J. R. KEUSS BLANKE KRUL PM1MIR. 22e Jaargang. No. 3 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN HEERENBAAI DE VERSCHOPPELING. Vrijdag 9 Januari 1931 WIERINGER COURANT* VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1 UITBETE! COKN. J. BOSEEM, WIERINGEN BUREAU: Hippolytnshoei Wielingen. Teleioon Intercomm. No. II. ADVERTENTIëN: Van 15 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10 HEERENBAAI P0RT0R1C0. DE WAKENDE LEEUW" ALKMAAR. TABAKSFABRIEK LAAT A, 125 Prima kwaliteit in alle prijzen. Spaart onze rebussen. hebben ook als punten groote waarde. 70 80 100 120 140 150 160 180 200 225 250 300 350 400 450 en 500 cent per pond. Enkele voornaamste gedeelten uit de NIEUWJAARSREDE van den Voorzitter der KamervanKoophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier, uitgesproken den 7en Januari 1931 in het Stadhuis tc Alkmaar. De heer Arntz sprak onder meer het vol gende Mijne Heeren Een teekening, die onlangs in één onzer weekbladen stond, toonde ons een man, die moeizaam een zwaren last de maand De cember op zijn schouders torste, om dien als' laatste loodje naar den stapel te dragen, waarheen hij blijkbaar met groote krachts- inspanning de vorige elf maanden had ge sjouwd. Dit beeld teekent kernachtig het afgeloo- pen jaar In de nieuwjaarsrede van 1930 uitte ik reeds de vrees, dat de beurskrach, die in het najaar van 1929 plaats vond, zou terug slaan op het bedrijfsleven van ons land waarin zich toen een kentering aankondigde. Wie had echter durven vermoeden, dat een wereld crisis zou volgen, die nu reeds onge veer een jaar duurt Dat er een tijdvak zou aanbreken, waarin, zooals wij hebben kun nen lezen en velen, ook in ons land, helaas aan den lijve hebben gevoeld, het maatschap pelijk leven ontwricht is, millioenen werk loos zijn, talloozen geruïneerd, velen gefail leerd waarin als 't ware een golf van ellen de, wanhoop, wantrouwen en moedeloosheid over de menschheid geslagen is. Wij gelooven dat de zoo dringend noodige samenwerking op economisch gebied van de verschillende Rijken thans uiterst moeilijk te bereiken is. Het protectonisme blijft in het buitenland veld winnen en gij weet wat het buitenland in het afgeloopen jaar zooal deed, waaruit ik slechts een enkele greep doe wan neer ik U noem Duitschlandverhooging invoerrecht op gerst, rogge, erwten en boter, bemoeilijking bloembollenhandel door z.g. sanitaire maat regelen Frankrijk verdubbelt zijn invoerrecht op boter tot 200 francs per 100 Ko., verhoogt zijn invoerrecht op varkens, varkénsvleesch, kaas, aardappelen, aardappelmeel, rogge, haver en reuzel, verbiedt den invoer van Nederlandsch fokvee Zwitserland verhoogt zijn invoerrecht op boter van 70 tot 120 francs. Met deze feiten voor oogen, die slechts een deel vormen van de beschermendemaatrege len, die de vreemde Rijken hebben genomen, verwondert het ons niet, dat er in ons land, ook van de zijde dezer Kamer, de vraag ge richt werd tot de Regeering, of voortzetting van de huidige handelspolitiek onder deze omstandigheden wel gewettigd is, of dat bescherming van levensvatbare bedrijven in ons land dient te geschieden. In het laatste maandschrift van het Cen traal bureau voor de statistiek staat daar over onder meer geschreven De taak van de Regeering moet zich er toe beperken, om zoo mogelijk in concrete gevallen door ande re landen aan ons economisch leven in den weg gelegde bezwaren weg te nemen zonder de verkregen resultaten