VAN 'N HOOIKAR GEVALLEN. Bij het laden van hooi viel de zoon van den landbouwer T. J. te Luyksgestel boven van de hoog opgeladen kar Zwaar gewond werd hij op genomen en in bedenkelijke toestand naar het Gasthuis overgebracht. RIJWIELBELASTING - MERKEN. Met ingang van 16 Juli zullen op het kantoor der posterijen verkrijgbaar zijn de rijwiclbelas- tingmerken voor het belastingtijdvak van 1 Au gustus 1930 tot 31 Juli 1931. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat het geval zich kan voordoen, dat op een postkantoor - en in het bijzonder op een hulppostkantoor - tijdelijk geen belasting- merken voorhanden zijn. Het verdient daarom aanbeveling het koopen van een merk niet uit te stellen tot het tijdstip, waarop men het moet gebruiken. Voorts wordt er op gewezen, dat de controle op h§t gebruiken van geldige belastingmerken reeds dadelijk na den aanvang van het nieuwe belastingtijdperk zal worden ingesteld. TRAGISCH ONGEVAL. Vader, die zijn zoon wil redden, verdrinkt. Een tragisch verdrinkingsongeval heeft zich gistermiddag nabij den Bosch voorgedaan. Een 16-jarige jongen, die met zijn vader, Jan van dei- Put, in een roeibootje op de rivier de Aa aan het visschen was, viel uit het bootje in het water. De vader sprong den jongen na, om te trachten hem te redden. Terwijl de jongen zich echter met veel moeite op het drooge wist te brengen verdronk de vader. Pas een uur later slaagde men er in het lijk uit de rivier op te visschen. INGEZONDEN STUKKEN. MOBILISATIE - INVALIDEN (lijdende gewezen mobilisatie-militairen) 19141918. Jaarverslag van den Nederlandschen Mobilisa tie- Invaliden- en Nabestaanden-Kring; geves tigd te Utrecht. Mobilisatie-Invaliden of nabestaanden, van elk kerkgenootschap in den lande, traden als kring genoot^) toe. De Kring is erkend door de Regeerings-Com- missie van Onderzoek der molilisatie-invaliden aangelegenheid Gemeentebesturen e.d. Parlementsleden gaven gaarne hun medewer king. Aan alle zijden werd om stgun verzocht, en verkregen, zelfs in kerkdiensten werden de lij dende landszonen meermalen hartelijk herdacht. De bemiddeling der dag-, week- en kerkelijke bladen mag zeker worden geroemd. Een afgezonden Petitionnement aan de Twee de Kamer der Staten-Generaal, ging vergezeld van talrijke instemmingen, afkomstig van voor aanstaande personen in stad en lande. Grieven van kringgenooten, betreffende amb telijk onderzoek, werden ter kennis gebracht aan bovengenoemde Commissie. Werd eertijds van de zaak der mobilisatie-in validen slechts gering kennis genomen, door de actie van den Kring is allerwege warme belang stelling ontstaan ook door haar gewaardeerde connecties is het „Alzijdig Nationaal Comité tot moreele steun aan mobilisatie-invaliden enz.", tot stand gekomen, welk comité uitnemend ver staat dat alleen door intelligent bearbeiden, de beste resultaten voor meergenoemde groep wor den verkregen. De doeltreffende strijd der laatste jaren heeft in deze een ommekeer teweeggebracht, waarvan men mag hopen, dat binnen afzienbaren tijd het reeds jarenlang geklag der werkelrke mobilisa tie-invaliden voor goed een einde zal nemen, dit, mede tot verheuging van tallooze landgenoo- ten en zulks tot hooge eer van Regeering en Parlement. OTTO WALSEMANN, Leider van