felNG RADIO PROGRAMMA" pepermunt TWEEDE BLAD. VRIJDAG 6 MAART. Nö. 19. Ons Lichaam en onze Gezondheid. De kromme rug. Bij kinderen, bij meisjes nog meer dan bij jongens, komt de kromme rug nog al eens voor. Dit is een der fouten in de houding, die ontstaan door bijziendheid, doch ook door werken bij slecht licht enz. Toch kan deze lichaamshouding ook ontstaan, doordat de spieren te zwak zijn of doordat het kind niet wilskrachtig genoeg is, het zichzelf af te wennen. Want als het er vroeg genoeg op ge wezen wordt en dagelijks zijn best er voor doet zal de ronde rug in de meeste gevallen gaandeweg recht worden.. Wanneer de fout niet spoedig genoeg opgemerkt wordt, kan de afwijking van de wervelkolom zich ontwikke len tot een vergroeiing, die moeilijk of in het geheel niet meer te genezen is. Tenslotte kan de kromme rug ook op later leeftijd ont staan gewoonlijk blijkt dan, dat de patiën ten door hun beroep gedwongen zijn, langen tijd achtereen gebogen te zitten. Iets over het niezen. Veel is er al geschreven over die uiting van verkoudheid, die men niezen noemt en veel zal er nog over geschreven worden. Eigenaar dig is het, dat men bij het hoesten niets zegt, hoogstens vraagt „verkouden terwijl men wanneer men iemand hoort niezen hem proost wenscht of gezondheid. Er is welhaast geen volk ter wereld of het kent aan deze kriebelige gewaarwording e enaf andere be- teekenis toe. Arabieren uit de hooge kringen roepen elkaar toe „God schenke u een goe de gezondheid." De niezende antwoordtHij schenke u die evenzoo." De eenvoudige Ara bieren wenschen„God geve u leven." De Hindoe zegt„Leven" en de niezende ant woordt „Met U." De Mahomedaan roept uit„Allah ter eere." Le Neger schijnt op dit punt meer materialistisch te zijn aange legd. Tenminste de wensch van een niezen de neger in de omgeving van den Niger luidt: „Moge het buik goeddoen," Een zeer eigenaardig geloof omtrent het niezen vindt men bij de Hindoes. Kan een gehuwde vrouw ondanks alle in het werk gestelde pogingen niet niezen, dan beduidt dat, dat haar man lust heeft haar ontrouw te wezen. Men zou zoo zeggen, ze kan in zoo'n geval op haar hoede zijn. Een bijzondere opvatting omWfict het niezen treft men bij de Kalabar- negers. Wanneer daar een kind niest., maakt men afwerende bewegingen en zegt „Weg van", want men heeft de overtuiging, dat er booze geesten om het kind zweven. Ook in Perzië vindt men deze opvatting. Men heeft daar in sommige deelen des lands de overtui ging dat het niezen in een zeer gevaarlijk oogenblik geschiedt. Dan zijn n.1. booze gees ten bezig den betrokkene in verleiding te brengen. Uit al deze uitlatingen kan men zien, dat het niezen in tegenstelling met hoes ten dat inderdaad in vele gevallen veel ge vaarlijker is, als iets bijzonders beschouwd wordt, waartegen hoogere hulp moet worden ingeroepen. in verschillende opzichten teekenen ge geven van èen opwaartsche beweging na de langdurige daling. GEMEENTE WIERINGEN. BINNENL. NIEUWS. DE TARWEWET. „Staatscourant" no. 65 bevat de ai- kondiging der Tarwewet, gedateerd 21 Februari. De regeering kan dus thans den Alg. Maatregel van Bestuur uitvaardi gen ter uitvoering van het piaal- en men gebod. jfóg* DE