Zelfde candidaten als te Haarlem. De R.-K. Volkspartij: Dezelfde candidaten als te Haarlem. Communistische Partij: Dezelfde candida ten als te Haarlem. Vrijheidsbond 1. Joh. de Veer, Schagen 2. W. F. G. L. Driessen, Den Helder; 3. Kz. de Boer, Zuid-Scharwoude 4. M. D. Dijt, Texel; 5. A. K. Dekker-Klik, Den Helder; 6. Jb. Swaag, Bergen 7. W. Hz. Jimmink, Zijpe. Christ.-Democr. Unie Dezelfde candida ten als te Haarlem. R.K. Staatspartij 1. H. F. Nuland, Scha gen; 2. J. Groen Az., Zuid-Scharwoude; 3. A. van den Berg Gz., Anna Paulowna 4. C. Kra mer, Zuid-Scharwoude; 5. M. W. de Graaf, Texel, 6. H. Nolet, Warmenhuizen. Rev. Soc. Partij Dezelfde Candidaten als te Haarlem. Herv. Geref. Staatspartij 1. E. Kuyk, Am- steram 2. C. M. van Joolen, Bussum 3. C J. Kesting, Hilversum; 4. Chr. Blom, Enkhui zen; 5. A. Jansen, Bussum, 6. O. van Hiel, Hil versum. Nieuwe Plattelanderspartij 1. J. Krijger Kz., Andijk; 2. D. Scheringa Pz., Beemster; 3. J. Haven, Amsterdam; 4. K. Balk Kz., Blok ker, 5. W. Vijn, Hoogwoud. TUINBOUW. DE SIERTUIN. V. De laatste keer vertelde ik U het een en ander over keermuurtjes en trappen.- Het )s begrijpelijk, dat niet elke tuin voorzien kan wezen van deze en meerdere luxe. Vaker zul len we eenvoudiger tuinen aantreffen er. houdt dit verband met tuingrootte en niet 't minst met de portemonnaie. Men denke nu niet, dat een tuin, waarin muurtjes en trap pen worden aangetroffen de meest volmaak te zijn. Ik sprak u nog niet van van fontei nen, waterbassins, rotspartijen, vijvers en meer van zulke zaken. Dat een tuin in alle prijzen is aan te leggen,zult ge U kunnen be grijpen. De heer Opel, de diricteur der beken de Opel-automobielfabrieken liet bij zijn landhuis te Heidelberg een tuin aanleggen van 3 H.A., welke hem op anderhalf milliocn mark kwam te staan Aan dezen tuin werk ten 100 arbeiders 1 1/2 jaar, om nog nies te spreken van de architecten, opzichters, voor werkers en menschen voor speciale diensten. Een begroeid muurtje is in vele tuinen en niet het minst in kleine, een onmisbare ver siering. De schuine, met gras begroeide kan ten, de talluds dus, zijn vaak met groote kos ten en veel moeite goed te houden. Een be groeid muurtje zal bovendien veel mooier zijn, dan 't beste tallud. Het bouwen nu van zoo'n muurtje, waar zoo ontelbaar vele plant jes een plaatsje vinden kunnen moet met de meeste zorg geschieden. Wanneer dit di rect goed gebeurd, behoeft men er in jaren niet meer naar om te zien. Zoo'n muurtje mag men niet zuiver' loodrecht plaatsen Waarom niet, zult u wellicht vragen. Al het regenwater zal in dit geval tusschen de stee- nen blijven staan, juist bij het teerste punt van de plantjes, n.1. de wortelhals. Hierdoor kan en zal rotting en schimmelen optreden. Een ietwat schuine stand van het muurtje zal dit euvel opheffen. Ook is een fout, om de steenen met cement aaneen te werken Hiervoor neemt men koemest, klei veen of zand. De voege neme men ruim. Voor muur beplanting komen, zooals reeds gezegd vele planten in aanmerking. Wie er belang in stelt geef ik gaarne de namen op. Wanneer ik nu met U elk onderdeeltje afzonderlijk en uitvoerig zou gaan behandelen, zou de re- dactie me gauw geen plaatsruimte meer be-| schikbaar stellen en bovendien zou ik daar