J. R. KEUSS E KIL PRUIMTABAK. 22e Jaargang. Vrijdag 16 Januari 1931 No. 5 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR S WIERINGEN EN OMSTREKEN DE VERSCHOPPELING. HEERENBAAI WIERINGER COURANT^ VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden I. UITGEVER CORN. J. BOSKER, WIERINGEN BUREAU: Hippolytushoef Wielingen. Telefoon Inteicomm. No. 1). ADVERTENTIëN: Van I5 regels 0.50. Iedere regel meer 0.1" LANGS DE VELUWSCHE BINNENPADEN. Op mijne wandelingen langs de Veluwsche binnenpaden bemerk ik telkens en telkens weer, hoe typisch en heerlijk dat deel van ons „mooi Nederland" is en hoe men daar nog terugvindt de eenvoud en hartelijkheid van vroegere dagen. Als gewezen ingezeten van uw lief Eiland (nu Schiereiland) waar ook nog eenvoud en hartelijkheid den boventoon voeren, wil ik voor de lezers van de Wieringer Courant, welk blad ik nog steeds getrouw lees, zoo nu en dan eens een kleine schets geven van mij ne vele ontmoetingen en gewaarwordingen op mijne zwerftochten langs de Veluwsche binnenpaden. Ik wil dan tevens zoo getrouw mogelijk het dialect weergeven van deze hartelijke een' voudige bewoners dat door de lezers van de Wieringer Courant zeker wel gevolgd kan worden. Misschien dat deze schetsen aanleiding ven, dat vele Wieringers in hunne vrije dagen er ook eens op uit trekken om met dit heer lijke plekje van ons Vaderland, „De Veluwe" eens kennis te maken, waar ge dan nog zult vinden een ongerepte natuur met z'n eenvou dige hartelijke bewoners, waar nog de plichten verbonden aan het „naoberschap' hoog worden gehouden en men bij bruiloft, overlijden en ziekte zijn „waardste nagebue- ren" trouw ter zijde staat. Waar ge dan nog zult terugvinden dien goeden, ouden tijd, als een idylle van een voud, rust en vrede. Als ge dan hier de achterwegen en bin- nenpaadjes bewandelt, kan het bij eene wegkromming gebeuren, dat ge plots voor u ziet schilderijtjes gevat in lijsten van levend groen, dat ge om u weet de sfeer van vroeger leven, die zich ver van de steden en dorpen heeft weten te handhaven in „bakoventjes" en „ymenschoeren" in een krüdhof en groep jes jeneverbessen torentjes. Ge vraagt mij nu, of ik wil wijzen, waar ge al die zeldzame getuigen uit het plattelands leven van de vorige eeuw kunt opzoeken Ja, dat is niet zoo gemakkelijk te zeggen, want die heipaadjes en berkenwegjes, die veldwegen en boschpaadjes loopen zoo vreemd op en door elkaar. Maar als ge van Apeldoorn (de Parel der Veluwe) uit, de verschillende binnenwegen uitgaat, vindt ge ruimschoots gelegenheid dat alles te zien en er van te genieten. Maar laat ik niet verder door gaan met het opsommen van al het schoon wat hier op de Veluwe is te vinden. Kom zelve waarde lezeressen en lezers uit uw heerlijk rijk en vlak polderland naar hier en ik geef- U de verzekering dat ge meer dan voldaan huis waarts zult keeren met de gewaarwording, dat ge hier hebt genoten van die heerlijke ongerepte natuur, waar rust en vrede U van alle kanten tegemoet kwam. In mijn volgend epistel wil ik eens vertel len van mijne ontmoeting met „Hein de Streuper", een oude bewoner van onze Velu we. Apeldoorn, Jan. '31. P. D. JONKERS. PARIJSCHE MODEBRIEF. GEEN PLAATSJE IS VEILIG VOOR DE VOLANTS. Soms op de verrassendste plaatsen. Wie van practische kleeding spreekt, heeft zeker nog nooit eenjapon met strookjes be FEUILLETON. Mary stak haar arm door de zijne en ver borg haar gelaat tegen zijn schouder, terwijl zij zeide: Het spijt mij, dat ik u zoo treurig maak. Neen kind, zeide hij, ik denk, dat jij het niet helpen kunt. Ik heb genoeg mijn best gedaan om trouw te blijven aan Cosmo. Daar ben ik verzekerd van. Wil u het aan tante Helena zeggen Als je dat liever hebt. Ja. Geef u mij nu een kus, dan weet ik, dat u mij hebt vergeven. Lord Warburton gaf haar een kus. Hij kon haar