in de waagschaal te stellen en dus, ook zonder de meestbegunsti- ging in gevaar te brengen, d.w.z. zonder dis criminatie toe te passen dan wel toe te la ten. Op eenigszins ruime schaal is dit denk beeld niet voor uitvoering vatbaar, omdat ons tarief te laag is om reducties van eenige beteekenis er op te kunnen toepassen en om dat men met verhooging van het tarief, ten einde verlagingen mogelijk te maken, den weg zou opgaan, die tot zoo gecompliceerde verhoudingen en tot zooveel handelsbelem meringen heeft geleid. Wat de dumping betreft merkt de Regee ring op, dat het uiterst moeilijk is om precies aan te geven, wanneer deze wordt toegepast. Over afdoende gegevens ter beantwoording van de vraag of van Rusland uit pogingen worden aangewend, om door invoer tegen la ge prijzen de werkloosheid te vermeerderen en daardoor de revolutie te bevorderen, be schikt de Regeering niet. Niet minder gevaar dan in dumping is gelegen in anti-dumping maatregelen van andere landen, waarvan Nederland ten onrechte herhaaldelijk het slachtoffer is. Van het verloop der zaak en van het resultaat der bestudeering daarvan hangt het af of de Regeering bijzondere maat regelen zal hebben te overwegen. U begrijpt, Mijne Heeren, dat de verslagen over den bedrijfstoestand in ons district dit jaar niet rooskleurig zullen zijn. Het is een groot geluk, "dat het meeren- deel der bedrijven, waaronder ik ook vooral het bankwezen noem, in ons land gezond en krachtig was, toen de geweldige stoot moest worden opgevangen. Voor enkelen bleek de strijd om het bestaan echter te zwaar, doch friet onopgemerkt mag blijven, dat in een aantal branches de depressie in veel minde re mate werd gevoeld dan in andere. Met den landbouw, waarop het zakenleven in ons dis trict veelal is aangewezen, is het wel zeer treurig gesteld. Wanneer men leest, dat de graanprijzen sedert het jaar 1804 niet zoo laag zijn geweest als thans, dan stemt ons dit toch wel tot zeer ernstig nadenken. Thans zal ik overgaan de bedrijfsgroepen in ons gewest afzonderlijk te behandelen. Grove tuinbouwproducten. Begin 1930 waren er groote voorraden win- terkool, uien en wortelen opgeslagen. Helaas op, die door de vele regendagen van den zo mer in sterke mate is voorgekomen en voor de ongerooide voorraden funeste gevolgen had. De vroege zomerkooi mocht zich slechts enkele dagen in het begin van het seizoen, toen de voorraden nog niet al te groot waren, in een eenigszins goeden prijs verheugen, doch al heel spoedig was het daarmede gedaan, naar gelang die voorraden toenamen. Weldra waren de prijzen daarvan zóó laag, dat het niet meer loonde de vroege kool te oogsten. De kosten van het oogsten en van het vervoer naar de veilingen konden niet meer door de opbrengst worden gedekt, slechts de herfstwittekool kon voor de fa brieken een eenigszins beteren prijs maken. Op dit oogenblik valt nog niets omtrent de bedrijfsuitkomsten van de inmaakfabrie ken te zeggen, daar verschillende factoren in de naaste toekomst daarop nog van in vloed kunnen zijn. De oogst van de zomer-bloemkool ter afzetgebied voor onze zuivelproducten, zullen er nieuwe afzetgebieden moeten wor den gezocht, waarvoor algemeene en krachti ge samenwerking van producenten en han del en zoo eenigszins mogelijk met de Re geering noodig zal zijn. Daarbij moet ernstig gestreefd worden om prima producten te ma ken, want dat is noodig om de kansen op blij venden afzet te behouden en te vergroo- ten. Over