rapport uit aan de vergadering, bij monde van den Heer Jac. Kapteinook hier klopte de zaak tot in de puntjes. De voorz. dankt den Secretaris voor zijn keurig verslag. Bestuursverkiezing'. Aan de beurt van aftreden zijn de Heeren M. Kooij, J. Tijsen en A. Zomerdijk. Allen worden herbenoemd en nemen de benoeming wederom aan. De Liquidatie van het Visscliersfonds. De Voorz. deelt mede, dat aangezien her nieuwde Kon. goedkeuring op de Statuten niet meer is te krijgen, men genoodzaakt is het fonds te liquideeren. In de laatstgehou den bestuursvergadering is een schema ont worpen, wat tot een geleidelijke afwikkeling van zaken zal moeten leiden. Het bestuur stelt voort om de gewone uit- keeringen volgens de Statuten te doen plaats hebben, daarboven een bedrag uit te trekken en dit procents-gewijs aan ouden van dagen, weduwen en weezen uit te keeren. Eén en an der nader te doen'vaststellen. Besloten wordt om voor dit jaar 100. extra uit te trekken. De Heer Br. Kat stelt voor, om de contri butie te verlagen nieuwe leden kunnen niet meer worden aangenomen, zoodat een verla ging van cofitributie wel gewenscht is, omdat men toch het fonds zal moeten opheffen. Besloten wordt om voor 1931 de contributie te verlagen van 2.op 1. RONDVRAAG. De Heer Jb. Tijsen, zou gaar ne willen dat de wulken voortaan gewogen zullen worden dan alleen krijgt men een zuivere maat. De heer Jn. Lont zegt dat men op Texel dit gedaan heeft, doch toen kreeg men weer klachten over het vele vuil, wat mee gewogen werd. De Heer B. Kat zegt, dat indien een koop man ziet, dat er vuil wordt meegewogen, een volgende dag van de aanvoerder niet meer gekocht zal worden. Besloten wordt dit voorstel in een najaars vergadering te behandelen en dit punt op de agenda te plaatsen, daar men nu een onzui vere stemming zou krijgen. De bedoeling is dan, om niet-leden ook ter vergadering uit te noodigen. De Heer Br. Kat vraagt het woord naar aan leiding van een klein incidentje, wat zich op de afslag heeft voorgedaan. Bij afslaan der alikruikels werd door de politie een monster onderzocht en het bleek dat in dit monster nog al veel ongerechtig heid zat, n.1. ook zaad. Deze partij mocht dan ook niet verkocht worden, doch procesverbaal werd nog niet op gemaakt wel werd de waarschuwing gege ven, dat ingeval een volgende partij van het zelfde gehalte zou worden aangeboden, een verbaal zou volgen. Een 10-tal verkoopers stond toen nog met monsters te wachten, en één van de brutaal- sten bood zijn partij aan; deze werd onder zocht en mocht verkocht worden. De overigen waren echter verdwenen, zoo dat zij klaarblijkelijk zich niet erg safe ge voelden. Nu heeft spr. in 1911 in de visscherijraad een voorstel gedaan om te doen voorschrijven het gebruik van een zeef van 9 m.m. dan valt het zaad weg. Doch aangezien men toen ei genlijk overal met het kleine goed ook terecht kon, is daar niets van gekomen. Nu echter, dat Engeland zijn invloed overal op de markt doet gevoelen, komen de klachten over de kleine kruikels. Spr. leest een brief voor van een afnemer, waar hij het afgeloopen jaar geen baal meer aan heeft kunnen leveren, om de redenen boven genoemd. De handel in kruikels is verbazend veran derd en als men klein goed blijft opvisschen komen er op den duur geen grootere meer. De tijden veranderen men moet de bakens verzetten wil men het verlorene terrein her winnen. De bedoeling van spr. was dan ook, indien de vergadering er mee accoord gaat, den heer M. Kooij te verzoeken, in zijn kwaliteit als lid van den visscherijraad, de kwestie aanhan gig te maken en het gebruik van een zeef van 9 m.M. verplichtend te stellen. De geheele vergadering blijkt het roerend eens te zijn met den Heer Katenkele leden wilden zelfs nog verder gaan door 10 m.m. voor te. schrijven. Dit werd echter ontraden. Besloten wordt om overeenkomstig het verzoek te handelen en aan de visseherij ver eeniging D.E.T.V. om adhaesie-betuiging te vragen. