teruggevonden werd. Fleurice Legay uit Loison sous-Lens, die zoek raakte tijdens de vlucht voor de Duitsche legers en wier spocr men kwijt raakte, terwijl haar broer pas in 1925 door zijn vader teruggevonden werd. Dit zijn twee van dergelijke gevallen. Maar er zijn er nog honderden, twaalf jaar na den oorlog HET ALCOHOLVERBOD IN AMERIKA. De strijd tegen het alcoholverbod in Ame rika is thans in een nieuw stadium getreden tengevolge van een belangrijke beslissing van den met de uitvoering der drankverbodwet belasten commissaris. Deze wet heeft n.L ver klaard, dat de bereyling van wijn en bier in privé-woningen niet strafbaar is, wanneer de aldus verkregen dranken uitsluitend voor eigen gebruik, en niet voor den handel be stemd zijn. Anderzijds wordt gemeld, dat de autoriteiten den strijd tegen de dranksmok kelarij met de grootst mogelijke energie voort zetten. In Brooklyn ontdekte de politie bij een razzia een geheimen radiozender, welke aan een sjnokkelaarsbende behoorde, die op deze wijze met haar uit 12 schepen bestaan de vloot in verbinding kon blijven. De beide radiografisten zijn gearresteerd. DOOR EEN SCHOOLVRIEND GEDOOD. Een jonge soldaat van de Duitsche Rijks- weer, was met zijn verlof in zijn geboorte plaats Fellhammer in Silezië. Bij een dans partij ontmoette hij een vroegeren school vriend, die thans een fanatiek nationaal so cialist is. Het kwam tot een woordenwisse ling, waarbij de vriend den soldaat een bier glas in het gezicht sloeg en hem zoodanige wonden toebracht, dat hij kort daarna over leed. De dader is gearresteerd. GEMEENTE WIERINGEN. „HET WITTE KRUIS" AFD WIERINGEN. Zaterdagavond 27 September hield bovenge- genoemde vereeniging een algem. vergadering in de bovenzaal van den Heer S. Veerdig te H-Hoef. De Voorzitter, de Heer P. Kaan heet de aanwe zigen welkom, en drukt er zijn spijt over uit, dat hij slechts onder de aanwezigen 1 dame ziet. Spr. heeft allereerst een mededeeling te doen in verband met de ontsmettingskosten. elen zijn de meening toegedaan, dat deze kos ten gedragen worden door de afd. Dit is echter on juist, wel worden deze kosten door de Afd. be taald, doch moeten door de leden weer terug be taald worden. De Afd. heeft echter een belang rijke korting en. hier profiteeren de leden dus van. De .Heer Kuut noemt hierop benige gevallen van menschen, die absoluut deze koeten niet betalen konden. De Voorzitter antwoordt hierop, dat natuurlijk ie der geval op zich zelf beoordeeld wordt, doch als regel geldt, dat de leden zelf deze kosten moe ten dragen. Door de secretaris den heer A. H. J. van 't Hof worden de notulen voorgelezen van de vorige ver gadering. Deze worden onveranderd goedgekeurd. Voor het nazien van de rekening en verantwoor ding van den penningmeester den heer Ds. van Beek, worden de Heeren W. Mostert, L. Noorden, en R. Post aangewezen, welke hieromtrent verslag uit zullen brengen in de voorjaarsvergedering. Aan de orde is nu de bespreking van de beschrij vingsbrief voor de aanstaande Jaarvergadering, welke gehouden zal worden op 7 Oct. a.s. te Haarlem. Deze wordt voorgelezen door den 'Secretaris. Bij het punt verkiezing Hoofdbestuur, draagt en verkrijgt het Bestuur vrij mandaat over het stem men der candidaten. De Voorzitter geeft nog een kleine toelichting wat betreft de voordeelige exploitatie van het Sanatorium Heideheuvel, welke jaarlijks met een zoodanige winst werkt, dat minder sterke inrich tingen hiervan steun genieten in financieel op zicht. Zondei verdere bespreking gaat dit punt van de Agenda onder de hamer door. Tot afgevaardigden naar de