Hl NYPELS, De hoogste dag-opbrengst van dit buiten gewoon productieve dier was 48.6 melk, met een vetgehalte van 4.00 Dat zulke resultaten op groot fokkerstalent wijzen, doch tevens de zeer sterke melkrijk- heid van ons Hollandsch vee in het licht stellen, behoeft nauwelijks gezegd. Intusschen hebben onze voorouders in ge- moede gemeend, dat een jaarlijksche melk- opbrengst van 5000 kan (liter) wel het maxi mum was. HET STAPHORSTER BOERTJE. De 63-jarige kruidkundige uit Staphorst bekend als „het Staphorster boertje" stond Maandag voor de Rechtbank te Maastricht in appèl van het vonnis van het kantonge recht te Heerlen, waar hij tot een maand hechtenis was veroordeeld wegens het onbe voegd uitoefenen van de geneeskunde. Uit de behandeling der zaak bleek, dat een broer van verdachte, dien hij niet in de zaak had willen opnemen, hem het betreffende proces-verbaal had bezorgd. De officier van Justitie eischte bevestiging van het vonnis. BELASTINGONTDUIKING. Een bloembollenkweeker uit Sassenheim was door de rechtbank te 's-Gravenhage ver oordeeld tot twee maanden gevangenisstraf en betaling van een boete van ca. 16.000, ter zake dat hij gedurende de jaren 1926, 1927 en 1928 de Rijksinkomstenbelasting heeft ontdoken, door over die jaren resp. f 19.000, 14.000 en 15.000 te weinig aan inkomsten op te geven. Van dit vonnis kwam verdachte in hooger beroep bij het Haagsche gerechtshof. Hij had als getuige a décharge doen dag vaarden den inspecteur van de belastingen te Leiden. Deze verklaarde op verzoek van den verdediger, dat naar zijn meening de door de Rechtbank opgelegde straf te hoog is. De procureur-generaal Mr. J. A. de Visser, wees op den ernst van de gepleegde feiten, temeer daar deze gedurende eenige jaren werden gepleegd. Evenwel is hier, naar spr. meent, aanleiding, gezien het gunstig reclas- seeringsrapport, en het feit, dat verdachte een hooge boete heeft te betalen, welke vol doende correctief zal werken, om een voorw. straf op te leggen, waartoe de procureur-ge neraal concludeerde. Mr. de Haan uit Leiden sloot zich als verde diger bij dit requisitor aan. Arrest 13 Mei a.s. SOCIALISTISCH PROPAGANDIST GEMOLESTREERD. Te Gemert (N.-Br.) werd Dinsdagavond een afdeeling van den modernen Bouwarbei- dersbond opgericht. Tot dit doel was een pro pagandist van den Bond naar Gemert over gekomen en de bevolking van het dorp was hierover zoo ontstemd, dat ze te hoop liep voor het huis, waar de vergadering gehouden werd en een dreigende houding aannam. De ruiten van het huis werden stukgegooid. Na afloop van de oprichtingsvergadering moest de propagandist de bijeenkomst onder gelei de van de politie verlaten om de tram te be reiken, aangezien de man door een groote menigte werd uitgejouwd. Door steenen, die hem werden nagegooid, werd hij bloedend aan het hoofd verwond. Nog den geheelen avond bleef het in het dorp onrustig. GODSLASTERING IN HET OPENBAAR. Wetsontwerp tot strafbaarstelling ingediend. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wets ontwerp tot aanvulling van het Wetboek van Strafrecht met voorzieningen betreffende be paalde voor godsdienstige gevoelens krenken de uitingen. Daarin wordt voorgesteld in artikel 147 van het Wetboek van Strafrecht een nieuwe ali nea in te voegen, luidende „Hij die zich in het openbaar, mondeling of bij geschrift of afbeelding door smalende godslasteringen op voor godsdienstige gevoelens krenkende wijze uitlaat." Voorts wordt voorgesteld in te las- schen een nieuw artikel 429 bis, luidende „Hij, die op een van den openbaren weg zichtbare plaats woorden of afbeeldingen stelt of gesteld houdt, die als smalende gods