RADIO PROGRAMMA ren nemen hunne functiën weder op zich. Ook de plaatsvervangende bestuursleden, de heeren S. J. Koorn (Oosterland) en D. Jac. Mulder worden herkozen. Het salaris van den Kassier blijft on gewijzigd vastgesteld op f 1500. De rentevoet blijft voor spaargelden 3 proc.; voor voorschotten hypo theek 4 proc.; voor voorschotten (borgtocht) 4.25*proc.; voor voorschot ten (scheepshypotheek) 5.25 proc. vooi'i Credietrente in rekening courant 3 proc. voor debet-rente in rek. courant 4.25 proc. 's jaars. Het bestuur krijgt volmacht de rentevoet in den loop van het jaar zoo noodig te wijzigen. Door het bestuur werd voorgesteld de bijna f 5000.- winst weer bij het re servefonds te voegen. Goedgekeurd. Verder om het bestuur Afd. Weerin gen Holl. Mij. v. Landbouw f 250 te schenken ter gedeeltelijke dekking van het tekort der gehouden tentoonstel ling; De heer Jb. Dekker vraagt of het be schikbaar gestelde bedrag voor de Rundveefokvereeniging nog uitbetaald moet worden. Voorz. zegt, dat dit aan het bestuur der Afd. H. M. v. Landb. ter hand is ge steld en deze het aan prijzen heeft uit betaald, waarvoor 't was bestemd. De schenking wordt goedgekeurd. Voorz. deelt mede dat door het be stuur een nieuwe brandkast is aange kocht met safeloketten. Een lid dat voor zijn waardepapieren of geld zulk 'n safe wil huren, kan zich wenden tot het bestuur. De heer J. Kooij Cz. zou graag willen weten wat de brandkast kost. Voorz. zegt f2100; ze is gepantserd en brand- en inbraakvrij. Bij de rondvraag klaagt de heer M. Lont over het wachtlokaal bij de zittin gen aan het eind van het jaar, als 't verbazend druk is. Dan is de gang bij Bosker te klein. Voorz. deelt mede dat bij het bestuur en raad van toezicht plannen in bespre king zijn, die deze zaak betreffen. Hij verzoekt den heer Lont geduld te heb ben. Niemand meer het woord verlangend wordt de vergadering gesloten. Muziektent. De muziekvereeniging „Har monie" heeft van het gemeentebestuur toe stemming ontvangen om haar muziektent te plaatsen op het oude schoolplein te Hippoly- tushoef. Van de lichting 1931 moeten de dienstpl. C. Ruitenburg en Joh. Takes op 26 Augustus a.s. te Den Helder bij de Zeemacht worden ingelijfdde dienstpl. F. Viskér op 1 Juli te Amersfoort bij het le Halfreg. I Reg. Huza ren. Gewetensgeld. Ten bate van de gemeente Wieringen is een bedrag aan gewetensgeld gestort, groot 600.-. De dienstpl. vJi. Reg. Kust-Art. lichting 1928, J. Smid, is opgeroepen om op 20 April voor 17 dagen op te komen voor herhalings oefeningen te Den Helder. deel van het succes op zijn rekening. I De overigen sloten zich waardig bij 't geheel aan. Door 'n tweetal heeren werden nog voordrachten ten beste gegeven en tot slot wrrd door een 12-tal dames en hee ren, met orkestbegeleiding, het „Apol lo-lied" gezongen, wat zich zeer in de smaak van het publiek mocht verheu gen, getuige het uit volle borst mede zingen van het refrein. Een en ander werd opgeluisterd door de onvermoeide „Kleine Kapel". Na een kort sluitingswoord van den heer D. Verfaille bleef men nog langen tijd gezellig bijeen. Zoo behooren deze uitvoeringen ook weer tot het verleden en maakt men zich op voor het zomerwerk concour sen, en concerten in de tent. Th. J.v.V. Tentoonstelling Vakonderwijs. Op de te Winkel gehouden tentoonstelling van teeke- ningen en werkstukken van de Vereeniging tot Bevordering van het Vakonderwijs in West-Friesland werden door de leerlingen van de Af deeling Wieringen alhier de vol gende prijzen behaald le klasse. Lijnteekeningen 2e pr. T. Ippel. Handteekenen 3e pr. P. Ippel, 4e pr. P. Prins. 