den Nederlandschen Mo bilisatie-In validen-Kring. Bureau Goedestraat G No. 14, Utrecht. ANNA PAULOWNA. BURGERLIJKE STAND Geboren Elisabeth Catharina, d.v. P. .T, Mo lenkamp en van M. C. Berbee Martinus Corne- lis, z.v. G. van den Berg en J. M. van der Reep Philomena Alida, d.v. J. de Vos en van N. Spaan Ondertrouwd Jan Keuris, oud 25 jaar, winke lier en Cornelia Anthonia Langereis, oud 25 jaar zonder beroep, beiden wonende te Anna Paul. Loop bevolking. Ingekomen C. en L. Heijboer van Sint Annaland S. de Leeuw en gezin uit Wieringen C. Krap uit Winkel F. van dei Laan en gezin uit Den Helder A. Vroegop uit Sint Annaland W. Bos uit Opperdoes J. Vroep op uit Sint Annaland \V. H. Klos en gezin uit Medemblik G. Pranger uit Heiloo Mej. J. M van den Berg uit Alkmaar Mej. S. Herder uit Tietjerksteradeel. Vertrokken P. Knip naar Heerhugowaard T. Gorted naar Bergen J. de Vos naar Opster- land Mej. M. L. Keij naar Rotterdam E. van der Hoeven-deLeeuw en dochter naar Den Hel der H. J. van den Berg en gezin naar Den Hel der C. N. P. Vader naar Alkmaar Mej. M. Me- reboer naar Den Helder Mej. K. N. de Bruijn naar Oostvoome W. en D. Mul naar Barsinger- horn. POLITIE. Gevonden een vulpen. Inlichtingen ter Secretarie. HET Se BONDSCONCOURS van de NOORD HOLLANDSCHE ZANGERSBOND te ANNA PAULOWNA. Tweede dag Zondag j.1. De tweede dag van dit concours is in alle op zichten schitterend geslaagd; wij zouden haast kunnen zeggen: nog beter als den eersten dag Was het verleden week gloeiend heet, gisteren was het ook heerlijk warm zomerweer, doch de regen van Zaterdag had alles heerlijk opgefrischt zoodat het in Anna Paulowna best was uit te hou den, al heeft men daar geen bosschen of parken waar men in de schaduw kan wandelen. Het was nu langs den weg niet stoffig van de vele autobussen, auto's en andere voertuigen, welke steeds maar zangers en zangeressen aan voerden, om elkaar te gaan bestrijden, in een edelen kamp. Wij schreven dan ook, nog beter geslaagd, als verleden weekdit wil geenszins zeggen, het verleden week niet goed was, maar allei factoren werkten mede, dat de slotdag van concours op een nog hooger peil kwam te staa als de vorige week. Zoo tegen half één begon de drukte reeds, men kwam groepen zangers en zangeressen tegen, welke zich opmaakten om de officiëele ontvangst bij te gaan wonen. Het gemeentebestuur van Anna Paul. had ook voor dezen dag H. H. Jury leden, Directeuren, Voorzitters, Hoofdbestuur, wederom ten raadhuize uitgenoodigd. Ofiiciëele ontvangst ten raadhuize. De burgemeester hield ongeveer de navolgen de rede. Mijnheer de voorziter van den Zangersbond, Dames en Heeren Toen ik het genoegen had U verleden week hier te ontvangen, namens het Gemeentebestuur, sprak ik de wensch uit dat het concours zou mogen slagen. Ik kan U*geluk- wenschen het was mooiHet zal U opgevallen zijn, dat het gemeentebestuur, het grootste ge deelte van den wedstrijd heeft bijgewoond en wij hebben groote bewondering voor het opvoe dende werk wat door Uw bond wordt gewrocht. En mocht het ten eeniger tijd noodzakelijk blij ken, dat U door de uitbouw van dit cultureele werk, onzen steun van noode heeft, wij zeggen l' alle medewerking toe. Ik stel U nu voor mijnheer de Voorzitter, een glas te ledigen, op de Groei en