over zeer lang kunnen schrijven. Een en an der gaat nu eenmaal niet. Een ieder zal ik gaarne van advies dienen zoo wat betreft aanleg als beplantingsvraagstukken. Uit een en ander is u nu wel gebleken, dat den aanleg van een tuin niet ieders werk is. Zeer zeker kan een liefhebber veel bereiken, maar over de meest voorname punten kan een leek met oordeelen. Zooals reeds eerder is opge merkt, moet men aan den tuin evenveel zorg besteden als aan de woning. Even wil ik nog stilstaan bij de grasranden. Velen zien hierin een bezwaar in en terecht Ge regeld kort houden is voor grasranden een eisch. Een ieder weet uit ervaring dat in dit rand en knippen wel tijd gaat zitten, en voor menigeen is 't een moeiijk werk. De vorige maand stond in het bestek van een tuinaan leg in Steenwijk, dat inplaats van grasran den onregelmatige veldsteenen werden ge- eischt. Deze steenen zullen dan wit gekalkt worden en zoo vermeidt men de grasranden. Voorwaar een practische oplossing. Hetzelfde kan men bereiken met baksteenen en met betonnen banden. Inplaats van gras bezigt men ook zeer vaak Buscus, z.g. randpalm. Hier zal men echter weer knippen moeten. De voornaamste eisch, aan uw tuin te stel len is, onverschillig den aanleg, dat de tuin U, naast een gevoel van rust, een gevoel van ruimte moet geven. Dit geldt voor groote en kleine tuinen. Na aanleg moet uw eersten indruk zijn: „Wat lijkt die tuin groot Dit doel wordt niet bereikt, door hem, vol te plan ten met hooge en half hooge gewassen, maar men zorge ook voor stukken open terrein Paden en watervlakte rekenen we bij open terrein. Het grootste deel van 't open terrein zal worden ingenomen door gazon, gras dus. Ook is nog een andere verdeeling mogelijk dan open en gesloten terrein. We spreken dan van licht en schaduwpartijen. Paden water en gazon vormen de lichtpartijen. Zeer zeker is gras reeds door zijn lichtgroene tint aangewezen als lichtvlak, waartegen de don kerder tinten van boomen en struiken afste ken Bovendien is geen betere voorgrond denkbaar voor de kleuren der bloemen. Men denke niet dat het gazon éénkleurig zal we zen Schaduwen van omliggende gewassen zullen de gazons diverse tinten geven. Wan neer men een tuin indeelt, zorge men er voor niet noodeloos de grasvlakten te versnippe ren door paden. Een aaneengesloten gazon van b v. 75 M2 zal grooter lijken dan twee van 513 M2- rik. Wanneer we oneffen terrein aantreffen, zullen we de lager gelegen dee- len voor gazon bestemmen, daar we anders kans loopen ons gras te zien verdrogen Ik zal u niet uitvoerig de voordeelen van gras velden beschrijven. Men weet uit ervaring dat ze zich bijzonder leenen voor speelplaats der kinderen en zooals ik reeds eerder op merkte, gras is prettig onder de voeten Fredenksoord, Maart 1931. BUISKOOL. 