2e Klasse. Vakteekenen. Metselaars 4e pr. C. Lont Sz., Idem Schilders 4e pr. E. Rotgans, Projectieteekenen 4e pr. D. Lont. 3e klasse. Vakteekenen Smeden le pr. P. Idema, 2e pr. J. Bais. Vakteekenen Timmerlieden 4e pr. C. Koorn, 5e pr. C. Asjes. Vakteekenen wagenmaker 3e pr. W. de Jong. Hand- en vormteekenen Timmerlieden 2e pr. K. Bras; 3e pr. C. Koorn. Projectieteeke nen 2e pr. W. de Jong. 4e klasse. Vakteekenen Timmerlieden le pr. W. Lont, 2e pr. D. Pruimeboom. 5e klasse. Vakteekenen schilders 2e pr. M. Heijblok, Idem Timmerlieden Eerv. vermel ding S. Slikker. Einddiploma teekenschool, 5-jarige cursus toegekend aan S. Slikker en M. Heijblok met aanteekening.) Einddiploma leerlingstelsel 3-jarige cursus toekekend aan D. Pruimeboom. Voor het practische proefwerk werden door| de leerlingen van het leerlingstelsel de vol gende prijzen behaald le leerjaar Schilders. 3e pr. E. Rotgans voor vuilnisbak le pr. E. Rotgans voor let- terbord le pr. E. Rotgans, voor letterbord 3e pr. S. Lont. le leerjaar Metselaars le pr. C. Lont Sz. 2e leerjaar Timmeren. 3e pr. W. Lont, 4e pr. Corn. Bakker, Voor trapje 2e pr. W. Lont, Voor trapje Eerv. vermelding Corn. Bakker; voor winkelhaak 2e pr. M. v. d. Kreeke. POLITIE Gevonden een paardendeken; een pak kleeren van een visscherman. Verloren een reiszak met inhoud en een f ietsplaat je in zwart etui. Inl. bij den Gem. Bode. J.V.O. Programma. Vrijdag 17 April gaat de gymnastiek niet door in verband met de avond van de Jongeren Vreds Actie. Voor Zaterdag 18 April is de J.V.O. uitge-J noodigd op de N.V. vergadering in de Vonk. Aanvang 's avonds 8 uur. Zondag 19 April. Bijeenkomst o.a. met afd. Anna Paulowna en Texel te Van Ewijck- sluis. Nadere bijzonderheden in de Wier. Courant van Vrijdag. p., J. Zwart Z.S.C. Burgerbrug 21 1/2 p. Driekamp Dames Personeel 2e graad le I pr. Ant. Smit Olympia, Wieringerwaard 23 p.,1 le pr. T. Tuinman DOKEV Anna Paul. 24 p., 2e pr. M. Delver Z.S.C. Burgerbrug 22 p., 2e pr. M. Kuut Wieringen, Wieringen 22 p., 2e pr. A. Lont Wieringen, Wieringen 22 1/2, G. Vel Olympia, W.-waard 22 p., 2e pr. M. Bakker Olympia W.-waard 22 p., 2e pr. Mevr. Keuris Langereis DOKEV Anna Paul. 22 p., 2e pr. M. Kranenburg DOKEV, Anna Paul. 22 p., 2e pr. B. Blaauboer, DOKEV Anna Paul. 22 1/2 p. Driekamp Dames Personeel 2e graad 3e pr. M. Ruitenburg Wieringen, Wieringen 21 p., 3e pr. M. Veerdig Wieringen, Wieringen 20 p., 3e pr. T. Dekker S.S.S. St. Maartensbrug 21 p. 3e pr. D. Blaauboer S.S.S. St. Maartensbrug 20 1/2 p., 2e pr. A. Tiel DOKEV Anna Paul. 20 1/2 p. Driekamp Dames Personeel 3e graad le pr. J. Kossen DOKEV Anna Paul. 23 p., 2e pr. C. Hoogmoed DOKEvX^na Paul. 22 p., 2e pr. G. Keuris DOKEV Aima Paul. 22 p., 2e pr. D. Schilderman DOKEV 22 1/2 p., 2e pr. T. v. d. Linden DOKEV Anna Paul. 22 1/2 p., 2e pr. G. Witvlok S.S.S. St. Maartensbrug 22 1/2 punt, 2e