niets verwijten, was hij niet ook de vader van den man, dien zij liefhad Als hijzelf oprecht was geweest en Bazil intijds als zijn zoon had erkend, dan was hij nooit in dezen akeligen toestand geraakt. Toen Mary weg was bleef hij nog een poos in treurige overpeinzingen verzonken. Hij bewonderde haar wel in haar trouw aan Ashford, ofschoon hij haar toekomst met hem donker inzag. Als de jonge man over een tijd terugkwam, zooals zij verwachtte en zij haar eigen meesteres was, dan kon haar geheele leven door hem worden bedorven. Zou Ashford werkelijk vèel van haar houden? Zij was rijk, haar geld moest wel een verzoe king zijn. In ieder geval zag lord Warburton geen geluk in een huwelijk met hem en hij hoopte, dat zij hem langzamerhand zou ver- geteh of dat hij niet terug zou komen om haar op te eischen. Deze zoon van hem had niet alleen zijn le ven bedorven, maar ook andere personen in zijn omgeving in onrust gebracht. Zijn eigen' zeten. Strookjes of „vo lants" zooals we ze meestal in het Fransch betitelen een naam die zoo goed het losse, fladderende, vliegende, van deze garneering weergeeft. Smalle folants en breede, rechte en in een vorm geknipte, plat te en ruime, volants in alle soorten en vorenen. Ook worden ze op aller lei, zelfs de meest ver rassende wijzen aange bracht. Geen plaatsje van de japon of blouse is veilig, een handige modiste weet er altijd wel een volant te plaat sen, soms eenvoudig aan weerszijden midden op de heupen. En het won derlijke is dat dit zoo waar heel aardig kan staan. Een meer voorkomen de garneering is een strookje aan den hals, soms twee of drie onder elkaar. Dit doet meestal heel goed, is alleen een beetje lastig voor onder den mantel. Bij de meer elegante japonnen vindt men er zelden een zonder volants, een, twee of meerdere onder aan den rok of een geheele rok van strookjes, van boven tot onder. Soms zet zich deze strookjes serie nog tot op het japonlijfje voort, maar dat kunnen alleen de heel slanken zich ver- oorlooven. Dikwijls zijn de strookjes nog met een heel smal geplisseerd strookje afgezet, ook wel met lint, een galonnetje of gekleurd biesje, tulle of kant. Slank maken de volants die men spiraalsge wijze op een japon aanbrengt. Eigenaardig staan volants die aan beide zijden achter te gen den schouder beginnen en zich over de geheele lengte van de japon voortzetten tot op den grond toe. Zooiets als heel fijne wui vende vleugeltjes. Verder zien we volants ja, waar zien we ze niet rondom boleroo- tjes en korte jasjes, aan de pols van japon nen en blouses, rondom de mouw cirkelend of alleen aan den elleboog, onder langs schoot jes, aan moffen, handschoenen en sjaals. ENKELE PRACTISCHE IDEETJES. Wilt ge een partij-japonnetje modernisee- ren, strik dan een breed fluweelen band, van 6 a 8 c.m. breedte, om het middel en laat de einden los hangen over den rok, desnoods tot aan de rokzoom. Het fluweel dient van con- trasteerende kleur te zijn, turkooisblauw of groen op zyart, bruin op beige, saphierblauw op lichtblauw enz. In plaats van fluweel kan men ook faeille-lint ne men maar dan breeder en met minder lange einden. Ook een schuin- geknipte lap van de ja- ponstof, kan men heel aardig om het middel drapeeren, met groote lussen strikken, zonder einden. Een onsymetrische garneering vindt nog al tijd veel aftrek. Ze is zelfs gedurfder dan ooit en men moet wer kelijk oppassen hiermee niet een beetje in het belachelijke te vervallen Zagen we b.v. niet een onoprechtheid kwam hem nu voor den geest en vervolgde hem. Zij zou eigenlijk gered worden door zijn ondergang, dacht hij, als hij maar gearres teerd werd en weg was, moet ik dat nu wen- schen Dat zou toch vrééselijk zijn. Hij vohd, dat zij gelijk had om voor te stel len weg te gaan, tenminste voor een poos. Cosmo's humeur was niet aangenaam, als