c. J. 1. KEUSS IRIEI, BLANKE KRUL PRUIMTABAK. 22E JAARGANG VRIJDAG 1 MEI 1931 NO. 34 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN DE VONDELING. JAAP SNOR BREIT alles BEST. r merk HEERENBAAI WIERINGER COURAÜÏ VERSCHIJNT ELKEN BUREAU ADVERTENTIëN DINSDAG EN VRIJDAG. UITGEVER <éi Hippolytushoef Wieringen. Van 1—5 regels 0.50. ABONNEMENTSPRIJS CORN. J. BOSKER, WIERINGEN. Telefoon Intercomm. No. 19. Iedere regel meer 0.10. per 3 maanden 1.—. HEERENBAAI PORTORICO. TABAKSFABRIEK „DE WAKENDE LEEUW" LAAT A, 125 ALKMAAR. Prima kwaliteit in alle prezen. Spaart anze rebnssen. hebben ook als punten groote waarde. 70 80 100 120 140 150 160 180 200 225 250 300 350 400 450 en 500 cent per pond. DE VOORJAARSCOSTUUMS ZIJN KWIEK. De mantelpakjes handhaven zich ondanks de lange mode. Schotsche jasjes met effen rokken. Wat zien ze er toch aardig en frisch uit, onze voorj aars tailleurs met hun korte, kwie ke jasjes. Het is best te begrijpen dat ze over het algemeen bij het publiek zeer in den smaak vallen. Vooral nu de lange mantel, met de verlenging der rokken, wel een beetje érg lang van lijn is geworden. Wel heeft een lange mantel het voordeel dat we er een ge heel japonnetje onder kunnen dragen waar in we altijd gekleed zijn wanneer we den mantel afleggen. Maar nu op het oogenblik het dragen van blouse en rok weer zeer in de mode is en we bovendien heel goed weten dat een mantelpakje vlug en jong staat, ge voelen we er geen enkel bezwaar meer tegen. Alleen dienen we natuurlijk te zorgen dat we het rokje niet méér dragen dan den mantel en het b.v. niet in huis aanhouden. Want dan is de stof van het een versleten terwijl die van het ander nog zoo goed als nieuw is. Nu de mode ons mantelcostuums toestaat van verschillend gekleur de deelen is de oplos- _L sing trouwens al heel makkelijk. We nemen riii b.v. bij een gestreept f of geruit manteltje een effen rok én een fvan gelijke stof. Op die manier hebben wc dus eigenlijk twee cos- tuums terwijl de rok ken, die we tegen el kaar dragen, heel lang keurig en nieuw blij ven. Een Schotsch jas je met een effen rok ziet er soms allerliefst uit. Vooral groen met blauw heeft veel suc ces. Soms zijn kraag zoowel als revers af wezig maar wordt een breede fantasie das bij omgeknoopt. Dit laatste kan juist aan een heel eenvou dig donker, effen pak je de noodige fleur geven. Behalve effen, gerui te of gestreepte stof fen worden ook veel kleurige weefsels ge nomen of met heel kleine dambordmo tiefjes bedrukte. In allerlei soorten. Natuurlijk zijn er vele verschillende soorten tailleurs, aangepast aan de verschillende soor ten tailleurs, aangepast aan de verschillende omstandigheden, waaronder de vrouw leeft. Daar is het luxe-mantelpak, van fijne, kost FEUILLETON. (20. Ineens hield hij op, bleef bij den schoor steen staan en, nadat hij, zooals dat im mers zijn gewoonte was, met zijn vingers ge speeld en die geteld had, vouwde hij zijn handen bekervormig en in die beker zag hij een kerk van binnen, waar een vijftigtal kaarsen brandden voor een bruidsaltaar en daarvoor geknield lagen een jong meisje met donkerbruin haar en een jongen man met blonden knevel. Onder de aanwezigen waren er, die zeiden: Ja, ze hadden 't mij wel verteld, maar ik zou het niet hebben durven gelooven. En daarop klonk dan weer het antwoord van andere zijde 't Is een bijzonder man als hij zich eenmaal iets in het hoofd gesteld heeft, dan gebeurt het ook. Die kerk, dat altaar, de kaarsen en al de menschen, die er om en bij waren, hield de heer Têterol in beide handen nu konden die ook heel wat torsen, want ze waren heel groot, Nog steeds met dit visioen voor oogen, keerde hij zich tot den heer De Saligneux en sprak Ik houd niet van halfheden zijn wij vrienden,, of zijn