Ie. dat de verbindingen met de Hippoly- tushoeverkoog in geen geval mogen worden verbroken. (Vooral ook met het oog op de verbinding met Hippolytushoef ten behoeve van de bewoners van Oosterklief, zou de voorgenomen omlegging der wegen eenen onhoudbaren toestand scheppen.) Wat betreft de landwegen, aldus wordt medegedeeld, zijn bittere ervaringen opge daan waar het onderhoud en de hoedanig heid van aanleg alles te wenschen heeft overgelaten. Verschillende leden wenschen niet meer op deze wijze het gebruik van z.g.n. landwegen te aanvaarden. Ook ten opzichte van het onderhoud der door de spoorwegen over te nemen kunstwegen, wenscht men strengere bepalingen voor het onderhoud. Zijn eenmaal de overeenkomsten geteekend, dan wordt men eenvoudig in een hoek ge duwd en men is onderworpen aan de bevelen van de eerste de beste vasten arbeider. Ver schillende leden brengen op deze wijze hun ne klachten naar voren. De voorzitter zegt toe wanneer weder overeenkomsten moeten worden geteekend met deze op ondervinding berustende feiten terdege rekening te zullen houden. Het Heemraadschap moet betere voorschrif ten voor richtig onderhoud van eventueel aan te leggen parallelwegen en andere over te dragen eigendommen verlangen. De Heer Veerdig zou voorstander zijn, dat, geen weg wordt aangelegd door de Hippoly- tushoeverkoog, doch over Oosterklief, recht voor de Oosterklieverweg uit. De voorzitter zegt, dat men zich thans al leen moet bepalen tot in het gedrang komen de bestuursbelangen bij den spooraanleg. Wanneer de snelverbinding van Wieringer- meer-spoorwegstation Hippolytushoef aan de orde komt, zullen daarover toch weder stuk ken moeten worden gewisseld, die in ieder geval aan de goedkeuring van Hoofdingelan den onderworpen zullen worden. Vóór alles moet er overeenstemming zijn de voorgenomen regeling van de toegangen tot Oosterklief en Hippolytushoef voor het bestuur van het Heemraadschap onaanvaard baar is. Voorzitter gelooft, dat de geheele vergadering het hiermede eens is. De heer Kooij schetst nogmaals hoe de bewoners van Noordburen en Dam met de overwegen door de ingraving in de luren ge legd zijn. Had men dat toch geweten, dan had men toch nimmer met de voorwaarden zooals men zijn landerijen afstond genoegen genomen. Spr. verzoekt het Bestuur alsnog maatregelen te nemen. De voorzitter zegt te trachten in een en ander een schikking te treffen. De zaak was nu eenmaal slecht te overzien. Wanneer de officieele stukken ter teeke- ning worden voorgelegd, zullen hoofdinge landen in de volle gelegenheid worden ge steld hunne wenschen kenbaar te maken. In middels is men echter ter Secretarie van het Heemraadschap reeds geruimen tijd werk zaam de zaken zooveel mogelijk in goede ba nen te leiden. Waar de spoorweg zich juist een weg zal banen dwars door alle verkeers- en waterafvoer-wegen heen en hierbij ook de riool-afvoeringen van Hippolytushoef en Den Oever, met al de aankleve van dien, in het gedrang kwamen, ligt het voor de hand, dat hierbij reeds zeer veel overleg is noodig geweest. Met ageeren alleen komt men niet. Men moet tot billijk overleg bereid blijven, en de indirecte voordeelen ook nim mer uit het oog verliezen, ook niet ten opzich te van den Dienst der Zuiderzeewerken. Ten opzichte van de omligging van de hoofdwaterafvoer in de Stroeër- en Ooster- landerpolders is men, naar