Mantels en Japonnen B IJ E N K O R F ö.m. Wees op de mogelij klieid van invoering van een wetsontwerp tegen dumping en de eventueel nadeelige gevolgen hiervan voor de Veehouderij. Spr. vertrouwde dan ook, dat men in dit opzicht paraat zou blijven en zoo noodig zijn stem zou laten hoor en. Bij de mededeelingen werd gewezen op de uitbreiding van het mond- en klauwzeer, vooral in Zuid-Holland, wat een ongunstige omstandigheid zou kunnen worden voor de organisatie van den grooten centralen fok- veedag in Hoorn. In de vacature W. Jimmink werd tot bestuurslid gekozen de heer G .Ap pel te St. Maartensbrug. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek o.m., dat bij den Bond 34 vereenigingen zijn aangesloten met 680 leden, fokkers. De toestand is dus vrijwel stationnair. Volledige melklijsten werden opgemaakt van 7396 dieren, waarvan 3640 met en 3756 zonder erkende afstamming. Van 1607 die ren werden de melkstaten tusschentijds af gebroken. Waar de aangesloten fokkers bij na 11.000 koeien in hun bezit hebben, is dus nog een vrij belangrijk quantum niet in het melkonderzoek opgenomen. Er werden 316 stieren' gebruikt, waarvan 199 éénjarige. Er werden 10.116 dekkingen geregistreerd en 3934 kalveren geschetst. De onkosten beliepen in totaal 31.852, d.i. gemiddeld per bedrijf f 46,84 en per volledige melklijst'4.28. In de namiddagvergadering hield de heer C. Swagerman, rijkszuivelconsulent te Mid delburg, een inleiding over de opbrengstver- schillen en de tegenwoordige richting in on ze rundveefokkerij, waarin spr. zeer critisch de pogingen tot verbetering van onzen nati- onalen veestapel bezag z.i. diende er vooral verandering tekomen in de richting der stuwkracht, die te veel theoretisch van bo ven afkomt. Spr. oordeelde samenwerking noodig, doch de fokkerij mag niet in een keurslijf worden geperst. Men is in het beoordeelingsstelsel te formalis tisch geworden. De veefokkerij is te veel in de richting van het extrrieur georiënteerd en zal méér in de richting van de productie moeten gaan, in de richting van de typisch ouderwetsche Noordhollandsche melkkoe. Deze inleiding verwierf groote instemming. GEMEENTE WIERINGEN. BEZOEK AAN DE ZUIDERZEE WERKEN. Wij verne;men uit goede bron, dat 't beroemde DonKozakkenkoor, hetwelk een tournée door Nederland maakt, he den Woensdag een bezoek zal brengen aan de Zuiderzeewerken. Dit uit 40 man bestaande gezelschap reist met de trein tot Anna Paulowna en zal in een tweetal autobussen de reis naar Wieringen voortzetten. In Hotel Lont zal door het Gemeentebe stuur een koffietafel worden aangebo den. Door den leider van het Concertbureau is toegezegd, dat het koor eenige liede ren op hei marktplein te Hippoytuslïoef zal zingen. Dit concert vangt dan onge veer te elf uur aan. Deze oudkeizerlijke zangers uit Rus land dragen nog steeds hun schilderach tige nationale kleederdracht, hetwelk naast de buitengewone hooge kunstpres taties, een attractie van hun optreden is. Na dit korte oponthoud te Hippolytus hoef gaat 't gezelschap naar Den Oe ver, waar de Zuiderzeewerken bezich tigd worden. Het gezelschap zal zich vandaar per expresse boot s.s. IJsel- meer naar Harlingen begeven om des avonds nog in Leeuwarden een con cert te geven. Voor velen is het koor slechts alleen bekend door hun optreden voor de Ra dio, eenige weken terug. Politie: Verloren: een huissleutel. Inlichtingen bij den Gem. Bode. Visscherij Waddenzee. Bij beschikking van den Minister van Binnenl. Zaken' en Land bouw d.d. 21 Maart j.1. is, met ingang van 1 April 1931, aan de openbare visscherij te ruggegeven perceel 13 in de