Mode schow AVONDTOILETTEN J. R. KEUSS 5. Coltof SLANKE KRUL PI 21e Jaargang. Vrijdag 24jOctober 1930 No. 82 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR |||||p WIERINGEN EN OMSTREKEN anna paulowna DE VERSCHOPPELING. m m m HEERENBAAI ■WIERINGER COURANT» VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. UITGEVER CORN. J. BOSEER, WIERINGEN BUREAU: Hippolytnshoel Wieringen. Telefoon Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN Van 1—5 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10 HEERENBAAI P0RT0RIC0. TABAKSFABRIEK „DE WAKENDE LEEUW" LAAT A, 125 ALKMAAR. Prima kwaliteit in alle prijzen. Spaart onze rebussen hebben ook als punten groote waarde. 70 80 100 120 140 150 160 200 225 250 300 350 400 450 500 cent per pond. kema voortkweeker Ir. C. Koopman te Zie- rikzee. Dit ras maakt een gunstigen indruk en verovert terrein. Korrelkwaliteit beter dan Wilhelminaopbrengst ongeveer gelijk. Stroo iets steviger en langer. Winterhard, minder vatbaar voor roest, doch wel voor stuifbrand. De Geïdersche groep omvat o.a. de Gelder- sche ristarwe en de Limburgsche tarwe. Wij laten verdere bespreking over deze soorten achterwege, omdat ze voor onze provincie van minder belang zijn. De Zeeuwsche tarwe geeft wit, lang, grof doch slap stroo. De korrel is zeer blank, lang, vol en melig en van uitstekende kwaliteit. Opbrengst niet hoog. De plant is weinig be stand tegen roest, stoelt sterk en vriest niet licht uit. P. LAND- EN TUINBOUW. D. H. Prins, Alkmaar. TARWE I. Deze graansoort was reeds meer dan 3000 jaar voor Chr. in Egypte bekend. In ons land werd zij door de Romeinen ingevoerd, wat blijkt uit de korrels, welke in sommige Frie- sche terpen zijn aangetroffen. Het groote aantal variëteiten kan, voor zoover ons land betreft, in hoofdzaak tot drie groepen worden teruggebracht: Engelsche Squarehead, Zeeuwsche tarwe en Geïdersche rlsweit. Het is ondoenlijk een volledig overzicht te geven van al deze soorten. Wij bepalen ons tot de voornaamste rassen. 1. Wilhelmina Tarwe, verkregen door Prof. Dr. L. Broekema te Wageningen. Zij wordt in ons land wel het meest verbouwd, doch heeft in de laatste jaren geduchte me dedingers gekregen. Voldoende uitstoeling. Matig lang stevig stroo, matige bladontwik keling. Aar matig dicht geschakeld, goed ge vuld korrel middelmatig groot, half glazig, eenigszins geel. Winterhard, doch niet altijd in strenge winters. Vrij goed bestand tegen roest. Kan laat gezaaid worden en is dan zelfs winterharder, doch geeft vroeg gezaaid de hoogste opbrengst. 2. Imperiaal na Tarwe, Verkregen door het Instituut voor Plantenveredeling (I. v. P.) Uitstoeling gewoonlijk iets minder dan Wil helmina tarwe. Stroo stevig, vrij kort. Aar dicht geschakeld en regelmatig. Korrel groot, dik, goed gevuld, vry blank. Wintervastheid als Wilhelmina tarwe. Goed bestand tegen roest. Zaad en stroo-opbrengst zeer goed. 3. Mansholt's witte dikkop Tarwe III, kweeker Dr. R. J. Mansholt. Zeer wintervast, stroo tamelijk lang en fijn. In het voorjaar kruipend. Weinig vatbaar voor roest. Korrel middelmatig groot en geelwit. Korrelopbrengst goed, die van stroo zeer goed. 4. Mansholt's van Hoek, Zomertarwe, kweeker als 3. Goede opbrengst voor zomer tarwe met. matig lang, vrij stevig stroo. Roo- de korrel groot en gevuld. Stoelt behoorlijk uit. heeft tot dusverre weinig last van roest en verliest bij het oogsten weinig zaad. Ont smetting zaaizaad is gewenscht. Kan iets la ter gezaaid worden en dus gebruikt als dek- vrucht. Wordt vooral bij sterke stikstofbemes ting later rijp dan wintertarwe. Van de z.g. „Beproevingsrassen" noemen wij 5. Algebra Tarwe van Prof. Broekema en overgenomen door het I. v. P. Bladrijk, soms te geil, doch voldoend stevig stroo groote, gevulde korrel van goede kwaliteit. Opbrengst, winterhardheid en weerstand tegen roest als bij Wilhelmina. 