De Voorzitter zegt, dat intusschen de directeur-boekhouder benoemd n.m. de Heer J. J. Verlooi uit Heem stede. De Heer Keuris zegt dat indien op deze wijze de bloembollenteelt gered kan worden, tegen dit voorstel wel geen bezwaren zullen zijn. Intusschen komt dit voorstel in dei Raad, terwijl in ruimen kring reeds bekend was, welke .maatregelen dooi de Gemeente zullen worden genomen om die veiling te steunen. Kr is dus trots de geheimhouding, toch eenige loslippighed geweest. Voor hen die geheimhouding betracht hebben is dit geen prettige gewaarwording. Over de veiling gaan echter bijzon dere geruchten, die spr. gaarne zou willen onderzoeken of deze op waar heid berusten. Hij zou dan gaarne wil len voorstellen om dit punt van de agenda aan te houden, en op korten termijn desnoods apart te behandelek De verschillende slechte geruchten omtrent de veiling zijn voor spr. het motief van dit voorstel. De Voorzitter zegt geen bezwaren te hebben tegen aanhouding, doch zou gaarne willen, dat de slechte geruch ten waarvan de Heer Keuris spreekt metéén maar behandeld worden, dat kan hier waarschijnlijk wel weerlegd worden geheimhouding was niet ge heel mogelijk aangezien met verschil lende menschen onderhandeld moest worden, spr. wil gaarne in comité-ver gadering gaan, teneinde de zaak tot een oplossing te brengen. Weth. Lubbert is tegen een comité vergadering laten we het maar het openbaar behandelen als Voorzit ter van de veiling heb ik daar geen be zwaar tegen. De Heer Keuris, wenscht echter een onderzoek teneinde na te gaan of de geruchten op redelijken grond be rusten. De Voorzitter zegt U kunt alles ver tellen wat U gehoord heeftwij zul len U wel beantwoorden. U begrijpt toch wel dat ik mijn hand niet in een wespennest wil steken. Als de zaak niet goed was zouden wij niet met een dergelijk voorstel durven komen. Wlethouder Lubbert verzoekt den Heer Keuris zich in het openbaar uit te spreken. De Heer Keuris zegt Mij is ter oore gekomen dat leden van de veiling ge zegd hebben, (namen wi^ spr. niet noemen,) dat het een geluk is dat de Gepneente bijspringt want dat de bom op barsten staat, en zij kregen dus de gelegenheid door deze maatregel, opn zich als lid terug te trekken. De Heer Lubbert vraagt, welke bom of dat zou moeten zijn, en wie ot dat zijn, die leden. De Heer Jonker zou gaarne inlich tingen willen hebben over de wettelij ke aansprakelijkheid der leden. De Voorzitter leest een desbetreffen de clausule voor uit het Bui-gelijk Wet boek, waaruit blijkt datpien ongeveer 15 maanden na het uittreden nog aan sprakelijk gesteld kan worden door de vereeniging of vennootschap. De Heer Jonker is voor steunveriee- ning als het goed gaat, maar wenscht te voorkomen dat pien zich vroegtijdig kan terugtrekken aan zijn verplich tingen, hij zou gaarne een nog binden- der bepaling zien aangebracht, wat, dat weet hij zoo direct niet, maar dat is nog wel te vinden. Wethouder Lubbert zegt, dat de le den de risico dragen alleen voor de kosten der veiling. Wfillen de heeren inzage van onze exploitatiekosten, dan kunnen zij die krijgen, onder ge heimhouding natuurlijk. De heer v.d. Berg zegt, dat hij zich best kan voorstellen dat de heer Keu ris bang is; spr. zelf, als lid van de vei ling, was dat ook; zoo vreemd als o- ver de veiling werd gesproken. De heer v.d. Ham vraagt inzage van de ledenlijst; er blijken 73 leden te zijn. De heer