Waddenzee, dat daaraan werd onttrokken in 1913. Woningbouw. De aannemer W. Hermans te Den Oever heeft in opdracht het bouwen van een woonhuis aan het Schoolpad te Ooster- land voor den heer M. Heijblok Mz. en een woonhuis aan den Verlengden Polderweg voor den heer A. Bos. Herhalingsoefeningen. De dienstplichtige der lichting 1928 van het 3e Reg. Inf. A. Klip is opgeroepen om op 10 Sept. voor 17 da gen op te komen te Bergen op Zoom voor herhalingsoefeningen. Raadsverkiezing. Naar wij vernemen, is ten gevolge van het referendum over de groslijst i de volgende candidatenlijst der S.D.A.P. voor de raadsverkiezing vastgesteld D. Oden, W. F. Lub, P. Kooij, L. Wigbout, D. Wit- Slikker, R. Hulsebos, T. Bakker, P. Veerdig, F. Bontkes, C. v. de Slikke, H. Stubbe, P. J. Steinmetz. J.V.O. Maandag 6 April (2e Paaschdag) half drie bijeenkomst in De Vonk. Program ma naar weersgesteldheid. Candidatenlijst R. K. Kiesvereen. voor den Gemeenteraad. Na gehouden refe rendum is de lijst der candidatcn der R.K. Kiesvereeniging voor de a.s. Ge meenteraadsverkiezing als volgt samen, gesteld 1. Th. H. Boersen; 2. A. Zwa- nink; 3. C. Jbz. Huijbcrts; 4. Nic. Engel en 5. Nic. Boersen. Uitslag der j.1. Zaterdag vanwege de Frov. Comm. ter bev. der Veefokkerij ge houden Stierenkeuring. Aangevoerd en voor het dekken van fokvereenigings vee goedgekeurdvijf éénjarige stie ren en wel van de heeren 1. Gebr. En gel; 2. S. J. Koorn; 3c Wt. Mostert 4 en 5 van Mej. Wed; D. N. Mulder. Voor hel stamboek werd geen enkele slier opgenomen. De keuringscommis sie bestond uit de heeren E. Koster, Kaan, de Vries en Joch. Blaauboer. Succes Nieuws, j.1. Zondag speelde Succes IV tegen HRC b. ,met uitslag 4 -3 Overigens geen wedstrijden aan gezien vele Successers en anderen naar de groote Holland - België-wed- strijd te Amsterdam waren. Voor PASCHEN en PINKSTEREN koopt U mooie tegen EXTRA LAGE PRIJZEN in de SPOORSTRAAT—KONINGSTRAAT DEN HELDER. De candidatenlijst Vrijzinnig Dem. Bond Afd. Wieringen voor de a.s. Raads verkiezing is bij referendum als volgt genum,merd: 1. J. Bosker; 2. M. S. Bakker; 3. P. Kaan Cz.; 4. J. Lont Cz.; 5. J. Doves Sz.; G. Jb. Lont Dz.; 7. Jn. Kooij Cz. 8. D. Minnes; 9. S. Koorn Jz,; 10. B. H. Kraan; 11. M. de Haan Az.; 12. Br. Kat. EIEREN EN BIJGELOOF. LS de Paaschdagen naderen, zorgt me- nige huismoeder voor een behoorlijke hoeveelheid eieren, want Paschen zonder ei eren is voor velen een afwijking van de alou de gewoonte, welke haar ontstaan dankt aan de vereering van het ei als levenssymbool. De primitieve mensch moest wel vol verba zing het wonder aanschouwen, dat uit het ei, schijnbaar een ding, het jonge vogelleven werd geboren. Dat zag men vooral in het voorjaar gebeuren, den tijd van het alom ont wakend leven in de gansche natuur, en het ei werd vanzelf het vruchtbaarheidssymbool. In sommige landen van het Oosten ont stond onder den invloed van die vruchtbaar heidsgedachte zelfs een scheppingssage, waarin de wereld uit een ei gegroeid heette te zijn. Bij primitieve volken treft men nog het geloof aan dat mythische wezens uit een ei zijn geboren. Voorts is in vele sagen het ei de zetel van den onoverwinbaren reus, of lie ver van zijn ziel, en zoo lang men niet weet, waar de ziel is, kan niemand hem dooden. Volgens de animistische wereldbeschouwing was het heel natuurlijk, dat de ziel buiten het lichaam woonde en zoo vond het verhaal gretig ingang, dat ver weg op de zee een ei land lag, waarop een ton met 'n schaap erin, In dat schaap was een kip, in die kip was een ei en in dat ei zetelde de ziel of het le ven van den reus. De Middeleeuwsche