6. W x E P Tarwe, med^van Prof. Broe kema en oook overgenomen door het I. v. P. Stroo stijf, kortdichtgeschakelde aar groo te geelachtige korrelzaadopbrengst zéér goed stroo-opbrengst middelmatig. Weinig vatbaat voor roest, doch tot nu sterk vatbaar voor stuifbrand. 7. Jacob Cats Tarwe, kweeker Prof. Broe- eeniging. RAAD ANNA PAÜLOWNA. OPENBARE VERGADERING VAN DEN RAAD DER GEMEENTE ANNA- PAULOWNA op Woensdag, 22 Octo- ber 1930. des 's namiddags te 2 uur ten RAADHÜIZE. Alle leden aanwezig. Voorrzitter, Burgemeester G. Lovink, opent de vergadering op gebruikelijke wijze, en ver zoekt den secretaris voorlezing van de notu len der vorige vergadering deze worden on veranderd goedgekeurd. Mededeelingen a. brief van Ged. Stalpn, d.d. 17 Septem ber j.1,, No. 86, betreffende ondersteu ning werkloozen. Uit dezen brief blijkt dat Ged. Staten, de meening zijn toegedaan, dat toeslag op wer- keloozenkassen, zal moeten worden ingetrok ken. De Heer Van der Ham gelooft dat Ged. Sta ten hier iets doen, wat niet in den haak is Er is geen enkel Kon. besluit wat dit recht vaardigt," en de toeslag wordt dan ook nog steeds gehandhaafd. Spr. meent dat men dan ook in beroep moet gaan. bij de Kroon. Voorzitter zegt dat zulks nog alle tijd heeft, de begrooting moet nog goedgekeurd worden door Ged. Staten. Men kan dan nog altijd in beroep gaan. b. do wijziging der begrooting, zooals deze is vastgesteld op 27 Augustus jL is door Ged. Staten goedgekeurd bij be sluit van <24 Sept. jl., No. 66. procesverbaal van opneming van boeken en kas van den Gemeente-ont vanger. In kas bleek te zijn 8716.09 1/2 alles was in orde. d. de levering van brandstoffen in den aanstaanden winter bcnoodigd voor het raadhuis en de o.l. scholen, \is opgedra gen aan J. Muntjewerf. De prijzen zijn als volgtWilh I f 2.48. Wilh. II 2.80 per H.L. Korte turf 0.85, lan ge turf 1.40 per 100 stuks. e. de beslissing van Ged. Staten op het besluit tot aan- en verkoop van grond voor stichting van transformatorge bouwtjes is verdaagd. f. de huur voor in de transformatorge houwtjes nabij station Anna-Paulowna en halte Breezand geplaatste meters is verhoogd. Bedroeg voorheen de huur 30.- per jaar, in den vervolge zal deze 60.- moeten bedra gen. Voorzitter zegt dat het eigenlijk altijd een vergissing is geweest, en dat dit nu hersteld zal worden, in verband met de afgeloopen contracten voor stroomlevering. g. van den A.N.W.B.. Toeristenbond voor Nederland, is een verzoek ingeko men om toe te treden als lid van die ver FEUILLETON. <5. Nu, vanmiddag zal ik dit vraag nog eens doen en als u het dan niet met mij eens ls, dan wijs ik u den weg naar den vruchten boomgaard niet. Na die episode konden zij het best met el kander vinden. Kitt vond Hugo een erg aar- digen man, hij was zoo gewoon en ook jong evenals zij, hij lachte en schertste en praatte over zichzelf en vroeg haar allerlei, zoodat zij al spoedig hem alle bijzonderheden vertelde over Glenside en over juffrouw Arnold en juf frouw Tabby en Maggie Brown. Zij sprak ook over haar ouders in Indië en toen beviel Hugo haar nog beter, want hij was zoo sym pathiek en scheen best te gevoelen hoe een zaam zij zijn moest. Eindelijk wees hij met zijn zweep in de verte en zei Kijk, d'at is het huis O, wat is het mooi riep Kitty. Ik dacht wel, dat het u bevallen zou. Het portiershuis staat daar. De laan is twee mijlen lang. Als wij soms van Wrexham hier heen wandelen dan gaan wij een korteren weg langs het jaagpad aan den anderen kant dan is het maar anderhalve mijl naar de stad. Deze zinspeling echter op het einde van den tocht maakte Kitty weer ongerust. De donkere oogen keken minder helder en zij drukte de lippen stijf opeen. Misschien zou zij zich lady Warburton heel niet herihneren en allerlei dwaze vergissingen begaan en er waren mogelijk wel veel vreemde logé's. L«geeren er veel menschen op Chishol- me vroeg zij op zachten, verlegen toon. Voorzitter zegt dat B. en W. het een zeer nuttige vereeniging achten, doch wilden ge zien de tijdsomstandigheden nog maar een jaar wachten. De contributie is 25.