HERMAN NYPELS, DINSDAG 2 JUNI 1931. NO. 42 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN DE VONDELING. Hl HHHH Hl AANBEVOLEN ADRES GEMAAKT of NAAR MAAT WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG EN VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1.—. UITGEVER CORN. J. BOSKER, WIERINGEN. BUREAU Hippolytushoef Wieringen. Telefoon Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN Van 1—5 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. DE MOESTUIN. DE AARDBEI Wie nieuwe aardbeibedden denkt aan te leggen, moet reeds thans beginnen met de voorbereidende maatregelen. Daarom zullen we nu iets over de teelt meedeelen. De aard bei kan vrijwel op alle gronden worden ge kweekt ze levert een heerlijke vrucht, die ook geschikt is voor het bereiden van jam of gelei en voor het maken van een vruchten bowl. Men is er de laatste jaren in geslaagd doorbloeiende aardbeien te kweeken, zoodat men tot eind September van deze gezonde vrucht kan genieten. Een belangrijk probleem is de watervoor ziening. Is deze niet in orde, dan komt er in droge zomers van den oogst niets terecht. Daarom moet de grond voor aardbeibedden zeer diep worden gespit, tot op minstens 40 c.M. diepte. Er moet om worden gedacht, dat humushoudende bovenlaag boven blijft, Heel geschikt voor de aardbeienteelt zijn de gronden in polders, waar steeds voldoende wa ter is. Voorts houden de aardbeien van een ruime bemesting, 50 tot 70 Kg stalmest per Are zal niet te veel zijn, naast nog 20 tot 30 Kg. kalk, 10 Kg. beendermeel en 5 Kg. Patentkali. Ook kan men gier of beer gebruiken; deze behoeft niet, als stalmest te worden ondergespit. Daarnaast moet evenwel nog 4 Kg. patentkali en 10 Kg. Super of slak- kenmeel worden gegeven. De particulier be schikt meestal niet over natuunneststoffen met kunstmest gaat het ook heel goed, vooral op humushoudende gronden, dus in de eerste plaats veengrond. Men kan geven 8 Kg. kalksalpeter, 10 Kg. patentkali en 15 Kg. su per of, indien de grond niet voldoende kalk bevat, slakkenmeel. De kalksalpeter geve men in 2 maal, bijv. in April en begin Juni. We hebben de kaligift wat ruim genomen dat verhoogt de zoete smaak. Het allerbeste is, het eerste jaar flink stalmest te geven dan kan het de volgende jaren mest kunstmest, die licht moet worden ondergebracht. Ook hoen- dermest is uitstekend men vermenge die met wat turfmolm en dan met kunstmest. Het is aan te bevelen, de grond om de plan ten met wat fijne turfstrooisel te bedekken. Vermenigvuldigen doet de particulier door middel van uitloopers. Men behoude van de thans te voorschijn komende de 2 of 3 sterk ste en dan nog alleen van de beste en volko men gezonde planten, die men met een stok je kan merken. Van half Juni tot Augustus kan men de bedden aanleggen; hoe vroeger hoe bet,er. Van de uitloopers knippe men de ranken aan weerszijden en de dorre bladeren af en brenge ze liefst dadelijk op de plaats hunner bestemming. Heeft men nog geen grond, dan kan men ze dicht opeenzetten op wachtbedden en later met kluit verplanten Voor nieuwe bedden kieze men een frisch stuk grond, waar de laatste jaren geen aard beien stonden. Bedden 1 Meter breed met een paadje van 40 c.M. er tusschen. De nieu we planten komen in een verband van 50 bij 50 c.M., dus 25 c.M. van het pad. Voor het eerste jaar plaats men wel op 25 cM., en dan wordt het volgend jaar telkens de tweede plant verwijderd. Voor het planten maakt men een flink breed gat met in 't midden