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter de vergadering. R.K. Volksbond. De feestavond van de R.K. Volksbond afd. Wieringen zal worden gehou den op Zaterdag 7 Februari 1931 des avonds om half acht in café Veerdig. Opgevoerd zal worden „De Strijd met het Verleden." Ka tholieke niet-leden hebben toegang tot deze feestavond voor 50 cent entrée. Harmonie. Naar wij vernemen zal de mu- ziekvereeniging „Harmonie" deel nemen aan het Groot Nationaal-Concours voor Harmo nie- en Fanfarekorpsen te Zeist, te houden op 25 Mei (2e Pinksterdag.) In een woonark liggende bij Sluis I in de Wieringermeerpolder, is door den heer Bod- de, de le vischwinkel in voornoemde polder geopend. Liefhebbers van allerlei soorten zu re, zoute, gerookte, gekookte, gebakken en natte visch kunnen zich alzoo bij den heer Bodde vervoegen. Een Ongeluk. Bij het voetballen op het schoolplein te Oosterland kwam' de 12-jarige scholier Jan Bakker Sz., zoodanig te vallen dat hij boven zijn enkel zijn been brak. Per auto werd hij naar de ouderlijke woning te Den Oever vervoerd en heelkundige hulp in geroepen. Nieuwbouw. Mej. de Wed. J. D. Bakker te Den Oever heeft aan de Hofstraat een per ceeltje bouwterrein van den heer V. Koorn Jz. voor den bouw van een nieuw burgerwoon- huis aangekocht. De Vergunningen. Bij koninklijk besluit van 31 December 1930 is het maximum aan tal vergunningen voor drankverkoop voor de gemeente Wieringen Wieringen bepaald op 13, het thans bestaande aantal, overeenkom stig het verzoek van den raad. Nieuwe Zaak. De heer P. Portegeijs Az. alhier zal voor eigen rekening aan den Wes- terlanderweg een timmerwerkplaats bouwen. Ingeschreven. Voor dc lichting 1932 zijn alhier 43 personen ingeschreven. DOOPSGEZ. GEM. Vrijdag 30 Januari 's avonds 8 uur gezamen lijke vergadering van Zuster- en Jongeren kring met Ds. P. J. Smits. ..Instituut voor Arbeidsontwikkeling. Woens dagavond .28 Januari cursus Staat en Maat schappij. Vrijdagavond 30 Januari cursus Taal. stijl en rekenen. DEN OEVER. De Muziekvereeni- ging „Apollo" zal Zondag 1 Febr. a.s. een uitvoering geven in de zaal van den heer A. Klein te Oosterland. Het programma biedt veel afwisse ling: Muziek, een Kluchtspel in twee bedrijven en dan nog voordrachten. En ook het traditioneele „na afloop bal" ontbreekt niet. Zie advertentie. Hoog bezoek. De Co,mmissaris der Ko ningin van Noordholland bracht j.1. Zaterdag een bezoek aan de Zuiderzee werken te Den Oever. Meer Licht. Naar wij vernemen, zul len de wijken, die tot nog toe van straat verlichting verstoken waren, binnen afzienbaren tijd verlicht worden. Zeer zeker zal dit het dorp Den Oever bij a- vond te goede komen. De Paalworm. Door de vernielende werking van de paalworm is de gewe zen aanlegsteiger van de Amsterdam- sche Ballast Mij. te Den Oever totaal onbruikbaar geworden. Er is niets an ders van overgebleven dan een groote ruïne. Gegund. Aan den heer W. Hermans te Don Oever is het onderhoud gegund gedurende 1931 van het Dieselgemaal „Leemans" nabij Den Oever, Wieringen met de daarbij gelegen schutsluis dienst woningen enz., terwijl aan den heer ,T. de de Vries te Heemstede gedurende 1931 het onderhoud is gegund van de Wes telijke randwerken van de Wieringer- meer. Een nieuwe Groep. Te Wieringen is opgericht een groep van de Algem. Ne derland sche Metaalwerkersbond. Als groepsleider treedt op de heer J. van Wijk, Mekkenstuinweg, H.hoef. IN MEMORIAM. DIRK TIJSEN f Verleden week kwam het bericht tot ons van het overlijden van den heer Dirk Tijsen, Met diep leedwezen na men wij kennis van deze doodstijding; de overledene was n.1. nog een van de echte oude