Bloei van den „Noord-Hollandschen Zangersbond." (Appl.) De heer P. J. Mink, Voorzitter van den N. H. Zangersbond dankt den Burgemeester, voor de buitengewone hartelijke ontvangst. De eerste dag is goed geslaagd, ook deze dag zal alles wel weer van een leiën dakjegaan. Spr. dankte het ijverige „Zanglust" uit Anna Paulowna, voor de goede voorbereiding van dit concours, en spr. meent, dan ook, dat Zanglust het leeuwenaandeel der eer toekomt, dat alles zoo goed is geslaagd. (Applaus.) Namens „Zanglust" dankte de Heer H. Stel lingwerf! voor de medewerking van het Gemeen tebestuur en het Hoofdbestuur van den Zan gersbond. Er werd wederom wijn, gebak en sigaren rond gediend. De middagwedstrijd. De schouwburgtent was wederom' geheel ge vuld met publiek, zangers en zangeressen. De Voorzitter roept de aanwezigen een wel kom toe, en doet de mededeeling, dat de Heer Hoogerwerf verhinderd is om zitting te hebben in de Jury, doch dat de heer P. Versloot bereid is gevonden, zijn plaats in te nemen. De jury bestaat dan uit de navolgende heeren: Jac. Bonset, Amsterdam, Sam. Vlessing, IJmui- Jen, Piet Versloot, Nijmegen. Begonnen wordt met de 3e afd. B. Vrouwenkoren, (onbekroond.) Ingeschreven 1 koor, nam. „Harmonie" te Hei loo. Directeur: Jac. N. Al Bz., 32 leden; zingt 2 vrije numimers. Vlindertje van 01. Koop, en Nachtgezang van C. v. d. Linden. Dit koor bestaat nog niet lang, doch heeft niet temin een heel mooi ensemble, prachtig materi aal, vooral de alten. Vlindertje werd o.i. beter gezongen, dan Nachtgezang. Ie pr. met 323 p. 3e Afd. B. Mannenkoren (onbekroond.) Wederom 1 koor in deze afdeeling ingeschre ven. „Kunst en Vriendschap" te Sint Maarten. Directeur P. Grin. 19 leden. Zingt twee vrije num mers. De Hollandsche Wind van J Wijnand Bul- ke, en Winterstiltc van Sam Vlessing Een middelmatig koortje, waar nog weinig verband in zit, en niet erg gelukkig in de keuze der nummers. 3e pr. met 248 punten. 3e Afd. B. Gemengde koren (onbekroond.) Ingeschreven 3 koren. 1 „Caecilia" te Oudkars pel, Directeur H. J. Zaal, 25 leden; Zingt Meien nacht van W. Hespe, en Op het Meer, van F. Mendelssohn. De damesstemmen zijn hier te overheerschend, tegenover de weinige heeren- stemmen, wélke bovendien nog zwakke geluiden hadden. Deze dirigent laat echter muzikaal zin gen en had dan ook met een stabieler koor een ernstige concurrent geweest. Op het Meer is ech ter geen nummer meer voor dezen tijd. 3e prijs met 257 punten. 2. „Zang en Vriendschap" te Eénigenburg. Directeur P. Grin, 30 leden Zingt Jesu dulcis^ Memoria van Bernhard Kothe en, Toen wisten ze" 't van Willem Hespe. Het eerste nummer, oor spronkelijk voor mannenkoor, kon ons niet 'Tg bekoren het tweede nummer is een guitig lied je, waar de uitspraak weer geducht in had te lijden met al die ei-klanken. Overigens geen slechte uitvoering. 2e pr. met 266 punten. 3. „St. Caecilia" te Onderdijk, Directeur R. M. Moeskops, 53 leden. Zingt Zangerslied van Jac. Bonset en Blijheid van Franz Abt (een ver taald werkje.) Dit koor heeft goed materiaal, doch deed geen bijzondere dingen welke opvielen 3e Prijs met 248 punten. 2e Afl. Gemengde Koren, (bekroond.) Ingeschreven 4 koren, verplicht nummer Len- tegeboort van Jac. Bonset. 