heksenliteratuur is rijk aan voorbeelden, welk een kracht men toekende aan eieren. Duivels en heksen wa ren er dol op, of de eierpannekoeken, zooals men in Mecklenburg beweerde. In menig proces hebben heksen bekend, dat zij op de heksenmaaltijden eieren, boter en bier gebruikten. Zij stalen de eieren zelfs uit de nesten. Door een toevervoeder wisten zij te bewerken, dat de kippen veel eieren leg den. De krachtdadige uitwerking van dat voeder was zoo geweldig groot, dat, volgens een oud verhaal, een monnik, die er bij toe- Pal wat van at, daarna eieren ging leggen. In Zwitserland was een heks, die ook zelf eieren legde, naar het heette, en ze ter markt bracht. Zij verwierf die bijzondere eigen schap door zich in te wrijven met een too- verzalf. Volgens de zigeuners wreven de hek sen zich in met een ei en kwartelbloed dan konden zij vliegen. Nog in het laatst der 18e eeuw zou de bij zondere tooverkracht van het ei zijn geble ken te Neukirchen in den Oberpalz. Men wil de een heks verbranden en toen zij reeds aan den paal vastgebonden was, vroeg zij om een ei, Men gaf er haar een, dat zij leegzoog. Daarop zag men de schaal tegen een paal omhoog loopen en de heks was verdwenen. Vooral voorjaarseieren hadden bijzondere kracht en in het bijzonder Paascheieren, die, nuchter gegeten, sterk smaakten. Bij dat o- veroude geloof heeft de Kerk zich aange past en zoo kwam het gebruik in zwang, de eieren te wijden. Eieren, op Witten Donder dag gelegd, hadden die wijding niet eens van noode, omdat zij reeds in de kip gewijd wa ren, zei men. In Oostenrijk waren zulke eie ren het aangewezen middel, om verdwalen te voorkomen. Twee personen hadden op Paasch-Zondag er maar van te eten en als een hunner dan later den weg bijster was, behoefde hij zich slechts te herinneren, met wien hij het ei gegeten had, om terstond den goeden weg terug te vinden. De Witte Don derdagseieren brachten zegen aan het vee en den akker.'vrijwaarden de woning voor blik- seminslaan. Vooral rood-bruine eieren beza ten deze afweerkracht tegen den bliksem, waarin men waarschijnlijk het Thorsymbool terugvindt. In Zwitserland stopte men op Paasch-Zon dag voor zonsopgang drie eieren, op Goeden Vrijdag gelegd, en den volgenden dag ge wijd, op drie verschillende plaatsen in het land en geloofde zich dan voor hagelschade behoed. Nog heden hangen de Zwitsersche herders eieren van het sneeuwhoen in hun sennehutten op tegen de muizen. Ingezonden Stukken. Het bestuur der Holl. Mij. Afd. Wierin gen brengt ter kennis, dat door de Provinci ale Regl. Commissie van de Paardenfokkerij in Noord-Holland is besloten de jaarlijksche keuring op Wieringen NIET meer te doen plaats hebben. Het Bestuur verneemt, dat dit een gevolg is van de weinige belangstelling die door de paardenfokkers op Wieringen bij de keurin gen in de laatste jaren aan den dag is ge legd. Het Bestuur meent, ^at het in het belang van de Paardenfokké 3 is in deze Gemeente en vooral met het oog op de Landaanwinst in de omgeving, dat Wieringen zijn keurin gen behoudt. Deswege wordt een vergadering uitgeschre ven op Donderdag 2 April av. 8 uur in Hotel Lont, waartoe ALLE PAARDENFOKKERS, alsook het bestuur der Rijvereeniging wordt uitgenoodigd om aan de besprekingen deel tc nemen. Het Bestuur Holl. Mij. v. Landbouw, afd. Wieringen, L. C. KOLFF, Voorzitter. O. J. BOSKER, Secr. ANNA PAULOWNA BREEZAND. Br&nd. In den nacht van Zaterdag op Zondag, ongeveer 2 uur bemerkte Mevr. D. in den Meerweg een brandlucht en na rond te hebben gekeken zag zij een dikke rookwolk stijgen uit de bloembollen opslagplaats van den beer