Wieringcr visscliers, diei hun leven lang op hun klein scheepje 1 op de Zuiderzee hebben gezworven. Met het heengaan van deze stoere mannen, is of er een deel van ons eigen leven is weggegleden. Het zijn toch van die oude vertrouwde gezichten op de haven aan de Haukes, welke men daar zoo gaarne ziet en graag een "praatje met hen maakt. Zeker, de heer Tijsen misten wij al eenige jaren op de haven, maar toch herinneren wij ons hem nog zoo goed uil den tijd, dat Wieringen nog eiland was. Tijsen was jaren lang lid van de bemanning van de ijsvlet en wist met weinig woorden de dikwijls geen geva ren ziende jongere bemanning in toom te houden. Ook kunnen wij hem nog zoo goed voor den geest halen uit de mobilisatie tijd, zoo achter in zijn scheepje, en ie der luisterde gaarne naar den gezelli- gen prater, als hij op zijn vertrouwen st ellende manier zijn passagiers naai en van Wieringen bracht. Zijn zeemanschap, en aangename na tuur en bereidwilligheid zal ons als echte Wieringers nog lang in herinne ring blijven. Dat hij ruste in vrede. K. ANNA PAULOWNA. De dure wegen. In de afgeloopen week is men begonnen met het bijvul len van de gaten van de in het vorige jaar aangelegen wegen. Ze waren al weder zeer uitgereden en vertoonden hier en daar vrij groote kuilen. Vooral d,e slechtste plekken nabij Kleine Sluis heeft men nu goed onderhanden gehad Auto te water. Maandagavond is, vermoedelijk door een defect aan de stuurinrichting, de heer G. Visser met zijn luxe auto in de Middenvliet te recht gekomen. De wagen, waarvan vermoedelijk bij het inrijden ook de as brak, schoot geheel midden in de vaart. Een wonder mag het heeten dat de heer V. met zijn dochtertje er uit konden komen en zonder letsel met 'n nat pak en de schrik er af kwamen. Politie: Gevonden: een dynamo van een electrische rijwiellamp. Verloren een paar voetbalschoenen. SPORT. BKC I heeft Zondag te Wieringen tegen Succes I geli#k spel gespeeld 3—3. De verdere wedstrij den van de BKC-elftallen zijn wegens slechte terreingesteldheid afgelast. Ongeluk. Maandag is alhier het dochtertje van den heer Koster, dat op weg was naar school, door een bakkers auto van de firma Kossen aangereden. Het kind is in een in de nabijheid zijnde woning binnengedragen. Op advies van Dr. Olree mocht het kind niet worden vervoerd. Uitvoering. Naar ons werd medege deeld, geeft Zondag 1 Febr. het Strijk- orchest A. P. een uitvoering in de zaal van Veerburg. Als bijzondere attractie zal een ge maskerd bal worden gehouden, waar voor in onze Gemeente altijd veel voor wordt gevoeld. BINNENLANDSCH NIEUWS. DE SPOORWEG HEERENVEEN—AFSLUIT DIJK ZUIDERZEE. De groote moeilijkheid der commissie van rapporteurs uit de Fries&iê Staten is van meening, dat door de provincie een krachtige actie moet worden gevoerd voor het behoud van de verbinding Stavoren—Enkhuizen, doch dat uit de provinciale fondsen geen gel den beschikbaar worden gesteld vöor het ma ken van nieuwe plannen. Redenen waarom de commissie voorstelt, het voorstel van Ged Staten, om 1600 beschikbaar te stel len van het comité van actie voor den aan leg van een spoorwê|' HeerenveenSneek afsluitdijk Zuiderzee, niet aan te nemen. VOOR BEHOUD VAN DE ZUIDERZEE. Een landelijk comité van actie. Naar aanleiding van de onlangs te 's-Gra- venhage gehouden openbare vergadering is Zaterdagavond een bespreking gevoerd tus- schen belangstellenden en het bestaande Har derwijksch Comité tot behoud van de Zuider- zeevisscherijAls resultaat hiervan is opge richt een landelijk comité, dat van uit een centraal punt krachtige, doelbewuste actie zal voeren tot behoud Van de Zuiderzee. De dage lijksche leiding van het comité berust bij de heeren F. W. Drijver, bankdirecteur te Har derwijk, voorzitter Ferd. Thomas, redacteur van „De