ECONOMISCHE TOESTAND. Zal er spoedig verbetering komen De jongste conjuctuurgegevens, zooals die ons bereiken van het Centraal Bu reau voor de Statistiek, aldus Het Vad. geven voor Nederland te zien, dat de maand Jauari geen bepaalde verande ring in den cconomischen toestand bracht. De werkloosheid steeg nog, het peil der groothandelprijzen en der koer sen van aandeelen daalde wederom verder. Maar het schijnt, te oordeelen naar be richten uit nijverheidskringen, dat een aantal ondernemingen op grond van het gezonken prijspeil in staat is geweest hun afzet te vergrooten. Ook de ontwik keling van den buitenlandschen handel was de laatste maand (Januari) niet on bevredigend. Wanneer er sprake is van verbetering van den toestand zal die waarschijnlijk het eerste moeten komen van over den Oceaan, immers ook daar trad de de pressie het eerst en het felst op. Welnu, de mededeeling uit de Vereen. Staten n.1. van de Harvard Economie Service, vangt aldus aan De omvang- van het zakenleven heeft ZATERDAG 8 MAART HILVERSUM Golflengte 1875 M. V. A. R. A. 9.00 uur Gramofoonmuziek. V. P. R. O. 10.00—10.15 Morgenwijding. V. A. R. A. 10.15 Uitzending voor arbeiders in de Conti' ne bedrijven. 12.00 Politieberichten. 12.20 Middagconcert door het VARA-Septet o.l.v. Is. Syl, afgew. door gramofoonmuz. 2.00 Onderbreking voor verzorging van den zender. 2.00—2.15 Gramofoonmuziek. 2.30 Kwartiertje voor het Instituut voor Ar- dersontwikkeling. 2.45 Paedagogisch Concert. 4.15 Cursus Duitsch. 4.45 Vocaal Concert door Piet Zwager. 5.00 Radio-Volks-Universiteit. 5.30 Vocaal Concert, vervolg. 5.45 Ons Huis een Tehuis door T. Landré. 6.05 Extra Vraaghalfuurtje v. kinderen. 6.30 Literair Halfuurtje door A. M. de Jong. 7.45 Politie berichten. 8.00 Uitzending v.h. Concertgebouw '9.20 Populair Avondprogramma 11.0012.00 Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting en Tijdsein. HUIZEN Golflengte 298 M. K. R. O. 8.01—9.50 Gramofoonmuziek. 10.30 Gramofoonmuziek. 11.30—12.00 Godsdienstig halfuurtje door pas toor L. H. Perquin. 12.00 Tijdsein. Candidaatstelling &oor D.E.T.V, Wij: vestigen cle aandacht op een adverten tie in dit nummer, waarin wordt ver meld, dat Zondag a.s. wordt verga derd ter candidaatstelling voor de a.s. Gemeenteraadsverkiezing. Ongevaarlijke patronen. Onlangs werd door ons en meerdere bladen ver meld, dat in de Wieringermeer gevaar lijke patronen werden gevonden, wel ke een groote hoeveelheid springstof zouden bevatten. Van bevoegde zijde wordt ons thans medegedeeld, dat de patronen, die bij den Burgerweg door arbeiders zijn op geraapt, geen dynamiet of springstof bevatten en volstrekt onschadelijk zijn. POLITIE. Verloren een actetasch. inhoudende een paar aanteek.enboek- jes met tabaksvergunning. Inl. Gem. Bode H.