DE ZIEKTEWET. H., wonende aan den Molendijk te Hendrik Ido- Ambacht, zich in de keuken bevond, hooide zij haar kleine luidkeels schreeuwen. Onmiddellijk liep zij er heen en ontdek te, dat het bedje in brand was geraakt, vermoedelijk door een brander van een stoomketel, die op medisch advies gebruikt werd voor het kindje. Het kind had reeds brandwonden aan het gelaat, liet brandende bedje werd naar buiten gebracht, waar het vuur met emmers water werd ge doofd. DOODSLAG TE EINDHOVEN. Na ruzie om eeu duif. Zondagavond is bij een vechtpartij voor een café aan de Tongelreschestraat te Eindhoven, zekere A. Smits zoodanig met een mes toegeta keld. dat hij spoedig aan de gevolgen hiervan overleed. Genoemde Smits, bijgenaamd „het Smidske". een duivenlicfhebber, bevond zich in het café van De B. aan genoemde straat in gezelschap van..enkele personen, toen daar omstreeks half- tien de 44-jarige gehuwde kapper A. H. B., wo nende aan de Bosboomstraat binnenkwam. Tusschen Smits en B. bestonds sinds eenige dagen ruzie over een duif. welke duif tegen een antenne-draad van B. zou gevlogen zijn met het gevolg, dat het beestje was gestorven. B. begon wederom over dit geval ruzie te ma ken, waarop S. hem te verstaan gaf dat hij, nu B. dronken was, daarover niet wenschte te spreken. Er ontstond oen woordenwisseling, die zóó hoog liep, dat het tweetal elkaar uitdaagde en naar buiten ging. Enkele minuten later bleek, dat S. eenige steekwonden had bekomen, waarvan één in de linkerborst en de andere in den buik. De man is kort daarna overleden. Het lijk is naar het lijkenhuis bij het politie bureau overgebracht. Onmiddellijk daarop verscheen de commis saris van politie met de recherche om het onder zoek in te stellen. a£* nagegaan, waarna men zooveel vernani tot zijn arrestatie kon worden overgega De man, iemand uit de omgeving, heek ledig Lekend. Ter confrontatie werden vond 11 uur nog 6 a 7-tal dames opgeroc SCHAGEN. De melkprijs is te 13 cent gebracht. SCHAGEN. Uitslag school vcetbalw den op j.1. Zaterdagmiddag gehouden. I gerhorn en Sparta A 0-9; Schagen B en I Niedorp 0-6; Wedstrijden van Zondag j.1. om 't j kruis Breezand I en Sparta I 1—2. SCHAGERBRUG. Alhier worden p« aangewend tot oprichting eener voetbal' Eenige personen hebben zich reeds alsJ gegevan. Het plan is volgende week 'i ling te houden ter bespreking van plannen, wat bij advertentie zal worden aange kondigd. Zeker zullen de plannen slagen dan heeft hij wederom recht op 26 weken uit- 'n> Dit is van groot belang, zegt spr. voor de ar- it beiders. Een arbeider is de helft der premie ver- lieschuldigd zegt de wet. Opzettelijk is deze clau- rJLE^. derlinge regelingen GEMEENTE WIERINGEN. BIJ HET SCHOONMAKEN VAN EEN REVOLVER GEDOOD. Toen de 62-jarige C. Bruning te Leur gisteren morgen zijn revolver schoonmaakte, ging on verwachts een schot af. De kogel trof den man in het oog en drong door tot de hersenen. De dood trad onmiddellijk in. PROVINCIAAL NIEUWS. HEILOO. Vrijdagmiddag had aan het Zuid einde der gemeente op den rijksstraatweg een ernstig ongeluk plaats. De 26-jarige dansonderwijzer S. Joles uit Am sterdam reed met zijn vriend T. Hageman, e veneens van Amsterdam, met een vaart van 70 a 80 K.M. op een mjotorfiets. Het voertuig slipte en sloeg over den kop. Hevig bloedend bleef J. liggen. De ongelukkige werd bij den heer Th. Leek binnengedragen, daarna dr. Hoekstra de eerste hulp verleende. De medi cus achtte den toestand van dien aard, dat .1 onmiddellijk naar het ziekenhuis te Alkmaar moest worden vervoerd. Spoedig is de man aan de gevolgen overleden. \V[e vernamen van de politie, dat het ongeluk is veroorzaakt door eigen, schuld,, drankmis bruik is buitengesloten. STAKING TE DEN HELDER. Maandagmorgen zijn 140 meisjes, werkzaam op de confectiefabriek van Gebr. Meyer te Den Helder in staking gegaan. De redene, die bier toe geleid hebben zijn de volgende: Voor kor ten tijd werd te Den Helder opgericht een afdee ling van den Nederl. Bond van Mannelijke en Vrouwelijke Arbeiders in de Ivleedinginduslrie en aanverwante vakken, van welke afdeeling 'n deel van het personeel van firma Meyer lid werd. Het hoofdbestuur van genoemden bond deed 3 Maart de volgende voorstellen: 1. Ver hooging met 20 procent van de vaste loonen en stukloonen. 