lasteringen voor godsdienstige gevoelens krenkend zijn, wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste een maand of een geldboete van ten hoogste 100." DE VELDEN LANGS. Als eind'lijk na geduldig wachten, De hyacinten bloeien gaan, En in de bont-getinte velden, Verleidelijk te geuren staan Als aan den voet van Holland's duinen, Het keurigst kleed wordt uitgespreid Als tulp en narcis leven geven, Aan 't wonderschoon „Natuur-tapijt" Dat als een mozaïek van kleuren, Te pralen ligt in eigen glans, Dan trekken duizenden naar buiten, Naar buiten en „de velden langs Dan willen duizenden genieten, Van 't feeëreike kleurfestijn, En van het fleurig „openluchtspel" Steeds weer opnieuw getuigen zijn 999999®@®9®€®9® AANBEVOLEN ADRES voor HEEREN- en KINDERKLEF.DING GEMAAKT of NAAR MAAT Kledingmagazijn DEN HELDER. Wij leveren U in lagere-midden en betere prijzen. Alles met garantie van soliditeit en goede pasvorm. Specialiteit in HOEDEN-, OVER HEMDEN en ONDERGOEDEREN. 9999999 BRIEVEN UIT HET POLDERTJE. (Wijze Ik leef hoog op d' Alpen.) Ik rijd met mijn wagen door steeg en door straat van 's morgens al tijdig tot 's morgens al laat ik leur met mijn groenvoer, m'n knol en m'n peen den blaf van mijn trekhond herkent iedereen bis. En kom ik getogen langs grasgracht en wal, dan is er niet een, die 't niet klappen en zal. Van negentig deuren is één deur voor mij bis aan d' anderen trek ik al fluitend voorbij, bis Zoo speel ik de loopman, ik wandel en vent, een opgeruimd koopman, een blij concurrent. De stad kan ik droomen, ik deur weet aan deur) al wie mij adres vraag, stel ik nimmer teleur.) bis. Soms groet wel een vriend mij ten overzij straat, en roept me al lachend „Verkoop je wat, maat 'k Was voorge week werkloos, nu ben 'k weer verlost,) nu vent ik met groenvoer en heb dus m'n kost.) bis. Zoo vent ik m'n groenten met wagen en hond een lach op de lippen, sigret in den mond. Ik weet niet van kommer, nog ken ik verdriet en fluit bij m'n veldfruit een vreugdevol lied.) bis. En roept me een krach soms tot lagere sfeer, dan troost mij het denkbeeld, de hausse komt weer. Dan bel ik m'n hoekman en ga in den wind) een ezel, die straatwaarts zijn bik jen niet vindt.) bis. Vanwaar deze ontboezeming Hoe zou ik, agrariër, critiek willen uitoefe nen op den afzet van mijn eigen agrarische producten Zou ik den hande in die producten in het ootje willen nemen Ha, heeft een van mijn getrouwe lezers mij ooit gezien in het narrenkleed. (Ofschoon, het narrekleed ontsiert den man niet Neen, maar ik was bezig aan een verzuch ting over de groentenschaarschte. „Groente boer, groenteboer." was ik begonnen Neen neen die producten moeten onder de menschen. Maar er is toch veel en velerlei, wat ik zoo terloops en op mijn manier eens even tjes wou benaderen. Mijn straat ligt namelijk onder den rook van een provinciestad tweede editie. (Je weet dat wel zoo wat met dat soort broodschrijvertjes, hè lezer, je kent het mi lieu vrouwtje van ondefinieerbaren leeftijd, kamers en suite, uiengeur, hit voor de bel en twee belhamels op den trap De straat, waar ik woon (hm. hm.) de weg, waar mijn boerderij gelegen is, is onder de rook van een provinciestad. E> n tusschen negen en twaalf 's morgens komen daar zestien melkboeren, vijf-en-twin tig slagersjongens en drie bataillons groen- tenkarren langs. Er is dus alle reden, om te verwachten, dat dank zij de concurrentie, nietwaar men er zijn behoefte te geef heeft. Nu heeft Geert die een goed huishoud ster is een wat statistischen aanleg en plaagt me wel eens met cijfers. Ziehier nu, wat ik ondervond. Ik noteerde enkele veilingsprijzen zij no teerde de