pr. M. v. Egmond Z.S.C. Bur gerbrug 21 1/2 p., 2e pr. N. Rens ZSC. Bur gerbrug 21 1/2 p., 2e pr. A. Stammes DOKEV Anna Paul. 22 p., 3e pr. T. Strijker Olympia W.waard 20 1/2 p., 3e pr. B. v. d. Lïppe Olym pia W.waard 20 p., Ant. Jimmink Olympia Olympia W.waard 20 .p., 3e pr. G. de Boer ZSC. Burgerbrug 20 1/2 p., 3e pr. M. Schot vanger ZSC. Burgerbrug 20 1/2 p., 3e pr. N. Kossen ZSC Burgerbrug 21 p., 3e pr. N. Klein Wieringen, Wieringen 21 p., 3e pr. A. Duijn- ker Wieringen, Wieringen 21 p., 3e pr. T. Dirks Wieringen, Wieringen, 20 p., 3e pr. D. Smit DOKEV Anna Paul., 20 p., 3e pr. C. Blom DOKEV Anna Paul. 20 p., 3e pr. M. Geluk DOKEV Anna Paul. 20 1/2 p., 3e pr. M. Oeveren DOKEV Anna Paul., 21 p., 3e pr. N Kuut DOKEV Anna Paul. 20 p., 3e pr. J. Ter voorst DOKEV Anna Paul. 20 1/2 p., 3e pr. M. Brouwer S.S.S. St. Maartensbrug 20 p. sluit van Gedep. Staten van Noord-Holland van 23 Juli 1930 alsnog vergunning verleend aan H. J. en H. Naastepad te Anna Paulow na voor het in werking brengen van een au tobusdienst van Kolhorn over Wieringer waard naar Den Helder. SCHAGEN. Overgeplaatst. De heer A. Schif fard l.l.machinist der Ned. Spoorwegen te Haarlem wordt overgeplaatst naar Schagen. ANNA PAULOWNA. BKC - NIEUWS. BKC I - Texell 1-3. BKC I speelde Zondag j.1. haar laat ste competitie wedstrijd tegen Texel I Na om 2 uur te zijn begonnen, gaat 't spel eerst vrijwel gelijk op. Uit een Tcxel-aanval redt Post een gevaarlijke kopbal. Na 10 ;minutcn spelen heeft B, K.C. pech. Rozebroek krijgt een zooda nige schop tegen zijn knie, dat hij het veld moet verlaten. Hiervoor valt Huis man thans in. Na ongeveer een kwar tier spelens krijgt Texel een strafschop te nemen even buiten de doellijn. Alle1 dedeeling doen, dat alles in orde werd BKC-spelers staan in doel, doch het T schitterend geplaatst schot gaat doorl de beenen heen 1—0. Maar nu gaat BKC er van door, en 'n [gevaarlijk schot van Post kan de Texel- keeper net nog corner werken. Deze corner levert niets op. Toch weet BKC gelijk te maken door een schermutse ling voor het Texel-doel. Van Wees wist te scoren 1—1. Hierna rust. Na de rust is het spel van Texel be ter dan van BKC. Toch weet BKC de stand tot 10 minuten voor het einde zoo te houden. Maar toch zien de ei landbewoners de overwinning voor zich en weten dan ook nog tweemaal te scoren. Het einde kwam met een 3-1 overwinning voor Texel. De zege was verdiend. Verspeeld. De aspiranten hebben hun mooie kans voor het kampioenschap verspeeld daar ze gelijk speelden tegen HRC d. 0-0. Ook de b-aspiranten speelden gelijk 0-0 tegen de R.K. schoolclub. Het 3e verloor met 17-0 van Helder 6 (doch ze waren met 8 man; een kleine verontschuldiging dus. DEN OEVER. Muziekv. „Apollo Zaterdag en Zondag heeft de Muziek vereeniging „Apollo" voor haar kunst lievende leden haar tweede winteruit- voering gegeven in de zaal van den heer van Wemmenhoven. Beide avonden zijn goed geslaagd en vlot verloopen. Wij zullen ons met dit verslag tot de uitvoering van Zondag bepalen. Wegens familieomstandigheden van den voorzitter werd den aanwezigen een welkomstwoord toegeroepen door den heer D. Verfaille, welke namens Apollo" zijn verontschuldiging uit sprak, dat de uitvoering deze maal wat laat