Rezelman zegt, dat dit bij mislukking een leelijke strop voor de gemeente kan worden; vooral als 'n uittreding van leden plaats heeft. Spr. meent, dat eerst de leden bij een moeten brengen wat mogelijk is komt men dan te kort, doordat enke len onmachtig blijken, dan kan de ge meente bijspringen. Men had bij de op richting voor voldoende kapitaal moe ten zorgen. De heer Komen vindt de veiling een groot gemeentebelang en spr. is dan ook verheugd dat de gemeente met 'n voorstel komt nm do veiling steun te verleenen. De ledenlijst en bezittingen bieden spr. voldoende waarborg, dat het de goede kant uitgaat. Bij de stich ting is echter de fout gemaakt door niet voldoende kapitaal bijeen te bren gen. Terugtrekking van het bloembol- lenbedrijf uit A. Paulowna is niet te verwachten; eerder nog een groote uit breiding in verband met de slechte uit komsten in de akkerbouw. Er is nog veel te weinig handel in onze gemeente en wat er is kunnen wij niet genoeg waardeeren. Spr. gelooft zeker indien bij de op richting men om Gemeente steun was gekomen, dat dit zou zijn gekomen. Aangezien deze f 30.000 voldoende ge dekt wordt door de bezittingen en de •aansprakelijkheid der leden, zal spr. gaarne zijn stem aan het voorstel ge ven. Alleen vindt spr. de aflossing: f 1500 per jaar en 20 procent van de net to winst veel te hoog. De voorz. zegt, dat de aflossing maar zoo moet blijven; de 20 procent kan des noods wel wat minder. Vorig jaar was de totale omzet pl.m. een half millioen gulden; de veilings- kosten zijn 5 procent zoodat dit aan ba ten voor de vereeniging pl.m. f 25000.- bracht. Aan de verplichtingen kan dc vereeniging dan wel voldoen en de vooruitzichten zijn niet slechter. De heer Kuiken zegt dat juist in de aanvang de belangstelling groot was, maar zoo langzamerhand is dat gaan fzakken; dat zijn geen goede vooruit zichten. Wethouder Lubbert zegt, dat alle ge houden veilingen hier schitterend zijn verloopen, doch als men in de restan- tentijd komt b.v. in October, ja, dan ge beurt er niet veel meer, maar dat is dan op iedere veiling het geval. De heer Kuiken zegt, dat geen lid be reid is om te teekenen, dat hij zich ver plicht zijn bollen te veilen op de vei ling te Breezand; zelfs de bestuursle den gaan naar andere veilingen. Wethouder Lubbert zegt, dat dit waar is; als iemand niet genoeg op de veiling te Breezand kan krijgen, hij na tuurlijk ergens anders heen kan gaan. pr. heeft zelf een partij bollen, waar hij te Breezand niet genoeg voor kon krijgen, naar een andere veiling ge stuurd, maar daar waren ze onver koopbaar. De heer v.d. Berg spreekt over geli^j ke ervaringen. De heer Koorn deelt de meening van den heer Rezelman en vraagt zicli af, wanneer de waarde van f 30.000 aanwe zig is met zooveel leden achter zich, dat daar geen bank geld op wil} geven, of dat wel een goede zaak is^ Spr. vraagt op de man af,t er niet meer schuld is. De heer Lubbert neen, F De Voorzitter zegt dat banken wel bereid zijn om te helpen, maar niet verder dan 60 procent. De Heer Koorn dan kunnen die 7?, leden wel voor het overige staan. De Heer Lubbert zegt wel dat er geen schuld meer is, doch spr. meent een bedrag van 70.000 te hebben hooren noemen. Wethouder Lubbert, dat zijn Kraamcon- tracten, maar dat is geen schuld van de vei ling, wij taxeeren de bollen op waarde, en moeten dan minstens een overwaarde heb ben van 50 procent van den hnidigen