2. Betaling van de premie krach tens de ziektewet geheel voor rekening van de firma. 3. Berekening van het loon op Christelij ke feestdagen en gedurende de vacantiedagen naar het gemiddelde der laatste zes weken. In de gehouden conferentie bleek de firma niet geneigd tot de loonsverhooging van 20 pro cent over te gaan. De overige eischen waren in sommige opzichten voordecliger voor de firmr dan de geldende regeling. Wel werd toegezegd dat door reorganisatie van het bedrijf een hoo ger loon in de toekomst door de meisjes zon worden bereikt. Omdat de firma omtrent de loonsverhooging van 20 proc. geen toezeggingen kon doen. werd door de personeelsvergadering besloten Maandag 14 April het werk neer te leggen. Pl.m. 90 meisjes zijn aan het werk ge bleven. Er is spanning hoe het zal afloopen NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N-V. gevestigd te ALKMAAR. Aan de op 28 April a.s. te houden Algemeeiu Vergadering van Aandeelhouders zal door Com missarissen worden voorgesteld hef dividend o ver 1929, zoowel op de preferente als op de ge wone aandeelen. te bepalen op 6 pCt. Op de preferente aandeelen wrerd in mindering hierop in November 1929 reeds een interim-divi dend van 3 pCt. betaalbaar gesteld. HARING-OVERVLOED. Op de Zuiderzee werd de vorige week zooveel haring gevangen, dat de markten overvoerd werden, zoodat te Monnikendam de prijs de laaf ste paar dagen daalde tot 4 cent per 200 stuks. PANDERZWEEF VLIEGTUIG VERONGELUKT Zaterdagmiddag ongeveer vijf uur is boven de duinen, 5 K.M. benoorden Noordwijk aan Zee, een Pander-zweefvliegtuig neergestort. Het loestel werd zeer ernstig beschadigd. De bestuur der, de heer Pander, liep ernstige inwendige kneuzingen op en is por auto naar Den Haag vervoerd. MISDAAD te VENHUIZEN. Zaterdagmiddag is in een binnenwater ach ter het café van den heer Druif te Venhuizen een geheel naakt kinderlijkje gevonden. Men vermoedt, dat het slechts 'n paar dagen oud is. De politie stelt 'n onderzoek in. Het Instituut van Aib. Ontwikkeling, Afd. Wieringen hield een Cursusvergadering op Za terdag 12 April, in de zaal van N. Kok. Voor bo vengenoemd instituut trad Zaterdag als spre ker op de heer J. W van Achterbergh, 2e voorz. van den Algem. Ked. Bouwvakarbeidersbond, .net als onderwerp Do Ziektewet. De zaal was goed bezet. Na een kort openings woord van den voorzitter van het instituut, gaf deze het woord aan den spreker. Deze begon met zijn inleiding, over de voorgeschiedenis, of eigenlijk lijdensgeschiedenis, aangezien opeen volgende ministeris hebben gewerkt aan een ziektewet, welke dan regelmatig werd aangeno men en weer afgestemd, al naar de politiek van den dag dicteered. Ten slotte is dan in 1929 dooi den Ministr van Arbeid, Slotemakcr de Bruine een wetsontwerp ingediend. Deze wet is tensiotte, door de Tweede en Eer ste Kamer aangenomen, en is 1 Maart 1930 in werking getreden. Spr. komt thans aan de hoofdlijnen van de ziektewet zooals deze nu w erkt. De arbeiders, van ondernemingen, d.w.z. van winstgevende bedrijven, zijn verplicht verze kerd. Zij vallen dus automatisch onder de wei Zij zijn alleen tegen geldelijke gevolgen verze kerd. Bepalingen, inzake geneeskundige hulp, zijn wel in de wet opgenomen, doch verwijzen alleen naar een nieuwe wet, welke aanstaande