- per jaar. Indien dit 5 of 10.- was ging het nog. De Heeren Jonker en Rezelman vinden het alleszins gewettigd dat de gemeente lid wordt. Het is een sympathieke vereeniging die zeer veel tot stand brengt op het gebied van het verkeerswezen, door het plaatsen van wegwij zers enz. De Heer Koorn is eveneens voor aanslui ting spr. hoort meermalen klachten over een tekort aan borden en wegwijzers. Kort geleden was er nog iemand, die niet wist hoe van Anna Paulowna naar Wieringen te ko men. Voorz. zegt, dat ook de gemeente het plaat sen van wegwijzers ter hand neemt. Ook de Heer Kuiken is er sterk voor om lid te worden. Weth. Lubbert zegt, dat al wordt men nu lid van de A.N.W.B. men niet moet meenen, dat zij op het eerste verzoek om borden te plaatsen maar direct in zal gaan. Voorz. zegt nogmaals alle waardeering te hebben voor de A.N.W.B., maar wij hebben pas de rekening opgemaakt en van alle kan ten is er op bezuiniging aangedrongen, en nu gaan de heeren al reeds weer aan het trek ken. Geroep dat kan nog wel meerdere malen gebeuren. Op voorstel van Jonker gaat men tot stem ming over. De raad beslist met 7 tegen 4 stemmen dat de gemeente buitengewoon lid wordt van de A.N.W.B. h. aan H. N. Cornelissen is toestem ming' verleend gebruik te maken van één der lokalen van school I voor re petities van een door hem opgerichte kinderzangklasse. Voorzitter zegt, dat B. en W. maar zoo vrij geweest zijn om dit goed te vinden, in de ver onderstelling, dat de Raad hiermede ook ac- coord zal gaan. 42 kinderen heben zich voor deze zangklasse opgegeven. Nog zfjn ingekomen dankbetuigingen van de Heeren Jonker en Wiegman voor de hen toegekende salarisverhoogingen. Al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. 3. Adres van de Gymnastiek vereeniging „D.O.K.E.V." om een subsidie van f 100. In handen gesteld van B. en W. om prae- advies. Verzoek van de vereeniging „Zang- lust" om uitkeering van de tijdens het Zangconcours betaalde vermakelijk heidsbelasting, bedragende 189.31. Uit dit verzoek blijkt dat dit Concours een nadeelig saldo heeft opgeleverd van' 300.- B. en W. stellen voor om het verzoek van „Zanglust" toe te staan. De heer Kuiken zóu het nu maar niet be ter zijn de geheele vermakelijkheidsbelasting af te schaffen spr. meende eenige vergade ringen terug de toezegging van den Heer Keuris gehad te hebben,, dat hij een voorstel in dien geest zou indienen. De Heer Keuris zegt, dat dit onmogelijk is, maar dan alléén voor de plaatselijke veree- nigingen. Weth. Stammes tot den heer Kuiken U weet wat het opbrengt, U weet wat er terug betaald wordt, en u weet tevens dat er dan nog een mooi bedrag over blijft. Gaat het dan zoo niet goed Laat ons nu zoo door gaan. Voorz. voelt evenmin voor afschaffing, en zeker niet als deze belasting nog dansende bij elkaar wordt gebracht. Met algemeene stemmen wordt besloten „Zanglust" terug te betalen. Benoeming van een onderwijzer aan de o.l. school II ter voorziening in de va cature Kooiman. De voordracht luidt 1. A. den Broeder, Den Helder. 