de onderdeelen van het veehoudersbe- drijf den afzet van vee in het najaar, en de schapenfokkerij kan gelukkig een gun stig resultaat worden geboekt, al begonnen in het laatste deel van het jaar de prijzen belangrijk te dalen. De varkenshouderij bracht door het goedkoope krachtvoeder een matige winst. In den eigenlijken landbouw den graan bouw is de toekomst slecht. Van een be hoorlijk inkomen is daar geen sprake, de meesten hebben geen inkomen, maar verlies. De wereldproductie laat hier haar invloed geweldig gelden en daardoor staan wij voor een zeer moeilijk vraagstuk. Wel wordt ge- is vrijwel geheel mislukt en die van de tracht door het .-.suikerwetje" en het meng- late-bloemkool voor een groot gedeelte. De prijs voor de kas-producten, meer spe ciaal de tomaten, is voor de warme kassen vrij goed geweest en heel goed voor de koude kassen. De voorraden winterkool en uien thans beschikbaar voor de wintercampagne begin 1931, zijn ongeveer een derde minder in hoeveelheid dan die van de overeenkom stige periode in 1930. Tengevolge van de ve le regens gaven talrijke velden een slechten oogst, vandaar de geringe voorraden. Te be treuren is het, dat op dit oogenblik de vraag naar de winterartikelen nog veel te wenschen overlaat. Al weer moet het de vorst zijn, die hierin een gunstige verandering kan brengen. Voor de tuinders en den handel uit deze stre ken is het te hopen, dat de komende maan den het mogelijk zullen maken een vlotten afzet tot bevredigende prijzen te verkrijgen. De handel in de producten langs de Duin streek, Castricum, Limmen en Heiloo is bij zonder sleepend geweest. De aardbeien von den nog eenigermate afzet, doch de boonen en de erwten waren vrijwel onverkoopbaar. De zwarte bessen zijn niet eens geplukt, slechts de duinaardappelen gingen nog met geringe graagte van de hand. De handel schorseneeren bleef ver beneden peil en ook de sjalotten waren zoo goed als onverkoop- baar.Resumeerende valt over den handel de zer verschillende producten in 1930 al weinig verheugends mede te deelen. De toestand van den landbouw. De financieele gevolgen van de wereldcri sis kwamen in 1930 ook in ons land steeds ECHTE FRIESCHE luitiiiiiiiiaiiiiiiimmuia 20-50ct. per ons moeten we hieraan direct toevoegen, dat de duidelijker tot uiting. WIJ BREIEN en repareeren alle soorten Wol len Kleeding, Kousen en Sokken, ook de aller fijnste. JAAP SNOR ZUIDSTRAAT 15, DEN HELDER. Let op den Gelen Winkel. Depots voor Wieringen: Hippolytusnoei: Wed. J- de Beurs; Den Oever: Jb. Kaleveld. Onze agent HARM KLUITMAN komt U bezoeken. goede verwachtingen de bodem is ingeslagen. De oorzaak daarvan is velerlei, doch wel hoofdzakelijk is het treurige resultaat daar aan te wijten, dat in de wintercampagne van begin 1930 de vraag veel te gering geweest is. Dat die vraag is uitgebleven, houdt weer ver band met het feit, dat geen vorst van betee kenis ingetreden is en juist vorst is noodig, wil er naar de producten in kwestie een le vendige vraag ontstaan, om daarmede een vlotten afzet der producten te verzekeren. De tuinders, zoowel als de handel, hebben dan ook in die wintercampagne zeker geen zijde er bij gesponnen, veeleer kunnen beide van een slechte wintercampagne spreken. Overgaande tot een ander hoofd-product uit ong district, noemen wij de vroege aardappelen. Weliswaar hebben deze geen hoogen prijs weten te behalen, doch de handel daarin is niet bepaald ongunstig geweest. Als ongun