Jaarvergaderring wor den benoemd Mevr. G de Haan-Bosker en de Heer P. Kaan, terwijl voor plaatsvervanging be benoemd worden de heeren J. Bosker en D. Minnes. Wieringen krijgt een Consultatie-bureau voor zuigelingen. O De voorzitter zegt, dat naar aanleiding van een \raag van den Heer His Wilms, in een vorige vergadering gedaanj n.m. de mogelijkheid van instelling van een Consultatie-bureau voor zuige lingen, het bestuur na een en ander onderzocht te hebben het voorstel doet om over te gaan tot het oprichten van een dergelijk bureau. Spr. licht een en ander toe, o.m. wijst hij er op, indien de plaatselijke geneesheeren zich er voor verklaren, de Aid. alleen de kosten van verlich ting en verwarming moeten dragen. Terwijl als de beide artsen niet willen mede werken, er een dokter van den vasten wal moet komen hieraan zijn dan f 200 gemoeid, die door de Afd. zullen moeten worden bestreden. Een speciale commissie heeft dit in handen en> draagt de kosten alléén wanneer de plaatselij ke geneeskundige (n) medewerken. Desgevraagd verklaart Dr. Beeker zich bereid mede te werken aan de instelling van dit bureau. Zoodat indien Dr. De Groot zich ook bereid verklaart, om de 14 dagen door de moeders met zuigelingen van dit bureau gebruik gemaakt kan worden, aangezien de eenei week Dr. De Groot dan zitting zal houden en Dr. Beeker de volgende week. Er gaan echter stemmen in de vergadering op, als zou Dr. De Groot zich er tegen hebben ver klaard. Mevr. de Haan-Bosker vraagt welke de rede nen van Dr De Groot hiervan zijn, dat hij tegen de instelling is. De Voorz. zegt, dat Dr. de Groot verklaard heeft een Consultatie-bureau voor Wieringen niet noodig te achten, de sterfte onder de zuige lingen is hier niet verontrustend, en Dr. de Groo: voorspelde, dat geen 10 pCt. van de kinderen die hier geborenworden op het bureau zouden komen ;bovendien had men er in Schagen en Den Helder behoorlijke ingerichte bureau's waar de enkeling die er van wenschte gebruik te ma ken. dan wel heen kon gaan. Mevr. de Haan-Bosker vond dit uit sociaal oog punt bezien, een verregaand onbehoorlijke hou ding, om maar tezeggen dan kunnen ze wel naai Schagen gaan of Den Helder. De Heer L. Noorden zegt, dat het geen doen is bijna om met een klein kinid steeds naar een an PERMANENT WAVE Diplome a Paris Maison GERRITS. Spoorstraat 128 tel. 457 Den Helder. dere plaats te moeten gaan. Spr. weet dit bij on dervinding, en de moeders zijn bijna een dag hierdoor kwijt. Dr. Beeker vraagt of er nog cijfers zijn aange vraagd aangaande het bezoek op Consultatie- bureau's. De secretaris leest hierop een brief voor, van den secretaris van de Commissie der Zuigelingen bescherming, waaruit blijkt dat in Gemeenten rret een minder zielental en een lager geboorte cijfer als Wieringen, Consultatie-bureau's bezit ten die reden van bestaan hebben. Tevens ver meldt dit schrijven dat de aanwezigheid van een Consultatie-bureau in de gemeente een aanmoe diging is om er gebruik van te maken, terwij) velen nu worden teruggehouden, omdat zij er een reis voor moeten maken. Na een zeer drukke discussie, in verband met het al of niet medewerken van Dr. de Groot, kwam de vergadering tot de volgende conclusie: Er zal Dr. de Groot kennis worden van gege ven, dat de Afd. Wieringen van Het Witte Kruis er prijs op stelt, dat te Wieringen wordt opge richt een Consultatie-bureau voor zuigelingen dat de medewerking van Dr. de Groot voor de afd. van financieel belang is. Blijkt echter, dat Dr. De Groot niet wenscht mede te werken, dan zal toch een bureau wor den opgericht voor rekening