12 Maart '31, te Oosterland. Ongeveer opent voorz. de heer M. Bosker deze vergadering en heet allen hartelijk welkom, in 't bijzonder de heeren leeraren, die zich, om dezen avond te doen slagen, een moeilijk werk, n.1. het afnemen van examens hebben getroost. Voorts zegt de voorzitter Ik heb een mooi, maar moeilijk werk dezen avond. Immers dit zijn de eerste resultaten van ons werk daarom juist is deze avond zoo mooi, niet al leen voor mij, maar ook voor de leeraren die niet voor hun salaris alleen aan jullie (leerlingen) les hebben gegeven, maar groo- tendeels om jullie vooruit te helpen in de maatschappij. Voorz. herinnert zich nog goed, hoe hij eens met den heer Poortman naar Breezand voer dit is ongeveer 3 jaar geleden en dat zij samen toen de wensch uit spraken dat er iets moest gebeuren voor die menschen, waar een heldere „kop" opstond, teneinde voor zich betere levenspositie te be kwamen. Zoodoende werd het nu zoo beken de „Bouwat" gesticht. Spreker zeide vervol gens „Wie had dat toen kunnen danken dat wij nog eens diploma's uit zouder kunnen reiken aan diegenen, die onze driejarige cur sus met goed gevolg hébben doorloopen. Voorts maakte de voorzitter een compliment aan diegenen, die een diplima verdiend heb ben. Er is hard gewerkt door de leden van het 3de cursusjaar om dit diploma te berei ken. Voorz. sprak dan ook de wensch' uit dat de andere klassen een voorbeeld zouden ne men aan deze klasse. Immers eei diploma past iedereen en te meer is dit vm waarde aangezien er achter alle vakken eai cijfer- overzicht gegeven is. Ten slotte hmpte spre ker dat de thans heengaande cursisleden de vereeniging „Bouwat" ten alle tij don zm blij ven bijstaan (applaus.) Als punt 2 op de agenda stond voo vele het belangrijkste van dezen avond, ;.1. het uitreiken der diploma's hetwelk geshiedde door den heer v. Meurs, dewelke hetlangste bij de cursus als leeraar verbonden is. De volgende leden kregen een diploma :Jac. H. Oudt, Jb. de Graaf, J. Boer, N. de Hes, P. Lont Kzn., Chr. Guldemeester, R. os, M. Stadig en Jb. Kuit. Aan 2 leden kon geen diploma weden uit gereikt. Hierna feliciteerde de voorzitter le gedi plomeerden hartelijk met het doo hun be haalde succes en hoopte dat zij enog veel plezier van mochten beleven. Na deze bedankte de secretaris amens al le leden de heeren leeraren en bed hen een kleine herinnering aan. Spreker zde dat dit maar een klein bewijs was vaniuh groote dankbaarheid jegens de leeraren, Dezen stelde dit zeer op prij waarvoor den Heer van Meurs ook namej zijn colle ga's den heer v. d. Berge en de'heer Stein- metz bedankte. Vervolgens hooe de heer Van Meurs, dat het volgend ja" weer met zooveel energie en wilskracht Jwerkt werd als het dit jaar was gedaan. Daarna bedankten ook de -'eren v. d. Berge en Sleinmetz met eenigwoorden voor de hun bewezen attentie. Tenslotte restte nog het izen van een nieuw bestuur welk gekozen sest worden. Hiervoor waren candidaat ge;ld de Heeren J. Post, D. Hegeman, D. Lontm. en P. Wieg man, welke met een meerdeéid 'van stem men werden gekozen en hunenoeming als nog aannamen. Tenslotte richtte de secr. ngesn afscheids woord namens alle leden aai en Heer v. d. Berge welke ons gaat verlatti en dankte deze nogmaals voor zijn gegefl lessen. Hier mede sloot de voorzitter de igadering en bedankte de leden voor hui opkomst en wenschte allen veel succes t hun diplo ma's en dankte tenslotte deseraren voor hun gedane moeite en riep n heer v. d. Berge een hartelijk vaarwel tot weerziens toe. Overgeplaatst. De waterbouwk. opzichter bij de Zuiderzeewerken J. M. v. d. Berge m.i.v. 16 Maart overgeplaatst van Den Oever naar 's-Gravenhage. In het tijdvak van 20 t./m. 25 April a.s. zal in deze