2. J. Brou wer, Ilem. 3. D. Bonne, Midsland. Er blijken 10 sollicitanten te zijn geweest. De voorzitter stelt voor om hiervoor in comité te gaan. Waartoe wordt besloten. Bij heropening der vergadering wordt me,i O, neen, antwoordde hij, wij zijn maar met weinigen, ik zal ze eens opnoemen tan te, mijn neef Cosmo en de pupil van oom, Mary Maturin, en dan nog Ashford, een vriend van mij. Oom is op het oogenblik uit maar over een paar dagen komt hij thuis. Er is zeker niemand van mijn leeftijd Neen, u bent de jongste van het gezel schap. Ik hoop, dat. ik niemand tot last zal zijn. Een lastWaarom denkt u dat Zij was zoo vervuld van het onderwerp dat zij haar geheele hart voor hem uitstortte. Wel, ik ben nog niet gewend om ergens te logeeren, ik zal niet weten, waar ik altijd over praten moet en dan denkt uw tante Waarom heb ik dat domme kind ook hier gevraagd Zij heeft heel geen manieren. Hugo lachte niet, hoe geamuseerd hij ook was. Hij stelde reeds veel belang in haar want hij vond, dat hij nooit zulk een origi neel onnoozel meisje had ontmoet. Hebt u wezenlijk geen manieren vroeg hij. Ik weet het niet, antwoordde Kitty. Dat is juist de moeilijkheid. Ik heb geen ondervinding en daardoor zou ik allerlei dwaasheden kunnen doen zonder dat ik het zelf wist. Wij kunnen niet meer doen dan ons best, zei hij opwijsgeerigen toon. Trek er maar niets van aan. Van tante behoeft u niet bang te zijn. Zij is een erg lief mensch Mary Maturin is ook heel aardig. En dan ben ik er ook, en ik ben voortdurend voor u een vriend in nood. Kitty- vond hem erg sympathiek en zij be dankte hem weer voor zijn goede bedoelin gen. Zij waren nu dicht bij het huis. Hugo kon den tocht nu niet langer rekken. Later zou hij nog gelegenheid hebben, om de kennis met Kitty Wildairs voort te zetten. Hij bracht het wagentje tot staan .sprong er WORDEN DOOR ONZE MANNE QUINS DE NIEUWSTE WEENER EN PARIJZER GETOOND. Kanaalweg, n. Casino DEN HELDER. ECHTE FRIESCHE ZO-50ct. per ons F 1.25 per werkelijk gegeven lesuur. bij een aantal van 9 tot en met 11 leerlin gen 1.50 per werkelijk gegeven lesuur. Wanneer meer dan één leerkracht gelijktij dig onderwijs geeft, wordt de belooning voor ieder dier leerkrachten naar dezen maatstaf berekend. Ter berekening van het getal leerlingen wordt aangenomen het gemiddelde aantal leerlingen, hetwelk voor deelneming aan den cursus bij den aanvang en op den len der maanden, gedurende welke de cursus duurt, is ingeschreven. Wanneer een leerling gedu rende drie achtereenvolgende cursusavonden de lessen zonder geldige reden verzuimt, wordt hij afgeschreven." Artikel 4. Deze verordening wordt geacht in werking te zijn getreden den len October 1930. De Voorz. zegt dat deze verordening, geheel overeenkomstig de wenschen van het onder wij zendpersoneel is samengesteldalleen was er nog over gesproken, om het onderwijs meer op de praktijk gericht te geven. De Heer Keuris juicht het tot stand komen van de verordening van harte toe. De heer Van der Ham, fcou gaarne een op- AVAJ uci yciBauciiiiK wuiui me.; degedeeld dat benoemd is, de eerstvoorgedra- '°J,™?!rsL1" gene^A. den Broeder, met 8 stemmen teïwijl 3 blanco stemmen worden uitgebracht. 6. Voorstel tot wijziging der verorde ning op het vervolgonderwijs. De Raad der Gemeente Anna Paulowna. Overwegende, dat niettegenstaande de ver minderde deelneming aan de cursussen voor het vervolgonderwijs het wenschelijk is deze cursussen niettemin in stand te houden Overwegende, dat het bepaalde bij artikel 1 der Verordening tot regeling van het ver volgonderwijs daartoe een beletsel vormt, wijl voor het houden van een cursus zich ten minste vijftien leerlingen moeten aan melden verzoekt de pers dit over te willen brengen. Spr. zegt, dat het eigenlijk niet noodig moest zijn om een verordening als deze te moeten maken, de ouders moesten hunne kinderen veel meer animeeren om het ver volgonderwijs te volgen. Het kleine beetje wat men leert op school is men o zoo gauw verge