een klein heuveltje. Daaromheen spreide men de worteltjes uit. Daarna met aarde aanvullen, niet aandrukken. De kroon van de plant moei juist gelijk komen met de bodem. Onderhoud. Natuurlijk schoonhouden door middel van wieden of schoffelen. De ranken moeten geregeld worden afgesneden; dat geeft een belangrijk hoogere opbrengst; nim mer de bladeren afsnijden, 't Is zeer ge- wenscht, in den herfst de bedden met wat lange paardenmest of stroo te dekken die wordt het volgend voorjaar ondergewerkt. Ie der jaar de aarde om de plant wat ophoogen. De bedden mogen niet ouder worden dan 5 FEUILLETON. l»-r- No. 29. Na weer een dringenden oproep van haar vader had mademoiselle De Saligneux af scheid genomen van markies De Virevieille. Dienzelfden ochtend nog pas was ze uit Pa rijs teruggekomen waar madame De Juines haar was komen halen. Na het déjeuner was ze haar domein eens rondgegaan, om zich te vergewisssen of het nu toch weer geen nieu we schade had geleden. Want ze hield dol veel van haar Saligneux, zoo verminderd en geplunderd als het was en, daar ze het van jaar tot jaar in omvang had zien afne men, vroeg ze zich iederen keer, dat ze weer eenigen tijd weg was geweest, vol bezorgd heid af, of er nog wel iets van zou overblij ven. En nu was ze juist zooeven op verken ning geweest en had genoten van wat haar nog restte. Als ze echter dacht aan wat Was geweest, ontsnapte haar willekeurig een zucht. Maar mademoiselle De Saligneux zou zich nooit laten overweldigen door een droef geestige bui; om zichzelve dus wat afleiding •te bezorgen was ze maar aan het zingen ge gaan en al neuriënd had ze opeens het ver langen in zich voelen opkomen om zich te tpoien met een van die mooie waterlelies, die daar dichtbij, aan den waterkant van de beek groeiden. Ze wist, dat die lelies tot den vijand hoorden, maar dit prikkelde nog slechts haaf verlangen; ze wist óók, dat de vijand steeds op de loer lag en dat het niet geraden was, opnieuw met hem in botsing te komen. Maar haar verlangen werd haar te sterk. Ze ging ergens in een weiland een hark ha len en keek toen naar alle kanten rond. Ver volgens ging ze weer zitten en trok haar jaarmet het oog op de groote der vruchten en opbrengst is 3 jaar beter. Enkele aanbeve lenswaardige soorten zijn Lexton's Noble (heel vroeg) Royal Soverging, (middelvroege) Koning Abert von Sachsen, madame Leele, (middenvroeg), Deutsch Evern, St. Antoine de Padous. Dit is een z.g.n. doorbloeier, die tot den herfst vrucht geeft, evenals St. Joseph, Cregon en vele andere .varietepiten. BINNENL. NIEUWS. DE PIEPKUIKENMARKT. ALKMAAR, 30 Mei 1931. Op de heden ge houden Piepkuikenmarkt waren aangevoerd 90 kisten en 7 korven. De prijs was 1.45—;' 1.55 per Kg. De handel was vlug. De markt is thans gecombineerd met de pluimveemarkt en wordt op het Hofplein gehouden. HEEMSKERK. Bloembollen. Men verwacht dit jaar geen best bloembollengewas. Nu. reeds beginnen Crocussen en Narcissen die nog enkele weken minstens in het bezit van hare frissche kleur moeten zijn, te verwelken. In het tulpengewas komt veelvuldig ,,'t vuur" voor. De hoofdoorzaak van een en an der moet gezocht worden in de overvloedige gevallen regens in de eerste weken van Mei welke greppels en beken deed overstroomen waarop dadelijk warm en zonnig weer gevolgd is en waardoor het wortelgewas der bloem bollen sterk ondermijnd is. MALAISE. Wegens de slechte toestanden in de me taal-industrie wordt het bedrijf der Haarlem sche Ijzergieterij belangrijk