22e Jaargang. Dinsdag 27 Januari !93i No. 8 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN DE VERSCHOPPELING. WIERINGER COURANT» VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. UITOEYE1 s COKN. X BOKKEK, WIERINGEN BUREAU Hippolytushoei Wieringen. Telefoon Iniercomm. No. 19. ADVERTENTIëN: Van 1—5 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10 DE UITGIFTE VAN DE ZUIDERZEE- GRONDEN. In "de Economist" bespreekt pro fessor dr. H. W. C. Bordewijk de uit gifte van de Zuidérzeegronden, aan de hand van het in 1930 verschenen rap port der door den Minister van Wa terstaat ingestelde commissie, onder voorzitterschap van mr. G. Vissering Naast een proef der Staatsexploita tie van een deel dezer gronden in de Wienngermeer zal in het algemeen als stelsel van uitgifte volgens deze com missie gekozen imoeten worden de al tijddurende erfpacht met wisselende canon. Professor Bordewijk heeft reeds eerder, o.a. in een prae-advies voor de Broederschap der Notarissen uitge bracht in 1929, van een andere ziens wijze doen blijken. Iiij is een groot voorstander van uitgifte in eigendom. Hij ziet daarin den rechtsvorm, die de besten waarborg biedt om uit den grond te halen wat er in zit, en om dus de productiviteit van den bodem zoo hoog mogelijk op te veren. Verschillende bezwaren voert hij in verband hiermede tegen het rapport van de commissie aan. In de eerste plaats verwijt hij aan de commissie 'n zekere tweeslachtigheid. Het feit dat het de Staat is, die de drooglegging bewerkstelligt, laat de vraag, welke vorm voor de uitgifte der te verkrijgen gronden moet worden gekozen, nog geheel open Tot een vermeerdering van den domeingrond behoeft de droogleg ging volstrekt niet te voeren ons do mein is reeds groot genoeg om de Staat het noodige contact met het landbouw bedrijf te doen behouden en op voldoen de ruime schaal het goede voorbeeld bij den exploitatievorm te doen geven. Als men er zich op beroept, dat het huidige do,mein toch zeer wel door den Staat beheerd kan worden en dat er dus geen reden zou zijn, waarom niet ook hetzelfde voor de Zuiderzee zou- gelden, zoo voert de schrijver daarte gen aan, dat het toch wel een groot vel schil maakt, of men te doen heeft met een domein dat 7000 H.A. beloopt, dan wel met een domein, dat in de toe-1 komst ruim dertigmaal zoo groot zou. zijn. Ook het argument, dat de Zuiderzee- grond in de toekomst wel eens in waai de zou kunnen stijgen en dat deze waai de niet moet toekomen aan individuee- le eigenaars, die den grond van den Staat zouden hebben gekocht, doch aan de gemeenschap moet ten deel vallen, wordt door den schrijver ver worpen. Ook hier meent hij een ver troebeling van het betoog te zien. De waardevermeerdering van den. grond is een mogelijkheid, maar daar tegenover aanvaardt de Staat dan ook de kans op waardevermeerdering en dat wel in een mate, die zeer weinig gewenscht is. Bovendien, als de Staat van de waardevermeerdering als gevolg van goede conjecteur wil gebruik ma ken, dan moet hij conjectuurbelastin gen heffen wij verkeeren niet meer in liet stadium van den middeleeuwschen domeinstaat, doch de belasting is thans het middel om aan den Staat de gelegen heid te openen deel te nemen aan de goede zijden der conjectuur. In het al gemeen is de schrijver een tegenstander van conjectuurbelastingen, maar als men den Staat in de waardevermeerde ring wil doen deelen, dan is belasting en niet Staatseigendom het aange wezen middel. De voorliefde voor het erfpachtstelsel heeft echter nog een anderen grond en deze bestaat hierin, dat men vreest dat door uitgifte in eigendom de moge lijkheid zal ontstaan, dat de grond al leen als belegging zal worden gekocht en dat dan de eigenaar dezen zal ver pachten. Eigendom loopt dus uit op pacht en clat moet