C. J. van de Poll, SLUISDIJKSTRAAT 17 DEN HELDER IJZERWAREN. GEREED SCHAPPEN EN VELE ARTIKELEN VOOR HUISHOUDELIJK - GEBRUIK. WIERINGER COURANT. DERDE BLAD. VRIJDAG 28 NOV. 1930. No. 92. PREDIKBEURTEN. NED. HERV. GEMEENTE. H.-hoef voorm. 10 uur Ds. Van Beek. Na afloop van den dienst stemming voor notabel wegens per. aftr. S. Russelman Oosterland nam. 2 uur Ds. van Beek. Den Oever Kapel v.m. 10 u. de heer Finkensieper DOOPSGEZ. GEM. H.hoef nam. half drie Ds. Smidts v. Helder Diakenbevestiging. EVANGELISATIE H.hoef voorm. 10 uur de heer Bosma. H.hoef nam. 5 u. de heer Finkensieper GEREF. KERK Den Oever voorm. 10 uur Cand. Jonker nam. 3 uur Cand. A. Borsjes. H.hoef voorm. 10 uur Cand. A. Borsjes nam. 3 uur Cand. Jac. Jonker. RAAD VAN WIERINGEN. VERGADERING RAAD der Gemeen te WIERINGEN op Vrijdag 28 Nov. des nam. twee uur. Alle leden waren aanwezig. Na opening en notulen volgen Mededelingen en ingekomen stukken Dankbetuiging van het bestuur afd WHeringen Volksonderwijs voor het be sluit inzake vervoer achterlijke kinde ren naar Helder; van A.N. Wielr. bond voor aansluiting lidmaatschap; Schrij ven Mej.» S. v.d. Meer dat zij haar benoc ,ming als onderwijzeres te Oosterland niet aanvaardt ;van Mej. Roskam en de hoeren van Rossum du Chatel en Boon dat zij hunne benoemingen bij het onderwijs tc H.hoef, Westerland en Oosterland aannemen; Goedkeurin gen van God. St. inzake verordeningen personeele belasting (aantal opcenten, classificatie, afschaffing grondslag paar den); van de gem. rekening over 1928; Komt ter tafel de maandstaat der Zeegras Exploitatie ^>ver October. Afgeleverd zijn 2296 pakken. Tevens wordt aangeboden een ver slag van de Vereen v. Zuiderzeegejm. Verzoek subsidie. Het bestuur van do Afd. Wieringen van het Instituut v. Arbeiders ontwikkeling verzoekt om een subsidie ten einde haar werk krach tig te kunnen voortzetten. In handen gesteld van B. en W. om prea ad vies. Eervol ontslag. Aan den heer T. Clay hoofd der school te Westerland, thans benoemd te Scherpenzeel, wordt op zijn verzoek met ingang van 1 Januari 1931 eervol ontslag verleend. Een trottoir. Van den heer V. Koorn Jz. is een verzoek ingekomen om een bestrating van het trottoir aan de Noordzijde van de Hofstraat aan te brengen, wegens besparing der ruiten door auto's en autobussen. Wordt behandeld bij een volgen punt. Stichting Katholieke school H.hoef. Naar aanleiding van het dooi- het R.K. Parochiaal Kerkbestuur ingesteld be roep, hebben Ged. Staten van Noordhol land beslist, dat medewerking behoort te worden verleend aan de voorgeno men stichting van een Katholieke school te H.hoef en de Raad dus ten on rechte deze medewerking heeft gewei gc rd. B. en W. schrijven thans, dat zij na- dor hebben overwogen welke houding ten opzichte van deze kwestie thans dient te worden aangenomen. Inder tijd hebben zij geadviseerd medewer king te verleenen. omdat er bij de hui dige wetgeving weinig of geen kans be staat om het standpunt der gemeente te doen zegevieren, üe Raad besloot echter om, zooals een der leden zich uitdrukte, nogmaals denzelfden lijdens weg te bewandelen, in de hoop dat de Regeering tot juister inzicht zou komen In overeenstemming niet dat besluit stellen 13. en W. daarom voor om van de genoemde beslissing van Ged. Sta ten in beroep te gaan bij de Kroon. Het advies van B. en W'. wordt goedgek. Onttrekking der kommen van de dor pen Hippolytushoef en Den Oever aan de werking van het Prov. Wegenregle ment. 13. en W. brengen in herinnering