tatie te onderwerpen. In een der koffers bleek een hoeveelheid tafelzilver te zijn verstopt bene yens linnen tafelgoed. Dienzelfden middag keer den de meisjes onder geleide te Oosterbeek te rug, waar zij zijn opgesloten en ter beschikking van de justitie gesteld. HET ONWEER. Schouw met vijftien varkens verbrand. Vrijdagnacht heeft boven Nettelhorst, een buurtschap in de gemeente Laren (G.), een hevig onweer gewoed. De bliksem sloeg in de land- bouwschuur van Koop,die afbrandde. Vijftien varkens kwamen in de vlammen om. KINDERVERLAMMING. Te Alphen a. d. Rijn is bij een 15-jarig meisje een geval van kinderverlamming geconsateerd. Ook in de gemeente Reeuwijk hebben zich thans drie gevallen van kinderverlamming voor gedaan. Het betreft kinderen van 8 tot 14 maan den. UIT EEN BOOM GEVALLEN. Vrijdag is te Echt de 28-jarige P. Ilouben uit den top van een kersenboom gevallen. Ilij brak den ruggewervel en overleed eenige uren na den val. ZIJN PORTEFEUILLE KWÏJT. Een heer heeft bij de Haagsche politie aangif te gedaan, dat in den trein tusschen Ant werpen en Den Haag zijn portefeuille met 360 is gerold. CONCURRENTIE. Zooals in alles zit er iets goeds en iets ver keerds in concurrentie, schrijft de Arnhemsclie Courant (lib.) Het goede is, dat het prikkelt tot krachtsinspanning dat het dwingt tot activiteit, tot paraatheid. Het verkeerde is.Met een voorbeeld dat we juist gisteren uit zeer geloof waardige bron te hooren kregen, willen we even het licht laten vallen op het verkeerde, dat in den concurrentiestrijd gebracht kan worden, indien men de beteekenis van dit woord niet goed begrijpt. Een familie gaat verhuizen naar Haarlem. Va der gaat vooruit en kijkt vast eens uit naar een geschikte woning. Dan komt moeder over om te zien of zij het met de keus van haar echtvriend eens kan zijn. Terwijl het echtpaar in de leegstaande woning vertoeft in 't geheel zijn zij daar uit den aard der zaak slechts korten tijd gebleven krijgen zij bezoek van bakker, slager en melkboer, die zich komen aanbevelen voor de leverantie. De kaartjes der betrokkenen worden in ontvangst genomen en het echtpaar keert huiswaarts. Dat gebeurde Vrijdag. Zaterdag brengt de post« een pakketje aan hun adres, uit Haarlem. Eenigs- zins verbaasd, immers zij weten niet wie in Haarlem hun iets heeft te zenden, wordt het pakje opengemaakt en daaruit komen te voor schijn V-I roggebrood, een grof broodje, een wit tebroodje, een gemberkoek, 3 luxe broodjes, 2 krentenbroodjes en een adreskaart van den af zender, een Haarlemschen bakker, waarin deze de familie mededeelt, dat als hem de eer te beurt mocht vallen, uitverkoren te worden tot haar leverancier, hij zou zorgen, dat op den dag der verhuizing voor zijn nieuwe klanten een lunch van drie personen gereed zou staan Op deze Zaterdag-surprise volgde Maandag een tweede postpakketje uit Haarlem. ditmaal klaarblijkelijk een gecombineerde zending van een brood- en een melkleverancier, immers dit hield in en half pond natuurboter, 1 fleschje slagroom, een paar ons kaas, een witte broodje, een grof broodje, 2 krentenbroodjes en wederom een kaart voor een lunch voor drie personen. De familie leeft thans in afwachting van ver dere goede gaven uit de stad aan het bpaarne. Maar wij vragen ons af, zegt het blad, wat