wij vijanden Het een of het ander Of de oorlog met al zijn gevolgen öf de vrede en vriendschap, zelfs gegrond op een goede overeenkomst. Dit is mijn laatste woord. En wat zijn de voorwaarden van dat ver drag vroeg de baron, terwijl hij naar adem hijgde. De heer Têterol aarzelde een oogenblik eer hij antwoorddewat hij te zeggen had was bare stof waarin men 's middags gaat tea-en of bezoeken afleggen, In een eenvoudiger pak je steekt men zich om 's morgens te winkelen of te wandelen. En Nog iets eenvoudiger, maar daarom niet minder aardig, is het cos- tuum waarin de beroepsvrouw dag aan dag naar haar werk tijgt. Dan geldt het wel in eerste plaats stevige, degelijke stof te kiezen die tegen een stootje kan. Aardig is b.v. een mantel met heel eenvoudig liggend kraagje waarover men den lichten blousekraag legt. Dat staat niet alleen frisch maar geeft ook, door een variatie van blouses, een beetje af wisseling in het pakje van eiken dag. Op zij sluitende jasjes. In de manteltjes vinden we allerlei model len. Sommigen zijn los en recht, andere ge tailleerd met een leeren ceintuurtje, weer an dere aangesloten, door een sluiting met vier knoopen. Ook vinden we jasjes die op zij sluiten, jasjes met een schootje rondom of al leen van voren, heel korte bolerovormige mantels en andere die tot halverwege de knieën vallen, om niet te vergeten de korte, rechte smoking - j asjes. Deze zijn dikwijls licht van kleur terwijl de rok donker is. Zelfs zien we dergelijke costuumpjes in drie kleureneen brui ne rok, een steen- roode mantel die geopend is op een smokingvest je van witte jersjey. Soms zijn deze meerkleu- rige costuums wel eens heel aardig maar we hebben ook het tegendeel gezien en kunnen niet anders doen dan onze lezeressen aanraden in haar keuze voorzichtig y! te zijn. Ter versie ring ziet men nog al eens gekleurde stiksels terwijl ook een afwerking met punten of schulp- rand veel wordt ge nomen. Een heel modern cachet heeft soms de mouw die aan den elleboog is opengespleten waardoor het bene dendeel van de blousemouw te zien komt. Warme vestjes. Daar het dikwijls in de lente en zelfs den geheelen zomer nog vrij koud is, geeft Mevrouw Mode ons warme vestjes om onder het mantelcostuum te dragen. De achterzijde is van laken of fluweel maar de voorzijde van bont, van bever, otter, mol of veulen, soms ook van gewatteerd satijn. Deze vestjes kunnen met of zonder blouse gedragen wor den. En, als het weer er eindelijk te warm voor wordt, kunnen we ze altijd weer tot den volgenden winter bewaren. Men kan ook het vestje we bedoelen nu meer een siervestje dan wel een kleedingstuk tegen de koude in overeenstemming brengen met taschje en baret. Aan de Riviera kiest men hiervoor ge kleurd piqué een vestje dat met drie knoopen sluit en rondom is uitgeschulpt, een baret je DEN HELDER, Zuidstraat 19. (Let op den Gelen Winkel.) Depots voor Wieringen Hippolytushoef Wed. J. de Beurs Den Oever Jb. Kaleveld. gedrapeerd onder een schulp en een taschje met een houten sluiting. Een aardig idee WILHELMINA. niet makkelijk onder woorden te brengen. Mijnheer de baron, begon hij, u heeft slechts één dobhter. En wel wat stotterend en wel hevig blozende, voegde hij er bij En ik heb één zoon Bij die woorden sprong de heer De Salig neux verschrikt op van zijn stoel. Er zijn van die omstandigheden, die immers te ver rassend werken, zelfs op iemand, die gewoon is aan zelfbeheersching. Uw dochter is allerliefst, ging Teterol voort. Mijn zoon is eveneens een alleraardigste knappe jongen en hem wacht een schitteren de toekomst. Leest u daar maar eens op na, wat een notaris er mij van schrijft, en een die heusch niet de eerste de beste is Hij hield den baron den brief van den heer Pointal voor. De eerste ingeving