voorzitter meent, reeds op den goeden weg. Het in goede ba nen brengen van het rioolwater van Hippoly tushoef en Den Oever, welke plaatsen reeds omvangrijke» bebouwde kommen zijn geworden wordt straks een moeilijke zaak. Doch dit is thans al een lastig vraagstuk. Ver in den omtrek wordt het drinkwater door de lande rijen er door bedorven. Hieraan wdrdt door het leggen van den spoorweg weinig veran derd en zal het Heemraadschap reeds nu hebben in te grijpen. In de begrooting zijn hiertoe reeds een paar kleine posten uitgetrokken. Ook de eendenhouderijen maken veel water vuil en komen van alle zijden klachten bin nen. Dijkgraaf en Heemraden zullen ook hierin trachten eenen weg tot verbetering te vinden. Aleer echter met de eendenhou ders geen overeenstemming kan worden verkregen omtrent hunne volle medewerking zal het omleggen der waterafvoerwegen nut teloos zijn en blijft niets anders over dan de intrekking der vergunning. De posten slooten en wegen kunnen onder geene omstandigheden verminderd worden. Verschillende ingelanden laken de houding van enkele ingelanden die hunne slooten slecht onderhouden en klaploopen op de goedwilligheid van hunne naast-gelegen bu ren. De voorzitter zegt, de waterstaatswet ten gelegenheid hebben gegeven de keur te doen wijzigen en de maximum te stellen boete is verhoogd geworden tot 50,per o- vertreding. Misschien zal dit aanleiding zijn voor nalatigen aan hunne verplichtingen te voldoen. De gunstige uitkomsten der bemalingsin richtingen, welke inrichtingen aan alle rede lijke eischen voldoen, staan eenige verlaging dier posten toe In beginsel besluit men de molens te doen sloopen. De heer Veerdig bespreekt hierbij den toe stand der landwegen. Over het algemeen is men het er over eens, dat moet worden op getreden tegen enkele ingelanden, die er ver maak in schijnen te scheppen de pas verhar de landwegen weder te gaan vernielen door onder de aller ongunstigste omstandigheden te gaan mestrijden enz. Dit geldt ook ten opzichte voor overwegen over perceelen van particuliere eigenaren. Dergelijke praktijken bederven het voor zich en voor anderen. Overwogen wordt hoe tegen dergelijke wegmisbruikers moet worden opgetreden. De heer Veerdig heeft met genoegen gezien dat men proeven heeft genomen de wegen in te walsen met een motorwals. Spr. infor meert naar de kosten. Hij raadt Dijkgraaf en Heemraden aan meer wegen eene dergelijke behandeling te doen ondergaan. Ten opzichte van den post pensioenen, subsidiën en toelagen wordt besloten een na dere regeling te treffen en rekening te hou den met het houden en aanstellen van per soneel. De tijdsomstandigheden dringen, hierin verandering te brengen. Onderscheidene po 'en worden zoodanig gewijzigd, dat het mogelijk wordt de lasten te brengen van 17.- op 16.- per H.A. In dit verband is ook eene regeling getroffen kunnen worden met de voornaamste geld schieters van het Heemraadschap en de ren te met 1/2 is verlaagd geworden. De begrooting wordt tenslotte vastgesteld in ontvang en uitgaaf op 37269,11. Wordt opgemaakt een aanbevelingslijst ter benoeming van een Heemraad wegens perio dieke aftreding van den heer D. Jac. Mulder. Als No. 1 wordt aanbevolen D. Jac. Mulder, no. 2 Alb. Klein Sz. en no. 3 Jb. Dekker Pz. Als lid Hoofdingeland van het stembureau voor de verkiezing van Hoofdingelanden wordt aangewezen