worden voorkomen. Vandaar de erfpacht met zeer beperkte mogelijkheid tot verpachting van de- erfpachtsperceelen Professor Borde wijk is het daarmede ook niet eens. De beperkte verpachtingsmogelijkheid zal z.i. in de practijk tot groote bezwa ren kunnen leiden. Wanneer men er door invoering van zekere beperkende maatregelen ten aanzien van vervreem ding in den eersten tijd in slaagt om op de Zuiderzeegrondcn de goede soort hoeren te werk te stellen, dan is het ont staan van een overmatig pachtstelsel niet waarschijnlijk. Eigendom geeft nu eenmaal den meest hechten band tus- schen den boer en deii grond en daar door de beste waarborgen van bewer king. Men mag deze niet in de waag schaal stellen door invoering van een verkeerd beginsel van gronduitgifte. BINNENLANDSCH NIEUWS. FEUILLETON. 31. Den volgenden dag vertrok Mary dus met haar bagage en haar kamenier. Lady Warbur ton kuste haar bij het afscheid evenals Kitty. Cosmo gaf haar geen hand en zei: Vader, ik breng haar wel naar het sta tion. Heel goed, zei Mary, Cosmo brengt mij dus weg. Je komt ons natuurlijk opzoeken, wan neer je er maar lust toe gevoelt, zei lady Warburton. Cosmo hielp haar in de automobiel en zij vertrokken. Toen zij op weg waren en Mary realiseerde, dat zij alleen was met Cosmo, begon het haar weer te spijten, dat zij alleen met hem was gegaan. Waarom zou hij in plaats van zijn vader hebben willen gaan Weldra verbrak hij het stilzwijgen en zei Ik had nooit gedacht, dat je zoo van ons zoudt weggegaan zijn, Mary. Ik ook niet, antwoordde zij, de were'd brengt ons steeds verrassingen. Het spijt mij, dat je weggaat. Mij ook. Maar je hebt het toch zelf gewild. Ik dacht, dat het maar het best was. Voor jezelf, of voor mij Voor ons beiden. Neen, niet voor mij, denk dat maar niet, zei hij haastig, ik zal je vreeselijk missen. Als je gebleven was, dan had je de zaak mis schien wel gauw vergeten en ik had mijn oude rechten weer teruggekregen. Neen, dat heb je mis, Cosmo, ik vergeet Ashford nooit. Hij keek haar met jaloersche oogen aan, SCHAPEN VOOR DE WIERINGERMEER- POLDER. Plm. 10.000 stuks noodig. Het Texel- sche schaap zeer geschikt geoordeeld. Houdt er rekening mee. De Texelsche Crt. schrijft De Wieringermeerpolder zal 20.000 H.A. cultuurgrond beslaan, waarvan minstens drie kwart in weiland wordt gelegd. Zoo mo gelijk wordt reeds dit jaar met de aanleg van twee a drie duizend H.A. grasland begonnen. In 1932 zoowel als in 1933 komt daar nog plm. 8000 H.A. bij. Voor de beweiding heeft men in de eerste plaats gedacht schapen te ne men, omdat die aan de huisvesting de min ste eischen stellen. Het Texelsche schaap werd zeer geschikt geacht, terwijl ook 't Zeeuwsch-Vlaamsche kuddeschaap aanbevo len werd. Alleen in 1932 meent men reeds 10.000 scha pen noodig te hebben. Het moet zijn nut hebben onze fokkers thans reeds op de ko mende vraag naar deze dieren te wijzen. Naar het Centr. Bureau voor de Schapen fokkerij meedeelt zijn het meest aangewezen: eenjarige of oudere schapen ook schapen met lammeren (liefst ooien met één lam) en in dat voorjaar geboren vroege lammeren zijn geschikt. De voorwaarden, waaronder deze dieren daar zullen kunnen komen, zijn, in verband met het stadium waarin de werkzaamheden verkeeren, thans nog niet vastgesteld, doch de Voorloopige Directie van de Wieringer meerpolder voelt het meest voor inscharen. De voorwaarden hiervoor zullen vermoedelijk gunstig zijn. INBRAAK TE AALTEN. Voor de tweede maal is in een paar weken tijd ingebroken in het gebouw der Coöpera tieve Winkelvereeniging „De Eendracht" te Aalten. Door het maken van een gat in het dak heeft de dief zich toegang verschaft tot den zolder hij is verder door uitbreken van een paar ruitjes van een deur in den winkel gekomen. Hier heeft hij de toonbanklade