prijs de bank financeert de kraamcontracten. De heer Koorn wijst er op d.at verschillen de terreinen braak liggen, die er op wijzen, dat de bollencultuur hier aan het minderen is De Heer Keuris zegt, dat hij niet onsympa thiek staat tegenover deze zaak, maar zou graag de meening willen hooren over zijn voorstel van aanhouding. De Heer Komen, vraagt of er klemmende redenen bestaan voor uitstel. De Heer Keuris zegt als de ra,ad er voor is om door te gaan, hij zich er bi i neer moet leggen. Wethouder Lubbert vraagt r Jen Heer Keu- 'is zich uit te spreken. De Heer Keuris zegt tenslo „te over zijn be zwaren te willen heenstapp en hij heeft veel goede dingen gehoord. De meening heeft bij spr. postgevat dat de z ,aak voor 100 pro cent gedekt is en dat de gemeente moreelen steun geeft aan instellinp .-en die het belang van de gemeente beooge heeft spr. doen besluiten voor het voor? ,tel te stemmen. De voorzitter antwoo' het is volkomen juist wat U zegt, dat moreelen steun geven, daar zijn wij allen va' overtuigd. Wethouder Stamnr «j zegt, dat hij ook lid van de veiling is er x kan gerekend worden tot de amateur bol1 jenkweekers, doch als spr. niet wist dat het geen goede zaak was met de veiling, hij nat" aurlijk zou bedanken. De Heer Kuiker x zegt, dat hij - verschillende aanteekeningen heeft gemaakt, n.1. deze, bankinstellingen willen geen geld geven, de opzet was zeer slecht, de gebouwen en eigen dommen zijn volgens spr. niet meer waard dan 15.000, als de veiling in stand blijft, bij opheffing m' jider natuurlijk. Van de veiling is niets te T /erwachten, zelfs bestuursleden laten boller t hi Z.-Holland.' veSlen. De leden zijn bezwaard met kraamcontracten, wat stroppen worden voor de veiling. Wethouder Lubbert zegt dat natuurlijk wel eens stroppen voorkomen, vorig jaar hebben wij 12000 betaald, maar dat hebben wij uit onze middelen kunnen betalen, iedere zaak heeft natuurlijk zijn stroppen. SOMBERE WOORDEN VAN HEER KUIKEN HET FAILLISSEMENT VAN A. PAULOWNA. De Heer Kuiken zijn rede vervolgend merkt op, dat men hier maar door dik en dun in alles meegaat, ons zuinig bijeengebrachte belastinggeld gaat tjr,jnee van door. Wanneer wij op dezen weg voort gaan, zul len eerst de instellingen failliet gaan, wat zelfs tengevolge kan hebben dat ook de ge meente failliet gaat als zij maar door gaat met geld te smijten. Spr. kan zijn stem er dan ook niet aangeven. De Heer v. d. Ham zou wel eens willen vra gen, waar of het door gekomen is dat deze gemeente er financiëel zoo goed voorstaat. Toch zeker mede de oórzaak van de vesti ging van de bollencultuur. Er is een tijd geweest dat de belasting hier twee keer zoo hoog was als nu en de uitgaven lager waren nu heffen wij minder belasting en kunnen meer uitgeven. Nu is 't zoo dat wij van die meerdere inkomsten weer een deel terug kunnen betalen. Er is hier reeds veel goeds tot stand ge bracht, en dat komt om dat wij dit konden doen. De Gemeente Wieringen b.v. heeft steeds een zuinigheidspolitiek gevoerd welke zich nu doet gevoelen in de uitkeering van de Ge meentefondsbelasting. En zoo komt het dan ook dat wij beduidend meer in Anna Paulowna uit dit fonds krij gen, omdat wij voor onze gemeentelijke huis- hpuding meer noodig zijn geweest. Dat heb ben wij te danken aan Breezand. Meerdere gemeenten steunen instellingen of industrie in hun gemeente. Spr. wijst ii dit verband naar Amsterdam, welke een