21e Jaargang. Dinsdag 25 November 1930 No 91 NIEUWS- EN ADVERTENTIES WIERINGEN EN OMSTREK LAD VOOR ■N DE VERSCHOPPELING. WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. UITGEVER CORN. J. ROSRER, WIRRIKBEI BUREAU: Hippolytushoef Wieringen. Teleioon Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN: Van 1—5 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10 Snelgroeiende Boomen. In het algemeen groeien boomen, speciaal in de koudere streken, zeer langzaam, zoodat het uiterst moeilijk is om door teeltkeus be tere soorten te verkrijgen. Aan een lezing ge houden door den Amerikaanschen professor Mc. Kee te Philadelphia, ontleenen we, dat het blijkbaar in Amerika gelukt is enkele soorten van populieren te kweeken, die tot tienmaal zoo snel groeien, als de tot dusver aangeplante soorten. Terwijl een hectare in het wild normaliter ongeveer 280 kg hout per jaar doet aangroeien alleen aan nieuw ontstane boomen, zou dat voor de nieuwe soorten dus 2800 kg. bedragen. Van totaal 20 variëteiten van populieren werden in 't geheel 14.000 kruisingen ge maakt, die zaaiingen opleverden, waarvan de 100 beste werden uitgezocht om op kweekbed den geplant te worden. In vijf maanden tijd groeiden deze van zes tot zeven voet (van ruim 180 tot 210 cm). Bovendien werd een sterk soort hout verkregen, zonder knoesten en van meer waarde dan het hout van den wilden populier, dat in zoo groote hoeveelhe den gebruikt wordt voor het maken van hout pulp, lucifers, enz. Amerika, dat zeer veel te lijden heeft van ontbossching en waar men naar alle midde len grijpt, om deze verder te voorkomen en den houtvoorraad weer op peil te brengen, begroet dergelijke mededeelingen natuurlijk zeer enthousiast, zoodat zelfs werd gezegd „als dit bericht waar blijkt te zijn, dan kan de nieuwe soort beschouwd worden als een „landbouwplant' zonder de nadeelen cultuur planten, waarvan de jaarlijksche oogst zoo sterk afhangt van door den mensch oncon troleerbare factoren." De nieuwe soort populier zou van één hectare jaarlijks 18.000 kg. bruikbaar hout kunnen opleveren, terwijl de eerste oogst reeds na twaalf jaren zou kunnen beginnen en dan het twaalfvoud der genoemde hoeveel heid zou bedragen. De gewone populier is pas goed na ongeveer zestig jaren en levert dan slechts de hierboven genoemde hoeveelheid. In hoeverre al die mooie voorspellingen uit zullen komen, hopen we snel te hooren zon der twijfel zou ook voor andere landen een dergelijk resultaat een zoo groote beteekenis hebben, dat deze nog niet te overzien is. Het bericht komt echter uit Amerika en vooral daar is de wensch zeer dikwijls de vader der gedachte en der mededeeling in het open baar In- en Uitval. Jansen merkt, dat hij zijn gehoor begint begint te verliezen en consulteert dus een spe cialist. De medicus komt tot de conclusie, dat de toenemende doofheid wordt veroorzaakt door een overmatig gebruik van sterken drank. „Als gij het kwaad wilt voorkomen," advi seert hij den patiënt, „is daarvoor maar één weg. Van stonde af aan geen druppel alcohol meer drinken." Met de beste voornemens bezield, keert Jansen huiswaarts. Gedurende een aantal weken zweert hij den alcohol af en inderdaad wordt de doofheid minder. Na verloop van tijd echter drinkt hij weer als vroeger wanneer hij zich ten koste, daartoe door zijn familie gedwongen, opnieuw door den medi cus laat onderzoeken, is hij inderdaad stok doof. „U hebt natuurlijk toch weer alcohol