-hoef. SUCCES-NIEUWS. a.s. Zondag speelt voor de competitie Succes II Oudesluis I te Hippolytushoef. Succes III gaat naar Barsingerhorn om al daar tegen D.E.S. I te kampen. v Burgerl. Stand over Februari. Geboren: Louisa Josefa Elisabeth, d.v. P. J. Stoop en A. A. Musters; Wilhel mus Johannes, z.v. Th. A. Rasch en C. Boerdijk; Jan, z.v. H. Buntjer en F. Louis; Geertruida, d.v. D. Post en J. Hollander; Darius Nicolaas, z.v. N. F. Stolk en A. J. Cramer; Ate, z.v. D. de Jong en G. v.d. Meulen; Theodorus, z.v. J. Numeijer en A. Boerdijk; Maria, d.v. C. v.d. Slikke en M. N. Blom Trientje, d.v. A. Epping en J. Rendering; Jan, z.v. J. H. Duimering en K. Cijvat; Al- bert, z.v. H. J. Berghorst en L. de Ja ger; Wilto, z.v. H. Snakenborg en F. Dokter; Maria Johanna, d.v. C. Boer sen en A. J. M. Numeijer. Ondertrouwd: G. Blom en C. Poel; D. Breed en W. P. van Roo; S. Koldijk en T, v. d. Kreeke. Getrouwd: C. Tijsen en E. M. de Jonge P. Mostert en A. Vroom; P. L. Ferwerda en W. Boerema; G. Blom en C. Poel; D. Breed en W. P. van Roo. Overleden: G. ten Bokkel, vr., 85 jr., weduwe van S. Heijblok; D. IJ. H. Tij sen, m., 11 m., zoon van D. Tijsen en C. M. Langes; Tj. v. Dijk, m., 3 m., zoon van H. v. Dijk en E. Harder; M. v.d. Slikke, vr., 1 dag, dochter van C. v.d. Slikke en M. N. Blom; (te Alkmaar) W. de Haan, pi. 78 jr*> echtgenoot van IJ. Tijsen; Een Benzinepomp. Voor het nieuw te bouwen pakhuis en garage van den heer IJ. Smit aan den Koningsstraat zal' door de Mij. Texaco een benzinepomp met reservoir voor 4.000 L. worden ge plaatst ten behoeve van den autobus-, dienst van den heer M. Geel. Opgeroepen: De dienstpl. J. Schan- delaar, lichting 1925, is opgeroepen om op 30 Juli voor 17 dagen op te komen voor herhalingsoefeningen te Amers foort bij het 5e Reg. Veldart.; de dienst plichtige F. v. Mil op 17 September te Ede bij het Je Reg. Veldart. R. K. Tooneelvereeniging. Alhier is opgericht een R.K. tooneelvereeniging, genaamd „St. Hippolytus", zijnde een onderafd. van den R.K. Volksbond en wel met 20 dames en heerenleden. Het bestuur is als volgt samengesteld: de heer A. Zwanink, voorz., de heer J. Kos ter secr., Mej. J. Krommedam, penning- meesteresse; de heeren Th. Rasch en P. J. Glim, leden. Tot regisseur is be noemd de heer Th. Rasch. Allen namen hunne benoeming aan. Stierenkeuriug. De Jaarlijksche Stie renkeuring voor het Ned. Rundvee Stamboek en de Fokvereeniging van wege den Prov. Bond ter verbetering tel De Haan \y£>rdt georganiseerd. Niet et progra,mma een groo der Veefokkerij in Nd. Holland, wordt alhier gehouden op Zaterdag 28 Maart a.s. te Hippolytushoef. Kunstavond heden Zaterdag. Nog maals vestigen wij uwe aandacht op den Kunstavond, die heden Zaterdaga vond vanwege den Blindenbond in IJo- W alleen biedt ITRi te verscheidenheid, maar ook het doel moet u symphatiek zijn; de maatschap- pelijken toestand der blinden te verbe teren. Hun pogen moeten wij steunen; daarom allen Zaterdagavond naar de zen kunstavond. De toegangsprijs is 50 cent, en de aanvangstijd is 8 uur. Filmavond V.V.Z.P. „T.O.V.". Op Woensdag 4 M^art heeft de nieuwe ver- eeniging van miiderzeepersoneel „Tot Ontspanning Vereenigd" een uitstekend geslaagde filmavond gehouden. De zaal van het Ontspanningsgebouw te Den Oe ver was geheel bezet. Nadat de voorzitter, Ir. Ringeling, de avond met een kort woord had geopend, hield spr. verder een causerie over het maken der beteugelingsdam. Zeer uit voerig werd uiteengezet, hoe men er toe gekomen was, deze dammen te leggen en hun constructie zoo uitvoerbaar mo gelijk te maken. Daarna draaide men vier acten af van de Zuiderzeefilm van