ben niets meer tegen elkaar gezegd. 's Avonds in bed heeft mijn vrouw mij onder handen genomen. Ik had de heele leuke stemming bedorven. Het was zei ze't gewone geval; ik had geen zin voor hu mor en wist me niet aan te passen. Ik zou een voorbeeld nemen aan X (onzen stuurman). die flink en gezellig was allebei. Toen heb ik een heel leelijk woord gezegd tegen mijn vrouw, dat met een s begint en met een k eindigt, een woord van vier letters. En desondanks zijn we nog niet gescheiden G. v. AMSTEL. INGEZONDEN STUKKEN. Wierinyen, 26 Aug. 1930. M. de Redacteur. Beleefd verzoek ik U voor *t onderstaande een plaatsje in uw blad. Ik wil gaarne mijn verontschuldiging aanbie den voor mijn voortvarendheid als vertegenwoor diger der Firma Landuydt om den weg te willen aanleggen met Schilferklei straatsteenen van 'u druky.astheid van 1210 KG. per cM2.; met een garantie van 5 jaar voor goede aanleg en kwali teit der straat. Door hun deskundige ingenieurs aan te leggen. En daardoor te denken. dat een advies voor wegverbetering overbodig was. Als ik nu zie. wat de heer Bosker bereikt met afval der Z.Z.W' en leem, dan mogen wij alle eer wel geven aan het Hoofd der Gemeente, welke den Heer Xijhof heeft'ontdekt. De vertegenwoordiger dei- Firma Landuydt Terhagen België J. DEKKER. GEMEENTE WIERINGEN. 1 mooiste werkpaard; idem voor mooiste ram; Mevr. Kol ff v. Heurn voor mooiste kalf; idem voor grootste inzending vee (Verg. zilv. med Zilv. med. Mevr Kolff-Ilageman; voor boter; idem voor kaas; den hr. N. Bakker voor mooiste) collectie Stamboek vee; Verg. zilv med. P Kreij- ger voor afd werkpaarden; C. Maars en O. J. Bos kcr voor land- en tuinbouwgewassen; Redactie Wjier. Courant groot zilveren plaquette voor afd. Paarden; Notaris Obreen verg. zilv. med. voor afd Fruit; Brons verg. med. I). D Lont voor afd: kippen Doch voor de vele rubrieken zijn er nog lang geen prijzen genoeg. Wie volgt het goe de voorbeeld en brengt het bestuur ter kennis ook *n prijs beschikbaar te stellen Politie: Verloren een bruin lederen motor kap; een fietsplaatje met zwart riempje; een hon denpenning; Inl. bij den Gem. Bode. Auto-ongeluk. Een wonderdadige redding. He denmorgen werd de veehouder Jb. Dekker Aldz. die op de fiets met een zak graan op zijn hoofd ïeed te Hippolytushoef aangereden door een luxe auto. Doch wonder boven wonder, de fiets ging er onder door en was aan gruiselementen; de zak met graan viel echter pardoes voor het wiel van de wagen en spaarde zoo den heer Dek ker. waar de auto daardoor tot staan kwam en D., die voor de wagen lag ongedeerd bleef. ANNA PAULOWNA. Uitbreiding mond- en klauwzeer. Onder het vee van D. Klein en C. Koorn Sz. in den Polder Wpard Nieuwland zijn gevallen van mond- en klauwzeer geconstateerd. Aan den Heer P. Cornielje is op zijn verzoek ontslag verleend als tijdelijk onderwijzer aan de school te Oosterland. wegens dienstplicht. 11 zijn plaats is aangesteld Mej. A. N. Lind te Alk maar. VEULENMARKT. Op 30 Augustus a.s. zal al hier de jaarlijksche veulenmarkt worden gehou den. Inlevering militaire goederen. Voor de dienst plichtigen der lichting 1916 zal de inlevering van militaire goederen geschieden op 27 October a.s., in bet oude schoolgebouw te Il.