J. B. KEUSS f ff I N G Heerenbaai Portorico Blanke Krul Pruimtabak. klaaril dat de vrees om levend te worden begra ven tengevolge van een schijnbaren dood, tal van lieden doet huiveren, en dat deze vrees door talrijke voorbeelden wordt gerechtvaardigd. Hij haalt het voorbeeld aan van mgr. Donnat, aarts bisschop van Bordeaux, die op den dag zijner wijding te Rome in verdooving geraakte en pas tijdens de uitvaartplechtigheid in de kerk tot bewustzijn kwam. Het voorstel van dr. Gardiol is naar de com missie voor de hygiëne verwezen. OUDE STAD OP DEN BODEM VAN DE ZEE. Russische archeologen zijn indertijd tot de conclusie gekomen, dat niet ver van den vuur toren van Chersosus (Krim) op den bodem van de zee de ruïnes te vinden zijn van een oude Grieksche stad, die door de zee verzwolgen werd. Er werd daarom besloten met behulp van dui kers de geheele streek te onderzoeken, waar de stad zich vermoedelijk kon hebben bevonden. De werkzaamheden zijn in de tweede helft van Juni begonnen, aldus de „Izwestia." DE DUITSCHE WERKLOOZEN. Het aantal werkloozen in Duitschland is van 115 Juni slechts met 45.000 gedaald. Het aan tal ondersteunde werkloozen bedraagt nog 1.858.000, dat is meer dan 900.000 meer dan verle den jaar om dezen tijd. DE OCEAANVLUCHT van de Southern Cross. Heel de wereld heeft voorzeker de berichten ge volgd van de stoutmoedige vliegers Kïngsford Smith en de Hollander Piloot Van Dijk en nog twee anderen, die veilig en wel de Amerikaan- kust na hun Oceaan-vlucht hebben bereikt. liet laatste deel van de tocht was als het ware een hel: mist storm en regen. Na Dinsdagmiddag 12 uur hadden zij slechts tweemaal meer de zon gezien. Zij klommen toen te midden van de storm tot 2000 meter hoogte en zagen toen zij de mist banken te boven waren, de weerspiegeling van de dalende zon door de wolken. Met een defect compas hebben zij geruimen tijd in een cirkel gevlogen. Maar toen de dag aan brak zagen zij van 'n hoogte van 1700 meter land dat, naar zij veronderstelden de omgeving van Kaap Race moest zijn. Zij vlogen toen in noorde Jijke richting zonder precies te weten, waar zij Ilarbour Grace moesten zoeken. Na. 3 uur kregen zij een dorp aan de Robertbaai in het zicht. Nog twee uur vlogen zij voort gedurende welken tijd zij Harbour Grace passeerden. Zij keerden terug en laag vliegend zagen zij menschen toestroo- men op een veld. Zij concludeerden hieruit, dat dit het vliegterrein moest zijn, waarna zij de lan ding volbrachten. Thans zijn de vliegers al weer van hun ver moeienissen uitgerust opgestegen en hebben zij onder overgroote belangstelling New York, het einddoel van hun Oceaanvlucht bereikt EEN MODERNE GIFMENGSTER Bij de verschillende processen, die nog steeds in Hongarije gevoerd worden tegen vrsuweni die haar mannen en mannen, die hun vrouw door vergif om zeep brachten, staat thans in het mid delpunt vrouw Balint Csordas, van wie langza merhand blijkt, dat zij er een ware heksenkeuker op na hield. Naast het. arsenicum, dat zij van hr vliegenpapier afwaschte, hield zij er de meest verschillende praeparaten uit dierlijk afval en kruiden op na. Zij ging zelfs zoo ver, om, toen dc zaken niet meer zoo goed gingen, bij kennissen, waar zij vermoedde, dat er iets aan de huiselijke eendracht haperde, zelf hare diensten aan te bie den. Wanneer een man genoeg begon te krijgen van zijn vrouw of naar een andere keek, ver scheen vrouw Csordas en bood de „medicein" aan. die den weg vrij moest maken. Hetzelfde was 't geval, wanneer 'n oude vader of moedei de op de erfenis wachtende kinderen tot last werd. Zij nam voor het wegruimen 200 tot 30C gulden. Hoeveel menschen het slachtoffer van dc ze giftmengster zijn geworden valt niet bij bena dering te zeggen. RECHTSZAKEN. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 23 Juni. MELKVERVALSCHING. De politierechter, uitspraak doende in de zaak van den veehouder Arie B., te Anna Paulowna, die zich had schuldig gemaakt aan bijvoeging van water bij de door hem geleverde melk, ver oordeelde hem tot 7 dagen gevangenisstraf. Eisch was 50 boete of 50 dagen. BELEEDIGING van een DUITSCHE VROUW. De 45-jarige Roelof je E., gehuwd met den hee» IJ. K. te Wielingen stond terecht terzake belee- diging van de echtgenoote van haar man's broe der, den lieer L. Kuiper, welk lcit had plaats ge had op 12 Mei. Het door verdachte gebezigde scheldwoord was „ellendige poep", zulks naar aanleiding van het feit, dat haar schoon zuster een Duitsche van geboorte is Verdachte zeide misnoegd te zijn, omdat haai schoonzuster haar kostgangers aftroggelde. Zij ontkende echter het woord „ellendige poep" te hebben gebezigd. Wel heeft zij haar aangemoe digd wat beter Hollandsch te leeren spreken. Een andere getuige, een kostganger van de beleedigde, verklaarde, dat verdachte had ge zegd „Ellendige poep, ze moesten je de gren zen overschoppen." Eisch 20 boete of 20 dagen hechtenis. Vonnis 10 boete of 10 dagen hechtenis. NOGMAALS BELEEDIGING. Hierop stond terecht de 22-jarige Auke IC, ar beider te Wielingen en zoon van de vorige ver dachte, die op li2 Mei zijn oom Lute Kuiper had beleedigd met de toevoeging „Ellendeling, laf aard met je groote platte bek". Thans echter nu de beleedigde werd gehoord, scheen hij zich niet bewust te zijn, dat hij beleedigd was door zijn neef en dat hij 'n klacht had ingediend, alhoe wel hij die klacht zelf bij den burgemeester Kol ff had ge teekend. Eisch en vonnis vrijspraak. PROVINCIAAL NIEUWS. TEXEL. DE WAAL. Een zonderlinge fantasie. Woensdag deed de heer F. alhier bij de politie aangifte van het feit. dat zijn 8-jarig dochtertje 's middags nabij de boerderij van den heer Bak ker door een onbekend persoon, van wie het meisje echter 'n uitvoerig signalement kon ge ven wras aangerand. Het meisje was vergezeld TABAKSFABRIEK „DE WAKENDE LEEUW" LAAT A 125 ALKMAAR. jj Prim» kwaliteit in alle prijzen. 70 80 100 120 140 150 160 180 20O 2E5 250 300 350 400 450 en 500 cent per pond. van een vriendinnetje, dochter van de heer Van K. alhier, met wie ze na schooltijd naar huis SinS- Onmiddellijk toog de heer van lwuijver, bri- gadier-rijksvcldwacht te Den Burg, op onder zoek uit. Hij vroeg het meisje hem 'n zoo nauw keurig mogelijke beschrijving van de man te geven en daarbij bleek, dat hij in een lange zwar te jas gekleed was en hij in gezelschap verkeer de van een ander persoon, dig een manchester pak aan had. Beiden bereden een fiets en bleven steeds in de nabijheid van de beide kinderen, tot de een bij hen afstapte en de ander, de man in 't manchester pak in de richting Oosterend door reed. Dc man met de zw arte jas droeg een grijze broek, had versleten klompen aan, maar geen kousen en ook geen overhemd. Bovendien was hij gemakkelijk te herkennen aan een sikje en droeg hij een pet met verscheiden gaten waarvan ook zijn jas niet vrij was. Vermoedelijk was het een venter, evenals de andere man, die doorge reden was. De man zou zich onbehoorlijk hebben gedragen en moet ten slotte gedreigd hebben met „Dan zal ik je kop er maar afhakken. Aan dit voor nemen gaf hij geel) gevolg, vermoedelijk omdat hij onraad bemerkte, waarop hij snol het hazen pad koos. Toen de heer Goënga, gemeente-politio, die Woensdag buiten de gemeente vertoefde, 'avonds met de laatste boot teruggekeerd was, heeft de heer Van Twuijver de aanranding met bom be sproken, waarbij de heer Goënga opmerkte, dat