is. Welke voor de arbeiders dan zal inhouden, een verplichte verzekering voor medische hulp, doch dit komt later pas. Spr. betreurt dat er eenige groepen zijn, wcl- door de wet buitengesloten zijn, als particuliere chauffeurs .dienstboden, werksters, kortom al le huispersoneel welke niet in winstgevende be drijven werkt. Zij, die meer dan f000 per jaar verdienen, vallen buiten de wet. Toevallige loonen spelen gean rel, ook aange nomen werk niet. Een moeilijkheid, levert de verzekering voor de metselaars, in sommige gevallen op, aangezien in dat bedrijf menschen werken, waar men nooit van aan de weet komt, of zij arbeider zijn of patroon. De Raad van Beroep, beslist echter in die ge vallen of deze menschen al of niet tot de verze kering worden toegelaten. Voor mijnwerkers en zeelieden geldt deze wet nietdeze groepen zijn weer in een specia le wet geregeld. Zoo ook voor personeel in overheidsbedrijven, welke geen slechter rege ling mogen hebben, inzake ziekte uitkeering, als de ziektewet aangeeft. Ook de arbeiders, welke in werkverschaffing werken, heeft de wet gezorgd, aangezien dit ei genlijk geen onderneming is om winst te ma ken. Merkwaardig is dat losse arbeiders ook on der deze wet vallen, echter niet automatisch. Zij dienen zich te melden, bij den Raad van Arbeid, en krijgen daar een z.g. legitimatie- art, welke zij steeds van den eenen patroon naar den anderen moeten rrieedragen, ter op- eekening. Voor hen geld een andere regeling als voor de andere arbeiders. Volgens de wet is hij een losse arbeider, die niet langer dan Uvee lagen achtereen bij de zelfde patroon werkte. Een goede regeling noemt spreker, de volgen- Ie bepaling in de wet. Zwangerschap en beval ling n.m. worden gelijkgesteld met ziekte. Ech ter alleen voor gehuwde vrouwen ongehuwde rouwren «taan buiten de wet. zegt spreker, hei geen hij betreurt. Vroeger bleven de meeste vrouwen in de fabriek werken, tot aan den laat- sten dag toe. En gingen zoo gauw mogelijk wee? lan het werk om' maar geen loonderving te hebben. Nu behoeft dat niet meer als een gehuwde rouw zwanger is, en zij werkt in een onderne ming in den zin der wet, gaat zij zes weken weken vóór de bevallig uit haar werk en zes weken na de bevalling behoeft zij terug te ko nen. Zij krijgt gedurende voor en na de beval ling vol loon. Geneeskundige behandeling is hier voorrekening van de ziekteverzekering. ITet kan ook voorkomen dat zij na de zes weken iog niet aan het werk kan gaan, als gevolg der bevalling ook dan geniet zij nog uitkeering. Spr. betreurt het echter, dat waschvrouwen en werkster in particulieren dienst, hier weer bui ten vallen. Zij die op een waschfabriek, of een kantoor schoonhouden, komen echter wel weer in aanmerking. Spr. komt nu aan de uitkeering voor de ar beiders in het algemeen. Er wordt uitgekeerd S0 proc. van het dagloon in normale omstan digheden verdiend. Voor enkele groepen is dit iets hooger. Dit zit echter in de verschillende organisatie's, elke reeds een geleling hadden hij Collectief contract. Als norm wordt echter genomen 80 procent over een weck van 48 uur, de Zaterdag door vol rekenend. Arbeiders, die 306\^i*wr sule zoo gesteld, aangezien er bedrijveÜ zijn, waar men een regeling heeft, dat de patroon de geheele premie betaald, zoodat een schuld kwijt gescholden kan worden. Indien echter niets anders is overeengeko men, dan moet een arbeider betalen, de helft bealen van 23.- per 1000.- loon per jaar, zoo dat hij dus 11.50 betaalt. Dit is de grens die de wet heeft gesteld, aangezien er bedrijven zijn met een hooger ziekte-risico voor die groepen kan echter niet meer worden afgehouden, dan 11.50 per 1000.