-hoef. De dienstplichtigen der lichting 1918 S. Rak kor, E. Lont, en P. Wiegman .Tz. zijn opgeroepen om op 27 October a.s., aan het najaarsonderzoek deel te nemen, dat in het oude schoolgebouw te H -hoef wordt gehouden. Immuniseering tegen diphtherie. Burg. en Weth. dezer gemeente hebben bij circulaire aan de ouders van schoolgaande kinderen medege deeld. dat na overleg met Dr. Doyer, den Inspec tour van de Volksgezondheid, is besloten de ge legenheid open te stellen voor de actieve onvat- baarmaking tegen diphtherie. De methode be staat hierin, dat de kinderen 3 maal. telkens met een wéék tusschenruimte, een zeer kleine in spuiting wordt toegediend. De ouders of verzor gers worden verzocht om te verklaren of zii al dan niet toestemming geven, om hun kinderen op deze wijze te behandelen. Vele medailles. Naar ons werd medegedeeld werden reeds de volgende medailles als prijzen voor de a.s. Landbouwtentoonstelling beschik baar grsteld. Zilveren medailles, de h» 1 Bosker Sr voor afd. Land en Tuinbouw; Edelachtb. heer L C. Kol ff voor mooiste melkkoe: idem voor BURGERLIJKE STAND Geboren Willebrordus Gerardus, z.v. J C van Grieken en van C. J. van der Pijl; C.harle Fran- ciscus zv. F. van Overmeire en van E M de Jon- ghe; George. z.v. J Th. Schippers en van M -1 Schoenmaker. Getrouwd: .Tacobus Johannes Benenkamp en Feitje Bossen; Jannes Pieter Borge en Jannetha Cornelia van der Hoeven Een pastorie. Voor rekening van het Gerefor meerd Kerkbestuur alhier w ordt aan do Zuider Molenvaartsweg, op de plaats waar nu het oude kerkje nog staat een pastorie gebouwd Tevens gaat men over tot den bouw van ecu Kerkcraad- kamer en een vergaderzaal. Een. Verloting. Dooi- R. en W is aan de Vor- ecniging voor Bewaarschool onderwijs te Broe- zand toestemming verleend om dit jaar een ver loting ten bate dier vereniging te houden. Heete-lucht-oven Aan den heer J. van dei- Molen, broodhakker te Breezand, is ingevolge do Hinderwet vergunning verleend om den bestaan den oven te vervangen door een heelelucht-oven. Politie: Gevonden: een schort; een autoband en een zakmesje. Verloren een bruin lederen por temonnaie inhoudende f 35.- Tnlichtingen ter secretarie REEKS ONGELUKKEN. Donderdagavond om streeks half acht is aan de Kooihoek Breezand jn vrij ernstig autoongeluk gebeurd. Er had n.1 'n botsing plaats tusschen de autobussen van do heeren Vlaming en Kooijmans. Beide wagens werden gehavend. Volgens zeggen hebben beide chauffeurs te ver in de bocht gereden, waarvan die van den heer Vlaming het ergste. Beide wa gens waren niet verzekerd. In de sloot. Zondagmorgen is aan de Kleine Sluis een nieuwe Chevrolet, eigendom van den lieer J. Heeman van den Langendijk en bestuurd door diens schoonzoon, den heer G. Bakker, in de Molen vaart gereden. De bestuurder en oenige inzittende kinderen w aren gauw op het droge ge bracht. De wagen werd door den e::iragehouder Jonker met zijn toestel uit de vaart getrokken Breezand. Zondagnacht ongeveer 2 a 3 Uur is aan het einde Schorweg een electrische licht mast door de luxe auto, eigendom van den heer C. Kooijmans door midden gereden. De wagen sloof te water; de bestuurder en zijn medepassa giers kwamen met de schrik vrij. De oorzaak moei gezocht worden in plotselinge sluiting van de verlichting. Door den lijnwerker werd het net en de mast weer hersteld Ongeluk. Zondagmiddag is de Jongeheer Bakker van de Kleine Sluis, die met zijn fiets acGl';_ csen vrachtwagen reed en zich daaraan vasthield, toen hij zich plotseling moest loslaten op den weg neergesmakt. Met een vrij ernstige hoofdwonde is B. eerst naar een nabijstaande woning vervoerd en later naar zijn