sneeuw te voet hun weg zoeken naar de naast bijgelegen dorpen of woningen, om daar den nacht te kunnen doorbrengen. Het eiland Man staat tengevolge van den storm onder water terwijl uit verschillende andere deelen van het land aardverschuivin gen en aardstoringen worden gemeld, die e- veneens door den storm zijn veroorzaakt. KOUDE GOLF IN ROEMENIE. Uit Boekarest wordt gemeld, dat sneeuw stormen in de Dobroedsja en Zuid Bessarabië de omgeving hebben geteisterd. Talrijke dor pen zijn van de buitenwereld afgesloten. Men heeft op verscheidene plaatsen wolven ont moet. Drie herders en duizenden schapen zijn van de koude omgekomen. KOEIEN ONDER DE HOOGTEZON. Niet aan te raden. Op de proefboerderij „Friedrichsort" van het Instituut voor Zuivelbereiding te Kiel heeft prof. dr. Bünger een proef genomen met bestraling van melkkoeien door de hoog- tezon. Men weet, dat hiervoor propaganda wordt gemaakt als middel, om kindermelk te krijgen met een Hoog gehalte aan vitami ne D en óók om méér melk te krijgen. Op grond der verkregen resultaten raadt prof. Bünger deze bestraling af, omdat het beoogde doel er geenszins door wordt bereikt. BINNENL. NIEUWS. TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. Zondagmorgen liep op den Ubbergschen weg te Nijmegen omstreeks kwart over negen het bejaarde echtpaar Deenen te wandelen. Zij bevonden zich op de tramrails en toen een tram naderde, begaven zij zich op den wegberm. Door onopgehelderde oorzaak is de vrouw toen weggegleden en terechtgeko men in het z.g. Meertje, dat door den hoogen stand van de Waal sterk gezwollen is. Onmid dellijk werd de vrouw door omstanders uit het water gehaald. Zij had het bewustzijn verloren en ofschoon direct pogingen in het werk gesteld werden om de levensgeesten weer op te wekken, mocht dit niet meer ba ten. Vrij kort na het ongeluk gaf de vrouw den geest. SLAPTE IN HET BEDRIJF. Wegens slapte in het bedrijf is de N. V. De Wit's Dekenfabriek te Gemert Zaterdag stil gelegd. Ongeveer 60 arbeiders zijn hierdoor zonder werk gekomen. Eveneens in verband met slapte in het be drijf is aan 25 arbeiders van de draadnagel- fabriek van Van Thiel te Beek-en-Donk ont slag aangezegd. GOED AFGELOOPEN. Autobus van den dijk gevallen. Hedenmorgen te zeven uur is een autobus van den dienst OvezandeGoes nabij Hoe- dekenskerke van den weg gereden en langs den dijk naar beneden gevallen. Het voertuig werd grootendeels vernield De acht passa giers liepen lichte verwondingen opde chauffeur kreeg een lichte hoofdwonde. DOOR DEN TREIN GEGREPEN Een vrachtauto in botsing met een motortrein. Twee inzit tenden van de auto gedood. Gistermorgen te halt twaalf kwam op den onbewaakten overweg even voor bij de halte Zenderen, op eenigen af stand van Borne gelegen, een vracht auto van den Algemeenen Boeren- en Tuindersbond uit Almelo, in volle vaart in botsing met een motortrein uit Bor ne. De vrachtauto werd circa 300 m. meegesleurd en totaal versplinterd. De beide inzittenden, G. Gortemaker en J. de Ravers, beide uit Zenderen, wer den met een schedelfractuur en ande re zware verwondingen opgenomen en naar het ziekenhuis te Almelo vervoerd waar zij kort daarop zijn overleden. Het treinverkeer ondervond te plaatse circa een uur vertraging. VAN 300 GULDEN BEROOFD. Door een van zijn metgezellen. Te Diemen is in de nacht op Zater- een veekoopman van ongeveer f 300 be- LANGS DE VELUWSCHE BINNENPADEN. n. Hein „de Streuper Oud-Moedertje, nog hoog en slank, hoewel met grijze haren, slofte aan door de keukendeur van haar herberg met een glimlach op den rimpelmond, en een glimlach in de goedig-zwarte