het besluit, waarbij zij gemachtigd wer den den heer Joh. Boonstra te Haar lem op te dragen een voorloopig onder zoek in te stellen naar den omvang en de kosten van de noodzakelijke herzie ning. die de ligger der wegen in deze gemeente moet ondergaan. Een rapport van den heer Boonstra is inmiddels ingekomen. Wat de kos ten betreft, deze zouden belangrijk min der worden indien de wegen, gelegen in de bebouwde kommen van H.hoef en Den Oever niet in den ligger behoeven te worden opgenomen en dus buiten den herzieningsarbeid zouden vallen. B. en W. stellen daarom voor tot Ged. Staten het verzoek te richten van de werking van het Prov. Reglement op de wegen uit te zonderen de bebouwde kommen van H.hoef en Den Oever. En tevens stellen B. en W. voor in de kos-, ten der herziening van dep ligger een provinciaal susidie aan te vragen. De heer Lub vraagt naar bedoeling dezer voordracht, waarop voorz. antwoordt, dat wanneer de weg verbreed moest worden men dit eerst moest aanvragen bij de provincie. Door de aanneming van deze voordracht be hoeft zulks voortaan niet meer. Wordt goedgevonden. Straatverbetering in de Belstraat te H.hoef en de Hofstraat te Den Oever. Mede naar aanleiding van wat daar omtrent in den Raad is besproken, heb ben 13. en W. kostenbegroootingen doen opmaken van de noodzakelijke verbete ring, welke gedeelten van de Beltstraat te II.-Hoef en van de Hofstraat te Den Oever moeten ondergaan. Het gedeelte in de Beltstraat, lang 22 Meter vanaf de Westzijde van het per ceel J. de Jong tot de Westzijde van het perceel P. C. Grin, moet vernieuwd wor den, térwijl een oppervlakte van 995 M2 in het Oostelijk deel dezer straat op- niauw gelegd moet worden. De kosten van één en ander worden door den ge meente-opzichter begroot op circa f 1360 Wat de Hofstraat betreft, zal thans overgegaan moeten worden tot vernieu wing van de vakken oude steen van het Westdeel, zooals dit ook het vorig jaar is geschied met de uikomefide steen in een gedeelte aan het Oosteinde Het gezamenlijk oppervlak deze rvak- ken bedraagt thans nog 635M£. De kos ten hiervan, te zamen met verdere her stratingen, worden op ongeveer f 3000 geraamd. Het ligt mede in de bedoe ling met de beschikbaar komende steen voort te gaan tot bestrating van de bermen.der Hofstraat. B. en W. stellen voor ter uitvoering van genoemde herstratingen credieten tol bovenvermelde bedragen te verlee nen. Voorz. zegt, in verband met het verzoek van V. Koorn, dat de vrijkomende klinkers voor bermen enz. zullen worden gebruikt. Het voorstel B. en W. wordt goedgek. Vaststelling der Begrooting van de Zeegras Exploitatie dienst 1930 - 1931 Voor den gewonen- en kapitaaldienst wor den inkomsten en uitgaven geraamd tot een bedrag van f 67935. Vaststelling der Gemeentebegrooting 1931. De algemeene beschouwingen worden inge leid door den heer Lub. Terugziende op den loop der zaken in het afgeloopen tijdvak, geeft het ons aanleiding tot enkele opmerkingen, alduss spr. De bouw van bijzondere scholen werd door den Raad op wel overwogen manier als zijn de niet in het algemeen belang, zooveel mo gelijk tegen gegaan. Echter kon het niet wor den tegengehouden aangezien de wett geen rekening houdt met het algemeen belang Om te komen tot de heffing naar draag kracht bij de personeele belasting en gemeen tefondsbelasting zullen wij U een voorstel doen toekomen om tot progressive heffing te komen. De klachten der ingezetenen welke gaarne bij de waterleiding aangesloten wenschen te