uitgaven „aan den wagen" in heur huishoudboekje. ArtikelMelk. De boer krijgt ongeveer 7 centde consu ment betaalt 13 cent. Punt. Artikel Kas-spinazie. De tuinder ontvangt 6 cent per pond de winkelier rekent 15 tot 18 cent. Punt. Vroege aardappelen (stamt van vorigen zomer) 2 cent per pond. In den winkel nooit minder dan 6 cent per pond. Nog eens punt. Winteraardappelen, goed voor de consump tie, 3 cent per pond, in den winkel nooit on der vijf cent. Uien bij den boer waardeloos, bij den con sument 8 cent per pond. Punt en punt en nog eens punt. Het relaas was droog. Ik eindig het met eenpunt Daar staat ie. Het is toevallig een uiteroep- teeken Er zou een feuilleton over te schrijven zijn. Maar ik schrijf geen feuilletons. Want daar worden mij te veel mijnheer-de-graven in vermoord en oude juffrouwen. En andere lui van wien men zou kunnen zeggen „zon de, dat ze zoo lang geleefd hebben" En zoo hoop ik niet, dat U uit deze opmer kingen tendenzen vergadert. Ik zie weinig nut in het hervormen der wereld. Want er zijn mij te veel lieden die dertken, dat ze toch niet beter wordt. Maar toch blijft het zielig aan te zien, hoe in vollen oogst schuiten bij schuiten van het allerbeste product vernietigd wordt. Men kan sommige zomers gaan langs de veilingen denk eens~aan de vorige en dan constatee ren, dat tientallen wagons product verrotten op de af val vaalten, terwijl het artikel bij de straat schreeuwend duur blijft. Wie aan de deur een bloemkool koopt, krijgt bijna nooit anders als een derde kwa liteit en betaalt daarvoor nooit minder als vijftien cent. Tenzij er eens een knoeier komt, die schreeuwend door de straten trekt met waar voor een tien. cent het stuk. Het is wel, of 't spul spreekt," maar als je, lezende van lage prijzen, je groentenman er over interpelleert, dan.ja.ja me neerdat zal weljadat was v'leden weekjatoen was de bloem kool goedkoopze dreef om de wal, hè.., ja....ja.... Ik ben een "veelbereisd man, ik heb ons Nederlandje afgezworven in velerlei omstan dighedenmaar ik zag nog nooiteen goedkoope bloemkool „Hoe gaat het?" kwam juist m'n vriend de literator binnenvallen. „Arm, maar tierig, is hier het spreekwoord" Hij keek over m'n schouder heen. „En je bent mediteerende over kapperkool?" „Over de zuurkool en het hanesausje, waar mee Jan van de Bierstal zich voedt," beaam de ik. Toen praatten w*e over andere dingen en de verzuchting ovejr de voorjaarssche groen tenschaarschte is in de pen gebleven. Ze luide als volgt Groentenboer, groentenboer, Ben jij nog een groentenboer alle dagen mooie rooie, wit, gele en savooie, spruit- en sluit- en kapperkool Kool lijkt wel je ventparool Wanneer komt je 't weer probeeren met wat anders, appels, peren om met reuzen-kroppen sla Koolhet komt m'n maag te na Zondags kool en Maandajgs rapen, Dinsdags stamptepot van rapen Woensdag rapen, Dondregs kool, Vrijdags rats van water jool, Zaterdags gestampte schotel ala Suisse, of ander hotel lieve deugd, men wordt daarbij net een koolinmakerij JAN TP'-N DE BIERSTAL. GEMEENTE W1ERINGEN. Filmavond T.O.V. Dinsdagavond j.1. heeft de vereeniging van Zuiderzee- Personeel Tot Ontspanning Vereenigd (T.O.F.) haar -donateurs en genoodig- den een filmavond aangeboden in Ho tel de Haan te Iiippolytushoef. In zijn openingsrede zegt de voorzit ter Ir. Ringeling, dat geen speelfilms met beroemde sterren vertoond zul len worden. Het zullen min of meer cultureele films zijn van de Holland- sche Cineast Joris Ivens e.a. welke ge zien hun speciaal karakter, de be langstelling ten volle waardig zijn. Achtereenvolgens zullen vertoond worden „Heien", een gedeelte uit de film „Wjij Bouwen" van