiken week weer gezellige avon den voor ontspanning worden gehouden. Dan eiken avond zang- en muziek in 't Tehuis. Een ieder van harte welkom. Ons Tehuis zal zoo gezellig en huiselijk moge lijk zijn om» voor hen die ver van huis moeten vorkeeren, iets te vergoeden. Voor allen die hier in goede richting verpoo- Vrijdagavond zal in de o.l. school I een ou deravond plaats hebben waar o.a. de heer lest, hoofd van de school voor buitengewoon lager onderwijs te Den Helder, het onderwerp „De zorg voor het misdeelde kind zal inleiden. - De heer S. T. van Dijk heeft, in verband met zijn vertrek, bedankt als secretaris van de school vergaderingen der o.l. school I. Als zoodanig is nu benoemd de heer H. N. Cor- nelissen, onderwijzer aan die school. POLITIE. Gevonden een opvouwbare gereed- schapstasch met gereedschappen. Inlichtingen worden ter secretarie verstrekt. Mej. H. W. Kolenbrander, tijdelijk werkzaam geweest als onderwijzeres aan de o.l. school I te Kleine Sluis, is thans benoemd als onderwijzeres aan den o.l. school te Wolvega. Gymnastiek Vereeniging D.O.K.E.V.. Onze ver eeniging nam Zondag j.1. te Schagen deel aan de gymnastiekwedstrijden van de Turnkring H.N.K. Afdeeling K.N.G.V. Met veel succes hebben onze dames en heeren daar gewerkt en onderstaande prijzen werden behaald Heeren. 2e graad le pr. K. Waiboer 38% pr. 3e pr. A. Raap 35 p. 3e pr. Jb. JTiel 35 p. 3e graad 3e pr. R. v. Genderen 34 p. 3e pr G. \V. Waiboer 33 p. Dames, le graad le pr. J. Pennekamp 25 p. le pr. J. Geerligs 24% p. 2e pr. p. de Jager 22p. 3e pr. A. Grin 20 p. 3e pr. G. SmU 20 p. 2e Graad 2e pr. C. Langereis 122 p. 2e pr. A. Tiel 22 p. 3e pr. R. Blaaubocr 21 p. 3e pr. G. den Das 21 p. 3c pr. G. Keuris 20 p. 3e Graad 2e r»r. T. v. d. Linde 21% p. 2e pr A. Stammes 21% p. 3e pr. D. Smit*21 p. 3o pr M. Geluk 20% p. Tevens behaalde D.O.K.E.V. de le vereenigings prijs met 133 punten. Hulde aan onze wakkere gymnasten. „SPORTLUST." Donderdag j.1. hield bovenge noemde vereen, in café Slikker een algemeene vergadering. De voorzitter, den heer D. Stammes, opende met een hartelijk welkom en sprak zijn genoeg doening er over uit dat de opkomlst zoo goed was (24 leden) en spr. hoopt dat de besprekingen van heden avond in het belang der vereeniging zul- 'en strekken. Verder worden de notulen gelezen door den secretaris den heer Slikkei die zondei opmerkingen worden goedgekeurd. Verder doet de waarnemend Penningmeester, de heer R. Zon rekening en verantwoording over het afgeloopen jaar. De rekening sluit met een batig saldo van 221.29% ct. Voorzitter benoemt de heeren P. Wilms en G de Leeuw tot commissie tot nazien der rekening enz. Alles wordt in orde bevonden. De heer Wilms merkt op, dat een post in de rekening voorkomt en wel een geschonken be drag ten bate der vereeniging van de heeren Be- nema en Slikker. Groot ruim 58 gulden. De voorzitter zegt, dat hij van plan geweest was dit ter kennis der vergadering te brengen en dankt de heeren voor deze gift. Verder dankt voorz. de heer B. Zon voor zijn accuraat beheer en tevens de heeren De Leeuw en Wilms voor het nazien der rekening. Volgt verkiezing van 3 bestuursleden wegens periodieke aftreding van de heeren D. Koom, H. Stellingwerf en P. van Eeten. De heer v. Eeten heeft bericht ingezonden dat hij wegens ziekte zich niet meer beschikbaar kan stellen om een bestuursfunctie te bekleeden. Voorzitter betuigt namens de vereeniging zijn spijt, dat omstandigheden er toe leiden, dat men voortaan de zoo zeer gewaardeerde medebestuur der v. Eeten