1. „Gemengd Koor" te Zuidscharwoude, Di recteur P. Pranger, 76 leden. Zingt na het ver plichte nummer De kinderen van „De Soete W(eij" van J. P. J. Wierts. Dit koor gaf van bei de liederen een bevredigende vertolking in de forti's was het echter niet mooi, en krijgt men de indruk, dat deze dirigent meer op instrumen taal dan op vocaal is ingesteld. De stijl van diri- geeren viel echter zeer te loven van den heer Pranger. Ie pr. met 312 punten. 2. „Harmonie" te Heiloo Directeur Jac. N. Al, 75 leden Zingt na het verplichte nummer, Ellen van Isr. J. Olman. Geeft van beide num mers een schitterende uitvoering, hoewel er bij de tenoren, wel wat erg solo werd gezongen. Ie pr. met 380 punten. 3. „Zang en Vriendschap" te Oost-Knollen dam. Directeur J. Mienes, 55 leden. Zingt na het verplichte koor Zondagmorgen van Jac. Bon set. Geeft een zeer muzikale vertolking van bei de nummers; bim-bam was wat overdreven. Heel mooi koor, Baritons in Zondagmorgen waren heel goed. Ie pr. met 372 punten. 4. „TAVENU" te Medemblik. Directeur R. W. Moeskops, 37 leden. Het verplichte nummer was wat rommelig het vrije nummer Vogelnestje van Thed. J. L. Senecaut, werd wel aardig gezon gen, maar is toch geen wedstrijdnummer Wij begrijpen de keuze van sommige dirigenten heusch niet. 2e prijs met 276 punten. Ie Afd. Gemengde koren (Bekroond.) Verplicht Koor: Kerkhof van Nico Hoogerwerf Ingeschreven 3 Koren Excelsior te Dirkshorn; Directeur Jb. J. Hove- ar; 58 leden. Zingt als vrij nummer: Koren v 1. Vranken. Een goed koor, met behoorlijk ma- *»riaal; geeft echter geen le afd. zang. Verplichte Koor wordt wat ruw gezongen; het vrije nummer voldeed ocs beter; le prijs met 317 punten. 2. Nieuw Leven te Medemblik; directeur R. M. Moeskops; 50 leden. Geeft een zwakke vertol king van het Kerkhof, doch is met het vrije num mer gelukkiger; Musschen van J. P. J. Wierts, wat weer heel wat goedmaakte. le prijs met 322 punten. 1. St. Caecilia te Noord Scharwoude; directeur J^e. W. Al; 68 leden. Dit koor zingt zeer verdien stelijk het verplichte nummer; dirigent heeft 'n andere opvatting, wat in het voordeel blijkt te zijn; dit was de juiste stemming, welke dichter en componist bedoelen op een Kerkhof. Het vrije nummer: Die Sterretje van Wierts is wat kinderachtig, hoewel het een goede ver tolking genoot, le Prijs met 337 punten. Hiermede was de middagwedstrijd ten einde Bij monde van den heer Jac. Bonset werden de prijzen bekend gemaakt. De heer Bonset kon na mens zijn mede-juryleden mededeelen, dat er goed was gezongen; in de 2e afd. gem. koren zelfs beter als in de le afdeeling. Een opmerking moest hem echter van het hart. Er waren nog te veel dirigenten, die te veel de oude nummers op het programma hadden staan. Tekst en muziek waren uit den tijd; men moest zich meer aan den geest van dezen tijd gaan aanpassen. De tijden zijn anders (Wij waren niets ver wonderd, dat dit komen zou en hebben hier ver leden week ook reeds op gewezen; er is litera tuur genoegop het gebied van koorzang van he- dendaagsche componisten, zoodat men gerust Abt en anderen kan laten rusten. Th. J. v. V. De voorzitter deelde nog mede, dat de dichter van „Kerkhof" in 'de zaal aanwezig was. Hij heet te den heer D. G. van Beek alsnog hartelijk wol kom en dankte hem voor de attentie, om het con cours te willen bijwonen, (applaus.) De heer D. G. van Beek bracht dank aan den lieer Nico Hoogerwerf voor de mooie compositie op zijn gedicht en dankte tevens de koren voor de prachtige vertolking. Hij hoopte, dat de koor zang zal groeien en bloeien op het platte land. Eere-wedstrijd des avonds half acht. 3e Afd. B. Vrouwenkoren (onbekroond) Harmonie Heiloo. Zingt Vlindertje van 01. Koop en was o.i. niet zoo goed op dreef als 'smiddags. 