TWEEDE BLAD. Vrijdag; 24 October 1930 No 82 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR jjPJPP WIERINGEN EN OMSTREKEN PEPERMUNT WASSCHERIJ ALKMAAR. S. KROM. WIERINGER COURAiiTa Het beste dagelijksche middel ter opwekkingen verfrissching. PARIJSCHE MODEBRIEF. Mevrouw gaat uit „Wie 's avonds uit wil gaan gaan, trekke een lange jurk aan," zóó wil het de mode. We hebben gemopperd en ons beklaagd. Maar tenslotte schikken we ons allen weer in de nieuwe omstandigheden. En we troosten ons dat de moderne mode ons tenminste slank, statig en vrouwelijk maakt al is ze dan ook niet zoo jeugdig en practisch als voor heen. Maar de oudere en meer gezette vrouw zal er zich zeker beter in thuis gevoelen, dan in de leuke bakvischtoiletjes met knierokjes uit vorige jaren. Het is alleen maar jammer, dat ook het heel jonge, aankomende meisje gedwongen is, deze lange kleeren te dragen. Gelukkig laat men ons nog een kleine vrij heid. De verschillende modehuizen hebben nJ. ieder hun eigenopvatting over de lengte der rokken, waardoor het ons vrij staat ons toilet slechts tot aan de enkels te laten val len. of geheel tot op den grond. Wanneer we de verschillende avondjapon nen eens goed bekijken, komen we tot de conclusie dat er hoofdzakelijk twee typen voor komen: de japon met den heel smallen, nau- wen rok, die pas van onderen wijd wordt, en de rok waarbij de ruimte dadelijk beneden de heupen begint. Ook vinden we Grieksche toiletten met soepele draperieën, waarvoor men speciaal het effen wit reserveert, echter alleen in de zachtere nuancen, zooals b.v. crème, opaal en parelmoerkleur. Bijna alle toiletten zijn van een pelerine, een bolero of een kort man teltje voorzien. Vroeger konden we ons een feestelijk avond japonnetje bijna niet anders voorstellen dan in een snoezig fondantkleur tje, zachtroze, teergroen, lila, lichtblauw Tegenwoordig ziet men tal van zware, don kere kleuren voor den avond. Cacaokleur en donkerbruin zijn b.v. zeer in de mode. De som berheid wordt opgeheven door aan de cein tuur een heel sterke, levendige kleur aan te brengen, oranje, jadegroen of roze. Verder zien we rood als avondkleur, een zachte, flat teuse tint blauwgroen, turkooiblauw, brons groen, abrikooskleur, (vooral voor georgette japonnetjes) en, natuurlijk, ook veel zwart en wit, waarmee men soms buitengemeen elegante combinaties vormt, b.v. bij een ja pon van zwarte crêpe satin draagt men een kort hermelijn manteltje met schoteltje. Bij een avondtoilet van zwarte crêpe romain be hoort een kort jasje van zwart-zijden fluweel, rondom met hermelijn afgezet. Van voren, aan de uitsnijding der japon, is een groote toef witte bloemen bevestigd. Een andere zeer elegante japon is van zwart zijden mous seline, met een korte wijd cape-je van wit zijden fluweel, met zilvervos afgezet. Op een wicte japon, van crêpe romain, draagt men daarentegen een zwart jasje, van atlas, met pelerinekraag. Kousen en schoentjes vormen verder een belangrijk onderdeel van het toilet, de kou sen wel niet meer zóó zeer als voorheen, maar ze behooren toch fijn, en goed gekozen te zijn, van fijne zijde in de tint van japon en schoenen. Waaruit volgt, dat ook de schoen tjes de kleur der japon volgen, van welke stof ze ook gemaakt zijn, van satijn, crêpe de chine, lamé brokaat, damast.... De mode van zilveren en gouden schoen tjes is ten einde en eigenlijk ziet men ook satijn minder dragen dan voorheen, terwijl crêpe de chine daarentegen zeer in den smaak is. Bij een effen witte japon neemt men geen wit schoeisel, maar een sterk af stekende kleur, rood, groen of blauw. WILHELMINA. GEMEENTE