van den heer De Saligneux was, het epistel den heer Têterol in het gezicht te werpen toen meen de hij er zich eens vroolijk over te mogen maken. Maar toch gaf hij aan geen van die beide ingevingen gevolg, want hij dacht aan de twee-honderd duizend francs, die hij schuldig was en aan zijn kasteel, dat hij als 't ware door een wonder behouden had Zijn bloed kookte, zijn vingers jeukten, maar hij bedwong zich. Het was hem echter onmoge lijk, een woord te spreken en in stilte zat hij verdiept in de beschouwing van een bloem in het tapijt. De Heer Têterol begon ongedul dig te worden en het was niet zonder bitter heid in zijn toon van spreken, dat hij vroeg: Vooroordeelen, mijnheer de baron, leve ren niets op, maar wel kosten ze soms duur! Heb ik u beleedigd Beleedigd O, volstrekt nietMaar wel ten zeerste verbaasd, dat kan ik niet ont kennen. U kunt mij gelooven, mijnheer Tête rol, dat ik zeer gevoelig, ja, zéér gevoelig ben voor uw goeden wil en de voordeelen, ver bonden aan een dergelijke schikking, maar.... Nu geen „maren", viel de heer Têterol hem in de rede, met groote levendigheid, DE BLOEMENTUIN. Iets over Dahlia's. Het bekende tuinbouwblad FLORALIA heeft een geheel nummer gewijd aan de dahlia, wel een bewijs, hoe populair deze plant in ons land is. Het is het nummer van 17 April 1.1.; het is rijk geïllustreerd met prachtige foto's en we raden iedere dahlialiefhebber ten sterkste aan, dit nummer, dat bovendien tal van interessante artikelen artikelen be vat, aan te vragen bij den uitgever, Klok huisplein 5, Haarlem. Over eenigen tijd gaan we weer dahlia's uitplantenin welhaast geen enkele sier- tuin ontbreken ze en we mogen gerust zeg gen dat ze van Augustus af ons tuinbeeld be- heerschen. De dahlia is een dankbare, zeer rijk bloei ende plant, die op vrijwel alle grondsoorten kan worden gekweekt, indien deze mits flink is bewerkt en voldoende humus bevat. Veel mest vraagt zij niet. Heeft men in het vroege voorjaar een algemeene bemesting gegeven van b.v. 10 Kg. patentkali en evenzooveel su perfosfaat en is de kalktoestand gunstig, dan kan men met een weinig kalksalpeter vol staan, bijv. 4 Kg. per Are, men kan dat ge ven als de eerste blaadjes boven den grond komen, liefst niet alles in eens, maar men wachte eerst eens af, hoe de plant zich ont wikkelt. De bekende Mignondahlia, die om zijn rijke bloei zeer aan te bevelen is, wil wel een beetje zwaarder worden bemest. Heeft men in het voorjaar verzuimd, kali en fos- forzuur te geven, dan kan men thans nog heel goed bemesten met 5 Kg. Nitrophosca, dat alle drie mestbestanddeelen stikstof, ka.- lien fosforzuur bevat. Meestal gebruiken we voor de aanplant dahlia-knollen. Vakmenschen raden ons aan om liever stekken te nemen. Men zegtde oude knollen loopen ©p véle plaatsen uit en vormen daardoor een groot aantal stengels, die voor 't meerendeel moeten worden weg gesneden. Daarom neme men liever stekplan ten, die wel ijl opgroeien, maar die de bloe men beter voor den dag brengen. Het zou ons te ver voeren, om hier de na men te noemen en bijzondere eigenschappen op te sommen van de vele variëteiten, zelfs van de meest geschikte soorten, want hun aantal is verbazend groot. Alleen noemen wij nog eens de Mignon groepen. Deze wor den gekweekt in verschillende kleuren, zijn zeer rijk bloeiend en geschikt voor snijbloe men. En voorts verwijzen wij nogmaals naar het dahlia-nummer van Floralia, in hetwelk men alle gewenschte bijzonderheden kan vinden. KOOPT UW KLEEDING bij een vertrouwd adres. SPOORSTRAAT 102, Tel. 370 DEN HELDER. BLAUW COLBERT COSTUUM f 32, 36, 40, 42, 44, tot f 60. FANTASIE COSTUUMS nieuwe dessins f 25, 28, 34, 38, tot f 56. want hij had zijn zelfvertrouwen weer geheel herwonnen. U heeft nog tijd niet gehad, de