161 punten. 2c Afd. Gemengde Koren (bekroond)* Gemengd Koor Zd. Scharwoude. Zingt De ster ren staan te branden, en behaalt met een goede uitvoering van dit nummer 150 punten. Harmonie Heiloo zingt: O, Gulden hoofd van Jac. Bonset. Wij konden het maar matigjes vin den; het rammelde hier en daar heel erg en gaf den indruk dat dit nummer er niet inzat. Behaalde dit koor in den middagwedstrijd 380 punten, het hoogste wat gehaald is op den gchee- len wedstrijd, in den eerrewedstrijd konden zij niet meer dan 150 punten verkrijgen. Zang en Vriendschop te Oostknollendam zingt Salvo Regina. Behoudens den inzet ad te Clama- mus, welke niet zuiver was, een mooie vertolking. Z. en V. behaalde 174 punten, le Aid. Gemengde Koren (bekroond) „Excelsior" Dirkshorn zingt Het liedje van Ver langen van Al. Vranken, voert dit verdienstelijk uit, en verkrijgt 168 punten. Nieuw Leven, Medemblik zingt: Is 't Lang ge leen van Wierts. Een heel mooie uitvoering; hot was in één woord af Men behaalde dan ook 184*4 punten. St. Caecilia Nrd. Scharwoude zingt Caenanti- bus van Ilalle en verwierf voor de uitvoering van dit niet gemakkelijk werk 162 punten. De totaaluitslag van den eerewedstrijd is: le Eerepr. Nieuw Leven Medemblik met 184*4 p. 2e Varia Warmenhuizen met 176 punten. 3e Zang en Vriendschap Oostknollendam met 174 punten, Zoo is dit in alle opzichten geslaagde Bonds- concours ten einde. De Zangersbond kan met groote voldoening op deze dagen terugzien en zal er zeker in de toekomst rekening mee houden bij volgende wedstrijden, dat het zingen in een ge bouw of tent te verkiezen is boven het zingen in de open lucht. Anna Paulowna is in dit opzicht te benijden met de zeer groote ruimte, welke zij hiervoor beschikbaar heeft. Mogelijk, dat andere gemeenten hiervan kunnnn profiteeren, door de tent te huren; ze is van hout; dus te verplaatsen. Wjj mogen ook niet achterwege blijven met on ze hulde te betuigen aan het Gemeentebestuur van Anna Paulowna voor de voortreffelijke mede werking, welke het verleend heeft, tot het doen welslagen van dit grootsch opgezet concours. Wij eindigen met de schoone regelen, welke ons in de gedachten kwamen „Muziek is de u- niverseele taal uit. hooger sfeer; Openen wij on ze ziel tot luisteren." Th. J. v. V. Droevig. Maandagmorgen ontdekte de huis vrouw van den heer A. S.. dat de 27-jarige kost ganger P. S. zichzelf in de paardenstal door op hanging van het leven had beroofd. Men kan zich de ontsteltenis van de vrouw begrijpen, die de jongen steeds als kind in huis had verzorgd. Waar de jonge man echter al ge ruimen tijd zeer stil en in zichzelf gekeerd was, veronderstelt men dat zwaarmoedigheid de drijfveer is ge weest van zijn daad. De Singer Maatschappij. Naar ons werd me degedeeld zal in het laatst van Augustus tot be gin September weder een gratis naai- en knip cursus vanwege de Singer Maatschappij in zaal Kossen aan de Spoorbuurt worden gehouden. Door het groot succes zijn deze cursussen zeer populair geworden en zeer zeker zal ook aan de nu volgende cursus de deelname overgroot zijn. SPORT. Het was Zond»g weer een echte voet baldag. 