worden, zullen moeten worden opgelost Met kracht zal bij het P.W.N. moeten worden aan gedrongen, zoodat deze menschen ten spoe digste van water worden voorzien. De crisis in Land- en Tuinbouw vraagt on ze ernstige aandacht alsook van Rijk en Pro vincie. Spr. richt de vraag tot het college van B. en W. of zij zoo noodig willen medewerken met de Holl. Mij. van Landbouw. Afgezien van de weersgesteldheid zal ver moedelijk tengevolge van de Crisis veel werke loosheid in de komende winter voorkomen. Spr, zou gaarne vernemen of het college reeds voorbereidingen heeft getroffen ter be strijding hiervan. Dan zou sp. willen vragen of er reeds in lichtingen zijn binnengekomen van Anna Paulowna om tot de oprichting van een zwem bad te komen. Zijn deze inlichtingen reeds voor openbaarmaking geschikt. De heer P Kooij wenscht gaarne in den vervolge een memorie van toelichting op de begrooting. Zulks is bij meerdere gemeenten reeds in gebruik. Men kan dan, als men een of andere post wat hoog vindt, of niet weet wat het is, nazien. De voorzitter beantwoordt den heer Lub, dat wat betreft de vermoedelijke werkloos heid tengevolge der crisis, hij een bespreking heeft gehad met een ingenieur der Z.Zeewer ken, om enkele werken dan in werkverschaf fing te doen uitvoeren Inlichtingen van Anna Paulowna zijn inge komen, doch kunnen geen dienst doen voor eeen zwembad als wij hier bedoelen. Ook is nog een schrijven van den Bond van Verplicht Zwemonderwijs op L. Scholen binnengeko men; meerdere mededeelingen kan spr. ech ter nog niet nader doen. Wat betreft door den heer P. Kooij opge- worpene indien wij een memorie van toe lichting zouden moeten hebben op de begroo ting deze gedrukt zou moeten worden, wat zeker op een kosten van 200 a f 300 zou ko men. Bovendien zitten we tot de ooren in het werk op de Secretarie. De Heeren kunnen iedere inlichting op de Secretarie bekomen. De Heer P. Kooij zegt dat het zijn bedoe ling niet is om het gedrukt te krijgen, het kan op de Secretarie wel gebeuren. De Voorzitter zegt, dat dit in verband met de vele werkzaamheden niet kan, men zal het dan moeten laten drukken. De Heer Kooij zal er een voorstel van ma ken, hetwelk ondersteund wordt door den Heer Oden, welke zegt dat het werkelijk in het belang van de raadsleden is, dat zij thuis kunnen nagaan, waarop de post betrekking heeft. De Heer Kaan zegt, dat het niet gemakke lijk is, maar weegt het gemak tegen de kos ten op. Het voorstel hierop in stemming gebracht wordt verworpen met 8 stemmen tegen en 3 voor. De Heer Lub zegt nog iets gevraagd te heb ben inzake de Land- en Tuinbouwcrisis. De Voorz. zegt dat hem nog geen mededee- ling heeft bereikt, dat de Crisis zich! reeds op Wieringen doet gevoelen. En kan zich er dus niet overuit laten in hoeverre hij door werken. De begrooting wordt hierop artikelgewijs nagegaan. Bij de post woning Gem. Secretaris, vraagt de heer Kaan of deze huur piet te laag is, in verhouding tot vele mindere woningen. De Heer P. Kooij wenscht in het midden te laten of deze huur te laag is, doch als men dan een herziening wil, doe dit dan eerst met de Politiewoningen, die zeker niet minder zijn als de woning, van den Secretaris, en waar een nog lagere huur voor wordt gehe ven. Wethouders Salarissen. De Voorzitter zegt, dat het hem gewenscht voorkomt het bedrag van 400.— op f, 800.