stige factor in de aardappelcampagne van het verloopen jaar trad de aardappelziekte FEUILLETON. Bij de zuivel door een belangrijke daling in de prijzen. De daling trof de boter in be langrijker mate dan de kaas, tengevolge van hooger invoerrechten in de landen, waar tot heden het groote kwantum werd verkocht en tevens door de grootere productie van andere zuivelbereidende landen. Toch mag van 1930 voor het veehouders- bedrijf melkerij niet van noodtoestand worden gesproken. Wel door het mond- en klauwzeer veel nadeel geleden door deze ziek te aan het vee, doch door grooten grasgroei en veel hooiwinning werd ten aanzien van de productie veel goedgemaakt. De productie kon bovendien met voordeel worden vergroot door de lage prijzen van het krachtvoer. In het einde van het jaar daalden ook de kaasprijzen nog eens belangrijk, zoodat de verwachting voor de toekomst somber ge stemd is. Door de veel grootere concurrentie uit andere landen voor de boter dan de kaas, zijn de vooruitzichten voor de kaas, gunsti ger dan voor de boter. Gezien het beperk 27. Wat een nonsens, zeide zij, het is toch niet zijn schuld. Wiens schuld is het dan Van' jou Ben jij het eerst met hem begonnen Ik zie, dat ik er goed aan heb gedaan om te blijven zwijgen tot hij weg was. Hij is niet buiten mijn bereik, zei Cos- mo, en ik wed, dat ik hem nog wel zou kun nen vinden. Wat zou je er mee winnen om een twist met hem te beginnen Ik wil mij wreken. Beschaafde menschen wreken" zich niet! O, zoo Hoe weet je dat Hij deed een paar schreden naar voren en greep bij de schouders terwijl hij zei Denk je soms, dat ik jou aan hem zal afstaan Neen, dat nooitAls je de mijne niet wilt worden, dan zul je ook niet aan hem behooren.' Je doet al heel dwaas, je bent nu van de rechte baan geleid door een schelm, maar ik zal je tegen jezelf bescher men en ik zal maken, dat je al voor uit ge noeg van hem krijgt en je over jezelf schaamt en ook dat je geheel vergeet, dat je mij dit hebt verteld Je kunt mij toch niet tegen hem opzet ten, Cosmo, dus probeer dat maar niet Hij is een vagebond, en draagt een val- schen naam. Als ik mijn zin had kunnen doen, dan had ik hem het huis uitgesmeten. Dat zou wel niet de handelwijze geweest zijn van een fatsoenlijk man, dunkt mij. Ik behandel een hond, zooals hij het verdient. Het speet mij eerst voor je, maar nu zie ik, dat je mijn medelijden niét verdient. Hij is een deugniet. Daar geloof ik niets van. Je kunt aan vader vragen of hij geen valschen naam draagt. Dat heeft hij mij zelf anders al verteld. En vond je dat van geen belang Neen, maar ik heb hem lief, weet je Je maakt mij dol, zeide hij, ik dacht dat je trotsch van aard was. Wat heeft hij je nog meer verteld Ik weet, dat er een geheim in zijn leven bestaat, maar dat zal hij mij later komen vertellen. Waarschijnlijk wel, zei Cosmo spottend, wat bestaat er tusschen u beiden, een enga gement Dat niet precies, maar hij komt terug. Hij komt nooit terug. Hoe weet je dat Vooreerst zal ik het hem beletten. Dat kun je niet. Dat zul je weieens zien Ik zweer je, dat hij nooit terug zal komen Dit bezoek van hem is maar een booze droom voor ons beiden geweest. Vergeet hem maar en neem mij terug, Mary.ik zeg je, neem mij terug. Ik heb nog liever, dat je voorgoed een hekel aan mij hebt wegens mijn slechte be handeling van je. Je hebt mij nog niet slecht behandeld totnutoe. Niemand weet het en niemand be-r hoeft het ooit te weten. Je bent wel