er terecht zal komen van een normale uitoefening van het slagers,- bakkers- en melkbedrijf, in dien deze Haarlemsche praktijken meer en meer gebruikelijk worden in den lande. Concurrentie? Uitstekend. Maar alleen gezonde concurrentie, waaronder te verstaan is het beste te leveren voor den laagsten prijs, vlug erbij zijn. als er iets nieuws te brengen valt, niet voortvegeteeren op ouden naam en roem, doch steeds streven naar grooter omzet, beter reputatie. Wie daarbij nog origineelc invallen heeft en pakkende reclame weet te maken, komt goed uitgerust in het con- currentie-strijdperk. Maar de handelwijze der Haarlemsche lever anciers geeft o.i. niet den minsten waarborg, noch van de kwaliteit hunner artikelen, noch van hun activiteit. Zeker het zenden van oen postpakketje is in zekeren zin origineel, maar toch is het meer een speculeeren op de zwakke zijde van het publiek, dat zich nu eenmaal gaar ne cadeautjes in de handen gestopt ziet, dan een demonstratie van gezond zakenbegrip. GEMEENTE WIERINGEN. BEKENDMAKING. HOOIBROEI. De Burgemeester van Wieringen waarschuwt de landbouwers, dat bij eenig vermoeden van hooibroei daarvan onmiddellijk aangifte behoort te worden gedaan ten raadhuize, alwaar een peilijzer ter beschikking staat. Wieringen, 6 Juli 1930. De Burgemeester voornoemd. L. C. KOLFF. NIEUWBOUW. Door den aannemer de heer S. Blauboer zal voor rekening van den heer J. H. Duimering te de Elft een nieuw burgerwoonhuis op het land van den heer J. C. Kooij aan de Elft- weg worden gebouwd. De aannemersfirma J. C. Klein zal voor reke ning van den heer Jn. Slikker een nieuw burger woonhuis bouwen aan de Slingerweg op het land van Wed. D. N. Mulder. Een mooi succes voor „Zang- en Vriendschap." Zondag 6 Juli behaalde de gemengde zangver- eeniging „Zang en Vriendschap een eerste prijs rnet 329 punten op het Provinciaal zanconcours te Anna Paulowna. 's Avonds moest Z. en V. in den eerewedstrijd zineen en behaalde hier 156 punten. Zoowel voor de wedstrijd als eerewed strijd was dit op één na het hoogste aantal pun ten, wat dien dag behaald is. „Zang en Vriend schap" zong in de 3e afd. Bekroond. Volgende week wordt de wedstrijd voortgezet, en dan volgt tevens het eindresultaat van den eerewedstrijd. Voor de nog jonge vereeniging en haar emi- nenten directeur, den heer Hovenier een schitte rend succes. POLITIE. Verloren een damestaschje (beige kleur) inhoudende een gouden dames horloge, een poeder doosje, een portemonnaie inhouden de 10 pf, bril met zwart hoornen rand en enkele andere kleinigheden. Inl. Gem. bode H.-hoef. BURGERLIJKE STAND over de maand JUNI 1930. Geboren Anne, zoon van L. Oldersma eii H. Lubbers; Jan Hermanus, zoon van D. ter Horst en 11. Goeree Aafke Cornelia, d v. B. II. Fled- derman en C. J. Vogel Albertje, d.v. R. HaaKs- ma4G. Pathuis Iïarm, zoon van B. Wicringa en E. Wezel Ida Petronelle, d.v. A. Bolt en II. Meit er Anje, d.v. H. Molema en A. Taai Louren^ z.v. J. Wigbout en G. Hoep. Ondertrouwd H. Hulsman en A. Glim R. Keppel en T. Nieuwenburg P. C. Luijt en A. A. Kooij M. Stegmeijer en T. Nijholt S. van Kalsbeek en J. Hazes R. Rezelman en A. Rot gans J. D. Keppel en G. Hegeman. Getrouwd T. Wigbout en M. de Krijger J. de Graaf en M. Tijsen II. Hulsman en A. Glim P. C. Lujjt en