oogjes: „Dag Heer, wat 'n schoonen dag!" Heerlijke! mag ik een fleschje limo nade „Zeker, Heer Ik genoot van de kille schaduw on der de lindeboomen en van de rust na de groote wandeling. Vóór me, aan den overkant van den zandweg, de gou den landen en bosschen, blinkend in de zon, en goud in de lucht, dat flik kerend trilde. Links het lieflijk dorp je G., hel blakend met zijn ouderwet- sche landwoningen en spits torentje,, verscholen tusschen hoogopgaand ge boomte. Juist had ik mij rustig neergezet, met de beenen recht uitgestrekt op den langen bank, toen de wederhelft van 't vriendelijke moedertje nader kwam en eveneens met een vriendelijk „dag Heer" mij begroette. Met de mouw van zijn boezeroen streek hij het zweet van zijn voorhoofd en ging naast paij zitten met de opmerking warm van daage^. Heer Al spoedig waren we in gesprek over vroegere tijden en gewoonten hier op de Veluwe, toen in snelle vaart een haas den landweg passeerde achter volgd door een Herdershond. T Dat 's al 'n „zwaore ,r zei Hein. Je ziet ze hier nog wel veul maarre toch niet meer zoo as 'n veertig jaor gelejen. 'k Heb er vrogger heel wat neer-e-legd maor nouw is 't afgeloopen. Ja, zoo ging de oude maar nog robuste roofd. De koopman, zoowel als zijn met gezellen verkeerden onder den invloed van sterken drank. Bij de woning van eerstgenoepiden gekomen heeft een van de metgezellen, eveneens uit Die- men afkomstig, hetgeld van den koop man afgenomen en is hiermede huis waarts gegaan. Hij is kort daarop ge arresteerd. Hij ontkende aan den dief stal schuldig te zijn, doch is ter beschik king van de justitie gesteld. ANNA PAULOWNA. Voorjaarsleven. Alhier is aan den Grasweg op de hoeve van den heer Jb. Geerlings de veestapel vermeerderd door de geboorte van lammertjes. Voor de jonge wereldburgers is het te hopen, dat we een zacht voorjaar houden. Spoorbuurt. Nieuwe Zaak. Naar we uit betrouwbare bron vernemen, zal aan de Spoorbuurt een naar de ei- schen des tijds ingerichte Lunch room worden gebouwd en wel naast de winkel van den heer Nuland. De ondernemer is de heer Schrama wonende alhier, die voornemens is, nu Mei a.s. de zaak te openen. Het perceel zal worden gebouwd door den aannemer, den heer Schouten. Onderhandsche Verkoop. De heer C. Schrama Nieuwe weg alhier, heeft 'zijn woonhuis uit de hand verkocht aan den heer Mol te Wervershoof. Tooneel. De Tooneelvereeniging Excelsior (gevestigd in de Vlas- en Korenbeurs, alhier geeft Zondag a.s. een uitvoering in de zaal van den heer Schriéken te 't Zand Zijpe. De vereeniging zal voor het voet licht brengen: „Met Verlof", waarme de in Anna Paulowna zooveel succes is geoogst. Politie: Gevonden een' dop van een radiateur; 'n Kinderhandtaschje. Uitvoering Strijkorchest A.P. Direc teur, de heer Snaphaan. Zeer gezellig was het Zondagavond in „Veerburg!" Een in flink getal opgekomen publiek zoodat de zaal geheel was bezet, en een mooi uitgevoerd programma van het orchest, (al vonden wij het jam mer, dat niet meerdere nummers ten gehoore werden gebracht. Het concert was toch de hoofdschotel van dezen avond En nog nimmer hebben wij 't orchest zoo uitstekend bezet gezien, nog nimmer zoo vol energie hooren spelen. En dan kunnen wij de gedach te niet van ons afzetten, dat hier het publiek toch moet komen om van de kunst te genieten en dat toch niet het programma dient te worden inge krompen om het gemaskerde bal Helaas, uit financieel oogpunt beke ken, moest het zeker zoo, doch het moet ons van het hart, dat wij het voor het orchest en zijn bekwamen leider ja;mmer blijven vinden, dat niet den geheelen avond met de werkelijk