- loon per jaar. Ook zijn er nog die minder betalen, doch dit zijn weer on- NAAKTLOOPER te HOORN GEARRESTEERD Zondagavond trok te Hoorn iemand door z'n bijzondere wijze van doen de aandacht van de politie; in burger is men dezen persoon toen iaar precies verdienen, kunnen echter geen uit keering krijgen op een basis van 60.- per w eek gezien de wet een grens aangeeft van 8.- per dag, zoodat men dan ontvangt als men 60.- oer week heeft, bij ziekte 80 procent van J 8- per dag is 6.40. Er zijn verder verschillende gunstige bepalin gen in de wet zegt spr., b.v. voor de werkeloozcn Een arbeider, verzekerd tegen ziekte, heeft recht op uitkeering gedurende zes maanden per jaar Dat is echter altijd niet theoretisch juist! B.v. ie Ook zijn uitkeeringen bij stakingen en uit sluitingen verzekerd, aangezien dit als onder breking van het werk is bedoeld. Daarbij gelden ook weer de bepalingen als bij werkeloosheid. Om de ziektewet te doen functioneeren kent de wet twee organen, de Raden van Arbeid, en de Bedrijfsvereeenigingen. Bedrijfsvereenigingen worden echter gespitst in volwaardigen en onvolwaardigen. Volwaardig zijn zij, die gesticht zijn door pa troons en arbeiders en zijn erkend door den Hoo gen Raad van Arbeid. Onvolwaardigen zijn niet aangesloten groe pen zij zijn echter aan strenge bepalingen on derworpen. Er mogen geen moeilijkheden voo<- komen zij moeten 2V£ millioen gulden als ga rantie kunnen storten. Fabriekskassen mogen niet willekeurig meer in het leven worden geroepen. Alle arbeiders boven de 18 jaar moeten mede beslissen of een fabriekskas al of niet zal worden opgericht. Geschillen worden berecht door een Centrale Raad van beroep, doch alleen van die geschil len, welke betreffen, of men terecht of ten on rechte verzekerd is. Alle andere geschillen wor den door de besturen van Raden van Arbeid of Bedrijfsvereenigingen berecht. Ook wordt door de patroons nog betaald voor een z.g.n. profilactisch fonds, n.l. 25 cent van iedere 1000.- loon per jaar. Dit heeft echter nu nog geen zin later echter, wanneer de w et er is dat de arbeider verplicht is om zich tegen geneeskundige hulp te verzekeren* krijgt dit fonds waarde, aangezien dan de patroon ver plicht wordt van iedere 1000.- loon per jaar 4.- te betalen. Uit dit fonds worden dan de kosten van verpleging en sanaloriums, enz. be streden. De bedrijfsvereenigingen staan onder een Commissie van Toezicht, waar Mr. van Schaik voorzitter van is, en van het N.V.V. Kupers en La Belle er vertegenwoordigd zijn zij hebben daar groote invloed. Bedrijfsvereenigingen mo gen geen winst maken zij moeten boekonder- zoek enz. toestaan. De Raden van Arbeid staan onder den verze- kerings-Raad. Een goede verbetering noemt spr. in de wet, dat men niet alleen op zijn werk ziek behoeft te worden zooals bij de ongevallen wet het geval welis. Wanneer men b.v. bij het voetballen zijn been breekt, dan krijgt men krachtens de ziek tewet uitkeering, doch niet volgens de ongeval lenwet, die trouwens maar 70 proc. uitkeert ook men is bij de ziektewet dus nog voordee liger af, want daar krijgt men 80 proc. Het lor malisme treedt in deze wet dan ook niet op den voorgrond, en men zal de ongevallen wet ook moeten wijzigen. De patroon moet bij ziekte van een arbeider, evengoed doorplakken op de rentekaart het is dus nog meer nu van belang dat men zijn rentekaart afgeeft aan zijn pa- rtoon. De arbeiders verzuimen dit nog te veel en spr. vindt dat een groote fout. Chronische zieken, krijgen in het tweede jaar niet meer als 90 dagen uitgekeerd Vervolgens leest spr. eenige bepaling voor, wanneer ook geen uitkeering wordt verstrekt. Onjuiste inlichtingen geven, zich niet aan de wettige controle onderwerpen, misdrijf, onze delijkheid enz. De Technische stof laat spr. maar zwemmen, aangezien dit voor de arbeiders van onderge schikt belang is. Wel wil hij het nog over de strafbepalingen hebben. B.v. wanneer