A. Kooij R. Keppel en T. Nieuwen burg M. Stegmeijer en T. Nijholt M. Schar dam en C. J. de Vries. Overleden A. Duijnkcr, oud 65 jaar, echtge noote van Joh. Takes te Alkmaar D. Muider, oud 66 jaar, echtgenoote van W. Poel te Krom menie G. Tijsen, oud 74 jaar. wed. van C. Ver- faillc T. Pruimieboom, oud 42 jaar, echtgenoote van K. Dekker E. Koorn, oud 38 jaar, echtge noote van J. Ilegemaii. Loop der bevolking over Juni Ingeschreven personen G. Rooker en gezin van Barsinger- horn A. Klein en gezin van Texel Mej. T. Nij holt van Oldemarkt P. Blom en gezin van Den Helder Mej. L. Adam uit Duitschland A. Ep- ping en gezin van Onswedde D. Lucas en gezin van Hooge en Lage Zwaluwe N. D. van Rijs- bergen en echtgenoote van Hooge en Lage Zwa luwe P. J. Jansen van Oosterhout Mej. S. Hid- den van Wedde H. Juisting en gezin van Lop- persum O. Stegmeijer en gezin van Medemblik; A. en F. van Mil van Almelo J. Blom van An- dijk S. Holkema van Workum Mej. C. J. de Vries van Purmerend Mej. A. H. Seranc van Haarlem C. F. Polet en gezin van Anna Pau lowna H. Dijkstra van Geldrop H. Eerenstein en gezin van Borger M. van Tculingen en gezin van Brasingerhorn Mw. Wed. K. C. G. H. Pie per van Amsterdam; Mw. A. Hensen geb. Drenth van Winschoten B. Hensen van Medemblik Mw. N. Lont, geb. Dekker van Zijpe T. Jonker en gezin van Schoterland Mw. J. C. Lelij geb. Knuttel en gezin van Den Haag Mej A. van Ommen van Den Haag Mej. A. Hinders van Oude Pekela Mw. Wed. M. Vroone van Rotter dam; L. van Campen en echtg. van Woensdrecht H. Luttje van Brunssum Mw. T. H. Stubbe geb. Jonk van Delfzijl G. A. Kroeze van Enschede A. Veling en gezin van Eindhoven H. Stubbe van Wedde. Afgeschreven personen F. Weijts en gezin naar Wonseradeel Mej. A. Veldman en Mej. M. Veldman naar Haarlem J. H. J. Pottes en echt genoote naai- Amsterdam B. Stubbe en gezin naar Velsen Mw. Wed. S. Timmermans naar Ferwerderadeel J. S. Nieuwbuurt en gezin naar Den Helder G. C. Veen naar Hilversum Mw. T. Keppel geb. Nieuwenburg, naar Anna Pau lowna D. Bogers en echtg. naar Utrecht J. Griep naar Kruiningen J. Swabedissen en echtg. naar Den Helder S. de Leeuw en gezin naar Anna Paulowna Mej. H. P. van Dijk naar Anna Paulowna Mw. C. J. Schardam geb. de Vries naar Edam; Mej. .T. de Vlugt naar Medem blik L. Mollet naar Kruiningen. Aanbesteding. Op 16Juli a.s. zal door den Dienst der Zuiderzeewerken te Den Haag wor den aanbesteed het bouwen van een dubbele dienstwoning bij de schutsluis bewesten het ge maal „Leemans" nabij Den Oever en het maken van een bak van gewapend beton om de drie o- lietanks van dat gemaal. Raming 17000. DOOPSQEZ. GEMEENTE Vrijdag 11 Juli 'sav. 8 uur Jongerenkring. ANNA PAULOWNA. HET 6e BONDSCONCOURS van „DE NOORD HOLLANDSCHE ZANGERSBOND te ANNA PAULOWNA Zondag 1 Juli. De eerste dag van dit jaarlijksche Concours is schitterend geslaagd. Prachtig zomerweer, goede zang en een gezellige drukte tot laat op den avond. En misschien mag er iets aan geha perd hebben hier en daar in kleine onderdeelen, wat de organisatie van dit concours betreft, o- ver het algemeen was alles behoorlijk in orde. Ollicieele Ontvangst ten Raadhuize. Alvorens de wedstrijd een aanvang zou ne men, werden H.H. Juryleden, Hoofdbestuursle den, Directeuren en Voorzitters der deelnemen de