— te brengen. De werkzaamheden zijn verba zend uitgebreid de laatste jaren het komt spr. dan ook billijk voor, deze belooning in overeenstemming te brengen met de meerde re werkzaamheden. De Heeren P. Kaan, J. Kooij en M. Bakker meenen echter dat dit een volgende Raad maar moet doen voor dit kleine poosye, datt zij er nog zullen zitten, vinden zij dit niet noodig. De Heer Oden kan zich heel goed me t het voorstel van B. en W. vereenigen en vindt het tijdstip nu wel juist en gewenscht. De Heer M. Kooij, de vorige malen helbben wij er reeds 50 bijgedaan, het baantje .wordt er aantrekkelijk door; een volgende Ri*ad moet dit echter maar doen. De heer Jb. Lont kan zich er ook niet me de vereenigen hij- acht het niet het ge- wenschte tijdstip om tot verhooging over te gaan. De Heer P. Kooij vindt verhooging der post alleszins gewenschtde beide wethouders ver keeren in de omstandigheden dat zij er kun nen komen indien dit mogelijk is doch an deren welke eventueel werk zullen moeten verzuimen, zullen bezwaar gaan maken. Of zit er nu reeds verkiezingsvrees achter? Het voorstel B. en W. wordt verworpen met 6 tegen 3 stemmen. Tegen stemden de Hee ren Jn. Lont, Jb. Lont, M. Bakker, M. Kooij P. Kaan en Jn. Kooij. Voor Lub, D. Oden en P. Kooij de beide wethouders onthielden zich van stemming. De heer Oden stelt hierop voor de presen tiegelden van de raadsleden te verhoogen van f 3 tot f 5. Dit voorstel wordq^ wyorpen met 7 tegen 4 stemmen. j Tegen stemden de heeren Jb. Lont, M. Bak ker, M. Kooij, J. Kooij, P. Kaan, J. Bosker en Jn. Lont en voor de Heeren D. Oden, Lub, P. Kooij en J. Tijsen. De Heer Lub wat zwalkt de Heer Jn. Lont toch heen en weer, gisteren was hij er nog voor, nu weer tegen. De Heer Jn. Lont, je hoort dan van anderen nog weer eens andere dingen en dan veran derd je meening zoo maar. De Heer P Kooij wenscht de post rijwiel- toelage Gem. Bode van f 25.- op f 45.- te zien gebracht. (Hetgeen wordt goedgevonden.) Tevens merkt spr. op geen post te zien voor tantiëmbelasting. Voorz. zegt, dat wij die nog niet gehad heb ben dus zullen moeten afwachten wat dit op zal brengen. De verordening op de hondenbelasting wordt slecht nageleefd zegt de Heer P. Kooij en zou dti in de toekomst gaarne verbeterd zien. Anders moet men dergelijke belastingen maar afschaffen. De heer Jn. Lont, sprak laatst iemand die niet wist waar of hij zijn belasting moest voldoen Die iemand meende dat het bij hem van huis gehaald zou worden. De heer Kaan zegt dat men hier bijna geen hond met een penning ziet loopen. In de ste den komt dat niet voor, daar worden ze (be)- genaderd. De Heer Oden zegt nog eens met zijn ander voorstel te komen, om de menschen een bil jet thuis te sturen zooals het voorheen ging, die penningengeschiedenis is evenals de be lastingplaatjes een onding. De Heer M. Kooij heeft een hondje, en die hebben ze zijn penning afgestolen. Da Heer P. Kooij, dan was dat zeker geen kwaad hondje. (Gelach). De Voorzitter zegt dat voor betere naleving der verordening zal gezorgd worden. In verband met de sluitpost der begrooting werd punt 7 tegelijk met de begrooting be handeld. Aantal opcenten op de gemeentefonds belasting dienst 1931 - 1932. De opbrengst der heffing van de op centen op de gemeentefondsbelasting is op de ontwerp-begrooting voor het jaar 1931 geraamd op f 15000. Aange zien de gemeentefondsbelasting eerst wordt geheven met ingang van 1 Mei 1931. zal genoemde som dus moeten wor den ontvangen over een tijdsverloop van 8 maanden. Over het geheele be lastingjaar 1 Mei 1931 - 1 Mei 1932 zal de opbrengst dus in totaal moeten be- diagen f 22500. Blijkens ontvangen op gaaf van den Inspecteur der directe be lastingen raamt deze de bruto op brengst der gemeentefondsbelasting op f 42000.