ge dronken", brult de specialist hem in het oor. „Waarom hebt u dat nu toch gedaan En doodbedaard antwoordt Jansen „Och dokter, ik had in die paar weken zóóveel ge hoord, dat ik de voorkeur heb gegeven aan het drinken. FEUILLETON. (15. Hij beet zich op de lippen en slenterde weg, zijn mooie oogen op den grond gevestigd Hij dacht diep na. Eerst had hij zich toch aan de afspraak gehouden, maar toen had zij weer op afkeurenden toon over dien kennis van hem gesproken later had zij hem weer gevraagd om mee te gaan naar de Pilking ton's, als of zij liever niet met Cosmo alleen ging en ten laatste had zij haar ergernis over wonnen en had Cosmo meegenomen om te beletten, dat er een twist tuschen hen beiden ontstond. Ik geloof eigenlijk niet, dat hij zelf weet wat zij wil, mompelde Ashford. Zij voerde wel een innerlijke strijd, daar was hij zeker van, en soms wonnen zijn be langen het en dan voelde zij zich weer meer geporteerd voor Ashford. In ieder geval wist hij, dat hij haar raad ten opzichte van zijn „kennis" niet als afdoende behoefde te be schouwen. Nu was Cosmo's ster weer in opkomst, daarom viel zij mij af, dacht hij. Toch behoef ik niet te wanhopen op mijn verzoek was zij toch gekomen Zoodra Mary met Cosmo in huis was, ver dween haar beminnelijkheid. Zij wees zijn hulp af bij het schikken der bloemen en zij zei, dat zij nog niet vast kon zeggen, of zij dien middag wel zin zou hebben om naar de familie Pilkington te gaan. Zij voelde zich niet in een stemming om naar het gebabbel van Ida te luisteren. —Ik vind, dat je nog al veranderlijk bent, zei Cosmo op norschen toon, nog voor kort was Ida toch een van je beste vriendinnen. Dat heb ik nooit gezegd. Nu, jij was er altijd, 's morgens, 's mid BINNENLANDSCH NIEUWS. DE GEVOLGEN VAN EEN J ONGENSTWIST. Maandagavond j.1. werd bij een jongens twist de 15-jarige M. Jansen, wonende aan de St. Nicolaasstraat te Roermond, door een steen aan het hoofd gewond. Aanvankelijk werd weinig aandacht aan deze verwonding geschonken. Donderdagavond echter verloor de jongen het bewustzijn en overleed korten tijd later. Op last van de justitie heeft de politie het lijk in beslag genomen. DOOR ZIJN EIGEN WAGEN GEDOOD. Een voerman te Schiermonnikoog had het ongeluk, terwijl hij op den weg liep, terecht te komen onder zijn eigen wagen, waarvan de beide paarden op hol sloegen. De wielen gingen hem over de borst en hij was op slag dood. GRAANHANDEL CONTRA MAALGEBOD. De Bond van Groningsche Graanhandela ren heeft, besloten, een telegram te zenden aan alle leden van de Tweede Kamer, waarin zij protesteeren tegen het ingediende wets ontwerp-maal en menggebod, omdat de be langen van den Groningschen graanhandel met aanverwante bedrijven in hooge mate zullen worden belemmerd en geschaad door de verheffing tot wet van bedoeld wetsont werp. De Bond vraagt in het belang van den Groningschen graanhandel verwerping van dit wetsontwerp. WILDE JACHT OP EEN AUTOMOBILIST TE DEN HAAG. Omstreeks half twaalf in den nacht van Vrijdag op Zaterdag zag een agent van de verkeers politie op het Korte Voorhout een auto in wilde vaart aankomen, met als eeni gen inzittende de bestuurder. Doordat dit rij den hoogst gevaarlijk was, gelastte de agent den wildeman, te stoppen. De automobilist meende aan dit bevel niet moeten voldoen, zette integendeel den gang er nog meer in. De agent slaagde erin op het Tournooiveld een taxi gereed te vinden, die hem in staat stelde