de Ned. Bouw vakarbeidersbond, „Branding" (een speelfilm); „Zuid Limburg", „De Brug" „Du bois Luxembourg - Paris" en ^Re gen". De woorden van Ir. Ringeling zijn ten volle bewaarheid geworden; deze films hebben een apart karakter; ze allen te bespreken is niet mogelijk, alhoewel de verleiding groot is. Iedere film tintelde van leven; wie heeft nu ooit op het gedender van de buffer van een paar spoorwagens ge let Joris Ivens heeft er opnamen van gemaakt Wat is er aan een seinpaal? Hoeveel uitdrukking ligt er niet in 't profiel van den man aan de handle bij het heien; nooit op gelet, natuurlijk Maar Joris Ivens wijst u er op Wat kan er nu aan een film van re gen zijn, hoor ik u al zeggen; er is niet vervelender dan regen, vooral als je er in moet loopen In deze film komen echter juweeltjes van opnamen voor, die je met de zwaar ste stortbui verzoenen; een verstopte ver gaarbak aan een dakgoot, het krijgertje spelen van druppels op een ruit; het bor reien van een Amsterdamsche stink sloot, kortom, van het opkomen der bui lot het opklaren, blijft ge een en al be langstelling voor den regen. De speelfilm „Branding" heeft een wat te ver gezocht slot, doch was als symbolische film heel mooi. De opnamen in de duinen bij Katwijk waren prachtig; het loopen b.v. van het zand; en welk een schitterende opna men van de zee zelf waren er niet te be wonderen. Het geheel was dan ook een met zorg gekozen programma, waar veel van te leeren viel. Aan het einde van den avond dankte Ir. Ringeling hen, die het organiseeren van dezen avond hebben mogelijk ge maakt. Speciaal werd den heer Van Wely een woord van dank gebracht voor zijn buitengewoon toepasselijke muzikale illustratie bij de films gege ven. T.O.V. hoopt met de steun van haar donateurs nog meerdere van deze avon den te mogen aanbieden. Bouwkundige dienst W, Meerpolder. De heer N. Amse, opzichter-teekenaar bij de M.LT.Z. is benoemd tot ambtenaar bij de Wieringermeerpolder Afd. Bouw kundigen dienst. De heer Amse treedt 4 Mei a.s. in dienst en krijgt voorloopig; als standplaats Alkmaar SUCCES-NIEUWS. Voor a.s. Zondag vastge steld Thuis spelen Succes ITexel II, Goudenkruiswedstrij d. Succes III—Sparta III) (Competiewedstr.) Uitgaan Succes II naar J. V. C. I (gouden kruiswedstrijd) Succes IV naar H.R.C. V Competitiewedstrijd. ANNA PAULOWNA. „Plaatselijk Belahg" contra de Ver eeniging van Vrijzinnige Kiezers. Zooals men zich herinnert is verle den week te onze gemeente in een vei gadering gehouden in het lokaal Borst te Breezand een vereeniging opgericht van „Vrijzinnige Kiezers. In die vergadering werd ondermeer de meening geopperd, dat men gaarne de voor kort opgerichte vereeniging ..Plaatselijk Belang" in de nieuwe ver eeniging had willen opnemen. Men had niet. veel hoop te zullen slagen, maar de voorzitter zei toe, met het bestuur van Plaatselijk Belang te zullen con- fereeren. Naar wij thans uit betrouwbare bron vernemen, heelt de voorzitter van de Vereeniging van Vrijzinnige Kiezers, dc heer Van Balen Blanken, zich inder daad tot het bestuur van „Plaatselijk Belang gewend met de vraag tot sa menwerking. Het bestuur van Plaatselijk Belang heeft daarop geantwoord, dat gezien 't reglement van de Vereeniging van Vrij zinnige Kiezers, dat in een artikel be paalt, dat. het doel der vereeniging is het verkiezen tot lid van dén gemeente raad van personen, welke niet behooren tot de R.K. Staatspartij of andere Recht sche Partijen, óf tot de Soc. Dem. Arb. Partij of nog méér uiterst linksche par tijen, samenwerking niet mogelijk is, waar Plaatselijk Belang leden van ie dere gezindte wil herbergen en wars van elke politiek alléén