ma chinefabriek die in staat van faillissement verkeerde, weer op de been heeft geholpen, om de werkgelegenheid niet te verminderen, het is dus niet nieuws waar wij hier voor staan. Er is in de gemeente raar gebabbeld over deze zaak, maar wij hebben als raad ook on ze verantwoording. De Heer Kuiken ziet de zaak veel te zwart in De voorzitter zegt nog dat in 1921 en '22 de belasting nog stond op 2, terwijl wij nu staan op 1. De heer Raven zegt zich niet aan de praat jes te zullen storen in de polder en stemt voor. Achter dit land is geen land meer. De Heer Kuiken zegt dat het niet op gaat om Amsterdam met Anna Paulowna te ver gelijken, wij hebben hier geen geen perspec tief, achter dit land is geen land meer (daverend gelach.) Wethouder Lubbert zegt dat het veilings- bestuur in onderhandeling is getreden met de Twentsche bank, deze heeft de voorwaar den ingezien en was bereid een blanco cre- diet te verstrekken van 50.000 inzake de voorschotten. De Heer Kuiken .Heeft u dat zwart op wit. De heer Lu'obert dat behoefde niet, want wij gaan met onze eigen bank door. De Heer Konnen zegt, dat hier de goede da den van het vealingbestuur als bezwaar wor den gebracVit, door de kraamcontracten er het geding; te brengen. De Heer Kuiken zegt dat wij hier door dik en dun mee gaan. Dat trek ik rne aan. ik wil echter aannemen dat het niet 200 kwaad bedoeld is. In de toekomst zal zeker blijken, dat wij een gO/ed werk hebben verricht. De heer Rezelman, blijft er in principe te gen en beveelt zijn voorstel aan. "Wethouder Lubbert leest art. 4 van de sta- t.aten voor, wat inhoudt, dat bij uittreding van leden, de schuld hoofdelijk wordt omge slagen. De Voorzitter sluit de discussiën waarop de voorwaarden artikelsgewijze worden behan deld. Het voorstel wordt hierop met 8 tegen 3 stemmen aangenomen. De Heeren Koorn, Kuiken en Rezelman stemden tegen. 20. Voorstel tot het aangaan van een geld- leening, groot 30000.-. Conform besloten. 21. Aanvragen om een voorschot tot bek'o- ming van een plaatsje ingevolge de bepalin gen der Landarbeiderswet van A. Vlaar, J. Oele, C. Verbrugge, R. Compagne en Jm. Schoute. De aanvragen worden toegestaan, ten aan zien van de aanvrager Jm Schoute zal een nader onderzoek nog noodig zijn, zoodat de ze wordt aangehouden. 22. Voorstel tot vaststelling van een suppl. begrooting voor 1930 en 1931. Deze worden vastgesteld voor 1930 tot een bedrag van 953.60, en voor 1931 tot een be drag van 3265.48. Conform besloten. RONDVRAAG. De heer v. d. Ham vind dat er dezen maal niet veel toelichtingen zijn geweest op de agendapunten, misschien zijn we wat verwend op dat gebied. Ook vindt spr. een agenda van 24 punten veel te lang, we moeten dan maar een keer meer bij elkaar komen. De Voorzitter zegt, het staat B. en W. ook niet aan, maar de omstandigheden brengen het wel eens mee. De Heer Jonker maakt nog een opmerking over het verplaatsen van een maximumsnel- heidspaal. Deze; blijkt niet verplaatst te mogen wor den. Hierna sluiting. BREEZAND. Een Brandje. Dinsdag midda,g geraakte in het land van don heer -VI. een rietschelfjc in brand. Daar het ver in het land stond was cr geen gevaar tc duchten voor nabij - staan.de woningen. De brandweer heeft het schei] f je om wijd getrokken. Hond rechts Woensdag j.1. werd op der Lage dijk alhier een ongeveer 15-jargv jongen, komende per fiets van Een Haag en met een vriendje op weg Knar