C. Straathof. (Dit is een schuur, die voorheen tot noodwoning heeft gediénd en ze staat vlak achter het woonhuis van don heer A. van Stip riaan. Daar de wind pal op het huis van laatstgenoemde stond, vreesde men het ergste. Fel joegen de vlammen op en met man en macht begon men met water te sleepen; ook werd de brandweer gealarmeerd. Op het erf kon men jammer genoeg niet veel wa ter krijgen en de schuur brandde dan ook tot den grond toe af. Men bepaalde zich dan ook meer tot het woonhuis en de schuur van den heer Stipriaan, en wist dezen door geregeld nat spui ten te behouden. In het verbrandde perceel waren nog veel bloembollen opgeslagen, hoofdza kelijk Gladiolen, die ook een prooi der vlammen werden. Auto te water. Maandagmiddag j.1. reed, doordat de handrem vermoe delijk was losgeschoten, de auto van de firma Gebr. v.d. Goes in den Meerweg in de Spoorsloot. De wagen stond stil op de helling en opeens ging ze, zon der dat er een bestuurder bij was aan de tippel en plomp, daar stond ze op haar kop in het water. De kraanwa gen van den heer Borg lichtte het ve hikel en na even te zijn schoongemaakt snorde de motor weldra weer, en ging de koppige wagen na het onvrijwillige bad, haars weegs. BKC - NIEUWS. Alleen BKC III speel de thuis tegen Helder V en verloor met 8-2. Andere wedstrijden werden niet gespeeld. Op den tweeden Paasch dag speelt BKC I tegen Texel I. Kleine Oorzaken hebben soms leelij- ke gevolgen. Dat ondervond Zaterdag j.1. de heer Kiers uit de Boermansweg,, die zich in het been stak met een mest vork. Eerst liet het zich aanzien, dat het best was afgekomen, doch weldra begon het heen van de jongeman ge weldig op te zetten en hij kreeg hooge koorts en men achtte inroepen van Dr. Olree's hulp noodzakelijk. Deze adviseerde opname ih het Marine hos pitaal te Den Helder. Thans vernemen wij, dat de heer K. aan de beterende hand is en hij weer spoedig het hospitaal zal kunnen ver laten. D.O.K.E.V. Zondag gaf de Gymnas- tiekvereeniging D.O.K.E.V. een uitvoe ring in de zaal van den heer Slikker aan de Kleine Sluis. De belangstelling was groot en de vele opgiekomenen heb ben zeer genoten van de mooie num mers, die ten beste werden gegeven. Enkele nummers werden begeleid door de Mandolineclub Kunst en Eer" van Anna Paulowna. Een gezellig bal vormde het slot. Politie: Verloren een rijwielplaat je en een portefeuille met inhoud. Gevonden: een rijwielplaatje. Inlichtingen ter secretarie. Ongelukkige val. Tijdens het verrich ten van werkzaamheden te Schagen kwam onze plaatsgenoot, de heer C. Tuinman, zoodanig te vallen, dat hij een been brak. BUITENLANDSCH NIEUWS. LANDBOUWERS naar CANADA. De Canadeesche regeering heeft be sloten eenige Hollandsche landbou wersfamilies toe te laten. Deze fami lies zullen in de provincie Nova-Scotia worden geplaatst. Sinds Augustus van het vorige jaar heeft de Canadeesche regeering emi gratie niet toegestaan; dit is voor het eerst dat toestemming voor eenige fa milies wordt gegeven. Het aantal zal echter zeer beperkt zijen. INVOERRECHT OP TULPENBOLLEN IN AMERIKA. Verzoek om verhooging afgewezen. De Directie van den Landbouw deelt me de, dat blijkens telegrafisch bericht van den Rijkslandbouwconsulent te Washington de Amerikaansche tariefcommissie het verzoek om het invoerrecht op tulpenbollen en bloe men te verhoogen, heeft afgewezen. Een kernachtige wilsbeschikking. Van con zeldzame persoonlijke visie getuigt de laatste wilsbeschikking van den overleden maire van Marseille. Hij wenscht dat zijn stoffelijk overschot zal worden gecremeerd, dat de ascli zal worden weggeworpen in het staatsriool