den woesteling te achtervolgen. Deze was op de Koningskade linksom geslagen en vervolgde zijn weg in de richting Schevenin gen. Bij de Javabrug heeft de agent in de taxi hem ingehaald en daar hij weigerde te stoppen, loste de politieman uit zijn revolver een schot op één der achterwielen van de achtervolgde auto, die intusschen de Javabrug op reed en de stad in snelde, onderweg een achterband verliezende. Blijkbaar had het revolverschot dus doel getroffen. Voor den achtervolgden chauffeur was dit geen aanlei ding den strijd op te geven, ook niet toen op den Scheveningscheweg de agent erin slaag de den tweeden achterband eraf te schieten. Met geweldige vaart tolde hij het park Zorg vlied in, waar hij in de duisternis wist te ont komen. In den nanacht is de auto zonder achter banden teruggevondenop den Parkweg te Rijswijk. Indien het nummer op den wa gen goed is, zal deze zaak wel spoedig tot klaarheid zijn gebracht. NOODLANDING VAN EEN K.L.M.VLIEGTUIG Op een stuk stuk bouwland te Hekelingen. Het K.L.M.-vliegtuig P.H.-A.E.B., bestuurd door den heer Kress, hetwelk op een extra vlucht naar Brussel passagiers overbracht, keerde Zaterdag leeg van daar naar Rotter dam terug. Door het slechte zich kon Waalhaven niet bereikt worden, waarom hij Hekelingen, op een stuk bouwland in den polder Putten een landing werd uitgevoerd. Bij den uitloop kwam het toestel op den neus te staan, tengevolge van de zachte bo demgesteldheid, waardoor de schroef werd verbogen. Het toestel zou gister door den Technischen Dienst van de K.L.M. naar de Waalhaven worden gebracht. dags en 's avonds en anders was zij hier. Dat is heel iets anders, zei Mary iet wat uit de hoogte, en waarom zou iemand niet eens van gevoelens veranderen ik ben niet aan Ida Pilkington getrouwd. Zij schikte nu de bloemen en zei Zeg, leén mij even je zakdoek om mijn natte handen af te drogen. Hij haalde dien uit zijn zak en keek haar verbluft aan. Zij had toch wel iets vreemds Zij gaf hem zijn zakdoek terug en wilde weggaan, maar hij sloeg den arm om haar heen en vroeg Zeg, Mary, geef mij een kus. Och, wat een nonsens, zei zij, zich los rukkend. Is het nu zoo'n wonder, dat ik je een kus wil geven Zij bood niet langer weerstand, maar liet het hoofd op zijn schouder zinken en hij kus te haar. Och, Cosmo, zei zij met een zucht, ter wijl een traan langs haar wang vloeide. Ik geloof, dat je niet half weet, hoe veel ik van je houd. Waarom zeg je het zoo dikwijls Waarom huil je Ik weet het niet Ik ben in een huilerige stemming Zij wist het heel goed. Toen zij van hem was, liep zij naar haar kamer en viel op een stoel neer. Ik behandel hem schandelijk, mompel de zij, die arme Cosmo Ik geloof toch, dat hij heusch veel van mij houdt. Och, waarom houdt ik toch niet van hem Ik moest heel voldaan zijn, hij heeft veel goede hoedanigheden, hij is jong, knap van uiterlijk, rijk en van goede famiüe. Ik ken zijn heele levensgeschiedenis en er is niets op hem te zeggen. Zij rilde even en stond op en om in de ka mer op en neer te loopen op een zenuwachti EEN WONINGKWESTIE. De herbouw van het dorp Terheijde heeft even stilgelegen door den onwil van een bewoonster van een oud krot ter plaatse, die haar huis niet wilde verlaten en ondanks allen drang van hooger hand standvastig in haar besluit bleef het huis niet te verlaten, aleer haar een nieuwe woning te Terheyde was toegezegd. Om verschillende reden heeft men echter gemeend die toezegging