ingekrompen. Aan het grootste deel van het personeel is ontslag aangezegd. Getracht zal worden het bedrijf op bescheiden voet voort te zetten. ZUIGELING VAN DE TAFEL GEVALLEN. Zaterdag was een man in zijn woning aan de Gedempte sloot te 's-Gravenhage bezig een kindje van eenige maanden oud, te was- schen, daar de moeder aanwezig was. Toen de vader zich even omdraaide, is het kindje van de tafel gevallen. Ernstig gewond is hef jongetje naar het ziekenhuis Slijkeinde ge bracht, waar het, kort na aankomst, is over leden. DENK OM DE OUDE GULDENS. Wij herinneren onze lezers er aan, dat ingaande Maandag j.1. buiten omloop zijn gesteld de guldens, welke een vroeger jaartal dragen dan 1920. Van 1 Juni af zal niemand gehouden zijn deze munten in betaling aan te nemen. De guldens kunnen ter inwisseling worden aan geboden bij alle postkantoren, hulppostkan toren en poststations. Ze worden na 31 Mei nog gedurende drie maanden dus tot en Mei 31 Augustus aan dezelfde kantoren ter inwisseling aangenomen. Var. 1 Juni af zijn alleen nog gangbaar de guldens, welke een later jaartal dragen dan 1920. Deze inwisseling heeft op de rijksdaalders en de halve guldens geen betrekking. ONTHOOFD. Een motorrijder te Graudeuz had een uit stapje gemaakt en keerde naar de stad te rug. Hij reed vlak voor hij aan de stad kwam tegen een tusschen 2 boomen gespannen ij- zerdraad en zijn hoofd werd hem glad van den romp gescheiden. Of men met een aan slag te doen heeft, is niet bekend HITTEGOLF TE NEW YORK. De warmte van de laatste dagen bereikte Donderdag te New York een hoogtepunt met een temperatuur voor Mei, die slechts gesla gen wordt door de eenmaal in Mei 1880 be reikte temperatuur, die een graad hooger was. BEHOEDT U TEGEN GEVAREN VAN BLIKSEM-INSLAG. Het warme weer en de daarmee gepaard gaande atmosferische mutaties heeft de laat ste dagen boven ons land natuurkrachten ontketend, die ons met een schok uit de be- hagelijke sfeer brachten van dit aangenaam ste aller jaargetijden. Wij weten het helaas met groote stelligheid de eerste slachtoffers van Woensdag zullen dit voorjaar niet de laatste zijn en deze droeve wetenschap doet onwillekeurig de vraag rijzen; „Is daar nu. niets tegen te doen Op ieder huis op het platteland een bliksemafleider. Het is geen nieuws, wanneer wij hiervoor verwijzen naar de zegenrijke werking van de bliksemafleider, het product van Benjamin Franklin's geniale geest. „Ieder huis zijn bliksemafleider" zou men geneigd zijn tot leuze te verheffen bij een campagne tegen de catastrophale gevolgen van blikseminslag. Dit gaat natuurlijk verder dan mogélijk en ook dan noodig is. In een stad met zijn vele torens en andere hooge gebouwen met blik semafleiders wordt de omgeving daardoor tamelijk afdoende beschermd Waar de meeste slachtoffers vallen. Anders is het op het platteland, waar de meeste slachtoffers plegen te vallen, en waar zelfs een bliksemafleider op de boerderij niet zou helpen tegen de gevaren, waaraan de ar beiders in het openveld blootstaan. Toch zou er veel gewonnen zijn, wanneer het artikel bliksemafleiders buiten wat meer aftrek vond en we vragen ons af, of de po pulariseering daarvan door onze assurantie maatschappijen, die jaarlijks tonnen aan brandschade door blikseminslag hebben te betalen, niet een nuttige en loonender arbeid zou zijn. Gevaarlijke boomen. Daarnaast mogen we nog wel even wijzen op het groote gevaar om bij een onweersbui aan de voet van een boom beschutting te gaan zoeken