gemeente een collecte worden ge houden ten bate van het tehuis „Jeruël" voor door armoede verzwai^ kinderen. Herhalingsoefeningen. De dienstpl. der lichting 1926 G. M. v. Hoorn is opgeroepen om op 3 September a.s. voor 24 dagen op te komen voor herhalingsoefeningen bij het 17e Reg. Infanterie te Venlo. Vrijstelling Mil. Dienstplicht. Aan de vol gende ingeschrevenen der lichting 1932 is voorgoed vrijstelling verleend wegens broe- derdienst C. Bakker, C. Brommer, P. Gorter, J. Hidden, T. C. J. Hoekstra, J. A. v. Hoesel, sleept. En spr. roept daarom voor de J.V.O. ook de steun der ouders in. Het volgend nummer van het progam [jna: aangekleede spreekwoordenraad sels, gaf veel stof tot vroolijkheid. Ook het blijspel: „Om een dood baars je", door de leden van de J.V.O. voor 't voetlicht gebracht, was een lachsuc ces en gaf blijk van goede instudeering. Na de pau.ze volgde een bont program ma: zang, volksdansen, declamatie van Corrie van Asperen en Geert van Oor schot en muziek van den heer J. Aij, vi ool en Mej. Jeane de Vos, piano. Deze beide laatsten hebben zich bijzonder verdienstelijk gemaakt door den gehee- len avond met hun mooie muziek aan te vullen. De laatste nummers van het program I H. Luikens, H. N. Luijt, J. Mulder, M. Mulder, ma waren twee mooie tableaux, J. M. Neve, H. Ottens, SnooijA. S. Steig- stra, C. M. Vink en N. C. de Vries. Keuring Dienstplicht. De keuring voor den dienstplicht zal dit jaar voor de gemeente Wieringen worden gehouden te Schagen in het Noordhollandsch Koffiehuis op 5 en 6 Mei. J. V. O. Zondag 22 Maart half drie wan deltocht. Bij ongunstig Weer bijeenkomst in de Vonk. GEMEENTE WIERINGEN. „BOUWT." Diploma-uitreiking met alge- meenevérgadering van „3ouwat", gehouden SUCCES NIEUWS. Uits Succes-wed strijden van j.1. Zondag Ses I—Helder 3 51 Succes 4W.-Waard l6 Succes 3 —Petten 1 2—5 Succes 2 Helder 4 71 Succes asp. H.R.C. asp. Nieuwe zaak te Hippolytoef. Door den heer Vrieling van Harling^al a.s. Donder dag in het woon- en winbuis van de hee ren B. H. Kraan en c.s. vaeen Jb. Poppen aan de Hoofdstraat te polytushoef een zaak in groenten, aardapn, fruit enz. enz., worden geopend zo( de hoofdstraat weder een winkel rijker 4t. Dansclub „Ons Genoef' Zaterdag a.s. des avonds 8 uur houdt dansclub „Ons Genoegen" op de bovenzvan café S. Veer- dig haar laatste dansa\ in dit seizoen, waaraan eenige feestel$d n.1. het optre den van een humorist wordt verbonden. R.K. Kiesvereeniging.-s. Zaterdagavond houdt de R.K. Kiesvereing een vergade ring in 't café van mej Wed. J. P. Poppen te H.-hoef ter opmakinn de groslijst can didaten voor de a.s. neenteraadsverkie- zingen. Aanbesteding. Op Wdag 15 April a.s. zal door de Directie duiderzeewerken te 's-Gravenhage wordenibesteed het maken van boordvoorzieninggs het kanaal van De Haukes naar Sluis den Wieringermeer polder. Raming 650' Bij koninklijk bt van 5 Maart 1931 no. 5 is uitspraak ge omtrent het beroep ingesteld door den idezer gemeente te gen het besluit van- Staten van Noord holland waarbij merking tot stichting van een Katholieke ol te Hippolytushoef werd voorgeschrevö het Kon. besluit wordt overwogen, *an de eischen van art. 73 der Lagero/ijswet is voldaan en dat de medewerkir-arom behoort te wor den verleend. Hetep