ren, dat de roovers zich rustig uit de voeten hadden kunnen maken. STORM BOVEN ENGELAND. De passagiersdiensten beperkt. Aanzienlijke schade. Een hevige storm woedt reeds sedert vier entwintig uur boven Engeland, in het bij zonder aan de Zuidkust. De wind bereikte te Folkestone een snelheid van 83 mijl in het uur. De passagiersdiensten tusschen Enge land en het Continent werden ingekrompen en in enkele gevallen opgeschort, evenals de luchtdiensten. Reddingsbooten moesten verscheidene in moeilijkheden verkeerende schepen te hulp komen. Melding wordt gemaakt van enkele gewonden. De schade door storm en regens in bepaalde c^eelen van Engeland veroorzaakt is aanzienlijk. RAAD ANNA PAULOWNA. ALS DE BLADEREN VALLEN Men wjl wel eens beweren, dat in den tijd dat de bladeren beginnen te vallen, de verstandelijke veimogens van het menschdom ook aan het dwarrelen geraken Dit gaat toch altijd niet op, althans onze vroede vaderen waren op de j.I. Vrijdag gehouden Raadsvergadering heel goed bij. Ze waren allen present en zeer gezond. Als waren hongerige magen in 't land werd op het eerste punt van 't „Menu „Mededeelingen- .doppertjes door de heeren Keuris, Koorn en Kuiken gulzig aangevallen; Er werd gedopt, naar raak Vooral de voorgenomen Centrale verwar ming van de scholen moest het ontgelden. Pa Keuris was vol animo, al koste hel wat meer als n gewone „Salamander"; de heer Koorn laat zijn koopmansgeest botvieren en wil een juis te opgaaf van de oppervlakte zien; 't Valt altijd af I de heer Kuiken doet de vraag, waarom het altijd aan de Kleine Sluis meer moet kosten als aan Breezand. 't Scheelt maar even f50 op de Centrale verwarming. Ja, Kuiken, Kleine Sluis is nu eenmaal de eliet. Heet je te Breezand Pietje, an de Sluis is 't Piet Voorz. gaf een andere uitlegging en zeide dat de school aan de Sluis meer op de wind staat, vandaar hoogere stookkosten. Het volgende dat op de gemeentelijke spijs kaart voorkwam, was zware kost bruine boo- nen croquetlen in de vorm van verbetering der wegen. Vooral pa Van der Ham trok 'n benauwd gezicht, toen 't werd opgediend; hij had er de vo rige keer al buikpijn genoeg van gehad. t Polderbestuur schrijft nu, dat 't nog uit te voeren gedeelte van 't plan geraamd wordt op n bedrag van f 93648.90 dat komt zoowat op f 1.62 per vierkante meter. Als het gemeentebestuur 40 procent in de kosten wil bijdokken, dan zal het polderbestuur aan de Hoofdingelanden voorslel- 't overgeschoten stuk weg te walsen en te leeren, 'n Pad, menheer, dat niemand beter zal begeeren! Helaas 't polderbestuur heeft in zijn eenvoud geen rekening gehouden met de wensch van den Raad, die blijkbaar meer van de wereld heeft ge zien en zich de droom van tegels en lakschoenen niet laat ontglippen. B. en W. hebben 't Polder bestuur dus op hun trottoirwensch attent gemaakt en zij hebben netjes gevraagd of 't polderbe stuur 't trottoir niet vergeet en of het 't onder houd voor zijn rekening wil nemen en of de ge meente ook 40 procent in de aanlegkosten moet bijdragen En toen heeft 't polderbestuur op dit dwingerijtje doodleuk geantwoord dat het de bedoeling is dat de gemeente zelf 't trottoir moet aanleggen en hel onderhoud voor rekening van de gemeente komt; De polder stelt de grond beschikbaar. Van der Ham kan alweer deze bruin gebakken bruine boonen croquelten van t polderbestuur niet verwerken en vraagt afschrift van deze brief wisseling om 't fijne van de zaak te proeven 1 'n Volgende vergadering snapt hij 't dan beter De heer Jonker wil schot achter de zaak zet ten en pa Koorn wil ook niet lang wachten hij vreest een hevige werkloosheid en wil, dat men die met weg en trottoir bestrijdt Punt 3 van 't „Menu" zijn de „Rijstekoekjes"- transformatorstations van het P.E.N., die nog in den