tegen de neerstroomende regen. De natte boom heeft herhaaldelijk getoond een goede geleider voor de bliksemstraal te vormen. Een nat pak komt men gewoonlijk wel te boven doch 'n electrische stroom van duizenden volts door het lichaam nooit. Denk om uw antenne. En ten slotte de bekende waarschuwing aan onze radio-enthousiastenaardt tijdig uw antenne. schoenen uit, toen haar kousen en zoo duur de het niet lang of Lionel, die vanuit zijn schuilhoek geen enkele van haar bewegin gen uit het oog verloren had, zag een paar allerliefste voetjes verschijnen, die glinster den als een paar diamanten men had haar dikwijls gezegd, dat ze een mooi voetje had, en, zonder dat, zou ze waarschijnlijk toch geweten hebben. Toen die toebereidselen wa ren afgeloopen, daalde zij voorzichtig den berm af en stapte in het water, dat in dit jaargetijde zeer laag stond, zoodat het nau welijks tot boven den enkel kwam. Maar toen ze het midden van de rivier bereikte, moest ze toch haar rok tot aan de knie omslaan, zich in het geheel niet bewust van het feit, dat op eenige passen afstand een doctor in de rechten grooter oogen opzette dan hij dit ooit gedaan had of misschien nog zou doen Het duurde niet lang of ze stond aan den anderen oever, stak den arm zooveel moge lijk uit en haalde met de hark een langen stengel naar zich toe, gekroond door een zil- verwitten kelk. Haar wapen legde ze zoolang in het gras langs den oever, want beide han den had ze noodig om de bloem los te wer ken, die ze toen vol verrukking beschouwde, terwijl ze hardop zei Wat ben je mooi En nog wel eens zoo mooi, omdat je gestolen bent Dit zeggende drukte zij ze aan de lippen, begaf zich naar den linkeroever, klom tegen de helling op en trok gauw weer haar kousen en schoenen aan. Maar net toen ze wilde j Weggaan, merkte ze, dat ze op den tegenover] gestelden berm haar hark had laten liggen' en ook werd ze een knappe jongeman gewaar die als uit den grond verrezen scheen en haar eerbiedig groette. Ze schrikte zoo geweldig, dat ze in het eerst niets beters wist te doen dan te vluch ten. Maar ziet, nog was ze geen drie stappen ver, of een windvlaag dreef haar strooien hoed in de Limourde. Daar stond ze verlegen Lionel had echter de hark gegrepen en met voor HEEREN- en KINDERKLEEDING Kledingmagazijn DEN HELDER. Wij leveren U in lagere-midden en betere prijzen. Alles met garantie van soliditeit en goede pasvorm. Specialiteit in HOEDEN-, OVER HEMDEN en ONDERGOEDEREN. behulp daarvan vischte hij den hoed uit de rivier. En, terwijl hij toen vlak voor de freule ging staan, vroeg hij Heb ik de eer met mademoiselle De Saligneux te spreken Dat zou wel kunnen antwoordde- zij, zonder zich bewust te wezen van de boven- menschelijke inspanning, die het hem kostte om kalm te spreken en er zoo gewoon moge lijk uit te zien, terwijl hij die vraag stelde, waar voor hem zoo oneindig veel van afhing. Nog voegde zij er bij En mag ik dan ook weten, wie mij de eer bewijst, mij aldus aan te spreken Lionel Têterol, antwoordde hij. Nu dan, mijnheer Lionel Têterol, wees zoo goed mij terug te geven wat u daar van mij genomen heeft. Zoo dadelijk, mademoiselle, sprak hij gewichtig. Maar zoudt u mij eerst eens willen verklaren, hoe die hark hier zoo ligt Is die vanzelf daar gekomen Ik zweer u, mijnheer, dat die van mij is. En kunt u mij zweren, mademoiselle, dat die lelie, die u daar in de hand houdt, ook van u is Dus u heeft dadelijk uw lelie herkend riep zij. Dat verwondert mij niet, mijnheer