schit terende muziek werd gevuld. Zeker, wij willen niet ontkennen dat ook het gemaskerd bal een aardige ge zellige drukte gaf, al zagen wij onder de gemaskerden heel weinig nieuws. Een leuke groep vonden we de cou- ranten-maskarade, bestaande uit Scha ger-, en Heldersche Crt. en De Polder bode; deze verwierf dan ook den twee den prijs. Verder was alles gewoon. De uitslag was als volgt: Groepen: le prijs, kaartspel, de da mes Baken, De Groot, Zoete en Keijzer 2e prijs, Couranten, de dames A. en Tuinman en A. Teuteling! Paren: le prijs, Stalencollectie, D. Harder en L. v.d. Vlies. man verder, toen ik nog jong was eri d'r 's Wienters zoowat niks viel te ver diene, kwam ik er dikwijls toe 't Zand in te gaon of de hei op, om met streu- pen wat te verdienen. - Jao, 'k weet wel dat et niet mag en dat 't eigenlik stele is, maarre as je jong bint, och dan neem je 'tniet zoo krek. -- Je ziet veul wild, je hebt 'n spuit en dan kom je d'r zoo gauw toe En dan -- een stuk of wat Kiender mosten eten hebben. -- Ik kon toch ook niet gaan schooieren, daor schaamden ik mie veur. 't Zal 'n veertig jaor gelejen zijn, dat we in 't begin van Jannewaorie ook zoo zunig d'r veur stonden. We hadden wel vuur in d'n heerd, want hout was er genog in 't bosch maarre je mót toch ook wat in je maag hebben Je mocht 'n veertien dagen nao Nieuw- jaor nog wel haoze vervoere maor dan was 't ók verboje net als teugens- woordig. Je kunt ze dan bij den poelier niet meer kwiet en dan zat je er wel eens mee te houë. Zoo ging ik in dat jaor midden Janne waorie op 'n middag 't Zand in om in de dennen een paor boschduuven te schieten, want ik mag wel met de spuit loope, omdat ik een vergunning op schagelijk wild had. 'k Zal zoowat minuut of tien geloo- pe hebben, toen d'r vlak bij mij uit 'n heipol een dikke haos' opging, een heele beste ók. Zonder dat 'k er eigen lijk bij docht smeet ik 't geweer al an de kop en langbeen móst er an. Ik smeet im gauw in 'n gat in de hei en ik weer verder. Meenemen dorst ik niet Maarre wat wil 't geval, 'n Paor honderd passen verder weer 'n haos. Die legde ik d'r ók neer. 'k Stopte 'n em ook weg en toen maor weer ver der. Daor joeg Taks mien hundjen er jandorie nog een uut de struuke en die bromde 'k der ók nog neer. Dat wao- ren d'r nou drie. Een duuf had ik ók Dames: le prijs: Houtsprokkelaar- ster, Mej. C. v. Eeten; 2e pr., IJsclub Mej. L. Webeling; 3e pr., Cigarettcn- reclame, Mej. G. Keuris; 4e pr. Spaan- s.che, Mej. J. Kossen, 5e pr. Charleston dame, Mej. G. Wjit; 6e pr., Vlinder, Mej A. Buisman. Heeren: le pr. Bond v. Staatspensi- onneering, de heer Joh. Butter; 2e pr. Arie van Pette, verzorgd aoör Mej. J. ter Voort; 3e pr. Britsch Soldaat, voor gesteld door Mej. G. Langedijk. De jury komt zeker een woord van lof toe, voor de moeilijke taak op zulk 'n juiste wijze uitgevoerd. B.K.C.-NIEUWS. B.K.C. I heeft zijn meeste thuiswedstrijden gehadook nu ging zij weer uit en wel naar SchageJ, tegen Sparta I. B.K.C. moest in Sparta haar meerdere erken nen en verloor namelijk met 3—1. Op eigen terrein won B.K.C. deze wedstrijd met 3—1. B.K.C. II ging op reis naar Oudesluis om een wedstrijd te spelen tegen DOSKO, en wist na een spannende wedstrijd te winnen met 5—3. Een schitterende prestatie van B.K.C. II en dat nog wel met 10 man. B.K.C. III ging naar Den Helder om een wedstrijd te spelen tegen Helder 5 en verloor met niet minder dan 130. B.K.C.