o- pengebroken en het aanwezige kasgeld, on geveer 15, meegenomen. Getracht werd nog met een mes uit de bakkerij de deur naar het kantoor open te breken. Dit gelukte echter niet. Alles wijst erop, dat de dief zeer goed met in situatie op de hoogte moet zijn ge weest. Verschillende vingerafdrukken zijn gevonden. HET GEVAARLIJKE RANGEEREN Weer een rangeerder gedood. Zaterdagmorgen is de rangeerder G. van Kesteren, terwijl hij bezig was met het ran geeren van een trein aan het buurtstation te Baarn, gedood. Van Kesteren kwam, staande op de treeplank van den trein, in botsing met een uitstekende plank van een der kolenlood- sen aldaar, met het gevolg dat hij onmiddel lijk gedood werd. BEROOVING te Amsterdam. Een gevaarlijk perceel. In het perceel Groenburgwal 55, eerste verdieping-, is in den nacht van 1.1. Woensdag op Donderdag een Engelscli- man beroofd van een bedrag in Neder- landsch en Engelsch geld ter totale waarde van ongeveer honderdduizend gulden. ï.n verband hiermede zijn twee vrou^ wen bij de politie voorgeleid, die na bet verhoor weder zijn losgelaten. Voor 't bewuste perceel is een politiepost ge plaatst. VOETBAL-ENTHOUSIASTEN, te Amsterdam. Hardhandige manier om een toegangskaart te bemachtigen Twee agenten hebben naar het poli tiebureau Singel drie mannen, allen ongeveer 30 jaar, gebracht. Een van dit trio zou in de Nieuwe Hoogstraat iemand twee toegangsbewijzen voor den wedstrijd Ajax-Z.F.C., ter waarde van drié gulden uit de hand hebben getrokken, waarna nu,mmer twee den beroofde een Rijksdaalder in de band schijnt te hebben geduwd. Daarop moe ien de drie voetbal-enthousiasten kalm pjes weg zijn gegaan. De mannen ont kennen evenwel alles en de biljetten zijn niet op ben gevonden zoodat, zij na verhoor weer heengezonden zij. toen hij den naam van zijn mededinger hoorde. Je zult hem vergeten, als je merkt, dat hij niet meer terugkomt. Denk je nu waarlijk dat ik alle hoop opgegeven heb Dat doe ik niet, voordat je definitief getrouwd bent Je had beloofd mij te trouwen en ik wil, dat je woord houdt. Cosmo, je vleit je met ij dele hoop. Hij is een dief Een misdadiger En voor zoo iemand breek je mijn hart Je moet niet op die manier tegen mij over hem praten. Je weet dat hij een misdadiger is, dat heeft vader je gezegd. Je vader heeft mij gezegd, wat hijzelf denkt, maar ik kan het niet gelooven. Je verliefdheid is een soort koorts, waar van je wel genezen zult. Ik blijf bij mijn opinie, zei Mary, en het spijt mij nu, dat je met mij meegegaan bent. Waar dient nu zul k een gesprek toe als dit Je ontstemt alleen maar ons beiden. Ik wou je niet laten heengaan onder den indruk, dat ik met de zaak verzoend was. Ik vind nog dat ik meer recht op je heb dan iemand ter wereld. Als je nu nog gechar meerd was geraakt op een fatsoenlijk ir.an, dan zou ik mij verplicht hebben geacht om anders te handelen, maar ik wil je aan zoo'n bedrieger niet afstaan. Nu is het genoeg, Cosmo, zeide zij. Ik zou je met pleizier door elkander schudden, want ik erger mij door al je dwaasheid. Ze wilde niet meer met hem praten en hij zei ook niets meer tegen haar. Zij waren hun ritje in een waardige houding begonnen, maar nu zaten zij daar als twee slechtgehu- meerde kinderen. Mary staarde naar buiten met afgewend gelaat, maar toch merkte zei wel, dat hij haar met een woedende blik zat op te nemen van onder zijn half-gesloten oogleden. GEMEENTE WIERINGEN. R. K. Volksbond. De R. K. Volks bond Afd. Wieringen bield Zaterdag 24 Januari j.1. baar jaarvergadering in café Veerdig Il.hoef, welke matig bezoebt was. Bij de opening sprak de voorz., de heer A. Zomerdijk, enkele woorden eerbiedige berinnering jegens den ont slapen penningmeester, den heer Jac. Poppen, en verzocht den leden geza menlijk voor de zielerust van den o- verledene