Verkiezing Anna Pauiowna. STEÜT 24 JUNI op de candidaten van Plaatselijk Belang nen bruiloft. Vijf-en-twintig jaar getrouwd de zilveren bruiloft. Dertig jaar getrouwd de paarlen bruiloft. Veertig jaar getrouwd de robijnen brui loft. Vijftig jaar getrouwd de gouden bruiloft. Zestig jaar getrouwd de platina bruiloft. Zeventig jaar getrouwdde diamanten bruiloft. Vijf-en-zeventig jaar getrouwd de radi- um-bruiloft. Als het huwelijk nog langer duurt moeten er bovenaarsche substantiën bij te pas ko men. EEN VOGELPARADIJS. In het Loisachdal in Opper-Beieren heeft baron Wacquant, de bekende ornitholoog in veertigjarigen arbeid een waar vogelparadijs geschapen. Op zijn landgoed bevat iedere boom tenminste één nest en'ook roofvogels, behalve havikken, worden door hem be schermd. In de stallen zijn vliegen en rari teit. Want die zouden onmiddellijk gesnapt worden door de 20.000 zwaluwen. Geen vrucht boom heeft meer een lijmring noodig men hoeft niet met sproeiers of vergiftigde gassen de insecten te keer te gaan. Meer dan 80.000 vogels verdelgen dagelijksch 3200 pond insecten. Volgens baron Wacquant leven wij tegenwoordig in de periode der insecten en daartegen zijn vogels en vleermuizen, die ook in grooten getale op zijn goederen le ven de beste middelen. Natuurlijk wordt voor de vogels ook gezorgd als ze geen insecten meer kunnen vinden, daar zij ze verdelgd hebben. Voor elke vogel soort zijn bijzondere broedplaatsen aange bracht en ook in den winter wordt ervoor ge zorgd, dat de vogels niet verhongeren. ZINNELOOS GERANSEL. Een 9-jarige jongen te Greifswald had uit de kleerenkast van zijn ouders twee mark gestolen en hiervan 1 mark 50 versnoept. Zijn vader sleepte den jongen den zolder en hing hem met een waschlijn aan een balk op en ranselde hem daarop met een stok af. Tenslotte knoopte hij den jongen weer los, waarop het kind bewusteloos neerviel. Toen de jongen bijkwam, klauterde hij in doodelij- ken angst in het venster en gilde om hulp. De vader trok hem weer naar binnen en ran selde hem opnieuw af. Tenslotte alarmeerden de buren de politie, die het kind voor de woede van den vader bevrijdde. De wonden, die het kind heeft opgeloopen zijn verschrik kelijk. Twintig jaar getrouwdde blauw porselei-zee was stil en alles ging goed. Toen om ongeveer 3 uur de jongens met de cano weer op het strand terug keer den, noodigde één van hen, de 18-jari ge Bob Emmerling uit Heiloo een paar meisjes uit om een cano-tochtje met hem te pi aken. Aanvankelijk durfden de meisjes niet, doch tenslot te verklaarde het dochtertje van den heer Spruijt uit Alkmaar, zich bereid om het tochtje te ondernemen. Het tweetal stak van wal, nagestaard door de vrienden, die al spoedig den indruk kregen, dat ze veel te ver pa gaaiden. De cano werd onzichtbaar Aanvankelijk wisten de vrienden aan v/al niets beters te doen dan af te wach ten. Toen er een uur verstreken was, werden zij evenwel ongerust, vooral ook, omdat er een Oostenwind kwam opsteken. Per auto begaven een paar jongelui zich naar Kapiperduin, omdat de cano zich in die richting had voort bewogen. Daar werd echter niets ont dekt. Om half zes voer er echter een log ger dicht langs de kust te Bergen aan Zee, die met twee vlaggen seinen gaf, welke evenwel door niemand werden begrepen. Inmiddels hadden anderen de ou ders gewaarschuwd, die zich in groote ongerustheid in verbinding stelden met den burgemeester van Bergen, Mr. II. D. A. van Reenen, waarschuwde oogenblikkelijk de N.