ZIJPE. GEMEENTERAADSVERGADERING. De Burgemeester der Gemeente ZIJPE (N.H.) maakt bekend, dat Openbare Verga dering van den Raad dier Gemeente is be legd tegen DINSDAG ,den 28 OCTOBER 1930, des voormiddags te 10 ure. ZIJPB (N.H.), den 22 October 1930. De Burgemeester voornoemd, J. DE MOOR. ZIJPE en HAZEPOLDER. Buitengewone Vergadering van het college van Dijkgraaf, Heemraden en Hoofdingelanden van het Waterschap .,Zijpe- en Hazepolder", gehouden op Woensdag 22 October 1930, des mor gens 10 uur, in het lokaal „Het Wapen van de Zijpe" te SCHAGERBRUG. Aanwezig alle leden. 1 Vacature. De Dijkgraaf opent de vergadering en zegt dat deze is aangevraagd door een 6-tal Hoofd-Ingelanden. n.1. de heeren: Rezelman, De Boei-. Swan, Dignum, Ra denmaker en Rampen. Volgens reglement, zegt spr., ben ik verplicht hieraan binnen 8 dagen te vol doen. hetgeen ook is geschiedt. De notulen der vorige vergadering werden zonder aanmerking goedgek. De Dijkgraaf trekt no. 5, waardoor de heer J. van der Oord wordt aangewezen waar gedurende deze vergadering de omvragen zullen aanvangen. Hierna volgde onderzoek van de ge loofsbrieven van de nieuwbenoemde Iloofd-Ingeland, de heer .1. Eriks. De heeren Rampen, Rezelman en Brak worden verzocht de vereischte stukken hieromtrent na te zien, waar na bij monde van den heer Brak tot toe lating wordt geadviseerd. De Dijkgraaf noodigt daarna de heer Eriks uit binnen te komen, waarna spr. hc-m van harte gelukwenscht met zijne benoeming en het verheugt hem den heer Eriks weder als Iloofd-Ingeland in de vergadering te zien, daar de heer Eriks bekend staat als iemand, die de belangen van den polder steeds naar zijn besle weten heeft behartigd. De Dijkgraaf hoopt dat de heer Eriks dit ook in het vervolg weder zal doen. afge scheiden van alle partijbelang en hoopt op een prettige en aangename samen werking. De heer Eriks dankt den Dijkgraaf voor de vriendelijke woorden tot hem gesproken en belooft zijn beste krach ten te zullen aanwenden in het belang van den polder, in goede samenwerking met de andere leden. Hierna kwam het volgende punt aan de orde. lc. in te trekken het besluit van het College van Dijkgraaf, Heemraden en Hoofdingelanden, genomen in hunne vergadering van 12 Februari 1930. tot het met ingang van 1 Januari 1931 als Egalementslanden op de leggers te doen plaatsen, de Egalementslanden van voor 1917, alsmede de nollen, welke tot heden bruikbaar land zijn geworden. 2e. Thans nog geen rekening te hou den met alle laatstelijk genomen beslui ten, die betrekking hebben op de zaak der Contribuabele- en Egalementsland- bezitters, doch den toestand te hand haven, zooals deze vanaf 1916 geldig was totdat de te verwachten uitspraak door Ged. Staten is gedaan. Van deze besluiten uit te zonderen, het besluit van 14 Augustus 1929, waar bij besloten werd nollen van de heeren Jb. Swan, nu wijlen P. Blauw en J. C. Blauw, als zoodanig in de leggers te schrappen en daarin als Egalements- land te doen plaatsen 3e. Ged. Staten in kennis te stellen met het besluit dat naar aanleiding van het onder le en 2e bedoelde voorstel zal worden genomen. De Dijkgraaf geeft het woord aan de eerste onderteekenaar van dit voorstel, de heer Rezelman. De heer Rezelman maakt allereerst een opmerking omtrent het uitschrijven dezer vergeadering, als een „buitenge wone vergadering". Zoolang Spr. Hoofd ingeland is. is het altijd de gewoonte in deze maand eene vergadering te houden. Daar evenwel een gedeelte van het Dag. Bestuur deze vergadering niet wenschte, waren wij wel genoodzaakt deze aan le vragen. De punten, zoo zij daar voor ons liggen, waren bekend, daar wij die