en uitsluitend het gemeentebelang op het oog heeft. Vrijzinnige kiezers, die het daarmede eens zijn kunnen toch ook als ljki van Plaatselijk Belang toetreden, terwijl, het Bestuur van Plaatselijk Belang er niets op tegen heeft dat met eventueel verkozen candidateri tot lid van den ge meenteraad later conferentie - voorver gaderingen vóór 'n gemeenteraadsver gadering worden gehouden. BREEZAND. In ons Breezand zijn vele mooie winkels, waar kortom alles te verkrijgen i^Toch is er nog een zaak die ook uitstekend is gesorteerd, doch die bet oog van het publiek vanaf de weg niet kan bereiken. Het is de zaak van den heer G. v.d. Park, Meerweg 68. Wegens het missen van een voorpui vindt men zijn keurige bloemen- en plantenzaak achterom. Wij hebben een kijkje genomen en kortom alles op het gebied van planten en bloemen van de goedkoopste tot de fijnste soorten is er te verkrijgen. Het is nu schoonmaak 1 Elke huisvrouw verlangt naar mooie bloemen en planten, ook in de kamer. Welnu, we raden u aan: gaat u dan eens naar den heer v.d. Park efi u zult zeker slagen. Loop der bevolking. Ingekomen K. Bosk- ma van DantumadeelJ. v. d. Wal en gezin van SchagerbrugA. Hollenberg van Aker sloot. Vertrokken N. A. A. Huig naar Sassen heim J. de Smit naar Wieringen J. A. N. Kieft naar Leiden. BURGERLIJKEN STAND Geboren Trijntje d.v. E. Rentenaar en G. M. Egmond Elisabeth Trijntje, d.v. D. Kep- pel M. Raap Simon, z.v. G. H. Geerlings en G. M. Spaans. Ondertrouwd H. J. Tummers en C. M. A. Kroon J. Langes en A. C. Spekken H. C. Voorthuijsen en A. Koens. Overleden P. van der Voort, oud 47 jaar, echtgenoot van W. Langeveld. De gemeentebegrooting voor 1931 is door Ged. Staten goedgekeurd. PROVINCIAAL NIEUWS. HET ELECTRICITEITSBEDRIJF AAN DEN LANGENDIJK. Het bestuur der commissie voor de lichtbe- drijven Noord-Scharwoude, Zuid-Scharwou- de, Oudkarspel, Broek op Langendijk en St. Pancres wenscht niet te treden in de voor stellen van het provinciaal electriciteitsbe- drijf om het electriciteitsbedrijf over te ne men voor ongeveer 350.000, terwijl dan te vens een nieuwe ondergrondsche kabel zou worden gelegd. WESTWOUD. Woensdagmorgen ontdekte de postbode Mooy in een sloot tegenover de protestantsche kerk het lijk van den bloemen koopman P. v. d. H. uit Hoorn. Reeds den avond te voren was de wagen van den koopman onbeheerd langs den weg gevonden. Vermoedelijk is de man bij een aanrijding van zijn wagen geslingerd. OUDESCHILD. Groote ansjovisvangst. Maandag hadden enkele vletten te Den Helder een groote vangst ansjovis. Daar er echter nog groote voorraden van het vorige jaar schijnen aanwezig te zijn, was de prijs laag en wel 16 ct. per Kg. SCHAGEN. Ongeval. Het personeel van de fa. Blaauboer en Tuinman alhier hetwelk is- deren dag per auto van en naar het werk in den Wieringermeer vertrekt is Dinsdagmor gen een ongeval overkomen, dat noehthans goed is afgeloopen. Bij het overzetten met het pontje de Wie ringermeer in, zakte het pontje naar bene den, waardoor allen tot den hals toe in het water geraakten. Zij wisten zich gelukkig al len te redden. De negen drenkelingen zijn hierop huis waarts gekeerd, na eerst een half uur in hun natte plunje te hebben geloopen, alvorens zij een bewoonbaar oord bereikten waar een auto verkrijgbaar was, die hun verder thuis bracht. Aanbesteding wegen in de Wieringermeer. Op 13 Mei a.s. zal door het Departement van Waterstaat worden aanbesteed het ma ken van een gedeelte van den weg Nieuwe- sluisKolhom benevens het maken van een weg van Nieuwesluis naar Sluis I Wieringer meer met grondwerken De raming bedraagt 100.000. Op dezelfde dag zal eveneens door voor noemd Departement worden aanbesteed het maken van een weg van Medemblik naar Aartswoud in de Wieringermeer, waarvan de raming bedraagt f 160.000. WEEST VOORZICHTIG. De burgemeester van Hillegom geeft be langhebbenden in overweging bij hem inlich tingen in te winnen, alvorens in handelsrela tie te treden met le. John Thomas Gijselaar, bloembollen handelaar, wonende Weeresteinstraat 65 te Hillegom, ook handel drijvende onder de na men „J. Markman en Co." en „De Bongerd." 