groote van de voordeelen te overwegen. Wat die schuld van u betreft, die zullen we wél zóó onder ons eens bespreken en daar zult u mij ook zoo gemakkelijk in vinden, als maar mogelijk is Maar denk aan uw dochter Een bruidschat bezit ze niet en ook heeft ze niets te wachten. Wat zult u beginnen met dat arme kind Als de een of andere mar kies het zich in het hoofd stelt, haar te wil len trouwen, enkel en alleen om haar mooie oogen, dan is het tien tegen één, dat dit een onwaardige zal zijn, niet in staat haar ge lukkig te maken. En bovendien weet u niet, wat een opoffering wat een dwaasheden ik allemaal van plan ben voor mijn zoon. Hij is van mijn bloed, mijn vleesch hij is mijn afgod. Ik noem hem mijn „Prins van Wales". Ik heb allang besloten, dat ik hem bij zijn huwelijk een goed millioen ter hand stel een niet onaardige som, nietwaar En dan, mijnheer de baron, wat zouden we niet een goed voorbeeld geven aan ons land, en men moet toch iets over hebben voor zijn vader land. Men heeft de gelijkheid wel verkon digd tegenover de wet, maar de oude geslach ten en de nieuwe, dat gaat toch niet best sa men ze dragen elkaar haat en nijd toe. Frankrijk is vol van die burgerlui als ik, die den adel met scheeven blik aankijken en omgekeerd, beschouwt die ons als een sta-in den-weg. Ja, de strijd tusschen de Têterols en de Saligneux is de geesel van Frankrijk. En, mijn hemel, zou er nu geen plaats zijn voor iedereen Tot het beste onderling ver staan kan men komen, als er huwelijken worden gesloten over en weer. Mijnheer de baron, laten we op die manier het oude en het nieuwe Frankrijk met elkander vereeni gen. Er zijn hier in het kanton enkele van die lomperds, die maar roekeloos onze twist hebben aangestookt, zonder zélf te weten, waarom. En de eene helft daarvan houdt voor een schurk, de ander beschouwt mij als EET OP zachte en yeuriye rooktabak, f, SEDERT 1753 ECHTE FR1ESCHE 20 50 ct. per ons Ons Lichaam en onze Gezondheid. De slechte groote - stadslucht. Dat het leven in de groote steden niet in bijzondere "mate bevorderlijk voor de gezond heid is, weet men reeds geruimen tijd. Tegen woordig is men bezig, den aard en de wijze van de schadelijkheid wetenschappelijk te onderzoeken. Engelsche onderzoekers hebben b.v. vastgesteld, dat de lucht in de door hen onderzochte industriesteden des Zondags 29 procent minder roet bevat dan op werkdagen Het is dus geen wonder, wanneer de veront reinigde lucht de lichtstralen minder goed doorlaat, zoodat zich in haar voor het oog weliswaar onzichtbare, maar inderdaad aan wezige ultra-violette stralen J2 procent min der laten aanwijzen dan in zuivere Zondags- lucht. Omgekeerd toonde de lucht van veel bezochte badplaatsen des Zondags 3 tot 4 pro cent minder ultra-violette stralen dan op werkdagen, hetgeen natuurlijk te wijten is aan de talrijke Zondagsmenschen, en ook door het grootere verkeer, in het bijzonder het treinverkeer. Niet geheel tot dezelfde resultaten kwam men bij een dergelijk onderzoek, dat eenigen tijd geleden in Duitschland werd ingesteld en dat tot doel had de Berlijnsche lucht in de nabijheid van het Stettiner Bahnhof, dus in een tamelijk ongunstig stadsgedeelte te vergelijken met de volkomen zuivere lucht van Potsdam. De Berlijnsche lucht toonde 20 procent minder sterke zonnestralen dan de lucht te Potsdam, maar dit gold alleen voor de stralen. Een bijzondere benadeeling van de ultra violette stralen kon men niet aan- toonen. Deze vermindering van 20 procent had slechts betrekking op de rechtstreeksche zonnestralen. De overige hemel straalt te Berlijn en Potsdam overal even helder, wat wederom even begrijpelijk is, als men be denkt dat de verontreiniging van de lucht het zonlicht verstrooit en aldus, merkwaardiger