hij tegengewerkt werd en zijn grieven waren nu wel gegrond. Hij herinnerde zich nu, dat zijn vrouw een goede kennis had, een bejaarde dame, wier echtgenoot zijn fortuin door speculeeren had opgemaakt en die nu in benarde omstandig heden verkeerde. Zij heette mevrouw Lang don en zij zou juist de geschikte persoon zijn om de zorg voor Mary op zich te nemen. Hij zou een klein huisje of een flat voor haar huren ergens dichtbij het park, als Mary ten minste in Londen wilde wezen en als zij bui ten wilde zijn kon zij op haar eigen landgoed in Devonshire gaan. Na een poos ging hij zijn vrouw opzoeken en vertelde haar het nieuws. Lady Warbur ton schreide er om. Zij was eigenlijk boos op Mary, maar lord Warburton zei, dat het be ter was, dat Mary haar engagement zou af maken, dan dat zij later spijt zou hebben van een huwelijk. Als men alles wel beschouwt, zeide hij, dan kan men gemakkelijk inzien, dat zij nooit veel van hem gehouden heeft. Ik vrees, dat wij' dat engagement geforceerd hebben, wij hadden er haar niet toe moeten over ha len maar moeten wachten, tot zij oud genoeg was om zelf te kiezen. Wij meenden het goed met hen beiden, zei lady Warburton, het spijt mij voor Cosmo, hij houdt zoo dolveel van haar. Zij heeft wei nig gevoel. Ik vrees juist, dat zij te veel gevoel heeft. Ik kan het haar nooit vergeven. Zeg zooiets niet, dat is niet goed. japon met twee geheel verschillende mou wen, en een andere, met een schortje slechts aan een kant op de heupen Indien ge wilt, kunt ge eveneens draperieën, kraagjes en volant aan één zijde aanbrengen van de ja pon of blouse. Veel eenvoudige japonnen worden op het oogenblik gegarneerd met een teer fijne crê pe de chine georgette dat vroeger meer uit sluitend voor gelegenheidstpiletten diende, b.v. een japon van bruine velours de laine heeft een kraag en manchetjes van crêpe ge- crgette in dezelfde kleur. Een aardig maaksel voor een wollen japon netje is het lijfje met een rij knoopen te sluiten daarvan de eerste vlak bij den ach ter-schouder is aangebracht en de laatste links, ter hoogte van de heupen. WILHELMINA. Ons Lichaam en onze Gezondheid Menschen- en Apenhersens. Door vergelijking met de hersens van die ren, vooral van apen, heeft men kunnen vaststellen, dat de menschelijke hersens geen apenhersens in het groot zijn, doch dat daar in centra voorkomen, die de dieren missen en die dus speciaal op de menschelijke her senfuncties betrekking hebben. Andere cen tra kwamen zoowel bij 'menschen als bij apen vcordoor deze centra bij de proefdieren te beschadigen kon men nagaan, welke spe ciale taak zij te vervullen hadden, waaruit weer gevolgtrekkingen gemaakt konden wor den betreffende de menschelijke physiologie Wanneer nu bepaalde functies b.v. spreken of zien, niet ongestoord kunnen worden uit geoefend, weet men, waar de ziektehaard ge zocht moet worden en daardoor, of operatief ingrijpen kan baten of niet. Door deze proeven is veel bereikt voor het onderzoek van dat weinig bekende gebied de minimale veranderingen in de hersens waardoor krankzinnigheid ontstaat. Zoo is thans gebleken, dat b.v. bij gasvergiftiging zeer bepaalde, gedeelten van de hersens wor den aangetast. Wanneer, men op zekeren dag eenige ziekteprocessen ontdekt, die de zelfde storingen veroorzaken, dan kan men uit het verloop van het ziektebeeld beslui ten, welke anatomische afwijkingen moeten zijn ontstaan. Het zal dus in de toekomst mogelijk zijn, de ziekten van den geest in te deelen in bepaalde groepen, waardoor het onderzoek naar de oorzaak en dientengevol ge de mogelijkheid van genezing bevorderd worden. Het is waar, dat -de hersens van een be paald persoon individueel verschillen aanwij zen en dat zelfs de beide helften der hersens bij eenzelfde persoon niet gelijk behoeven te zijn, doch op grond van den vorm der her sens kan men de menschen toch indeelen in bepaalde klassen en kan men zelfs con clusies trekken omtrent de zeer groote of de onvoldoende ontwikkeling van bepaalde deelen der hersens. Hierbij spelen natuurlijk HEERENBAAI PORTORICO. TABAKSFABRIEK „DE WAKENDE LEEUW" LAAT A, 125 ALKMAAR. Prima kwaliteit in alle prijzen. Spaart onze rebussen. hebben ook als punten groote waarde. 