Joris Ivens. Toen werd gepauzeerd en na de pau ze kregen we weer twee acten op het witte doek te zien. De opnamen waren schitterend en de drooggelegde Wierin germeer vanuit de lucht gezien gaf ons een indruk, hoe grootsch het werk is, dat reeds tot stand is gebracht. De avond werd besloten met een woord van den voorzitter, ir. Ringeling Spr. bracht dank aan alle aanwezigen voor de belangstelling en hoopte spoe dig een dergelijke avond te organisee- ren in Hotel De Haan te H.hoef. Zeer zeker is de eerste avond van de ze vereenjging „een goede" geweest en kan het bestuur daar met trotsch op terugzien. Caudidaten voor den Raad. De Anti Rev. Kicsvereeniging van Wieringen „Nederland en Oranje" in vergadering bijeen op den 5en Maart 1931, heeft haar candidatenlijst voor de a.s. Ge meenteraadsverkiezing; als volgt sa mengesteld 1. de heer Wl Jansen; 2e. de heer A. L. Pauwer; 3. de heer Tj. Bu ma; 4. de heer H. Juisting; 5. de heer IJ. van Kalsbeek. PREDIKBEURTEN. NED. HERV. GEM. Oosterland voorm. 10 uur Ds. Van Beek. Westerland 'av. half acht Ds. Van Beek. 12 Maart 8 uur Herv. Zusterkr. en V.C.J.B. te Oosterland. DOOPSGEZ. GEM. GEEN DIENST. EVANGELISATIE H.-hoef voorm. 10 uur de heer Bosma. GEREFORM. KERK. Den Oever voorm. 10 uur preeklezen. Den Oever nam. 3 uur preeklezen. H.-hoef 10 uur Ds. Goedhuis van Haarlem H. A. H.-hoef 2.30 uur Ds. Goedhuis De man is vader van een gezin van 14 kinderen. IngekomenL. Lobbezoo en gezin van Rilland Bath. C. A. Meeldijk en T. M. Meeldijk van Den Helder G. de Gorter, Velsen Wed. P. Dissel-Slom- mer, Den Helder L. Bil, Barsinger horn Mej. M. A. E. Nijssen, Velsen F. de Klerk en gezin van Ierseke. J. Robben, Emmen K. Goremee en ge zin, Haskerland, Joure. VertrokkenJ. E. Oosthof en gezin naar Den Helder Mej. M. A. Mulder, Schagen Wed. J. v. Eeten-Blaauboer en gezin, AlkmaarH. Rienstra en ge zin, Den Helder L. Duricnk en gezin van IJaarlemmerliede en Spaarnw ou de P. F. Totté en gezin, Velsen C. van Laere, Velsen J. Wijdenes, Vel sen A. de Schipper en gezin Den Hel der»T. Korver en gezin, Texel;, v. d. Laan en gezin. Den Helder. GeborenGerardus Jacobus Leo- nardus, z.v. H. J. A. Roooijakkers en M. M. van Grieken. Ondertrouwd J. D. List en A. Slik-, ker. Getrouwd A. M. Hanse en G. v. d. Burg. OverledenJ. Volder, oud 46 jaar; A. Stins, weduwe H. J. B. Schreurs, oud 70 jaar C. Stins oud 36 jaar J. Dekker, weduwe van C. Hoogmoed, oud 78 jaar J. Schenk 71 jaar A. Doorn, wed. van D. Blaauboer 73 jaar. De scheikundige analyseert, —'het publiek proeft de. aparte kwaliteit van PROVINCIAAL NIEUWS. ANNA PAULOWNA. BREEZAND. Een droevig ongeluk. Dinsdagavond is aan de Zandvaart nabij Ceres een droevig ongeluk ge beurd. Daar is de heer van der Berg, wonende aan de Middenvliet, die ver gezeld van zijn twee. zoons per fiets huiswaarts keerde, plotseling door 'n span hollende paarden voor een kar, ei gendom van Mevr. H., bestuurd door den heer P. IJ., aangereden. De zoons wisten te ontwijken, doch de vader werd door de wagen gegrepen en ver moedelijk heeft de ongelukkige een trap van een der paarden gekregen en werd bovendien door de wagen over reden. De dadelijk ontboden genees heer, dr. 01 ree, achtte overbrenging