te bidden. Volgt voorlezing van n/?tulen en jaarverslag van den secretaris, den beer P. L. Vroone. Een en ander was op keurige wijze samengesteld. Uit bet verslag bleek, dat de kleine afdeeling zeer actief was geweest: 10 bestuursvergaderingen, 5 leden- en 3 bestuursraadsvergaderingen, bene vens 3 feestavonden waren gehouden Opgericht was dit jaar een agent schap van den Centrale Volksbond en een Comité van Actie voor II. Levens^ kracht. Verders werd ter tafel ge- bracht het verslag van de Levensverze kering Mij. Concordia, waarmede de agent, de heer P. L. Vroone met succes werkzaam is. Eveneens blijkt uit het jaarverslag van de Centrale Volks bank, agent de heer P. Glim J'z., dat goede resultaten zijn verkregen. Uit het nu volgend verslag van de Brandstoffenspaarkas St. Jozef, blijkt, dat dit jaar gespaard was voor 'n be drag van f 989.41, waaarvoor de leden hunne brandstoffen hebben ontvangen Veel, maar dankbare arbeid heeft de penningmeester Th. Rasch hieraan ge had. Ook heeft „Hulp in Nood" blij kens bet. verslag van den penningm., C. de Boer, dit jaar goede diensten be wezen. Ten slotte kregen we de resul taten van het Co.mité van Actie „Her wonnen Levenskracht" te hooren en ze gaven de overtuiging, dat door het. bestuur alles is gedaan, om zooveel mogelijk gelden bij elkaar te krijgen voor de verpleging der zieken, die i-n het sanatorium liggen. Penningmees ter van dit comité is C. Brakenhof. De voorzitter dankte allen voor hun accuratesse en werklust. Volgde besprekingen over de reis naar Rome, georganiseerd door het R. Iv. Werkliedenverbond en over de reis naar het congres dat te Utrecht gehou den zal worden, alles ter herdenking van het 40-jarig bestaan van Rerum- Novorum. Voor 't bezoek van bet con gres is een spaarfondsje opgericht en voor deelname kan men zich opgeven bij J. Koster en P. L. Vroone. Over de reis naar Rome kan men inlichtin gen krijgen bij het bestuur. Een ingekomen schrijven over oen ziekenfonds zal door het bestuur eerst nader onder de oogen worden gezien Het feestprogramma voor het vieren van het 10-jarig bestaan van den bond werd ter goedkeuring aangeboden. Dit feest zal in Sept. plaats hebben en 'n voorloopige goedkeuring werd gegeven Volgde rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer J. Glim. De ontvangsten bedroegen f 432.74; de uitgaven f 439.48; alzoo Ti nadeelig saldo van f 6.14. Waar echter Ti post uitgaven van f 18.50 tot 1931 be hoort, is er feitelijk 'n batig saldo van f 11.76. Bij monde van den heer H. Boersen rapporteert de commissie van onderzoek dat alles in orde is bevonden Voorz. dankt den penningmeester voor zijn accuraat beheer en de commi ssie voor haar controle. Volgde bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding van de heeren A. Zomerdijk, J. Glim en J. Koster. De heer Zqmerdijk, stelde zich niet meei herkiesbaar wegens hoogen leeftijd. Een aanbeveling voor den heer A. Zwanink was ingekomen. Deze werd gekozen, en herkozen de heeren J. Glim en J. Koster. Als voorzitter werd gekozen de heer A. Zwanink. Toen nam de G.A. het woord en sprak woorden van dank tot den afge treden voorz., voor het vele, dat hij heeft gedaan voor de Afd. Spr. hoopte, dat de heer Zomerdijk nog vele jaren in gezondheid mag doorbrengen en dat hij verder zal medewerken tot bloei van den Volksbond. De heer Zomerdijk dankte voor de vriendelijke woorden, beloofde de Afd. Haar hart klopte heftig, want zij voelde zich niets op haar gemak en zij ergerde er zich over, dat zij voelde, bleek van angst te zijn. Zij keurde zijn bedrag ten hoogste af om haar te begeleiden en dan de gelegenheid waar te nemen om haar te beleedigen. Het speet Tiaar nu, dat zij hem mee had laten gaan. Eindelijk bereikten zij het station, de rit was haar lang gevallen. Cosmo