in uw familie heerscht het fanatisme van den eigendom. Men zou u honderd verschil lende lelies onder de oogen kunnen geven en nog zoudt u er onmiddellijk de uwe uithalen. Wat een gelukkige gave toch En, als ik nu weigerde, u die mooie lelie terug te geven, die dan van u is, zoudt u ze dan bij deurwaarders exploit van mij laten opeischen Neen, freule. Ik zou u geen deurwaarder zenden, maar als iets heel kostbaars, zou ik den hoed bewaren, dien ik hier heb. Kom, wees u nu maar edelmoedig en geef u hem zonder dat u er wat voor terug vraagt. Waarom is u er ook zoo zeer opge steld, om die arme bloem terug te hebben Vooreerst is ze van mij en dan werd ze door u geplukt. LEIDSCHE LAMMERENMARKT. Naar men meldt werden Vrijdag ter Leid- sche markt prijzen besteed van 1217; handel stug, afloop slecht. AUTO-ONGEVAL EISCHT DRIE DOODEN. De chauffeur in slaap gevallen Zaterdagavond omstreeks half zeven is op den Oosterhoutschenweg nabij het dorp Te- teringen bij Breda, ter hoogte van den spoor wegovergang Breda-Tilburg, een ontzettend auto-ongeluk gebeurd waarbij drie menschen levens te betreuren zijn. De negentienjarige Anna Jansen en de dertienjarige Fientje Metsers begaven zich tegen dien tijd kerkwaarts. Op ongeveer 30 rr van huis zijnde, passeerden zij den veertig jarigen fabrieksarbeider G. Swolfs, die van zijn werk te Breda per fiets naar zijn woon plaats te Teteringen terugkeerde. Uit de richting Oosterhout kwam de vracht auto van de firma Bos en Co., hoenderpark te Utrecht, met een flinke vaart gereden. Juist toen de meisjes op het fietspad, dat on geveer zeven meter uit de as van den weg verwijderd ligt, den wielrijder passeerden, ver liet de auto plotseling den rijweg en reed met de volle snelheid op het drietal in. De veertigjarigeG. Swolfs, vader van drie kinderen, werd deerlijk verminkt. Hij moet op slag dood zijn geweest. De beide meisjes gaven nog teekenen van leven. Mej. Jansen, het eenige meisje uit een gezin van drie kin deren, overleed spoedig. Ook mej. Metsers o- verleed eenige minuten daarna. Dr. Sluyters uit Teteringen was spoedig ter plaatse, doch kon slechts den dood van de drie slachtoffers vaststellen. De pastoor uit Teteringen, die direct gewaarschuwd w'as, diende hen nog het heilig oliesel toe. DE AFSLUITING VAN DE BEWAAKTE OVERWEGEN. De A.N.W.B. Toeristenbond voor Nederland en de Koninklijke Nederlandsche Automobiel Club hebben zich met een adres gewend tot den Minister van Waterstaat, waarin zij er op wijzen, dat naar hun meening de zicht baarheid van de afsluitingen van de z.g. be waakte overwegen van de spoor- en tramwe gen bij duisternis en onder ongunstige weers omstandigheden (regen, nevel, mist) onvol doende is, waardoor de veiligheid van het verkeer over de wegen niet voldoende is ge waarborgd. De slagboomen, vooral indien de kleur min of meer groezelig is geworden, vallen veelal weinig in het oog, terwijl ook de aan weers zijden van den slagboom aangebrachte af sluiting niet overal door sprekende kleuren voldoende duidelijk is aangegeven. Bovendien beantwoorden de op de slag boomen geplaatste reflectoren, oa. vanwege de aangebrachte ijzergaasbescherming onvol doende aan hun doeldeze reflectoren wor den uiteraard eerst zichtbaar wanneer zij in den lichtbundel der lampen van de motor voertuigen komen, terwijl het oogenblik van zichtbaar worden nog wordt verlaat, wan neer de bestuurder van een motorrijtuig ter plaatse met gedempte lichten moet rijden, b.v. bij het