moet ontberen, v. Eeten was toch ie mand die veel voor de vereeniging voelt en op de vergaderingen zeer terecht en bestendig het woord voerde waar gaarne naar geluisterd werd. Spr. hoopt, dat de heer v. Eeten spoedig van z'ri ziekte mag herstellen. De heer Koorn meent goed te doen, als hij het voorstel aan de orde brengt, om het aftredend be stuurslid, die vanaf de oprichting in 1918, van „Sportlust" een lid is geweest bij wien men steeds steun zocht en vond, als eere-lid van Sport lust te benoemen. De vergadering stemt onder applaus hiermede in. Herkozen als bestuursleden werden de heeren Koorn mtet 22 stemmen en S. Stellingwerf met 19 stemmen. De heer R. v. Wieringen werd geko zen met 19 stemmen. Voorzitter wenscht de gekozen bestuursleden geluk met de herbenoeming en hoopt weer even pleizierig als voorheen in 't belang van Spoit- iust samen te werken. Volgt bespreking Draverijen. Besloten werd om dit jaar twee draverijen te houden de eerste op Zondag 25 Mei a.s., om prijzen van 200, 75, 25 en 10. Mede mogen draven paarden, die in 1929 niet ineens 200 gulden hebben gewonnen op de korte baan. (Lange baan is uitgesloten.) De heer v. Wieringen licht nog toe dat Neder land nog ruim 185 korte-baan-dravers bezit en on geveer 85 procent van deze Nederlandsche korte- baan-dravers aan deze draverij kunnen deelne men. De 2de draverij zal gehouden worden op Zon dag 17 Aug. a.s., om prijzen van 400, 200, 75 en 25. Hieraan mogen alle paarden meedraven. De heer Van der Horst zou het wenschelijk vin den, om aan de groote draveij van 17 Aug. alleen aangespannen te laten draven. (Dus niet onder de man.) Dit is voor mooie ritten en spanning zeker het doeltreffendste Hier zijn al de aanwezigen het mede eens en dus wordt dit besloten. Dan volgt de Rondvraag, waarbij nog enkele huishoudelijke punten worden behandeld. Eén bespreking daarin willen we echter nog noe men, n.1. een voorstel van den heer Koorn, die de Pikeursvereeniging wil steunen, omtrent de verzekering der Pikeurs. Het gevaar vooi deze menscben is bij draverijen niet denkbeeldig en daarom acht spr. het steunen dier verzekering zoo bovenmate goed. Het voorstel Koorn vindt algemeene instemming en wordt aangenomen. Hierna sluiting der vergadering. PROVINCIAAL NIEUWS. GROOTE BOLLEN VEILING. In een buitengewone algemeene vergadering van de bloembollenveilingsvereeniging „West- Friesland te BOVENKARSPEL werd besloten de bestaande veilingsgebouwen die een oppervlakte beslaan van 3600 MI2., met 4000 M2. te vergrooten hetgeen een uitgave zal vorderen van f 11(1.000. Hiermede zal West-Friesland de grootste vei ling uit ons land worden. EERST E BLOEMKOOL VOOR EXPORT. De eerste bloemkool werd door den heer IC. Zut en de eerste sla door den heer K. Bakker, beiden, te WAARLAND aan dc export-veiling aange voerd. Allemaal Lenteboden DE MARKT VAN DEZE WEEK Het vooruitzicht van onze voorjaarsveemark ten is zeer bevredigend. Het weiland heeft in den verloopen winter zijne kleur niet gemist, de re gennachten van deze week hebben voldoende wa ter gegeven, zoodat alleen nog op wat warmte wordt gewacht. Dat ziet er dus niet kwaad uit. De veehandel denkt er ook zoo over, want op de groote gebruiksveemarkten nam in den afge loopen week de aanvoer toe. Te Leeuwarden wa ren zelfs 1980 stuks vveidevee. In den handel wa ren deze voorjaarsteekenen van geen invloed. De boel was stug. Het buitenland roerde zich cok niet. Er was nog al vraag naar goede weide- koeien. Die schijnen er niet veel te zijn De vrees gaat onder de weiders dat er meer betaald zal moeten worden, dan verleden jaar. Er wordt een prijsverhooging van f20.