Wieringen om de Zuiderzee werken te bezichtigen, aangereden door e?ii groote luxe auto, komende van Amsterdam, die ook richting Wie ringen :,rmg. Het ongeval kwam, door dat aan elke zijde van den weg een jongen reed. De Vlagen had signaal ge geven en de bestuurder dacht aan vankelijk, dat de eene jongen links zou blijven rijden. Echter, tot groote schrik van den bestuurder stak de jon gen op het laatste moment over, met gevolg, dat deze met fiets en al onder de auto terecht kwam. Men vreesde het ergste, daar de ar me jongen tusschen fiets en auto be kneld lag en op het geroep aan hem geen antwoord gaf. Echter, toen men de geheel vernielde fiets wist te ver wijderen en ook de jongen daardoor vrij kwam, bleek tot groote blijdschap van allen, dat de knaap, hoewel erg geschrokken, er met lichte schaafwon den en verscheurde kleeding af was gekomen. Het is alweer een ernstige waarschuwing voor anderen. Houd rechts Hel eerste Kievitsei. Het eerste kie vitsei is op den eersten Paaschdag ge vonden door den heer Poskma, Boer- mansweg en is aan den EdelAchtb. heer Lovink, burgemeester dezer ge meente aangeboden. Politie. Gevonden een halsdoek. Aan komen loopen een jonge Herders hond. Inlichtingen ter secretarie. Loop der bevolking: Ingekomen: KI. de Vries, Zijpe; P. Hijman, O. en W. Souburg; L. Jellema Dantumadeel. Vertrokken: J. Klos en gez., Barsin- gerhorn; P. Hoep en gez., W.Wlaard. Burgerlijke Stand Anna Paulowna. Geboren: Cornelia, d.v. C. L. Duyser en B. Molenaar; Anna Hcndrika d.v. J. v. Kooten en H. C. Timmer. Overleden: L. Tiessen 73 jr., echtge noot van C. Neefjes. GEMEENTE ZIJPE. Officieel. INRICHTINGEN welke Gevaar, Schade of Hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Zijpe (N.H.) brengen ter openbare kennis, dat ter gemeente secretarie ligt een verzoek met bijlagen van T. VAN DER BAAN te St. Maar- tensvlotbrug, om VERGUNNING tot uitbrei ding van zijn bestaande smederij door het bijplaatsen van een electro-motor van 2 P.K., welke smederij is gelegen op het perceel, plaatselijk gemerkt D 67, kadastraal bekend in Sectie G, no. 1208, gemeente Zijpe. Op Dinsdag 22 April a.s., des vm. 10 uur, zal ten gemeentehuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit ver zoek in te brengen en deze mondeling schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake in gekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande ju risprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hin derwet op den bovenbepaalden dag voor het Gemeentebestuur zijn verschenen ten einde hun bezwaren MONDELING toe te lichten. Burgemeester en Wethouders van Zijpe J. DE MOOR. De Secretaris, J. A. DE BOER. BURGERLIJKEN STAND der gemeente Sint-Maarten over Maart. Geboren Gezine, d.v. Cornelis Meijles en Trijntje Gjaltema Ali, d.v. Steven Korf en Neeltje de Geus Willem, z.v. Jannis de Kra ker en Cornelia RusHijdrika, d.v. Gerrit Cornelis Sloof en Marijtje Katharina de Maijer. Overleden Trijntje Aarsen, oud 73 jaren, weduwe van Leendert Visser Jan Koorn, oud 83 jaren, weduwnaar van Aagtje Krans; Machiel Bij post, oud 62 jaar, echtgenoot van Antje de Beurs. PROVINCIAAL NIEUWS. BURGERLIJKE STAND Harenkarspel over de maand Maart 1931. Geboren Pieter Otto, z.v. Willem Grin en Antje Otto Theodorus Jozef, z.v. Jan Dek ker en Naatje OudemanCornelia Maria d.v. Mattheus Hoogeboom en Margaretha Pronk Maria Josefina, d.v. Jacobus Ludovi- cus