reeds eerder hadden inge zonden om ze te plaatsen op de agenda der eerstvolgende algemeene vergade ring. Betreffende deze voorstellen wijst Spr. op de bezwaarschriften, welke tegen het. indertijd genomen besluit zijn ingeko men, waaromtrent een beslissing nog niets bekend is. en het o.i. niet aangaat de nieuwe toestand met 1 Januari a.s. in werking te doen treden. Wij willlen wachten, zegt de heer Rezelman, tot Ged. Staten een uitspraak hebben ge daan en tot zoolang wenschen wij nu den ouden toestand te handhaven. De Dijkgraaf zegt, dat een Octoberver gadering nooit veel op het lijf heeft en dan wordt eerst weder in April verga derd. Wij waren overeengekomen met deze vergadering te wachten tot b.v. December, dan is de tijd tot de April- vergadering niet zoo lang. Wat de bezwaarschriften betreft, wel ke zijn ingekomen van Contribuabele landbezitters, zegt de Dijkgraaf, deze zijn niet over de besluiten van 12 Febr. 1930, maar over een besluit van het Dag. Bestuur van 7 Dec. 1929. Wij heb ben ons te houden aan het Reglement en wanneer Ged. Staten een door ons genomen besluit niet vernietigen. is dit van kracht. De bedoeling van de on derteekenaars is om het besluit in te trekken. Precies wat gedaan is om het besluit te nemen, moet ook gedaan wor den om het besluit te vernietigen. Het besluit is genomWen is voor 10 jaar van kracht. Ged<Skaten weten wel wat zij doen. Om ove jfdit punt, wat steeds in onzen polder een brandpunt is ge weest. ja of neen te zeggen, daar is voor Ged. St. studie voor noodig, alvorens zij een beslissing nemen. W|ij moeten af wachten wat Ged. Staten besluiten. De heer Rezelman vraagt of de Dijk graaf er niet mede bekend is dat er 'n bezwaarschrift naar Ged. Staten is ge zonden, met het verzoek om het geno men besluit te vernietigen. Daar zou den wij gaarne uitspraak van wenschen daar het besluit in strijd is met het Reglement. De Dijkgraaf zegt hiermede niet be kend te zijn, maar dat doet er niets toe. Er zal wel een antwoord komen van Ged. Staten en tot zoolang moeten wij ons houden aan het genomen besluit. De heer Rezelman zegt dat het ant- oord van Ged. Staten wel zal komen. De Dijkgraaf zegt: U heeft in de vori ge vergadering een voorstel tot verbroe dering gedaan, betreffende de algemee ne lasten en nu stelt u voor in punt 2, enkele landen uit te zonderen, dat gaat niet Den heer Dignum klinkt het eigen aardig dat de legger voor 10 jaar wordt vastgesteld. Er is nu al een tijdsverloop tusschen vaii 15 jaar. Het moest zijn van 1916 tot 1926 en van 1926 tot 1936. Een tusschentijdsche wijziging is toch zeker wel geoorloofd. De Dijkgraaf zegt, dat het wel het plan, was de legger in 1926 te wijzigen en vast te stellen, maar er is steeds gekib bel over geweest in den polder, zoodat het steeds werd uitgesteld De Dijkgraaf zegt: wij kunnen er nog wel uren en dagen over praten, maar in Haarlem zullen ze het wel uitmaken. De heer Rezelman zegt, dat de voor stellers willen wachten met de invoe ring van het besluit tot Ged. Staten een uitspraak hebben gedaan. De Dijkgraaf merkt op. dat dit niet mag. Het besluit is genomen; het treedt 1 Januari in werking en daar hebben wij ons zonder meer aan te houden. Het voorstel van den heer Rezelman komt nu in stemming en wordt aange nomen met 9 stemmen voor- en 7 tegen. Tegen stemden de heeren Eriks, Brak, Schilder, Nieman. Tiel, Jimmink de Dijkgraaf. De Dijkgraaf hoopt dat dit de laatste keer is, dat dit punt besproken moet worden. De heer Van der Oord vraagt naai den weg Stolpen-Lagedijk. Spr. heeft het werken van den wals op dezen weg gezien, maar het resultaat vindt hij niet schitterend. De Dijkgraaf zegt. dat het plan is, de zen weg a.s. voorjaar met teer te behan delen. Laten wij dus ons oordeel op schorten tot den weg klaar is. de levering opgedragen van brandstoffen voor de a.s. winter voor de scholen en het Raad huis te Zijpe. SCHAGERBRUG. De Commissaris der Ko- ninginin in de provincie Noordholland is voornemens zijn 4-jaarlijksch bezoek aan deze gemeente te brengen op 3 November a.s. PREDIKBEURTEN ZIJPE. Zondag 26 October 1930. NED. HERV. GEM. Schagerbrug voorin. 