te moe ten weigeren. Door deze kwestie werden ech ter de bouwers gedupeerd, zoodat men deze aangelegenheid in kort geding aanhangig heeft gemaakt. De vrouw is Vrijdag voor de Haagsche Recht bank veroordeeld om vóór of op Maandag a.s. de woning te verlaten en haar intrek te ne men in een haar van hooger hand aan te wijzen woning. De verdere bouw zal dus weder ongestoord voortgang kunnen hebben. MEER MANNEN ALS VROUWEN. In Europa zijn 18 millioen meer vrouwen dan mannen bovenaan gaat Sowjet Rusland met 4 millioen vrouwen „teveel", dan volgt Duitschland met 3 millioen, waarop Fran krijk volgt met 2 millioen. Naar verhouding is Portugal het vrouwen rijkste land alleen reeds de hoofdstad Lissabon heeft een over schot van 300.000 vrouwen. EGMOND AAN ZEE. Aanrijding. Donder dagavond omstreeks 7 uur, had in de Voor straat ter hoogte van de Trompstraat een aanrijding plaats tusschen een luxe auto en een handkar beladen met melkbussen. De heer Kuiper te Egmond aan den Hoef reed met de handkar in de richting van den Hoef, toen hij achterop gereden werd door een luxe auto, bestuurd door den heer S. Th. Hoppener, alhier. Waarschijnlijk door een beslagen voorruit en eenigszins verblind door de straatverlich ting ontdekte de heer H. de handkar te laat en reed deze van achteren aan. Naast den heer Kuiper liep zijn 5 a 6-jarig dochtertje, dat hevig bloedend onder den slinger van den auto vandaan gehaald werd. De heer Kuiper bloedde aan een der handen. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp ingeroepen, waarbij bleek, dat bij het meisje slechts de lip bescha digd was door een der tanden. Verder bleek de kleine geheel ongedeerd. De heer Kuiper echter moest na voorloopig verbonden te zijn, naar het ziekenhuis worden verwezen, daar de wond van ernstigen aard bleek te zijn. Bij het onderzoek door de politie bleek, dat de heer Kuiper rechts van den weg^gereden had doch dat een roode reclector ontbrak. De inhoud van de melkbussen lag natuurlijk o- ver de straat. po, omwaaide. Wegens bedanken van den heer J. de Wit Sz. te Noord Stroe als diaken der Doops gezinde Gemeente is j.1. Zondag als zoodanig gekozen de heer Jb. Lont Pz., te H.-hoef. - J.1. Vrijdagavond kwam een vleeschau- to uit Schagen op de viersprong het z.g. Hoek je te Hippolytushoef in aanrijding met een wielrijder uit Hoorn. De auto wist door di rect te remmen een ongeluk te voorkomen en de voor de auto liggende wielrijder voor overrijden te bewaren. De overledene's fiets was zwaar beschadigd. Verzekering dekt de schade. J.1. Zaterdag is de nieuwe tabak-, Siga ren- en sigarettenwinkel, benevens handel in diverse rookartikelen van mej. de Wed. H. Dijkshoorn te H.-hoef geopend. Het gebouw ontworpen door den architect de heer J. v. d. Leek te Den Helder, gebouwd door den aan nemer de heer P. Jb. Doves, geschilderd door den schilder de heer Van der Wal, terwijl de electr. verlichtinginstallatie is aangebracht door den heer P. D. Spaander allen alhier, ziet er keurig uit. Etaleert men voor het ee- ne raam met diverse sigaren en sigaretten, voor het andere raam worden diverse foto- benoódigdheden (filiaal van den heer Jon ker van Anna Paulowna) uitgestald. Het ge heel ziet er keurig uit en is de Hoofdstraat er zeer door verfraaid. Wij wenschen de eige naresse goede zaken. Een bom gevonden in Wieringermeerpolder Bij het baggerwerk, werk van den heer Van der Valk, werd door den Dragline graaf machine in het te