-aspiranten gingen naar Helder e en wisten een fraaie 100 zegen op het versterk te Helder te behalen. GEMEENTE WIERINGEN. Wegens slechte terreintoestand werden de Succeswedstrijden j.1. Zondag allen afge last. Tot notabelen der Ned. Herv. Kerk van Oosterland c.a. werden herbenoemd de hee ren M. S. Bakker te Oosterland en S. Koorn Jr. te Stroe. Als laagste inschrijver is de bouw van een nieuw burgerwoonhuis aan de Hofstraat te Den Oever voor mej. de Wed. J. D. Bakker gegund aan den aannemer den heer P. Bak ker Ez. BURGERLIJKEN STAND over de maand JANUARI 1931. Geboren Simon, z.v. D. C. Kooij en D. Kuijper Froukje Trijntje, d.v. H. Martens en G. Ottens Grietje Hendrikje, d.v. H. Kragt en M. A. Mulder Jeanne Gerardina, d.v. J. Beeker en J. H. F. Toirkens Trijntje, d.v. P. C. Lont en T. Klein Jan, z.v. P. Kraak en S. C. SteemanJohanne Antonia, d.v. J. Haa- zelager en E. C. HagenGerrit Jan, z.v. H. Kluppel en A. C. Veer (te Alkmaar) Trijntje Geertruida Dingena, d.v. T. Ippel en T. Tim merman Antje, d.v. G. Bos en E. Huizing. Overleden G. Mulder, vr., oud 62 jaar, echtg. van C. Mulder N. Kooij, vr., oud 29 jaar, echtg. van A. Gielis (te Alkmaar) Jac. Poppen, m., oud 74 jaar, weduwnaar van M. Boersen D, Tijsen, m., oud 68 jaar, weduwn. van M. Halfweeg. Ondertrouwd P. Wiegman en J. Dokter; C. Mulder en H. Oldersma C. Tijsen en E. M. de Jonge P. L. Ferwerda en W. Boerema P. Mostert en A. Vroom. GetrouwdF. Jonkhart en A. Takes G. Krap en M. WitJ. Kat en M. Koorn P. Wiegman en J. Dokter; C. Mulder en H. Ol dersma. Herhalingsoefeningen. De dienstpl. der lich ting 1927 Jb. Oden is opgeroepen voor herha lingsoefeningen gedurende 17 dagen te A- mersfoort, datum van opkomst 12 Februari; de dienstpl. P. N. Emmer der lichting 1925 voor 17 dagen te Naarden, datum van opkomst 9 Juli. Collecte. Door de Vereen, voor Doofstom men-onderwijs te Amsterdam zal evenals het vorige jaar, ook dit jaar alhier een col lecte houden in de maand Maart. Loop der bevolking over Januari. Ingekomen H. Plaggenborg van Eindho ven P. C. Wit van HoogwoudJ. Kuil geb. Nöbbe van Onstwedde J. Boon van Enkhui zen S. Groen en gezin van Groningen J. v. d. Kooij en gezin van HoogkerkH. W. Schmitz en echtg. uit Duitschland F. Hage- nog, maarre je begriepe dat ik docht: laoten die boschduuven de pip kriege. 'k Had drie haose, dat was beter. Ik terug naor huus an. 'k Zocht de drie haose op en daor ging ik heen, met m'n vrachtje en de hoop stiekum thuus te komen Maarre wat was dat 'k Heur- de ergens in de dennen 'n hundjen kef fen. Bliksem, dat was 't hundjen van Harpi-Jan, den Schut. Wel mieter, docht ik, is die in de buurt, da's gekker. Rondgekeken en jao, daor zag 'k een óld knienengat. Daor vleerde ik de langooren in, trapte 't zand er over en toen naor huus. Toen 'k bij den Zandweg um d'n hoek kwam, jao wel, daor sting ik tegenover den Schut. Wel kerel, zee hie, wat bin je ant 't poefen wést. -- Jao, zeék -- 'k- wou morgen graag 'n paor duuven in de pot hebben, maarre.. je kunt die krenge haast niet an d'r. start komme. Ja, zee Harm-Jan die duuven sind slimme smeerkonte; ze hebbe je zoowat altied in de gaoten. -- Af fijn, we praoten zoo nog 'n poosje op huus an, en toen gonge we van me- kaore ik naar huus en de Schut 't Zand nog in, ojn op de streupers te pas sen. Teugen schemeraovend ging ik kie ken, heel veurzichtig, maor ik merkte geen onraod en kwam goed en wel met de haoze te huus. Nou ha'd 'k in 't dorp wel 'n adres waor ik de haoze altied kwiet kon en dat zouën we nou ók maar weer pro- beere Ik had 't hart niet goed ze zulf weg te gaon brengen, maor toen zee 't wief te-u gen me: Ik zal 't wel doen. Die was 't wel anvertrouwd en al vaker met zoo- iets op stap west -- en niet zoo heel gauw verlegen. -- Weet je hoe we deje?