10 uur Ds. Witkop Oudesluis: Geen dienst. Burgerbrug geen dienst. St. Maartensbrug geen dienst. Callantsoog v.m. 10 uur ds. Tinholt. Petten; Geen Dienst. EVANGELISATIE Schagen, voorm. 11 uur, Ds. Hoogenhuijzen van Amsterdam. Schagen nam. 5 u. de hr. Boon, Breezand vm. 10 uur de heer Boon WIJ BREIEN en repareeren alle soorten Wol len Kleeding, Kousen en Sokken, ook de aller fijnste. JAAP SNOR ZUIDSTRAAT 15, DEN HELDER. Let op den Gelen Winkel. PROVINCIAAL NIEUWS. Ai éi éb sti sfc éh db li ïfc -h db üfc eb Het is voor ons heel eenvoudig U te ZEGGEN dat onze aflevering goed is, doch veel beter is het dat U zich fër hiervan zelf overtuigt door het zenden van een proefwasch. Eiken Dinsdag komen onze wagens te Schagen. B- m chiels-Gestel hebben een verlangen-briefje naar dr. Eckener gestuurd Of- wanneer hij naar Nederland kwam met de „Graf Zeppe lin", hij a.u.b. ook 'ns even boven het insti tuut wou komen. Dr. Eckener is zoo vriendelijk geweest een briefje terug te schrijven met de mededeeling dat hij aan dit verzoek gevolg wil geven. DEN CONDUCTEUR VERGETEN. Een passagier zorgde voor de dubbeltjes. Zondag heeft zich te Rotterdam, na afloop van een voetbalmatch op het Spartaterrein een eigenaardig voorval voorgedaan; schrijft het ..U. D." Na afloop stroomden de trams stampvol en daardoor gebeurde het op een gegeven oogenblik, dat er een lijn 5 met bij wagen wegreed, zonder dat de conducteur van den achtersten wagen in den wagen was. Hij bleef eenzaam op de halte staan, en de PURMEREND. Overtreding loterijwet. Dins dag heeft de kantonrechter van Purmerend uitspraak gedaan inzake de vervolging van de leden van het winkelweekcomité, wegens tram reed zonder hem weg. Een der passa- overtreding der loterijwet. Geëischt werd te- giers van de tram heeft toen dubbeltjes op- gen ieder lid 40 boete of 4 dagen hechtenis.gehaald onder de aanwezigen, die allen be- Ieder der leden van het winkelweekcomité werd veroordeeld tot 10 boete of 1 dag hech tenis. Ijsbond „Hollands Noorderkwartier." Op Zaterdag 8 November 1930 heeft de 46e alge meene vergadering van de Ijsbond „Hollands Noorderkwartier plaats te Alkmaar in het gebouw „De Harmonie." Uit het jaarverslag nemen wij over een be schrijving van den heer Limpers over het Noorderdistrict, bevattende 10 afdeelingen n.1. Anna Paulowna, Burgerbrug, St. Maar tensbrug, St. Maartensvlotbrug, Mennonieten buurt, Oudesluis, Petten en Zuid-Zijpe, Stol pen, Wieringerwaard en 't Zand. U vraagt mij een verslag van den afgeloo- pen winter nu dat zal niet bijzonder lang zijn, want geen vorst, dus ook geen ijs de schaatsen zijn in het vet gebleven. Ik heb één districts-vergadering gehouden van Noorderdistrict en district Schagen. Van eerstgenoemde waren een 6-tal opgekomen, van district Schagen slechts één, dus de op komst was niet bijzonder groot. De vergade ring was zeer goed, en het is jammer dat er niet meer afgevaardigden op de districtsver gaderingen komen,, waar de belangen van de aangesloten clubs, haar wel en wee, de on dervindingen en teleurstellingen, regelingen enz. enz. worden besproken, wat dikwijls be langrijke wegwijzers