naar het ziekenhuis te Den Helder noodzakelijk. Daar moest de heer v.d. B. een opératie ondergaan. Zijn toe stand is nog steeds zorgwekkend. Paaschtentoonstellingen. De Paaschtentoonstellingen zullen voor zoover bekend in dit jaar op on derstaande datums plaats hebben: Donderdag 12 Maart Rhenen; Donder dag 19 Maart Eist; Zondag £2 Maart Gent (België); Maandag 23 Maart Tiel en Breda; Donderdag 24 Maart Rotter dam; Woensdag 25 Maart Den Bosch, Zaandam, Schagen en Apeldoorn; Don derdag 26 Maart: Amsterdam, Delft en Meppel; Zondag 29 Maart Brussel Maandag 30 Maart Tilburg en Donder dag 31 Maart Doetinchem- Het aantal is dit jaar wederom m!et 2 vermeerderd, n.1. Rhenen en Meppel. SCHAGEN. De melkprijs wordt te Schagen ingaande Zondag 8 Maart met 1 cent verminderd en op 11 cent gebracht. SCHAGEN. Door den heer A. Droog Kz. aannemer te Kolhorn zal voor re kening van den heer J. Boom te Kol horn een burgerwoonhuis worden ge bouwd te Schagen. SCHAGEN. Vieeschkeuringsdienst. In de vergadering van dezen dienst werd medegedeeld dat tot 1 Jan. 1932 een proef overeenkomst werd gesloten ;met de Gemeente Koedijk. Met Schoorl en Warmenhuizen worden nog oiider handelingen gevoerd. De winst- en verliesrekening gaf de volgende cijfers: Keuringsdienst winst f 337.53; Verwer kingsinrichting Verlies f 833.92. Nood- slacht plaats winst noch verlies. De aflossing ad. f 4167 komt ten laste van 1931. .In het vernieuwingsfonds wordt 2000 gld. gestort, terwijl het geleden verlies ad f 496.30, ten laste wordt gebracht van het jaar 1931. W{ordt besloten binnen den Kring 'n uniform loon voor het ophalen vast te stellen, hetwelk op de volgende verga dering wordt afgehandeld. St. MAARTEN. De heer R. G. Slot, voorheen te Sint Maarten, thans post- conducteur le klasse te 's Hertogen bosch is geslaagd als adj. commies bij den Treindienst der Posterijen. BURGERLIJKEN STAND der gemeente Harenkarspel over dé maand Februari 1931. Geboren Petrus Martinus £.v. Pieter Doodeinen en Mai'ia Witte. Aldert Cor nelis z,v. Hendrik Stam' en Catharina Jonke. Cornelis z.v. Wilhelmus Zwager man en Maria van Ophem. Geertje d.v. Cornelis Ploeger en Grietje Schuijt. Cornelia Adina d.v. Wilhelm Willebror- dus Bleeker en Agatha Roozendaal. Bar tholomeus Antonius z.v. Petrus van Rixel en Aafje Geertruida Smiers. Aga tha Maria d.v. Mattheus Pronk en Eliza beth Strooper. Cornelia d.v. Jacobus Gaspar Smit en Anna Elizabeth Broers Ondertrouwd en gehuwd Martinus Stark en Maart je Brommer. Overleden :Klaas IJff, weduwnaar van Clasina Groot, oud 82 jaren. Aaltje Brus sel, oud 85 jaren, weduwe van Arie Groen. Jan Linstra oud 55 jaren, echtge noot van Trijntje Postjna. Almer Hui- bers, oud 79 jaren, ongehuwd. Johan van der Laan oud 9 jaren. Jacob Schoen oud 62 jaren, gehuwd met Fran- coise Cornelia de Pee. Johannes Antoni us Groen, oud 1 jaar. - BURGERLIJKE STAND der gemeente SINT-MAARTEN, over de maand Februari 1931. Geboren Clasina Elisabeth, dochter van Gerardus Theodorus van der Vliet en Johanna Christina Cornelia Kooij- man. Gehuwd Geene. Overleden Geene. CALLANTSOOG. Alhier is, 89 jaar oud, overleden de heer W. Govers, die als wethouder en in het Polderbestuur veel nuttig werk