Polder moeten verrijzerf ter verbetering van het licht. De heeren Keuris en Van der Ham spiingen er op los als een vlieg op de stroopppot; en als in één adem roepen ze: Wanneer komt dat ding te V. Ewijcksluis gereed? want weet de vrouwen kunnen geen kousen meer stoppen, zoo slecht is het licht; Ze loopen daar met de teenen door de sokken 1 Doch nu alle gekheid op 'n stokje; de heer Keuris brengt nog in het midden, dat de dokter niet eens meer met de hoogtezon kan werken en de secretaris beaamt dit; dat loopt toch zeker de spuigaten uit. En de Raad besluit dan ook de voorstellen van B. en W. omtrent grondaankoop voor de gebouwtjes van den heer Stammes en Mej. Wed. Spigt als ook het vragen van 2 per ceeltjes van het Polderbestuur voor dat doel, on verwijld aan te nemen. Spoed moet bij deze zaak betracht worden. De lange avonden zijn er al Hallo, waar blijven onze Poldersche Professoren? Voor 't vervolgonderwijs wordt bijna niemand meer geboren Voorzitter komt met de droeve mare op de lap pen, dat voor het vervolgonderwijs 12 leerlingen moeten zijn; doch voor Kleine Sluis zijn er nog maar 10 en voor Breezand 8. Men hoopt nog dat er meer animo zal komen en als twee niet gaat, zou de heer Komen willen, dat werd getracht één cursus te Kleine Sluis te houden. 'I martelzaakje wordt aan B. en W. overgela ten. Erg leergierig is men hier niet Men komt nu aansjouwen met het fijne dessert voor dezen middag: Sinaasappel-pudding met slag room, oftewel: de „Gemeentebegrooting." Van der Ham houdt erg van kleine rozijntjes „presentiegeldenvoor raadsleden en pikt deze er uit, maar hij vindt ze toch te pietlutterig. Namens z'n fractie roept ie met lange halen Om 't presentiegeld van f4 op f 5 - te bepalen oor den raad moet men halve dagen verzuimen, en dan heeft men nog onderzoek voor dit en voor dat en dan nog de boekjesaanschaffing om op de hoogte te blijven; met 4 pop schiet je te kort Pa Kuiken is met een bedrag van 4 pop tevreden; Voor verhooging is in deze malaise geen reden Pa Komen acht er ook den tijd niet naar 1 Eu laat trillen de eergevoel - snaar 1 De heer Van der Berg roept v.d. Ham, hoezee Ik vaar nou 's in jou roode schuitje mee Voor hel nazien der rekeningen ben je ook 2 mid dagen kwijt en je krijgt er niks voor; het bezichti gen van tehuizen van dagen heeft 'n dag of drie gevergd en men krijgt er niks voor f dat zal men nog wel eens enkele keeren over moeten dc-en, want men is de situaties nu vast weer ver geten en het tehuis is nog ver zoek De heer Koorn zat te popelen op zijn stoel thans had hij zeep om ze eens even in te wrijven! „Ja, mijnheer de voorzitter", zegt hij, „van den Berg moet nou geen grapjes verkoopen, want teen we op stap zijn geweest voor het Oudjes van Dagen-huis heb de gemeente voor degenen, die in loondienst waren betaald! Bom, die zat! De heer Rezelman gooit bij den heer Koorn ook nog even een duit in het zakje c-n zegt dat aan de commissie van onderzoek vanwege het Burgerlijk Armbestuur een vergoeding is ver leend. De heer Keuris, van meening, dat het roode bootje van de „coalitie-broeders" in gevaar komt acht het tijd met z'n reddingboot van wal te ste ken en zegt dat het niet gemakkelijk is over z'n eigen presentiegeld te spreken, maar zijn fractie heeft toch gemeend het naar voren te moeten brengen; Wil men 't raadslidmaatschap naar be- hooren waarnemen, dan moet er nu geld bij. 'De voorzitter, bepaald indachtig dat hij aan stonds voor een zijner ambtenaren er ook een verhooginkje moet doorkegelen, kiest de partij van pa Keuris en zegt dat 't baantje van raads lid lang niet betaald wordt. Dat is den heer Koorn te kras hij doet nog 'n noodschot en zegt dat de tijdsomstandigheden er toch naar zijn, dat we zelf niet mogen prakisee- ren om meer voor ons baantje te vragen. Eilaas, hel mocht niet baten; het voorstel v. d. Ham „het presentiegeld f5.