is mitsdien onge grond verklaard. Por den raad aange voerde motieven, <*nd aan het algemeen belang, hebben dun invloed kunnen uit oefenen. Apollo, Den 0«Pa muziekvereeniging „Apollo" heeft va^gemeester en Wethou ders toestemminfVangen om haar mu ziektent te plaatP het terrein van de gedempte Gasthpt te Den Oever. Gewetensge'n bate van de gemeen te Wieringen is^om gewetensgeld ge stort tot bedragn f 100 en 250. Benoemd. To^ijk onderwijzer aan de Christelijke sch Den Oever is m.i.v. 17 Maart benoemheer A. Eendebak uit Amsterdam. Ledenuitvoering O.K.K. De ledenuit voering, welke de Mandolineclub O.K. K. Zondagavond in Concordia heeft ge^| geven is in alle opzichten goed geslaagd De heer Corn. J. Bosker neemt voor dezen avond de honneurs waar en spreekt in zijn openingswoord zijn ver heugenis uit over de groote opkomst, 'n blijk ook dat de „griep" weer aan 't verdwijnen is, want zelfs Dr. de Groot is hier op dezen avond aanwezig. Spr. roept 't publiek 'n gezelligen avond toe De afwerking van het muzikale ge deelte van het programma heeft nu al lereerst plaats. De directeur, de heer P. Jongkind heeft wederom getoond, dat hij zijn nummers piet zorg weet te kiezen. Voor onze ooren was dit pro gramma het mooiste wat wij dezen win ter van O.K.K. hebben gehoord. Vooral no. 2: Die Schmiede in Walde was buitengewoon mooi. Hoewel con trabas, piano en viool eigenlijk niet in een mandolineorchest hooren gaven deze instrumenten een pracht aanvul ling en kwamen er mooi in door. Dit zware nummer, alsook de andere drié nummers werden met een stevig ap plaus onderstreept. Jamjner, dat enkelen onder het pu bliek de meening nog maar steeds zijn toegedaan, dat de conversatie gerust kan worden voortgezet, terwijl de ver eeniging zich doet hooren; men moest nu eens in gaan zien, dat dit toch niet in de haak is, eigenlijk onbeleefd. Na het muzikale gedeelte werd een blijspel in die bedrijven opgevoerd: ln bet Gouden Haantje door Otto Harting Dit blijspel ging er bij de aanwezigen als koek in; er is gebruld van het la chen om de dolle verwikkelingen die in dit blijspel voorkomen. Telkens dacht Ijnen dat de ontknooping zou komen en dan stapelden zich weer nieuwe moei lijkheden op op de hoofden van de twee zondaars, die zich op hun reeds bedaag de leeftijd aan 'n slippertje hadden ge waagd. Zooals gezegd, er is onbedaarlijk ge lachen, 't welk getuigt van een goede weergave door de spelers. Wel was de rolvastheid bij sommigen wel eens iet wat aan het \Vankelen en werd er voor al in het laatste bedrijf nog al „getrok ken!" Als we echter in aanmerking ne men wat er in één winterseizoen van de „dorper tooneelclub wordt geëischt, om de drie weken zoowat een stuk, dan nemen we voor deze prestatie onze pet af. Het was een uitnemend geslaagde avond, welke jnet 'n gezellig bal werd besloten. Th. J. v. V. stellende het lied .der ellende en het lied der vreugde. De heer J. de Wit sprak toen het slot woord, dankte allen voor de medewer king aan deze zoo uitermate best ge slaagde avond en het publiek voor de aandacht waarmede alles werd gevolgd Politie Gevonden een paar zijden dameskousen. Inlichtingen bij den Gem. Bode. Vergadering Vrijz. Dem. Kiesvereeniging. Men verzoekt ons de aandacht op de adver tentie