huis. Van Ewijcksluis. Door eenige jongelui zijn vele ruilen stuk gegooid van de in aanbouw zijn de Ingenieurskeet. De Politie zal de ondeugende bengels eens opzoeken en onderhanden nemen. SPORT. VOETBAL. Aspirantendag te Schagen. Zon dag j.1. werd le Schagen een aspirantendag ge houden waar aan deelnamen: afd. A: Spaqta a; DTS a; Nieuwe Niedorp a en BKC a. Afdeeling B: Wieringerwaard a; DTS b; Spar ta b en Succes b. Het was schitterend voetbal weer en van alle kanten kwamen elftallen binnen per bus of trein of per fiets. Het terrein had men wel wat beter in orde mogen brengen; er was iets, dat <le spe lers telkens hinderde; verder was alles uitste kend verzorgd. Om half elf kwamen de eerste elftallen in het veld en wel NVieringei waard a en Sparta b. Wie ringerwaard won deze wedstrijd met een kleine voorsprong n.m. 1-0 Daarna kwamen Succes b en DTS b in hot veld Deze twee waren tegen elkander opgewassen. Geen van beiden wist een punt te maken on het bleef dan ook 0—0. Doch toen moesten strafschop pen worden genomen. Succes schoot er van de drie één in en DTS drie. Dus DTS was winnaar Daarna speelden Spar ta a tegen DTS a. Spar ta won dezen wedstrijd met 3-1. Dan speelden BKC a tegen Nieuwe Niedorp a on BKC wist een 2-0 overwinning op NN te behalen. Daarna kwamen in klasse b in de finale Wie ringerwaard a en DTS a om den len en 2en prijs. WW won met 3-1 en was dus winnaar van den Ion prijs afd. B. Daarna Succes b tegen Sparta b om den 3en prijs. Succes won mot 6-0 en had dus den 3en prijs gewonnen. De gehecle uitslag was Afdeeling B. le pr. Wieringerwaard a, oen be ker: 2e nr. DTS b. een zilveren med.: 3e pr Suc ces b. zilveren medaille. Afd. A. om de finale. DTS a - NNa 4-1 voor DTS. Daarna om de le en 2e pr. Sparta n en B KCa: eindstand 9-0 voor Sparta. Dus afd. A: lo pr. Sparta a, een beker; 2e pr. BKCa, zilveren med.; 3e pr DTS a, zilveren medaille B I N N TT N T.NIEUWS TN EEN PJ*N KOKEND WATER GEVALLEN Te Ileeten (Ov.) is het 4-jarig zoontje van W. G. in een pan kokend water gevallen. De jongen is overleden. DE „GRAF ZEPPELIN" NAAR ONS LAND. Het luchtschip komt 6 Sept. op Schiphol. De Graf Zeppelin zal binnenkort naar ons land komen en er zal op Schiphol bij Amsterdanf eei landing worden uitgevoerd. Het blad heeft ziel om inlichtingen tot het Ministerie van Water taal gewend, waar vernomen werd, dat de Mi nister tegen èen landing geen bezwaar zou heb ben, doch overleg moest worden gepleegd met het Gemeentebestuur van Amsterdam. INBRAAK IN PASTORIE. Zaterdagnacht werd de pastoor Sprenger te Leimuiden uit zijn slaap gewekt door gestommel de pastorie. Toen hij wilde opstaan om te kij ken wat er aan de hand was, sprong plots een inbreker op hem af en wierp oen bedsprei over zijn hoofd, waardoor de pastoor niet om hulp kón roepen. Inmiddels begon het hondje van den pastoor te keffen waarop de inbreker de vlucht nam. De politie heeft hem later opgespoord, het was zekere W., een zwakzinnige, woonachtig te Lei muiden. Voorloopig is hij door de politie in bewaring gesteld. EEN HEERLENSCHE KANIBAAL. Zaterdagmorgen is er in het gebouw van een boterhan del aan den Beuzeraderweg te Heerlen hevig gevochten Zekere W. kreeg kwestie met Van D. De ruzie liep zoo hoog dat Van D. W. te lijf ging en hem een groot ge deelte van het rechteroor afbeet. De toestand van W. was van dien aard dat hij naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. Van D. werd door