gehouden werd allerlei om standigheden hadden er toe geleid, dat de uitvoering werd vertraagd. Vervolgens werd Apollo's nieuwen dirigent, de heer Joh. Glabbeek aan 'l publiek voorgesteld. Met de afwerking van het program ma werd thans een aanvang gemaakt. Apollo bracht een 5-tal piuzieknum- mers ten gehoore, waarvan wij het 2e en het 4e met name zullen noemen, n.1. de Ouverture van Miss Mary van D. Snoek en de Fantasie Chrisantheme van F. Mertens. Hoewel natuurlijk hier en daar nog wat geschaafd zal moeten worden, (Apollo speelt deze nummers op het Concours in Schoorl) werden zij heel goed uitgevoerd. Voor al het laatste nummer was in zijn af wisselende stemmingen, ook in opvat ting, heel mooi. De directeur had de goede gedachte, om het thema, waar op de componist zijn muziekstuk had gebouwd, aan het publiek te verklaren Dit bleek 'n goede maatregel te zijn, want tijdens de uitvoering van dit nummer zat het geheele publiek nu ook werkelijk te luisteren, terwijl an ders een ^eel het altijd als een praat- uurtje scheen te beschouwen. Apollo heeft met deze uitvoering veel moois ten- gehoore gegeven. Het too- neel is eigenlijk te klein voor het korps; de leden zitten geheel in de hoeken verborgen, waardoor ook het geluid blijft hangen. Voor het tweede gedeelte had men een heel leuk blijspel uitgezocht, geti teld Een nieuwe manier van poffen". Een echte ouderwetsche studenten klucht met veel ambitie door een z vental heeren ten tooneele gebracht. Er is veel en hartelijk gelachen om de manier, waarop de drie studenten, ten koste van een goedgeloovige kaste lein, aan eten en drinken kwajnen zonder geld. De heeren D. P. 'kker, A. Cornelissen en V. Bakker waren leuke typen van studenten en de heer D. Verfaille, als kastelein Watervrees heeft een groot Nog meer grondwerkers. Zij die genegen zijn arbeiders te huisvestigen welke volgen de week alhier zullen arrlveeren, kunnen hiervan kennis geven bij de Corr. der Arbeids beurs te Hippolytushoef. Een spreekavond Vrijheidsbond. Van wege de Vrijheidsbond zal Vrijdag a.s. een spreekavond worden gehouden in Hotel De Haan. Zie advertentie. PROVINCIAAL NIEUWS. BINNENLANDSCH NIEUWS. STAFMUZIEK DER MARINE. Bij het stafmuziekkorps der Marine is de titulaire rang van adjudant-onderofficier en die van sergeant-majoor ingevoerd. Als ge volg daarvan is aan den onder-kapelmees- ter, den heer P. Kreijger, de titulaire rang van adj.-onderofficier en aan de stafmuzi- kanten M. Luca, J. v. Vessem, H. B. Schen kels, J. J. W. Herstworm, L. J. Meeues en W. v. d. Moot de titulaire rang van sergt.-ma- joor verleend. SCHAGEN. Turnkring Hollands Noorder kwartier. Zondag j.1. hebben de wedstrijden plaats gehad van de Turnkring Holland's Noorderkwartier, aangesloten bij het K.N.G.V. waaraan door 13 vereenigingen is deelgeno men. Gewerkt is is le, 2e en 3e graad, zoowel om personeele en vereenigingsprijzen. O.a. is deelgenomen door de vereenigingen D.O.K. E.V. Anna PaulownaWieringen I, Wierin gen Z. S. C., Burgerbrug; Olympia, Wierin gerwaard S.S.S., St. Maartensbrug waar van hieronder de uitslag volgt Adspiranten meisjes3e D.O.K.E.V. Anna Paulowna 103 punten, 4e Wieringen I 100 1/2 punten. Vijf kamp Heeren Personeel le graad, 3e pr. K. Kossen Z. S. C., Burgerbrug 35 p. Vijf kamp Heeren 2e graad 3e pr. C. Lim- pers, Olympia Wieringerwaard 33 1/2 p. Vijf kamp Heeren 3e graad 2e pr. A. Not- telman, Z. S. C. Burgerbrug 35 1/2 p., 2e pr. F. v. d. Ham, Olympia W.