-; de netto-opbrengst op f38220. Er zullen dus ongeveer 60 opcenten moe tten worden geheven om tot het ver- eischte bedrag van f 22500.- te komen. B. e W. willen dus over 1931 - 19312 60 opcenen heffen. B. en W. geven een cverzichtstaat van den belastingdruk der gemeentefondsbelasting in verge lijking piet dien van de tegenwoordige gemeentelijke inkomstenbelasting. Over het loopende belastingjaar 1930- 1931 bedraagt het vermenigvuldigings- cijfer 0.7; gezien de vele betalingen had indien in liet belastingstelsel geen ver andering gekomen was, de vermenig vuldigingsfactor voor 't volgend jaar 1931-1932 ongetwijfeld op 0.8 moeten zijn gebracht. Het besluit tot verande ring van aftrek van noodzakelijk le vensonderhoud toch is van zeer ingrij penden aard geweest. Thans met de nieuwe regeling is piet 60 opcenten iets minder verschuldigd. Slechts voor dq inkomens van f 8000 en hooger zal sche Kostschool van 50 nu 12b. meer moeten worden bijgedragen een Rogwjtha dool. Marie Boddaert stemming vastgesteld tot een bedrag aan in komsten en uitgaven van 346418.65. Aan de agenda wordt toegevoegd de sup- pletoire begrooting 1930. Welke wordt goedg. Rondvraag: Dé heer Jn. Lont heeft vernomen, dat de burgemeester van De Bilt werkeloozen heeft geplaatst in de Wieringcr meer en dat hiervoor 'n keet is geplaatst. Indien die menschen zonder werk geraken hier, komen dit- dan te koste van de gemeente. Voorz. beaamt zulks. Echter zullen velen weer wegtrekken. De heer P. Kooy zegt, dat verschillen de gemeenten hun werkeloozen piet steun naar de Wieringermeer zenden, o.a: Enschedé heeft f 8000.- uitgetrok ken voor de bouw van keeten. W'orden dit volkskeeten of gezins- kceten Indien het volkskeeten worden dan zal het zoo'n vaart niet loopen; zij trekken dan wel weer weg. Maar vesti gen zij zich hier met hun gezinnen dan wordt het bedenkelijker. Voorz. zegt. dat wat de lieer Jn. Lont bedoelt 15 menschen betreft, die reeds lang werken in de Meer, maar de bouw van de keet is eenigzins vertraagd. Er worden echter niet anders men schen geplaatst als over de arbeidsbe- piiddeling. De heer J. Lont wenscht iets op te mer ken in verband met de verplichte aan sluiting bij de waterleiding. Op Stroe heeft men een leiding met een dood punt; het water is vele ma len vuil en iepiand met een burgerbe huizing behoeft maar f12.50 per jaar te betalen terwijl als men een stal heeft men een meter krijgt geplaatst waar - voor f 1.- per maand aan meterhuur moet worden betald. Spr. vindt dit on billijk. Voorz. zegt, wat de vuilheid betreft van het water betreft, dan heeft men verzuimd te spuien. Als men een boc- renbehuizing heeft, dan krijgt pien een meter geplaatst, waarvoor dus liuur moet worden betaald; dit is bij de elec- triciteit eveneens zoo. De heer P. Kooij zegt het eens te wil len hebben over de grensscheiding van Westerland. In het bijzonder heeft hij de grensscheiding op het oog bij Bern. Mostert. De dolfsteenen geven toch de scheiding aan van de grens; zij worden tenminste bij Ged. Staten als zoodanig erkend. Bij Bern. Mostert nu, staat het hek 'n meter buiten de dolfsteenen. Spr. wenscht aan dezen ongezonden toe stand een einde te maken. B. en W. hebben het recht om onder politietoe zicht het hek te doen verplaatsen en zal desnoods De hr. M. Kooij: Niet dreigen, mijn heer Kooij De heer P. Kooij: Ja ik zal desnoods gaan klagen