Tijd", Amsterdam, secretaris en A. J. C. Vitringa, ingenieur te Harwerwijk, pen ningmeester. Voorbereid worden o.m. een reeks openba re vergaderingen in de voornaamste steden, waarvan de eerste begin Februari te Amster dam wordt gehouden. SPOORWEG ONGELUK TE GRONINGEN. Drie dooden, zes gewonden. Gisteravond om zeven uur is bij het hoofd station te Groningen een ernstig spoorweg ongeluk gebeurd. Trein 3280, welke om 17.39 uur uit Nieuweschans vertrokken was, reed) op verkeerd spoor binnen en liep op een ran geerenden goederen trein. Van den trein uit Nieuweschans werd de postwagen totaal versplinterd de wagen werd als het ware van het onderstel gescheerd Het gevolg was, dat het daarop volgende tweede-klasse-rijtuig kantelde en eveneens werd vernield. Van de daarin zittende pas sagiers werden dx-ie op slag gedood, n.1. de heeren Bolgraaf uit Amsterdam. D. S. Did- dens, aannemer te Groningen en Van der Veen te Groningen. Voorts werden zes perso nen gewond,, onder wie de conducteur van den postwagen. MISHANDELING VAN POLITIEAGENTEN. Een der aanvallers door een schot gewond. In den nacht van Zaterdag op Zondag werd de Gronauschestraat te Enschede, in het hart je der stad, in rep en roer gebracht door het geluid van drie, elkaar snel opvolgende revol verschoten, welke werden gelost door een po litieman, die ernstig werd mishandeld. Twee agenten van politie, die de ronde deden, ont moetten in genoemde straat, nabij het kruis punt „De Klomp", de gebroeders Bongers, die burengerucht verwekten, waarom zij door de agenten werden gesommeerd door te loopen. Hieraan wilden zij echter niet voldoen en een van hen viel den agent van politie Rosier aan, waarop deze zijn sabel trok. De aanval ler wist hem echter zijn sabel te ontnemen, waarop deze den agent met zijn eigen wapen aanviel en hem ernstig aan het gelaat ver wondde. Inmiddels wist de tweede agent den anderen persoon, met een revolver op een af stand te houden. De aangevallen agent, die hevig bloedde, trok ook zijn revolver en loste drie schoten twee daarvan troffen B., die ineenzakte, in de borst. De getroffene werd onmiddellijk naar een ziekenhuis vervoerd, waar drie geneesheeren de kogels verwijder den. Er bestaat nog kans dat hij in leven blijft. De agent bleek niet levensgevaarlijk te zijn gewond, maar zijn toestand was toch van dien aard, dat hij ook in een ziekenhuis moest worden opgenomen. DAN MAAR EEN VROUWELIJK HOOFD. Omdat zich voor de betrekking van hoofd der o.l. school te Terkaple (Fr.) geen manne lijke sollicitanten aanmeldden, roepen B. cn W. thans ook 'vrouwelijke gegadigden op. WERKLOOZENRELLETJES TE DORDRECHT Men wilde de tuin van de burge- mesterswoning binnendringen. Te Dordrecht, waar het getal werkloozen steeds stijgt, is het Maandagmiddag tot een relletje gekomen. De weiicloozen trokken in optocht door de stad en wilden de tuin van de villa van den burgemeester binnendrin- gen. Toen zij vernamen dat deze niet thuis was trokken zij naar het stadhuis, waar de burgemeester weigerde, een deputatie te ont vangen. Daarop verspreidde politie de demon stranten, waarbij gevoelige klappen werden uitgedeeld. Een man, die een politieagent te lijf ging, werd gearresteerd. Tegen heden mor gen werden nieuwe demonstraties aangekon digd. AUTO - ONGEVAL. Twee zwaar-, een lichtgewonde. Maandagmorgen kwam de heer B. J. Smits, ondernemer van een glazenwasscherij te En schede, in een oude personen-automobiel over den rijksweg langs Bathmen, toen zijn wagen op den door nachtvorst gladden as faltweg, dicht bij het kasteel „De Bannink", slipte. Het gevolg was, dat de auto tegen twee boomen botste, waardoor alle drie inzitten den werden gewond en de auto totaal werd vernield. De bestuurder, de heer Smits, bracht' het er het beste af. Hij bekwam een schouder fractuur en