-- Ik nam 'n starke leeren riem, zoo een, waor je de boks mee op houdt en dan man en echtg. van AmsterdamA. Pool en gezin van OoststellingwerfG. van der Schaaf en S. Jaarsma van Het BildtJ. Kamst van Wildervank W. Swaneveld van Rotterdam E. Kuiper van Bellingwolde J. L. Plompen en echtg. van WoensdrechtTh. List en gezin van Zijpe. Vertrokken personen M. Krap geb. Wit naar Anna Paulowna E. E. v. Kruijssen naar Stoppeldijk J. Bos naar Opperdoes Wed. J. Hamelink naar Middelburg G. J. Brou wer en gezin naar Hilversum Th. Jonker en gezin naar Schoterland. Overwerkvergunning. Door den Hoofdin specteur van den Arbeid is aan de Mij. tot Uitv. van Z.Z.W. overwerkvergunning ver leend, geldende tot 31 December 1932 voor 10 uur per dag en 55 uur per week, en wel voor het z.g. droge personeel, mannelijke arbeiders van 17 jaar of ouder niet vallende onder de categorie, waarvoor de Ministerieele vergun ning van 16 December 1930 geldt, onder voor waarde o.m. dat voor deze arbeiders wordt nageleefd hetgeen in de collectieve arbeidso vereenkomst voor het grondwerkersbedrijf tusschen de M.U.Z. en de vakbonden is be paald inzake beurtgang en vacantieregeling. Inzake de overgangen over de toekom stige spoorweg over Wieringen vernemen wij nog, dat het in de bedoeling», ligt, om den over weg in de Elft te doen afsluiten en bewaken. Ten bate van de gemeente Wieringen is een bedrag van 50.— aan gewetensgeld gestort. De Heer H. N. Cornelissen en Mej. E. Groenland hebben hun benoemingen bij het onderwijs alhier, resp. als hoofd der school te Westerland en onderwijzeres aan de school te Oosterland, aangenomen. Van de ingeschrevenen der lichting 1932 voor den dienstplicht hebben 16 broederdienst aangevraagd. Benoemd. Door vertrek van den Heer Voer man is aan de Christelijke school te Den Oe ver benoemd de Heer J. Slik te Wildervank, Groningen. In de bestuursvergadering der kiesver- eeniging Nederland en Oranje, afd. Wierin gen, werden gekozen de heeren S. Juisting, Voorz., A. J. Haazes, Secr., Joh. Kieft, Penn., Pauwer, 2de Penn., W. Jansen, Alg. Adjunct. Onderlinge Glasverzekering Mij. „Wieringen". 12e Algemeene vergadering op Maandag 2 Februari 1931 's avonds 8 uur gehouden in het lokaal van den Heer S. A. Veerdig te Hip- polytushoef. De Voorzitter C. C. Bakker opent de verga dering met een woord van Welkom aan de weinige leden welke zijn opgekomen en spreekt er tevens zijn leedwezen over uit, dat de directeur de Heer G. Timmerman door ziekte verhinderd is de vergadering bij te wonen. Spr; wenscht den Directeur een spoedig her stel toe. De notulen van de laatst gehouden verga dering worden na ampele opmerking goedgek. Verslag en rekening en verantwoording van den Directeur. Bij monde van den Heer Corn. J. Bosker wordt namens de Controle-Commissie verslag uitgebracht, inzake de finantieele stand van zaken. Boeken en bescheiden zijn uitste kend in orde bevonden, niet-tegenstaande de directeur aan zijn ziekbed gekluisterd is. De voorzitter zegt den Commissie dank voor hare bemoeiingen in deze. Inkomsten incl. saldo vorig jaar 575.13 Uitgaven 261.75 Saldo op 31 Dec. 1930 was alzoo 313.38 De voorzitter zegt, dat de rekening een dergelijk mooi resultaat nog nimmer heeft bereikt. Verkiezing van Commissarissen. Aan de beurt van aftreden is de Heer C. C. Bakker, welke met algemeene stemmen door de vergadering wordt herbenoemd en zijne benoeming onder dankzegging voor het ver trouwen in hem gesteld wederom aanneemt. De tarieven. Indien f 200.