zijn voor andere ijs- clubs. Ook hier kwamen de wedstrijden, de banen en de ijsberichten in behandeling. He laas, hebben beide districten maar weinig gelegenheid voor groote wedstrijden. Een 2de De heer Dignum meent dat besloten districtsvergadering achtte ik niet noodig, was om het weggedeelte Lagedijk-Sclia gerbrug te nemen en nu is men tot de Stolpen gegaan. De Dijkgraaf zegt, dat een bedrag van f 3000 biervoor is toegestaan en bet is dan goed een zoo groot mogelijk deel weg te nemen. De heer Dignum vraagt naar de schouw in de onbemalen landen, wat voor velen iets nieuws is. De Dijkgraaf verstrekt den heer Dig num de gewenschte inlichtingen. De heer Dignum vraagt naar een sloot welke grenst aan de onbemalen landen en meent dat dit een Egalementsloot is. en nu particulier eigendom is. De Dijkgraaf zegt dat deze sloot is o- vergegaan aan de firma Filippo, wat Spr. ook een raadsel is, maar de heer Rezelman, als voorzitter van het Alge meen Armbestuur, welke deze sloot hebben verkocht, kan hierover mis schien inlichtingen verschaffen. De heer Rezelman zegt, dat het- Arm bestuur steeds de lusten en lasten van deze sloot had, welke op naam stond van het Armbestuur en Consorten. Maar deze consorten waren nergiens te vinden. Wij hebben onderzocht naar mede-eigenaren, maar die waren onbe kend. De Dijkgraaf zegt dat deze sloot een Egalement is. •De heer Rezelman zegt van niet. Op den legger staat deze sloot aangegeven als „watering. De Dijkgraaf zegt deze zaak te zullen onderzoeken. Hierna sluiting. i la» BURGERLIJKEN STAND der gem. ZIJPE van 17 tot 23 October 1930. Geboren Alida Maria, d.v. Albertus Groot en Elisabeth Cornelia Schilder. Getrouwd Mattheus Boekei, oud 3L jaar, arbeider te Koog aan de Zaan en Catlaarina Borst, 27 jaar, zonder beroep, te Zijpe Wil lem Oele, 21 jaar, arbeider, te Anna Pa;ulow na en Cornelia Bakker, 18 jaar, zonder be roep, te Zijpe Johannes Pieter Pennekamp, 25 jaar, tuinder te Anna Paulowna en Adria- na Bakker, 23 jaar, zonder beroep, te Zijpe. Nan Spaans, 30 jaar, slager te Schagem t Antje Kuit,'25 jaar, zonder beroep, te Zijpe. SCHAGERBRUG. Aan den heer J. Nieman alhier is door Burgemeester en Wethouders taalden en daarna is hij uitgestapt en heeft den volgenden wagen weer afgewacht. Het gevolg was, dat de voor de maatschappij be stemde gelden eerlijk op de plaats waar zij hoorden, i.c. in den zak van den directeur te recht kwam. En de R. E. T., geen schade had. JONGEN OVERREDEN EN GEDOOD. Gistermorgen is het achtjarig knaapje Schreurs te Geldrop, dat daar op weg naar de school de straat overstak, door een vracht wagen uit Maarheeze overreden. Het knaap je is enkele uren daarna aan de bekomen verwondingen overleden. KIND GEDOOD. Bij het oversteken van den weg is te Ge leen het 3-jarig dochtertje van de familie v. Geelen door een vrachtauto overreden en gedood. daar er geen winter is geweest, dus niets van belang was te behandelen. Wat de ijsberichten betreft moet een vol gende winter nog uitkomen, of de nieuwe re geling goed loopt, hiervan is nog niets te zeg gen. Over de wedstrijden is men algemeen zeer tevreden, dat de Ned. Schaatsenrijders Bond den IJ.H.N. ook een paar wedstrijden heeft toegestaan. Verder wil ik ook nog wijzen op het nieuw» kanaal langs de Wieringermeer vanaf Me- demblik tot. het Noord-Hollands Kanaal. MOTOR TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Twee dooden. Woensdagnacht omstreeks twaalf uur be merkte aan het einde van de Binnenhaven te Den Helder een automobilist, dat er aan den kant van den weg iets brandde en zag dat het een motorrijwiel was. Tot zijn schrik zag