70 80 100 120 140 150 160 180 200 225 250 300 350 400 450 en 500 cent per pond. - Ik ben blij, dat zij weggaat, want ik kan nu niet dadelijk op denzelfden voet met haar omgaan. Ik zou haar zeker laten merken, dat ik niets met haar ingenomen ben en dan zou ik mij weer aan mijzelf ergeren.! - Ik had gedacht, dat wij mevrouw Lang don konden vragen om met haar te gaan wo nen. Lady Warburton veegde zich de tranen uit de oogen. Zij kon het Mary niet vergeven, maar het meisje was al jarenlang voor haar geweest als een dochter en dat kon zij ook niet vergeten. Neen, maar, dat is nu juist iets voor een heer, riep zij. Mary is geen schoolkind. Zij moet uitgaan en menschen zien en daarom moet zij met iemand zijn, die haar presentee ren kan. Mevrouw Langdon is daar al te oud voor en niet elegant genoeg. Ik zal naar lady Somerville .gaan, die is nog jong en gaat veel uit, die zou Mary heel graag hebben, denk ik. Zij woont nu heel alleen, terwijl Somerville in- Soedan is. Daar zou Mary het prettig heb ben en op haar plaats zijn. Er werd dus afgesproken, dat zij, indien Mary er heen wilde, een bezoek zou bren gen bij haar vriendin om de zaak te bespre ken. Natuurlijk stond het geld niet in den weg want Mary's jaargeld gedurende haar minderjarigheid was meer dan voldoende voor haar behoeften. Lady Warburton liet Mary vragen om even bij haar te komen en besprak het onderwerp met haar. Mary vond het goed. Ik zou heel graag een poos bij lady So merville logeeren, zeide zij, als zij mij zou willen hebben. Mary voelde zich niet erg op haar gemak en bedacht al gauw een excuus om maar weg te komen. Zij waren nu niet zoo prettig sa men als vroeger. Lady Warburton hield erg veel van Cosmo en zij ergerde er zich aan, dat Mary hem niet hebben wilde. de overgeërfde eigenschappen een groote rol doch daarnaast moeten de hersens systema tisch worden ontwikkeld door geregelde oefe ning evenals dat bij onze spieren geschiedt. Zoo kan men niet alleen lichamelijk, doch ook geestelijk zijn goede eigenschappen ont wikkelen en zijn minderwaardige eigen schappen verbeteren. En evenals bij het li chaam geldt bij den geest, dat overmatige ontwikkeling van een bepaald onderdeel on- gewenscht moet worden geachthet meeste succes wordt ook hier bereikt door een har monische ontwikkeling van alle onderdeelen die bij een bepaalde groep behooren. Een schilder moet b.v. niet alleen zijn zin voor vormen ontwikkelen, doch evengoed die voor kleuren, hij moet zijn handen de noodige vaardigheid bijbrengen, enz. BINNENLANDSCH NIEUWS. BEHOUD VAN DE ZUIDERZEEVISSCHEPIJ. De brug' over de Zuiderzee. Het comité tot behoud van de Zuiderzee- visscherij houdt heden Vrijdag 16 Januari te half acht in gebouw „Amicitia" te Den Haag een openbare vergadering, waar de film der Zuiderzee-visschers vertoond zal worden en de burgemeesters van Harderwijk en Bunschoten en de heeren S. ten Bokkel Huinink, waterbouwkundige en Fred. Tho mas, redacteur van „De Tijd" het woord zul len voeren over „De brug over de Zuider- FAMILIE - DRAMA. Sedert eenigen tijd zocht de politie te Gro ningen een 33-jarige gehuwde reiziger, die verdacht werd van verduistering. Dinsdag had de recherche zich aan zijn woning ver voegd, daar zij er lucht van had gekregen, dat hij thuis was. Inderdaad is de man in de buurt van zijn woning gesignaleerd. Het ge lukte de politie echter niet hem te arrestee ren. Dinsdagavond om ongeveer half