-" wordt met 7 te gen 4 stemmen aangenomen. Tegen stemden de heeren Komen, Jonker, Kuiken en Koorn. Ter afwisseling krijgen we nu tusschen de be drijven een Tombola zonder nieten De sec retarie krijgt een nieuwe schrijfmachine; de Zui- der Molenvaartsweg in een vergaderlokaal van de oude Gereformeerde kerk een nieuw slembu reau en Breezand wordt verrijkt met een nieuw arrestantenlokaal achter in den tuin van den heer De Vries. of de eerste logée een zilveren lepel cadeau krijgt staat niet in de begrooting, maar dat zal toch wel. Hè, hè, zoon verloting zonder nieten, dat frischt op, een nieuwe sigaar aangepunt en voort gaat het weer: 't knabbelen aan de begrooting De S.D.A.P.-fractie komt, gesterkt door het suc ces van zooeven, bij monde van den heer Keuris uit haar slof, dat zij de presentiegelden van le den van stembureaux van f 4 op f 6.- gebracht wil zien. Van den Berg valt nu als een bom uit de lucht met Ik heb zoopas m'n stem voor verhooging gegeven, Maar hiervoor,? ..dat zal je niet beleven De heer Stammes licht nog even toe, welk 'n fijne dag zoo n stemmingsdag voor de leden is: Men krijgt 4 gulden, sigaren en de kost, Echte warme broodjes met worst Nu de voorzitter zegt, dal ook B. en W. wel voor verhooging gevoelen wordt het presentie geld op f 5.- per dag bepaald. Bij de post Malariabestrijding wordt een heel broerd geval door den heer Koorn voor het voet licht gebracht: Hij zegt: De geheele Dijk schijnt met malaria besmet De kerels liggen dag aan dag met koorts te bed! In alle huizen schier is het raak; Voorzitter dient bij dokter te brengeu de zaak! Voorz. zal aan deze wensch gehoor geven. Aangestoken door het vuur, waarmee de heer Koorn voor de volksgezondheid is opgekomen, wil de heer Van der Ham zijn veege lijf daar ook voor op de bres stellen en hij heeft het over wo ningen, die onbewoonbaar dienen te worden ver klaard. Als de menschen niet kerngezond zijn, acht de dokter het gewenscht dat ze een woning van de woningbouwvereeniging betrekken. Voorz. is het met spr. roerend eens De keelwoningen, ze moeten alle verdwijnen; Doch 't gaat niet gemakkelijk, al mocht 't zoo schijnen. Zoo wordt dan verder gehold op de begrootings rolbaan en daarbij komt men door de ontdekking van de post „uitgaven aan Sportvereeniging en ALEGO" door den heer Keuris, een flater van de Gymnastiekvereen. D.O.K.E.V. tegen, die blijk baar vergeten heeft subsidie aan te vragen! t Kan natuurlijk ook zijn, dat de Gym een erfe nis heeft gekregen en dus geen behoefte meer heeft aan de Gemeentekas. Was bij het behandelen van de Gemeentebe grooting bijna geen enkel donker wolkje te be kennen, ..nu de begrooting van 't Burgerlijk Arm bestuur onder de loup kwam geleek menheer Veraart wel boven v.d. Ham's hoofd aan het re gen wolkenmaken,., want v.d. Ham zocht tever geefs naar promemorieposten voor toeslaguit- keering werkloozenkas; Wel was hem bekend de toelichting van B. en W., dat bij Kon. besluit was bepaald, dat een steunregeling, waarbij met voorbijgaan van het Burgerlijk Armbestuur aan werkloozen geldelijke steun verleend wordt, zich met de bepalingen der Armenwet niet verdraagd, maar hij protesteert daar tegen, want in de Janu- ari-raadsvergadering had de Raad spr. in het ge lijk gesteld, dat het Kon. besluit niet sloeg op 'n toeslagregeling.. Hij heeft nu nog eens 'n onder zoek ingesteld en hem is gebleken, dat er geen Kon. besluit is geweest, dat 'n toeslagregeling v erbood. Voorzitter voert tegen het fel betoog aan, dat B. en W. de vraag hebben gesteld aan Ged. Staten en telefonisch is geantwoord dat ook een loeslagregeling dient te geschieden via het Bur gerlijk Armbestuur. Van der Ham