een armwond. Zijn vrouw be kwam een dijbeenfractuur en ernstige hoofd wonden. De zwager van den bestuurder, de heer Bodifé, verpleger aan het krankzinni gengesticht te Medemblik, kreeg een dubbele kaakfractuur en een zware hersenschudding. Hij werd bewusteloos uit de overblijfselen van de auto door bewoners uit de omgeving weggedragen. De patiënten zijn naar het ziekenhuis te Deventer overgebracht. Nader meldt men De heer Bodifé, een der slachtoffers van het auto-ongeluk, is Maan dagavond in het ziekenhuis te Deventer aan zijn verwondingen bezweken. OVERREDEN EN GEDOOD. Zondagochtend is de 87-jarige A. Jansen op den onbewaakten overweg onder aZlt-Bom- mel onder den trein, komende uit de richting 's-Hertogenbosch, geraakt en verpletterd. De ongelukkige was bijziende en doof. OVERLEDEN IN HET HUIS VAN BEWARING Verdachte slikt metalen voorwerpen in. In het huis van bewaring te Breda heeft een dertigjarige Rotterdamsche stoffeerder onlangs een lepelsteel ingeslikt toen hij op 15 Januari jl. terecht moest staan wegens de met een ander gepleegde inbraak in den nacht van 23 op 24 October jl. bij de firma van Hoeckel te Tilburg. Hij meldde Zich ziek, doch de rechtbank nam aan, dat hij simu leerde. Later heeft hij weer eenige metalen voor werpen ingeslikt met het gevolg, dat hij in het ziekenhuis moest worden opgenomen, waar hij geopereerd werd. In den nacht van Zaterdag op Zondag is hij daar echter over leden. De rechtbank had op den dag der behan deling, overeenkomstig het requistoir van den officier van justitie, een onderzoek naar 'smans geestesvermogens bevolen. PROVINCIAAL NIEUWS. WINKEL. Begrafenis K. Breebaart. Te Win kel is Zaterdag op de algemeene begraaf plaats het stoffelijk overschot van den heer K. Breebaart teix grave gedragen. De vele be langstellenden vereenigden zich met de fami lie om de baar in de Ned. Herv. Kerk. De baai- was door negen kransen bedekt, w.o. van het gemeentebestuur van Winkel, van de Holl. Mij. van Landbouw en van de Johan- nes Kerkhof-polder. Namens het gemeentebestuur van Winkel heeft het woord gevoerd burgemeester Kos ter, die ook namens de Tram-maatschappij SchagenWinkel, sprak. De dijkgraaf van den Waard en Groetpolder, de heer Waiboer, huldigde den overledene als oud-dijkgraaf van dien polder. Dr. Lovink schetste de betee kenis van den heer Breebaart als landbouw- man en als Nederlander, de heer H. K. Koster sprak namens de commissie van toezicht op de R. L. winterschool, waarna de heer D. de Boer Dzn. namens het Ned. Landbouwcomité de groote verdienste van den overledene voor den landbouw in het licht stelde en namens den Kieskring Den Helder van den Vrijheids bond den overledene teekende als een man, die voor zijn meening durfde uitkomen en toch aller verachting verwierf. De heer Jas, uit Den Haag, sprak namens den Johannes Kerkhof polder en stelde in het bijzonder de beteekenis van de familie Breebaart voor de zen polder in het licht. De heer O. J. Bosker van Wieringen herdacht, den heer Breebaart als dijkgraaf van den polder Waard Nieuw- land te Wieringen en stelde in het licht de groote verdienste van dezen overledene voor deze gemeente. Namens de Vereeniging tot ontwikkeling van den Landbouw in Hol lands Noorderkwartier, voerde de heer C. Nobel het woord, die deed uitkomen, dat, dank zij de krachtige persoonlijkheid van den heer Breebaart, deze vereeniging zooveel nuttig werk in Noord-Holland heeft kunnen verrichten. Een zoon van den overledene dankte. 10.000 GULDEN GEROOFD. Brutale inbraak met bedreiging te Nieuwe Niedorp. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag hebben inbrekers zich toegang verschaft tot de woning van den kassier van de Coöpera tieve Boerenleenbank te Nieuwe Niedorp en dezen, onder bedreiging met revolvers, waar uit zij .een bedrag van 10.000 hebben ge roofd. De kassier van de Coöperatieve Boeren leenbank, de bijna tachtig-jarige heer H. Sehoorl, woont niet zijn bejaarde vrouw en dochter in een kleine villa aan het eind van het dorp. Na middernacht hoorde de kassier onraad. Het bleek dat inbrekers door de ach tertuindeur waren binnengekomen en reeds tot de slaapkamer van den heer Sehoorl wa ren doorgedrongen. De inbrekers overvielen den kassier, die een hunner tegen den grond kon werpen doch door den ander werd over- mandn. Door zijn krachtig verzet ontlokte de kassier aan een der dieven de opmerking, dat hij nog een krasse oude baas was. Nadat de inbrekers den heer Sehoorl aan handen gebonden hadden, gingen zij naar de slaapkamer van de vrouw en de dochter. Ook deze werden gebonden. In dien tusschen tijd had de heer Sehoorl kans gezien onge merkt zijn kamer te verlaten en hij had de buitendeur bijna bereikt, toen de inbrekers hem achterhaalden. Onder bedreiging met revolvers hebben zij daarop den kassier ge dwongen de brandkast te openen, en deze moest, zonder zich daartegen te kunnen ver zetten, toezien dat de inbrekers daaruit een bedrag van 10.000 roofden en daarna een veilig heenkomen zochten. Zoodra de inbrekers waren gevlucht is de heer Sehoorl blootshoofds naar buren gegaan, die daarop de politie waarschuwden. In het dorp heerschte door deze brutale inbraak groote consternatie. Nader wordt gemeld NIEUWE NIEDORP. Bij het ingesteld poii- tie-onderzoek naar den brutalen roof te Nieu we Niedorp, is reeds gebleken dat de inbre kers met een auto naar Nieuwe Niedorp wa ren gekomen. Zij hebben hun wagen op on geveer 500 m. afstand van de kassierswoning laten staan. Zeer waarschijnlijk moet een der dieven met den plaatselijken toestand op de hoogte zijn geweest. De politie van Am sterdam, Velsen, Alkmaar, Hoorn en Schagen werd gewaarschuwd om de auto aan te hou den, hetgeen echter niet gelukte. Zaterdag morgen vroeg is een rechercheur der Amster- damsche politie naar Nieuwe Niedorp geko men en heeft verscheidene vingerafdrukken genomen. WIERINGERWAARD. De heer J. Ra ven, beambte Ne. Spoorwegen wordt 1 Maart a.s. overgeplaatst naar Schagen. SCHAGEN. De tooneelvereeniging „V. V. V.", regie Mevr. Wegener-Slees- wijk te Schagerbrug, heeft in studie ge nomen "Een partijtje Poker" een kluchtig spel in 3 bedrijven door Robert jSmily Peple. GEMEENTE ZIJPE. VERJARING VAN VORDERINGEN. Burgemeester en Wethouders der gemeente ZIJPE (N.H.) brengen belanghebbenden in herinnering, dat alle rechtsvorderingen ter zake van geldschulden ten laste van het Rijk, een provincie, een gemeente of een water schap, Veenschap of Veenpolder in elk geval verjaren door verloop van 5 jaren na den 31sten December van het jaar, waarin de schuld opvorderbaar is geworden, tenzij zij reeds ingevolge de bepalingen van het Bur gerlijk Wetboek aan een kortere verjaring onderworpen zijn. Het vorenstaande is niet van toepassing op vorderingen wegens rente en aflossing van geldleeningen en wegens pensioenen. Belanghebbenden worden verzocht niet den uitersten termijn af te wachten, maar de indiening hunner vorderingen zooveel moge lijk te bespoedigen. Met betrekking tot den dienst 1930 worden de vorderingen ten laste der gemeente gaarne ingewacht ter gemeen te secretarie vóór 15 Februari a.s. ZIJPE, (N.H.) 21 Januari 1931. Burg. en Weth. voornoemd, J. DE MOOR. Dc Secretaris, J. A DE BOER. SCHAGERBRUG. Zaterdag vergader den alhier enkele ingelanden van den polder C.., om te probeeren voor dezen polder een electrisch gemaal te stich ten Naar men ons melde zijn nog niet allen die er belang bij hebben, voorstander van deze bemaling, met het oog op de kosten, hoewel men er van overtuigd is, dat de bestaande windmolen onge schikt is deze polder voldoende te be