maken kanaal nabij de Haukes een groote bom te voorschijn ge haald. Het gevaarlijke projectiel zat op een diepte van 1.34 M. en ontplofte gelukkig niet Vermoed wordt dat deze bom uit een vlieg machine is gevallen, aangezien ze gedateerd was met 1926 en onze zegsman meende te we ten dat dergelijke projectielen met riemen aan de vliegmachines hangen. Nader vernamen wij dat het gevaarlijke voorwerp naar Den Helder is getransporteerd Aanrijdingen te Den Oever. Door een auto bus van den heer Geel werd een wielrijder, den heer J. H., timmerman, onverwachts aan gereden. De heer H. bezeerde zich gelukkig niet en kwam met de schrik vrij, alhoewel zijn rijwiel nog al gehavend werd. Over de oorzaak loopen de meeningen nog al uiteen en kunnen wij niet opgeven. Een vrachtauto van firma Gebr. Kaan kwam bij het uitwijken voor een andere au to te dicht bij de woning van den heer V. Koorn Jz, zoodat enkele vensters en een paar ruiten het moesten ontgelden. Ook hier dekt verzekering de schade. GEMEENTE WIERINGEN. Jl. Zaterdagavond is alhier opgericht een gemengde arbeiderszangvereeniging met 27 leden. De vereeniging is genaamd „De stem des Volks." Tot directeur werd benoemd de heer J. Aij van Anna Paulowna. Tot be stuursleden werden gekozen de heeren J. Bes seling, voorzitter, P. S. de Vries, Secretaris, J. Schutte, penningmeester, A. Wanmaker en mevr. S. Stubbe, leden. De repetiën zullen worden gehouden in de voormalige O. L. te Hippolytushoef. Succes-Nieuws. Het slechte weer was oor zaak dat 3 van de 4 wedstrijden wegens ter reinafkeuringen niet doorgingen. Succes I welke naar Helder 3 was verloor aldaar met 54. De Noordwester storm van Zaterdag op Zondag welke over ons schiereiland ging, heeft wéinig schade berokkend! Enkele dak pannen en rieten daken moestien het ontgel den, terwijl een boom van 't kerkhof te Hip- Vergadering van Hoofdingelanden, Dijkgraaf en Heemraden van den An na Paulowna Polder op Zaterdag 22 November 1930 des voorm. 10 uur in het Polderhuis. De voorzitter, dijkgraaf C. W(ijdenes Spaans opent de vergadering op de gebruikelijke wijze en deelt mede, dat van den heer J. C. Geerlings bericht was ontvangen, dat hij wegens onge steldheid de vergadering niet kon bij wonen; tevens had de heer Onderwa ter bericht van verhindering gezon den terwijl de heer Nannes, ook afwe zig. geen bericht had gestuurd. De voorzitter wenscht den heer Geer lings een spoedig herstel toe. Door den secretaris, den heer C. Kei zer, werden de notulen gelezen der vo rige vergadering, welke onveranderd ge manier. Wat zou zij toch bedoeYd hebben met zoo tegen mij te spreken Natuurlijk meen de hij zichzelf en hij wou, dat ik het wist. Als een man kwaad had gedaan en in het geheim en dan verliefde op een lief meisje, dat dit niet wist, wat moest hij dan doen herhaalde zij hardop. Zij streek zich met de hand over het voor hoofd, alsof zij iets wilde weg vagen. Wat zou zij gedaan hebbe n Had Cosmo dus toch gelijk Of zou het mogelijk zijn, dat Ashford een al te teer gewetem had en over dreven praatjes hield Ik wou dat ik dat wist. Weer veegde ze met haar hand over haar voorhoofd. Ik kan niet gelooven dat' hij een schelm zou zijn dacht zij, men kan tiem beter aan zien voor een held. Iemand niet zulk een gezicht kan geen schelm zijn -en zijn manie ren en houding wijzen daar oo k niet op. Haar wangen begonnen te gloeien en zij mompelde: Wat hij ook gedaan heeft,, hij is een flin ke man 4 1 