de Heer Alb. Klein Sz., als plaatsvervanger de Heer P. F. Kuut. De Heer S. Koorn wil de hoofdslooten tweemaal kroozen, waartoe in beginsel wordt besloten. Echter zal hier verband worden gelegd met de gewijzigde begrooting en het uitvoeren van krooswerk tot een bepaalde ploeg gecon- centreert blijven die zooveel mogelijk onder taakverband zullen werken. De heer P. F. Kuut wil een andere regeling bij aankoop van puin.. Dit materiaal heeft weinig waarde en moet alleen nog worden overgenomen wanneer het direct kan worden verwerkt. De heer Dekker brengt in bespreking de wegslooten die niet tot bestuurseigendom behooren. Bij deze bespreking blijkt, dat tal rijke wegslooten in de laatste jaren geheel door het bestuur zijn uitgemaakt in het be lang der watertoevoer, doch waarvan het ei gendom niet aan het Heemraadschap doch aan particulieren behoort en deswege ook het onderhoud. Deze wegslooten zijn echter gebleken voor een verbeterde waterafvoer geenerlei betee- kenis t« hebben. Besloten wordt van het ver der onderhoud geheel door het bestuur, dan ook weder af te zien. Voor het vervolg zullen de wegslooten, voor zoover geen bestuurseigendom weder met be trekking tot het onderhoud teruggaan tot de wettelijke onderhoudsplichtigen. De heer Kooij heeft het over eenige grieven van de eendenhouders, benoorden de Dam ster. Door het leggen van één duiker wordt veel voorkomen. De voorzitter zegt, dat zoodra de eenden houders inderdaad meewerken, het bestuur hun niets in den weg zal leggen. Doch zoo kan het niet langer. Alle inrichtingen tot zuivering van het afvoerwater zijn slechts schijn-inrichtingen. Wanneer de gezondheids raad er aan te pas komt zal zelfs tot intrek king der vergunning moeten worden over gegaan. Doch spr. hoopt nog altijd dat de eendenhouders dit door het verleenen hun ner volle medewerking zelf zullen voorkomen. Het is voor het bestuur verre van aange naam, steeds aan doovemansdeur te moeten kloppen en nog veel onaangename drastische maatregelen te moeten nemen. De heer Kooij zegt zeer goed te weten, dat men men de voorwaarden waaronder vergun ning wordt verleend maar al te dikwijls aan den laars lapt. Spr. heeft dat zelf bij ondervinding met zijn buren ten Zuiden van de Kerkebuurt te Westerland. Hij gaf aan die heeren toe een scheidingsslootje voor waterafvoer te mogen gebruiken. Echter mocht men daarbij zijn verder gelegen sloo ten niet bederven. Doch men stelde hem hierin leelijk teleur. Tegen zulke menschen is inderdaad afzetten het beste. De J/oorzitter zegt, dat er gelukkig nog eendenhouders zijn die inderdaad genegen zijn verbetering aan te brengen. Met deze zullen wij alle medewerking verleenen. De voorzitter dankt voor de aangename en zakelijke besprekingen en sluit de verga dering. Tot diaken bij de Doopsgezinde gemeen te is wegens aftreding van den heer Elb. Wagemaker (niet herkiesbaar zijnde) geko zen de heer Alb. Klein S. Albz. aan de Ge- meenelandsweg bij Smerp. BURGERLIJKE STAND der gemeente Wieringen over Maart 1931. Geboren Jan, z.v. W. Meijer en A. A. KlinkMargaretha Petronella, d.v. J. Bak ker en D. G. Timmerman Willem Charles, z.v. A. Engel en W. v. Aertselaar Arie, z.v. P. v. Heteren en G. de Landgraaf Elbert Luijt, z.v. S. Wagemaker en E. de WitMa- rie Alida, d.v. J. Smid en M. Kooij Cornelis, z.v. S. C. Lont en H. WigboutCornelis Jaco- bus, z.v. P. Hermans