wijs tot verheldering van den hemel bij draagt. Of het na deze onderzoekingen nog loonend is ook in de groote stadswoningen voor de ramen een bijzonder soort glas te gebruiken, waardoor ook de ultra-violettestralen in te genstelling met het gewone vensterglas kun nen heendringen, zooals men had voorge steld, is niet met zekerheid vast te stellen. GEMEENTE WIERINGEN. CONSULTATIEBUREAU voor ZUIGELINGEN TE HIPPOLYTUSHOEF. In aansluiting aan de advertentie, voorko mende in dit niftnmer, wil ik gaarne met een enkel woord uitleg geven aangaande doel en werkwijze van bovengenoemd bureau. Het is bekend, dat de verzorging en voe ding van jonge kinderen in vele gevallen te wenschen overlaat, niet tengevolge van ver- waarloozing, maar omdat de moeders niet ge heel op de hoogte zijn van de eischen, die te genwoordig worden gesteld. Om hen in dit opzicht met raad en daad terzijde te staan, hen te helpen hunne kinde ren zoo gezond mogelijk te doen zijn en te maken dat de kleinen, wanneer een ziekte hen mocht treffen, het best in staat zijn de ze ziekte het hoofd te bieden en te boven te komen, zijn in ons land een groot aantal bu- reaux opgericht er bestaan nu reeds een tweehonderd vijf tigwaar de moeders zich met hunne kinderen kunnen aanmelden, om den raad die zij noodig hebben, te ontvan gen. In onze Provincie houdt de Commissie voor Kinderhygiëne van N. H. V. Het Witte Kruis zich o.a. bezig met het werk der Zuige lingenbescherming, en bevordert dientenge volge ook de oprichting van consultatiebu- reaux zoodoende kon, dank zij de medewer king van het Bestuur van de Afdeeling Wie- ringen, en de plaatselijke doktoren, het bureau, aldaar worden opgericht. Het bureau wordt geleid door de beide doktoren, en wel zoodanig, dat om de 14 dagen zitting wordt gehouden voor de kinderen uit de eigen prac- tijk. De zittingen vangen aan op Donderdag 7 Mei, op welken dag Dr. de Groot het bu reau zal leiden, en dus geen andere kinderen dan die uit zijn eigen practijk afkomstig zijn, verwacht. Op 14 Mei houdt Dr. Beeker zitting, onder gelijke voorwaarden als boven. Nog eens wil ik er op wijzen, dat het bure au raad geeft op het gebied van verzorging en voeding, en dat het dus niet bestemd is, om zieke kinderen te behandelen voor de ze moet op de gewone wijze geneeskundige hulp worden ingeroepen. Alle andere kinde ren, voorzoover zij den leeftijd van ander halfjaar niet overschreden hebben, kunnen op het bureau worden ingeschreven, en het is te hopen, dat in het belang van de volksge zondheid van de hier geboden gelegenheid een druk gebruik zal worden gemaakt. A. TEN BRUGGENCATE, provinc. kinderarts van de N.H. V. Het Witte Kruis. Bergen N. H., 29 April 1931. BINNENLANDSCH NIEUWS. RECORD - MELKOPBRENGSTEN. Volgens „De Stamboeker" heeft de keur- stamboekkoe no. 41831, toebehoorende aan den heer P. Willemen te Wouw (Nb.) in 320 dagen 8688 liter melk gegeven, met het zeer hooge vetgehalte van 3.90 De hoeveelheid boter was dan ook bijzonder grootn.1. 383 K.G. Slechts 10 K.G. lager was de hoeveelheid boter, die geproduceerd werd uit de bijna 10.000 liter melk (op 144 liter liter na), die gegeven werd door de register-koe no. 59456, toebehoorende aan den heer G. Dekker te Ooster-Blokker (Nh.) Deze buitengewoon hooge melkopbrengst ging dus niet samen met de grootste boteropbrengst, daar het vetgehalte der melk hier 3.35 was. Waar het tegenovergestelde niet is meege deeld, veronderstellen we, dat de bovenge noemde opbrengsten zijn verkregen bij niet- geforceerde voedering. Dit aannemende is het begrijpelijk, dat de genoemde opbrengsten, ofschoon zeer hoog, toch niet reiken aan die welke de firma Schaap te Deersum in Friesland in 1925 1926 verkreeg bij sterk geforceerde voedering van de record-koe Ymkje VII. Deze koe gaf in een tijdsverloop van juist elf maanden de ongehoorde hoeveelheid van 13.164 Kg. melk. Daar ook het vetgehalte van deze melk hoog was, n.1. 