twaalf is de man thuisgekomen. Hij begaf zich onmid dellijk naar de slaapkamer, waar zijn vrouw en twee kinderen te bed lagen. Met een scheer mes bracht hij de vrouw een ernstige wonde aan de rechterzijde van den hals toe. De aan gevallene vluchtte de straat op, waar zij in eenzakte. Intusschen had de man zich zelf een wonde toegebracht, in den hals met het scheermes. Ook hij zakte ineen. De politie was spoedig ter plaatse. De patiënten werden naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht waar de toestand van de vrouw hoogst ern stig bleek te zijn en die van den man rede lijk wel. KIND VERDRONKEN. Woensdag is het bijna vierjarig zoontje van den pluimveehouder D. Bunt, te Stroe, gemeente Barneveld, voorover in een met water gevulde ton gevallen en verdronken. V t] DIEFSTAL VAN 300. Uit een aangeteekende postzending, die van Beverwijk naar Zaandam verzonden werd, werd een bedrag van 300 vermist. Als ver dacht van dezen diefstal is een zestienjarige jongen uit Beverwijk aangehouden. GEFINGEERDE INBRAAK. Te Wageningen deed Zondag een fabrieks arbeider, die penningmeester van de afd. Wa geningen van den Nederl. Bond van Fabrieks arbeiders is, bij de politie aangifte, dat door inbraak bij hem zou zijn ontvreemd een geldkistje inhoudend f 350 a 400. Bij het onderzoek werden echter geen spo ren van braak gevonden. Een familielid ont dekte in den tuin het geldkistje. De politie nam den fabrieksarbeider-penningmeester mede naar het bureau, waar het kistje ge opend werd er bleek nog ruim 33 in aan- wezig. Bij een huiszoeking werd, op verschil- XXII. Eigenlijk had Cosmo op het oogenblik niet zoo'n behoefte aan sympathie. Hij wilde wraak oefenen. Door liefde en haat was hij als een wilde geworden. Zijn hart was verbit terd en hij zon op een middel om zich te kunnen wreken. Hij was niet naar Londen gegaan om een diner bij te wonen en had niet zijn huis verlaten alleen om zijn woede te laten bekoelen. Rechtuit van het station reed hij naar Scotland Yard en vroeg daar naar den heer Brookfield. De detectieve was op den Yard en kwam terstond bij hem. - Uw dienaar, mylord, zei hij, wat kan ik voor u doen Ik geloof wel, dat ik u een dienst kan bewijzen, zei Cosmo, mijn vader heeft mij ver teld. wat de reden van uw komst gisteren op Chisholme was. Het speet mij, dat ik het niet eerder had geweten, omdat ik beter op de hoogte ben van de zaak dan mijn vader. Ik heb alle reden om te denken, dat Ver non Ashford wel de persoon is, dien u zoekt. Denkt u dus, dat hij waarlijk Bazil Tem pest is - Ja, lord Warburton verdenkt niet gauw iemand van iets kwaads, hij gelooft altijd het beste van iederen. Ik heb altijd vermoed, dat het niet geheel recht rechtuit was met dat jongmensch en nu heb ik er zekerheid van. Ik ben u ten hoogste verplicht voor uw inlichtingen, mylord, zei de detectieve, en is hij nog op Chisholme Neen, ongelukkig is hij vanmorgen van daar vertrokken. En weet u niet, waar hij heen is? Neen. r— Misschien heeft hij achterdocht gekre gen. Dat weet ik niet, zei Cosmo, maar mijn ECHTE FRIESCHE 20-50ct. per ons lende plaatsen verstopt, een bedrag van ruim 200 gevonden. De politie vond in een en an der aanleiding, de boeken van den penning meester in beslag te nemen, waarbij bleek, dat de administratie niet in orde was. Vol gens een voorloopige schatting is er een te kort in kas van ruim 600. De man is aan gehouden en heeft tenslotte bekend, de in braak gefingeerd te hebben, teneinde het te doen voorkomen, dat het verdwenen geld hem ontstolen was. Woensdag is hij ter beschikking van de Justitie te Arnhem gesteld. EEN GEVAARLIJKE GRAP. Twee lood- en zinkwerkers van circa 20- jarigen leeftijd hadden eenige werkzaamhe den te verrichten onder een woning aan de Voltastraat te Wormerveer. De bewoonster van het huis gaf aan een der