roept uit: dat is te bar Dan zijn de Staten in de war En op zijn advies wordt de post promemorie weer op de begrooting geplaatst om 'n beslis sing uil te lokken. Als de zegevierende oogen van Van der Ham door de raadszaal blikken krijgt kameraad Keu ris 'n klein tikje van kleinheid over zich en hij peinst en wentelt met z'n potloodje om ook eens 'n heldenstreek te kunnen opdiepen. Het komt: Bij de begrooting „Gemeentelijk Electrisch Be drijf" rekt hij zijn spieren uit, draait aan de punt jes van z'n knevel en zegt Mijnheer de Voorzit ter1 'n paar jaar geleden heb ik voorgerekend dat de voorgestelde stroomprijsverlaging 'n verlies zou boeken; want bij een stroominkoop van 14 1/2 cent per K.W.U. en een verkoop van 10 cent, kan 't zaakje niet toe. Het is wel niet zoo erg, dat de gemeente wat op het bedrijf moet toeleggen, maar spr. zou toch willen, dat B, en W. erkennen dat hij gelijk heeft gehad Een spannende stilte wordt in de zaal versleten; Pa Keuris zal zich nu eens met voorzitter meten! Maar als de praeses n klap op z'n eene wang krijgt, draait hij z'n andere toe, maar gewon nen geven ..dat nooit zegt van Speyk. Dan liever de lucht in. En voorz. vertelt aan den heer Keuris met een zoet lachje, dat B. en W. het er juist op toeleggen dal het winstcijfer minder werd Nu was het winstsaldo maar - f45, doch 1000 pop kan er bij gerekend worden -voor extra uitbrei ding. Maar het bedrijf moet zich zelf kunnen be druipen en voorz. wil, dat de heer Keuris zijn e- lectrisch algebra nog 'n jaar opschort en is er dan verlies dan zal spr. het boetekleed aantrek ken en asch op zijn hoofd strooien. Pa Keuris voelt zijn glorie zinken Is bang ook zelf te verdrinken Hij roept, dat is maar geplaag De aflossing is ook veel te laag Helaas ook aan deze stroohalm heeft hij geen houvast, en hij moet aanhooren het verwijt, dat hij met alle geweld verlies bij 't bedrijf wil hebben Voor het noodlot buigt h»i 't hoofd gedwee |En helpt dan democratisch voorzitter mee om de salarisverhooging van den directeur - ad ministrateur van het gem. electrisch bedrijf den heer Jonker, er door te krijgen; het moet met f 2C0 verhoogd en dus f 26C0 worden en de lijn- werker Wiegman moet er ook een schepje bij en diens salaris bepaald op f 1352. De heeren Koorn en Kuiken hebben elkander onder tafel eens aangestoten en als één man Blazen ze thans de hooge dunne Bas Voor het behoud van de Gemeentekas De heer Koorn vindt de administrateur een bra ve kerel, maar voor loonsverhooging is de tijd niet naar. Toen Jonker zijn timmerzaakje aan kant deed werd zijn salaris op f 2C00 gebracht; j later kwam het op f 2400 en nog 500 voor onder houd van de auto, maar het blijft niet zoo Als men daarbij vergelijkt het loon van Wieg man, dan wil spr. er geen f200 bovenop gooien. Voorz. sputtert tegen dat het aantal aansluitin gen meer dan verdubbeld is; het begon met 556; nu zijn er 1260. B. en W. oordeelen, dat de ver hooging minstens f 200 moet wezen. De heer Kuiken snapt niet wat het beduidt 't Salaris van Jonker steekt ver boven Wiegman uit Het is een reuzig betaalde baan (En verhooging, daar wil hij niet aan I Het warme pleidooi van de twee vrienden tegen de verhooging mocht niet baten; met 8 tegen 2 stemmen werd Jonker f200 meer toegewezen. Nu had de verhooging van Wiegman een zeer gemakkelijke baan. Kuiken wilde het salaris zelfs op f 14C0 brengen en ook de heer Koorn is daarvoor te porren, doch merkwaardig, op de me aedeeling van voorz., dat dit in de toekomst wel zal komen, houden de „democratische heeren hun mond, en de post werd op f1352 gehandhaafd. Met dit spiegelgevecht waren de begrootings- debatten afgeloopen en de heer Komen kon niet nalaten er een waardig slot aan vast te knoopen: Een compliment aan de