ontmoeten van een motorrijtuig dat van de andere zijde den overweg nadert. In verband hiermede bestaat er aanleiding de afsluitingen van de bewaakte overwegen bij duisternis zoodanig aan te geven, dat het verkeer over de wegen tijdig wordt gewaar schuwd, indien de afsluitboomen zijn neerge laten, vooral omdat er in wezen geen ver schil bestaat tusschen de afsluiting van we gen bij spoorovergangen en de afsluiting daarvan bij herstellingswerkzaamheden aan wegen, bij welke laatste aan den aannemer voor de Rijkswegen (ingevolge de A.V.) wordt voorgeschreven de afsluitingen van zonsonder gang tot zonsopgang met helder brandende lichten behoorlijk te verlichten, Naar de meening van den A,N,W,B, en de K.N.A.C. bestaat er dus alle aanleiding voor den eisch van goede verlichting van de afsluit Dat klinkt heel aardig. Het geeft blijk van gevoel voor poëzie en ik dacht, dat dit ten eenenmale ontbrak hier in de streek. Alles groeit en bloeit, freule, van het oogenblik af, dat u er zich vertoonde Ze maakte een diepe buiging voor hem en na een pauze sprak ze Ik ben onhandig geweest, u heeft me gesnapt en dus zal ik aan 't korste eind trek ken. Maar hoe zullen we het aanleggen, om elkaar onze wederzij dsche bezitting terug te geven We kunnen ze toch niet over de ri vier gooien U vergeet, dat er op twee honderd pas van hier een brug is. En u mijnheer, vergeet, dat die brug versperd werd door een ijzeren traliehek met slot en grendel. Dan zal ik er over heenklimmen. Op uw verantwoording, sprak zij. En toen liepen ze ieder aan een kant, de een langs den rechter- en de andere langs den linkeroever van de Limourde en zoo ston den ze gelijk aan de uiteinden van de brug. Daar hadden de vaders van beide jongelui ook indertijd hun eerste samentreffen ge had. Lionel klom met niet al te veel moeite over de leuning. Mademoiselle de Saligneux kwam hem tegemoet, maar, terwijl ze zich even bedacht, trad ze toch weer een paar schre den achteruit. Een oogenblik, mijnheer, hernam ze. Daar valt me opeens iets in, waar ik niet ge rust op ben is die brug nu eigenlijk van u of van mij Ik geloof, dat ze van u is. Dat gelooft u nu wel, maar we moesten er zeker van zijn, bedenk dat wel, want an ders kon de ontmoeting op deze wijze ern stige gevolgen hebben. Als ik het ongeluk en de vrij moedigheid had, om ook maar een voetstap op het gebied van de Têterols te zetten, dan zouden ze mij dadelijk een deur waarder op mijn dak sturen. boomen van spoor- en tramwegen, in 'verband waarmede zij verzochten het daarheen te willen leiden, dat bij duisternis der afsluit boomen der z.g. bewaakte spoor- en trani- wegovergangen worden voorzien van passen de helder brandende lantarens. BÜITENLANDSCH NIEUWS. REDDINGBOEI VAN DE „TITANIC" AANGESPOELD. Een reddingsboei van de „Titanic", die 15 April 1912 is vergaan, is aangespoeld in de Gravesend-bai in den Amerikaanschen staat New York.. De boei was vergaan en verkleurd, maar de naam „Titanic" was nog zeer goed leesbaar. DE SNELSTE TREIN VAN EUROPA. De snelste trein van Europa is de onlangs door de Italiaansche Staatsspoorwegen inge legde MilaanVenetië express die den gehee len afstand in 2 uur en 35 minuten of met een gemiddelde snelheid van 105 K.M. aflegt. De maximum-snelheid, die op sommige pun ten bereikt wordt, bedraagt 135 K.M. per uur. Interessant is, dat deze dienstregeling voor het eerst met halve minuten rekentde trein vertrekt namelijk van Milaan om 11 uur 17 1/2 minuut. DE WERELD VAN DEN DANS. Fraulein