van de Vrijz. Dem. Kiesvereeniging te vestigen, welke Vrijdagavond, a.s. een open bare vergadering te Den Oever aankondigt.. ANNA PAULOWNA. Wagen te Water. Vrijdagmiddag onge veer 12 uur geraakte de groote wagen van de Coöperatie „De Tijdgeest" in den Meerweg bij het achteruitrijden te water. De zeer hooge walkanten belem merden ten zeerste de pogingen de wa gen weer op den beganen grond te krij gen en het was dan ook alreeds 4 uur toen de drenkeling weer op den wegl was geplaatst. De wagen was door een en ander zeer beschadigd. Tooneelvereeniging O.B.K. Zon lag gaf de Tooneelvereeniging O.B.K. de derde opvoering van „Er Staat Geschre ven nu voor de Bond voor Staats pensionneering Afd. Oudesluis in het café van den heer Buisman aldaar. De opkomst was overgroot, ja zelfs moest men velen teleurstellen, die geen plaatsje konden bekomen. O.B.K. was, wat de gezondheidstoe stand der medewerkenden betreft, weer ongelukkig. Vorige maal bij de opvoering in Veerburg was een speler ongesteld en nu was de dame die de rol van Florence vervulde, ongesteld. Gelukkig was een dame van Kol- horn, die daar dezelfde rol had vervuld zoo bereidwillig O.B.K. te assisteeren. lokken inzake de te maken wachtda- gen van werkloozen, die doordat we gens slecht weer of anderszins voor on bepaalden tijd de in de werkverschaf fing te verrichten arbeid werd stilge legd, weder opnieuw wachtdagen te ma ken hebben, eer er opnieuw uitkeerin- gen uit de werkloozenkasscn jmogen ge schieden Dit wordt als een ongerijmdheid aan gevoeld. Immers, de in werkverschaf fing tewerkgestelde arbeiders blijven feitelijk werkloozen, al is het ook dat zij door de werkverschaffing loon ver dienen en niet op de werkloozenkas- sen teren. ONRECHTMATIG VOEREN VAN DEN TITEL „TELEFUNKEN - SERVICE - STATION." Tegen den radiohandelaar v. d. B. te Sit- tard, die zich, zonder daartoe gerechtigd te zijn, als Telefunken-Service Station voordeed en deze benaming in advertenties gebruik te, is uit dien hoofde een strafvervolging in gesteld krachtens artikel 328 bis van het Wet boek van Strafrecht (z.g. oneerlijke concur rentie) De Arrondissements-Rechtbank te Maas tricht deed 9 Maart j.1. uitspraak en veroor deelde v. d. B. tot een boete van 50.-, te ver vangen door 50 dagen hechtenis. VRACHTAUTO OVER DEN KOPGESLAGEN. Twee personen om het leven gekomen. Vrijdagavond omstreeks zes uur is op den Rijksweg Goor—Diepenheim een ernstig au to-ongeluk gebeurd, dat aan twee personen het leven heeft gekost. Omstreeks dien tijd reed op den Rijksweg, nabij de rentmeesterswoning van het land goed Weldam, een vrachtauto van de firma Kreijenveld uit Hengelo, waarin gezeten wa ren de chauffeur en een werkman, die van een werk te Nijmegen kwamen Vermoedelijk door de gladheid slipte de wagen in een bocht van den weg, reed in een sloot en sloeg o- ver den kop. Vrij spoedig was hulp ter plaat se Men liet den wagen eerst weer kantelen en haalde daarna de beide inzittenden uit de cabine. Inmiddels was ook een dokter uit Goor aangekomen, die kunstmatige adem haling toepaste. Het bleek dat beide mannen overleden waren. De lijken werden per auto naar de marechausseekazerne te Goor ge- gebracht, waar werd vastgesteld, dat de slachtoffers waren de ongeveer 47-jarige werkman H. Hassink en de ongeveeer 40-ja rige chauffeur Bongers, beiden woonachtig te Hengelo. H. was gehuwd en vader van ee nige kinderen. De auto was zwaar bescha digd. GEMEENTE ZIJPE. INRICHTINGEN welke Gevaar, Schade of Hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van ZIJPE (N.