en A. Bakker Klaas Gerrit, z.v. H. Braams en M. Bron Alida Geertruida, d.v. C. de Boer en M. Vroone Sita, d.v. S. Wagemaker en T. de Haan Klara, d.v. C. Veling en A. v. Oudenaarde Cornelia Petronella Johanna, d.v. M. H. Kooijman en E. Rullens Johannes Adrianus, z.v. P. L. Pijnen en J. M. de Lie Maart je d.v. N. Lont en E. Dekker. Ondertrouwd J. Timmermans en G. Band stra D. Tijsen en A. de JagerP. Tijsen en A. Kuiper. Getrouwd S. Koldijk en T. v. d. Kreeke J. Timmermans en G. Bandstra D. Tijsen en A. de Jager P. Tijsen en A. Kuiper. Overleden M. Vermeulen, vr., 81 jaar, Wed. v. J. Vermeulen S. Koorn, m. 47 jaar, echtg. van P. Klein J. Bakker, m., 82 jaar, echtg. v. E. de WitE. de Wit, vr. 80 jaar, wed. van J. Bakker C. de Jong, m., 85 jaar, wed. v. G. Lont. Levenloos aangegeven kind van F. J. Nieuwenhuis en J. W. Haaf akker kind van J. H. Dekker en G. de Jong. Volgens de uitkomsten der Volkstelling waren op 1 Januari j.1. in deze gemeente 1312 bewoonde woningen, 13 leegstaande en 11 in aanbouw. Verder werden ter bewoning ge bezigd 131 woonketen, 18 woonwagens en 32 woonschepen. Het aantal winkels bedroeg 155. Het verslag van den vleeschkeurings- dienst te Den Helder over 1930 vermeldt, dat te Wieringen in dit jaar zijn gekeurd 430 runderen, ^1151 varkens, 8 vetkalveren, 17 graskalveren, 161 nuchtere kalveren, 45 scha pen, 1 geit, 5 paarden en 3 veulens. Afge keurd werden 13 runderen, 7 varkens, 2 gras kalveren, 22 nuchtere kalveren, 22 schapen, 4 paarden en 3 veulensvoorwaardelijk goedgekeurd word het vleesch van 2 schapen. Loop der bevolking. Ingekomen personen W. S. Boorsma en gezin van Tietjerkstera- deelP. Jaarsma en gezin, G. Dijkstra en gezin van Het Bildt F. Oosterhof en echtg. van Weststellingwerf J. J. Vink van Abbe- kerkK. v. Wijngaarden en gezin van SliedrechtWed. F. J. Vergoed van Gouda-; F. Pomp en gezin van Nieuwolda Mej. I. Franze van Den Haag J. v. Dijk van West- dongeradeelL. A. v. d. Kreeke en gezin van Wolphaatsdijk P. C. Huijgens, L. Stok van OssendrechtJ. C. Rommers van Woens- drechtJ. Raaijmakers van Bergen op Zoom A. J. W. Wiendels van OnstWedde G. Wisman van Alkmaar S. v. d. Velde en gezin van OoststellingwerfJ. L. Bulk van UtrechtE. Drenth en gezin, Chr. Vos en gezin, M. Bos en gezin, H. F. Sinet, allen van Oude PekelaP. Zoutsma en gezin van Harlingen E. Dupon van -Tietsjerksteradeel; P. Netten en gezin van SliedrechtC. Peere boom en gezin van Marken W. C. Crom- nientuyn van Melick-HerkenboschJ. H. Vrieling en gezin van'ÏWonseradeelW. v. d. Heide van Leeuwarderadeel S. de Vries van WonseradeelR. Mast en gezin van Smal- lingerlandJ. Bood en gezin van Anna Pau- lownaM. Hoogesteger van Anna Pauiowna; F. J. Oostdijk en echtg. van Nijmegen F. Drenth van Scheemda K. Brongers van Emmen W. v. Krieken van Barsingerhorn K. Blokker van Koog a.d. Zaan H. Bouma, W. Kingma van WestdongeradeelF. IJzer en gezin van Wedde F. IV Wilms en echtg. van SijbekarspelMej. G. H. Büntjer van BellingwoldeD. Luppens en gezin van Wedde. Vertrokken personen Mej. E. Holtz naar Duitschland A. Wiegman naar Engeland J. Jonker naar Werkendam P. J. Jansen naar Zutfen H. v. d. Wal en gezin naar Amsterdam P. Bok en gezin, B. Muller, naar Den Helder J. Walburg en gezin naar Am sterdam J. M. v. d. Berge en gezin naar Den Haag J. Melgers en gezin naar Den Helder J. Wouda en