Grünewald en de heer Neumann de Duitsche kampioenen voor amateurdansen, die op vele internationale wedstrijden den eersten prijs hebben behaald, zijn Dinsdag te Berlijn in het huwelijk getreden. De bekende lange-duur-danser Bernando wil in het Lunapark te Berlijn zijn record van verleden jaar overtreffen door 200 uren onafgebroken dansen. Hij is reeds „gestart." Ingezonden Stukken. M. de Redacteur Eenigszins verwonderd lazen wij in „De Polderbode" van Vrijdag j.1. na ons ingezon den stuk ook het antwoord van uw verslager. Ik zeg Verwonderd, in 't begin, ja, maar toen wij er nog eens diep over nadachten, begrepen we toch wel, dat het voor bedoelde verslaggever hoogst beedigend moet zijn, als een paar onderwijzers meenen, een kleine ver gissing te moeten goedmaken. En we kunnen ons z'n groote verontwaardiging best voor stellen, wanneer we aannemen, dat hij, van pure woede waarschijnlijk, schrijft over ons uitstapje van „tweede Pinksterdag", terwijl Vrijdag j.1. toch de heele Pinksterdag nog in jde toekomst lagMaar dat tot daaraan toe het ligt niet in onze bedoeling, op het onwaardige geschrijf verder in te gaan. Wan neer verslaggever een o.i. heel welwillende poging tot rectificatie beantwoordt met ha telijke persoonlijkheden, dan teekent dat al len maar den mensch. De bedoeling van ons schrijven van heden is alleen maar, den heer verslaggever uit te noodigen, eens kort te verklaren, wat hij be doelt met de laatste zinsnede van zijn schrij ven te meer, als wij in aanmerking ne men, welke critiek het is, en van wie ze komt." Het zal natuurlijk wel aan ons liggen, maar de ware bedoeling van deze zin gaat boven on ze diverse hoofddeksels. We hopen dus, dat de heer verslaggever zoo goed wil zijn, ons de verlangde uiteenzetting te geven. Met dank voor de verleende plaatsruimte F. V. KONIJNENBURG. J. ZAADNOORDIJK. C. HAMELINK. Anna Paulowna, 27 Mei 1931. En onmiddellijk-van toon en uitdrukking veranderend, voegde zij er nog bij, met den ernst van een geroutineerd diplomaat Och, mijnheer, zoo onder ons, zouden we niet een middel kunnen bedenken om een einde te kunnen maken aan die ellendige processen, die maar verbitteren degenen, die ze verliezen en niets bijdragen tot den roem van degenen, die ze winnen Ze keek hem in de oogen en een groote vreugde doorstraalde hem op dat oogenblik. Hij was op het punt, haar te antwoorden, maar ze gunde hem den tijd niet daartoe, want ze viel zichzelf in de rede Zoowaar, mijnheer, het komt mij voor, dat ik u ergens gezien heb. En ik ben er zeker van. Waar dan Gaat uzelf nog eens na. O, ja, het was in het Bosch op den dag, dat ik van mijn paard ben gevallen. En, terwijl ze dit zei, kreeg ze een kleur ze herinnerde opeens dat hij, om haar in den zadel te helpen, haar voetje in de hand had gehouden en nu viel het haar ook in, dat ze zooeven blootvoets was geweest. Wat deed u daar onder die kastanje vroeg ze op bijna vorstelijk-gebiedenden toon. Ik sliep heel vast. En wanneer is u wakker geworden Neem mij niet kwalijk, maar eer ik u die vraag beantwoord, zou ik er uzelf graag een stellen. Nu, u schijnt dan al sterk uit te gaan van het denkbeeld vóór iets, hoort iets Ik zie wel, dat we op die manier niet zoo gauw zullen klaarkomen met ons ons proces. Maar als het dan niet anders kan ga uw gang Ik sterf van verlangen om te weten wie Theodor is Theodor Wie heeft u dan van Theodor gesproken Uzelf freule Ik?U droomt. (Wordt vervolgd,

Wieringer courant | 1931 | | pagina 1