- en Z.-Holl. red dingsmaatschappij te Den Helder en verkreeg de toezegging, dat de Dorus Rijkers zou uitvaren. Ook stelde hij zich in verbinding met den copimandant van de kust wacht te IJmuiden. die de verschillen de tusschenstations waarschuwde. Tot den commandant van het vlieg kamp De Mok richtte hij het verzoek om met watervliegtuigen reddings pogingen aan te wenden. De adjudant van de Schout-bij-Nacht, die in Hotel Nassau-Bergen logeerde, had reeds het zelfde gedaan en de toezegging werd verkregen, dat aan het verzoek zou v/orden voldaan. Inmiddels was er een zware donder bui los-gebroken, doch desondanks verrichtten de watervliegtuigen hun menschlièvend werk en cirkelden zij boven de zee langs de kust om de in nood verkeerenden hulp te bieden BINNENL. NIEUWS. Twee kinderen onder een Auto. Toen het vijf-jarig zoontje en het elf-jarig dochtertje van den heer F. van der Werf te Heerenveen Zondag middag op de Dracht wandelden, liep het jongetje plotseling den rijweg op, waar juist de auto van dr. Wildei- vanck uit Oldeboorn naderde. Om haar broertje te redden, snelde het meisje hem na, met liet gevolg, dal beide kinderen aangereden werden. Zij kregen hoofdwonden, het meisje bovendien een beenbreuk. Dr. Wilder- vanck vervoerde de kinderen naar het ziekenhuis. AUTO TEGEN EEN BOOM. Tijdens een hevig onweer en zwaren regenval is Zondag op den Meppeler weg te Zwolle de auto van den heer B Wiegers, te Klazinaveen, ten gevolge van de gladheid van den weg geslipt en met een vaart van 40 km. tegen een boom gebotst. In de auto zaten zeven personen, allen uit Erica. Aanvanke lijk liet het "bngeval zich zeer ernstig aanzien. De 56-jarige Welmering, veen baas uit Vriczenvecn, bleek er het ern stigst aan toe te zijn. Met eon zware beenfractuur moest hij naar het zieken huis te Zwolle worden vervoerd. De o- verige gewonden konden huiswaarts keeren. De auto is totaal vernield. ZWAAR ONWEDER. Twee koeien door den bliksem gedood. Tijdens een kort doch hevig onweder, dat Zondagavond boven Apeldoorn woedde, wer den twee koeien van den landbouwer H. Vis- sing in de weide door den bliksem getroffen en gedood. HEVIGE WOLKBREUK TE BAARN. Reizigers moesten in den trein worden gedragen. Zondagavond ontlastte zich boven Baam en Soest een onweersbui, die gepaard giny met een ontzettenden regenval. Vooral te Baam viel ontzettend veel hemelwater. De rioleering kon aldaar het regenwater niet verwerken, waardoor in verschillende straten het water wel een halve meter hoog stond. Iti de Nieuwstraat en de Laanstraat drong het water de winkels en de huizen binnen. Boven dien liepen vele kelders vol water. Ook het stationsplein en de hal van het station was één groote watervlakte, terwijl in de bierhal- nabij het station het water 20 cm hoog stond. De reizigers konden den trein niet bereiken. Door hulpvaardige kelners der stationsrestau ratie, die zich van kousen en schoenen had den ontdaan, werden zij een voor een in het station gedragen. Te Baam sloeg de bliksem op een paar plaatsen in den grond, doch persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. PROVINCIAAL NIEUWS. JONGELUI TE BERGEN AAN ZEE IN CANO IN ZEE GEDREVEN. Acht mijl van de kust door de Kat- wijker logger Katwijk 110 opgepikt en naar IJmuiden gebracht. Gistermiddag hebben twee jongelui te Bergen aan Zee een avontuur be leefd, dat gelukkig goed. is afgeloo- pen, doch de ouders en vrienden groo te angst bezorgde, autoriteiten, het reddingswezon en de