RAADSVERKIEZING Vrllzlnwlg Democratefl Visschers GEMEENTE WIERINGEN. een voorzichtig gemeentebeleid is in dezen - tijd hoogst noodig gij verkrijgt dit door uw stem uit te Brengen op l ij s t 3, de vat de vrijzinnigen te zeg gen hebben. wat de d.e.t.v. hun menschen te zeggen heeft. HET GEMEENTELIJK BELANG EN UW PERSOONLIJK BELANG EISCHT TE STEMMEN OP LIJST 5. ui» de vrijzinnige raadsleden er geen oo- ïe genblik aan denken politieke reclame le maken ten koste van de gemeente Wieringen en fan de bevolking, die de middelen daartoe !t' heeft op te brengen. Dat de fractie er niet aan denkt om mede i werken tot stichting van nog grooter ar- jeidersccntra's binnen clc gemeente onder dat daarbij de bronnen, waar- die menschen zich een behoorlijk n duurzaam bestaan kunnen verze il eren, kunnen worden aangewezen De vrijzinnige raadsfractie stelt zich ^voorwaardelijk op het standpunt, lat een gemeente-bestuur verplicht s te zorgen voor bestaansbromien van ,cn, die zich binnen het gemeentege- ied zijn komen vestigien, zoodra dat pmeentebestnur er toe is overgegaan >ze vestiging op krachtdadige wijze t bevorderen. 'De vrijzinnige raadsfractie stelt hier vast, dat zij geenzins en nimmer ok maar ecnige verantwoordelijkheid leeft te dragen en zal dragen, voor lichtzinnigheid, waairnede de z.g.n. rbeidersleiders bet arbeiders- en ar eids-moge 1 ijkheids-vraagstuk op - fleemt, doch dat zij desniettemin, de lee! iachtoffers, die door deze lichtvaar- leapgheidspolitiek dag aan dag vallen en ieraan onschuldig zijn, alsnog de be- ulpzame hand heeft geboden en nog bieden doch daarbij de bevol- ing van Wieringen in het algemeen n de arbeiders in het bijzonder op- ocpt deze z.g. arbeidersleiders voor- oed onschadelijk te maken, want og loopen de slachtoffers van. de lat oor hen aangehitste staking bij tien- zic-allen op de werken rond en niets 1(^ gordt nu voor deze menschen door gedaan. Zie hier het treurige beeld an hun leiding en inzicht. Wat die leiders willen: hier de arbei r Sei s zich laten ophoopen en daartoe inlijvende gelegenheid stichten, zonder aaraan ook maar eenige bestaans- er ron voor de toekomst te kunnen toe- ïerkijzen. Zie hier een beeld van totaal gemis aan bestuursbeleid, waarhij alle be grip van gemeente - huishoudkunde blijkt afwezig te zijn. De bevolking van Wieringen, en hier cnder rekenen wij ook de arbeiders, die zich hier vestigden, maken wij er indachtig op, dat de arbeidersleiding, zooals zij thans is samengesteld, de ge meente Wieringen ten koste der be volking, onherroepelijk naar den af grond voert en het thans, vooral thans een dringende eisch is om piede te werken, dat zulks wordt verhoed en de fractie bestaande uit de Vrijz. De mocraten met de Visschers een meer derheid toe te wijzen, omdat die ge toond hebben, trotscli alle moeilijke omstandigheden, de taak, tot welken uitvoering zij geroepen zijn geweest, volkomen te bebeerschen en die slechts werkten voor het welzijn der bevolking van Wieringen in al hare lagen en on derdeelen. Elke opwoner van Wieringen voor zoover stemgerechtigd, bedenke ech ter wel, dat juist deze stemming over het wel of wee der naaste toekomst zal heslissen. De D.E.T.V. weet wat voor eene richtige internationale afzet hunner aan de markt gebrachte waren noodig ia, en wat een kort zichtige handelspolitiek voor lange jaren, zoo niet voor altijd, kan bederven. Daarom en daarom alleen, heeft men gereserveerd gestaan tegen aantasting van reserve en aan kweek van reserve van de exploitatie-Instel ling van ons zeegrasbedrijf. Met kortzichtigheid en het z.g.n. leven bij den dag, komt geen enkel bedrijf tot zijn recht, inzonderheid het viaschersbedrijf niet. Het is steeds de politiek der visschersafge- vaardigden geweest voor visschers en zeegras- exploitanten, te doen wat zij dachten dat noodig was en dat is de bestaanszekerheid in deze bedrijven te vergrooten vooruit te zien en een wakend oog te houden, wanneer de droogmaking der binnenzee onze bedrij ven noopt de bakens te verzetten. En nu vragen de visschers in gemoede willen de heeren, die het thans zoo op de visschers gemunt hebben hiervan de leiding in handen nemen Denken zij nu inderdaad deze materie te beheerschen Och kom. Het visschersbestuur hangt niet aaa do groote klok de massa werk, die van dat be stuur wordt gevorderd. Hoe jaar en dag ge werkt wordt aan de bezorging van steun aan ouden van dagen en gedupeerden in alle tak ken van hun bedrijf. Dat bestuur zoekt zich zelf niet en bekleedt zijn functie nu eenmaal niet uit eigenbelang. Er zijn voor de visschers grootere en bete re belangen, dan elkander politieke vliegen af te vangen. Want hiertoe en hiertoe alleen slechts, zijn zij, die een ander zoo gaarne voor politieke stommelingen uitmaken, in staat. Dat de drie menschen die zich arbeiders- afgevaardigden noemden er slechts op uit zijn geweest bij de visschers reclame te ma ken door zeer tijdelijke voordeelen ten koste van eene bestendige welvaarts-politiek naar voren te brengen. Wij visschers, ook de zeegrasbelanghebben den, hebben belang bij eene krachtige orga nisatie ook dè onder de Gemeente berus tende afzet-instelling van zeegras moet zich naar alle zijden kunnen bewegen en niet afhankelijk zijn van den tusschenhan- del in het algemeen. Daarvoor moet, als in elke gezonde handelszaak, het kapitaal voor handen blijven om desnoods de uitbetaling van het ingebrachte zeegras te kunnen vol houden om met de afzet het juiste tijdstip af te kunnen wachten, waarop de vraag het aanbod overtreft.

Wieringer courant | 1931 | | pagina 11