hij wenscht geen kransen, geen bloemen geen toespraken er mogen geen ge meentegelden voor de uitvaart worden uitgetrokken zijn opvolger mag hem niet herdenken. Er mag geen straat in Marseille naar hem worden genoemd, en geen gedenkplaat, waar ook, wor den aangebracht. GEMEENTE ZIJPE. SCHAGERBRUG. Zaterdagavond 1.1. liield de vereeniging „Nut en Genoegen" alhier nare tweede gezellige avond in dit seizoen, m het lokaal van Mej. de Wed. J. Broer. Ditmaal werd de avond gevuld met eigen^ kraenten, met zang, muziek, tooneeispel, voordrachten enz. Bij de opening der bijeenkomst sprak de voorzitter zijn vreugde er over uit dat zoo veel medewerking voor dezen avond was ver kregen. Een programma van 14, zeer afwis selende nummers, is werkelijk geen kleinig heid. Ook was het bestuur zeer tevreden over de opkomst der leden, daar de zaal vrij goed bezet was. De voorzitter sprak tevens den wensch uit om na afloop der avond geen af brekende critiek uit te oefenen, daar dit zeer verontmoedigt voor latere deelname en men in aanmerking moest nemen dat de me dewerkenden zonder uitzondering dillettan- ten waren waarvan velen nog nooit in het openbaar waren opgetreden. Wij zullen ons hieraan in dit verslagje niet houden en onze critiek mededeelen en die is voor allen, zonder uitzondering, zeer gunstig. Het programma werd met een tweetal num mers muziek, door de muziekvereeniging „Crescendo," geopend en ook vormden een tweetal muzieknummers de sluiting. Zeer goede, beschaafde muziek, werd ten gehoore gebracht en wij vinden het jammer dat dit corps niet meerdere malen voor het publiek optreedt. Om persoonlijk de verschillende medewer kers te bespreken zou ons te ver voeren, en volstaan daarom met de mededeeling dat al len een woord van dank toekomt. Zeer goed merkbaar was het, dat enkele beginnelingen een paar malen een goede leiding hadden genoten. Een maatregel, die te waardeeren is. Het publiek was na afloop volkomen tevre den over deze avond en toonden dit door aanhoudend applaus. Ook de aankleeding der medespelenden, was goed verzorgd en de grimeur, de heer Loevens uit Alkmaar, heeft goed werk te zien gegeven. Na afloop van het programma had nog eene verloting plaats van een paar taarten en verdere lekkernijen, (ten voordeele van de kas), welke in elk opzicht volkomen slaag de en met zeer veel plezier werd gehouden. Aan het einde van den avond, bracht de Voorzitter dank aan allen, welke moeite sn opoffering hadden getroost om eens een ple zierige avond te organiseeren en feliciteerden allen met het succes, daar al de aanwezigen hadden genoten. Na afloop werd nog een dansje gemaakt en behoorde ook deze avond weer tot het verle- dene. SCHAGERBRUG. Vrijdagavond, 27 Maart 1.1., hield de vereeniging tot bestrijding der tuberculose onder het Rundvee, genaamd „Klein Begin," eene algemeene vergadering in het lokaal van Mej. de Wed. J. Broer te Schagerbrug, welke bijeenkomst, naast het bestuur, door slechts twee leden werd bijge woond. De Voorzitter, de heer W. Jimmink Hz., o- pent de vergadering, heet de leden en ook de pers hartelijk welkom en had gehoopt dat er meer belangstelling bij de leden zou zijn. Hierna volgde lezing van de notulen van de vorige algemeene vergadering, welke on der dankzegging werden goedgekeurd. Door de zuivelfabriek „Nieuw Leven" te 't Zand wordt bericht, dat aan de runderhor- zelbestrijding wordt deelgenomen door het gratis aan de leden verstrekken van runder- horzelzalf. Door de zuivelfabrieken „Eensgezindheid", te St. Maartensbrug, „De Dageraad" te Bur- gerbrug en „De Eendracht" te Stolpen werd bericht dat