der Afd., voorloo- pig met een proeftijd van 1 jaar. Aldus wordt met meerderheid van stemmen besloten. Men zal het ons niet ten kwade duiden dat wij de in derlinge discussies der leden niet volledig plaat sen, aangezien hier teveel het persoonlijke de oberhand kreeg. Verslaggever.) Bij de rondvraag, zegt de Heer Schouwvlieger het bestuur in overweging te willen geven, aan de gemeente te verzoeken om een lokaal van de oude school, voor het Consultatie-bureau. De Voorz. zegt dat het Bestuur hier reeds het oog op heeft. Hierna volgde sluiting. VISSCHERSFONDS TE WIERINGEN. Zon dag 28 Sept. jJ. hield bovengenoemde veree niging een algemeene ledenvergadering in Hotel Lont. De voorzitter, de Heer A. Zomerdijk, heet de aanwezigen welkom, zegt dat deze verga dering speciaal belegd is in verband met het bedanken van Mejuffr. Rietvink, als boek houdster bij de vischafslag, wegens ernstige ziekte. Vervolgens worden de notulen gelezen van een 3-tal vergaderingen terug, welke onver anderd worden goedgekeurd. Dan deelt de voorzitter mede, dat de her nieuwde Kon. goedkeuring op de Statuten op ernstige, bezwaren stuithet bestuur ontving namelijk een uitnoodiging van de verzekeringskamer om gehoord te worden hieromtrent. Aangezien er een wetswijziging heeft plaats gehad, waarbij onze uitkeeringen aan be hoeftige visschers en weduwen en weezen ten zeerste zijn betrokken, staat het nog te bezien of wij door mogen gaan met dit fonds. De notaris is echter zoo bereidwillig ge weest om onze belangen te willen beharti gen, en nu hebben wij na afloop van deze vergadering een conferentie met den Notaris; mogelijk dat er iets op gevonden kan wor den. Intusschen mogen geen nieuwe leden tot het fonds toetreden. Aan de orde is nu de benoeming Boek houder-betaalmeester bij de vischafslag. Het schrijven van mej. Rietvink wordt voorgelezen, waarin zij tegen 1 October ont slag vraagt. De Voorz. stelt dan ook voor om het ont slag eervol te verleenen en hoopt dat de ziekte van dien aard mag zijn, dat alles nog weer goed terecht mag komen. Ingekomen zijn 3 sollicitatiestukken nJ. van P. Kaleveld, M. Kat en Jac. Tijsen Nz. Eenige discussie heeft plaats over het feit, of leden van de vereeniging alleen mogen solliciteeren, ja dan nee. Bij een vorige gelegenheid was de heer P. Kaleveld ontstemd over toelating van niet- leden bij het solliciteeren, wat zelfs het be danken tot gevolg had van Kaleveld nu echter solliciteert hij evengoed, terwijl hij geen lid is van het fonds. Het bestuur stelt dan ook voor, om ook maar eenigen schijn op zich te willen laden, van den heer Kaleveld te willen uitsluiten, hem ook tot de sollicitatie toe te laten. Bij de eerste vrije stemming verkrijgt P. Kaleveld 7, Jac. Tijsen 13 en M. Kat 14 stem- menA zoodat een tweede vrije stemming plaats heeft, met als gevolg, P. Kaleveld 3, Jac. Tijsen 14 en M. Kat 17 stemmen. Een herstemming heeft nu plaats tusschen Jac. Tijsen en M. Kat. Tijsen verkrijgt nu 18 en Kat 17 stemmen, zoodat de heer Jac. Tij sen benoemd is als Boekhouder-betaalmees ter. De voorz. feliciteert de heer Tijsen met zijn benoeming. De rondvraag leverde niet veel belangwek kends op alleen willen wij nota nemen van de mededeeling van den Heer J. Tijsen, n.m. deze 21 November a.s. is de Voorz. A. Zo- mérdijk 50 jaar getrouwd en Tijsen vraagt nu of de vergaderinqg een bedrag wil vast stellen om den heer Zomerdijk een cadeau aan te bieden op dien dag. Besloten wordt om den penningmeester en secretaris hierin vrij mandaat te geven tot een bedrag van 25. De Voorz. dankt de Heeren bij voorbaat reeds