hij, dat vlak er bij twee menschen lagen, die dood waren. De lijken zijn naar het Ma rinehospitaal vervoerd. De politie heeft den motor in beslag genomen, die door onbeken de oorzaak tegen een boom is aangereden. De slachtoffers behoorden tot de bemanning van het vliegkamp De Kooy en waren op weg daarheen, toen het ongeluk gebeurde. Het zijn de miliciens P. Swarts en de stoker-olie- man M. Meyer uit IJmuiden, resp. 20 en 24 jaar oud. Omtrent de oorzaak meldt het Hbld. ver der, dat blijkens de aanduidingen met zeer groote snelheid moet zijn gereden, waardoor men de zich ter plaatse in de straat bevin dende bocht niet heeft gezien. Beide jongelui werden met verbrijzelde schedels gevonden op verscheidene meters afstand van hun mo torrijwiel dit motorrijwiel lag eveneens op circa acht meter afstand van de plaats der botsing. De bestuurder had bovendien nog een gebroken been en arm. DOOR DEN STROOM GEDOOD. Woensdagmiddag begaf te Medemblik de arbeider A. Flietstra zich met een electrische looplamp naar een der kelders van het ir aanbouw zijnde nieuwe gedeelte van het Te huis voor Ouden van Dagen en werd hierbij door den stroom getroffen. De man, die juist de vorige week in het huwelijk was getreden, was op slag dood. EEN GRIEKSCHE LANDRU. Den avond voor zijn bruiloft is te Athene de Griek Kulaxides gearresteerd wegens moord op zijn vorige zeven vrouwen. De po litie drong het huis binnen, waar de gasten nog aanwezig waren en zijn nieuwe toekom stige vrouw, een rijke weduwe, die juist haar heele vermogen op hem wilde overdragen, trok zich het geval zoo aan, dat ze naar een zenuwinrichting moest worden gebracht. De ontdekking van dezen modernen blauwbaard is te danken aan een rechercheur, die er bij was toen het door messteken ontzettend toe getakelde lijk van de zevende vrouw in een afgelegen kloof in Macedonië werd gevonden. Hij onderzocht de zaak en constateerde, dat het de vrouw van Kulazides was, die langen tijd in deze streek was gezien en vischte uit, dat Kulazide zeer vaak van woonplaats was veranderd en steeds in zijn nieuwe domicilie zonder vrouw was gekomen. Dat bracht hem tot de conclusie, dat Kulaxides al zijn zeven vrouwen uit den weg heeft geruimd, hetgeen de man ook bekend heeft. BINNENLANDSCH NIEUWS. ALS DE „ZEP" KOMT. De „Bossche Crt." meldt De kinderen van het Doofstommen-Instituut te St. Mi- ANNA PAULOWNA. Een kras Oudje. Dinsdag j.1. is de oude heer C. Koorn (de vader van den heer D. Koorn, Benedenbuurt Kleine Sluis) vanaf Nieuwe Niedorp naar An na Paulowna gefietst zonder eenige ver moeidheid. De heer Koorn is 83 jaar oud. Een kranige grijsaard. Auto door de brug. Donderdag zak te de wagen van den heer J. Muntjewerf Jz. nabij zijn huis met het achterste deel door ,de brug. Met vereende krach ten wist men de wagen te lichten. BURGERLIJKEN STAND Geboren: Theodorus Hermanus. z.v. G. van der Park en van M. Ruijter. The odorus Petrus Maria, z.v. C. H. van Ko ningsbruggen en van C C. Th. Nijpels. Politie: Gevonden: een rijwielplaatje. Inlichtingen ter secretarie. Voor betere Spanning. In deze ge meente worden ten behoeve van het e- lectriciteitsbedrijf twee hoogspannings gebouwtjes gesticht en wel aan den Stoomweg, nabij van Ewijcksluis en aan de Molenvaart, nabij Kleine Sluis. Veeziekte. Onder het vee van den heer Th. A. Smits. Kleiweg alhier, is mond- en klauwzee waargenomen. Benzinepomp. Door de Sinclair Pe troleum Company is ingevolge de Hin derwet een aanvraag ingediend om een zclfregistreerende benzinepomp en on- dergrondsche tank t mogen plaatsen aan de Spoorbuurt voor H. J. Naastepad'

Wieringer courant | 1930 | | pagina 3