3.78 was de boteropbrengst 542 K.G. een boosdoener. Maar, als nu op een goeden dag onze kinderen zich op den weg van Sa ligneux vertoonen, arm in arm, dan zouden al die lomperds er niets meer van begrijpen, elkander met open mond aanstaren en vindt u ook niet, mijnheer de baron, dat het een genoegen is voor hen, die meer verstand be zitten, om de domme menigte zich zoo te zien vergapen Op die manier praatte Jean Têterol en hij praatte véél en hij 'praatte lang Want toen hij eenmaal over dat eerste moeilijke begin heen was, liet hij zich maar gaan en schetste in grove trekken den gelukkigen omkeer, dien het huwelijk van Lionel Têterol en ma demoiselle Claire de Saligneux niet alleen zou teweegbrengen in het particuliere leven van den baron, maar vooral ook in de alge meen menschelijke opvattingen. Het was de gouden eeuw, die weer op aarde zou terug- keeren kortom, een tijd van vrede, geluk en voorspoed, alom in den lande De baron hield steeds de hand om den arm van zijn fauteuil geslagen zeker al tienmaal had hij willen opstaan, maar nog altijd was hij blijven zitten. Al tienmaal had hij willen heengaan en nog was hij er. Hij had de oo- ren wel willen toestoppen en toch had hij aandachtig geluisterd. Mijnheer Têterol, riep hij, toen ik hier kwam, kon ik immers zoo weinig verdacht zijn op de voorstellen, die u mij wel heeft willen doen, dat u mij niet ten kwade zult duiden als ik zeg, hoe ik er mij nog altijd niet goed in verplaatsen kan. Het zou mij een waar genoegen zijn, het oude en het nieuwe Frankrijk met elkaar te mogen ver zoenen. Maar mag ik even in uw herinnering brengen, dat onze kinderen elkaar nog nooit gezien hebben Wie kan er u voor instaan, dat mijn dochter in den smaak zal vallen van mijnheer uw zoon De vraag scheen den heer Têterol zoo on gerijmd, dat hij een schaterlach niet bedwin gen kon. Wel, wat zegt u daar, mijnheer de ba ron, antwoordde hij. Mijn zoon zou iets dur ven ondernemen Maar mijn zoon is van mij, zou ik toch meenen En hij zal altijd doen wat ik wil. Voordat hij mademoiselle De Saligneux heeft gezien zeg ik tegen hem: Ik wil, dat ze je bevalt. En wat drommel, ze zal hem ook bevallen Ik wensch u geluk, mijnheer Têterol, met de opvoeding, die u uw zoon hebt weten te geven, hernam de baron. Ik voor mij, dat wil ik u wel bekennen, heb het bij mijn doch ter niet tot dien graad van volmaaktheid ge bracht. En, als ik iets ondernam, wat niet overeenkomstig was met haar smaak O, maar ze zou toch al heel moeilijk te voldoen moeten wezen, als ze iets vond aan te merken op mijn „Prins van Wales" U heeft intusschen den brief van Pointal ook nog niet gelezen. Waar heb ik het ding O, ja, een paar regels voor het eind wat zegt hij daar ook weer „Het .is een knappe jongen en ik ken tal van jongedames, die het met mij eens zijn." Hoort u wel Maar hoe kom ik zoo dom Ik kan u immers mijn „Prins van Wa les' laten zien En hij nam uit zijn groote jaszak een portret, dat hij den baron voorhield. Die bekeek het, met goedkeurende hoofdknikjes, zooals hij een onderzoekenden blik zou hebben geslagen op een rijpaard of een wolschaap, dat hem te koop aangepre zen werd. Hij moest echter voor zichzelven bekennen, dat die erfgenaam van den heer Jean Têterol er innemend uitzaghij had een open, zachternstig, ja bijna diepzinnig gelaat en leek net zoo weinig op zijn vader, als een sierlijke berk met zijn zilver-blanken stam maar lijken kan op een ouden olm, die ergens open en bloot aan den weg allerlst bal dadigheid van het publiek te verduren heeft gehad. (Wordt vervolgd.

Wieringer courant | 1931 | | pagina 1