voor de attentie. Hierna volgde sluiting. (Mede in verband met deze vergadering draaide Zondagmiddag in Hotel de Haan de Nieuwe Zuiderzeefilm wij hebben de vertoo ning van deze inderdaad mooie film bijge woond en komen tot de conclusie, dat al thans van de zijde der visschers op Wierin gen heel weinig belangstelling is betoond.) SUCCES NIEUWS. Zondag j.L gingen bei de Succes-elftallen naar Texel om daar hun eerste competitie wedstrijden te spelen tegen Texel I en n. De reis werd gemaakt per boot vanaf Den Oever, welke ons wederom be langloos werd afgestaan door de Maatschap pij tot Uitvoering van Zuiderzeewerken. Om ongeveer half elf werden de touwen losge gooid. De reis ging vrij vo^-gpoedig. Onder weg zorgde het personeel vj»n de boot voor koffie. Om kwart voor twaalf arriveerden wij aan de Oudeschild, waar de autobussen reeds klaar stonden, om ons verder naar Den Burg te brengen. Het 2e elftal moest di rect den strijd aanbinden tegen Texel 2, daar het intusschen reeds 12 uur was. Het spel is nauwelijks aan den gang of de T.kee per heeft al 2 maal moeten visschen. Dat was T. toch te bar en weet door goed samenspel gelijk te maken. Dan si de beurt weer aan S. Kust gaat in met 43 voor Succes. Na de rust heeft S. het windvoordeel en heeft dan ook het beste van het spel, hoewel de T.-aan vallen uiterst gevaarlijk zijn. Verschillende kansen van S. worden door buitenspel staan om zeep gebracht. Toen scheidsrechter voor het laatst floot heeft S. de stand op 85 op gevoerd. Hierna kwamen Texel ISucces I in het veld. Het publiek was inmiddels in groote ge tale opgekomen om getuige te wezen van den komenden strijd. Eerst heeft Succes het windvoordeel en brengt de T.-midvoor de bal aan het rollen. T. begint weer een zeer snel tempo en moet de S.-verdediging ook krachtig ingrijpen om erger te voorkomen. Voorloopig gaan de partijen vrijwel gelijk op en neer, de T.-aanvallen zijn echter gevaar lijker en eenmaal brengt de paal de S.-kee- per redding. Even later schiet de T.-links- binnen de bal in doel. als de S.-keeper met de T.-linksbuiten met elkaar in doel rollen, doch scheidsrechter annuleert dit punt zeer terecht voor buitenspel. Even later werkt de S.-midvoor de bal in het T-doel, doch de scheidsrechter kent dit punt niet toe wegens een niet gemaakte hands. Dan weet de T.-rechtsbinnen de S.-keeper het nakijken te geven met een hard schot. Groot is de vreugde in het T.-kamp. S. zit intusschen ook niet stil ook de T.- verdediging moet steeds krachtig ingrijpen om erger te voorkomen en eenmaal ontkomt het T.-doel ook maar ternauwernood aan een doorboring. Met 1—0 voor T. gaat de rust in. Na de pauze heeft T. het windvoordeel toch is zij nu niet direct de meerdere. In de S.voorhoede wil het spel niet erg vlotten. T. weet toch 20 te maken. S. krijgt een penal ty te nem, deze wordt echter naast gescho ten. Even later komt de S.-midvoor alleen voor de T.-keeper te staan, doch de bal gaat op onbegrijpelijke wijze naast. Bij een aanval op het S-doel gaat de T.-midvoor er alleen vandoor en geeft de S.-keeper voor de 3e maal het nakijken 30. Dan weet S. een verdiend tegenpunt te maken. Als de keeper de bal door zijn beenen laat loopen is het Jn. Lont welke hiervan weet te profiteeren. Even later weet de S.-keeper nog een lastige bal voor de T.