zich te Den Helder oen venter, gekleed in een manchester pak ophield, die vermoedelijk met de laatste boot dezelfde dag van 'Texel gekomen was en volgens aanwijzing van 't, meisje de man met de zwarte jas moest hebben vergezeld. Dezelfde avond nog werd de politie te Den Hel der telefonisch verzocht haar medewerking te willen verlcenen en tot aanhouding van bedoeld persoon te willen overgaan. Aldus geschiedde en le volgende morgen werd de man onder politie- geleide naar den Burg op transport gesteld. On bekend met Texel was hij niet. Deze week had hij hier juist nogal zaken gedaan. Intusschen hadden de heeren Van Twuijver en Goënga niet stil gezeten, maar alle moeite ge :iaan ook de andere inan op te sporen. Ook het dochtertje van den heer K. werd ondervraagd maar dit leverde, merkwaardig genoeg, niets op: het meisje zeide van niets te weten. Dat bracht de politie in niet geringe verlegenheid. Opnieuw werd het'andere meisje ter verantwoording ge roepen en toen bleek alras ge zult uw oogen niet kunnen gèlooven wanneer ge 't leest, maar we staan voor do waarheid in dat liet heele verhaal Van dc heide mannen en de z.g. aanranding van A. tot Z. uit de duim gezogen was Wel een kras, ja, verbluffend staaltje van „kinderfantasie". W.al een moeite he<?H da poli tie zich niet gegeven, om in deze duistere zaak licht te ontsteken; tol zelfs in Den Helder nam men actief aan het opsporingswerk doel. Het spreekt vanzelf, dal men de man, die te Den Hel der aangehouden en vandaar naar Texel ge bracht werd, onmiddellijk met de uitslag van 't. onderzoek in kennis gpsteld heeft. IIij was de dupe geworden van 'n achtjarig kind, dat door zijn stoute fantasie zooveel gemoederen in bewe ging bracht Texelsche Crt. AKERSLOOT. Woensdagavond ongeveer 8 uur kwam de heer G. uit Alkmaar, met zijn luxe au to van Uitgeest. Aan den Boschweg waar ter plaatse de weg smal is, moest een motorrijder gepasseerd worden. Waarschijnlijk was de heer G. bevreesd voor een aanrijding, daar de motor rijder niet erg uithaalde. Daardoor reed hij zoo veel mogelijk rechts, kwam toen tegen dc aldaar staande boompjes aan en bij het zwenken naar links kwamen de auto en bestuurder aan den overkant in dc wegsloot terecht. Met een nat pak en den schrik kwam de lieer G. er af. De nog nieuwe auto was deerlijk gehavend. De politie heeft de zaak in onderzoek. SCHAGEN. De opbrengst van de door den blik sem gedoode koeien, die in de verwerkingsinrlcli- ting te Schagcn werden verwerkt, komt thans ten goede van het fonds. SCHAGEN. De lieer C. üeenik, heeft wegens gevorderden leeftijd ontslag gevraagd als Iioofd der U.L.O.-school te Schagen. De heer Deenik bracht 27 a 28 jaar te Schagen door. BURGERLIJKEN STAND gemeente Z1JPE van 20 t.e.m. 26 Juni 1930. Lr eb oren Leentje, d.v. Hendrikus van de Flier en Teunisje Bosch. Gerrit, z.v. Pieter Jacobus Jo- hannes Blom en Johanne Martina Tamis: Ondertrouwd Willem Biesboer, 22 jaar, sla ger, te Zijpe en Anna Blom, 20 jaar, zonder beroep te Zijpe. Getrouwd Hendrik Jan Reus, 26 jaar, melk rijder, te Zijpe en Neeltje Weij, zonder beroep, te Zijpe Adrianus Johannes Klijbroek, 30 jaar, landbouwer te Harenkarspel en Maria Johanna Smit, 21 jaar, zonder beroep te Zijpe. Overleden Cornelia Kreijger, 19 jaar, dochter van Pieter Kreijger en Cornelia de Leeuw. INGEZONDEN STUKKEN. M. de Redacteur. Wtilt U zoo goed zijn on derstaande regelen als ingezonden in uw blad te plaatsen. Wij zouden U zeer dankbaar zijn. Toen door het Centraal Comité tot het Organi- seeren van den „Zonnestraaldag" aan ons ge vraagd werd ook te Wieringen de „Zonnestraal dag te willen houden, was de tijd van voorbe reiding nog zéér' kort. Zaterdag 14 Juni