gezin naar Medemblik; F. de Boer naar Den Helder T. Koldijk geb. v. d. Kreeke naar Anna Pauiowna W. de Vries naar Wonseradeel K Visser naar Broek in Waterland H. v. Heukelum en ge zin naar WonseradeelWed. J. Koopman naar Schagen R. Oltmanns naar Anna Pau iowna G. W. de Jong en echtg. naar Em men J. Mars en gezin naar Hoorn. Ingezonden Stukken. JONGEREN EN OUDEREN VAN WIERINGEN Meer dan ooit, staat thans het oorlogs- en vredesvraagstuk in 't middelpunt der belang stelling. Een vraagstuk ja, en een niet ge makkelijk op te lossen vraagstuk. Want met ons getuigenis, dat we „vóór vrede" zijn, komen we niet klaar. Dat zijn we immers allemaal, zelfs de grootste vechtjassen En toch gaat de bewapening door, worden nieu we oorlogschepen aangebouwd, forten ver sterkt, kortom, millioenen worden uitgegeven, voor het georganiseerde vernielingswerk, dat oorlog heet, De vraag is nu Wat doen we voor den vrede Er waart een gevaarlijke geest door de menschenwereld, n.1. die van „Er is weer een oorlog op til. Alles wijst er op, en we kunnen er niets tegen doen." En we schikken ons in die noodlotsgedachte, we leven ons gewone, sleurleventje totde uitbarsting komt Kunnen we er inderdaad niets tegen doen Op dit standpunt staan de jongeren, georga niseerd in de J. V. A. (Jongeren-Vredes-Ac- tie) niet. Door een gestage propaganda voor den vrede, door steeds weer te wijzen op wat oorlog is, in werkelijkheid, ofitdaan van alle mooie franje, die we in tal van mooie geschiedenisboeken, etc. uitvoerig beschre ven vinden, willen zij vooral de jongeren, (met steun der ouderen) opwekken tot krach tige actie tegen oorlog en oorlogsvoorberei ding want oorlog is den mensch onwaardig, is in strijd, met alle hoogere gevoelens, is in strijd met al 't goede in den mensch Ja, de jongeren in de eerste plaats (want zij zijn immers de dragers van de toekomstdienen zich te ontworstelen aan de gedachte, dat er altijd oorlog geweest is en dat die er altijd wel zal blijven. Om hen in die richting te helpen, noodigen we ieder uit, om op Vrij dag 17 April a.s., te 8 uur in de Ned. Herv. Kerk te Hippolytushoef (die voor dit alge meen menschelijke doel welwillend is afge staan) te komen luisteren naar wat de spre ker voor de J. V. A., Piet Kuin uit Haarlem ons aan de hand van lichtbeelden uit den Wereldoorlog te zeggen heeft over oorlog en oorlogsbestrijding. Voorts zal de avond ge vuld worden met piano- en vioolmuziek door Sjaan de Vos en Jan Ay uit Van Ewijcksluis, terwijl Lies Groenland zal declameeren. Laat het een groote opkomst zijn. De strijd vóór vrede en tegen oorlog is een gerecht vaardigde strijd, en van de grootste betee- kenis voor de toekomst der menschheid. Een strijd, die Uw aller belangstelling waard is en waarvoor ook Uw aller belangstelling noo dig is De afdn. Wieringen v.d. V.C.J.B. en v.d. Doopsgez. Jongerenbond, en anderen. N.B. Toegang gratis Om half 8 rijdt een bus van De Haan van Den Oever. geluid als van rollenden donder. En op de korte gjolf hoorde men '1 zelfs in Australië. GROOT ARBEIDS CONFLICT IN NOORWEGEN. Uitsluiting van 43000 arbeiders. De pogingen het groote arbeidscon flict in Noorwegen te voorkomen zijn mislukt. Van vandaag af zal het werk in een groot aantal industriën, o.w. de ijzer-, machina-, textielindustrie, mijn- en woningbouw, alsmede in de drukkerijen der Prov. Bladen worden