-midvoor vandaan te werken. Spoedig hierop is het einde en heeft T. een verdiende overwinning behaald. Om half zes werd de terugreis aanvaard en om 7 uur kwamen allen na een voorspoedige reis weer behouden te Den Oever aan. Zeker kan ge zegd worden dat de tocht uitstekend ge slaagd is ook al moesten wij onze meerdere op Texel erkennen. Naar men ons meldt zal binnenkort de Gereformeerde kerk aan de Beltstraat op nieuw in gebruik worden genomen zoodat dan Zondags in de Kerk te Den Oever en in die te De Belt Kerkdiensten worden gehou den, waardoor de autobusdiensten dan zul len vervallen. De tooneelvereeniging „Nieuw Leven" heeft in studie genomen „Het licht in den Nacht", tooneelspel in 5 bedrijven door Inte Onsman. Het rijden van de elftallen van de troet- balvereeniging Succes, naar en van de a.s. competitiewedstrijden is aangenomen door den autobushouder C. de Haan Mz., te Hip- poltushoef, zijnde de laagste inschrijver. Ingezonden Stukken. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Schagen, 29 Sept. 1930. M. de D. Beleefd verzoekt ondergeteekende een klein plaatsje in uw veel gelezen blad. Bij voorbaat dankend. Aan de N.V. Lichtstraal te 's Gravenhage. Nu genoemde Maatschappij haar soliditeit in uw blad heeft bekend gemaakt, acht ik het mijn plicht om de aandeelhouders Bebomij Obl. iets op het hart te drukken. Genoemde stukjes zijn wisseltjes op de eeuwigheid: Vanaf Nov. 1928 tot en met de dir. Schoonderbeek en Blok- lander weten het zelf niet, zullen ze uitgeven 20 x 21000 Obl. leening A groot f 100; 40OO x 100 Obl. leening B groot f 50; 8000 x 100 Obl. leening C groot f 25; en 20.000 x 100 Obl. lee ning D groot f 10. Alle verkochte en niet-ver- kochte stukken spelen elke maand mede om de f 224.000 aan premie beschikbaar. Maar dit komt niet half, geen 10 procent onder het publiek. Laten we eens aannemen, dat er verkocht zijn van elke leening 100.000 stukken, die dan in de handen van het publiek zitten; de directie speelt dan nog op 3.200.000 Obl. Wat een winkans voor het publiek dan I Nu nog iets over de koop der stukken. Ze worden gemeenlijk verkocht in comb. A, B, C en D. a f 185. U betaalt f 2 per mnd. Het overge schoten bedragkomt op uw rekening, ..en 6 proc. of ongeveer f2.70 per 3 mnd. wat jaarlijks wordt f 10.80 moet u ook betalen. Dat is dan niet zoo als u bij aankoop voorgerekend wordt 8 a 9 jaar f 2.- per mnd. en u heeft een spaarpot ge vormd. Want waarde houder, u betaalt circa 13 of 14 jaar I precies berekend heb ik het niet. Dan, als alles betaald is kunt u uw stuk ken beleenen voor 80 proc. Maar ach, voor het voorgeschoten bedrag moet u jaarlijks weer 6 proc. betalen. Eerst na 25 jaar kunt u uw ge spaarde bedrag a f 185 terugvorderen, indien de zaak natuurlijk nog bestaat I na dan zoowat of heelemaal het dubbele betaald te hebben. Mochten er misschien Obligatiehouders zijn, die een afschrift van een rekeningcourant wil len zien of de origineele prospectus, kunt u bij mij terecht Laten dan Bloklander en Schoon derbeek het tegendeel bewijzen f Maar dat kunnen ze en durven ze niet. Ik tart ze. Voorloopig zullen we het hierbij laten. Ik hoop nog eens tot u te komen, maar dan iets over de Socité des Galerius waar ook de Lichtstraal ver kooper is geweest. U mijnheer de Red. nogmaals dankend, teeken ik achtend J. den DAS Thorbeckestraat 128, SCHAGEN. BINNENLANDSCH NIEUWS. TWIST OM EEN MEISJE. Te Panningen (L.) heeft bij een twist over een meisje de zeven érr twintig-jarige H. v. H. uit Eindhoven ten huize van zijn vroege re verloofde uit een revolver een tweetal schoten gelost op zijn medeminnaar L. K. Na het eerste schot sprong K. op H. toe en greep hem vast. Deze loste toen nog een schot op K., vlak in diens gelaat. De revolver was slechts met losse patronen geladen. Door dat dit schot echter van zoo nabij werd af gevuurd, bekwam K. in het aangezicht