vereenigingen officieel ontvangen door het Gemeentebestuur van Anna Paulowna. Burgemeester Lovink sprak een kort welkomst woord. Het deed spr. een groot genoegen, dat dit jaar Anna Paulowna de uitverkoren gemeen te was tot het houden van het Bondsconcours. Het gemeentebestuur stelt dit op zeer hoogen prijs; wij vinden het heerlijk. De Zangers- bond heeft het dan ook kunnen merken aan de volledige medewerking, welke het gemeentebe stuur heeft verleend op reeds allerlei gebied. Dat ook de ingezetenen medeleven met dit zangfestijn, heeft men kunnen merken aan de ruime inteekening voor het garantiefonds, en 't beschikbaar stellen van prijzen. Spr. hoopte dan ook, dat deze wedstrijd in alle opzichten zou slagen. De heer Mink, voorz. van het Hoofdbestuur, dankte den burgemeester voor de hartelijke ont vangst, alsook voor de medewerking, welke de Bond mocht ondervinden De officieel e intresse voor den Bond doet spr. altijd goed; Er is in de zangerswereld nog heel wat te veranderen en spr. vermoedt, dat de tijd wel zeer nabij zal zijn, dat men een beroep zal doen op de autoriteiten om 't zangonderwijs op de scholen te bevorderen Spr. hoopt echter, dat de Jury weer kan zeg gen vanavond: er is beter gezongen als verle den jaar; de koren zijn weer vooruitgegaan. Dan zal de Volkszang steeds groeien en bloeien, zoo besloot spr. zijn rede. Hierna werd de eerewijn aangeboden, en was Lieze officieele plechtigheid afgeloopen. De middagwedstrijd: Tegen half twee liep de groote tent bij Veer- burg zoo langzamerhand vol. De heer Mink riep zangers en zangeressen een hartelijk welkom toe, hij hoopte, dat het weer een dag van goede zang zou worden en dat H.H. Juryleden als eer lijke mannnen zouden oordcelen. De Jury be stond uit de heeren: Nico Hoogerwerf, Haarlem, Jac. Bonsel, Amsterdam, S. Vlessing Uinuiden. 3e afd. B. Vrouwenkoren (onbekroond). Als no. 1 komt uit Kunst en Vriendschap, St. •Maarten. Directeur P. Grin. 29 leden. Twee ko ren naar keuze Sneeuw, van J. Wijnand Balken en Meisjeslied van J. P. Wflerts De Dirigent laat muzikaal zingen, hoewel de keuze der liederen niet erg gelukkig was. 2e Prijs met 291 punten. No. 2 was de koorvereeniging Bergen, te Ber gen, 41 leden. Directeur Joh. Brands. Dit koor zingt Wiegeliedeke van J. P. Wierts, en Kerst liedje van Bern. Diamant. Ook hier de keuze der nummers weer niet ge lukkig wij houden niet van bewerkingen, zoo als het Kerstliedje, wat oorspronkelijk is goschre ven voor mannenkoor. Hoewel de Heer Brands het verdienstelijk liet zingen, en over mooi materiaal beschikt vooral in de bromstemmen was het ensemble heel mooi. Ie prijs met 304 punten. 3e Afd. A. Vrouwenkoren (bekroond). Hiervoor was één koor ingeschreven, n.m. Zanglust te St. Maartensvlotbrug. Directeur 1' Grin. 27 leden. Zingt als verplicht nummer Be- nedictus Qui Venit in nomine Domini van Nelly van der Linden Snellewaard-Boudewijns en als koor naar keuze Bloemen en Sterren van W. Hespe. Wij konden dit koor niet erg loven en hadden nog aléwat op de uitspraak aan te merken. Het materiaal was niet zoo mooi als in de onbekroon de afd. o.a. bij de alten. De jury kende echter den eersten prijs toe met 304 punten. 