-waard 37 p. 3e pr. P. Keizer, DOKEV, Anna Paul. 33 p., 3e pr. P. v. Genderen DOKEV, Anna Paul. 34 1/2 p., 3e pr. J. Kater, Olympia, W.waard 35 p., 3e pr. P. Burger Z.S.C. Burgerbrug 34 p., 3e pr. P. de Boer Z.S.C. Burgerbrug 34 p. Driekamp Dames le graadle pr. Eliz. Dekker, Wieringen 24 p., le pr. J. Pennekamp Wieringen 25 p., le pr. B. Bakker Olympia, W.-waard 25 1/2 p., le pr. KI. Vader DOKEV, Anna Paul. 27 1/2 p., le pr. J. Geerlings DO KEV, Anna Paul. 23 1/2 p., G. den Das DOKEV Anna Paul., 25 p., P. den Jager, DOKEV An na Paul., 24 p., C. v. Eekeren DOKEV Anna Paul. 24 1/2 p., A. Witok S.S.S. St. Maartens brug 23 p., allen le prijs. Vereenigingsprijzen le pr. DOKEV Anna Paul. 142 punten. Driekamp Dames Personeel le graad. 2e pr. L. de Jager S.S.S. St. Maartensbrug 22 p., pr. G. Smit, DOKEV Anna Paul., 22 p., 2e pr. T. Metselaar Wieringen, Wieringen 21 1/2 p. 2e pr. G. Snooij Wieringen, Wieringen 22 1/2 BREEZAND. Vergadering Kiesver ecniging „Plaatselijk Belang." Per strooibiljet werden de bewoners van Breezand door bovengenoemde vereeni ging j.1. Vrijdag ter vergadering opge roepen in de zaal van den heer Borst. Het biljet luidde: Mannen en Vrou wen uit de gemeente Anna Paulowna! U allen wordt opgeroepen ter Algemee ne Vergadering a.s. Vrijdag in de zaal van den heer Borst. Wij rekenen er op kiezers van de groslijsten der vorige stemjning Koorn, Kuiken en Smit en ook hij of zij, die instemt met en mede wil werken aan de Belangen der Ge meente, op tijd zullen zijn. Plaatselijk Belang is ook uw belang, mannen en vrouwen, zonder eenig geloofs- of par tijbelang. De zaal was geheel bezet toen de voorzitter, de heer P. Jonker, de verga dering opende, daarbij uiteenzettende het doel van de nog jonge vereeniging, die is opgericht met 15 leden. Na voorlezing der notulen door den secretaris den heer G. Kuiken en de goedkeuring daarvan, werd de contri butieregeling besproken. Deze \yordt oor het lidmaatschap vastgesteld op f 1.- per jaar en per lid; voor man en rouw uit één gezin blijft de contribu tie enkelvoudig, dus f 1.- in 't geheel. Vervolgens had de samenstelling: der groslijst plaats voor de a.s. Gemeente raadsverkiezing. Deze werd vastge-l steld als volgt: 1. D. Koorn; 2, G. Kui-1 ken; 3. C. Smit; 4. E. Romar; 5. G. Vis ser; 6. M. Cornelissen; 7. Wt Waiboer 8. L. Raven; 9. Mevr. Buij-v.d. Wees. In de commissie van bijstand voor de a.s. verkozen raadsleden zullen zit ting nemen zij, die op deze groslijst staan en niet tot raadslid zullen wor den verkozen. Deze 'commissie heeft ten doel vóór elke Raadsvergadering met de raadsleden van pl. b. te confe- reeren. De gekozenen dienen n.1. zoo veel mogelijk de richting te volgen die in Plaatselijk Belang voor het beste wordt geacht. Zij zullen echter niet ge bonden zijn (d.w.z. vrij mandaat in den Raad.) Volgde thans benoeming van een sec rctaris. De heer Kuiken had deze func tie n.1. voorloopig waargenomen. Doch in zijn kwaliteit als raadslid en waar hij nu weder no. 2 op de groslijst staat