dwaas zoo ingenomen te zijn met een volslagen vreemdeling. Toen hij hier pas was, Cosmo, viel je ring van mijn vinger in de rivier, dat was al een voorteeken. Maar je hebt hem teruggekregen en zoo zal ik ook jou terugkrijgen. Neen, dat niet. en graanverbod'" aan den landbouw hulp te bieden, maar het is zeer de vraag of de resul taten wel zoo gunstig zijn als van landbou werszijde wordt verwacht en of niet zal blij ken, dat aan de uitvoering zulke groote moei lijkheden en kosten zijn verbonden, dat zij practisch niet zullen beantwoorden aan het beoogde doel. Om de moeilijkheden te boven te komen, zal er krachtig samengewerkt en veel gewij zigd moeten worden. De groote moeilijkheid is om de finantieele verhoudingen te wijzi gen in overeenstemming met de finantieeie gevolgen van de crisis, die den economischen toestand op geheel andere basis brengen. Bloembollenkweekerij en handel. De afdeeling Limmen van de „AÏgemeene vereeniging voor Bloembollencultuur" ziet den toestand als volgt Het gewas van het afgeloopen jaar was bijzonder goed, dank zij de gunstige weers omstandigheden. Van alle soorten was er een goede oogst, hetgeen zijn invloed deed gelden op de hoeveelheid leverbare bloem bollen, die geraapt werden. De prijzen waren in het begin van het jaar tamelijk hoog, dit in verband met den afloop van het seizoen 1929, toen, door een tekort aan leverbare bloembollen, de prijzen sterk opliepen. De oorzaak hiervan was de slechte oogst ten gevolge van de strenge vorst in dat jaar. Niettegenstaande er in het buitenland veel verkocht was, namen de exporteurs, als ge volg van den goeden oogst, een gereserveer de houding aan en begon de beurs-handel zeer laat. wat ten gevolge had, dat de prijzen naar beneden gingen, vooral van de duurde re soorten, die tengevolge van de crisis in het buitenland minder gekocht werden. Toch bleek bij het einde van het handels seizoen, dat er vrijwel geen overschotten- wa ren. Vooral was dit het geval met crocussen, Voor hyacinthen waren de prijzen laag, zelfs beneden de productiekosten. Voor de o- verige artikelen waren de prijzen, alhoewel niet hcog, toch bevredigend te noemen. In verhouding tot het vorige jaar, toen hij sterk achteruitging tengevolge van de vorst, is de export in Limmen dit jaar flink toege nomen. Omtrent de cultuur in de overige deelen van ons district zal in het jaarverslag nader worden geschreven. Kaashandel. De kaashandel kenmerkte zich in 1930 door een stuggen gang van zaken. Bijna geen enkele markt gaf een opwekkend beeld te zien. Toch dient geconstateerd, dat tegeno ver de prijzen van de landbouwproducten die van de Edammerkaas geen slecht figuur gen. De op de boerderij gemaakte Edammers waren iets duurder, terwijl de boerencom- missie belangrijk meer opbracht. In de laatste jaren neemt het maken van boerenkaas sterk af en dit artikel zal binnen enkel jaren wel geheel verdwijnen. De oude voorraden van 1929 zijn vrijwel zonder winst van de hand gedaan. De handel is verder nog getroffen door enkele verhoogde invoer rechten, waarover ik in den aanvang mijner rede reeds sprak. De vooruitzichten van den kaashandel kun nen niet rooskleurig genoemd worden Vermelding verdienen nog de plannen om naast de eeuwenoude kaasmarkt te Alkmaar een kaasbeurs te doen houden. De aanvoer ter Alkmaarsche kaasmarkt be droeg in het jaar 1930 5547 stapels wegende 6.218,148 K.G. De uitvoer uitNederland van Edammers 40 plus kaas bedroeg in de