loodgieters een broodje met Rodent om dit onder het huis te werpen, wijl men last van ratten had. Inplaats van dit te doen, riep hij zijn mak ker, die onder de vloer werkte toe, dat de juffrouw een broodje voor hem had. En de ze, in den leeftijd waarop men altijd honger heeft, al het brood, met Rodent bestrooid, op. Eenigen tijd later vroeg de eerste loodgie ter of zijn kameraad het brood voor de rat ten had gestrooid. Op het antwoord, dat hij het opgegeten had, verklaarde de eerste, bleek van schrik, dat het brood met arsenicum- houdend Rodent voor de ratten bestemd was. De ongelukkige spoedde zich onmiddellijk achtereenvolgens naar de woningen van drie Wormerveersche dokters, die echter allen op patiëntenbezoek waren. Tenslotte ging hij naar het gemeente-ziekenhuis, waar gelukkig de operateur dr. Bakker uit Amsterdam aan wezig was, die direct de maag van den pa tiënt leegpompte. Gelukkig had de patiënt na de verorbering van het broodje niet ge dronken. Nu wordt gehoopt, dat hij geen nadeelige gevolgen van die grap zal onder vinden. BUITENLANDSCH NIEUWS. ONTZETTEND DRAMA IN EEN RECHTZAAL Een ware menschenslachting is aangericht door een plotseling krankzinnig geworden gevangene in het gerechtshof van Flatbush te Brooklyn bij New York. Een zekere Peter Mac Closkey, een reus van gestalte, bevond zich met veertien kamera den in de „veiligheidskamer" van genoemd gerechtshof, toen hij in een vlaag van plot selinge krankzinnigheid de ijzeren staaf, waarmede de deur was gesloten, losrukte en met dit vreeselijk wapen een voor een al zijn kameraden doodde Van de twee aanwezige wakers, die geen tijd meer hadden om de deur te openen, wer den met een geweldigen slag de schedels ge kloofd. Op het gerucht door den zinnelooze veroor zaakt, drong een lid van het gerechtshof den „veiligheidskamer" binnen. De reus wierp zich op hem, maar de rechter lichtte hem een been en deed hem struikelen. Inmiddels kwamen 12 politiemannen opda gen die den woedenden zinnelooze slechts met de grootste moeite konden overmeeste ren. De reus werd in een dwangbuis gestoken en \ader heeft hem wel verteld, dat u bij hem was geweest. De graaf verzekerde mij, dat hij den heer Ashford reeds jaren gekend had, zei de de tectieve, een onderzoekenden blik op Cosmo werpend. - Ik vrees dat de bewondering van mijn moeder voor haar gast wel iets met die ver klaring te maken had, zei Cosmo, natuurlijk zal de man hem allerlei leugens over zich zelf wijsgemaakt hebben. Ik word zelf gaarne bedrogen en het zou mij persoonlijk genoe gen doen, als ik Bazil Tempest in de barik der beschuldigden zag staan. U kunt er op rekenen, dat wij ons best zullen doen, om hem in handen te krijgen Hij zal hier wel niet voor de rechtbank komen, zei Cosmo, maar waarschijnlijk naar de Vereenigde Staten teruggezonden worden. - Ja, mylord. Wij houden hem hier vast tot wij de politie te Chicago bericht hebben gegeven en zij iemand hierheen hebben ge zonden om hem te identificeeren. - En komt er niets over in de courant hier Misschien een kort bericht, meer niet. U zoudt mij genoegen doen met er niets van in de courant te zetten, zei Cosmo, u kunt wel begrijpen, dat het voor ons niet prettig zou zijn om in zulk een verband in de courant vermeld te worden, ik zou liever niet hebben, dat mijn vader er mee lastig gevallig werd. Dat begrijp ik volkomen, mylord, er zal' niets onaangenaams in de courant komen. - Goed. Nu adieu, het spijt mij, dat u on langs een vergeefsche reis hebt gemaakt. Het lijkt mij vreemd, dacht de detectie ve, toen Cosmo weg was, de graaf zei stellig, dat hij dien Ashford goed kende en al jaren lang. Het lijkt juist, alsof hij hem wilde be schermen, ofschoon ik niet inzie, wat voor reden hij daarvoor kon hebben. (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1931 | | pagina 1