- in kas is, is het reservefonds voldoende, en moet als grond slag dienen voor de te heffen premie het be- bond ik 'n haos of knien of fesant, bij 't wief onder de rok. Dan had ze wel 'n beetjen 'n dikken buuk, maar ja -- dat was zóó arg niet. Ze bungelden wel 'n bietjen ók teugen d'r beenen, maarre dat gaf niks. Toen ze dan weg zou gaon, kwam juust Evert den Ekster, anit de kar an- rijen, die gong naar 't dorp en kon 't wief mooi meerijen. Ze gingen dan van huus. 't Wief zat veurop mit de drie haozen onder de rok ken en de boer wist er alles van. Ze gingen den ouwen Elburgschen weg en en toen den grintweg; bij 't dorp was de weg erg glétserig van de vorst en daorum ging den Ekster van de kar en nam 't peerd bij den bek. En net toen ze den hoek um kwammen, daor had je verdorie de rijksveldwachters. -- „Ho es effentjes zeiën die, heb je niks op je kar Wat bedoel je?, vroeg de Ekster 'n bietje vinnig. Nou, jmisschien wild, of 't een of ander. Jao, zee ie, 't wief van Hein van 't Zand zit op de kar, kiek maor goed 't Wief bleef maar stil zitten, tot die ee- ne diender zei: Vrouw sta 's effe op, laat ik eens in die kist kijken, waor je op zit. „Och man" zee 't wief zoo heel kalm, zeuk hier toch niet; je mot altied op 't goeie plekske zeuken. Affijn, de veldwachters vonden niks.- 't Was anders op 't kant jen af, hé De drie langooren brochten toch hee- lemaol geen geluk. In 't dorp ging 't wief naar „de Vergulde hoef", d'n her berg, waor ze altied 't wild brocht. En weet je, hoe ze daor dee? Dan maakte ze heef handig de riem stiekum los en dan kwakte d'r vrachtje zoo on der de rokken uut op d'n vloer neer. As d'r dan luu zatten te bitteren, lach ten die d'r eigen krom. Nou, met die drie haozen ging 't weer net zoo. Maarre ze had zeker niet drag wat aan breuk in het afgeloopen jaar is uitbetaaldhetgeen dan procentsgewijs zal geschieden het aantal te heffen procenten zal door den directeur worden vastgesteld. De vergadering keurt dit goed.. Besloten wordt om boven het gewone salaris de gratificatie van 25.- wederom te doen verstrekken aan den directeur. Voor de Controle Commissie, voor het na zien der boeken worden aangewezen de Hee ren P. L. Vroone en G. Rustenburg. De rondvraag leverde geen bijzonders op waarna, de Vorrzitter de vergadering sloot. Propaganda Uitvoering Landelijke Rijver- eeniging „Wieringen." Zondagavond gaf bo vengenoemde vereeniging in „Concordia" een propaganda-uitvoering, teneinde in ruimeren kring belangstelling op te wekken voor de mooie ruitersport. De zaal was geheel gevuld. In zijn openingswoord zette de bescherm heer, Burgemeester L. C. Kolff doel en stre ven nader uiteen, tevens in herinnering bren gende, het medewerken van een groot aantal ruiters in de optocht van de laatst gehouden landbouwtentoonstelling. Dit heeft dan ook de stoot gegeven om tot oprichting van een landelijke rij vereeniging te geraken. Spr. wekte de aanwezigen op om zich als werkend lid op te geven.de grondige kennis op het gebied van paardensport van den in structeur verzekerd U een goede opleiding en beoefening. (Applaus.) Nadat het kwieke „Concordia-orkest" eeni- ge muzieknummers heeft laten hooren, wordt onze aandacht gevraagd, voor een tooneel- stuk in drie bedrijven, genaamd „Ruiteraan- zoek". Dit tooneelspel bedoelt te zijn een pro pagandastuk voor de paardensport, dóch heeft o.i. absoluut geen waarde als zoodanig. De schrijvers van dit slappe stukje wat met wijdsche naam tooneelspel wordt ge noemd, hebben hopeloos gefaald om ook maar eenige propaganda aan hun werk te doen uitgaan. Het kon o.i. nooit de bedoeling zijn om, wanneer je eenmaal bekeerd bent voor de sport, dit te doen beklinken met glas en flesch, De alcohol dient in een propagan dastuk voor sport