stapte uit en reikte haar de hand om haar te helpen uit stappen. Zij deed echter juist alsof zij het niet zag en sprong zonder hulp op den grond. Wil je geen woord meer tegen mij zeg gen vroeg hij met een heesche stem, maar zij wilde hem niet aankijken. Als je mij beleefd antwoordt, wil ik wel praten, zeide zij. Mary, je maakt mij dol, zei hij. Haastig ging zij een kaartje nemen en dachtWaarom heb ik hem ook mee laten gaan Hij was vlak achter haar en nam een kaar tje voor haar. De kamenier, die achterop meegereden was, bezorgde haar handkoffer en parapluie. De trein was er nog niet en Ma ry en Cosmo liepen op het perron op en neer. Ik kom je eens opzoeken, zeide hij, je kunt mij den toegang niet weigeren. Maar ik kan laten zeggen, dat ik niet thuis ben Ik kan altijd naar lady Somerville vra gen. Je zult natuurlijk wel het eerst aan je zelf denken en een scène komen maken tot dat ik je heel en al niet meer kan uitstaan en mijzelf met verwondering afvraag, hoe ik ooit op het denkbeeld had kunnen komen, dat ik met jou gelukkig zou hebben kunnen zijn. Je brengt mij heel en al buiten mijzelf. Ik zal niet vergeten, wat je gezegd hebt. Wees nu maar niet kwaad. Niet op jou, zei hij, maar je hebt altijd gezegd, dat ik een koppigen aard heb en ik zal je nu eens toonen, dat dit zoo is. Ik haat hem en van jou houd ik nog altijd evenveel. Daar is de trein. Pas op jezelf. Hij ergerde er zich aan, maar kon er niets aan doen.. Ik dacht, dat hij nog een jongen was, mompelde zij en hij is een man. Hij jaagt mij eigenlijk schrik aan en ik zou geen raad we ten, als hij Bazil weer eens ontmoette. XXVI. Cosmo had geen lust om naar huis te rijden, maar ging te voet. Zijn voorhoofd stond ge fronst en er blonk een sombere gloed uit zijn oogen. Liefde en haat streden nu om den voorrang in zijn gemoed en hij wist zelf niet, welk gevoel de overhand had. Van één ding was hij verzekerd, hij zou nooit toestaan, dat Ashford het meisje .trouwde, dat hij zoolang het zijne genoemd had. Cosmo vergat heel en al dat zijn fnededinger zijn bloedverwant was. Zij hadden als vijanden tegenover elkander gestreden om dit meisje en dit zouden zij tot het einde blijven doen. Hij komt nooit terug, mompelde Cosmo in zichzelf, dan zal zij zien wat hij is en keert zij vanzelf tot mij terug. Hij was verder dan geheelen dag gemelijk en uit zijn humeur, hij meed zijn ouders en hun gasten en zocht zijn troost in het vormen van wraakplannen. Zij zou wel éénmaal haar fout inzien en hem vergeving vragen en mis schien zou zij Ashford nog weieens geboeid zien weg voeren. Weldra ging hij naar de telefoon en verzocht om aansluiting met Scot land Yard. Is dat Scotland Yard vroeg hij, spreekt met lord Cosmo Vallefort, ik wou detectieve Brookfield spreken. Hij hoorde toen, dat Brookfield afwezig was maar dat hij bij zijn terugkomst zou ingelicht worden omtrent de wenschen van lord Cosmo. ook verder te zullen steunen en wensch te de leden geluk met den nieuwen voorz. Door den G.A. wordt vervolgens den nieuwen voorz. geinstalleerd. De heer Zwanink dankt voor het ver trouwen in hem gesteld en roept de medewerking van bestuur en leden in. De heer Zomerdijk wordt onder ap plaus tot eerevoorzitter gekozen. Tot leden van de Controle Commissie worden vervolgens benoemd de hee ren J. I-Iuijberts, N. Boersen en H. Boersen Jbz. Dé G. A. verkrijgt ten slotte nog het woord, die in zijn rede aanspoort om voor de R.K. beginselen te strijden en voor het geloof pal te staan. Ook de ouders spoorde spr. aan om bun kinde ren in de bonden te brengen, waarvan zij aspirant-lid kunnen worden. Zijn ze 18 jaar, dan kunnen ze als lid toetre den. Hierna volgde sluiting. VISSCHERSFONDS. Algemeene vergade- 'op Zondag 25 Januari, des namiddags 3 uur, in Hotel De Haan. Aanwezige 21 leden. Na het. gebruikelijke welkom van den voor ter den Heer A. Zomerdijk worden de notulen na voorlezing door den Secretaris den Heer S. P. De Vries, goedgekeurd. De Voorz. deelde mede dat één biljet is bin nengekomen om de oude vischafslag te huren te De Haukus en wel van den heer Nic. Kui per, tegen een huur van 1.50 per week. De Heer Br. Kat merkt op dat Kuiper vroe- 0.50 per week betaalde, later f 1.