stopgezet. In totaal zijn 43.000 arbei ders bij dit conflict betrokken. Aan leiding is een door de werkgevers ge- eischte loonsverlaging. De werkgevers hebben aangekondigd dat zij van 15 April af ook in andere industrieën de bedrijven zullen stopzetten. Daardoor worden dan opnieuw 25.000 man ge troffen. ER WAS TOEZICHT.... Te Keulen zijn op lsten Paaschdag 2 woon huizen afgebrand. De eigenaar van het eene huis had 3 kinderen onder toezicht achter gelaten, maar slechts 2 zijner kinderen wer den gered het jongste kind en de oppasse res verbrandden. EEN MOEDIGE JONGEN NAAR PRESIDENT HOOVER. Wegens het feit, dat het grootendeels aan hem te danken is geweest dat de levens van 17 kinderen, die in een verblindenden sneeuw storm met een autobus waren blijven steken, behouden bleven, is zekere Bryan, een der tienjarige jongen, uitgenoodigd, tot een be zoek aan president Hoover in het Witte Huis. Op het oogenblik ligt de jonge held nog in bed om te herstellen van de gevolgen der doorgestane ontberingen, doch zoodra hij genezen is zal hij zich naar Washington be geven. President Hoover was buitengewoon ge troffen door den heldenmoed van dezen jon gen, die, toen de chauffeur de autobus ver laten had om hulp te gaan zoeken hij kwam daarbij om het leven de kinderen op allerlei wijze bezighield om ze voor bevrie zen te behoeden. GESTRUIKELD en OVERLEDEN. Donderdagmorgen struikelde de 73- jarige M. in de Graadt van Roggen» straat te Nijmegen. Hij viel neer en toen een wandelaar hem wilde hel pen, bleek de man reeds te zijn overle den. Het lijk werd naar de woning van den overledene gebracht. VAN EEN LADDER IN 'n SLOOT GEVALLEN. In de modder gestikt. Gistermiddag is een bewoner van de Mesdagstraat te Amsterdam die bezig was met timmerwerk aan een tuin huisje, van de ladder gevallen en in een sloot terecht gekomen. Nadat hij uit de sloot was opge haald, hebben nog twee agenten ge tracht door toepassing van kunstma tige ademhaling de levensgeesten weer op te wekken; echter zonder suc ces; de pian was gestikt. BUITENLANDSCH NIEUWS. MODERNE BEELDENSTORM. Verwoesting in een kerk aangericht. Dezer dagen zijn onbekenden de ka tholieke kerk te Windmuhl bij Frie- burg in Saksen binnengedrongen, waar zij groote verwoestingen hebben aangericht, waarna de kerk, met na me het altaar met vuil werd besmeerd Daar de gevulde offerblokken on aangeroerd werden gelaten, vermoedt men, dat deze kerkschennis in ver band staat met de propaganda tegen de kerken, de godsdienst en het Paaschfeest, die den laatsten tijd in Duitschland-door eenige lui wordt ge voerd. VERMINDERING WERKLOOSHEID in DUITSCHLAND. Naar vernomen wordt is de werk loosheid in Duitschland sterker te- ruggeloijpcn dan aanvankelijk werd gedacht. De juiste cijfers over de laatste weken zijn nog niet bekend, doch ï.n ir verluidt zou de werkloos heid ruet ongeveer 200.000 zijn vermin derd. MIN KON BEN SPFLD KOOREN VALLEN Dinsdag j.1. liet men in de studio van de Nat. Broadcasting Comp. te New York een gewone huis-, tuin- of keu- kcnspeld dicht bij de microfoon op 'n stukje blik vallen .en op het Noord- Amerikaansche vasteland hoorden 15.000.000 luisteraars in hun radio 'n BINNENLANDSCH NIEUWS. FREDERIK van EDEN ZIEK. Frederik van Eeden is wederom van de H. Sacramenten voorzien. Hij verkeert bijna voortdurend in een toe stand, dat, niets tot zijn bewustzijn