- a 30.- gevreesd, 't Staat er dus wel zoo voor, dat de handel voor goed vee spoedig een aanvang zal nemen. België nam wat melkkoeien en wat jongvee; Denemarken blijft met zijn aanvoer van vet vee doorgaan, 't Land wordt door de verhoogde Duitsche invoeri echten zeer getroffen. In het laatst van dc vorige week waren nog 8 wagons aangevoerd en in het begin van deze week waren te 's Gravenhage alweer 140 bersten present en Maandag te Amsterdam 60. Do prijzen liepen van f 0.80 tot. f 0.89. Nuchte re kalveren waren stug; de prijs liep terug, onge veer f 1.- a f 2.-; Het wolvee was iets beter. Vette varkens liepen iets terug; prijs f 0.37 a f 0.37. Zouters voor België en Frankrijk f 0.40. Biggen lager; de daling der voerprijzen is af geloopen. Zoo hangt het een van het ander af. VOORJAARSMARKTEN De groote voorjaars- markten zullen gehouden worden: te Alkmaar op den 3den Maandag in April; te Schagen van den len Donderdag in April tot half Mei; te Hoorn op den iaatsten Maandag in April en te Purmerend op den eersten Maandag in Mei St. MAARiTENSVLOTBRUG Men deelde ons mede, dat «le heer C. van der Sluijs, secretaris penningmeester van de Rijvereeniging West- Friesland alhier, als zoodanig zijn ontslag heeft genomen, terwijl de heer C Aarsen tc Oudesluis instructeur van deze vereeniging, in een gehou den ledenvergadering, bij meerderheid van stem men werd bedankt. Zoowel de heer Van der Sluijs, in zijn functie van secretaris-penningmeester, als dc heer Aar sen in zijn kwaliteit als instructeur, hebben de vereeniging vanaf de oprichting zeer vele en niet te onderschatten diensten bewezen. Wij weten niet precies wat de oorzaak is ge weest, welke het bedanken van de heeren ten ge volge had, mïuir wel zijn wij, en velen met ons er van overtuigd, dat de vereeniging met het heengaan van deze hoogst ijverige menschen 'n gevoelig verlies heeft geleden en daarom betreu ren wij het, dat niet alles in het werk is gesteld, om juist hun voor de vereeniging te behouden. SCHAGERBRUG. Alhier zullen pogingen wor den aangewend tot oprichting van een gemengde zangvereeniging. Tot dit doel worden belangstel lenden ter vergadering uitgenoodigd op Vrijdag 28 Maart a.s. Zie voor nadere bijzonderheden adv. in dit nummer. EGMOND-BINNEN. Naar wij vernemen zou den er plannen bestaan alhier een klooster te stichten voor Zusters. Reeds werden onderhan delingen aangeknoopt met het gemeentebestuur over aankoop van een stuk gemeentegrond aan den Bergerweg. ZWAAG. De eerste wagon geladen met spina zie en sla is via Bentheim naar Duitschland ver zonden. MARKTBERICHTEN. SCHAGEN, 20 Maart 1930. 2 Paarden 100 a 200 6 Geldekoeien (mag.) 170 a 320 38 Gelde- koeien (vette) 250 a 405 40 Kalfkoeien 227 4.10 5 Pinken 90 a 110 495 Nucht. kalve ren 10 a 20 84 Overhouders 24 a 36 2 Bok ken en Geiten 8 a 14 33 Varkens (mag.) 38 i\ 54 23 Varkens (vette) per Kg. 0.76 a 0.79 147 Biggen 27 a 34 21 Konijnen 0.60 a 3 31 Kippen 3.50 a 3 21 Kg. Boter 1.70 a 1.90. EIERVEILING, SCHAGEN, 20 Maart 1930. Aangevoerd 157811 Kipeieren. Prijzen 52-54 Kg. 4.40 55-57 Kg. 4.60 a 4.80 58-60 Kg. 4.80 a 5.10 61-63 Kg. 5.10 a 5.40 64-67 Kg. 5.40 a 5.50 Ongewogen Wit 4.40 k 5 Bruin 4.80 a 5.70 Klein 3.80 a 4.30. 9449 Eendeieren 4.50 a 4.60. EIERVEILING, HELDER 20 Maart 1930. Aangevoerd 19332 Kipeieren. Prijzen Bruin f 5.30 a 5.50 Wit 4.90 a 5.40. Aangevoerd 188 Eendeieren 4.30 a 4.60 per 100.

Wieringer courant | 1930 | | pagina 2