Morsink en Wilhelmina Maria Hoedjes Anna, d.v. Pieter Karsten en Catharina van Duin Jacobus, z.v. Lambertus Stoop en Aga- tha ZutJohanna Cornelia, d.v. Petrus Jo- hannes Mulder en Alida BleekerMichiel Gerrit, z.v. Pieter de Kraker en Neeltje Oot- jers Rigtje Anna, d.v. Hendrik Hosper en Aafke HuismanSimon, z.v. Johanna Cor nelia Nolten Dieuwertje d.v. Arie Stins en Neeltje KuiperJan, z.v. Petrus Hendricus Spaans en Cornelia Brigitta van Duin Anna Cornelia Catharina d.v. Simon Groen en Eli- sabeth Catharina Groen Theodorus, z.v. Ja cobus Bleeker en Katharina Smit. OverledenCatharina Maria Bleeker, oud 39 jaren, echtgenoote van Petrus Ruiter Maartje Boerdijk, oud 71 jaren, weduwe van Cornelis Kleijer Gerrit Entes, oud 55 jaren, echtgenoot van Hilletje VlaarJohannes Tijm, oud 1 maand. SCHAGEN. Door B. en W. dezer ge meente is Woensdag aanbesteed het houwen' van een nieuwe openbare la gere school, welke zal verrijzen op het Gemeentelijk Grondbedrijf: „Het Ilee renbosch". De school bestaat uit 12 klassen, gymnastieklokaal benevens eenige andere lokalen. Het gebouw lelt 2 verdiepingen. Architect is de hr. P. Rezelman, gemeenteopzichter te Schagen. Ingekomen 21 biljetten P. Buijs, Oudorp 112.000; G. Koning. Schagen 113.700; C. Blaauboer, Scha goij 114.358; Gebr. Boekei, 't. Veld 114.500; P. Doorn, St. Maartensbrug 116.400; M. K. de Groot, Heerenvecn 115.500; N.V. S. Overtoom Zonen, Schagen 119.290; P. de Geus Cz., St. Maarten 119.600;, A. Dienaar, Den Helder 1212.600; ,N\V. W. Geel, Aerden- hout 122.800; C. Kloosterboer, Broek op Langend ijk 123.000; K.Bot Den Hel der 123.400; J. Leegwater, II. -Hugo- waard 123.500; P. Tuin, 't Zand 124.900; Dirk Kaaij en Zoon, Leiden 125.000; N.V. De Zaan, Zaandam 126.200; R. K. Koppen Alkjnaar 126.800; S. Th. Reeuwijk, Sassenheim 127.163; S. A. Ivnuwer, Schagen 128.500; K. Ursem, Beemster 24.700. Whar het bedrag van dit laatste bil jet op een abuis berust, is deze inschrij ving niet medegerekend. Het werk is nog niet gegund. SCHAGEN. Door B. en W. is be noemd tot opzichter bij de school- bouw aldaar, de heer II. Houtkooper te Nieuwe Niedorp. SCHAGEN. Naar men ons meldt zal de bekende film „lm Westen nichts Neues" (Van het Westelijk front geen Nieuws) vanaf 17 April a.s. vertoond worden in het Theater Royal te Scha gen. Als overal zal ook hier de aantrek kingskracht naar deze film wel weer enorm zijn en stellig het theater alle dagen uitverkocht. Men voorzie zich dus tijdig van plaatskaarten. OFFICIEELE OPENING BOLTHA DEN HELDER. Hedenmiddag is door den Commissa ris der Koningin de Bloejmbollenten- toonstelling Helder - Anna Paulowna in tegenwoordigheid van vele burger lijke en militaire autoriteiten officieel geopend. Hoewel de bollen nog niet bloeien, be houdens de schuchtere crocusjes, wel ke hier en daar het schitterend aange legde natuurpark reeds met hun kleu renpracht stoffeeren, kreeg men op de rondwandeling toch reeds den in druk, dat wanneer alles in volle bloei zal staan, de tentoonstelling tot haar recht zal komen. Na de rondwandeling vereenigde 't gezelschap zich aan een koffiemaaltijd Vooraf was reeds op het stadhuis 't gezelschap door het Gemeentebestuur ontvangen en sprak Burgemeester Driessen als volgt: Dames en Heeren, Op mij rust de zeer aangename taak u al leen, en in het bijzonder U, mijnheer de Com missaris der Koningin in dit gewest, als Voorzitter van het