3e Afd. B. gemengde koren (onbekroond.) Wederom één koor in deze afdeeling. St. The- resia van Wervershoof. Directeur R. M. Moes kops, 28 leden. Zingt twee koren naar keuze n.m. Boven de Sterren, van Franz Abt en Nieuw Leven van L. van Beethoven. Twee vertaalde liedjes, waar niet veel aan is het geheel was dan ook dor en mat bovendien was het merk baar in de zaal dat de directeur zelf meezong, doordat hij domineerde. 3e Prijs met 250 punten. 3e Afd. Gemengde koren (bekroond). Hiervoor zijn acht koren ingeschreven, deze afd. vormde dan ook de hoofdschotel van den middag. Sam. Vlessiing heeft hiervoor hei ver plichte koor geschreven, n.m. Angelus. No. 1 zingt Zang en Vriendschap te Wieringen, Directeur Jb. I. Hovenier. 50 leden. Zingt als vrij nummer Meiennacht van W. Hespe. Uw verslaggever moest zelf meezingen, zoödat een beschouwing niet mogelijk was. Collega's waren echter vol lof over de uitvoering en het ensemble van het kor. hetgeen later bij de uit spraak van de Jury bleek. Zang en Vriendschap verwierf een eerste prijs met 329 punten. No. 2 St. Theresia van Wervershoof. Dir. R. M. Moeskops, 47 leden, gaf van het verplichte num mer een goede uitvoering, alsook van Salvc Re- gina van II. Berkhoffer. 2e pr. met 161 punten. No. 3 „Varia" te Whrmenhuizcn. Directeur J. Vlam 40 leden. Nam o.i. het tempo in het verplichte koor wat langzaam, zong echter zeer verdiehstelijk. Als vrij nummer Frauengesang van Alb. Blummcr. le prijs met 351 punten. No. 4 Zanglust te Anna Paulowna. Directeur B. de Vries. 27 leden. Heeft een ongelijke bezet ting der partijen, wat merkbaar is bij de uitvoe ring der nummers, Het vrije nummer „Voorjaar" werd echter beter gezongen als het verplichte koor. le prijs met 300 punten. No. 5 Kunst en Vriendschap St. Maarten. Di recteur P. Grin. 48 leden. Neemt ook het tempo nogal langzaam van het verplichte nummer. Het koor heeft zwakke te noren, wat in het vrije nummer O. Guldenhoofd, van Jac. Bonset, bleek en in het tweede couplet, bij de soliGij staat des smorgens op. Dit nummer ging trouwens wat boven de krach ten van het koor. 2e pr. met 295 punten. No. 6 Zang en Vriendschap te Zuid-Oost-Beem ster. Directeur C. Vink Dz. 51 leden. Dil koor heeft mooie sopranen, doch zingt het vrije num mer, Slaap Zacht van Jac. Bonsel, erg overdre ven. 2e pr. 281 punten. No. 7. „Oostwoud" te Oostwoud. Directeur G. Groen. 41 leden. Het slot van het verplichte num mer was onzuiver. Overigens een goede uitvoe ring. Het vrije nummer: (wat een zoet liedje Morgenzang van J. P. Wierts, dat O Heer, was verschrikkelijk lang en leelijk. 2e pr. met 277 punten. No. 8: Zanglust, St. Maartensvlotbrug; direc teur P. Grin; 50 leden. Zingt het verplichte koor vrij goed; en het vrije nummer, een echt dank baar publieks-wcrkje Kindergedachten van Ni co van der Linden, werd zeer mooi voorgedragen Jammer, dat het hier en daar wat wankelde. 2e Prijs met 283 punten. 