ten, en men moet z.i. er van doordrongen zijn dat vooral tegenwoordig kennis een machti ge factor is. De heer Koorn heeft in een vo rige vergadering eens gezegd dat er zeer veel menschen zijn die nog niét eens behoor lijk Anna Paulowna kunnen schrijven, zulks wijst er op dat het voor de tegenwoordige jeugd noodzakelijk is, om niet alleen aan dan sen-leeren te denken, doch hun kennis te ver Overwegende, dat deze bepaling bij de her-|rijken en bij te houden. ziening der verordening op 2 October 1923 is tot stand gekomen om de kosten van dit on derwijs per leerling berekend te beperken en het wenschelijk voorkomt aan dit beginsel vast te houden Overwegende, dat dit slechts mogelijk is, indien de belooning wordt gesteld op een naar het aantal leerlingen varieerend bedrag; Gelet op de artikelen 21 en 22 der Lager- onderwijswet 1920 Besluit vast te stellen de volgendeveror dening tot regeling van het vervolgonderwijs. Artikel 1. Het tweede lid van artikel 1 der verorde ning wordt gelezen als volgt „Wanneer niet ten minste zes leerlingen aan een school zich aanmelden, worden de leerlingen, die zich aanmelden, bij andere cursussen ingedeeld." Artikel 2. Aan artikel 1 der verordening wordt een nieuw lid toegevoegd luidende „Zoodra het aantal leerlingen van een cur sus beneden zes daalt, wordt deze opgeheven en is het tweede lid van toepassing." Artikel 3. Artikel 10 der verordening wordt gelezen als volgt „Aan de onderwijzers en onderwijzeressen met het geven van vervolgonderwijs belast, wordt eene belooning toegekend, welke wordt bepaald als volgt bij een aantal van 6 tot en met 8 leerlingen De heer Koorn zegt, dat er ook veel kinde ren naar Den Helder gaan en daar cursussen volgen. De Heer Koomen, verheugt zich ook met de oplossing, welke nu is gevonden. De raad keurt met algem. stemmen de ver ordening goed. Voorstel tot het geven van opdracht lot samenstelling van een uitbreidings plan voor deze gemeente. (Praeadvies in ons vorig nummer reeds volle dig opgenomen.) De voorzitter zegt het is wel een heel be drag, ruim ruim 3000.- doch dit neemt niet weg als men later voor het feit komt te staan dat b.v. één woning onteigend moet worden om een weg of straat door te trekken, het reeds belangrijk meer zal kosten. B. en W. zijn daarom van oordeel dat het bedrag wat nu gevoteerd zal moeten worden voor een uit breidingsplan gewettigd is. De Heer Koorn, is nog steeds niet overtuigd dat dit zoo noodig is, wij hebben toch een „Ceres-plan." De wegen staan hier allen nog open het is nog lang niet volgebouwd. Hij vindt het absoluut niet noodig om een derge lijk bedrag hiervoor uit te trekken, en kan zijn stem niet aan het voorstelgeven. De Voorzitter Indien wij het nu niet doen: met Januari kunnen wij er toe verplicht wor den. Art. 31 van de Woningwet schrijft ons dit voor. uit en hielp Kitty om uit te stappen. U vertelt toch zeker aan niemand, wat ik gezegd heb vroeg zij fluisterend. Neen, natuurlijk niet, antwoordde Hugo snel. Kitty was nog nooit in zulk een groot huis geweest. Er stond een livreiknecht in groene j en vergulde livrei te wachten, die deed open. Mylady is in de morgenkamer, mijnheer, zei een der knechts in antwoord op een vraag van Hugo. Dan gaan wij even naar haar toe, zei de jongeman op vriendelijken toon tot Kitty en hij bracht haar de hal door naar een deur aan den linkerkant. Hier is uw logé, tante, zei hij, de deur openmakende. Lady Warburton stond op en trad naar voren, naar Kitty toe, die zij in haar armen nam en zei Wel, kindlief, ik ben erg blij, dat ik je zie. Ben je erg moe van de reis Ik had je wel zelf willen komerij halen, maar ik had iets dringends te doen 'en daarom kon ik niet gaan. Ga nu maar even naar je kamer, dan kun nen wij