heeft verricht. De o- verledene was lid van de Commissie van Toezicht op het Reddingswezen. MARKTBERICHTEN. Eieryeiling Helder, 5 Maart 1931. Aangevoerd 19302 Kipeieren. Prij zen Bruin 4.60 a 5.00 Wit 4.60 a 5.30 Kleine eieren 4.00 a 4.20. Eend eieren 5.50 a 6.00 per 100 stuks. Eierveiling, Schagen, 5 Maart 1931. Op de heden gehouden eierveiling wa ren in totaal 121136 stuks kipeieren waarvan de prijzen als volgtbruin 4.80 a 5.30 wit 4.30 a 4.80wit (kleine) 4 a 4.10 2212 stuks Eendei- ren 4.40 a 4.60. SCHAGEN, 5 Maart, 1931. Op de he den gehouden weekmarkt waren aan voer en prijzen als volgt22 paarden 150 a 400 4 geldekoeien (mag1.) f\ 180 a 230 30 Geldekoeien (vette) 150 a 355 27 Kalfkoeien 300 a 3753 Pinkstieren 120 a 160 421 Nucht. kalveren 7 a 20 108 Overhouders 28 a 36 3 Bokken en geiten 4 a 10 Varkens (mag.) 11 a 25 21 Varkens (vette) per Kg. 0.40 a 0.42 174 Biggen 8 a 15 6 Konijnen 0.50 a 2.75. 28 Kippen 1 a 2. GEMEENTE ZIJPE. Burgerlijke Stand, Gem. Zijpe. van 27 Febr. t.e.,m. 5 Maart 1931. GeborenCornelis, z.v. Johannes Kabel en van Cornelia Alida Janson Maartje Klaassiena, d.v. Arie Eriks en van Reinsina Alberta BuijL Getrouwd Wijbren van der Haag, 123 jaar, arbeider, te Den Helder en Guurtje Kuiper, 22 jaar, zonder be roep, te Zijpe. OverledenGeertje Schrijver, 80 jr., weduwe van Cornelis Visser. Reijer Gouwen, 76 jaar, weduwnaar, van Maartje Krabman. SCHAGERBRUG. Voor de op 11 Maart a.s. te houden verkiezing voor twee Hoofd-ingelanden van de „Zijpe en Hazepolder", zijn door de contribu- abele partij candidaat gesteld de hee ren G. Rademaker (aftr.) te Heiloo en C. .Kraakman te St. Maartensbrug. 12.01—1.30 Lunchmuziek d.h. K.R.O.-Txio. 2.30—3.00 Vragenhalfuurtje v. jeugd. pers. 3.004.15 Kinderuurtje. 4.30 —5.00 verzorging zender. 5.30—5.45 Sportpraatje door S. Borsten. 6.05—6.25 Journal. Weekoverzicht, door Paul de Waart, redacteur van „De Tijd." 6.35—6.45 Gramofoonmuziek. 6.45—7.15 Esperanto-cursus. 7.30 Toespraak Z.D.H, Msr. J. H. G. Jansen 7.45—10.45 Concert K.R.O.-Orkest. 9.30 Nieuwsberichten Vaz Dias. 11.00—12.00 Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. ZONDAG 9 MAART HILVERSUM Golflengte 1875 M. 8.50 Actueele mededeelingen van Nederl. Voetbalbonden. 8.55 Tuinbouwhalfuurtje d. S. Lantinga. 9.30 Orgelspel door Joh. Jong op VARA-orgel. V. P. R. O. 10.30 Kerkuitzending N.P.B. Bloemendaal. A. V. R. O. 12.01—12.30 Radio Volksuniversiteit. 12.302.00 Middagconcert door het AVRO-oc tet o.l.v. Louis Schmidt. 2.00—2.30 Boekenhalfuur d. Fr. Wervel. 2.304.00 Aansluiting van het Concertgebouw te Amsterdam* 4.00—4.30 Lezing. 4.30 Instrumentaal Concert* V. A. R. A. 5.00 Kinderuurtje „De Familie Mulder." 6.00 Voordrachtavond door het VARA-orkest o.l.v. Hugo de Groot. A. V. R. O. 8.00 Tijdsein. Sport en nieuws berichten Vaz Dias. 8.15—9.30 PopulairConcert o.l.v. N. Treep. o.l.v. Nico Treep. 9.35 Felix Timmermans leest eigen werk 10.15—11.00 Vervolg Concert. 11.00 Gramafoonmuziek. 12.00 Sluiting. HUIZEN. Golflengte 298 M. K. R. O. 8.30 - 9.30 Morgenweiding. N. C. R. V. 9.35 Kerkdienst vanuit de Ned. Herv. Kerk te Sliedrecht. Voorganger Ds. van Santen. K. R. O. 12.00—1.30 Lunchmuziek. o.l.v. P. Lusten- houwer. 