maanden Janu ari/November 1930 21.993 tons ter waarde van f 17.357.000, (in 1929) 21.995 tons ter waarde van f 19.456.000. Gecondenseerde melk. De handel in melkproducten had eveneens te lijden onder de heerschende melaise. De prijzen, die in Engeland, de hoofdmarkt voor gecondenseerde afgeroomde melk, gemaakt konden worden, zijn voor het grootste gedeel te van het afgeloopen jaar niet loonend ge weest, mede in verband met de boterprijzen, die op een belangrijk lager niveau geweest zijn dan in vorige jaren. De vraag naar gecondenseerde melk be weegt zich nog steeds in stijgende lijn, hoewel verschillende importeerende landen door hoo ge tarieven en andere protectonistische bepa lingen den afzet van melkproducten steeds meer bemoeilijken. De laatste weken van het afgeloopen jaar toonden een opleving, zoodat het nieuwe jaar met vertrouwen tegemoet kan worden ge gaan. Vischhandel. De Noordzeevisscherij werd uitsluitend door motorvaartuigen uitgeoefend, en werd voor namelijk door motorbotters, hoewel deze de laatste jaren meer en meer vervangen wor den door krachtiger motorkotters. De vischstand in de Noordzee is wat tong, tarbot en school betreft, weder achteruitge gaan, hetgeen voor de toekomst voor die vis- scherij geen bemoedigend teeken is. De visscherij met kruisnetten in de zeega ten, op Texelstroom en de Zuiderzee had ge lukkig goede uitkomsten. Haring, ansjovis en garnalen waren flink te vangen, de schepen met de krachtigste motoren konden op de beste vangsten bogen. Over het algemeen geven de totaalbesommingen reden tot tevre denheid. Ook de „trekkers" en „fuikenvisschers" langs het strand van Huisduinen, de zand bank Onrust en aan de Texelsche kust had den een goede haring- en ansjovisvangst en hebben daardoor tamelijk goede besommin gen gemaakt. Geep is er weinig gevangen en de sardijnvangst is dit jaar totaal mis lukt. Mosselen werden nagenoeg alleen voor eendenvoer of zaadmosselen gevischt, alikrui ken en wulken iets minder dan het vorige jaar. Oesters komen slechts sporadisch voor. De zeegrasoogst voor gemaaid normaal en maakten. Boven verwachting bleef de prijs gevischt zeegras was in 1930 van minder be- m het hoogseizoen zich om de 40.bewe- teekenis dan gewoonlijk. Waarom houd je zooveel van hem -- Dat weet ik niet. Omdat hij het is, denk ik. Maar Mary, je behoort aan mij toe. Dat dacht ik eerst ook, maar mijn hart behoorde hem toe, voor ik het zelf wist. - Ik wil je niet opgeven, want ik houd te veel van je, ik heb je altijd beschouwd als mijn aanstaande vrouw. Geef dit plan op en houd je belofte aan mij. Ik ben geen kind om zoo met mij te laten spelen en ik weet niet, wat er met mij gebeuren, als je mij niet trouw blijft. Het spijt mij erg. Toon je spijt dan Dat kan ik niet doen, Cosmo Wat zullen mijn ouders zeggen? Daar heb ik ook al over gedacht, zeide zij, maar het is gemakkelijker om hun de waarheid te zeggen, dan aan jou Je moet mij trouwen, Mary. Ik laat je niet gaan. Heeft hij je gekust Zij werd bang van hem om den wilden glans in zijn oogen. Laat mij met rust, Cosmo, je zoudt toch geen vrouw willen hebben, die haar liefde aan een anderen man had gegeven Je zoudt hem wel vergeten. Neen, nooit Ik wil je in ieder geval, zooals je bent. Het is onmogelijk, Cosmo, ik zou het niet kunnen doen. Heb je toch medelijden met mij. Je doet ons beiden noodeloos lijden. Ik weet wat ik wil, mijn besluit staat vast. Als ik hem niet trouwen kan, dan neem ik