absoluut geheel achterwege te blijven. De tooneellisten hebben er nog van ge maakt, wat er van te maken was. Dan het door den Heer P. Jongkind ge schreven Amazonenlied, daar zat pit in, dat was propagandawerk. De Heer Jongkind had hier tevens een zeer geschikte melodie voor gevonden. Dit lied werd voorgedragen door 3 jongeda mes, t.w. E. Dekker Jbd., T. Lont en N. Lont, in een keurige Amazone costuum en op uit nemende wijze. Plaatsruimte ontbreekt ons om het lied af te drukken, doch de aanwezigen die het ge hoord hebben zullen ons beamen dat hiervan heel wat meer propaganda uitging als van het tooneelstukje. Het programma Werd verder gevuld met eenige aardige Cabaretliedjes, welke met frissche stem werden gezongen door Mej. Eliz. Lutjt Jd. Ook Bully en Billy hadden met hun En- gelsch neger lied je veel succes. Een traditioneele verloting tot stijging der kas ontbrak ook op dezen avond niet. De avond kenmerkte zich door gezelligheid en tijdens de afwerking van het programma was het volmaakt rustig. Jammer dat er tijdens het bal een belha mel was die dit niet kon verdragen en zijn kanibalennatuur moest botvieren. Jammer. EEN JONGE BIGAMISTE. Twee huwelijken in een jaar tijds Voor het Assizenhof te Liverpool heeft een zestienjarige vrouw terechtgestaan, die zich heeft schuldig gemaakt aan bigamie. Toen zij veertien jaar was, trad zij in het huwelijk. Na vijf maanden verliet zij haar man, en twee maanden daarna ontmoette zij een man, die met haar wenschte trouwen. Hij zocht haar wettigen echtgenoot op, dien hij ver zocht toe te stemmen in een wettige echt scheiding. De echtgenoot verklaarde dat hij daarvan niets wilde weten. De vrouw trok zich hiervan niets aan en ging gemoedereerd met den nieuwen man naar een „register of fice" en trad daar met hem in den echt. Voordat de rechter in deze zaak uitspraak doet, gaf hij last tot een onderzoek naar de goed rondkeken, want d'r zat iemand, die 't heel niet gezien mocht hebben. Eén, die 'n hekel an mien had. 't Wdef stond wat te frutselen an de riem, schoof éns los en bons daor kletsten drie haozen op d'n vloer. D'r wier na tuurlijk weer gelachen van wat bin je me. 't Wief rekende af en ging. En weet je wat die kerel deej Die verraoide natuurlijk de boel. En een paar dagen laoter, toen 't wief weer n'ar 't dorp mos um boodschappen te haolen kwam ze verdijd een van de veld wachters tegen. Hij hield er an en vroeg „Heb jè wild bij je 't Wief had een boodschappenmand an d'r arm hangen en daor mocht ie ge rust in kieken. Ze had niks bij zich dien 'dag en da was gelukkig, 't Had evengoed kunnen zijn van wel, want we wisten nog niet dat de boel overgebracht was. Affijn, hij zag natuurlijk niks in de mand. En toen zei hij opeens: en heb je niks on der de rokken Nou, toen was ie an 't goede adres en mien wief gaf hom zien vet En niet zoo min „Is me dat een vraag Vraag je dat soms aan alle wieven die je onderweg tegen kumt Gaot het je soms wat an, wat ik an mien lief draag of bin je soms urn 'n smerig smoesje verlegen Maar die vent bleef zaniken en drei gen mit meenemen naar 't beroo, tot 't wief in eens zei: „Hier, kiek maar, aap van een kerel Ze beurde d'r rokken op tot an d'r achterste, nou en toen ge- leufde die èt. -- Maar vinnig, dat het wief toen thuus kwam En ja 't mooiste was, de eerste tied, as 't wief naar 't dorp ging, en ze kwam een Schut of een veldwachter te gen, dan hielden ze d'r altied an en vroe gen ze „vrouw, heb je geen wild onder je rokken Net of wij zoo stom waren ze nog een kans te geven op die manier Apeldoorn, Febr. 1931. P. D. J.

Wieringer courant | 1931 | | pagina 2