secretarie-ambtenaren Die den Raad zoo fijn in de Begrootings-schuit hadden doen varen; De toelichting was boven alle lof verheven En daar wilde Komen een compliment voor geven! Tot slot wilde zekerlijk van der Ham, gezien zijn prestaties van heden middag het laatste wcord hebben, en niets anders wetende vroeg hij naar 't terrein voor het Tehuis voor Ou den van Dagen. Spr. had vernomen dat meester Raap daar bouwen wilde Nee, zegt voorz., meester Raap komt daar niet En hiermee verklaar ik de vergadering voor geschiedt De toewijzing betreffende dienstplichti gen der lichting 1931 dezer gemeente is als volgt F. J. Alkemade, J. Pranger, C. Watertor 21e Reg. Inf. te Amersfoort in het tijdvak van I10 October 1931; C. Angevaren, J. Broer- sen, J. P. Ruitenburg, 21e Reg. Inf. te Amers foort in het tijdvak van 110 Febr. 1931; J. Blaauboer, M. J. Moerland, 21e Reg. Inf. te Amersfoort in het tijdvak van 16—25 Febr. 1931; D. Geerlings, P. C. Looyestein, E. Munt- jewerf, C. Schenk, J. van Stipriaan, G. J. van Wees, P. J. Wilms, A. C. van Wilsem, 21e Reg. Inf. te Amersfoort in het tijdvak van 1625 Juni 1931; G. J. J. Geertzema, 21e Reg. Inf. (opleiding onderofficier) te Amersfoort in het tijdvak van 110 November 1030 J. Re- zel, P. Smit, Zeemacht te Den Helder in het tijdvak van 26 Aug/-4 Sept. 1931; P. G. Schabbing, le Half reg. I Reg. Huzaren te A- mersfoort in het tijdvak van 110 April 1931; K. Vader, le Schoolcomp. Reg. Kust- art. te Den Helder in het tijdvak van 16—25 October 1931; Th. M. Witsmeer, Reg. Grena diers te 's-Gravenhage in het tijdvak van 1 —10 October 1931. Geboren Sophia, d.v. L. J. Dwarswaard en van M. Boer Catharina Clasina, d.v. W. Smit en van P. Kooijman Johannes Josep- hus, z.v. J. J. Buschman en van A. Moeijes. Getruowd Bernardus Zwirs en Philomena Petronella Maria van Loon. Overleden Johannes Schabbing, oud 10 jaar. z.v. P. G. Schabbing en van P. Tesselaar BREEZAND. Droevig Ongeluk. Zaterdag morgen is door de wind een der draden der huisaansluiting van de electr. geleiding los geraakt op het erf van den heer Schabbing aan den Stoomweg. Ongelukkiger wijze kwam met de loshangende draden in aanraking het II-jarige zoontje van S. die met de fiets het erf opreed. Het arme kind bleef aan de dra den vastzitten; op het hevig gegil kwam men toegesneld; maar het was te laat; de stroom had het jongetje reeds gedood. Ook de moe der en anderen kregen bij het losmaken van het kind hevige schokken. Een vreeselijke slag voor de familie Schab bihg die nu vier jaar geleden ook al een zoon bij een ongeluk verloren. GEMEENTE WIERINGEN. HET LETTERZOEKEN in de ETALAGE WEDSTRIJD te HIPPOLYTUSHOEF en het vormen van een zin daarvan schijnt zeer mceilijk le zijn geweest. Velen toch zijn aan het zoeken geweest, doch niet één oplossing "kwam binnen. We zullen nu even verraden, dat er te zamen 71 letters zijn. Tracht als men ze heeft nu de zin te vormen en lever deze in een gesloten enveloppe in bij den secr. der Middenstandsver- een., den heer N Koorn Koningsstraat H.hoef. De mooie prijzen moeten toch aan de man DE LANDBOUWFEESTEN. Tentoonstelling Holl. Mij. van Land bouw, afd. Wieringen. Middenstandsjaarbeurs. Men heeft het de laatste dagen der ten toonstelling slecht getroffen met h$t weer, wat niet wegneemt, dat men geenzins ont moedigd is bij de organisatoren der feesten. Voor zot»ver als wij tenminste uit de diverse redevoeringen konden opmaken, is men trots PERMANENT WAVE Diplome a Paris Maison GERRITS. Spoorstraat 128 tel. 457 Den Helder. alles tevreden. Indien het weer dus had medegewerkt als op den eersten dag, zou het succes nog grooter geweest zijn. Niettemin er is nog geboft, de programma's die waren vastgesteld voor de dagen, zijn al le nog afgewerkt. Zoo tusschen de buien door ging 