werd door mij namens het Comité van Den Helder 'n bezoek aan Wieringen gebracht. Ik had het nooit beter kunnen treffen. De man, die wij wilden hebben was de heer Corn. J. Bosker, Uitgever Wieringer Courant. Ik werd zeer hartelijk ent- vangen, en wij hadden meteen de volle mede werking van zijn kant. Door zijn tusschenkomst kpnden wij tevens in kennis komen met Me- v touw de Haan-Bosker en de Heer en Mevrouw fl'1. Mazure Door den heer Bosker werd de UËAvde Vereeniging zoo noodige propaganda gc- V^ï.SBt en de dames zorgden voor de noodige col- jffil^ices. Toen dan ook ons Comité-lid, de heer prangers en zijn echtgenoote te Wieringen kwa V$n op den collectedag, was alles voor elkaar. heer Sprangers had door tusschenkomst zij ner kennissen een twaalftal dames bijeenge bracht, waardoor het aantal dames op vijf- a zesentwintig kwam. Dat was schitterend. Wij hebben niets daiï lof voor alles wat gij allen go- daan hebt. De opbrengst f264.32, heeft zelfs on ze stoutste verwachtingen overtroffen. Onze Wieringer dames hebben schitterend werk als c'ollectrices gedaan. Namens het Centraal Comité van Den Helder zeggen wij hartelijk dank aan allen, die hebben medegewerkt om den „Zonnestraaldag" zoo schitterend te doen slagen. Ook Burgemeester en Wethouders brengen wij dank voor de door hen verleende vergunning om de collecte te mogen houden. Een syinphatie- ke daad was ook het gratis afstaan der kamers van Mevr. de Haan-Bosker en Mevr. Mazure, waar onze verschillende medewerkers zitting konden nemen Het was met recht „Een Zonnestraaldag. Namens het pl. Comité, JAN MENS, secr. Den Helder. BINNENL. NIEUWS. EURGEMEESTER TEGEN DOKTER. Eenige maanden geleden ontstond te Nieuwol- da twist tusschen den burgemeester en den dok ter van het dorp. De oorzaak was het verkeerd uitwijken op.de fiets van een van beiden. Er ont stond een hevige ruzie, waarbij eenige klappen uitgedeeld werden. De zaak werd voor de justi tie gebracht en de rechtbank te Winschoten ver oordeelde den dokter tot 150 boete subs. 75 da gen hechtenis. Deze ging in hooger beroep en daarna werd cassatie aangeteekend bij den Hoo- gen Raad, die de zaak naar de rechtbank te Arn hem verwees. Deze veroordeelde den dokter tot 50 boete subs. 10 dagen hechtenis. THANS 19 GEVALLEN TE GOUDA. De kinderverlamming te Gouda breidt zich thans weer langzaam uit. Gisteren moest op nieuw een patiëntje ditmaal een meisje van drie jaar, in het Van Iterson Ziekenhuis Worden op genomen, waardoor het aantal tot 19 is gestegen. IN ZWEMINRICHTING OVERLEDEN. Woensdagmiddag is de 21-jarige mej. D. Koops te Stadskanaal bij het zwemmen in de badinrich ting verdronken. De ontboden geneesheer con stateerde hartverlamming. DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. Een woning, bewoond door don arbeider Cr Pater aan de Haspelwijk te Zevenhuizen (gem. Leek), is door den bliksem getroffen en gedeelte lijk vernield. Een begin van brand kon worden geblüscht. VERDRONKEN. Te 's-Hertogenbosch is de dienstplichtige J. M. Ruijters, uit Kerkrade, voor eerste oefening on der de wapenen bij de treinafdeeling der dorde Artilleriebrigade, van den kanaaldijk gestort en in de Zuidwillemsvaart verdronken. DE BELASTINGVRIJE NERGENSHUIZER. Langs den Maassluisschedijk tusschen Maassluis en Vlaardingen woont een eenzaam man in een bijkans nog eenzamer huisje. 