'sMorgens begon het al. En wel de aspi ranten van onzen Polder speelden tegen Oude sluis en wisten een .flinke overwinning te beha len, n.m. met 11 --2. Om 2 uur speelden BKC II en Oudesluis I. Scheidsrechter Dol leidt de wedstrijden en fluit de elftallen bij elkaar. Al heel gauw weet Oudesluis het eerste punt te krijgen door een beetje lang aarzelen van de BKC.-backspelers. Over het algemeen was Oudesluis in het begin in de meerderheid. Na eenigen tijd gaf Klerk een hard schot, dat Delver zeker niet gehouden bad, indien scheidsrechter niet voor buitenspel had ge 'loten. Na nog een paar aanvallen op beide doe len, welke niets opleveren, gaat de rust in. Na rust was Oudesluis geregeld in de meerder heid, maar tot een goed schot kwam het niet. Ook BKC krijgt nog wel eens een kans, doch het wordt niet benut. Van Teulingen, waar we anders een goede midvoor aan hebben, was in het geheel niet op dreef. Ook Klerk hebben we wel eens 'n beteren wedstrijd zien spelen. Na eenige minuten kreeg de Oudesluis rechtsbuiten de bal toege speeld. Hij dreef deze even op en schiet en keeper Mulder kon visschen 2-0. Daar kreeg Klerk de bal; drijft door een paar spelers heen en komt vlak voor het doel, doch zijn schot faalt; ver naast. Even later krijgt de zelfde speler de bal nog eens, doch schoot rake lings naast. Nog een corner op het Oudesluisdoel wordt tot drie-maal toe door Blom en Schabbink op het doel geschoten doch ook al geen resultaat. Nog vlak voor het einde weet Oudesluis de stand op 3 - 0 te brengen. Dat was ook de eind stand. BKC I speelde een wedstrijd tegen Sparta I van Schagen. Dol leidde ook dezen wedstrijd. De eerste aanvallen zijn voor BKC. Later weert ook Sparta zich en beide keepers krijgen het soms druk. Het spel ging vrijwel gelijk op. Een keihard schot van de Sparta-linksbuiten wordt door Post mooi weggewerkt. Even later gaf de zelfde speler weer een hard schot van de buiten plaats, doch keeper Post stompt de bal schitte rend voor de lat weg. Daarna krijgt Sparta een pynaltie te nemen; deze wordt door de rechts-bin nen tegen de lat geschoten. De bal wordt weer weggewerkt en komt bij Huisman, die doorgeeft naar Harder en die weer naar Post. die niet aar zelt en schitterend inschiet. Daarna rust. Van beide zijden wordt na rust hard gewerkt en na 5 minuten spelens maakt Sparta gelijk 1—1. Harder probeert het nog eens met een hoog 'schot, doch geen kans. Vlak voor het einde geeft de links-buiten van Sparta uit een schitterend schot Schagen de leiding. En spoedig floot Dol daarna het einde. 2—1 dus voor Sparta SPORT van a.s. Zondag. Zondag a.s. "zal Op het voetbalterrein aan de Spoorbuurt een wedstrijd worden gespeeld tusschen Oud - Ex celsior van Kleine Sluis en Oud-Concordiu van Spoorbuurt. Deze vereenigingen, die vroeger zulke pr&chtwed strijden te zien gaven, zullen a. s. Zondag zeker veel belangstelling trekken. PROVINCIAAL NIEUWS. DEN HELDER. Een motor met te groote vaart Zaterdagavond is te Den Helder een motor ongeluk geschied, waardoor twee pe'sonen ern stig gewond werden. Nabij den spoorwegover gang werd een oude man, die voor de gesloten boomen stond te wachten, doo.