1.30—2.00 Godsdienstonderricht, voor oude ren door den Wel.Eerw. heer D. Bont. 2.00—2.30 Spreker: A. A. Raap. onderwerp: Hoe de spoorwegdelegatie de gastvrijheid van Sovjet-Rusland. 2.30—4.00 Middagconcert. 4.00—5.00 Ziekenlof uit de kloosterkapel der Kweekschool „Concordia" te 's-Hertógen- bosch. N. C. R. V. 5.20 Kerkdienst vanuit de Geref. Kerk, Zeist. K. R. O. 7.45—8.10 SprekerProf. P. J. M. Heskes. Onderwerp „Christus voorspeld." 8.108.15 Voetbalsuitslagen. 8.15Concert door het K.R.O.-orkest. 10.40—11.00 Epiloog door het Klein Koor. MAANDAG 10 MAART HILVERSUM Golflengte. 1875 M. V. A. R. A. 9.00 uur Gramofoonmuziek. V. P. R. O. 10.00—10.15 Morgenwijding. V. A. R. A. 10.15 Voordracht door Ru Mulder. 10.30—11.00 Korte Ziekendienst. 11.55 Gramofoonmuziek. 12.00 uur Politie berichten. 12.20 Middagconcert v.h. VARA-Septet o.l.v. Is. Eyl, afgew. door gramofoonmuziek. 2.30 Nederlandsche schrijvers en dichters v. 3.45 „De Vegetarische Keuken.'" Cursus door den heer P. J. Kers. 4.05 Zang en Piano. 4.45 Na schooltijd. 5.30 Concert door het VARA-Mandoline-en- semble o.l.v. J. B. Kok. 6.30 Concert door het Utrechts Stedelijk Or- 7.45 „Doe het Veilig."? 11.30 Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. HUIZEN Golflengte 298 M. N. C. R. V. 8.30—9.30 Morgenwijding. 8.008.15 Schriftlezing. 8.10 Vervolg concert door het Utrechts Stede lijk Orkest o.l.v. Dr. Adelf Kienzl. 8.159.30 Gramofoonpl.concert. 10.30—11.00 Korte ziekendienst. 11.00—11.30 Lezen van Chr. lectuur. 12.301.45 Orgelconcert 1.452.00 Gramofoonmuziek. 2.002.35 Uitzending voor Scholen. 2.353.15 Causerie over Kamerplanten. 3.153.45 Cursus knippen en Stoffeeren. 3.454.00 Verzorging van den Zender. 4.00 Tijdsein. 4.00—5.00 Ziekenuurtje door Ds. W. Veder. 5.00 Tijdsein. 5.00—5.45 Cursus Handenarbeid voor onze Jeugd. 5.456.55 Concert 7.007.30 Halfuurtje verzorgd door het Krist lijk Frysk Selskip. 8.30—10.45Concert te geven door het Christ. Radio Orkest, o.l.v. George Stam. Radio-Orkest, o.l.v. George; Stam. DINSDAG 11 MAART; HILVERSUM Golflengte 1875 M. A. V. R. O. j 8.00 Tijdsein. 8.019.50 Gramofoonmuziek. 10.00 Tijdsein. *- 10.0110.15 Morgenwijding. 10.30—12.00 GConcert door AVRO-Kwintet. 12.302.00 Middagconcert. j Luxor Palast te Rotterdam. 3.004.00Knipcursus d. Mevr. De Leeuw. 4.305.30 Kinderuur door A. D. Hildebrand. O. V. D. B. 6.156.45 Les vanwege het Onderwijsfonds, voor de Binnenvaart. A. V. R. O. 7.007.30 Engelsche les voor beginners doof Fred Fry. 7.458.15 Radio Volkuniversiteit. 9.00—9.20 Het wegenvraagstuk ih Nederland. 10.00 Persberichten Vaz Dias. 10,1511.00 Concert door Kovacs Lajos en zijn orkest. HUIZEN Golflengte 298 M. j K. R. O. 8.00—9.15 Morgenconcert. i ,-j t 11.15 Gramofoonmuziek. 11.30—12.00 Godsdienstig halfuurtje door L. H. Perquin. 12.00—1.30 Lunchmuziek door K.R.O. trio. 1.30—2.00 Gramofoonmuziek. 2.00—3.00 Vrouwenuurtje door mej. Lauwers. 3.003.30 Knip-, naai- en Stofversieringscurs. 4.30—5.30 Concert door het K.R.O. Salon-ork. 6.30—6.45 Verbondskwartiertje. 1.457.15 Cursus in schriftverbetering. 1.00—9.30 Lijdensmeditatie te houden doof Rector H. A. Bots. 1.40—11.10 Concert door het K.R.O.-orkest,

Wieringer courant | 1931 | | pagina 3