de politie inge rekend. UIT EEN LEDIKANT GEVALLEN. Het één-jarig zoontje van den heer A. K. te Leeuwar den kwam op zoo ongelukkige wijze uit zijn ledikantje te vallen, dat het spoedig daarna aan de gevolgen is o- verleden. EEN ERNSTIG ONGEVAL. Zondagmiddag tegen een uur rcop den Naarder- straatweg de 42-jarige J.K. uit Amsterdam op zijn mo tor met zijspan, waarin zaten zijn vrouw en zesjarig dochtertje. Uit de richting Naarden kwam de Gooische stoomtram. K. heeft toen getracht te remmen, doch had een zeer snelle vaart, volgens ooggetuigen wel 70 KM. per uur. Door het krachtige remme sloeg de motor over de kop. Alle inzittenden werden over den weg geslin gerd en bleven liggen. De motor sloeg nogmaals over de kop en werd tegen de tram totaal vernield. De gewonden werden verbonden en per ziekenauto ver voerd. Des avonds was de toestand van de vrouw en het kind, die zeer ernstige hoofdwonden hadden, zorgwek kend. De toestand van de man was naar omstandighe den goed. NOG EEN MOTOR OVER DE KOP Zondagmiddag is bij Heelsum de 21-jarig motorrijder V.J.V. van Amsterdam over de kop geslagen en met eeu snelheid van 70 KM. tegen een boom gebotst. De motor rijder bekwam een hersenschudding en een bekkenfrac tuur en de duopassagier ook van Amsterdam brak bij de val het linkerdijbeen. BENZINE VAT GESPRONGEN EEN DOODE. Gisteravond omstreeks 7 uur bevon den zich twee jongens uit Boskoop bij de werken van de spoorwegaanlegin den polder Putte. Op terrein lag o.a.. een benzinevat. De jongens schijnen den sluitdop van 't vat teNhebben geschroeft en met een brandenden luci fer in de nabijheid van het bomgat te zijn gekomen. Het vat sprong met een hevigen knal uit elkaar. Een der jongens de 13 jarige A. J. Nyhof werd zeer ernstig aan beide beenen gewond; één knie was onder meer ver brijzeld. De andere is er waarschijnlijk met een ont wrichte knie afgekomen. De zwaar gewonde is in het zie kenhuis te Leiden overleden. DOOR DEN STROOM GEDOOD Zaterdagavond om 10.15 is de dienstbode van den sla ger A.M.B. te Geldrop die aan het poetsen was van de vleeschsnijmachine in aanraking gekomen met de elrc trische stroom De slager trachtte haar nog los te trek ken. doch kreeg zelf een hevigen schok. Het meisje is vrijwel onmiddellijk daarna overleden. BOOR TREIN GEGREPEN EN GEDOOD. Zondagavond om 6.36 uur is op het station Voorburg, een dame, van naar schatting 30 jaar door tien sneltrein No. 16.4zl uit Sclieveilingen toen zij van het eene perron naar het andere wil de oversteken, gegrepen en over een afstand van 20 meter meegesleurd. Het totaal vermorzelde lijk is door de Voorburgsche politie per brancard naar het politielijkenhuis vervoerd. ANNA PAULOWNA. AGENDA RAAD. Openbare vergadering van den Raad dei- gemeente Anna Paulowna op Woensdag 27 Augustus 1930, des namiddags te drie uur ten Raadhuize. Punten van behandeling 1. Notulen. 2. Mededeelingen a. bij beschikking van Z.E. den Minister van Financien dd. 7 Aug. no. 118, is aan deze gemeente een voorschot verleend uit 's Rijks kas van f 10.775.