ver wondingen. H. v. H. is daarna door de politie gearresteerd. Proces-verbaal werd opge maakt, waarna hij wederom op vrije voeten werd gesteld. COCAÏNESMOKKELAAR BEDOT. Te Venlo had een cpcaïne-smokkelaar uit Tegelen een pakje cocaïne in ontvangst ge nomen tegen betaling van 2000. Hij dacht er over de grens ruim 3000 voor te kunnen maken. Hoe hij op zijn neus keek, toen bij onderzoek bleek, dat het pakje salicyl be vatte, ter waarde van 1.25, laat zich be grijpen. EEN VROUW VERMOORD GEVONDEN. Een bedrag van 4000 verdwenen. Gistermiddag is in een woning aan de Willebrordusstraat te Rotterdam een jonge vrouw vermoord gevonden door haar vijfja rig nichtje. Het meisje is gistermiddag om streeks half één bij haar tante gekomen, maar kreeg op haar bellen geen gehoor. Ze bleef eenigen tijd bellen en omdat ze het tien maanden oude dochtertje van haar tante hoorde huilen, vroeg zij een rijwielhersteller die zijn werkplaats beneden in de woning heeft, haar te helpen binnen te komen. De rijwielhersteller weigerde, omdat hij moest gaan eten. Hij liet het meisje aan de deur staan. Het kind bleef bellen. Na eenigen tijd kwam een heer zijn fiets stallen bij den fietsenmaker. Deze man heeft het kind ge vraagd wat zij wilde, waarop het meisje zei, dat ze binnen het kind hoorde huilen dat ze op haar bellen niet open werd gedaan. De man heeft haar geholpen en het gelukte hem het slot, dat zeer eenvoudig van con structie is, open te krijgen. Het meisje liep naar binnen en vond in de achterkamer haar tante dood liggen. Ze is onmiddelijk naar de ouderlijke woning te ruggekeerd, waar toevalligerwijze slechts haar grootmoeder thuis was. Toen zij haar grootmoeder vertelde wat ze had gevonden is de vrouw de straat op geloopen waar ze aan de buren heeft verteld dat haar schoon dochter vermoord was gevonden. Na waar schuwing van de politie vond men de vrouw in een plas bloed liggen. Zij had diepe steek wonden in het hoofd die met een broodmes, dat men vond, moeten zijn toegebracht. Het onderzoek heeft nog niets uitgewezen. Niemand heeft een man uit het huis zien ko men. Het is niet onwaarschijnlijk dat een man de woning is ingeslopen tijdens de afwezigheid van de vrouw. Het broodmes waarmee het misdrijf is gepleegd is door den dader uit de keuken weggenomen. De politie heeft met speurhonden in de omgeving gewerkt, evenwel zonder resultaat. Alg. Hbld. Nader meldt men, dat de dader is aange houden. Het bleek een zwager der vrouw te zijn. Hij bekende met een bijl de vrouw te hebben doodgeslagen, waar hij zeide enkel om geld te bemachtigen hij had het groot ste deel van 't bedrag nog bij zich. ANNA PAULOWNA. BURGERLIJKEN STAND. Geboren: Gerrit z.v. C. Wiggers en C. Amels. Jacob Cornelis, z.v. J. Waiboer en van J. R. Kis- temaker. Cornelia 'Maria Theresia, d.v. A. M.J. Braam en S. M. Zwirs. Cornelis, z.v. J. de Vries en van A. Heijblok. Getrouwd: Jan Hendrik 't Hart en Johanna van der Leek. De levering van brandstoffen voor het a.s. winterseizoen ten behoeve van de oi. scholen en het Gemeentehuis is opgedragen aan den laagsten inschrijver, de heer J. Muntjewerf, alhier. Ten bate dezer gemeente is een bedrag van 55.aan gewetensgeld gestort. Onder het vee van den heer A. Keppel, Kleiweg, den heer J. Bas, Stoomweg, den hr. D. Stammes, Boermansweg en van den heer K. Koopman, Middenweg, is mond- en klauw zeer geconstateerd. De onlangs indeze gemeente gehouden collecte ten bate van het Nederlandsche Roode Kruis heeft f 132.90 opgebracht. POLITIE. Verloren een heerenportemon- naie, inhoudende een bankbiljet van 10.