-H.) brengen ter openbare kennis, dat het verzoek van Wl Haver- korn te Oudesluis ,om op de perceelen kadastraal bekend in Sectie A, No.'s 648 en 1539, gemeente Zijpe, zijne bestaande r.7j1°kCS1j"' brood-, koek- en banketbakkerij te mo- cn zij paste zich bij het spel der ande- uitbreid(,nj d001. hen is inoewilllad. ren zoo uitstekend aan, dat er van ee- 7IInn - nige hapering in het spel geen sprake Uitvoering van den Jeugdbond Voor Onthouding: op Zaterdagavond j.1. in de Concertzaal Concordia te H.hoef. De zaal was tot in alle hoeken met be langstellenden bezet toen ter opening van den avond de Geheelonthoulders- marsch werd gezongen en de leider, de heer J. de Wit een hartelijk welkom tot de aanwezigen sprak. Het doet spr. veel genoegen, dat ondanks de vele zieken in dezen tijd, de opkomst boven ver wachting is, een teeken, dat men be lang! stelt in de J.V.O. Des te meer kan nu het doel van dezen avond worden bereikt, n.1. het doel van de J.V.O. te laten uitkomen, te laten zien wat de Jeugdbond wil en doet. Vaak wordt gezegd bij de J.V.O. is het een saaie boel, of, de politiek zit er achter! Niets van dat alles, vrienden zegt spr. en wij hopen u vanavond te la ten zien en hooren, wat de J.V.O. wél is. Het woord werd thans gegeven aan den spreker, Geert van Oorschot. Met het vuur der jeugdige overtui ging; gaf deze een helder betoog over 't doel en streven van den Jeugdbond. Hij toonde aan het gebrek aan verantwoor delijkheidsgevoel bij de jeugd, waarvan hij de drie catagoriën: de studeerende jeugd, de fabrieksjeugd en de platte- landsjeugd afzonderlijk onder de loup bezag en behandelde. Het doel van de J.V.O. is nu, pm de jeugdige menschen tot elkander te bren gen, ze zooveel mogelijk vroolijkheid en ontwikkeling te geven, en ze vooral niet voor problemen te plaatsen, waar ze met hun verstandelijke vermogens niet bij kunnen. Politieke en Godsdien stige verdeeldheid wordt buiten de ver eeniging gehouden. De J.V.O. bouwt en kel op in den goeden zin van het woord opdat de jeugd later sterk staat in den strijd tegen allerlei verzoekingen in 't leven, in het bijzonder tegen den drank duivel, die zoovele slachtoffers met zich Het stuk heeft dan ook aan de Oude sluis wederom groot succes gehad en O.B.K. kan met trotsch op dezen avond terugzien. Vergadering van Hoofdgelanden van den Anna Paulownapolder op Zaterdag 21 Maart 1931 des voormiddags te 10 1/2 uur in het Polderhuis. Punten van behandeling Notulen. Mededeelingen. Voorstel tot het onderhands verhuren van perceelen grasgewas aan Gebr. A. en W. Raap, R. Meeldijk P. J. Ruitenburg. Opmaken van' 'n aanbevelingslijst ter be noeming van een Heemraad wegens peri odieke aftreding van den heer C. Tijsen. Vaststelling van de begrooting voor 1931. Rondvraag. Anna Paulowna, 16 Maart, 1931. ZIJPE, den 12 Maart 1931. Burg. en Weth. voornoemd, J. DE MOOR. De Secretaris, J. A. DE BOER. Keuring voor den dienstplicht. De Burgemeester der gemeente Zijpe