-, ter uitbetaling aan Molenkamp, Breider en van Oudenaar de ter verkrijging van een plaatsje ingevol ge de bepalingen van de Landarbeiderswet b. het besluit tot verkoop van grond aan A. van Oudenaarde is door Ged. Staten goed gekeurd bij besluit dd. 13 Aug. jl. no. 113 c. het besluit van het doen van af- en en overschrijvingen op de begrooting 1929 is door Ged. Staten goedgekeurd dd. 6 Aug. no.9 d. de heer C. K. Hamelink heeft zijn be noeming tot onderwijzer aan de o. 1. school I aangenomen en is bereids in functie getre den e. tot tijdelijk onderwijzer aan de o.L school II is benoemd D. Vries te Barsinger- horn; in verband met het door den heer C. Kooiman gevraagd eervol ontslag f. het aanleggen van wegen en riolee- ringen op het bouwterrein „Ceres" is bij aan besteding gegund aan de laagste inschrijf- ster N. V. P. Daalder's aannemersbedrijf te Alkmaar g. B. en W. gevoelen er voor, alsnog niet voor om over te gaan tot invoering van een straat- en rioleerbelasting 3. Voorstel tot wijziging van den pensioen grondslag van J. Baken, als gemeen-ontvan- ger. 4. Voorstel tot verlaging van den aan slag in het schoolgeld van B. Jeninga. 5. Voorstel tot terugbetaling der ontvan gen belasting op de publieke vermakelij khe- den aan de Landelijke Rijvereeniging, bij het gehouden concours-hippiqué in verband met het nadeelig saldo der rekening van dit con cours. 6. Voarstel tot het verleenen van mach tiging tot het sluiten van een nieuw stroom- leveringscontract met het P.E.N. De inhoud van dit contract is gelijk aan het vorige. 7. Verzoek om eervol ontslag met ingang van 1 September a.s. van den heer C. Kooiman als onderwijzer aan de o.l. school II. 8. Verzoek om ontslag van den heer C. Kooiman als lid der plaatselijke commissie van toezicht op het Lager Onderwijs. 9. Benoeming van een lid der commissie van Toezicht op het lager onderwijs. Aanbe volen worden: 1. G. 't Hart; 2. B. de Vries. 10 Verzoek om ontslag van den heer S. Speets als lid van het Burgelij k Armbestuur. 11. Benoeming van een lid van het Bur gelij k Armbestuur. Voorgedragen worden: 1 Jh. Jonker Hz., 2. C. Kossen Kz. 12. Verzoek van het Burgelijk Armbe stuur om het presentiegeld te willen bepalen op 3 per bijgewoonde vergadering. 13. Verzoek van Commissie voor Wijkver pleging om verhooging der bijdrage voor 1931 met ƒ100 en tot toekening van een bijdrage van ƒ184.70 in het tekort over 1929. Voorge steld wordt evenals voor 1930 ƒ15.toe te kennen. 15. Voorstel om op 31 December a.s. af te lossen de volgende restanten van geld- leeningen: 1. ƒ700.der leening ad 4% gesloten voor aandeel en renteloos voorschot in de N.V. Spoortramweg WieringenSchagen. 2. f 860.- der leening ad 4 1/2 geslo ten voor aankoop woning van agent Teute link. 3. f 1800.- der leening ad 5 geslo ten voor aankoop terrein naast Raadhuis. 16. Voorstel om met ingang van 1 Sept. a.s. voorloopig voor den tijd van één jaar, den heer Chr. Dekker te Schagen te belasten met het bouw- en woningtoezicht in deze ge meente, inbegrepen de voor de Landarbeiders wet gebouwde woningen, tegen eene beloo ning van 750. 17.. Voorstel tot intrekking der wijkin deeling der gemeente, tot het opnieuw num meren der huizen en tot het aanbrengen van naamborden aan de wegen. 18. Vaststelling van een suppl. begrootin: voor 1930. 19. Vaststelling der gemeenterekening '29, met de daarbij behoorende rekeningen van het Burgerlijk Armbestuur en het G.E.B. 20. Voorstellen in verband met de bepa lingen der wet tot herziening van de finan- cieele verhouding tussch enRijk en de ge meenten. 21. Aanbieding der begrooting 1931. 21, Rondvraag. Omtrent de hierboven vermelde agenda punten geven B. en W. de volgende voorstel len De belastingvoorstellen. B. en W. deel enmede, dat in het begroo- tingsjaar 1931 zullen worden verantwoord a. vermoedelijk 3/4 van de uitkeering uit het gemeentefonds, welke voor deze gemeen le geraamd wordt op f 9. 