- en nu inschrijft voor 1.50. Spr. heeft den indruk dat Kuiper onder de drang van de omstan digheden tot deze verhooging is overgegaan, omdat aanvankelijk een concurrent ook wel wilde huren. Nu daar echter geen biljet van binnen is gekomen, zal het wel van korten duur zijn dat Kuiper voor dezen prijs blijft huren. Verschillende leden zijn dezelfde meening toegedaan en op voorstel van den Heer Jac. Kaptein wordt besloten om Kuiper te laten huren voor 1.per week. Van de Wed. S. Bais is een schrijven inge komen, of zij ook in aanmerking komt voor een uitkeering uit het fonds. Aangezien haar overleden echtgenoot nim mer lid van het visschersfonds is geweest, kan dientengevolge geen uitkeering worden gegeven. Rekening en verantwoording van den Pen ningmeester. De ontvangsten over 1930 bedragen 2186.08 De uitgaven over 1930 bedragen 1449.34 Een batig saldo van 736.74 is aldus verkre gen. Het totaal bezit van het fonds is (incl. dit saldo) 6905.57. Den Heer Jac. Kaptein brengt namens de Controle Commissie verslag uit, en deelt mede, dat boeken en bescheiden in keurige orde zijn bevonden, i De Voorz. dankt den penningmeester, den Heer Jac. Bakker, voor zijn accuraat beheer; ook dankt spr. de heeren van de controle commissie voor hun werk. Jaarverslag aanvoer en opbrengst Vischaf slag. Aan het keurige verslag van den Secretaris der afslag den Heer S. P. de Vries, teekenen wij het volgende op Aangevoerd zijn 9335 balen Alikruikels, 2217 balen Wulken, 7628 stuks Oeters, 140206 Kg. Ansjovis. Opbrenst Schelpvisscherij f 118792.68 Op brengst Ansjovis 40131.07; Totale opbrengst t 158923.75; Hiervan ontving het fonds 1 pro cent 1589.29 Opbrengst - waterleiding 106.36 Totaal f 1695.59 Uitgaven f 1695.65, 1/2 Nadeelig saldo 6 1/2 cent. Ook hierover brengt dezelfde commissie Cosmo bleef in de kamer, waar hij met een norsch gezicht op en neer liep tot de bel van de telefoon weer ging. De detective was terug. Spreek ik met Brookfield vroeg Cosmo. Ja, mylord. Hebt u Bazil Tempest gevonden Neen, mylord. Wij hebben hem nage- sperd tot het hotel Charing Cross en daar is hij verdwenen. U hebt hem dus laten ontkomen, mom pelde Cosmo woedend. Het leek al heel waarschijnlijk, dat Ash ford naar Amerika was ontkomen of naar het vasteland van Europa. Hij was slim ge noeg om dat te bedenken en iemand zou niet in hotel Charing Cross logeeren als hij niet het kanaal wou oversteken. Als hij ontsnapt is, dan kan hij nog wel eens terugkomen, dacht Cosmo, iemand die wegloopt, kan een anderen dag tot den strijd terugkeeren. Ik voel mij met gerust, zoolang hij los loopt. Elk oogenblik kan hij terugkomen en Mary weglokken. Zij is zoo met hem ingenomen, dat zij best in een geheim huwelijk zou toestem men. Ik moet absoluut weten, waar hij is en hem laten oppakken. Zoo zat hij te broeden. Plotseling sprong hij op, alsof een nieuw denkbeeld hem in het hoofd gekomen was. Ja, dat kon ik wel doen dacht hij, tien tegen één, dat het ontdekt wordt. Waarom zou ik dat niet doen Ieder voor zichzelf. Hij streek met de hand over zijn voorhoofd, dat klam aanvoelde. Nu, ik zal het wagen, bromde hij, als het niet lukt en er wordt gemerkt, dat ik het gedaan heb, dan ben ik er niet erger aan toe dan nu. Den volgenden morgen ging hij weer naai de stad, maar hij bracht geen bezoek aan Mary. (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1931 | | pagina 1