watervliegtui gen van de Marine in het geweer bracht en gisteravond om half 9 IJnrui den op stelten ze; le. Op het stille strand te Bergen aan Zee vermaakten zich gistermiddag eenige jongelui ;met het canovaren. De Tien minuten vóór 8 vernam de bur gemeester, dat de Katwijker logger 110 de jongelui met de cano had opge nomen. De ouders, die zich nog steeds in doodelijke ongerustheid op het strand bevonden, haastten zich per auto naar IJmuiden om zekerheid te bekomen of de opgenomenen de vermisten wa ren, De namen van de geredden wa ren toen n.1. nog niet bekend, omdat het nog een'half uur vorderde, voor de logger de haven binnenliep. De beide jongelui, die aan boord on middellijk in visscherstruien en broe ken waren gestoken, werden onder een toeloop van honderden nieuwsgieri gen naar liet politie-bureau te IJmui den geleid, waar de gelukkige ouders hen spoedig konden verwelkomen en hen andere kleeren konden verschaf fen. De jeugdige schipbreukelingen deel den mede, dat ze tevergeefs gepoogd hadden, naar de kust te pagaaien, doch dat zij moesten ervaren, dat zij desondanks steeds vérder de zee in dreven. Doodop hadden zij al tot el kaar gezegd, dat zij 't wel niet lang meer zouden maken, aangezien ze al te moe waren geworden om verder te pagaaien. Toen ze om half 6 den log ger zagen werden zij met nieuwe hoop bezield, en gelukte het hun, de aan dacht van de bemanning te trekken, die hen toen spoedig aan boord nam. Op hun verzoek heeft de logger ge poogd, de menschen op het strand te Bergen aan Zee duidelijk te maken, dat ze gered waren. Het avontuur heeft hun wel de les gebracht, dat de zee de grootste voor zichtigheid eischt en dat het groote ge vhren met zich brengt om ook met een cano te ver uit de kust te gaan. Wie als getuige is geweest van de onrust, die dergelijke waaghalzerij aan anderen hiengt, zal begrijpen, dat het vlo wensch van velen is, dat het varen met een cano in zee wordt verboden. Alkm. Crt. DE EERSTE TUINBOONEN. Op de Alkmaarsche Exportveiling zijn heden de eerste tuinboonen aange voerd door den heer F. M. Wetsteijn te Huiswaard. URSUM. Jongetje te water geraakt en ver dronken. Donderdagmiddag omstreeks half 5 speelde de kleine P. de Boer een zoontje van de wed. J. de Boer, oud 5 jaar, nabij de ouderlijke woning op de brug. Op een gege ven oogenblik viel het ventje van de brug in het water en bleef zoover onder dat zijn klompjes boven water uitstaken. Enkele kleinere jongentjes die er bij tegenwoordli waren liepen van schrik weg. Even later ont dekte de moeder zelf dat de kleine te water lag en haalde haar jongetje uit het water, doch helaas te laat. De in ijlings geroepen dokter constateerde dat de kleine was over leden. komstige gebruiksters. Het is van alge meene bekendheid, dat deze cursussen der Singer Mij. steeds prachtig slagen 5-n voor de cursisten groot nut afwer pen. Deze cursussen beoogen toch er voor te zorgen dat de bezitsters van Singernaaimaehines, deze niet als pronkmeubel laten staan, doch dat ze door grondige kennis de machine steeds voor de kleeding van 't gezin gebrui ken. Zelf knippen en naaien van on der en bovenkleeding. Kinnen stoppen, kousen stoppen; de Smg'ermachine is voor alles te gebruiken, als men het maar weet. In te veel gezinnen doet de naaimachine slechts voor 20 a 25 pro cent dienst. De Singer Mij. zorgt door deze cursussen er voor, dat de machi- nes de volle 100 proc. gemak en uitspa' ring van arbeid verschaffen. Onweer van Zondagavond. Tijdens 't korte onweer, dat zich Zondagavond hoven onze gemeente ontlastte sloeg de bliksem in de arbeiderswoning van den heer H. in den Kleiweg. Geluk kig ontstond er geen brand. Eenige ruiten en een dakgóot werden vernield. Ook in verschillende andere huizen waren de electrische lampen gesprongen. BREEZAND. Een gelukkige Meer weg - bewoner. Weer is in de Meer weg godin Fortuna neergedaald. Daar heeft de heer G. de Vries op 'n 20ste lot de f 100.000 gewonnen. De gelukki ge winnaar kan dus f 5000.