5374 per inwoner (be lastinggarantie) het aantal inwoners op 1 Januari a.s. geraamd op 5300, wordt uit de ze hoofde een bedrag verkregen van f 37911.15 b. Over het tijdvak van 1 Ja. 1 Mei komen de gemeente nog ten goede 4 uitkeeringen ad f 8000.— van het Rijk wegens heffing van plaat selijke inkomstenbelasting. Op deze uitkeering komt in mindering het bedrag verschuldigd aan kwade pos ten geraamd op f 780.- per uitkee ring, zoodat netto ontvangen zal worden 4 x f 7220 f 28880.-, in dien de ramingen in overeenstem ming blijken te zijn met de opbrengst waarvan uiteraard nog geen zeker heid kan worden verkrgen. We gens de slechte uitkomsten in het bloembollenbedrijf zijn wij geneigd te veronderstellen dat die opbrengst te hoog geraamd zal zijn. weshalve wij deze stellen op f 20000- c. 2/3 der uitkeering tot 75 in de jaarwedden van Burgemeester en Secretaris met een maximum van f 3000.—. alzoo een bedrag van f 2000.- d. 3/4 der opbrengst van de hoofdsom der grondbelasting, wel ke opbrengst door den heer Inspec teur der Directe Belastingen is ge naamd voor 1931 op f 11750.— f 8812.50 e. de opbrengst der personeele belasting plus opcenten. Blijkens opgaaf van den heer Inspecteur der Directe Belastingen wijst het totaal van het kohier voor 1930 een bedrag aan van f 20270.25 en kan de netto opbrengst worden gesteld op f 19053.80 Het kohier vermeld als hoofdsom f 10727.90 aan opcenten op alle grondslagen f 8137.60 en wegens 80 opcenten voor het leeningfonds op den 4en en 5en grondslag f 1404.75. De opcenten op alle grondslagen kunnen als volgt gesplitst worden 50 voor de gemeente, 20 voor de pro- vinice en 10 resp. 20 voor het lee ningfonds naar gelang de aanslagen betrekking hebben op perceelen met een huurwaarde van f 200.f 400 en f 400 en hooger. 70 opcenten der hoofdsom bedragen f 7509.53 zoodat de opcenten op alle grondslagen voor het leeningfonds beloopen f 628.07. Wij gevoelen er voor den druk van de personeele belasting ongewijzigd te handhaven, doch het is niet mogelijk dit te bereiken m. genoemde -leeningfonds-opcen- tendeze opbrengst zou slechts kunnen worden benaderd. In ver band met het geringe bedrag de zer opbrengst hebben wij er de voor keur aan gegeven deze opcenten buiten beschouwing te laten. De ra ming der opbrengst verminderd der halve met dit bedrag en kan gesteld worden op f 18425.03 In totaal zal derhalve op de be grooting van 1931 verantwoord wor den t 87148.68 In tegenstelling met het jaar 1930 zullen niet aan de gemeente ten goede komen 1. de uitkeering per inwoner in 1930 geraamd op f 10934.59 2. de uitkeering in de jaarwedde van Burgemeester en Secretaris f 600.— 3. 50 opcenten hoofdsom personee le belasting f 2900- 4. Plaatselijke inkomstenbelasting f 65000 verminderd met f 7000 kwa de posten f 58000- Totaal f 72434.5'J Zoodat over 1931 tengevolge van de inwerking treding van de wet tot herziening der financieele verhou ding eene vermeerdering van in komsten worden verkregen vergele ken bij 1930, van .f 14714.09 Zonder te willen vooruitloopen op de begrooting voor 1931 kunnen wij thans reeds mededeelen dat in 1931 meer benoodigd zal zijn dan in 1930 1. voor verlies op het grondbedrijf f 3500.— 2. aan rente en aflossing eener geldleening voor den bouw eener R.K. school ad. f 39000. f 3120- 3. aan rente en aflossing eener geldleening voor de uitbreiding voor de uitbreiding der Chr. school ad f 28000.