11 ij kookt z'n potje, rookt z'n pijpje, en leeft er z'n stille kluizenaars leventje. Dezer dagen werd hij echter uit z'n rust opge schrikt door een groot aantal zware biels, welke juist voor z'n woninkje waren gelegd en waar door bij hem de uitgang werd versperd. De man beklaagde zich bij den burgemeester van Maas land, waaronder het door hem bewoonde stukje grond scheen te behooren, doch vernam, dat hij nergens woonde. In de registers van Maasland hoorde het stukje grond niet thuis, evenmin in Maassluis of een andere gemeente. De stille kluizenaar is dus Nergenshuizer en behoeft niet te vreezen, dat zelfs de belasting- mblenaar hem zal storen in z'n rust, daar niet ééne gemeente rechten kan doen gelden en hij rechtens ook nergens kan worden ingeschreven. GEMEENTE WIERINGEN. POLITIE. Verloren een bruine portemonnaie, inhoudende een belastingplaatje. Inlichtingen Gem.-Bode. SUCCES-NIEUWS. Zondag a.s. komen Vi- tesse I en II van Bovencarspel op bezoek Welke komen met een pleizierboot vanaf Enkhuizen. Succes 2 speelt om 1 uur tegen Vitesse 2 en daar na speelt Succes I tegen Vitesse I. Beide beloven een paar aardige wedstrijden te worden. 'S Morgens onï half twaalf spelen de asperan- ten B tegen de Haukesaspiranten. n Wieringer Rijvereeniging In de j.1. Woens dagavond in Concordia te Hippolytushoef gehou den vergadering van belangstellenden omtrent de oprichting van een landelijke rijvereeniging, waren weinig personen opgekomen. De heeren V. Kaan van Anna Paulowna en Vet man van den Groetpolder gaven een uitvoerige uiteenzetting over doel en werking eener rijver eeniging, betgeen tot resultaat had, dat enkele heeren n.1. II. Smit, N. S. Bakker, Jb. Dekker en N. Mulder zich bereid verklaarden een voorloo- pig bestuur te vormen en anderen zullen opwek ken lid te worden van een plaatselijke rijveree niging, waarin, naar wij hopen, de heeren zul len slagen. BEGIN VAN BRAND. Vermoedelijk door vuur in een aschbakje, hetwelk op de vensterbank bij de gordijnen stond, geraakte de gordijnen in het huis bewoond door den lieer C. Slikker in de Bell in br- nd. De zoon des huizes de lieer Jan Slikker 't onheil ziende scheurde de brandende gordijnen weg en wierp ze buiten, doch bekwam daarbij nog al een brandwond, zoodat hij tot werkeloosheid werd gedoemd. SPORT. Nederlaagwedstrijden van Zeemacht. Beslissingswedstrijd tusschen „Helder II" en „Succes I" 40. Helder wint de beker. Bovengenoemde wedstrijd werd door H. op Taaie en welverdiende wijze gewonnen Het groot ste gedeelte van den wedstrijd was H. sterk in de meerderheid, o.i. had S. echter zeker één te- genpunt verdiend. Een record aantal' belang stellenden woonde deze wedstrijd bij, een schit terende recette kwam in het laadje, en het is nog nimmer voorgekomen, dat een zoo groot bo- PEPERMUNT is dc moderne vorm van een overoud middel ter opwekking en verfris- sching. drag aan inkomsten voor deze wedstrijden werd ontvangen, er werd 164 aan entrée betaald. Nadat de S.-midvoor lieeft afgetrapt verblijft het spel eenigen tijd op de H.-helft. Er wordt mooi- spel gedemonstreerd, het meest wordt op de II.-helft gespeeld. Eenige aanvallen van II. stranden op buitenspel. De l.-buiten van H. heeft een mooie kans, doch wacht te lang en nu is de back van S. die man die hem 'n spaak in het wiel steekt. Een omhaal van de Jong gaat net over. Een goed opbrengen van de H. rechtervleugel, de bal gaat. corner. Een schot van den r.-buiten van H. gaat ook al net over. Nu is het S. weer eens die een goede aanval laat zien en de l.buiten schiet hard in handen van den keeper. Wij zien nu H. voor de eerste maal doelpunten, doch de scheidsrechter annuleert zeer terecht voor bui tenspel. De spelers vertoonen neiging om forsch te gaan spelen, doch de scheidsrechter houdt de teugels strak. Het spel gaat in snel tempo o- ver en weer. De Jong maakt na een gevecht met den S. keeper en back het eerste doelpunt voor H. 1—0. Direct na den aftrap forceert S. een cor ner. Een schot van den r.-binnen van S. kan de II.