- beuren. Wij wenschen de menschen veel ge luk. De prijs is zeer zeker op zijn plaats. BREEZAND. Nieuwe zaak. Naar wij thans vernemen heeft de heer J. J. Schenkels het pand gekocht van den heer Joh. Schouten alhier, om aldaar een schoenenzaak in te vestigen, welke hij thans reeds dreef aan den Ooster- zand vaart. Anna Pauiowna. Het schoolfeest zal worden gehouden op Vrijdag 26 Juni a.s. Besloten is, om dit jaar, inplaats van een boottochtje, met autobussen te gaan. Ongeveer 11 groote bussen zijn dan noodig. Naar wij vernemen eeft de firma Keetman van Winkel opdracht gekregen om hiervoor zorg te dragen. Laten we hopen, dat het een echte zomerdag zal zijn opdat een ware feest stemming zal kunnen heerschen. Paard en wagen te water. Zondag middag geraakte een paard en rijtuig van den heer Veul in den Grasweg te water. Het ongeval werd veroorzaakt, doordat de heer Veul vanuit den Gras weg de spoorwegovergang opreed en plotseling een trein naderde, welke hij niet had gezien en waardoor de heer Veul, en de Zeer Eerw. Heer Pastoor Vinck, welke naast hem zat, beiden aan de teugels trokken, met gevolg, dat het paard achteruitliep en met het rijtuig en inzittenden in de diepe weg sloot terecht kwam. Alles werd met vereende krachten gered en hoewel de wagen was beschadigd, heeft persoon lijk niemand zich bezeerd. Politie Gevonden een monster ka pok. Verloren een rijwielplaatje. Er komi roering in de Brouwerij. Voor verkiezingsreclame had de S.D. A.P. 1.1. Zaterdag een openbare debat- avond belegd in Veerburg. Ongeveer 'n 50 menschen waren aanwezig'. De S.D.A.P.-raadsleden, de heeren Keuris, v.d. Ham en Raven voerden 't woord, die de belangen, die de burgerij heeft bij een sterke S.D.A.P.-fractie naar voren trachten te brengen. Van de gelegenheid tot debat werd ge bruik giemaakt door den heer en mevr. Buij, die de candidaten van Plaatse lijk belang verdedigden, welke door de spr. nog al waren becritiseerd. De vergadering had een kalm verloop ANNA PAULOWNA. Van Ewijcksluis. Singer Naai- en Knipcursus. Blijkens een in dit num mer voorkomende advertentie geeft de Singer Mij. van 22 Juni tot 4 Juli a.s. in, de zaai van den heer Waiboer we der een gratis naai en knipcursus aan gebruiksters van hare machines en toe jaar werd opgebouwd, maar die eerst in 1931 in werking is getreden, zijn nog geen cijfers gepubliceerd. De B.Z.G.B. is aangesloten bij de Federatie van Bedrijfsverenigingen aan welk Instituut woorden van waardeering in het jaarverslag worden gewijd. UITSLAG van den ZATERDAG ge houden VERKIEZING voor leden van den GEMEENTERAAD. Stemlokaal Westerland: SDAP 154; R. kath. 6; Vrijz. dem. 129; Anti rev. 2; Visschers 86. Stemlokaal H.hoel I: SDAP 102; R. kath. 90; Vrijz. dem. 293; Antrev. 