men on juiste opgaven doet, en andere inkomsten ver zwijgt, m'en kan b.v. nog meerdere verzekerin gen tegen ziekte hebben loopen, kan men tot een hooge geldboete of gevangenisstraf worden veroordeeld. Simulanten en andere knoeiers worden ook streng gestraft. Men beschouwt dit gelijk met diefstal. Ook patroons die b.v. meer premie inhouden dan geoorloofd is, kunnen streng vervolgd wor den. Ten laatste zegt spr. is er nog een belangrijke bepaling, indien men niet binnen drie maan den zijn aanspraak doet gelden op uitkeering, verjaart deze, zoodat men er dan naast staat. Spr. eindigt hiermede zijn rede, en zegt als hij soms niet duidelijk mocht zijn geweest, hij be reid is om cventueele vragen to beantwoorden Een zestal aanwezigen maakt hiervan ge bruik en worden beantwoord door den spreker Hierna volgt sluiting door den voorzitter, met een woord van dank, aan den spr. voor zijn leerrijke rede. NaschriftWij zouden het wakkere bestuur, van het Instituut in overweging willen geven, om in het vervolg te voorkomen, dat den gehee len avond met bladen bier of ander gelag door de zaal wordt gesjouwd. Het trof ons des te meer, omdat wij in andere plaatsen wel eens lezingen medemaken waar dit niet voorkomt. Het doet op die manier meer aan verkoopin- gen denken. Gaat het niet, dat men de zaal huurt zonder verplichte verteering, laat dan 10 minuten pauzeeren. Aangenomen. De heer J. K. Lofvers, Cand. t. d. H. D. alhier, heeft het beroep naar Garsthui- zen (Gron.) aangenomen en voor de toezegging van beroep naar Midlum (Friesl.) bedankt. J. Lucker is aangesteld als agent voor 't Ooste lijk deel, plaats en uren van zitting nader be kend te maken. Tot bode werd benoemd de heer M. Vroone. Op een verzoek van de R.K. Bouwvakarbei dersbond om een bijdrage voor één aan te koo- pen vaandel werd afwijzend beschikt, alhoewel het bestuur adviseerde van 10.- te geven. Vanwege de R.K.-Bouwvakarbeidersbond zal ter gelegenheid van de overreiking en inwij ding van het nieuwe vaandel op 3 Mei a.s. in 't lokaal Veerdig een feestavond worden georga niseerd. welke toegankelijk is voor alle Katholie ken en waarbij de Heldersche tooneelvereen. haar medewerking zal verleenen. Land in Zicht. Men verzoekt ons even te wil len melden, dat het kinderuurtje in dezen zo mer niet meer gehouden zal worden. Het weer wordt te mooi, en het zou jammer zijn de kin deren niet te laten genieten van de buitenlucht. Eind September hoopt men weer te beginnen. Donderdagavond 8 uur zullen eenige kinde ren van 't kinderuurtje gebouw Land in Zicht toepasselijke gedichten opzeggen. Ook eenige driehoekmeisjes zullen gedichten van Beets ver tolken. Ouders en belangstellenden worden har telijk tot bijwoning uitgenoodigd. Toegang vrij. Verkocping. Ten overstaan van Notaris O- breen werd j.1. Zaterdag in café Koster verkocht een huis met erf en land te Oudgest, ten ver zoeke van de erven J. Kuit Klz. Ivooper de heer N .Kool te Oosterland voor f 1975.-- ANNA PAULOWNA. BURGERLIJKE STAND Geboren Adriana Geertruida, d.v. H. R. Smakman en van G. A. Prins Martinus Wil lem, z.v. C. Visser en van A. Bakker. Ondertrouwd Jan Groenveld, oud 26 jaar, landbouwer, wonende tc Zijjic en Bregtje Ra ven, oud 21 jaar, zonder beroep, wonende te Anna Paulowna. Hendrik Cornelis Eradus, oud 22 jaar, hout bewerker, wonende te Oudkarspel en Alida Anna Hollander, oud 23 jaar, zonder beroep, wonende te Anna Paulowna. Aan den dienstplichtige der lichting 1£129, C. J. H. van den Berg, is door den Minister Van Defensie voorgoed vrijstelling van den dienst plicht verleend wegens persoonlijke onmisbaar heid. Landarbeiderswet. K. Heerschap, alhier, heeft een aanvraag ingediend om' een voorschot te be komen ingevolge de Landarbeiderswet. Doo» hem is een perceel land gekocht van P. en