Eere-Comité, zoomede de overige leden van dat Comité en de leden van 't Hoofdcomité, welkom te heeten bij ge legenheid van het feit, dat zoo aanstonds de bloembollententoonstelling, die van heden af tot 26 Mei gehouden zal worden in het Heldersche natuurmonument „De Donkere Duinen", officieel zal worden geopend. Toen in 1929 door de leden van het bestuur van het Departement Den Helder en omstre ken van de Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel het plan werd opgevat, om in dit voorjaar een bloembollententoon stelling te organiseeren in „De Donkere Dui nen",, stond het Gemeentebestuur aanstonds sympathiek daar tegenover. Hoe kon het ook anders Immers deze expositie zal zon der twijfel er het hare toe bijdragen om Den Helder en zijn omgeving wederom meerdere bekendheid in den lande te geven. Zij zal ge tuigen van het feit, dat een landstreek, die tot voor slechts enkele jaren in allesbehalve florissanten toestand verkeerde, bezig is zich te ontwikkelen tot een bloeiendbollengebied. Het zij mij vergund van deze plaats reeds thans U, mijnheer de Commissaris der Ko ningin, den dank van het Gemeentebestuur te betuigen voor Uwe bereidwilligheid, om zoo dadelijk onze tentoonstelling te willen ope nen. Deze bereidwilligheid schenkt ons op nieuw de overtuiging, dat Gij met alles wat er in Uwe provincie voor belangwekkends plaats grijpt, van harte medeleeft. Voorts breng ik gaarne hulde en dank aan de organisatoren van deze tentoonstelling en aan de heeren bezoekers, die kosten noch moeite hebben gespaard, om haar te doen slagen. Ik spreek tenslotte den wensch uit, dat de Boltha" zich in een zeer druk bezoek, voor al van menschen buiten deze gemeente, zal mogen verheugen. Vervolgens werd door Notaris Schreudei'j voorzitter van het Hoofd- comité het woord gevoerd. Op het tentoonstellingsterrein zelve verrichtte de Commissaris de Konin gin de openingsplechtigheid door een lint door te knippen en een rede uit te spreken. GEMEENTE WIERINGEN. POLITIE. Verloren een boekje met be stelbons. Gevonden een grijs Ceintuurtje. Inlichtingen bij Gem. Bode H.-hoef. PREDIKBEURTEN. NED. HERV. GEM. H.-hoef voorm. 10 uur Ds. Van Beek. Oosterland nam. 2 uur Ds. Van Beek. 15 April Herv. Zusterkring IJ. hoef. IC April Ilerv. Zusterkr. Oosterl. 8 u. Kapel Oever v.m. 10 u. de heer Franck Sluis I b. Haukes nam. 3 1/2 uur de heer Finkensieper. Nieuwe Sluis. Kamer II 3 1/2 uur de heer Franck. EVANGELISATIE H.-hoef voorm. 10 uur de heer Bosma. MARKTBERICHTEN. Schagen 9 April 1931. 4 Paarden 150 a 200; 1 Stier 250; 66 Gelde koeien mag. 180 a 340; Gelde koeien vette 250 a 462.50; 76 Kalfkoeicn 260 a 410; 5 Pinken 140; Pinksteren 125 a 150 217 Nuchtere kalveren 10 a 24-; 145 Overhouders 26 a 30; 24 Varkens mag. 18 a 24; 98 Varkens vette per KG. 0.40 a 0.43; 183 Biggen 10 a 16. Eierveiling Schagen, 9 April 1931. Aangevoerd 173784 stuks kipeieren. Prijzen 50—52 Kg. f 3.10 a 3.20; 52—54 Kg. f 3.00 a 3.70; 55—57 Kg. f 3.70 a 3.80; 58—60 Kg. f 3.72 a 4.30; 61—63 Kg. f 3.90 a 4.30; 64—67 f 4.40 a 4.60; Ongewogen wit 3.20 a 4.00; Bruin f 3.80 a 4.30 Klein f 3.00 a 3.20 Ge middeld f 3.60 7532 Eendeieren f 3.60 a 3.90; 33 Kievitseieren 0.16 a 0.22. Eierveiling Helder, 9 April 1931. Aange voerd 26046 Kipeieren. Prijzen Bruin 4.00 a 4.30 Wit 3.60 a 4.40 Kleine eieren f 3.20 a 3.40 Aangevoerd 483 Eendeieren, 2.60 a 3.80 per 100.

Wieringer courant | 1931 | | pagina 4