20; Visschers 45. Stemlokaal H.Hcef II: SDAP 137; Kath. 25; Vrijz. dem. 170; Anti rev. 34; Visschers 40. Stemlokaal Oosterland: SDAP 101; R. kath. 13; Vrijz. dem. 174; Anti rev. 34; Visschers 78. Stemlokaal Den Oever SDAP 113; R.Ka.th. 23; Vrijz. dem. 116; Anti rev. 51Visschers 179. Totaal uitgekrachtte stemmen S.D.A.P. 607; R. Kath. 158; Vrijz. Dem. 882; Anti rev. 141; Visschers 434. Het totaal uitgebrachtte aantal stem men bedrocg2345, waaronder 123 van onwaarde; het aantal geldige stemmen was dus 2222; de kiesdeeler was 202. Gekozen zijn: 3 S.D.A.P.; n.1. de aftre denden D. Oden, W. F. Lub en P. Kooij; 1 R.K.ath. n.1. Th. H. Boersen; 5 Vrijz. democraten, n.1. J. Bosker, M. Bakker; I\ Kaan, J. Lont Cz., allen aftredend en J. Doves Sz.; 2 Visschers n.1. J. Tij- sen Jz. en M. Kooij Pz., beiden aftr. De heeren Jb. Lont Dz. en J. Kooij Cz. keeren dus niet in den Raad terug. De oude samenstelling van den Raad was 3 SDAP; 5 Vrijz. Dem. en 3 vis schers. De visschers hebben een zetel verlo ren, terwijl de R. Kath. met 1 lid in den Raad wedei keeren. De anti rev. kon den den kiesdeeler niet halen. GEMEENTE WIERINGEN. BEDRIJFSVEREENIGING VOOR ZIEKEN GELDVERZEKERING VOOR HET GROOT' BAGGERBEDRIJF EN AANVERWANTE BEDRIJVEN. (B. Z. G. B.) Deze Bedrijfsvereeniging (B.Z.G.B.) heeft gisteren 15 Juni te Rotterdam hare Algemee- ne Ledenvergadering gehouden ter vaststel ling o.m. der Balans en Rekening en Verant woording over het boekjaar 1930. Uit het jaarverslag blijkt dat niettegen staande de moeilijkheden waarvoor men in den beginne door gemis aan praktijk kwam te staan de algemeene gang van zaken en de bereikte resultaten slechts redenen tot tevredenheid hebben gegeven. Hoewel de Bedrijfsvereeniging het karak ter draagt van een omslagvereeniging zijn in werkelijkheid de leden-werkgevers eigen risicodragers. Het oorspronkelijk als proef gevolgde systeem om de leden-werkgevers ieder voor zich het ziekengeld aan de bij hen in dienst zijnde verzekerden te laten betalen is gebleken volkomen geslaagd te zijn, zoodat besloten werd hiermede door te gaan. De Bedrijfsvereeniging blijft daarbij echter het verantwoordelijke orgaan. Dit resultaat is in hoofdzaak verkregen door de goede samenwerking tusschen de werkge vers en de aangesloten vakvereenigingen. Bijzondere zorg werd besteed aan den me- dischen controledienst, welke eigenaardige moeilijkheden met zich medebracht in ver band met de over het geheele land verspreid liggende wooncentra der verzekerden. Het aantal ziektegevallen bedroeg 1.020 met een gemiddelden duur van 21.1 ziektedagen per geval. Aan ziekengeld werd f 98.209.13 uitbetaald. De totale kosten, uitbetaald zie kengeld inbegrepen, bedroegen 1.73 van het uitgekeerd loon. De algemeene kosten zijn zeer laag geweest en bedroegen slechts 0.23 van het loon. Over de vrijwillige verzekering, waarvan de organisatie tegen het einde van het boek KINDERKOOR „JONG LEVEN." Het is nog niet zoo heel erg lang geleden, dat dit kin derkoortje onder leiding van den Heer Jb. I. Hovenier is opgericht. Reeds spoedig deed zij al van zich spreken, of beter gezegd, liet zij van zich hooren. De frissche kleuterzang. welke zij ten beste gaven op het kerkconcert van „Zang en Vriendschap" zal velen nog in het geheugen liggen. Na dit eerste optreden, had de ijverige di rigent al spoedig grootsche plannen. Er zou een zangspel of operette ingestu deerd moeten worden. Zij die dit werk al eens meer van dichtbij meegemaakt hebben, zullen weten wat een werk of dit is. Allerlei omstandigheden heb ben er toe geleid, dat de uitvoering eenigs- zins vertraagd is. Het is een kinderkoor, en krijgt men de kinderziekten dus mede kinkhoest en mazel tjes waren een