G. de Jong, alhier, gelegen aan den Meerweg. De bouw van het woonhuis, welke ingevol ge de Landarbeiderswet voor J. A. Geense aan den Noorder Molenvaartsweg zal worden ge bouwd, is opgedragen aan J. de Graaf, aanne mer alhier. Lcop der bevolking. Ingekomen IJ. M. van den Barselaar uit Lisse Mej. J. J. Warmerdam uit Noordwijkerhout Mej. S. Braaksma-Eilan- der en zoon uit Dockum A. P. J. van Haaster uit Zoetorwoude Wed. Kruithof, geb. Schou ten, en gezin uit Oterleek Mej. D. Mooij uit Alkmaar J. H. Suijkerland en gezin uit Lissc; Wi. J. Kaak en gezin uit Lisse W. J. Peetoom uit Sint Maarten K. Schuiling en gezin uit Zaandam C. P. Weijers en echtgenoote uit Den Helder M. Braaksma uit Dantumadeel II. Westerdijk uit Callantsoog A. H. Elstgeest uit Warmond. Vertrokken A. Stompedisscl en echtgenoo te naar Zijpe A. D. Slager naar Sint Maartens dijk A. C. L.ensen en gezin naar Velsen Mej. E. Beets-Sloolweg naar Schagen K. Ilaker n. Amsterdam L. Wiggers naar Nieuwe Niedorp; W. Geerts naar Alkmaar W. Guichelaar naar Bergen T. Dragstra naar Den Helder en H. v. Ginkel en gezin naar Zijpe. SPORT. Breezand 2-1 Nederlaag. Zondag speelde Breezand een wedstrijd tegen het ster ke Schagen - elftal Sparta en moest een 2-1 nederlaag lijden. BREEZAND. Nieuwe zaken. Zat ordag j.1. heeft de "neer Ant. Huiberts zijn winkel in ge reedschappen en verder alle benoodigdheden voor bloembollencultuur geopend. Het gebouw van den heer A. Huijberts is zeer mooi en gele gen aan den Zwarten Weg. Nog 'n nieuwe Zaak. De heer S. Zwirts heeft het voornemen om in Breezand een zaak te o- penen in Electrische artikelen, alsook waschma chines en electr. krachtinstallaties, enz. BREEZAND. Door en ten behoeve van den heer C. Wisse, te Rotterdam, wordt aan den Oosler Zandvaartsvveg een woonhuis met tim merwerkplaats gebouwd. BREEZAND. In verband met de gioote tocna me van het aantal leerlingen der Christelijke School is men overgegaan tot benoeming van oen tijdelijk onderwijzer, den heer F. C. Geus, te Den Helder. BREEZAND. Naar wij vernemen heeft de heer J. Th. Schippers, te Sijbecarspel, de on langs opgerichte lunchroom van den heer L. Raven gehuurd. Door hem is verlof aangevraagd tot liet mo gen verkoopen van alcoholhoudenden anderen dan sterken drank. SCHAGERBRUG. Maandag namiddag reed de heer Zomerdijk van 't Zand met z'n auto te gen een stilstaande auto, welke was geplaatst bij het perceel van den heer C. de Moor. Deze auto, een nieuwe Chevrolet, liep nog al schade op aan spatborden, enz. SCHAGERBRUG. De tram, welke hier 'smor- ens half negen arriveert, neemt in het vervolg de postbestelling mee vanuit Schagen, welke niet besteld wordt, maar door busrechthouders gehaald kan worden. Dit is een belangrijke Vijf liefhebbers. Voor de betrekking van boek verbetering voor enkelen houder - betaalmeester u:i J- bij de vischafslag te Den Oever zijn 5 sollicitaties ingekomen. a.s. Zontfag. zal in een algem. vergadering van het visschersfonds de benoeming plaats hebben. In de j.1. Zaterdagavond gehouden verga dering van de afd. der R.K. Volksbond in 't ge bouw Veerdig te Il.-hoef werd medegedeeld da' de heer P. Glim Jz. is aangesteld als agent voor mand wordt ziek, en is gedurende 26 weken yl^én Centralen Volksbond en wel voor H.-hoct. hij werkt 8 dagen, doch krijgt een andere ziekte' Zitting van 1112 uur v.m., en dat de heer H. TRAGISCH AUTO-ONGELUK. Een Antwerpsch handelaar reed met zijn au to op den weg van Tervuren naar Brussel. Zijn dochter leunde op het portier, dat openging. De dochter werd buiten den wagen geslingerd. Haar vader wilde haar grijpen. Tengevolge hier van botste de wagen op een andere auto De Antwerpsche auto kantelde. De dochter weid gedood, twee andere personen werden licht ge wond.

Wieringer courant | 1930 | | pagina 2