bij Ged. Staten Voorz. zegt maatregelen te zullen ne- De heer P. Kooij vraagt of de Gemeen te reeds een uitbreidingsplan heeft. In dien de gemeente een vijfde in zielen aantal is toegenopien, kan hij een uit breidingsplan maken. anders kun nen Ged. Staten dit doen. Spr. zegt dit hoofdzakelijk hierom,, dat wanneer wij geen uitbreidingsplan hebben, men alles maar vol kan bou wen; later, als wij een straat of plein willen op een plaats, maakt men de kans te moeten onteigenen. Voorz. zegt dat er reeds een plan is geweest voor Den Oever, doch door de Zuiderzeewerken kon hier niets van komen. Wij kunnen nu niet eerder een plan laten maken als wij definitief we ten hoe het zal worden, mede in ver band met den spoorwegaanleg. Aan het volbouwen kan men mom en teel niets doen. De Heer Jb. Lont zou gaarne in verband met de begrooting, waar vele rentebedragen op vorokomen van leeningen, willen weten hoe groot of de generale schuld van Wierin gen is. Voorzitter zegt dit te zullen mededeelen in een volgende vergadering. De Heer Jb. Lont sprak straks notaris O- breen en deze vroeg of hij B. en W. eens op merkzaam wilde maken op de groote ratten- kolonie welke zich op de vuilnisbergplaats ophield. Mijnheer Obreen was bevreesd voor pestziekte. De heer M. Kooij is niet bevreesd voor Pest ziekte, want die beestjes hebben het daar goed wat eten betreft, ze hebben mij al wat aangename afleiding bezorgd. Echter paal en perk kan wel gesteld worden. De Voorz. zal dit onderzoeken. De Heer J. Kooij maakt een opmerking be treffende een kluft die de spoorwegen willen maken bij de overweg Laan te Westerland. Voorz. zegt dat er reeds is overgesproken met de Spoorwegen, ernstig zal op het maken van een viaduct worden aangedrongen. De heer Kaan dringt op vaste stopplaatsen van Autobussen aan. Tevens brengt hij de Smidssteeg nog eens onder de aandacht. Voorz. zegt dat één en ander de aandacht heeft van B. en W. Hierna sluiting. (Ongecorrigeerd.) MARKTBERICHTEN. DE KAASMARKT. Alkmaar 28 November 1930 Aanvoer 97000 KG. Fabriekskaas kleine 38.50 Commissie 36.50. Boerenkaas 39 Boerenkaas commissie 38. DE GRAANMARKT. Al kin aar 28 Nov. 1930 Aanvoer 1675 I1L. Tarwe 6 a 9; Rogge 5.50; Gerst chev. 5 a 6.75; Haver 5 a 7.25; Brui ne boonen 14 a 20; Citroen Boonen 21 a 28; Duiveboonen 10 a 13.75; Witte boonen 30 a 35; Geel Mosterdzaad 20; Blaauwmaanzaad 30; Groene erwten kleine .75 a 9; Groene erwten groote 20 a 26; Grauwe erwten 30 a 56; Vale Erwten 40 a 44. Handel vlug. BOSKER'S - BOEKHANDEL WIERINGEN. DOET UW VOORDEEL 1 GELEGENHEIDS - KOOPJES 1 Opruiming van nieuwe boeken in prachtband voor de hellt v.d. prijs Alleen in een Kleine Stad door A. C. Kuiper van f 2.50 voor 1.25. Een lastige Dochter door A. C. Kuiper, van f 2.50 voor f 1.25 Een Geniaal Zestal door Felicie Jehu, van f 2.50 voor 1.25 Amerikaansche Bakvischjes door Grau Squires van 2.25; nu fl- Het einde van den Jongensoorlog door .1. A. Nieuwenhuis van 2.85 nu 1.40 De Vliegende Hollander door P. Vissei van 1.75 nu 85 cent. Albertine, door P. J. Andriesen van 2.65 nu 1.30 Een doktersfamilie in het hooge Noorden door Selmer van 2.75, nu 1.35 Boschoord, door mevr. E. de Ressensé van 2.50, nu fl.- Een gelukkig Gezin, van 2.50, nu fl.~ Een Vlaajnsch gezin in Oorlogstijd van 2.60, nu f 1.30 Nieuw Engelsch Binnenhuisje door Thérése Hoven van 2.90. nu 1.45 Een Hollandsch meisje op een Engel gevolg van het feit, dat de Gemeente fondsbelasting voor die inkomens een wat sterkere progressie kent. De Heer P. Kooij heeft ook een opgave van den Inspecteur, doch deze blijkt 6000.