't nog. Als men de leden van Harmonie zag en hoor de blazen, dan was er inderdaad geen vuil tje aan de lucht. En het publiek heeft zich cok schitterend gedragen, het was met geen stortbui te verdrijven. Maar het had veel beter kunnen zijn, de theetuin bijv., wat was het daar gezellig de eerste twee dagen. En ook de turndemonstratie's, wat zouden die niet beter tot hun recht zijn gekomen, bij heerlijk zonnig weer. Napraten heeft echter geen zin meer. De turndemonstraties en Reclameoptocht van Zaterdag. Om drie uur 's middags stelde de gymvereen. Wieringen, Directeur H. Pen- nekamp, zich op bij het Café van den heer Jb. Bruul. Met Harmonie voorop trok men door het dorp, in optocht naar het tentoonstellings terrein. Er was nog tamelijk publiek opgekomen, en de verschillende nummers die door tur ners en turnsters werden uitgevoerd, verwier ven een dankbaar applaus. Dat ook het werk gewaardeerd werd door het feestcomité, bleek bij de aanbieding van een lauwertakje, hetwelk werd overhandigd, met een toepasselijk woord, door den Heer Corn. J. Bosker, namens de Middenstands- vereen. in het tentoonstellingsgebouw. Om vijf uur had de reclame optocht plaats. Hiervan was zeer veel werk gemaakt, door verschillende firma's. Er waren eenige leuke groepen bij die* danig op de lachlust van het publiek werkten. Een dichte haag van toeschouwers stond langs den weg om de optocht te zien passee- ren. De Jury bestond uit de navolgende dames en heeren de Heer en mevr. Van der Speck- Obreen, de heer en mevr. Van Duin, de Heer en mevr. Ringeling, en de Heer en mevr. van der Mark, die geen gemakkelijke taak had den, niettemin hebben zij zich verdienstelijk gekweten van hun taak. Aangezien zij maar een vast aantal prijzen te verdeelen hadden, want zeer zeker kwamen er meerdere in aan merking voor een prijs, doch dat was nu een maal onmogelijk. Des avonds werden de prijzen uitgereikt in de theetuin, met een woord van dank en hul de, aan de Dames en Heeren Juryleden, als ook aan de deelnemers, voor de moeite en kosten welke zij aan den dag gelegd hebben om zoo goed mogelijk uit te komen. De prijzen werden gewonnen door A. Velt- man reclame Fiskbanden le prijs,; Jn. Bak ker, reclame Heinekensbieren 2e pr. Jan nes J. Bosker, Velo-Waschmachines, 3e pr. N. Mulder Dzn. reclame voor het boerenbe drijf 4e pr. His Wilms, reclame Koffie Hag, 5e pr.,terwijl aan G. Poppen, slagerij recla me, een troostprijs werd toegekend. De prijzen bestonden uit luxe en gebruiks voorwerpen. In het tentoonstellingsgebouw, was het af en toe zeer gezellig door de drukte die er heerschte. In de verschillende café's werd bal gege ven, ook daar bleef men gezellig bijeen. Het Ringsteken voor Paard en kar van Zondag. Den geheelen morgen was de regen niet van de lucht, meenigeen hield zijn hart dan ook vast over het slagen van het ring steken wat 's middags zou plaats hebben, maar ook dit liep weer goed af. Een 20-tal paarden en karren waren hier voor ingeschreven, w.o. een 6-tal in oud Wie ringen kleedij. Vooraf werden deze oude costuums beoor deeld door een Jury, waarvoor dan nog extra prijzen werden uitgeloofd. De jury was samengesteld uit de heeren v.d. Speck-Obreen, Kolff en Kaan, met hun respectievelijke dames. Hierna had de ringstekerij plaats, waarvan een groot aantal toeschouwers getuige wa ren, natuurlijk luisterde Harmonie het ge heel weer op met muziek. Het bleef droog gelukkig en was dit ook weer een recht ge zellige middag. De ouderwetsche speulwa- gen trok weer zeer de aandacht en hij ram melt wel wat maar ze konden vroeger de dingen wel goed in elkaar maken, hoewel wij ieder oogenblik bang waren dat het onder stel in elkaar zou zakken. Sommigen reden niet vlug genoeg onder de ring door, wat veel stof tot opmerkingen gaf uit het publiek, later werd het beter, men liet toen overrijden. De uitslag voor ringsteken is le pr. C. Maars en G. Kort2e pr. P. Kooy en D. Kooy 3e pr. N. Mulder Dz. en Echtgen. 