malen. STOLPEN. Zondag geraakte het zoon tje van den heer B., alhier, waarschijn lijk door den heviger] wind, met fiets en al in de Egalement. Daar het ongeval door niemand werd opgemerkt, is het jongetje jammerlijk verdronken. SCHAGERBRUG. Maandagmorgen 9 uur, hield de Holl. Mij. van Landbouw, afd. „Zijpe en Omstreken" eene alge meene vergadering in het hotel „Het Wjapen van de Zijpe" alhier. Zeker door- het vroege uur waren er slechts 8 le den ter vergadering aanwezig. De voorzitter, de heer H. Rezelman, opende de vergadering en sprak zijn spijt er over uit dat zoo weinig leden aanwezig waren. Het mag dan zijn een vertrouwen in het bestuur, maar Spr. oordeelde het toch verkeerd om niet ter vergadering te komen. Hij hoopte evenwel dat de besprekingen iiï het be lang der afdeeling zullen zijn. De heer W. Nieman las de notulen van de algemeene vergadering van 18 Aug. 1930, welke zonder op- of aanmerkin gen werden goedgekeurd. De Voorzitter deed mededeeling van de gehouden combinatie-vergadering te Anna-Paulowna, in verband met de landbouwcrisis en de daarop volgende vergadering te Schagen. Ingekomen is een afwijzende beslis sing van het Prov. Bestuur om subsidie voor de te Sint Maartensbrug gehou den bedrijfscursus. Volgt voorlezing van een ingekomen jaarverslag, van de vereeniging tot be strijding van de t.b.c. onder het rundvee Enkele andere ingekomen stukken wor den voor kennisgeving aangenomen. De rekening en verantwoording van den Penningmeester, nagezien door een commissie, geeft aan in ontvangst een bedrag van f 1509.08, in uitgaaf f 777.05, alzoo een voordeelig saldo van f 732.03. De commisssie van onderzoek is niet ter vergadering aanwezig, maar heeft de rekeing voor goedgekeurd getee- kend en geadviseerd tot goedkeuring, hetgeen met algemeene stemmen ge schiedde, met dank aan den Penning meester. Hierna kwam aan de orde het verlee- nen van een subsidie voor het houden van selectieproeven voor de varkens- mesterij. De Voorzitier deelde mede dat al meer malen pogingen door de afdeeling zijn gedaan om in de Zijpe proeven te ne men om op de beste en goedkoopste manier varkens vet te mesten. Men kon evenwel geen personen vinden welke op hun bedrijf deze proeven wil de nemen en men is er toen niet ver der op ingegaan. Nu komt er van uit Hoorn een verzoek om subsidie voor deze zaak en 't bestuur stelt voor hier aan f 50.-- subsidie te verleenen. Het is een groot landbouwbelang, zegt Spr. cn de kas der afd. laat het toe. De heer Kant zegt dat hiervoor ook subsidie' is aangevraagd aan de zui vel fabriek De Eensgezindheid' aan de Coop. Malerij en aan den Bond van Zui velfabriekon.Op deze wijze zouden en kele veehouders 3 of 4 maal moeten bij dragen, wat spr. niet kan goedkeuren. Het is uitsluitend een belang van vee houders en spr. zou gaarne zien dat de bijdragen alleen werden gevraagd van de Holl. Mij. van Landbouw en van 't Hoofdbestuur van deze. De heer Rezelman geeft dit toe, maar acht het te laat om daar nu nog mee te komen. De heer List acht de opmerking van den heer Kant zeer gegrond en acht 't beter, dat de subsidieering uitgaat van de Holl. Mij. van Landbouw en van de R. K. Land- en Tuinbouwbond. Het voorstel van het bestuur om f 50 subsidie te geven, wordt aangenomen. Tot afgevaardigde naar de Alg. Ver gadering wordt de voorzitter bij accla matie benoemd, en tot plaatsvervanger de secretaris. De voorz. zegt, dat het bestuur voor stelt om weder 'n aanvraag te doen voor het houden van een verloting, maar nu voor 8000, inplaats van voor 12000 loten. Wordt goedgevonden. Bij de rondvraag zegt de heer Th. List, dat hij de gemeente gaat verla ten, en alzoo bedankt als lid van de afd. Spr. dankt het bestuur en de le den der afd. voor de prettige en aange

Wieringer courant | 1931 | | pagina 2