reeds de runderhorzelbestrijding plaats vond. Het ledental is met 16 nieuwe leden toege nomen, waardoor het aantal tot 40 leden is geklommen, een toename waarover de voor zitter zich verheugt. Enkele leden wilden het onderzoek niet doen instellen en naar de reden daarvan zal worden geïnformeerd, alvorens zij worden geroyeerd- Door den veearts P. de Boer zijn 576 dieren onderzocht, waarvan 118 ex. of 20 1/2 rea geerden. Door den Voorzitter wordt medegedeeld, dat in de vergadering van „Nieuw Leven" de vraag werd gesteld of het niet beter was dat de zuivelfabrieken de t.b.c.-bestrijding ter hand namen. Deze kwestie zal nader onder de oogen worden gezien. Hierna kwam het punt: verhoogde uitkee- ring bij afslachtingen aan de orde. De Voorzitter zegt dat er in de vereeniging helaas weer een paar open gevallen van t.b.c. zijn voorgekomen. Dit boekjaar waren n.1. 4 open gevallen bij runderen geconsta teerd. Bij twee was dit juist op een tijdstip dat de koeien de hoogste waarde hadden, n.1. kort voor het afkalven. Door het bestuur is besproken om in die gevallen boven de gewone uitkeering van rijk en provincie, een verhoogde uitkeering door de vereeniging te doen verstrekken. In prin cipe is het Bestuur daar wel voor, maar de kas zal niet bij machte zijn dat een belang rijke verhoogde uitkeering wordt verstrekt. Door het Bestuur wordt genoemd om bij tota le afkeuring van een volwaardig beest, een bedrag van 50 door de vereeniging uit te keeren. Dit wordt goedgevonden Bij gedeeltelijke afkeuring van een volwaar dig beest zal de de verhoogde uitkeering naar gelang van de geleden schade worden vastgesteld, te schatten door het bestuur. Er wordt nog op gewezen dat de contribu tie van ƒ1.per jaar, per lid, met het oog op de zeer belangrijke zaak, belachelijk laag genoemd kan worden en als de kas ontoerei kend is, zal het noodzakelijk zijn een omslag per rund te heffen. Te zijner tijd zal aan de afdeeling Zijpe van de Hollandsche Maatschappij van Land-. bouw mededeeling worden gedaan in ver band met de zeer gewaardeerde subsidie die de vereeniging van haar heeft mogen genie, ten. Aan het Hoofdbestuur zal worden verzocht om voor de 2 genoemde gevallen nog een verhoogde uitkeering te ontvangen, uit de 2000. Het zoo juist genomen besluit inzake dt verhoogde uitkeering door de Vereeniging; zal van terugwerkende kracht zijn, met in, gang van l Januari 1931. Bij de rondvraag komt de wensch naar voren, dat dieren, die in het voorjaar worden gekocht, opnieuw worden getuberculineerd. De Voorzitter antwoordt, dat de dieren die tusschentijds worden gekocht, wel klinisch worden onderzocht, doch niet getuberculi neerd worden. Reageeren de beesten bij aan koop niet, dan kan daarvan een verklaring worden gevraagd, merkt de secretaris op. Door den Heer Lindenbergh wordt aan den Voorzitter gevraagd of het oogdruppelen nog verschil heeft opgeleverd bij onderhuidsche inspuitingen. De voorzitter deelt uit eigen ervaring met zijn stal vee mede, dat de betrokken veearts zou kijken of de dieren reageerden op oog druppelen en daarna nog een onderzoek worden ingesteld met onderhuidsche inspui ting. Bij de 41 dieren was slechts 1 reactie- dier en dat was een kalf, dat dus nimmer een inspuiting heeft gehad. De proef viel dus zeer goed uit. Hierna was de agenda ten einde en de voorzitter sprak d e wensch uit dat het geno men besluit betreffende verhoogde uitkeering bij afslachting door de vereeniging voor ve len een spoorslag mag zijn om als lid dezer vereeniging toe te treden maar hoopte tevens dat het genomen besluit niet te veel offers van de kas zou