doordringt. Verleden week Vrijdag is zijn 71e verjaardag geweest; een en kele vriend heeft hem bezocht, doch hij heeft niemand herkend. ONDER EEN PARTIJ ZAKKEN Twee menschen gewond. Dondermongcn begon in de opslag plaats van kustmeststoffen van den heer Van der Dussen te Dongen, plot seling een groote partij opgestapelde zakken te verschuiven. De eigenaar en diens knecht werden bedolven. Na veel moeite slaagde .men er in beiden onder de zakken vandaan te halen. De heer Van der Dussen is in zorg wekkender! toestand naar het zieken huis overgebracht. De bediende werd minder zwaar gewond en kon per au to naar huis worden vervoerd. GEMEENTE ZIJPE. OUDESLUIS. Door den heer C. Goet, schilder alhier, is een stuk bouw terrein aangekocht naast de nieuwe school, om daarop een nieuwe werk plaats te bouwen, welke speciaal zal worden ingericht voor het lakken van auto's, autobussen, enz. Burgerlijke Stand Zijpe 3-9 April: Geboren: Neeltje, d.v. Gerrit Klaver en Adriana Maria MatjtheeussenJ'a- coba, d.v. Johannes Metselaar en Ali da Dekker. Getrouwd: Cornelis Asjes, 26 jr., landbouwer en Hillegonda Rezelman, 20 jr., zonder beroep, beiden te Zijpe. Overleden: Alida Dekker, 35 jr., echt genoote van Johannes Metselaar; Pie- ter Heddes 86 jr., weduwnaar van Ca- tharina Holman; Immetje Schoen, echtgenoote van Cornelis Brouwer. SCHAGEN. Mej. A. Harder, onder wijzeres aan de O.L. School alhier, voorheen te Anna Pauiowna, staat no. 1 op de voordracht voor onderwijze res aan de Jan Lichthart-school te Am sterdam. MARKTOVERZICHT der vorige week inge zonden door Jac. Knoop, Makelaar in aard appelen, Groenten en Fruit, Nassaukade 158, telef. 81431 Amsterdam. Afgeloopen week was er een flauwe stem ming in de handel in aardappelen. De prij zen van eerste soorten bonten van Kamper land en Colynsplaat waren hooger, andere bonten naar gelang kwaliteit. Friesche Bor- gers en andere Eigenh. soorten gevraagd. Vraag voor Bonten en blauwe poters met hoogere prijzen. Drentsche zand Eigenh. in de vrije handel flauwer en werden verkocht a 2.- per baal. Heden 7 April werden de volgende prijzen gemaakt per H.L. Zeeuwsche Bonten 6.50 a 7.760 Zeeuw- sche Blauwen /6a 7.50 Zeeuwsche Eigenh. 5.50 a 6.25 BI. en Bontenpoters 2.90 a 3.10 Spuische Eigenh. f 6.25 a 6.50 Flak- keesche Eigenh. 6.25 a 6.50 Ypolder Bravo 4.50 a 5.50 Ypolder Bevelanders 4.25 a 4.50 Ypolder Poters 2.50 a 2.90 Vlaam- sche Eigenh. 4.25 a 4.50 Vlaamsche Indus trie 4 a 4.25 Friesche Borgers 4.50 a 4.75. Winter-Malta p. 100 Kg. 15 a 16 Drent sche Eigenh. per 50 Kg. Baal 2 a 3 Zeeuw sche Roodster 5 a 5.50 per H.L. HET EEUWEN OUDE STROE OF STRUDE OP WIERINGEN. Een Lentemorgen te Stroe. Hier blakeren nog de ouderwetsche geteerde schuurschotten der boerderijen in de zon. Hier ziet men de vele aarden wal letjes en hekjes die de landafscheiding vormen en die het landschap in het bijzonder typeeren. Ook de stallen met oud aardewerk vindt men hier. EEN OUD HOEKJE TE ÖIPPOLYTUSHOEF. Hippolytushoef wordt tegenwoordig in alle straten gemoderniseerd. Ou de huizon vindt men er bijna niet meer. Toch is het bovenstaande ar tistieke woninkje bij de Vermaning-steeg nog voor sloopershanden be waard gebleven. Het is bouwvallig, maar 'n mooi hoekje is het zeker. En een waardige stoffeering vormt de daarvoor staande grijsaard.

Wieringer courant | 1931 | | pagina 2