- een motorrijwiel aangereden. De man werd tegen den grond ge smakt, waar hij bewusteloos en bloedend bleef liggen. De motorrijder had zoo sterk geremd, dat hij van zijn motor sloeg en eveneens roerloos op- den weg kwam te liggen. Geneeskundige hulp was spoedig ter plaatse. De oude man had een enkelbreuk, terwijl de twee slachtoffers beiden een zware hersenschudding hadden npgeloopen. Beide gewonden werden naar het ziekenhuis ge transporteerd SCI1AGERBRUG. Versch brood. Wlij ontvin gen 1.1. Zaterdag een nieuw procédé brood, van den heer D. Nap alhier, met verzoek onze bevin ding hierover mede te doelen. De naam hiervan is „Edelsojabrood" en de voornaamste eigen schap: het blijft zeer lang versch en behoudt daardoor zijn malsche smaak. Volgens scheikun dig onderzoek is het een zeer voedzaam en ge zond eten. Onze persoonlijke ervaring is, dat men eerst aan den smaak van dit brood moet ge wennen. Men neme zelf eens 'n proef en oordcele dan. SCHAGEN. Donderdag 17 Juli is het 40 jaai geleden, dat tic Verecniging tot Ondersteuning bij Ziekte te Schagen werd opgericht, lot de op richters behooren de heeren C. Burger, J. Cas- tricumJ, G. Nieuwenhuis, J. Overtoom en P. van Twuijver. Met 20 leden werd begonnen en toen later bet ledental toenam, het bestuur aangevuld met de heeren: Th. Roep, S. Overtoom, Mr. C. II. Beo Is en C. J. Plomp. Als bijzonderheid kan gemeld worden, dat de tegenwoordige secretaris, de heer C. Burger, die ook het initiatief voor de oprichting nam, 40 jaar onafgebroken de bestuursfunctie waarneemt. De vereeniging telt thans pl.m. 430 leden met 200 betalende kinderen SCHAGEN. De zoetboeren te Schagen hebben de melkprijs op 13 cent gebracht, zulks als een gevolg van de verhoogde kaasprijs SCHAGEN. De heer J. P. Roep te Schagen is benoemd tot Adjunct Commies hij de Posterijen Telegrafie en Telefonie GEMEENTE WIERINGEN. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Wieringen herinneren de ingezetenen voor de tweede en laatste maal aan de verplichting tot aansluiting aan de waterleiding van de perceelen, die gele gen zijn binnen een afstand van 40 Meter van de as van den weg, waarin een waterleidingbuis aanwezig is. Tegen hen die op 1 Augustus a.s. niet aan hun verplichtingen hebben voldaan, zal proces-ver baal worden opgemaakt. Wieringen, 14 Juli 1930. Burgemeester en Wethouders voornoemd* L. C. KOL FF De Secretaris, VAN DUIN, POLITIE. Verloren een Swanvulpen houder, (tegen belooning terug te bezorgen.) Een gouden broche met groen-blauwe ovale steen. Inl. Gem. Bode. KOSTELOOZE RÏJWIELBELASTINGMERKEN Zij, die recht meenen te hebben op een koste loos rijwielbelastingmerk 1930/31 kunnen tot aanvrage daartoe zich vervoegen te Den Oever op 18 en 25 Juli des nam. van 6 tot 7*4 uur in het politie-bureau. Te Ilippolytushoef op 17 Juli des nam. van 6-7 uur en op 24 Juli des nam. van 8-9 uur in het bu reau der arbeidsbemiddeling op het marktplein. Na deze datum diene men zich te vervoegen bij den Ontvanger der directe belastingen te An na Paulowna.

Wieringer courant | 1930 | | pagina 2