maakt bekend, dat de Keuringsraad voor de ingeschrevenen voor den dienstplicht dezer gemeente zitting zal houden te Schagen, in het Noord-Hol- landsch koffiehuis, Laagzijde B 15, op Maandag 4 Mei 1931. In het algemeen is ieder, die voor de lichting van het volgend jaar is inge schreven, verplicht voor den keurings raad te verschijnen. Onder meer behoeven echter niet voor dien raad te verschijnen zij, die zijn vrijgesteld wegens broederdienst of wegens het bekleeden van een gees- De Dijkgraaf van den Anna Paulownapolder telijk ambt of opleiding tot zoodanig C. WIJDENES SPAANS Jr. De heer S. U. Zuidema, candidaat te A- peldoorn heeft het beroep naar de geref. kerk te Anna Paulowna aangenomen. PROEFWEDSTRIJD TE SCHAGEN. Zondag werd op het Spartaterrein te Scha gen een proefwedstrijd gespeeld tusschen de A en B N.H.V.B.-elftallen. Voor de rust gaat de stand vrijwel gelijk op, de stand blijft dan ook onveranderd n.m. 1. Doch even na rust weet Winter (Texel I) door goed werken de A-ploeg de leiding te geven 21. Maar dadelijk daarna weet A. Saai (Wieringerwaard I) uit een voorzet van Tauber gelijk te maken 2—2. Hierna scoort het A-elftal nog 6 maal, zoodat het einde kwam met een 82 overwinning voor het A-elftal. De elftallen waren als volgt samengesteld: A. C. Jonker, (Verkade) E. Bakker, (W.F.C. 3) D. Min (Bergen) C. A. Vandjes J. Schuit R. Rus Verkade I Alkmaar I Sparta I W. Rus A. Watertor, S. Wals Az., (beiden Sparta I) (I.V.V.) W. Winter J. Hoogendijk Texel I H.R.C. 4 Scheidsrechter J. J. Hartog. B. J. Singeling F. Zwaan, R. Bruin, R.C.Z. I Vitesse W.F.C. 3 A. Saai, H. Tauber Wieringerwaard B.K.C. I N. Boots R. Ran, Joh. Sanders. Alcmaria 4 Texel I H.R.C. 4 H. Middelbeek (Sparta I) P. Janson (Alkm. I) F. Meijn (R. C. Z.) BINNENLANDSCH NIEUWS. ambt. Zij, die behooren tot den vrijwilligen landstorm moeten zich WEL aan een onderzoek onderwerpen. Zijpe, 16 Maart 1931. De Burgemeester, J. DE MOOR. SCHAGERBRUG. Overzicht gedu rende de maand Februari 1931, van het correspondentschap Zijpe, van de inter communale arbeidsbemiddeling: Overgebleven van vorige maand 49 Nieuw ingeschrevenen 27 Totaal 76 Geplaatst door eigen dienst 25 Uit andere hoofden afgevoerd 40 Totaal 65 Er bleven dus 11 werkzoekenden over Aantal Kiezers. Blijkens de nieuwe kiezerslijst van Zijpe bedraagt het aan tal kiezers in deze gemeente \2850 voor de Tweede Kamer; 2792 voor de Prov. Staten en 2674 voor den Gemeen teraad. SCHAGEN. Sportpark. Alhier wor den pogingen aangewend tot het stich ten van een sportpark. Uit leden van belanghebbende plaatselijke Vereeni- gingen is eenwerkcomité gevormd om de bestaannsmoglijkheid van een sport park te onderzoeken. WACHTDAGEN BIJ WERKVERSCHAFFING Een beslissing wordt uitgelokt. Naar het Hbld. verneemt zal, op ad vies van den minister van Arbeid, H. en N., de burgemeester Van Hoeven (N.B. trachten een beslissing uit te MARKTBERICHTEN. Alkmaar, 16 Maart 1931. Op de he den gehouden veemarkt waren aan voer en prijzen als volgt: 51 Vette koeien 230 a, 360; 3 Vette Kalveren 70 a 165; Vette kalveren per KG. 1.20 a 1.50 236 Nucht. kalv. slacht 8 a 26; fok 18 a 28; 640 Vette Varkens zware per KG. 0.41 a 0.46; Zouters p. kg. 0.42. Handel goed.

Wieringer courant | 1931 | | pagina 2