— f 2240. 4. aan kosten voor den ophaal dienst voor vuilnis f 2500- i aan kosten voor buitengewoon la ger onderwijs voor kinderen uit de ze gemeente f 1000.— 6. aan verhooging der kosten van uitvoering der Vleeschkeuringswet f 500- 7. aan bijdragen aan het Provinci aal Waterleidingbedrijf voor uitbrei ding van buizennet tot het z.g. on rendabele gebied f 2000.— Alzoo tezamen f 14860.-- Uit voormeld overzicht blijkt dat voor 1931 geen behoefte bestaat aan heffing van opcenten op de Gemeentefonds - belasting. Voor 1932 zal evenwel een ongunstiger beeld worden verkregen in de plaats van het ge raamde gedeelte van de plaatselijke inkom stenbelasting ad f 20000.— zal dan komen 1. 4 der uitkeering uit de fondsbelasting ad f 12637.05, alzoo een nadeelig verschil van f 7362.95. Het wil ons voorkomen dat het aan beveling verdient reeds thans met het i deelig verschil rekening te houden en alzoo ook over 1931 opcenten op de fondsbelasting te heffen. Blijkens mededeeling van den Inspecteur der Directe Belastingen wordt de netto op brengst der fondsbelasting in deze gemeente geraamd op f 38675.—. Bij heffing van 20 opcenten wordt derhal ve vorenbedoeld nadeelig verschil gecompen seerd. Wij vinden te meer vrijheid tot het doen van het voorstel tot heffing van genoemd aantal opcenten, omdat lo. de door ons ge raamde opbrengst der plaatselijke inkom stenbelasting over de eerste vier maanden van het jaar 1931, niettegenstande daaroo daarop een vermindering is toegepast, v,a hoog kan blijken, 2o. nog geen volledig o- verzicht is verkregen over het behoeftecijfer voor 1931 en 3o. bij heffing van bedoeld ge tal opcenten de belastingdruk nog gunstig af zal steken bij die onder de werking van de plaatselijke inkomstenbelasting, hetwelk uit het hieronder staand overzicht moge blijken 800 i.50 i.2G 800 1 o.80 - 2.40 1.20 12.75 10.80 7.65 6.— 18.65 12.— 40.05 21.60 63.55 39.6C 118.05 75.60 19.05 93.60 218.55 136.80 377.05 232.80 617.05 408,- 1017.05 763.20 1417.05 1123.20 1817.05 1483.20 5000 7000 10000 15000 20000 25000 Op grond van het vorenstaande hebben wij mitsdien de eer Uwe vergadering het vol gende voor te stellen lo. vast te stellen eene verordening waar bij bepaald wordt dat deze gemeente voor de heffing der personeele belasting naar do grondslagen huurwaarde en meubilair ge plaatst wordt in de zevende klasse, waarin zij ook thans is geplaatst. 2o vast te stellen eene verordening waar bij de grondslagen voor heffing der personee le belasting zoodanig worden gewijzigd dat daardoor eene aanslag wordt verkregen gelijk aan de in de wet genoemde, verhoogd met de gemeentelijke-, provinciale- en leening- fondsopcenten, de laatste alleen voorzoover de 4e en 5e grondslag betreft. 3o. in te trekken de verordening tot hef fing van opcenten op de hoofdpsom der per soneele belasting, vastgesteld in de vergade ring van den Raad dezer gemeente dd. 27 November 1897 en goedgekeurd bij Konink lijk Besluit van 29 December 1897, no. 38 4o. geen besluit te nemen tot plaatsing dei- gemeente in de 2e of 3e klasse wat de fondi- belasting betreft. 5o vast te stelen eene verordening tot hefling van 20 opcenten op de gemeente- fondsbelasting. De ontwerpen der bovengenoemde veror deningen hebben wü de eer u mede aan te bieden. Burgemeester en Wethouders van ANNA PAULOWNA. LOVINK, De Secretaris, c. KEIJZER.

Wieringer courant | 1930 | | pagina 2