2e. Frans Gijselaar, bioembollenhandelaar wonende Weeresteinstraat «5 te Hillegom, ook handel drijvende onder de namen „A. Baert Co.," „Abaco" en „Karei de Groote." 3e. Johannes Gerardus Schrier, bioem bollenhandelaar, wonende Wilhelminalaan no. 62 te Hillegom. EEN OUDE DIEFSTAL OPGEHELDERD. Van een verdachte, die een oogen- blik zijn geheugen kwijt was Woensdagmiddag waren de directeur en de procuratiehouder van het kantoor der Rot- terdamsche Bankvereeniging te Arnhem, na het sluiten van de bank, in het privékantoor blijven napraten. Omstreeks zes uur werden zij verrast door het plotseling binnenkomen van een man, die als verklaring van zijn komst meedeelde, dat hij een glas water wilde hebben. Hij wist volstrekt niet hoe hij binnen was gekomen en verklaarde aan sto ring van zijn geheugen te lijden. De njan werd naar de vestibule verwezen en inmiddels werd de politie opgebeld. Bij onderzoek bleek, dat de onbekende afkomstig was uit Amster dam en een paar keer wegens diefstal met braak was veroordeeld. In het kantoor was hij binnengedrongen door een raam aan de achterzijde. Hij heeft voorts bekend hij scheen inmiddels zijn geheugen teruggekregen te hebben in 1928 den tot nog toe niet opgahelderden diefstal met braak te hebben gepleegd bij de firma Perry Co. te Amsterdam, waar 81 aan postzegels was gestolen. De man zal vandaag ter beschikking van de Amsterdamsche politie worden gesteld. DOOR BE BLIKSEM GETROFFEN. Dc heer v.d. PI. te Cuyk, die dezer da gen met zijn motorboot op weg was naar huis, werd ovei vallen door een on weder. Hij werd door den bliksem ge troffen, waardoor de man zijn spraak kwijtraakte. MARKTBERICHTEN. Eierveiling, Helder, 30 April 1931. Aange voerd 29092 Kipeieren. Prijzen Bruin 4.00 a 4.50 Wit 3.50 a 4.00 Kleine eieren 3.20 a 3.40. Aangevoerd 384 Eendeieren f 3.00 a 3.40 per 1.00. Eierveiling, Schagen 30 April 1931. Op de heden gehouden eierveiling- waren in totaal 173228 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt bruin 3.70 a 4.30 wit 3.10 a 3.70 kleine witte 3 10074 stuks Eendeieren 3 a. 3.30 31 Kalkoeneieren f 12.30 a 13.40 Kievitseieren 9 a 12. Schagen, 30 April 1931. Op de heden gehou den weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt23 Stieren 1.50 a 300 320 Geldekoei- en (mag.) 180 a 325 45. Geldekoeien (vette) f 250 a 355 4fl Kalfkoe'len 280 a 425 20 Pinken 120 a 180 156 Nuchtere kalveren 8 a 18 149- Overhoudetrs 30 a 38 5 Bok ken en geiten 8 a 17 8 Varkens (mag.) 12 a 15 65 aVrksen (vlette) per Kg. 0.36 a 0.40 129 Biggen 7 a 12 5 Konijnen 0.50 a 2 16 Kippen 1.25 a 2. Een zeldzaam mooie plant. Deze plant een Azalia, staat nu voor het vierde jaar in zoo'n pracht bloei. De plant is in bezit van den heer Jongejan, winkelier te Kleine Sluis. Juffrouw Jongejan heeft dc bloemen geteld cn kwam tot het niet geringe getal van 220 bloemen. Dc plant staat altijd in de winkel op 't Noorden n krijgt heelemaal geen buitengewone verzorging, verzekerde ons de juffrouw. Kleine zus van buurvrouw wil nu de plant eens buiten staat voor verzorgster spelen, maar dit is wel van korten duur. want buur Jongejan is er zuinig op

Wieringer courant | 1931 | | pagina 2