wordt beter gevonden dat een vrij man deze functie bekleedt. Wordt benoemd de heer M. Cornelissen,die zich bereid verklaart. Na nog enkele huishoudelijke bespre kingen wordt nog ten slotte besloten dat de vergaderingen van Plaatselijk belang om beurten zullen gehouden worden aan Kleine Sluis, Breezand en Van Ewijcksluis. Er traden in Bree zand 17 nieuwe leden toe; het ledental steeg dus tot 32. Bouwvergunningen. Bouwvergun ningen werden verleend aan R. Com- pagne, woonhuis aan den Schorweg; J. Geervliet, verbouwing, Meerweg; J. Oele, woonhuis a.d. Zandvaart; G. Meu lcveld, woonhuis met schuren Stoom- weg; A. Bakker, bergplaats, Beneden buur t; C. Verbrugge, woonhuis, Schor- weg; C. Bakker, dubbel woonhuis, Zandvaart; H. Brouwer, bloembollen- schuur, Zwarte weg; Fa. N. de Wit, U dem Middenweg; Wed. P. Maars, boer derij, Kleiweg. Aanbesteding. Het maken van een gecombineerde uit- en inlaatduiker on der de Van Ewijcksvaart door te Van Ewijckssuis is bij onderhandsche aan besteding opgedragen aan de Firma J. de Vries te Heemstede. AUTOBUSDIENST. Den HelderKolhorn. Bij K. B. is met vernietiging van het be- VIER PERSONEN VERDRONKEN. Omstreeks zes uur reed Zondag avond op den rijksweg Meppel-Assen een tot bakkerswagen verbouwde Ford auto, waarin vier personen waren geze ten. een personenwagen reed hen ach terop en passeerde. Men heeft nog niet kunnen vaststellen wat er precies gebeurde, doch onmidddellijk hierop zagen verschillende personen de Ford auto slingeren. De auto raakte tusschen de rails van de tram, waarna tenslotte de wagen in de Drentsche Hoofdvaart terecht kwam. Vermoedelijk heeft de] personenauto de Ford bij het passeeren aangereden, waardoor de laatste be kneld is geraakt, geslipt is met het voornoemde gevolg. De reddingspogingen. Benige jongelui, die in een autobus van een wedstrijd te Meppel naar Gro ningen terugkeerden, zagen het .onge luk gebeuren en onmiddelllijk schoten zij te hulp. Ook van andere zijde kwa men personen toegesneld om te trach ten de inzittenden uit de verongelukte auto te bevrijden. Eenige mannen spron gen in een boot en wisten door middel van scheepshallen een gat in den bo venwand van de auto, die intusschen gezonken was, te maken, waarna zij |na verloop van eenigen tijd de vier in zittenden te voorschijn te halen. De personen-auto had inmidddels gestopt en nadat men het gebeurde had gezien, reed men onmiddellijk door jnaar Smilde om medische hulp te ha len. De doktoren S. Boonzaaijer en C. Tholen waren spoedig ter plaatse en poogden door het toepassen van kunstmatige ademhaling de levens feesten op te wekken. Dit mocht ech ter niet meer baten. De doktoren kon den slechts den dood constateeren. De slachtoffers. De vier slachtoffers zijn de 23-jarge ongehuwde G. Kamst, de ongeveer :22- jarigc ongehuwde Jan Lanting, de 30- jarige ongehuwde J. Uiterwijk, en de 50-jarige weduwnaar Steenbergen. De slachtoffers hadden een tochtje ge maakt naar Koekange, waar een dezer dagen Steenbergen, die bakker is, een nieuwe bakkerij zou openen. In de au to waren zij op den terugtocht naar Gieten, waar allen woonachtig zijn. De marechaussee uit Smilde was spoedig ter plaatse en stelde een voor loopig onderzoek in. Nog in den loop van den