- en 2 dubb. Gevonden een kinderportemon- naie met eenig geld. Inlichtingen ter Secr. BREEZAND. Aan den heer Chr. de Vries, te Breezand, is vergunning verleend gedu rende een half jaar in zijn bakkerij bakkers- arbeid te verrichten tusschen 8 uur des na middags en 6 uur des voormiddags. BREEZAND. De Singer. Naar wc verne men ligt het in het voornemen der Singer Mij., om in October a.s. een gratis knipeursus te hou den, vermoedelijk in de zaal van Borst SPORT Anna Paulowna. BKC I - Nieuwe Niedorp 13-5. Toen de scheidsrechter om streeks 2 uur de elftallen in het veld floot wer den de elftallen als volgt samengesteld: BKC Post Hendriks Blaauboer Jac. Wiggers B. Wiggers W. Hoep Tauber T. Post Rozenbroek Huisman Van Wees N. Niedorp: Blokker Herwerde Nieuwboer Borten Grootes P. Mayts Van Kaar Blokker Faas Schippers Kay NN krijgt de eerste aanval doch al heel vlug weet BKC 's voorhoede de bal te bemachtigen. Een worsteling voor het NN.-doel volgt. En door het goed doorbreken van Huisman en Ro zenbroek weet laatstgenoemde de bal heel zacht in een hoek te schieten 1--0. Nog geen 3 minu ten later krijgt Tauber de bal en schiet heel van de buitenwenk prachtig in 2-0. Nu gaat het spel vrijwel gelijk op, totdat NN-linksbuiten de bal te pakken krijgt en een mooie voorzet geeft aan het binnentrio waar NiN's vlugge midvoor gebruik van maakt 1-2. Weer is het de beurt aan BKC en Van Wees probeert het met een hard schot; echter NiN's keeper is op zijn hoede Toch ten slotte weet Huisman de bal te be machtigen en geeft mooi door aan Rozenbroek, die zich geen oogenblik bedenkt en keihard in schiet 3-1. Met deze stand gaat rust in. Na rust neemt N. N. het spel geheel in han den en in een minimum van tijd weet NNi de stand te verkleinen in 3-2. Een oogenblik later maakt de midvoor van N'N gelijk 3-3. En de links buiten zorgde voor het winnende punt 4-3. Nu wordt het BKC toch te machtig; ze dringt op en is nu geregeld in de aanval. Doch buiten spel verspert telkens den weg. Tenslotte is men dit niet met den scheidsrechter eens en men wordt hatelijk en begint te appéleeren. Er ontstaat ruw spel aan beide kanten en Huisman wordt weer eens voor de zooveelste maal van het veld gestuurd. Nu is het mooi er van ai en aan beide zijden vertoont zich saai spel. Toch weet links buiten van NN de stand nog op 5-3 te brengen en even later fluit de scheidsrechter het einde. Dit was een treurig einde voor BKC, die voor rust de score zoo goed inzette en ook goed spel ontwikkelde De aspiranten gingen naar Helder A en verloren maar met 29-0. 'n Kleine verzachting: zc speelden maar met 8 man Volgende maal beter hoor jongens. PROVINCIAAL NIEUWS. ST. MAARTENSBRUG. <De harddraverij op Dinsdag a.s. alhier te houden belooft zeer be langrijk te zullen worden daar de beste dravers uit den lande zijn ingeschreven o.a. Kapitein de Biuane, Hardstein, Othella, Premier, Pieternel, Sylent Nancy, Malie B, Politesse, Marry'Mago- wan, Northerman B en andere bekende dravers. .St. MAARTENSVLOTBRUG. Ten over staan van notaris Wegener Sleeswij k had Vrij dagmorgen in het lokaal van den heer Homan de afslag plaats van de boerderij met weiland groot 9.62.23 HA. aan den Belkemerweg, ei gendom van de familie Blaauw. Een en ander werd de vorige week in vier perceelen inge zet op een bedrag van f 14332.33. De uitslag is geweest dat de heer C. Kos te Anna Paulow na eigenaar is geworden van de perceelen 1 en 2, zijnde huis en weiland, tezamen groot 4.44.20 HA. voor f 7494. De perceelen 3 en 4 tezamen groot 5.18.03 HA. werden niet gemijnd en zijn toegewezen aan de heeren J. van der