vragen. Vervolgens bracht spr. een woord van dank aan de leden voor hunne belangstelling, de pers voor hare aanwezigheid, hoopte dat een volgende bijeenkomst door meerdere leden zal worden bijgewoond en sluit de vergade ring. SCHAGERBRUG. Aan het bestuur van de Holl. Mtpij. van Landbouw, afd. Zijpe en Omstreken is "bij Ministrieel besluit van 27 Maart 1931, no. 933, wederom vergunning verleend tot het houden eener verloting, ter gelegenheid van de in September a.s. te hou den landbouwtentoonstelling en paarden markt. Er zullen 8000 loten worden uitgege ven. SCHAGERBRUG. Tot de ambachtsschool te Den Helder is toegelaten Dirk Volder, tot die te Alkmaar Pieter Bruijn, beiden leerlingen O. L. school te Schagerbrug. GEMEENTE WIERINGEN" Concert „Zang en Vriendschap, j.1. Zaterdag gaf de Gemengde Zangveree- niging Zang en Vriendschap onder lei ding van den heer Jb. I. Hovenier een concert in Concordia te TI. hoef. De Schager Orkest Vereen, verleende haar medewerking, alsook Mej. Bets Igesz, Schagen (piano.) Hoog gespannen waren de verwach tingen van de bezoekers, die de zaal vul den; immers het Koor had op zijn con certen altijd zooveel goeds en moois ten gehoore gebracht. En inderdaad, ook nu weer mochten we ervaren, hoe geschoold dit koor is, hoe fijn gevoeld de nuanceeringen; hoe in-zuiver het geheel De hoofdschotel van het programma was de Cantate „Lentenachts Fantasie" van J. Paardekooper, voor Ge,mengd Koor met Sopraan en Baritonsolo, met Klavierbegeleiding. Prachtig gewerkt, dames en heeren. Alles gaf blijk van vastheid en goede stu die. De stemmen wogen tegen elkander op, dat langzaam wegsterven en dan weer dat aanzwellen, wat was dat innig mooi. Toch moeten wij 'n kleine opmer king over de sopraan maken. Ze waren goed, glashelder, maar tocli gebeurde 't meermalen, dat 'n stem te sterk aanzet te, er boven uit klonk en dat deed af breuk aan het intense. Een zware taak had ook mej. Igesz met de pianobegelei ding, het geheel steunde daar toch op en één enkel foutje met de toonaangeving was dan ook oorzaak, dat de bassolol van den heer Hoog vorst weifelachtig* was; maar dit was dan ook het eeni- ge en we geven daarom ook mej. I- gesz de volle hulde die haar toekomt. De sopraan, Mevr. A- Koorn - de Beurs heeft haar solo's eenvoudig en mooi gezongen, 'n Warme stem en zui ver ook in de hoogere toonen. Ook de baryton, de heer v. Vegten heeft ons laten genieten van zijn geschoolde stem en de correcte uit spraak der woorden. Lest best: de directeur U heeft ze aan het stokje, mijnheer Hovenier, 't correcte invallen was frappant en dey geregelde afwisselingen in de Cantate was in uwe handen gewaarborgd. Gij hebt met uw koor ons een pracht- vollen avond bezorgd. Besluiten wij ons overzichtje, door ook de Schager Orkestvereeniging te complimenteeren met haar zoo ,moöfv ten gehoore gebrachtte nummers. Gr. B. Jd. MARKTBERICHTEN. ALKMAAR, 30 Maart 1931. Op de he den gehouden veemarkt waren aan voer en prijzen als volgt 64 Vette Koeienf 230—f 425, handel matig 6 Vette Kalveren f 80—f 155 Vette Kal veren per K.G. f 1.20—f 1.60 262 Nuch tere Kalv., slacht f 8-f 24 fok f 18—f 32 727 Vette Varkens (zware) per K.G. f 0.40—f 0.43, zouters -per K.G. f. 036- f 0.38, handel stug. HOOGE PRIJZEN voor WEIDEVEE IN NOORD - FRIESLAND Naar men verneemt worden in het Noorden van Friesland, in de z.g. Bildt dorpen, ongekend hooge prijzen besteed voor het jong-vee. Prijzen van f 300 tot f 350.- per stuk voor beste varekoeien zijn geen zeld zaamheid. Lammeren worden tegen zeer hooge prijzen op Mei-levering op gekocht.

Wieringer courant | 1931 | | pagina 2