- te verschillen met die van B. en W„ uelke hun inlichtingen van denzelfden inspecteur hebben betrokken. Die van B. en W. worden echter als maatstaf genomen. De Heer P. Kooij dient een voorstel in om tot progressieve heffing van Gemeentefonds belasting te geraken. Het voorstel luidt als volgt, voor de inko mens van f 800 tot 1000 35 opcenten; van 1000 tot f 1200 40 opcenten van f 1200 tot 1400 45 opcenten van 1400 tot f 1600 50 opcenten van f 1600 tot 1800 55 opcenten; yan 1800 tot f 2000 60 opcenten van f 2000 tot f 2200 65 opcenten van 2200 tot f 2400 70 opcenten van f 2400 tot 2600 75 opcenten en boven een inkomen van 2600 80 opcenten te heffen. De voorziter zegt dat in de vorige vergade ring besloten is om niet hooger te gaan dan 70 opcenten, terwijl B. en W. nu 60 hebben genomen. De heer P. Kooij zegt dat hij meende dat 't voorloopige vaststelling was, indien hij gewe ten had dat men zich verbond had hij e: stellig tegen geweest. De voorz. zegt dat dit dan een misverstand is geweest, de bedoeling was 70 opcenten vast te stellen, doch de rada kon dit natuur lijk naar omlaag eventueel wijzigen, wat dan ook is gebeurd, getuige het voorstel van B. en W. om de opcenten op 60 te stellen. Indien de raad echter accoord gaat met het voorstel van den heer Kooij, kan dit raads besluit vernietigd worden. Het voorstel van den Heer P. Kooij wordt hierop aangenomen met 10 tegen 1 stem, dien van den heer M. Bakker. De begrooting wordt zonder hoofdelijke van 4.50, nu 2.2g Een Jóngensleven, doorAlph. Doudet van 2.25, nu 1.10 Het Land in Gevaar door van Holthu- sen, van 1.60 nu 80 c. Duizend dagen in de Lucht door A. C. de Vletter, van 2.25, nu 1.10 De Stok met negen knobbels door A. C. de Vletter van 2.25 nu 1.10 De vijand tegemoet van 1.25; nu 50 c De Panterkat van 1.20, nu 50 c De Pages van Francis Verc van fl.20 nu 50 ets. Okke Tannema door Joh. Kieviet van 3.50; nu 1,75. UITVERKOOP VAN ROMANS voor HAL VEN PRIJS: Haar Kinderen door Cora Wtestland van 4.50. nu f 2.25. Een Liefde, door Gustaf Geijerstam van 2.50, nu 1.10 Twee Levens, door L. E. v. 3.50 nu 1.50 Kermis der IJdelheid door W. M. Thackeray van 2.25, nu 1.— Van Kleine Luyden door Wormser van 2.90, nu 1.40. De man met dc Wassenbeelden door Xavier de Montepen van 2.25 nu 1.— Waarheen door Melati van Java van 1.75; nu 75 cent. De Roman van een Schaatsenrijder door Cyriel Bagsse van 3.90 nu 1.50 Het Hemelschip door Sophus Michailis van 2.50 nu 1.125. Casanoye's terugkeer door Arthur Schnitzler van 2.50, nu 1.25 Interieurs door Herman Heijermans van 2.50. nu 1.25. Onder de Roovers der Sahara door Kurt Gafra van f2.10 nu 1.05 John Halifax door D. M. Mulock van 2.25, nu 1.10 De Lantaarnopsteker door (miss Cummains van 2.25 nu 1.10 Ik kan kostuumnaaien door Henriette J. van Wessem van 4.50, nu 2.25 NIEUWE MODERNE ROMANS Herinneringen uit het Ondergrond- sche door F. M. Dostojewski f3.50 Het Meisje van de Veenhoeve door Selma Lagerlof 2.90 De mclodieuse dood en andere verhalen door Jan Feith 3.90 Ilelena Borissoffna door Joseph Kessel 3.90 Niels Holgerssons Wonderbare reis door Selma Lagerlof5.90 De Zondaar door Alie Smeding 7.50 Marianna's Verleden door Dora Musbach f 4.50 De bron van Eenzaamheid door Radclyffe Hall 5.90 De wind des doods d. Zane Grey 1.90 De zwerver in de wildernis door Zane Grey 1.90 Onze volledige boekenlijst op APART BILJET I

Wieringer courant | 1930 | | pagina 5