oorzaak van vertraging. „Jong Leven" is de kinderziekten nu weer te boven, en nu Zaterdagavond zal in „Con- cordia" het zangspel „Jantje in Modder- j stad" ten gehoore worden gebracht, wat een groot succes belooft te worden, i „Jantje in Modderstad" Is een.... neen we j vertellen de inhoud niet, men ga er heen, en j u zult genieten van het leuke onbevangen spel en zang de jongens en meisjes van Jong i Leven." j „Kinderen trekken publiek zegt men altijd. |Hier zit een kern van waarheid in Kinderen spelen en zingen natuurlijk wat bij grooteren vaak gekunsteld is. De klavierbegeleiding, welke een belangrijke rol bij een degelijk zangspel speelt, is in han den van Mevr. Vetter-Hendriks. j En wij twijfelen niet of Mevr. Vetter zal i haar moeilijke taak op bekwame wijze uitvoe- I ren. Moge „Concordia" Zaterdagavond, als be- i looning voor het harde ernstige studeeren van de kleuters met hun leiding te klelnblij- ken. i Voor bijzonderheden verwijzen wij onze i lezers naar de advertentie in dit nummer, j J.V.O. Zondag 21 Juni. n.m. half drie bij eenkomst in de Vonk. Programma nader vast te stellen. Opgave voor uitstapje naar Petten op 27 en 28 Juni moeten uiterlijk a.s. Donderdag gedaan worden. „VEERGAT." De pogingen gestaakt. Na de lichting van de verongelukte sleepboot „Veergat" (in dienst v.d. Maatpij tot Uitvoe ring van Zuiderzeewerken) waarbij het lijk der machinist in de machinekamer werd ge vonden, zijn nogmaals pogingen aangewend om op de plaats des onhells de lijken der twee andere verongelukten te vinden. Door Duiker Sperling werden eenige kleine voor werpen, die aan de boot hebben toebehoord, naar boven gebracht maar de lijken werden niet door hem ontdekt. Familie van den verongelukten kapitein Bakker, welke zoowel bij het lichten der boot als bij het hernieuwde zoeken der lijken te genwoordig was, verklaarde vol lof te zijn voor alle pogingen, die zijn gedaan de slacht offers te.bergen, doch dat, waar de directie der M.U.Z. schier alles in het werk heeft ge steld, de vermisten te vinden, verder zoeken hier vruchteloos zou zijn. In overleg met de Directie en duiker Sper ling werd dan ook besloten het zoeken het staken. De eenigste hoop is nu nog, dat de lijken door den stroom zijn meegevoerd en op de een of andere plaats zullen aanspoelen. Be kapitein van de „Veergat" gevon den. Dinsdagmorgen in de vroegte is door de bemanning van de Zuiger „Sliedrecht", ongeveer 5V£KM. van de plaats waar „de Veergat" is veronge lukt het lijk van kapitein II. Bakker gevonden. Onmiddellijk werd het stoffelijk o- versehot per sleepboot naar Den Oever vervoerd en daar door de Directie der Mij. tot Uitvoering dei- Z.Zeewerken ontvangen. In het verbandlokaal werd het lijk gekist en toen door personeel van de M.U.Z. naai- de sleepboot „Am- stel" gedragen. Achter de baar schre den de heeren ir. Lelie, ir. Vetter en v.d. Mark en eenige leden van het per soneel. Genoemde sleepboot, zal het stoffelijk overschot naar Rotterdam brengen. Gedurende de overbrenging- van liet stoffelijk overschot naar de boot, waren de .machines der werken stopgezet en woei van alle schepen en kranen en gebouwen de vlag halfstok. Een woord van hulde aan de directie der M.U.Z. voor de piëteit jegens de verongelukten aan den dag gelegd, mag hier zeker worden gesproken. Motorongeluk. Toen de metse laar D. Boersen Jr. te Stroe zich Zatcr dagmorgen per motorrijwiel naar zijn werk wilde begeven, kwam hij een drie wieldekar tegen die met bussen melk