Oord cs voor f 6927.33; totaal bedrag f 14422.33 DEMONSTRATIE BOERDERIJEN P.E.N. Het prov. electriciteitsbedrijf van Noord- Holland te Bloemendaal heeft uitgegeven een brochure met foto's en beschrijving van de op 4 Juni j.L geopende demonstratie-bedrij ven voor de toepassingen van electriciteit in veeteelt- en pluim veebedrijf van het P.E.N. Aan de stichting van deze demonstratiebe drijven zijn veel kosten en moeite besteed, welke slechts DAN hunnen vruchten ten vol le kunnen afwerpen, als de medewerking 'n groot aantal belanghebbenden in het vee teelt' en pluimveebedrijf kennis neemt van de toestellen, die op deze bedrijven in wer king zijn te zien. De electrisch aangedreven landbouwwerk tuigen zijn na zorgvuldige studie gekozen uit binnen- en buitenlandsche fabrikaten, die zoo deugdelijk en practisch mogelijk zijn en waarvan de prijzen zich aanpassen aan den financieelen toestand der Noordhollandsche boeren. De voorloopige ervaringen, die met deze toestellen gedurende de afgeloopen maanden zijn opgedaan, hebben bewezen, dat zijn aan de te stellen eischen voldoen. Wat de electrische apparaten voor de pluim veeteelt betreft, blijken de ook aldaar opge stelde toestellen grootendeels doelmatig te zijn en economisch toepasbaar bij de tarieven die het P.E.N. daarvoor beschikbaar stelt. De bedrijfsleiders hebben thans voldoen den tijd met deze apparaten gewerkt om hun onbevooroordeeld oordeel er over uit te kun nen spreken. Een beroep wordt gedaan op de medewer king van alle belanghebbenden om in het be lang van den nationalen landbouw een be zoek te brengen aan deze demonstratiebedrij ven die te bezichtigen zijn op Woensdag en Vrijdag van 9 tot 11 en 1.30 tot 4 uur voor zoo ver het 't eierproductiebedrijf en het piepkui ken fokbedrijf betreft en van 10 tot 12 en 2 tot 6 uur het veehoudersbedrijf. Deze bedrij ven zijn resp. gevestigd bij den heer J. Sleutel te Groote Sloot bij St. Maartensbrug; bij den heer C. Vader te Dirkshorn en bij den heer E. de Boer te Groote Sloot 114 Sint Maartens brug. EINDE VAN DEN ZOMERTIJD. De klokken achteruit Er wordt aan herinnerd dat de zomertijd dit jaar eindigt op den vijfden October te drie uur in den voormiddag, zoodat in den nacht van Zaterdag 4 op Zondag 5 October e.k. de klokken één uur moeten worden achteruitge zet. Marktoverzicht der vorige week ingezonden door Jac. Knoop Makelaar in aardappelen, groenten en fruit Nassaukade 138 telef 81431 Amsterdam. Alfgeloopen week was er veel vraag naar grove eigenh. drielingen. Vooral uit de Hoeksche waard en deze kunnen een hooge prijs opbrengen. De vraag voor Nieuw- -landsche blanke Zand Eigenh. blijft evenals voor blanke Hillegommer zand, -bonken en drielingen en Zeeuwsche bonten zeer goed. Ook voor Zeeuwsche blauwen en Eigenh. gaat de verkoop zeer goed vooral le kwaliteit Bonten en Blauwen wordt naar gezocht. In dustrie en Eigenh. uit Zeeuwsch Vlaanderen zullen hier een goede markt maken. Heden 29 September werden de volgende prijzen ge maakt: Zeeuwsche Bonten 4.80 a 4.90; Zeeuw sche Blauwen 4.75 a 4.80; Zeeuwsche Eigenh. 3.75 a 3.90; Flakkeesche Eigenh. 3.75 a 3.90; Zeeuwsch Vlaamsche Eigenh. 3.30 a 3.50; Zeeuwsch VI. Industrie 3.10 a 3.30; Hillegom- sche zand 2.10 a 3.80; -Bonken 2.25 a 2.50; -Drielingen 2.30 a 2.40; Ypolder en Haarl.meer Bevelanders 2.80 a 3.- dezelfde klein van stuk vallende; Blauwen 2.90 a 3.-; Drentsche zwar te 1.40 a 1.60 Katwijker zand 3.50 a 4.20. Alles per HL. Drentsche en Overijsselsche Nieuwlandsche zand per 100 Kg. 4.50 a 5.-; verpakt in 50 Kg. balen.

Wieringer courant | 1930 | | pagina 2