XII. Sedert Kitt Wildairs op Chiuholme geko men was, had zij drie brieven aan Maggie Brown geschreven. De eerste d roeg den da tum van haar aankomst en was nog 's avonds om elf uur geschreven. Twee zijdjes waren vol geschreven met enthousiast!2 beschrijvin gen van Chisholme en de bewoners van het kasteel, vooral van Hugo Frase.r. De tweede brief bevatte een verslag van wat er zoo da- gelijksch gebeurde en daarin wer d Hugo Fra- ser nog meer geprezen. In den derden brief werd de naam van het jongmewsch echter niet meer genoemd. Juffrouw Brown dac'ötr dat hij vertrokken ANNA PAULOWNA. werden goedgekeurd. 2 Mededeelingen. Van Gedeputeerde Staten is een schrij ven ingekomen, inhoudende de goed keuring van de opgave van zeewater- keerende werken. De voorzitter licljt dit schrijven als volgt toe: „aangezien door de drooglegging van de Zuider zee, Anna Paulowna practisch geen zeewaterkeerende werken meer heeft, heeft het Dag. Bestuur hier geen op gaven meer over verstrekt aan Ged. Staten. Ged. St. hadden echter na dien bericht, althans voorloopig.nog prijs te stellen op toezending, waar aan dus was voldaan. Tevens was bericht en goedkeuring ontvangen van Ged. Staten, inzake het in erfpacht geven van grond aan .1. Veltman, N. Raap en het P.E.N. Ged. Staten wenschten echter in het erfpachtscontract van N. Raap zien op genomen de bepaling, dat het contract met één jaar opzegbaar was, indien het belang van het verkeer te dier plaatse het noodzakelijk maakte, dat de weg daar werd verbreed. De voorz. zegt, dat hierover met Ged. Staten in correspondentie is getreden. Bij het dagelijksch bestuur heerscht toch de meening, dat Ged. St. hier al leen maar een verkeerèbelang beoo gen, en aan algemeen belang een alge- meene strekking behoort te worden ge geven. Het gaat h.i. niet op, om voor den heer Raap deze clausule aan te brengen. terwijl dit voor het P.E.N. niet noodig wordt geacht, terwijl dit perceel er toch vlak tegenover ligt Een nader antwoord was echter nog niet ontvangen, zoodat spr. hier geen nadere mededeelingen over kon geven Aan de Am. Petrolcummij. was ver gunning verleend tot liet plaatsen van een benzinepomp op het terrein van de „Vlas en Korenbeurs" en aan de Z. Molenvaart. De voorz. deelt nog mede dat de los- en laadplaats door het tusschenloopen van baggerspecie in dessolaten toe stand is geraakt en dus voorziening behoeft. De bedoeling is nu een zevental pa len ei' tusschen aan te brengen en dan door middel van draad-spannen de zaak weer op te halen. Ontvangen was nog een schrijven van het P.E.N., waarin mededeeling, dat de oorzaak van de storing in het electrisch geniaal gevonden is. Zij werd veroorzaakt door stroomstoten; dit euvel is verholpen, zoodat storin gen zich nu niet meer zullen voordoen. De voorz. stelt voor om al deze stuk ken vuor kennisgeving aan te nemen. Wordt goedgevonden. 3. Voorstel betreffende wegenverbe tering. Wij namen in ons nummer van j.1. Vrijdag het voorstel van Dijkgraaf en Heemraden aan de Hoofdingelanden reeds in zijn geheel op, en verwijzen ter nadere oriënteering onze lezers hiernaar. De voorz. zegt, dat het Dag. Bestuur verheugd is, dat zij dit voorstel einde lijk kan doen, en dat overeenstemming ten slotte is bereikt met het Dag. Be stuur van de Gemeente. Indien hier straks dus besloten wordt om dit voorstel uit te voeren, zal eindelijk een eind komen aan den was en daarin had zij gelijk. Kitty was tot nog toe een kind geweest, maar