avnd werd het parket van Assen gewaarschuwd. De lijken wer den voorloopig ondergebracht in de in de nabijheid gelegen kalkzandsteen fabriek. Het ongeval heeft, te Gieten groote beroering veroorzaakt. De vermoedelijke oorzaak van het ongeluk. Omtrent de vermoedelijke oorzaak van het ongeluk werd medegedeeld, dat de bestuurder van de personenau to een garagehoudei te Vecndam was. die voor een inwoner uit zijn gemeente n nieuwe auto uit Rotterdam gehaald had en daarmee op weg was naar huis Nabij Smilde wilde hij de voor hem rijdende Ford-auto uit Gieten pas seeren. Daarbij is hij echter vermoe delijk naar links uitgeweken, althans de voorste auto werd in de flank aange reden pn viel in de vaart, met het be kende noodlottige gevolg. De personen auto is later door de politie en mare chfiussee in beslag genomen en onder ehiacht In het Bouwhuis te Veendam de vereeniging een algemeene ledenvergade ring in het lokaal van den heer Jurrie Lont. Aanwezig 25 leden. Na een kort openingswoord van den voor zitter, den heer C. Tijsen, worden de notu len, benevens een verslag van de laatstge houden tentoonstelling, door den Secretaris den Heer V. Koorn gelezen, welke onder dankzegging onveranderd werden goedgek. Rekening en verantwoording penningmees ter. De penningmeester de heer C. Kool brengt hierop verslag uit van zijn gehouden beheer van de financiën der vereeniging. In totaal is ontvangen over 1930, inclusief batig saldo 1929 1341.60. De uitgaven hebben bedragen f 934.13. Een batig saldo aldus van 407.47. De Heeren J. Klein Jz. en J. Bruul, werden aangewezen tot het nazien van boeken en bescheiden, en konden de vergadering me- I dedeeling doen, dat alles In orde werd be vonden. Onder dankzegging voor zijn keurig be heer werd de rekening van den penningmees ter werd de rekening van den penningmees ter goedgekeurd. Bestuursverkiezing. Volgens rooster zijn aan de beurt van aftreding de Heeren C. Koorn en V. Koorn. Op voorstel van eenige leden worden zij bij aclamatie herkozen, welke benoeming beiden zich laten welgevallen. Het 25-jarig jubileum van „Flora." Dit belangrijke punt van de agenda wordt ingeleid door den Heer C. Koorn. Flora, aldus den heer Koorn, bestaat 8 Sep tember 25 jaar werd in 1906 opgericht met aanvankelijk 9 leden. Meenden wij bij het 12 1/2 bestaan dat het hoogtepunt was bereikt, gebleken is, dat wij nog steeds vooruitgaan, immers een le dental van 275, zooals op heden, hebben wij nog nimmer gehad. Vast is dus komen te staan dat Flora een belangrijke plaats is gaan innemen in het maatschappelijke leven op Wieringen. Nimmer is er een achterstand te consta teeren geweest in 't leven van de vereeniging. Slechts één jaar is er geweest dat de ten toonstelling niet uitkwam. Het ligt dan ook in de bedoeling van het bestuur om het 25-jarig bestaan van Flora zoo luisterijk mogelijk te doen vieren. Een feestcommissie is reeds aangezocht en zal haar taak serieus ter harte te nemen. Om het geheel een zooveel mogelijk feeste lijk aanzien te geven zullen buurt- en straat versieringen worden gehouden, tevens zal de Middenstand te Den Oever een etalage wedstrijd houden, waarvoor het plan bestaat een Jury uit Alkmaar en Den Helder aan te zoeken. Ook zal er gelegenheid