na den lunch eens gezellig samen praten. Laat ik eerst eens zien, hoe je er uit ziet Ja, je lijkt op je moeder Mary Mary was op het terras aan het praten met Ashford en kwam nu toeloopen. Ja, tante zeide zij, O, is dat Kitty Wil dairs Ja. Breng jij haar eens naar boven. Zeker tante, zei Mary, het meisje een kus gevend. Wat een mooi kind, zei lady Warburton tot Hugo, toen de deur zich achter hen sloot, zij is eigenlijk nog mooier dan haar moeder. Ja, zij ziet er goed uit, zei Hugo koeltjes. Zij wordt bepaald een mooie vrouw. Zoudt u dat denken Zijn hart klopte van trots en genoegen o- ver de lofuitingen die aan zijn beschermelin- getoegezwaaid werden, maar zijn gelaat bleef onbewogen en lady Warburton kreeg den in druk, dat Kitty niet zoo bijzonder bevallen was. Hoor eens, Hugo, voegde zij er bij, ik zal haar dikwijls aan jou moeten toevertrouwen, als wij menschen hebben. Ik kan een vreemden heer niet aan het di ner een meisje van zestien jaar naast zich geven en Cosmo zou het niet willen, zelfs al moest hij niet zijn plichten bij anderen waar nemen. Jij bent zoo'n goedhartig sinjeur, je zult het wel willen doen. O, zeker, tante, riep Hugo haastig, valt u Cosmo maar niet lastig, ik ben altijd tot uw dienst. Beminneliike jongeman Maar zelden ziet men zulk een zelfopoffering VI. Hoelang denkt u in Engeland te blijven, mijnheer Ashford vroeg Mary. Dat weet ik nog niet, antwoordde hij het hangt af van de omstandigheden. Zij wandelen samen in hun geliefkoosd laantje langs den oever der rivier. In de ver te hoorden zij Hugo en Kitty en Hugo lachen, hij leerde haar roeien en dit ging met veel vroolijkheid gepaard, verder klonk er geen enkel geluid dan het kweelen der vogels. Gaat u dan weer rechtstreeks naar A- merika terug Misschien ga ik wel nooit meer voor goed naar Amerika terug. Wezenlijk Zij keek hem verrast aan. Ik heb er geen familie, zei Ashford, en het leven in Egeland bevalt mij goed. Mijn be sluit zal veel van de omstandigheden afhan gen. I Zij liepen zwijgend een eindje samen voort. I Mary had praats genoeg gewoonlijk, maar| nu wist zij niet, wat zij zeggen zou. Blijkbaar vond zij het moeilijk om de conversatie op te houden en zij was niet intiem genoeg met haar metgezel om lang te blijven zwijgen. Hoor dien koekoek eens, zeide zij. Het zijn vogels, die een eentoonig ge luid maken, zei Asford met een zijdeling- schen blik op haar. Ik heb altijd zoo'n gevoel, dat zij namaaksels zijn van de klokken, in- plaats dat het andersom is. Zij zijn zoo onna tuurlijk. En slecht, zei Mary, want zij maken zich meester van de nesten van andere vogels En zij gooien er den vogel uit, waaraan het nest behoort. Is dat niet de moraal Het is al heel leelijk, zei Mary. —De beste vogel moet het toch winnen, zei hij. U hebt toch zeker Darwin gelezen Neen, bekende Mary. Dus gelooft u niet in de stelling, dat de geschikste de langst levende is Is dat niet de wet, dat macht de over hand heeft Het hangt er van af, wat u met macht bedoelt. De macht om goed te doen Zij was hopeloos in de war en dat begon haar te ergeren, want zij was er bijna zeker van, dat hij een geheime bedoeling had met wat hij zeide en zij vond, dat hij haar behan delde als een kind. Die arme koekoek, zei hij op zachten toon, hij heeft zelf geen nest, vindt u dat niet akelig voor hem Haar hart klopte heftig, zij was opeens bang van hem en van zichzelf en dat was haar nog nooit gebeurd. Zij begon Cosmo's ring om haar vinger te draaien, want zij was zenuwachtig geworden. U vraagt te veel sympathie voor uw roof- zuchtigen vogel, zeide zij, maar wat doen die kinderen toch, zij maken zoo'n leven, laten I wij eens gaan hooren, waarom zij zoo lachen. (Wordt vervolgd.

Wieringer courant | 1930 | | pagina 1