niemand. Is dat je laatste woord Ja Dan sterf je ongetrouwd zei Cosmo op staande, want ik zweer een duren eed, dat je hem nooit zult trouwen. Intusschen liep het verlof van Hugo Fra- ser ten einde en hij zou over een paar da gen weer zijn dienst moeten hervatten. Ik zou wel kunnen vragen om een ver lenging van mijn verlof, zei hij, maar dat zou aan de collega's niets bevallen. Ik weet, dat Farringdon graag weg wil, hij heeft ook een meisje. Krijg je niet meestal Woensdag een brief van je ouders Ja, ik verwacht er nu een, zei Kitty. De brieven werden gewoonlijk aan de por tierswoning afgegeven in een grooten zak, waarvan de bottelier den sleutel bewaarde en zij zagen nu een stalknecht de oprijlaan oploopen om den zak te halen, terwijl zij op het terras stonden. In ieder geval kunnen wij ons vast ver heugen op Kerstmis, zei Hugo, tante Helena vraagt jou stellig wel weer met de vacantie. Ik ben dan te Knightsbridge en dus kan ik tusschenbeide wel hier komen. - Ik zal de dagen tellen tot drie-en-twin tig December, zei Kitty met een zucht, nu denk ik niet, dat de school mij meer zoo goed bevallen zal als eerst. Ik wou dat ik er niet meer heen hoefde. Konden wij de volgende maand maar ons huwelijksreisje maken, zei Hugo, maar 't is niets, wij moeten alleen maar geduld oe fenen, ik heb iets voor je gekocht en zal wel in den postzak zitten. Wat is het, Hugo Ik mag je geen verlovingsring geven en daarom geef ik je een collier van paarlen. Niemand behoeft het te weten, dat het een cadeau van mij is. Ik zal het eerst onder mijn goed dragen, zei Kitty, en als ik dan naar je verlang, kan ik het bekijken en bevoelen. O, Hugo, wat lief van je, om daaraan te denken en je hebt mij al zoo veel cadeaux gegeven. Doozen met bonbons, mompelde Hugo, anders was alles verboden, och, waren wij toch maar openlijk geëngageerd Er was een brief voor Kitty uit Indië, toen de postzak open was gemaakt en zij liep er dadelijk mee naar Hugo om dien te lezen. Er stond een verrassing in en onder het le zen slaakte, zij een kreet van blijdschap. Wat is er vroeg Hugo haastig. Papa heeft verlof gekregen en zij komen naar huis. Binnen een paar dagen kunnen zij hier zijn. O, Hugo, zij hadden niet ge dacht, dat zij al zoo spoedig thuis zouden zijn dat is een buitenkansje. Het is nu al drie jaar geleden, dat ik ze het laatst heb gezien en nu ben ik zoo blij. Hugo sloeg zijn arm om haar heen en zij las den brief uit, bij gedeelten hardop voor Hugo. Alle goede dingen schijnen nu tegelijk te komen, vind je ook niet vroeg zij. Ben ik ook een van de goede dingen Dat weet je wel. Hoor eens, Hugo Wel, wat is er Ik ben er zeker van, dat jij aan mama bevallen zult, want je bent zoo'n lieve man Je bent een klein vleistertje. O, ik zou het niet zeggen, als ik het niet meende, zei het meisje op ernstigen toon, maar ik zou toch ook niet zooveel van je hou den, als je geen lief mensch was. O, Hugo, ze zullen onze brieven niet hebben gehad, voor ze hier komen en dus weten ze dan niets van ons engagement. Neen, natuurlijk niet. Ik zal het hun zelf moeten vertellen en wat zullen zij zeggen Hij keek haar glimlachend aan. Papa zal een telegram zenden, zoodra zij geland zijn, voegde zij er bij, dan weten wij, wanneer zij zijn aangekomen. Zij laten hun bagage in Londen en komen rechtstreeks naar hier. Zou jij graag naar Londen gaan om hen af te halen O, ja, Hugo (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1931 | | pagina 1