2e Afd. Vrouwenkoren (bekroond.) Ingeschreven één koor. Oosthuizen te Oosthui zen; directeur Z. van Mossel; 25 leden. Verplicht nummer; Meiliedje van J. Wijnand-Balten. Vrije nummer Veedrijven van Fer. Huber. Prachtige frissche stemmen; bijna kinderlijk. Een mooi koortje, le Prijs met 304V2 punt. 2e Aid. Gemengde koren, (bekroond). Ingeschreven twee koren. Verplicht nummer: Lente-geboorte van Jac. Bonsel. No. 1: Oefening Kweekt Kennis, Andijk Oost directeur C. Boeyer Jr. 64 leden. Het niet gemak kelijk werk van Bonset met z'n vele effecten werd goed gezongen. Het vrije nummer: Dos mor gens van 01. Koop, werd heel mooi uitgevoerd. le Prijs met 341 punten. No. 2. Koorvereeniging te Borgen, directeur Joh. Brands, 60 leden. Het verplichte nummer wordt wat slordig afgewerkt; het vrije nummer, daarentegen: Noctenne van Jac. Bonset wordt zeer verdienstelijk gezongen, le Pr. met 317 p. le Aid. Gemengde Koren, (bekroond.) Ingeschreven 1 Koor. Verplicht nummer Het Kerkhof van Nico Hoogerwerf. TAVENU te An dijk West; directeur G. Groen. 53 leden. Geeft een goede uitvoering van het niet gemakkelijke werk van Hoogerwerf. Ook het vrije nummer: Dorpsdans van Jac. Bonsel wordt goed" gezongen ..behoudens eenige kleine struikelingen. 2e Prijs met 290 punten. De middagwedstrijd was hiermede ten einde. De jury kon mededeelen, dat verscheidene ko ren waren vooruitgegaan. UITSLAG EERE-WEDSTRIJD. av. 7 uur. De eerste prijswinnaars zingen in dezelfde volgorde van 'smiddags; nu echter één nummer: Uitslag: 3e Afd. Vrouwenkoren B. (Bekroond) Koorvereeniging Bergen 141 punten. 3e Afd. Vrouwenkoren A. (Bekroond.) Zang lust St. Maartensvlotbrug 138 punten. 3e Afd. A. Gemengde Koren (Bekroond): Zang en Vriendschap Wieringen 156 punten; Varia Warmenhnizon 176f punten; Zanglust, Anna Paulowna 141 punten. 2e afd. Gemengde Koren (Bekroond) Oefe ning Kweekt Kennis Andijk Oost 148 punten; Koorvereeniging Bergen 147 punten Zondag 13 Juli wordt de eerewedstrijd voort gezet, waarna do prijswinnaars bekend gemaakt zullen worden. Th. J. v. V. Overwerk. Door den hoofdinspecteur van den Arbeid is ten behoeve van de uitvoering van Zui derzee werken aan de M. U. Z., vergunning ver leend om van 7 Juli tot en met 9 Augustus 1930 arbeid te laten verrichten door het z.g. droge personeel, mannen van 18 jaar of ouder, niet val lende onder de categorie waarvoor de Minister rieele vergunning dd. 6 Nov. 1929. no. 2884 geldi, gedurende 10 uur per dag en 55 uur per week. Politie: Verloren een belasttingplaatje. Gevon den twee heerenjassen. Inl. ter secretarie. GEMEENTE WIERINGEN. Ongeluk. Vrijdagavond reed de heer Bras met op de duo zijn zoontje per motorfiets in De Belt. Voor hem op reed per hak wagen waarop melk bussen de veehouder C.. Lont Jbz. Dc veehouder was juist zijn hoeve genaderd en zou dus het hek inrijden. De verkeersteekens werden blijkbaar niet goed gegeven of niet goed begrepen, althans de heer Bias reed pardoes tegen het paard van den heer L. op. dat daardoor onderstboven viel. De heer B. en zijn zoontje slingerden van den mo tor. Zoowel van de personen als van het paard bleek het letsel niet noemenswaard. Wél was er materieele schade aan motor, lemoen en tuig. Succes-Nieuws. De Seriewedstrijden zijn orde lijk verloopen; wel was het warm om te voetbal len en werd Zondag menige zweetdruppel ge loosd. BKC 1 en Flevo I stellen zich om 1 uur op. BKC. krijgt na enkele minuten met 'n schot van Tauber de leiding. Eechter niet lang duurt dat jpleizier want spoedig maakt Flevo gelijk. Vlak voor het Flevo-doel wordt nu wel wat te hardhan dig gewerkt. Een penalty wordt in een doelpunt omgezet en weer heeft BKC dc leiding 2-1. Voor rust weet,Flevo echter nog gelijk te ma ken 2-2. Na rust wegen de