zij had zich opeens ontwikkeld tot een vrouw. Zij had eens gezien, dat Hugo Fraser een kus drukte op een handschoen van haar. Heel stil was ze weggeslopen, maar toch had ze er over nagedacht. Haar hart was heftig begonnen te kloppen en haar wangen waren gaan gloeien, want zelfs een meisje van zes tien jaar begreep al wat dit beteekende. Hugo hield veel van haar. Die knappe jon ge officier hield werkelijk veel van haar Kitty Wildairs. Het leek haar eerst te wonderlijk om waar te zijn. Zij zat op den rand van haar bed met in- eengeklemde handen en bevende lippen. Een massa nieuwe gedachten en denkbeelden be stormden haar. Zij had op deze wijze nog maar heel weinig over mannen nagedacht. Zij behoorde tot die soort meisjes, en zoo zijn er veel, die zich schamen om over zulke dingen te denken. Zij had wel gedacht, dat zij later zou trouwen, maar wanneer zou dat zijn, daarin had zij zich tot nu toe altijd be ziggehouden met haar studiën en spelen, on schuldige vermaken, die al haar vrijen tijd in beslag namen, ofschoon zij ook weer genoeg romans had gelezen, om van die din gen op de hoogte te komen, maar daar had zij zich niets van aangetrokken en dit niet op haar eigen omstandigheden toegepast. Nu overviel haar deze gebeurtenis als een donderslag. Een heer was dus van haar ge charmeerd. Kitty was hierover zoo opgewon den geraakt, dat zij in het eerst niet wist, of zij er blij over was of niet. Zij was er wel wat door geschrokken, maar toch begon zij er zich langzamerhand over te verheugen. Zij was er trotsch op, dat zulk een knappe man haar liefhad. Haar oogen schitterden en een warme blos bedekte haar gelaat, het was wel het heerlijkste gevoel dat zij ooit in haar leven gehad had. Wat zou moeder wel zeggen, als zij dat wist dacht Kitty. Dit kalmeerde haar wel een beetje, maar haar gedachten vestigden zich al gauw weer op Hugo. Als hij zooveel van haar hield, dan zou hij er ook wel spoedig over spreken. Wan neer zou hij het zeggen Morgen De vol gende week of de komende maand Zou. hij haar heusch vragen om mét hfem té trou wen Dat scheen onder deze omstandighe den al heel natuurlijk. En wat zou hij zeggen als hij het vragen moest Zij rolde op het bed heen en weer tot heur haar geheel in de war was, en begon toen eerst te lachen en daarna te huilen. O, moeder, wat moet ik toch doen als hij mij vraagt om met hem te trouwen riep zij maar misschien vraagt hij het wel nooit en flirt hij alleen een beetje met mij. Zij had wel eens gelezen en gehoord van zulke mannen. Een meisje op school bracht soms boeken mee en zij lazen die in het ge heim, daarin kwamen zulke schelmen voor, die het hart van een meisje braken voor de aardigheid. Er waren ook wel plaatjes in die boeken, dus zij had de gezichten van zulke mannen ook wel gezien. Het troostte haar wel eenigszins, dat zij bedacht dat zulke man nen altijd zwart haar hadden en donker wa ren van uiterlijk, met een donkeren knevel en een valschen lach om den mond. Hugo was blond en valsch lachen deed hij nooit. In een aanval van berouw over haar slech te gedachten schreide Kitty weer. Hoe durfde zij ook maar voor een oogenblik onderstel len, dat hij een slechte man zou zijn Dat kon zij niet gelooven. Zelfs al hoorde zij dat van hem. Het was toch ook al heel onwaar schijnlijk dat lord lady Warburton en Mary zooveel van hem zouden houden, als hij een slecht mensch was. (Wordt vervolgd).

Wieringer courant | 1930 | | pagina 1