naar de kaasfabriek ging. Het jonge paard werd schichtig en sprong op zij, waardoor de kar een gier in de rich ting van den motorrijder maakte. De weg is daar ter paatse zeer smal en be grensd door aarden wallen. Hoewel Boersen zich stijf tegen de wal opdruk te werd toch zijn been door de deut van 't karwiel geraakt, zoodat het ter hoog tc van de enkel werd gekneusd. Van de motor werd de pedaal van de duozitting afgerukt. V. C. J. B. II.hoef Vrijdag 19 Juni a.s. Aller opkomst dringend verzocht. Instituut v. Arbeiders Ontwikkeling. Zondag 21 Joimi gecombineerde fietst tocht met de natuurvrinden van Den Helder door den YVieringerjneerpol- dci. Samenkomst Haukes smorg. 10 u. DE EERSTE VRUCHTEN. Het eerste tuin bouwproduct uit de Wieringermeerpolder, heerlijke radijs, werd te Wieringer door den tuinier Frans Brakenhof aan zijn clienten ten verkoop aangeboden. De radijs smaakte voortreffelijk, de opbrengst van het bed was volgens den tuinier schitterend. Ook de spi nazie kan bijna gesneden worden. Een bed gladiolen deed het ook uitstekend. KOSTGANGERS. Degene die kostgangers landarbeiders werkzaam bij de Grondmij (Wie ringermeerpolder) kunnen plaatsen gelieve dit ten spoedigste op te geven bij de Arbeids beurs te Hippolytushoef. Hiervoor is de Ar beidsbeurs opengesteld van des morgens 7—a uur en van 95 uur en des 's avonds van 7--8 uur. Hetzij mét of zonder beddegoed. IMARKTOVERZICHT der vorige week inge zonden door Jac. Knoop, Makelaar in aard appelen, Groenten en Fruit, Nassaukade 158, tclef. 81431 Amsterdam. Dinsdag 9 Juni was er groote aanvoer van Nieuwe aardappelen (muizen) zelfs waren er 150 Kisten Zeeuwsche Muizen aan de Markt, de prijs viel niet mee, want niet al len Zeeuwsche Muizen werden verkocht, de verkooper wilde 16.- per 100 Kg. hebben. Andijker Muizen werden verkocht van f 12 •tot f 15.- Kleine 11 a f 12.-, Kriel f 9.-, West- landsclie Muizen f 18,- a 20 Kleine f 14.- per 100 Kg. Nieuwe Malta was veel vraag' voor met kleine aanvoer, zoodat deze in veiling 20.25 a 22.50 per 100 Kg. opbrachten. Woens dag waren alle bovengenoemde soorten 1.- per 100 Kg. hooger. Op het einde der week was er meer vraag voor Nieuwe Muizen met hoogere prijs. Oude aardappelen gaat de ver koop langzaam, alleen Friesche roodster ge vraagd met oploopende prijzen. Heden 15 Ju ni werden de volgende prijzen gemaakt per H.L. Friesche Roodster f 7 a 7.50 Zeeuwsche Bonten f 4 a 7 Zeeuwsche Blauwen f 3.50 a 6 Zeeuwsche Bevelanders f 3 a 3.50 Zeeuwsche Industrie f 3 a 3.50 Bonten en Blauwe poters f 2 a 2.50 N. Holl. Roodster f 3.50 a 4 Ypolder Bravo f 2.50 a 4 Ypoldev Bevelanders f 2.25 a 3 Duitsche Industrie f 4 a 4.50 Per 100 Kg. Spring Malta f 23 a 25 Portugeesche Nieuwen f 18 a 19 Spaan- sche Nieuwen f 18 a 19 Italiaansche Nieu wen f 19 a 20 Nieuwe Holl. Muizen f 12.50 a 13 Idem kleine f 10 a 11 Idem Kriel f 9 a 10 Westl. Muizen f 16 a 17 Westl. Klei nen f 15 a 16 Westl. Kriel f 10 a 11. SPORT - FEESTÉN Jusianadorp. Ter gelegenheid van het 10-jarig be slaan van de voetbalclub J. V. C. had den alhier sportfeesten plaats. s Morgens speelde JVC II legen BKC II en 111 gecomb. BKC won na een spannende match met 3 - 1. Ilierna speelde JVC I tegen BKC I. en de overwinning was voor BKC met 4 - 0 en kwam in bezit van de krans. in een wedstrijd tuschen de 3o klas se club Helder I en WA (Amsterdam 2e klas) behaalde A.dam met 6-2 de o- j verwinning. Wij verzoeken de kiezers met drang

Wieringer courant | 1931 | | pagina 2