partijen tegen el kan der op. Tot punten komt het niet. Er moest nog 5 minuten gespeeld worden en opeens weet iTromp voor BKC 3-2 te maken; en direct daarop maakt Rozenbroek er 4-2 van; zoo heeft Flevo, hoewel onverdiend in de laastc minuten verloren Hierna spelen Succes I en VVMP 1 een tame lijk forschen strijd. Beide voorhoeden kregen soms mooie kansen, doch door slecht schieten kwamen geen punten en werd geëindigd met 'n blanc stand. Ook na 'n kwartier verlenging bleef de stand 0 —0 Bij loting werd nu VVMP tot o- verwinnaar uitverkoren. Even dient te worden opgemerkt, dat de VVMP-spil Rijkers een eigen aardige houding in dezen wedstrijd aannam. Her haalde malen wanneer hij dc bal niet kon bemach ligen sloeg bij hem zichtbaar moedwillig met dc handen weg. Na 'n ernstige waarschuwing van Scheidsrechter Verbeek kwam hierin verandering Beide verliezers Flevo en Succes I kwamen nu in het veld en hoewel Succes nu haar tweede wedstrijd direct achter dc eerste speelde wist z.ij het toch tot gelijk spel te brengen. Echter na 'n kwartier verlenging was het. Flevo, die er 2-1 van maakte en met de 3e prijs gingg srijken. Thans komen BKC en VVMP in het veld om de eerste en tweede prijs. Na twintig minuten weet Tauber BKC do leiding te geven Ook na rust was BKC het gevaarlijkst, doch de V.-keeper was in pracht conditie en niet bang. Na 12 minuten weet V. toch de gelijkmaker te scoren 1 - 1'. Spoedig komt BKC nog eens opzetten en mede doordat do V-keeper struikelde, weet zij ander maal de bal in het doel te deponeeren 2-1 en daarmede kwam het einde. De eerste prijs, een mooie lauwerkrans kwam BKC. van A.Paulowna volkomen (oe; zij speelde boel wat boter dan VV MP. Deze laatste kreeg als 2e pr. een mooie lau wertak. Flevo en Succes ieder 'n medaille. De prijzen werden door voorz. Oden uitgereikt. PROVINCIAAL NIEUWS. St. MAARTENSBRUG. Op de wereldtentoon stelling te Antwerpen behaalde de Coop. Zuivel fabriek De Eensgezindheid alhier voor hare in zending middelbare kaas de gouden medaille. Een mooi succes, waarmede wij directeur en personeel feliciteeren. SCHAGEN. In de Schager Kogge wordt veel hooi geteeld. Gemiddeld is de opbrengst 8 a 9 wagens per H.A. Er zijn stukken, die boven de 9 komen. SCHAGEN. Het jaar 1929 was voor de tram Wlieringen-Schagen een slecht jaar de ophef fing van de tram Schagen-Wognum, waarmee Wieringen-Schagen door verschillende overeen komsten verbonden was, had nieuwe contracten tengevolge, die nieuwe financieete offers eisch- ten. Uit de winst- en verlieslijsten bleek, dat de winst over 1929 f 32496,64VÓ of na aftrek van het beschikbaar deel van 1928 er af 1105,17 31391,47'/^, dat is 4083,39 minder dan in 1928. Na aftrekken aan het Rijk zal er 4 pet. uitbetaald worden De nadeelige uitkomsten waren voor al te wijten aan de opbraak van Schagen-Wog- num. ONDER EEN KAR GERAAKT. Een knaapje gedood. Op de landerijen, behoorende bij de hoeve Vre derust op Texel, reden Zaterdagmorgen drie zoontjes van den eigenaar met paard en kar in het land. Het paard schrok en sloeg op hol, waar door de drie jongens uit de kar werden geslin gerd. Een zevenjarig jongetje kreeg de kar bo venop zich en werd onmiddelijk gedood. De an dere jongens bekwamen geen letsel. Alg. Hbld.

Wieringer courant | 1930 | | pagina 2