zijn voor eenige kermisvermakelijkheden o.a. een zweefmolen. Na uitvoerige discussiën werd een program ma van feestelijkheden als volgt opgemaakt Vrijdag 4 September inzenden van planten en bloemen. Zaterdag 5 September, Kinder spelen, zang- en muziekdemonstratie's. Zon dag 6 September, groote Nationale Harddra verij, Maandag 7 September, Harddraverij voor Boerenpaarden van Wieringen. Dinsdag September, Reclame optocht, Vuurwerk. Woensdag 9 September, zang- en Muziekuit voeringen, fakkeloptocht en sluiting der ten toonstelling. De prijzen voor de Nat. Harddraverij zijn devolgende le pr. 300, 2e pr. 150, 3e pr. 75 en 4e prijs f 25. Voor Boerenpaarden le pr. 80, 2e pr. f 60. 3e prijs f 40 en 4e pr. 20. Verschillende leden waren van meening- dat de kerk wat klein is voor tentoonstellings. gebouw. De mogelijk wordt onderzocht om een grootere localiteit, hiervoor te bestem men. De prijzen voor de reclameoptocht, kinder spelen, Etalagewedstrijd, en straatversiering zullen nader worden geregeld. Tot 15 Mei kunnen nog nieuwe leden wor den ingeschreven, nadien zullen 'voorloopig. geen leden meer worden aangenomen. Nadat nog een 11-tal planten onder de leg den werden verloot, volgde sluiting der ver gadering. MARKTOVERZICHT der vorige week Inge zonden door Jac. Knoop, Makelaar in aard appelen, Groenten en Fruit, Nassaukade 158, telef. 81431 Amsterdam. De handel in aardappelen was afgeloopen- week zeer flauw met geringe vraag. Eigenh. terugaande prijzen, dit soort gaat ieder voor jaar door achteruitgang der kwaliteit uit'de- mond gevraagd zijn kleiaardappelen tegeni middelmatige prijs. Poters is goede vraag voor met hoogere prijs. Heden 15 April werden de volgende prijzen gemaakt: Zeeuwsche Bonten 5 a 7.50 Zeeuwsche Blauwen f 6 a 7; Bevelanders 4.25 a 4.75; Industrie 4.75> 5; Ypolder Bravo 4.50 a 5.50; Ypolder Be velanders 4 a 5; Vlaamsche Eigenh. 4.25 a 4.50; Vlaamsche Industrie 4 a 4.25; Poters /3a 3.25; Drentsche Eigenh. per 50 Kg. baal f 2 a 3; Winter Malta per 100 K.G. 15 a 16. GEMEENTE WIERINGEN. Bloemenvereeniging „FLORA" Den Oever. Zaterdag 11 April 1931 hield bovengenoem- woensdag 15 april hilversum Golflengte 298 M. v. A. r. A. j 8.00 Tijdsein. 8.01—9.50 Gramofoonmuzlek. 9.55 Orgelspel door Joh. Jong op het V.A.R.A.- orgel. v. p. r. o. r 1 10.00—10.15 Morgenwijding. j v. a. r. a. 10.30 „Onze Keuken" door den heer p. J. Kens. 11.00 Radio-Volksuniversiteit 11.30 Gramofoonmuziek. 12.20 Middagconcert door het VARA-Septet o.l.v. Is. Syl, afgew. door gramofoonmuz. 2.00 Onderbreking voor verzorging van den zender. 2.002.15 Gramofoonmuziek. 2.30 Vrouwenuurtje. 3.10 Coöperatie kwartiertje. Spreker K. de- Boer. Onderwerp: „De Bakermat der Coöperatieve beweging.' 3.30 uur „Maak het zelf" door mevr. céline- Schaake-Verkozen. 4.30 Kindervertellingen door oom Frans en 5.30 Vraaghalfuurtje voor kinderen. 6.15 Concert door het VARA-Mandoline-en- semble crXy. Joh. B. Kok. 6.50 Mandoline-Cursus iVII) door J. B. Kok. 7.00 Radio Volksuniversiteit. 7.30 Opvoeriog van Operette Fledermaus. 10.35 Lezing dr. Premsela Geslachtelijke voor lichtiog voor ooze kinderen U.00—12.00 Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting, -3

Wieringer courant | 1931 | | pagina 2