4e pr. C. Klein en M. Klein. Voor de mooiste Costumeering le pr. Piet Dekker en Betje Dekker 2e pr. N. Mulder en echtgen.; 3e pr. P. de Haan en Tr. Bruul. Troostprijzen werden toegekend aan aan C. Maars en G. KortC. Huijberts en echtgen.; Jn. Bosker en G. de Haan-Bosker, zoodat hier voor allen een prijs beschikbaar was. De prijsuitreiking had plaats in Hotel Lont waar zij werden uitgereikt door den Voor zitter van de Holl. Mij van Landbouw, Bur gemeester L. C. Kolff. Die allereerst de Jurry dank bracht voor haar beoordeelingen bij de Costumeering oud Wieringen. Er zal wel gezegd worden, dat had ik anders gedacht, maar het is nu een maal moeilijk om ieder tevreden te stellen. Ook de Commissie voor de paardensport bracht spr. dank, waarna de dames en hee ren werden voorgeroepen om hun prijzen in ontvangst te nemen, welke bestonden uit kunst- en andere voorwerpen. Den heer O. J. Bosker, zou gaarne iets namens hem zelf willen zeggen. U heeft waarschijnlijk allen, de speulwagen zien meerijden in de reclame optocht, welke de leuze meevoerden „helpt ons oud Wieringen verzamelen." Een eenvoudig woord in de courant, en wij hebben vanmiddag gezien wat uit oude duf fe laden voor den dag kan komen, om oud Wieringen weer voor ons te zien. Laten wij er voor waken zegt spr., dat er niet meer vernietigd wordt, wat ons doet herinneren aan vroegeren tijd, veel is er al verscheurd en stuk gehakt. Wij hebben in ons midden het hoofd der Gemeente, en notaris Van der Speck-Obreen, welke beide Heeren, reeds groote verzamelingen persoonlijk bezitten, oud-Wieringer betreffend. Laat ons daarom een Commissie instellen, die de verzameling van Oud-Wieringen ter hand neemt. Tot slot meent spr. nog de dames Tr. Mul der en Aaf Wigbout een persoonlijk woord van dank te moeten toebrengen, voor de wijze waarop zij oude familiestukken hebben bewaard, waarvan wij nu konden profitee- ren, doordat de dames, met het uitleenen hiervan ons van dienst wilden zijn. Onze leuze is dus „Helpt ons Oud-Wieringen verzamelen. De sluiting der tentoonstelling. Om tien uur werd de tentoonstelling offi cieel gesloten door Burgemeester L. C. Kolff, die echter verwacht had een sluitingsrede van de Voorzitter der Middenstandsvereeni- ging te zullen hooren. Spr. heeft er dan ook absoluut niet op gerekend, doch wil gaarne aan het verzoek voldoen. Nietegenstaande wij veel tegenwerking heb ben ondervonden met het weer, mag deze tentoonstelling bijzonder geslaagd heeten, ik heb daar straks het record aantal bezoe kers vernomen, wat de tentoonstelling heeft bezocht. Spr. dankt de heer O. J. Bosker voor zijn prachtige verzameling Oud-Wieringen welke een belangrijk onderdeel van deze tentoon stelling was, wij hebben straks onder zijn geleidde nog eens ons hart op kunnen halen, aan de bezichtiging hiervan. Verder dankt spr. de Zuiderzeewerkende Middenstand, kortom allen die aan het welslagen hebben medegewerkt. Hiermede verklaar ik de tentoonstelling voor gesloten. Ik verzoek u echter nog niet naar huis te gaan, doch nog wat bij elkaar te blijven totik wil geen tijd noemen. De Heer Corn. J. Bosker, het woord hierop nemende zegt dat het hem een genoegen is als voorzitter van de Middenstandsvereen. een woord van dank te mogen spreken tot allen die hier aanwezig zijn, maar in hoofd zaak tot het publiek, want daar moeten wij als zakenmenschen het van hebben. De ver standhouding met onze cliëntele is op Wie ringen in altijd een goede geweest. Spr. hoopt dat dit zou zal mogen blijven. Vervolgens zegt spr. dank aan het Gem. be stuur voor het afstaan van 't gebouw; ook