-keeper nog maar net onschadelijk maken. Hierna fluit de scheidsrechter voor rusten. Drie minuten voor negenen wordt de bal voor de tweede maal aan het rollen gebracht. Er heeft direct een geweldig gevecht plaats voor de S. veste, doch de r.-back trapt uit. Dit uittrappen namen wij ook enkele malen waar op de H. helft door de H.-achterhoede. Herhaaldelijk wordt het S. doel vinnig bestookt. Uit een pracht-voorzet van De Jong vangt Reinders, die op zijn plaats slaat de bal op en schiet onhoudbaar in, 20 voor H. Uit een vrijen schop voor H. wordt de bal voor bet S.-doel geplaatst, Rynders is weer op zijn post en brengt de stand op 30 voor II. Het be gint er voor S. slecht uit te zien, doch de Wierin ger jongens geven den moed niet op het spel verflauwt geen oogenblik. Direct zit II. weer voor bet S. doel, doch even wordt retour gezonden. Nu volgt weer een goed opbrengen door de Jong, 'waarop een corner volgt. Deze wordt goed voor het doel geplaatst on Groot veld kopt schitterend in, 40 voor H. Wij hopen nu dat S. eens een le- 'genpunt zal maken, daar zij dit ruimschoots ver dient., zij heeft echter voortdurend met tegen spoed te kampen. Do S.-spelers geven alles om de eer te redden. Rijkers, die hekend staat als een zeer goede speler, maakt er in dezen wed strijd weinig van. Het opstellen en plaatsen van II. is voorwaar schitterend, de halflinie steunt uitermate goed. De l.buiten van S. doet weer eens een schot, doch weer gaat het naast. Een schot van den midvoor van S. wordt tot corner ver werkt. Na een tegenaanval van H. brengt S. het spel weer over,.weer een schot, doch ook naast. Een corner, door S. op goede wijze genomen, wordt precies in handen van keeper gekopt. Weer een gevaarlijk moment voor het S.-doel, de keeper loopt uit, doch v. d. Wal redt hier. S. krijgt nogmaals een corner .te nemen, doch het valt op dat het koppen van den bal door de S.- spelers slecht wordt gedaan. Het verdere verloop van den strijd is, dat S. wil tegenpunten, doch het wordt haar door de TL verdediging absoluut onmogelijk gemaakt het eind/0 komt dan ook met onveranderden stand. SCHOOLSLUITING. In verband met de toene ming van het aantal diphtherie-gevallcn is de school te Westerland op 24 Juni j.1. gesloten, voorloopig tot en met 5 Juli a.s. PREDIKBEURTEN. NED. HERVORMDE GEMEENTE TE: Kapel Den Oever n.m. half drie de hr. Franck. Den Oever voorm. half elf Ds. van Beek. Westerland av. 7.30 uur Ds. Van Beek. EVANGELISATIE Hippolytushoef v.m. 10 uur de heer Bosma. GEREF. KERK te DEN OEVER Voorm. 10 uur en nam. 3 uur Cand. IL J. Hommes van Enkhuizen. Busdienst van." f Doolweg, Westerland. MARKTBERICHTEN. SCHAGEN, 26 Juni 1930. Op de heden gehou den weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 15 Paarden 250 a 450 10 Geldekoeien (mag.) 230 a 290 51 Geldekoeien (vette) 250 a 470 7 Kalfkoeien 300 a 370 59 Nuchtere kalveren 15 a 30 8 Schapen (mag.) £1 a 34 02 Schapen (vette) 32 a 37 79 Lammeren 15 a 26 4 Varkens (mag.) 36 33 Varkens (vette) per Kg. 0.58 a 0.64 87 Biggen 18 a 25 8 Kip pon 1.75 a 2 Haantjes 0.15 a 0.75 27 Kg. Bo ter 1.55 a 1.65. Eierveiling Schagen 26 Juni. Aanv. 117434 kip eieren. Prijs 52-54 Kg. 3,80 per 100; 55-57Kg 4 a 4,40; 58-60 Kg. 4,30 a 5.-; 61-63 Kg. 4,70 a 5,20; 64-67 Kg. 5,20 n 5,50. Ongewogen Wit 4 a 4,40; Ongewogen Bruin 4,90 a 5,30; Klein 3,60 a 4,-. 6664 Eendeieren 3,60 a 3,80 p. 100 18 Kalkoencieren 6.50 a 6.60 per 100 Eierveiling Den Helder 26 Juni 1930. Aanvoer 14873 kipeieren. Bruin 4,40 a 5,- per 100; Wit 4,10 a 5.- per 100; Aanvoer 168 Eendeieren 3,50 a 4,- per 100. BOSKER's BOEKHANDEL heeft zoo juist ontvangen het vervolg ALBUM ZUIDERZEEWERKEN

Wieringer courant | 1930 | | pagina 2