mevr. Witvliet en haar helpsters in 't buffet. Wij allen zijn overtuigd van 't succes van deze jaarbeurs en wij zullen geen 3 jaar meer moeten wachten, doch ieder j&ar 'n dergelij ke jaarbeurs moeten organiseeren. Spr. dankt de Afd. Holl. Mij. van Landbouw voor de prettige samenwerking en verzoekt met hem een glas te willen ledigen op de toe komst van de gemeente Wieringen. De heer O. J. Bosker brengt dank aan het gemeentebestuur en aan de Middenstandsver eeniging. Wij hebben de gelegenheid tot sa menwerking met beide handen aangegrepen; wij hebben 'n prettige herinnering aan deze samenwerking en gevoeld ons in goed gezel schap te bevinden. Dan brengt spr. dank aan de muziekvere niging Harmonie die tijdens de feesten zoo veel toewijding aan den dag heeft gelegd. De heer J. De Haan dankt namens alle standhouders het bestuur van de Midden standsvereen. voor de prettige samenwerking; op deze tentoonstelling. Wij hebben weer veel geleerd, en wij hebben gezien dat wij op de zen weg voor onze zaken moeten voortgaan. De heer N. Kaan richt woorden van dank tot den heer Corn. J. Bosker; deze heeft het leeuwenaandeel in het slagen van deze ten toonstelling; de andere bestuursleden, althans spr. persoonlijk heeft weinig voor deze tentoon stelling kunnen doen. De voorzitter was over al bij, werd overal bijgeroepen, moest aan al les denken, moest alles weten. Kortom, ber gen werk zijn door den heer Bosker in deze dagen verzet. Ook brengt spr. dank aan Mevr. de Haan-Bosker; ook zij heeft in alles veel voor de tentoonstelling gedaan. De verschillende redevoeringen werden met applaus van de aanwezigen onderstreept. Men bleef nog langen tijd gezellig bijeen en menig schaterlach klonk door het gebouw bij de diverse kwinkslagen welke ten beste wer den gegeven. Wij kunnen dan ook niet nalaten onze op rechte bewondering uit te spreken voor de organisatoren welke deze tentoonstelling op touw hebben gezet. Aanbesteding; Brandstoffen. Burg. en Weth. hebben dezer dagen aanbesteed de levering; voor het seizoen 1930-1931 Hierbij is de leve ring van lange turf gegund aan C. Metselaar Pz. te Westerland van anthraciet en brech- cokes (voor de centrale verwarming) aan D. Doves te De Haukes van neutjes-kolen en korte turf aan S. P. de Vries, Belt. Gedeputeerde Staten hebben thans hun goedkeuring verleend op het Raadsbesluit tot stichting van een openbare lagere school te Den Oever. Door den Volksbond tegen Drankmis bruik zal in de Wieringermeer bij Sluis I ten Zuiden van De Haukes een ontspanningslo kaal met bierverlof worden geopend. Te Westerklief in het gezin van O. O. en in de Elft in het gezin van P. H. zijn nieu we gevallen van diphtherie geconstateerd. Mond- en Klauwzeer. Nieuwe gevallen van 'mond- en klauwzeer hebben zich voorgedaan onder het vee van J. Wiegman Lz., C. Mul der PJz., E. Bals Jacz., allen te Westerland;, J. Doves Jacz., Kliefstr., D. Lont Pz., en Jn. Lont Pz., beiden te WesterkliefD. Veerdig en S. Veerdig te OosterkliefM. Lont, Zand- buren, C. Lont Jbz., BeltS. Kuut, Stroe A. Kooij, Noordburen J. van Zweeden, Pol der D. Post, Zandburen, E. Huijbers, Belt straat, Jn. Kooij Cz., Dam, (vee in de Elft.) De dienstplichtige G. Haafakker der lichting 1931 zal op 3 November a.s. te A- mersfoort worden ingelijfd bij het 21e Reg. Infanterie, Opleiding onderofficieren. Van de dienstplichtigen der lichting 1931 uit deze gemeente zijn toegewezen aan de Zeemacht C. Ruitenburg en Joh. Takes 21e Reg. Inf. S. Zomerdijk en G. Haafakker Reg. Kust-Artillerie Tj. Liemberg le half- reg., le Reg. Huzaren F. Visker. Tot onderwijzeres in vasten dienst aan de Christelijke school te Den Oever is be noemd Mej. H. J. Voerman te Ermelo, met ingang van 1 October a.s.

Wieringer courant | 1930 | | pagina 2